Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 489, 490, 491  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 170 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 444

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 09.04.2004 18:01:05 vasta tsitaadiga

samas oli ka see nali, et ilge persset2is mehi, kel olid load ja k6rgharidus (l6petatud v6i omandamisel) v22nati seersantideks tagala-pataljonis ilma igasuguse s6naõiguseta seega 11k
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
acer
HV veteran

liitunud: 22.06.2002




sõnum 09.04.2004 18:01:35 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
ja acer võiks selgitada siis pikemalt "kuidas ise meheks saada". tahaks kangesti teada. ootan huviga

valem on lihtne - tuleb füüsilist teha thumbs_up.gif
pikemalt ei ole siin midagi seletada, kel pea võtab, see jagab ise matsu lahti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 09.04.2004 18:42:52 vasta tsitaadiga

tsitaat:

valem on lihtne - tuleb füüsilist teha

aga siis just sõjavägi teebki mehest mehe ju järelikult...
meie rühmas tsiviilist tulles umbes pooled kukkusid esimese üldfüüsilise testi läbi (kui olin sides, siis nende noored mingi 2/3 vist), teise üldfüüsilise testi ajal meie rühmast said kõik läbi (sides vist kah enam-vähem) icon_confused.gif füüsiline vorm oli kõigil mitu korda tõusnud, isegi side lebopatis

ja kas sa acer toetad tõesti seisukohta, et füüsilise tegemine on ainus mis mehest mehe teeb? sinu valemi järgi saaks just nii aru. nii et kui meesterahvas füüsilist eriti ei tee ja suunab oma energia pigem teadmiste tõstmisesse ja mõtlemise arendamisse, siis on ta vähem mees kui see kes füüsilist teeb icon_question.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalluee
HV vaatleja

liitunud: 07.01.2004




sõnum 09.04.2004 18:55:47 vasta tsitaadiga

Caveman kirjutas:
Rääkige sellest lubade tegemisest. Suvel teen endale idioodiload, kui 18 saan, siis täis B. Kas sõjaväes sellega midagi teha saab?
Keegi rääkis veel midagi, et seal saab riigi kulul lube teha. Täpsemalt kuidas?
Kas enne sõjaväge tasub ka C ära teha?


Kui sa endisesse Tagala Pataljoni, praegust täpset nime ei tea, peaksid pääsema, siis on üsna kindel, et ajateenistus kestab 11 kuud, samas saad endale teha lisaks B katile ka C ja D katid. Kuid nendega saad tsiviilis alles 21 aastaselt sõitma hakata. Vähemalt minu tuttaval, kes astus kuu tagasi reservi, oli nii. Aga B kat ja vastava linna tundmine tulevad igal juhul kasuks kui hakatakse otsustama kes kuhu peale noorteaega suunatakse.
Mereväes minu arvates teha ei saa, kui siis ainult hea õnne korral.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dragut
HV kasutaja
dragut

liitunud: 05.11.2001




sõnum 09.04.2004 19:19:53 vasta tsitaadiga

[teenistus 2000/2001 sidepataljon (tuntud ka lebopatina)]

Meie ei saanud küll kuidagi omale lube teha. Tegime jah mingid load, et me võime EKV masinatega sõita - aga need kujutasid endast mingeid papitükke :S Põhimõtteliselt oleks ju põhjust küll olnud lasta vähemalt 5 mehel ära teha puhta C - kuna juhtimispunkti rajamiseks läks metsa teinekord oma 12 autot, millest 5 olid Zil131-ed. Ma praegu ei teagi, kui paljud teistest automarkidest puhta C mõõdu välja andsid ehk siis olid raskemad kui 7,5 tonni. Noh aga me sõitsime nendega väga edukalt ka C1 kategooria lubadega icon_smile.gif

Aga selle füüsilise koha pealt .... tahaks kohe päris kehvasti öelda selle peale. Koomiksites väljendatakse seda umbes niimoodi: @£$@£@£@€@£££[€@£$@££€@£$

Pagan ma olin enne sõjaväge nii umbes nagu 10x paremas füüsilises vormis kui sealt tulles. Sain kevadel välja, mõtlesin, et käin siis veel jõusaalis enne suve algust. Pagan ma pidin 50 kilose kangi alla ära surema äärepealt (rinnalt surumine). Võrdluseks keskkooli ajal jäi rekordiks 100 kilo rinnalt. Peale sõjaväge tõmbasin 10 korda lõuga ära ja siis juba värisesin kangi peal nagu haavaleht - keskkooli viimases klassis sai selle mingi arengutesti raames 21 ära tõmmatud. No väike jooks siis - seda peaks ju sõjaväes ikka kõvasti harjutada saama. Tavaline ring mida ka keskkooli ajal jooksime - veerandi maa peal oli juba surm silme ees.
Ja loomulikult ma ei maini väikest kõhukest mis sõjaväes ette tuli.

Ma ei saa aru mis vormis see eesti noorsugu sinna ajateenistusse läheb, et nad seal ennast vormi saavad ? Jaaa - loomulikult oli sidepatis jõusaal ju olemas ja üldfüüsiline ka 6x nädalas. Aga üldfüüsiline koosnes sellest, et jooksime ümber kasarmu või siis kõrval olevas pargis. No ja mõned kätekõverdused ja venitamised. Jõusaali sai heal juhul korra kuus. Kui ise aktiivne olid, siis sai ka võibolla ka kord 2 nädala jooksul. See ei ole mingi trenn ju. Ma käisin keskkoolis viimased 2 aastat 3x nädalas jõusaalis ja ma ei istunud seal niisama!

Aga äkki see ongi see rühma värk - et alguses on kõik erinevad kell - kes ei jaksa isegi ühte pumpa teha ja kes neid silmagi pilgutamata 100 tükki ära teeb - pärast teevad kõik võrdselt 50. Nii et kelle jaoks edasi minek aj kelle jaoks mitte.

Ja pumpade tegemine on üldse omaette teema. Ei tea kuidas teistes pataljonides see olukord on - aga väga mõnus on siin kekata, et ma tegin 500 pumpa päevas. Mis näevad välja umbes, et ajan käed hästi laiali ja siis natuke nõksutan käsi ja muudkui pumpan. Kas keegi siin teab kuidas õiged pumbad käivad? Ma alguses imestasin, et ma ikka eriti tossike, et teised muudkui pumpavad ja e viga midagi, minul aga selle takti peale juba 30 juures võhm väljas. Noh, vaatasin siis ringi ja sain aru küll, miks.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 09.04.2004 19:25:00 vasta tsitaadiga

dragut :
dragut kirjutas:

sidepataljon (tuntud ka lebopatina)


Vastasid enda küsimusele, füüsilise vormi kohta.
Metsas ... lahingvasustusega ringi joosta paar nädalat päevast-päeva söösthüppeid ning tiibhaardeid harjutades on päris jõudumattev
IMO
Aga muu jutt täiesti õige, peaks mainima thumbs_up.gif
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 09.04.2004 19:50:28 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
tsitaat:

nihujaa ta teeb

mis siis teeb?

(minul on selles küsimuses üldse eraldi seisukoht, aga vaataks, mida rahvas räägib enne).

niisiis: mis teeb mehest mehe, kui osad on 100% veendunud, et sõjavägi seda ei tee mingil juhul?

tsitaat:
ise tuleb ikka meheks saada

ja acer võiks selgitada siis pikemalt "kuidas ise meheks saada". tahaks kangesti teada. ootan huviga


hmm, ja milline siis on yks tõeline mees? see, kes on käinud sõjaväes, joob nagu loom, peksab naist ja on alkoholi abiga vägivaldne, sest nii on ju meeste ringis kombeks, kes see ikka räägib, kohe käed käiku ja see, kellel on rohkem usku, loe "rohkem mehelikkust", küll see ka teisele selgeks teeb, kes on mees ja kes mitte... <<< selline on yks õige eesti mees?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 09.04.2004 19:57:48 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
meie rühmas tsiviilist tulles umbes pooled kukkusid esimese üldfüüsilise testi läbi (kui olin sides, siis nende noored mingi 2/3 vist), teise üldfüüsilise testi ajal meie rühmast said kõik läbi (sides vist kah enam-vähem) icon_confused.gif füüsiline vorm oli kõigil mitu korda tõusnud, isegi side lebopatis


Milline see üldfüüsiline test välja näeb? Mingid normid mis peab ära tegema teatud aja jookusl vms, millised täpsemalt?

edit: Kas tasub juhilubade pärast seal 11 kuud, 8 kuu asemel olla? Praeguste juttude järgi ei tundu see eriti julm koht (aga kes seda teab kuhu satun).

Muide kui seal viimases arstlikus komisjonis sai käidud ja sõtta võeti siis mingisuguse kergendavate asjaoludega (ilmselt sellepärast, et kunagi ammu-ammu oli astmaga probleeme, enam mitte), mida see endast kujutada võib?

_________________
Imperfection is perfect


viimati muutis Mart352 09.04.2004 20:12:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dragut
HV kasutaja
dragut

liitunud: 05.11.2001




sõnum 09.04.2004 19:58:58 vasta tsitaadiga

Eks sai seal metsas ka joostud - söösthüpeteks konkreetselt oli meil küll ainult 1 nädalane metsalaager ette nähtud - ehk siis mingi lahinglaagri nime all. Päris kurnav oli. Aga võibolla lihtsalt harjumatus. Eks niisama harjutuspäevadena sai seda teinekordki veel tehtud. Ja siiski juhtimispunkti rajamine - kes raadio v. kommutaatori valves ei olnud, need sööstsid häire korra ringkaitse positsioonidele icon_wink.gif

Tegelikult peaks võibolla üldse natuke siin rahvast valgustama, et miks sidepatil ühtlasi ka lebopati kuulsus küljes on IMO. Nimelt kui nt. jalaväepataljonis saab SBK läbi, siis tegelevad nad rõõmsalt jalaväe tegemistega edasi. Samas sidepataljonis, kes sideõppekompaniis teenivad, hakkavad usinasti õppima, kuidas neid kalleid ja vägevaid raadiojaamasid käsitseda, kuidas antenne püsti panna. Mis antennid üldse olemas on. Kuidas telefoni traate vedada ja ühendusi teha. Kuidas raadioeetris raadiogramme edastada ja vastuvõtta jne jne. Ja siis lähme metsa ja hakkame juhtimispunkti rajama. Mis koosneb siis peamiselt sellest, et pannakse raadiopunktid püsti, veetakse telefoni kaablid laiali, elektrikaablid, maskeeritakse autod, pannakse elamise telgid püsti jne. No ja siis hakkame sidet pidama icon_smile.gif Ja loomulikult, et neil, kes vahepeal raadio või kommutaatori või geneka valves ei ole, igav ei hakkaks, siis teeme häireid icon_smile.gif Ja siis et nädalane väliharjutus luhta ei läheks, siis ikka vahetame paarkorda asukohta ka. Ehk siis kogu kupatus kokku, natuke maad eemale ja uuesti kõik püsti. Lahe. ja nii meil ei olegi ette näidata iganädalasi rännakuid või pidevaid söösthüppeid jm. sõjaväelaslikku tegevust ja loomulikult oleme me siis ju hullemad lebovennad icon_razz.gif Ahjaa - eks meil kord ka pataljonis suhteliselt lõtv oli - Lihtsalt juhtus hea pataljoni ülem olema icon_smile.gif

Aga paljud siinolijatest 24. veebruaril vabaduseväljakul seisnud on? Mina seisin. See oli suhteliselt vabatahtlik küll, aga mõtlesin, et siis on vähemalt mida meenutada pärast. Eelproovid ja värgid. Igakord peale lõunasööki, kui oleks pidanud olema vabaaeg, siis selle asemel relvad välja ja riviplatsile marssima. Ükskõik mis ilmaga. Igatahes kui te mäletate veel, siis 2001 aasta 24. veebruaril ei pidanud rivis seisjad hümni ja palvuse ajal mütsi peast võtma. Seda siis sellepärast et nii "külm" ilm oli. Igatahes oli see ilm väga lebo võrreldes sellega, mis oli miskise eelproovi ajal. Pagan siis oli konkreetne lumetorm väljas. Ja seisime seal valvel ja vaatasime, kuidas kõik suured ja tähtsad ninad ees millegi üle vaidlesid. Minul jäi seejärel marssima hakkamisel esimene samm tegemata - jalad olid nii kangeks jäänud. Aga ära sai see tehtud ja mina küll ei kahetse et läksin icon_smile.gif

EDIT: väike vigadeparandus
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oraff
Kreisi kasutaja
Oraff

liitunud: 04.09.2002




sõnum 09.04.2004 20:20:55 vasta tsitaadiga

2 v6i 3 korrda sain pikendust (tervis on osaliselt jama) ja viimasel korral kommis ytlesin ilusti, et ega ma minna küll ei taha(patsid olid peas, ja ei tahtnud loobuda) ja sain 2ra. küll aga tean et s6ber oli merev2es ja nüüd osaliselt psyyhika segi(vaimselt nu***i ajusi), ja suht EKSTREEMNE oli see kord seal olnud, ja kuna ma seda inimest tean, siis ei usu, et ta liialdab! a eks see s6jav2e asi oleneb inimesest endast, on neid kes tahavad ja on neid kes ei taha!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kiisu
HV vaatleja
Kiisu

liitunud: 05.04.2004




sõnum 09.04.2004 20:27:17 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:

hmm, ja milline siis on yks tõeline mees? see, kes on käinud sõjaväes, joob nagu loom, peksab naist ja on alkoholi abiga vägivaldne, sest nii on ju meeste ringis kombeks, kes see ikka räägib, kohe käed käiku ja see, kellel on rohkem usku, loe "rohkem mehelikkust", küll see ka teisele selgeks teeb, kes on mees ja kes mitte... <<< selline on yks õige eesti mees?


......ohooo ..... ma pakun, et tõeline mees on just kirjeldatule vastupidine ....
... ja sellisele kirjeldusele vastav isik pole mees vaid "tundmatu looma nahk" ...... icon_confused.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufonaut21
HV kasutaja
ufonaut21

liitunud: 02.04.2003




sõnum 09.04.2004 20:36:44 vasta tsitaadiga

Ma käisin TÜPK-s. Olin pääste rühmas päästja. Enne kaitseväkke minekut oli mõttes küll et viiliks kõrvale aga see on täiesti mõttetu. Seal olles mõtlesin et krt on ikka jube koht aga nüüd kui läbi saab kõike naljaga meenutatud. Tagasi enam ei läheks aga ei kahetse ka et käisin. Nii et minge sõjaväkke mehed thumbs_up.gif icon_razz.gif
_________________
Tervitusi kosmosest!!!!!!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 09.04.2004 20:50:01 vasta tsitaadiga

Kiisu kirjutas:
Scart kirjutas:

hmm, ja milline siis on yks tõeline mees? see, kes on käinud sõjaväes, joob nagu loom, peksab naist ja on alkoholi abiga vägivaldne, sest nii on ju meeste ringis kombeks, kes see ikka räägib, kohe käed käiku ja see, kellel on rohkem usku, loe "rohkem mehelikkust", küll see ka teisele selgeks teeb, kes on mees ja kes mitte... <<< selline on yks õige eesti mees?


......ohooo ..... ma pakun, et tõeline mees on just kirjeldatule vastupidine ....
... ja sellisele kirjeldusele vastav isik pole mees vaid "tundmatu looma nahk" ...... icon_confused.gif


ja 8 kuud ajun***i ei kutsu sellist käitumist ette? kui lugeda, mismoodi mõni "ära käinud" mees siis sõna otseses mõttes ähvardab vägivalla ja enda dominantsiga teiste yle, peaks ehk natuke mõtlema asja yle?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalluee
HV vaatleja

liitunud: 07.01.2004




sõnum 09.04.2004 21:06:00 vasta tsitaadiga

Aga olgem ausad, sõjas nu**itakse korralikult vaenlase poolt ajusid, ka füüsiline vorm peab olema hea, et seal vastu pidada. Meil ütles kaplan kurtmise peale, et raske on, nii et üks liiter valatud higi ajateenistuses on võrdeline liitri verega sõjatandril. Ka sellel on oma iva, kas pole?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
no9
Kreisi kasutaja
no9

liitunud: 07.03.2003




sõnum 09.04.2004 21:14:54 vasta tsitaadiga

kalluee kirjutas:
Aga olgem ausad, sõjas nu**itakse korralikult vaenlase poolt ajusid, ka füüsiline vorm peab olema hea, et seal vastu pidada. Meil ütles kaplan kurtmise peale, et raske on, nii et üks liiter valatud higi ajateenistuses on võrdeline liitri verega sõjatandril. Ka sellel on oma iva, kas pole?

Ja kui s6da t6esti tuleb? Kas me l2hme siis oma iganenud relvadega s6tta Eesti iseseisvust kaitsma? Ei tahaks uskuda.
Eestis tuleks kaitsev2ge k2sitleda ikka kui kasvatusasutust mitte kui s6jalist asutust icon_wink.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 09.04.2004 21:31:05 vasta tsitaadiga

ma pakun sama, tegu on kasvatusasutuse, mitte sõjaks valmistumisega ja noh, mis sõda siin yldse tulla saab? ma ei imestaks yldse, kui mingi 15 minutit pärast piiri ületamist oleks lennukid kogu eesti sõjanduse maatasa teinud, mis siis tehakse?

kuna mina aga mingit kasvatust enam nagu ei vaja, ei näe ka põhjust väkke minna, parematki teha sel ajal
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mcung13
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2001




sõnum 09.04.2004 21:40:29 vasta tsitaadiga

Ma kahjuks ei viitsinud kogu eelnevat tehsti läbi lugeda, aga silma hakkas, et enamik kes ei ole käinud sõjaväes, ei taha sinna ka minna. Noh ma ise teenisin 2002a Pärnu ÜJP-s tankitõrje laskurina 5 kompaniis, ok mõned võibolla teist on kuulnud sellest kompaniist (6 august 2002 uudistes - 14 meest hüppes (kuskilt tuli info nagu oleks relvadega koos hüppes ja õppustelt läinud, tegelt mindi kasarmust ja seda ka seepärast, et kompanii ülem nltn Veiler oli m***) oktoobris mindi uuesti ja siis juba õppustelt (pärast näljanädalat just meid otse vangilaagri õppusele viidi). Aga OK mida ma siin pläkutan oma memuaare, ma ikkagi arvan et Eesti sõjavägi on üks lõbus koht, kui kõik moraali parandamise ülesanded kõrvalejätta. Ja ausalt- Lebo on see sõjavägi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mcung13
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2001




sõnum 09.04.2004 21:42:28 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
ma ei imestaks yldse, kui mingi 15 minutit pärast piiri ületamist oleks lennukid kogu eesti sõjanduse maatasa teinud, mis siis tehakse?


Meile tehti see asi küll ilusti selgeks, et pärast väeosade puruks pommitamist, tuleme me metsast välja ja siis hakkab sõda pihta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 09.04.2004 21:45:20 vasta tsitaadiga

Mul ei ole korralikku metsa ligiduses, et 15 minutiga sinna peitudagi icon_sad.gif
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mcung13
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2001




sõnum 09.04.2004 21:47:47 vasta tsitaadiga

See oli mõeldud arvatavasti ainult pärnnu pati kohta, seal ju vaesed sõdurid elavadki poole ajast metsas
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 09.04.2004 21:56:59 vasta tsitaadiga

mcung13 kirjutas:
Scart kirjutas:
ma ei imestaks yldse, kui mingi 15 minutit pärast piiri ületamist oleks lennukid kogu eesti sõjanduse maatasa teinud, mis siis tehakse?


Meile tehti see asi küll ilusti selgeks, et pärast väeosade puruks pommitamist, tuleme me metsast välja ja siis hakkab sõda pihta.


et siis iga mees oma ak'ga kusagile venelasi jahtima? muig, tõsine sõda tõesti, mõttekam on oodata, kuni nato lõpuks kohale jõuab ja midagi ka korda saadab... ilmselt on selle kaitsetaktika välja töötanud mingid hullud sõjardid, et a la "nuga vööle, sööme rästikuid ja konni ja nii kui venelane tuleb, kohe kõri läbi"? nu sorri, ma olen suht-koht patsifist ja see, et see kuradi riik mind sõjaväega kollitab, selle asemel, et lasta mul teha oma tööd, milleks on selle sama riigi tulevaste tippjuhtide ja otsustajate koolitamine, on lihtsalt mõistuse puudulikkust näitav.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2A
HV Guru
2A

liitunud: 02.03.2004




sõnum 09.04.2004 22:05:57 vasta tsitaadiga

kalluee kirjutas:
Aga olgem ausad, sõjas nu**itakse korralikult vaenlase poolt ajusid, ka füüsiline vorm peab olema hea, et seal vastu pidada. Meil ütles kaplan kurtmise peale, et raske on, nii et üks liiter valatud higi ajateenistuses on võrdeline liitri verega sõjatandril. Ka sellel on oma iva, kas pole?

Milleks see jutt nüüd läheb... icon_question.gif Mingit sõda ei ole ega tule ja isegi kui tuleb tuleb see poliitiline...Nii et ärge palun ajage sõda ja sõjaväge segi... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mcung13
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2001




sõnum 09.04.2004 22:07:25 vasta tsitaadiga

no sellele ma ei vaidle vastu, et eesti tehnika on ajast ja arust, sama on ka strateegiaga (näiteks kes tänapäeval ikka kilomeetristes kaeviku liinides sõdib, aga meid pandi küll neid kaevama), aga vaata kasvõi iraagi sõda (mis on veel kaugel lõpust), pärast pommitamist loeb ikka maavägede kohalolek, sissi sõda ju selles seisnebki, et sõdurid elavad võsasa ja ründavad kust juhtub ja kunas juhtub, hoiavad sellega vastaste moraali all ja teevad ühtlasi ka mingil määral ainelist ja isikulist kahju
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 09.04.2004 22:10:34 vasta tsitaadiga

Mart352 kirjutas:

Milline see üldfüüsiline test välja näeb? Mingid normid mis peab ära tegema teatud aja jookusl vms, millised täpsemalt?

siin on asjast juttu, koos exceli tabeliga, et kes kui palju peab tegema
http://www.hot.ee/militarism/test.html

ainuke erinevus sealse jutuga on vist see, et minu meelest sooritatakse nüüd küll dressides igal pool see asi. ja peab saama vähemalt 190 punkti, siis on arvestatud, 189 on juba mittearvestatud

Scart kirjutas:
nu sorri, ma olen suht-koht patsifist ja see, et see kuradi riik mind sõjaväega kollitab, selle asemel, et lasta mul teha oma tööd, milleks on selle sama riigi tulevaste tippjuhtide ja otsustajate koolitamine, on lihtsalt mõistuse puudulikkust näitav.

ja sealt siis tulevadki need tippjuhid ja otsustajad, kes ühtlasi määravad meie kaitsepoliitikat ja kes pole ise ajateenistuses kunagi käinud ja ei tea tegelikust asjast mitte s*ttagi ja keegi neid selles valdkonnas ei õpeta kah


viimati muutis dvd vader 09.04.2004 22:18:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mcung13
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2001




sõnum 09.04.2004 22:15:49 vasta tsitaadiga

meil oli üft küll ainult vormis ja kui jooksid tossudes siis lisati jooksu ajale midagi otsa (mida seda täpselt enam ei mäleta sest ise jooksin alati saabastes)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 489, 490, 491  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.