Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 340, 341, 342 ... 383, 384, 385  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2016 10:45:09 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


vms icon_wink.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.03.2016 13:31:54 vasta tsitaadiga

anryo, su Denoni puldil peaks pmst TV Audio nupp lausa olema. Või oli see lihtsalt TV.
Mul on oma Denon vaikimisi alati Telia digiboksi peale seadistatud, isegi väljalülitatuna (et pilt igal juhul telekasse satuks).
Ja Netflix-i/YT telekas vaadates ma omaarust ei lülita üldse ressi puldilt enam midagi ringi, ress saab niigi sellest ARC-st aru.
TV nuppu ressi puldil kasutasin siis kui vabalevi oli soov vaadata, tolle heli tuleb optikaga telekast ressi.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anryo
HV kasutaja

liitunud: 14.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2016 13:34:41 vasta tsitaadiga

Cbl/Sat ja TV Audio on, mida saaks vastavalt kasutada. Aga see peaks tulema automaagiliselt tõesti.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2016 13:53:06 vasta tsitaadiga

automaagiliselt tuleb kui teleril on sisse lülitatud HDMI CEC (erinevav nimetus tootjatel, simplink jne).

Mul kahjuks paneb Denon AVR X1200W vahest segast. On küll digitv pandud viimases allikaks ja teleri väljalülitamisel on digitv pilt ees. Millegipärast vahest sisselülitades läheb hoopis TV-Audio peale.

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2016 16:00:35 vasta tsitaadiga

[veix] kirjutas:
automaagiliselt tuleb kui teleril on sisse lülitatud HDMI CEC (erinevav nimetus tootjatel, simplink jne).

Mul kahjuks paneb Denon AVR X1200W vahest segast. On küll digitv pandud viimases allikaks ja teleri väljalülitamisel on digitv pilt ees. Millegipärast vahest sisselülitades läheb hoopis TV-Audio peale.


Kindlasti oled tarkvarad uuendanud aga denonil oli HDMI CEC arusaamistega algsetes softides probleeme, peale uuendusi justkui lahenes mingitel mudelitel.
Sama lugu oli mul Samsungi TV ja Yamaha ressiiveriga, terve aasta võttis uuel mudelil aega, et need üksteisest õigel ajal aru saaks, päris kindel polegi kumba soft lõplikult lahendas.

Igal juhul valin smarthubi, TeliaTV äpi või TV sisendi, lükkab ress kohe automaatselt HDMI ARC peale heli, sõltumata ressi kaudu tulevast sisend signaalist (ala digiboks ressi taga töötas).
Valin teleril uuesti HDMI sisendi, võetakse pilt ja heli ressis olevate seadmete tagant.
Tõsi on see, et mõlemal seadmel peab olema HDMI CEC nimeline asjandus aktiviseeritud, Smartlink, Simplink, Vieralink jms. kuidas kellelgi.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mehis123
HV kasutaja

liitunud: 19.06.2007




sõnum 30.03.2016 19:50:37 vasta tsitaadiga

Nii vaja ka uut telkut 55–60 tolli,4K ja 3D võiks olemas olla,hind kuni 1,5k€. Mida soovitate?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2016 20:20:14 vasta tsitaadiga

Mehis123 kirjutas:
Nii vaja ka uut telkut 55–60 tolli,4K ja 3D võiks olemas olla,hind kuni 1,5k€. Mida soovitate?

Aga mida sa vaatad?
Kui kaabeltelevisiooni ja 1 bluray film nädalas, siis sul pole 4k vaja, võta FHD icon_rolleyes.gif

Aga kui tõsiselt rääkida, siis LG-l peaks 1 mudel tulema aprillis vist välja, ülejäänud mai-juuni vms. Äkki kannatab oodata

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mehis123
HV kasutaja

liitunud: 19.06.2007




sõnum 30.03.2016 20:30:28 vasta tsitaadiga

Bluray d ja 3D saab ikka vaatatud vahest ja tuleviku mõttes võiks olla need olemas. oodata väga ei kannata tegelt icon_biggrin.gif
ise vaatasin http://turuliider.ee/et/televiisorid/13307-lg-55uf8517.html# ja http://turuliider.ee/et/televiisorid/13315-lg-60uf852v.html#
Tunduvad üksühele pillid va suurus, elioni box boonuseks icon_wink.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2016 20:33:21 vasta tsitaadiga

Mehis123 kirjutas:
Bluray d ja 3D saab ikka vaatatud vahest ja tuleviku mõttes võiks olla need olemas. oodata väga ei kannata tegelt icon_biggrin.gif

3D on ju surnud. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 30.03.2016 20:38:52 vasta tsitaadiga

spezwend, think again

Aga kui 3D on oluline siis Mehis123, vaata 2015 aasta mudeleid, kuna LG puhul on 2016 aasta mudelivalik 3D puhul väike ja sSamsungil hoopiski null, ehk siis 3D mudelid puuduvad.

Muidu aga, kui kannatab kaaluda, siis 3D jaoks soovitan projektor soetada. 3D on effektne suurel ekraanil.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2016 20:45:33 vasta tsitaadiga

Ma võtaks selle 60", kui plaan telekat 5+ aastat kasutada siis peaks kenaste kärama.

Ise olen oma 55" just sellise plaaniga ostnud ja siiani väga rahul. Oleks ostuhetkel 60" samas hinnaklassis olnud, oleks selle võtnud.

Naiseõele sai kolm aastat tagasi 47LM640 ostetud, nüüd oli Netflixi äpi uuendus tulnud ja ilusti töötab, inimene väga rahul. LG viitsib tegeleda.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mehis123
HV kasutaja

liitunud: 19.06.2007




sõnum 30.03.2016 20:50:57 vasta tsitaadiga

Olen ka projektorit kaalund mõtlesin ringi. Tv ikka mugavam.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaco
Kreisi kasutaja


liitunud: 01.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2016 20:57:24 vasta tsitaadiga

LG 2015 keskmise hinnaklassi lcd teleritest kiidetakse pildi osas ug870v mudelit, IPS kohta üsna korralik must. Mõnede jaoks miinuseks nõgus ekraan.

Google translaatoriga lugedes leiab siit nii mõnegi enamlevinud teleri kohta põhjaliku review:
http://hdtvpolska.com/forum/11-lcd-led/
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 30.03.2016 21:21:22 vasta tsitaadiga

Mehis123 kirjutas:
Olen ka projektorit kaalund mõtlesin ringi. Tv ikka mugavam.

Mõlemad peavad olema! icon_wink.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2016 00:14:00 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Lisaks see, et kaua neid FHD telekaid ikka inimestele müüakse, kui pm sel aastal neid peaaegu enam polegi.
No Eestis vast laojääke müüakse paar 3 aastat, mujal nii roosiline pole icon_smile.gif

See kaasneb sellega ja põhjus miks müügimees nii hajevil oli icon_smile.gif Ei viitsinud pikalt mulab ajada thumbs_up.gif +5


viimati muutis rycyve 31.03.2016 00:17:23, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 31.03.2016 00:14:11 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Mehis123 kirjutas:
Olen ka projektorit kaalund mõtlesin ringi. Tv ikka mugavam.

Mõlemad peavad olema! icon_wink.gif


Telekas valgel ajal, projektor pimedal ajal.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 31.03.2016 09:17:54 vasta tsitaadiga

Mehis123 kirjutas:
Nii vaja ka uut telkut 55–60 tolli,4K ja 3D võiks olemas olla,hind kuni 1,5k€. Mida soovitate?


http://www.bigbox.ee/et/telerid/teler-lg-55uf950v-led-55-smart-3d-5357.html või kui meeldib ambilight siis http://www.bigbox.ee/et/telerid/teler-philips-55pus7600-led-55-smart-3d-6991.html icon_razz1.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2016 09:34:48 vasta tsitaadiga

MaxPower kirjutas:
http://www.bigbox.ee/et/telerid/teler-lg-55uf950v-led-55-smart-3d-5357.html või kui meeldib ambilight siis http://www.bigbox.ee/et/telerid/teler-philips-55pus7600-led-55-smart-3d-6991.html icon_razz1.gif

Korrektsed lingid siin foorumis icon_wink.gif
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/604192/
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/645946/

_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eZ
HV kasutaja
eZ

liitunud: 06.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2016 11:19:49 vasta tsitaadiga

Mehis123, Mina võtaks sellise Samsung 55' JU7002, https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/572464/, endal 48' sama seeria mudel ja ei saa ühtegi paha sõna öelda.

Review 65' mudelist https://www.avforums.com/review/samsung-ue65ju7000-review.11276
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2016 14:54:22 vasta tsitaadiga

Mehis123 kirjutas:
Bluray d ja 3D saab ikka vaatatud vahest ja tuleviku mõttes võiks olla need olemas. oodata väga ei kannata tegelt icon_biggrin.gif
ise vaatasin http://turuliider.ee/et/televiisorid/13307-lg-55uf8517.html# ja http://turuliider.ee/et/televiisorid/13315-lg-60uf852v.html#
Tunduvad üksühele pillid va suurus, elioni box boonuseks icon_wink.gif

Alates 60 tollist on paneel suurema sagedusega (200Hz), ning võib kindel olla et teler ei sisalda ilma truemotion-ita nuditud emaplaati icon_smile.gif

von Wu kirjutas:
jägaja kirjutas:
Mehis123 kirjutas:
Olen ka projektorit kaalund mõtlesin ringi. Tv ikka mugavam.

Mõlemad peavad olema! icon_wink.gif


Telekas valgel ajal, projektor pimedal ajal.


Kuidas projektoritel muidu selle kontrastsusega lood on? Kas must on ikka must?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mehis123
HV kasutaja

liitunud: 19.06.2007




sõnum 31.03.2016 15:33:38 vasta tsitaadiga

Et kindlasti neist valides 60? Krt ise kaldusin vaikselt 55 peale vahepeal icon_lol.gif Raske juhus. Õnneks töökaaslane ostis selle 60 just ja eks lähen kaen üle.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2016 15:52:21 vasta tsitaadiga

Ma kalduks 60" poole. Kui võimalik ja valikus siis pigem alati suurem paneel.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2016 17:44:27 vasta tsitaadiga

Mehis123 kirjutas:
Et kindlasti neist valides 60? Krt ise kaldusin vaikselt 55 peale vahepeal icon_lol.gif Raske juhus. Õnneks töökaaslane ostis selle 60 just ja eks lähen kaen üle.
Ükski ekraan, mis tuppa ära mahub, ei ole liiga suur icon_smile.gif Ise vaatan 65 tollist LG-d 3m kauguselt ja mul on praegu hea meel et väiksemat ei valinud. SD on ka täitsa vaadatav. FHD-l ja 4K-l ei tee 3m pealt enam eriti suurt vahet, tuleks lähemale minna icon_smile.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woo456
Kreisi kasutaja
woo456

liitunud: 23.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2016 01:46:22 vasta tsitaadiga

Kui raha oled valmis välja käima, siis üldiselt alati suurem = parem thumbs_up.gif välja arvatud võib olla siis kui reaalselt vaatad alla meetri kauguselt icon_lol.gif
Omal sai hiljuti 55" ligi võetud ja praegu vaatan, et hea et kapi peal ruumi on, saab lihtsa vaevaga järgmiseks suurema võtta icon_lol.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 01.04.2016 09:35:52 vasta tsitaadiga

Six kirjutas:


Kokkuvõtteks - kui vahendid piiratud, siis soovitaks igal juhul osta väiksema ekraaniga, aga kõrgema seeria teler.



Igaks juhuks ei tasuks ka seda unustada, see on minu meelest teleka valimisel Nr.1 reegel! Aga kui raha on, no siis võib alati suurema võtta icon_razz1.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2016 10:01:24 vasta tsitaadiga

Väiksema paneeli võtaks ma juhul, kui võimalik valida juba OLEDi hinnaklassist.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.04.2016 16:27:46 vasta tsitaadiga

-parun- kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


von Wu kirjutas:
jägaja kirjutas:
Mehis123 kirjutas:
Olen ka projektorit kaalund mõtlesin ringi. Tv ikka mugavam.

Mõlemad peavad olema! icon_wink.gif


Telekas valgel ajal, projektor pimedal ajal.


Kuidas projektoritel muidu selle kontrastsusega lood on? Kas must on ikka must?


Sama must kui siin kirjeldatud LCD paneeliga teleritel. Kõik sõtlub hinnaklassist ja kui musta tahad, pead vaatama samamoodi pimedas nagu ka telerit, et seda õiget emotsiooni tajuda.(Tuleb vaadata ka õigeid filme, et seda musta saaks tajuda, mitte mingeid tv3 ja kanal kahe jt. saastasaateid.)
Muus osas on see musta jutt hea fantaasia vili. icon_lol.gif

PS. Oma plasmal näen musta ainult siis, kui Pioneeri demo BD peale panen. Muud telesaated ja filmid lihtsalt ei edasta infot selle päris musta jaoks.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 01.04.2016 17:37:28 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
PS. Oma plasmal näen musta ainult siis, kui Pioneeri demo BD peale panen. Muud telesaated ja filmid lihtsalt ei edasta infot selle päris musta jaoks.
Teleka settingud valed siis. Must on must ka telesaadetes ja filmides. Eriti filmides.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2016 17:53:20 vasta tsitaadiga

woo456 kirjutas:

Omal sai hiljuti 55" ligi võetud ja praegu vaatan, et hea et kapi peal ruumi on, saab lihtsa vaevaga järgmiseks suurema võtta icon_lol.gif


Kui pikk sul vahemaa istumise ja teleri vahel on? Ma mõtlen omal, et kas ~2 meetrise kauguse puhul on 55 tolli liiga palju või mitte.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.04.2016 17:58:10 vasta tsitaadiga

ihvike, ei usu, et settingud valed. Selleks peab pildiinfo sisaldama ka seda musta värvi infot, et teler seda kuvada teaks. Värvid, nagu ka must ja valge ei teki tühja koha pealt, edastatav pildiinfo peab ikka kõiki neid varjundeid sisaldama, et teler teaks, mida kuvada.
Või kuidas siis testplaat mul teleri sätteid peaks vaatamise ajal muutma.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2016 18:00:55 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
woo456 kirjutas:

Omal sai hiljuti 55" ligi võetud ja praegu vaatan, et hea et kapi peal ruumi on, saab lihtsa vaevaga järgmiseks suurema võtta icon_lol.gif


Kui pikk sul vahemaa istumise ja teleri vahel on? Ma mõtlen omal, et kas ~2 meetrise kauguse puhul on 55 tolli liiga palju või mitte.


Korraliku teleri puhul küll paljuks ei jää.
Endal täpselt 2m peal 50", kriips suurem poleks ka paha.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 01.04.2016 18:31:33 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
ihvike, ei usu, et settingud valed. Selleks peab pildiinfo sisaldama ka seda musta värvi infot, et teler seda kuvada teaks. Värvid, nagu ka must ja valge ei teki tühja koha pealt, edastatav pildiinfo peab ikka kõiki neid varjundeid sisaldama, et teler teaks, mida kuvada.
Või kuidas siis testplaat mul teleri sätteid peaks vaatamise ajal muutma.
Ja millest sa järeldad, et telekanalid ja filmid musta pildiinfos ei sisalda? Fakt on, et sisaldavad ja kui sa musta asemel halli näed, siis on viga su telekas.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.04.2016 18:42:03 vasta tsitaadiga

ihvike, sellest järeldangi, et BD plaadilt esitatavad filmid, milledes palju musta, (Gravity näiteks) on tõesti musta kosmosega, mitte halliga. SD telekanalilt ei saa su teler aga mingit musta kätte. Punkt.
Loomulikult ei ole vastavalt vaadatavale sisule (Simpsonid, South park jne.) inimesel ei sooja ega külma mustast, mida siin hirmsasti taga aetakse (Komöödiafilmides ei ole selle hirmsasti promotud mustaga mittemiskit peale hakata jne.). Õudusfilmides võiks olla tuba pimedana ikka must aga mitte hallikas, aaga.. ma tahaks üldjuhul värvilist pilti näha, mitta ainult musta neegrit pimedas toas.
Ehk siis see paljuhaibitud ja reklaamitud must on asi, mida inimene tegelikult teleriekraanilt palju näha ei taha.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 01.04.2016 18:53:37 vasta tsitaadiga

Telekas on Gravity täpselt sama must kui Blu-ray pealt, kui sul on telekas õigete settingutega.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.04.2016 18:56:29 vasta tsitaadiga

ihvike, sa ei saa ikka asjale pihta. Ei ole ju. Kui sisendsignaal on vilets siis ei saa sealt ka head pilti tulla.
Sama film on BD pealt täiesti erinev, kui see telekanalist paistab. Aastaid seda nähtud.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."


viimati muutis jägaja 01.04.2016 18:57:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 01.04.2016 18:59:42 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
ihvike, sa ei saa ikka asjale pihta.
Asjale ei saa sina pihta, kes tuleb esiteks seletama, et filmides pole musta - ja siis tunnistab ise ka, et ikka nagu on küll. Must on, kurat, must. Kui sisus ei ole musta, siis see on sisu probleem, mitte tehnoloogia probleem. Filmides on musta nagu jõge, telesaadetes vähem, kuid on ka selliseid, kus on väga palju väga ehtsat musta. Vaata või eurovisiooni, kui mõistus selle välja kannatab.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.04.2016 19:14:25 vasta tsitaadiga

ihvike, no said ikka keerulisele jutule lõpuks pihta.
Mis on kasu sellest mustemast musta edastavast ekraanitehnoloogiast, kui mingi tehnoloogiline sisuedastuse piirang ei suuda sinu ekraanini edastada seda mustemast musta?
Algupärases sisus on ju kogu halltoonide palett esindatud, must-hulk halle - ja valge. Kui vaadata sama sisu kahelt erinevalt edastustehnoloogialt siis üks neist suuda seda täielikult vaatajani tuua.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 01.04.2016 19:18:51 vasta tsitaadiga

Mingit tehnoloogilist musta sisuedastuse piirangut EI EKSISTEERI.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2016 19:28:18 vasta tsitaadiga

Piirang on tihendis kes pildihäälestusest heleduse heeblit ei leia.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2016 20:04:05 vasta tsitaadiga

Kes odavalt head ja suurt telekat otsib, siis kolmapäeval stockmannis hulludel päevadel samsungi 55ju7002 1099.-
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2016 20:37:47 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Mingit tehnoloogilist musta sisuedastuse piirangut EI EKSISTEERI.
No natuke ikka eksisteerib küll. Esiteks saab alati kasutada paremat koodekit ja kõrgemat bititihedust. Kahjuks seda ei tehta ja sinna kaob näiteks kontrasti. On tehnoloogiline piirang, kuna andmesidekanalid on kitsad.
Erinevad seadmed (näiteks riistvaralised kodeerijad, mis pakivad stuudios toodetud 1,5GBits andmevoo näiteks mpeg4'ks) interpreteerivad musta taset erinevalt isegi sama koodekit kasutades.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 01.04.2016 21:00:17 vasta tsitaadiga

Kui mingi tehnoloogiline lahendus või pakkimisalgoritm interpreteerib MUSTA millegi muu kui mustana, on see üheselt vigane. End of story. Õnneks mina sellist asja oma telekast kuigi tihti ei näe ja kui must paistab kahtlaselt hall on ka pigem põhjuseks kehv materjal, mitte tehnoloogilised takistused, mida sellise väga lihtsa põhimõttelise asja puhul ei ole. Kõike saab valesti teha, kuid seda ei tasu üldistada tervete tehnoloogiliste kategooriate peale.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2016 23:44:47 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Kui mingi tehnoloogiline lahendus või pakkimisalgoritm interpreteerib MUSTA millegi muu kui mustana, on see üheselt vigane. End of story. Õnneks mina sellist asja oma telekast kuigi tihti ei näe ja kui must paistab kahtlaselt hall on ka pigem põhjuseks kehv materjal, mitte tehnoloogilised takistused, mida sellise väga lihtsa põhimõttelise asja puhul ei ole. Kõike saab valesti teha, kuid seda ei tasu üldistada tervete tehnoloogiliste kategooriate peale.
Ei, see ei ole viga. Igasugusel töötlemisel ei saa alati tulemust ette näha. Musta on võimalik erinevates süsteemides erineva numbriga kirjeldada.
Tänane näide. Videokaamerast SDI signaal konverterisse, sealt HDMIks, HDMI splitterisse (SDI->HDMI konverter optika saatjale voolu ei anna, HDMI splitter annab), sealt HDMI optiliseks, 150m optilist kaablit, optiline HDMIks, scaleri DVI sisendisse HDMI-DVI adapteriga - pilt kollane. On olnud roosa ja roheline, kui scaler ei saa aru, kas YPbPr, SMPTE, XYZ, RGB või mingi muu värviruum. Kollast ei olnud varem näinud. Okei, muudan värviruumi, signaalitüüpi - ei midagi. Panen teise scaleri HDMI sisendisse - pilt ilus. Nali on selles, et 99,9% juhtudest saab HDMI ja DVI vahel kasutada passiivseid üleminekuid. Siinkohal see loogika ei toiminud.
Väga levinud on halli värvi probleem kui ei teata, kas kasutusel on 0-255 või 16-255 ulatusega halltoonid. Või ei teata üldse mis need on.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 02.04.2016 00:50:29 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Mingit tehnoloogilist musta sisuedastuse piirangut EI EKSISTEERI.


piirangust polegi juttu olnud, ehk misasi sind piirab?
Kellegi lõppes esimene aprill eriti mustalt icon_lol.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 02.04.2016 08:03:10 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Mis on kasu sellest mustemast musta edastavast ekraanitehnoloogiast, kui mingi tehnoloogiline sisuedastuse piirang ei suuda sinu ekraanini edastada seda mustemast musta?

jägaja kirjutas:
piirangust polegi juttu olnud, ehk misasi sind piirab?

No comments.

raxz kirjutas:
Ei, see ei ole viga.
Juhul kui ei teata, mis on 0-255 ja 16-235 ja kui scaler ei saa aru, mis värviruumiga on tegu jne jne - need kõik on VEAD. Kohati jääb mulje, et eesti keel on õudselt keeruline.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2016 10:11:23 vasta tsitaadiga

keegi siin kurtis, et skype keeratakse telekatel kinni, ma loen siit välja, et see on teleritootjate isetegevus sellisel juhul, mitte pisipehme süü.
Uued ei saa lihtsalt skype
tsitaat:

Nutiteleriomanikel, kellel on Skype olemas, jääb see alles. Juunist alates enam Skype-lahendusega nutitelereid ei toodeta


http://tarbija24.postimees.ee/3640197/skype-kaob-nutiteleritest

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2016 10:21:57 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
jägaja kirjutas:
Mis on kasu sellest mustemast musta edastavast ekraanitehnoloogiast, kui mingi tehnoloogiline sisuedastuse piirang ei suuda sinu ekraanini edastada seda mustemast musta?

jägaja kirjutas:
piirangust polegi juttu olnud, ehk misasi sind piirab?

No comments.

raxz kirjutas:
Ei, see ei ole viga.
Juhul kui ei teata, mis on 0-255 ja 16-235 ja kui scaler ei saa aru, mis värviruumiga on tegu jne jne - need kõik on VEAD. Kohati jääb mulje, et eesti keel on õudselt keeruline.
235 jah, sry typo pärast. See on ju jäänuk kunagisest analoogsüsteemist, mida tänapäeval vaja pole, aga siiski kasutatakse. Videode renderdamisel näiteks.
Tegelikult see ei ole viga, kuna standardi järgi ei saa scaler eeldada, et HDMI kaudu tuleb info SMPTE värviruumis. Kuna aga HDMI signaal on saadud SDI'd muundades, siis ei ole see info RGB ruumis. Ulatust muidugi selle seadmega käsitsi määrata ei saa ja sellega pole probleemi olnud. LED ekraanil on väga hästi näha, kas must on ka reaalselt must.
Tegu on kõigile standarditele vastava seadmega. Lihtsalt kõikvõimalikke kombinatsioone on nii palju, et kõike ei saa ette näha. Standardiseerimata lahenduste kasutamine ei ole ei viga ega midagi keelatut. Küll need lahendused ka standardi külge saavad.
Näiteks on 2 sarnast SDI->HDMI muundajat. Üks on pisut väiksem ja omab ka sisemist akut. Tootja, tooteseeria, kujundus ja kõik muu on sama. Väike karp oskab HDMI kaudu välja anda RGB värviruumis pilti, suur karp teeb ainult SMPTEd. Väike karp on uuem toode ning lihtsalt toetab uusi lahendusi ka. Suure karbiga ei saa näiteks SDI pilti DVI sisendisse, kuna standard DVI ei toeta SMPTE värviruumi. Pilt jääb lihtsalt roheliseks.
Ja see ei ole jälle viga.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 02.04.2016 10:47:36 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
keegi siin kurtis, et skype keeratakse telekatel kinni, ma loen siit välja, et see on teleritootjate isetegevus sellisel juhul, mitte pisipehme süü.
Uued ei saa lihtsalt skype
tsitaat:

Nutiteleriomanikel, kellel on Skype olemas, jääb see alles. Juunist alates enam Skype-lahendusega nutitelereid ei toodeta


http://tarbija24.postimees.ee/3640197/skype-kaob-nutiteleritest


Kes üldse skypet telekasnkasutab? icon_biggrin.gif

_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 02.04.2016 12:35:05 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Ja see ei ole jälle viga.
Kui pilt ei ole õige, aga on võimalik õigena ette manada, siis esimesel juhul on tegu veaga, olgu selles süüdi kes tahes. Ja see kõik ei puutu üldse asjasse, kui keegi tuleb seletama, et filmides või telesaadetes ei ole üldse võimalik tehnoloogilistel põhjustel musta kuvada, mis, vabandage väljendust, on suur hunnik auravat pulli****a.
16-235 muuseas on küll analoogaja jäänuk, kuid sellegipoolest ka praegusel ajal nii telesaadete kui blu-ray filmide standard ning ma ei imestaks, kui asjast mitteteadlikud inimesed lükkavad telekas full range settingu peale ja siis järeldavad, et näed, must on hall, ju siis nii peabki olema.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2016 12:40:31 vasta tsitaadiga

Hall muutub valgemates oludes ise mustaks ja see mis pimedas on must kaotab valges tumedad detailid nii et heleduse reguleerimine on nagunii vajalik. Ja nii keeradki halli täpselt nii mustaks kriitikameel nõuab.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 340, 341, 342 ... 383, 384, 385  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.