Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Valgustivaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 30, 31, 32  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 18.01.2016 12:23:18 vasta tsitaadiga

kestvusest ka. Igaljuhul on selge, et kui alla 2-3. a seal elad siis ära ei tasu. Ehk nüüd see aeg natuke väiksem. Ei tea...pole ammu arvutanud.
Ehk kolides võtad kaasa icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2016 12:24:48 vasta tsitaadiga

Odavaid LED-e võidki jääda vahetama samas. Kui kohalikest poodidest osta, siis tuleb tšekk alles hoida. Espakis on siiani garantiikorras ilusti ümber vahetatud.
_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Th3NewGuy
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 18.01.2016 12:41:31 vasta tsitaadiga

No siis ei hakka midagi vahetama icon_lol.gif
Suured elektriarved teil on ?
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2016 12:43:46 vasta tsitaadiga

Sul praegu need halogeenid annavad toasooja ka kõvasti thumbs_up.gif icon_lol.gif
_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2016 12:56:40 vasta tsitaadiga

Halogeen annab meeldivat valgust, LED lampide korral võib tekkida soov toast välja joosta.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2016 12:57:01 vasta tsitaadiga

Th3NewGuy kirjutas:
No siis ei hakka midagi vahetama icon_lol.gif
Suured elektriarved teil on ?

Detsembris oli 177€, lampide osakaal on väike.

_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2016 00:20:59 vasta tsitaadiga

Keegi neid xiaomi vidinaid pole proovinud?
http://www.gearbest.com/smart-light-bulb/pp_278478.html

Suht mugav oleks, saaks voodis sisse/välja klõpsida thumbs_up.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2016 14:45:53 vasta tsitaadiga

4000K nüüd mingi warm lighting küll ei ole, nagu ühel pildil kirjas. Magamistoa lähedusse ei sooviks. Kas lihtsam on lülitit klõpsida või äppi näppida, jäägu igaühe enda otsustada. Ma jätaks selle koha peal endale võimaluse äppi mitte näppida. Samas mingi välisvalgustuse jaoks võiks asjalik olla, kui liikumisandurit rakendada ei saa.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2016 22:15:46 vasta tsitaadiga

http://www.mypanasonic.ro/surse-de-lumina/Led-uri?product_id=2946
Selliseid sain maksimarketist, soodushind pea 6€ tükist vist oli.
Päris meeldiv ja valgusrikas mingi suvalise hiinakaga võrreldes.

_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2016 00:30:47 vasta tsitaadiga

65W E27 LED lamp icon_razz.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sosssepp
HV veteran
sosssepp

liitunud: 12.05.2003




sõnum 05.02.2016 10:03:52 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
65W E27 LED lamp icon_razz.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Väga hästi näitab see videoülevaade ära olulisemad odavate hiinakate probleemid, eriti just toite (väljundi stabiilsus, jahutus, lisaks ka isoleerituse puudumine) omad.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2016 10:45:36 vasta tsitaadiga

Seepärast neid hiinakaid üldse ei ostagi. On üldse selliseid mis ei värele st töötavad lineaarse toitekaga?
Kodus kogu valgustus ümber ehitatud 19v peale. Kilbis 1 dell adapter ja lampides ilma mingi elektroonikata lihtsalt LEDid (CPU radikatega 2x10w järjestikku).
Ledil on piisavalt suur pingevahemik, et LED draiver on mõttetu kui LED-e downclockida. Põlevad ~40% valgustugevusega, seega efektiivsus ka suurem.
LED elemendid ei maksa mittemidagi enam, 10W LED 18senti/tk!
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 12:49:09 vasta tsitaadiga

Soovitage võimalikult väikese valgusnurgaga E27 sokliga LED (3000-3200K) pirni.Tugevus võiks jääda 8-12W juurde.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 12:57:49 vasta tsitaadiga

DVDRW, mitu meetrit sul laadijast viimase ledini on? Pingelang? Kui jäme kaabel?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 16:34:50 vasta tsitaadiga

1,5mm2
Kadu on pm olematu, väike "takisti" juhtme kujul draiverita LEDi voolu piiramiseks pole paha mõte anyway.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 06.02.2016 16:38:21 vasta tsitaadiga

kaabli takistus on seal ilmselt 1 oomi kandis (~40m), võimsused-voolud väikesed
_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 17:03:20 vasta tsitaadiga

40m icon_eek.gif
Uus juhtmestik sai nii pandud, et kõik lambid, lülitid ja andurid tulevad eraldi juhtmega kilpi, sest mõte oli targa kodu võimalikkus tulevikus.
Köögi G4 lambid on ka ümber moditud 19,5v peale.
Dell adapter seepärast, et idle olekus on see 0W + hea efektiivsus. 1 kannatab 90W
Süsteem turvalisem ka kuna pole igal LEDil toitekaid mis võivad õhku lennata.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 18:16:29 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:

Süsteem turvalisem ka kuna pole igal LEDil toitekaid mis võivad õhku lennata.


Olen sama mõeldnud, odavad hiina toited tunduvad kahtlased, eriti kui oled mõnda videot vaadanud kus keegi on lahanud neid ja vaadanud mis karul kõhus on. Pole vaja et maja maha põleks mingi hiina käki pärast.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 07:29:09 vasta tsitaadiga

Vast võib ka siin küsida taskulampide kohta ? Vaja oleks maal mõnusat LED taskulampi, mis tõesti oleks ergas ja näitaks hästi. Väga palju kulutada ei tahaks. On kellelgi kogemusi mõne tootjaga ja tootega rahul, sest ei pidanud vaeseks end maksma icon_smile.gif ?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 08:35:32 vasta tsitaadiga

Kunagi ammu sai suur LED Maglite ostetud ja olen väga rahul nii valgusega kui patareide säästuga. See oli küll soodukaga, niisama tuleb vist vaeseks maksta...
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 09:35:57 vasta tsitaadiga

Nitecore. Suht sama, mis Fenix, aga odavam. Mul on endal MT2A mõned aastad olnud ja igati ok. Piisavalt väike, et vajalikul hetkel kaasas oleks.

Milleks täpsemalt vaja on? Metsa alt lastud saagi otsimiseks või öösel välipeldikus käimiseks? Kasutaksid tihti ja võiks aku(de)ga olla või piisaks tavalistest patakatest?
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 10:52:48 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Nitecore. Suht sama, mis Fenix, aga odavam. Mul on endal MT2A mõned aastad olnud ja igati ok. Piisavalt väike, et vajalikul hetkel kaasas oleks.

Milleks täpsemalt vaja on? Metsa alt lastud saagi otsimiseks või öösel välipeldikus käimiseks? Kasutaksid tihti ja võiks aku(de)ga olla või piisaks tavalistest patakatest?


Läheks pigem ämma kasutusse, kes käib laudas ja aidas aegajalt ja kui normaalne valgus olemas võrreldes praeguse mõttetu taskulambiga, siis oleks elu lihtsam.
Usun, et kasutamist leiaks nädalas oma 5-6x ikka. Päris huvitavaid asju on sellel Nitecore-l, peab lausa süvenema hakkama icon_smile.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 09.02.2016 12:15:24 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
rex kirjutas:
Nitecore. Suht sama, mis Fenix, aga odavam. Mul on endal MT2A mõned aastad olnud ja igati ok. Piisavalt väike, et vajalikul hetkel kaasas oleks.

Milleks täpsemalt vaja on? Metsa alt lastud saagi otsimiseks või öösel välipeldikus käimiseks? Kasutaksid tihti ja võiks aku(de)ga olla või piisaks tavalistest patakatest?


Läheks pigem ämma kasutusse, kes käib laudas ja aidas aegajalt ja kui normaalne valgus olemas võrreldes praeguse mõttetu taskulambiga, siis oleks elu lihtsam.
Usun, et kasutamist leiaks nädalas oma 5-6x ikka. Päris huvitavaid asju on sellel Nitecore-l, peab lausa süvenema hakkama icon_smile.gif


Vanemad inimesed on paraku väga konservatiivsed aga antud lähteülesandeks, oleks pealamp mõttekaim. Kas seda ka kasutama hatataks - ei tea. Korralikum akusüsteemiga pealamp, mis valgust ka näitab - enda vaadatud vidin oli sinna 40-50€ kanti.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 12:19:55 vasta tsitaadiga

Pealamp on töötegemisel ikka üleprahi. Käed vabad + valgus alati täpselt sinna kuhu vaja thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 12:33:24 vasta tsitaadiga

Valget näitavad ka odavamad. 50+ vilgutavad & näitavad punast vms ka, aga lauta neid küll vaja ei ole. Endal Tactikka ja sellel väga 5, aga mõttetud vidinad lauda jaoks juures

näiteks:
http://matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Petzl-TIKKA-100-lm-?OpenDocument&vw=Class&f1=Lambid#
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 09.02.2016 12:53:51 vasta tsitaadiga

http://www.esvika.ee/tooted-ja-hinnakiri?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=81&category_id=8
selline on odav, valgust oli vägevalt - paraku ei tea, kuidas kvaliteedi ja ilmastikukindlusega on.
mingi link veel:
http://e-pood.kalaportaal.ee/led-pealambid/117-nitepro-rt-8003-led-pealamp.html

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 13:58:19 vasta tsitaadiga

Oskab keegi soovitada kööki LED-riba, mille toitejuhe otse seina läheks (sobib ka DIY komplekt..)?
Sooviks värelusvaba, sooja ja korralikku valgust.. riba pikkus võiks ~110cm olla

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 19:46:51 vasta tsitaadiga

Pealambi jätaks vahele, võtaks ikka taskulambi. Vaatan, et neid Nitecore asju müüb http://www.taskulambid.eu/nitecore.html - ega muidugi kui vaatama hakata, siis üks hetk juba mõtlen, et kui osta, siis võiks juba korraliku võta, oleks igas mastaabis teema päevakorrast maas.

EDIT: mitu lm see võiks olla ? http://www.rimi-hi-tec.com/et/kampaaniatooted/id-2164/alumiiniumist-led-taskulamp
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2016 23:26:01 vasta tsitaadiga

Tavaline pirn läks läbi, panasonicu säästupirni polnud võtta vajaliku keermega, seega ostsin bauhofist miski philipsi säästupirni julma raha eest (oleks juba võinud led-i võtta aga krt olid liiga väikse võimsusega). Igal juhul, nice viide sisselülitamisel. Mingi sekundi mõtleb ja siis läheb põlema vs panasonicu oma, mis odavam aga tõmbab kohe valguse sisse ja täisvalguseni jõuab miski 20 sekundiga
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.Scorps.
HV Guru
.Scorps.

liitunud: 24.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 04:26:00 vasta tsitaadiga

Selline pealamp on mul ka. Tõesti valgus on hea, patakaid sööb vähe ja saab ka valguslaigu suurust/eredust sättida. Samas paljud ühe LED-iga tasku- ja pealambid kipuvad olema üsna kitsa valgusvihuga ka zoomi kõige laiemas asendis. Sõltub tõesti, mida teha on vaja, aga näiteks mingi peenikese töö tegemiseks nina all on selline lamp mugavam - suurem valguslaik.
_________________
Tere hommikust! icon_smile.gif
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 11.02.2016 10:05:20 vasta tsitaadiga

Viimaste aastate jooksul sai ära peetud pealampe tükki kolm, sellised 10-20€ hinnaklassis, mis erinevates laiatarbe poodides saada on, olgu matka-ehitus või autojuppide poed. Nii on nendest odavatest pealampidest kujunenud oma arvamus, ja see arvamus ei ole eriti hea. Nendel odavamatel lampidel on kõigil olnud mingi jama küljes. Esimene pealamp oli selline mitme lediga, valgus kõndimiseks piisav sõi 3xAAA patereisid või akusid. Patareidega oli valgus tuntavalt erksam - patareid 1.5V, akud 1.2V, sellest vist tulenes. Paraku see lamp lakkas pärast 1.5 aastat kasutamist lihtsalt töötamast.
Järgmine lamp oli ühe LED-iga, suurendusklaas ees, mingist ehituspoest sai kampaania hinnaga ligi võetud sai valgusvihku suunata, üsna OK lamp tundus oma hinna kohta. Ainult mingi kontakti häda tuli külge, kus lamp ei tahtnud igakord töötada, raputad töötab, järgmine kord paned pähe jälle ei tööta, raputad, ei aita, viskad toanurka kui kasutu, mõne aja pärast tuleb laps lamp otsaees säramas, kõik töötab nagu peab lülita-sisse või välja. Paraku mulle selline lamp ei sobi mille peale ei saa kindel olla.
Kolmas lamp oli analoogne, aasta pärast murdus peakinnituse küljest ära, nii peen plastmassimäng, et lappida kuidagi ei osanud. Lamp ise töökorras ainult otsaette ei saa enam panna icon_smile.gif

Enam nende laiatarbe otsmiku omadega ei viitsinud jännata, sai LED LENSER SEO 7R ligi võetud, siit, suht krõbe hind, laiast ilmast tellides saab nõksu võrra odavamalt. Nüüdseks paar aastat kasutanud ja võib rahule jääda, ära lagunenud ei ole, kõik toimib.
Selle lambi plussid/miinused:
+ kaasas on Li-Ion aku mida saab mobiililaadijaga laadida, olgu seinakontaktis, autost või akupangast, kus igane mobiililaadimise võimekus on.
+ akud saab vajadusel asendada 3xAAA patareide või akudega
+ deklareeritud IPX6 ilmatikukindlus, osadel suvakatel ei ole selle kohta mingit märget
-/+ lambil puudub liigend millega saaks valgusvihku üles/alla sättida, mõneti kompenseerib seda valguvihu kitsamaks/laiemaks muutmise võimalus. Monoliitne ehitus on jällegi kompaktsem-tugevam ehk arvatavalt vastupidavam.
-/+ hind tundub soetades kallivõitu, teisalt kui kestab tasub end ka rahaliselt ära. Vähemalt minul ei ole odavad kestvust näidanud ja üle aasta uus odav osta tuleb lõppeks kallim.
- Värv on sini-valge, ise olen harjunud tumedamate toonidega, samas lampi ju pimedas vaja ja suva mis värvi pael öös peas on, pealegi oma silmad enda pähe ei näe ka ju icon_smile.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 12:16:28 vasta tsitaadiga

Sai tellitud selline ANETA MONTANA lühter kuhu mahub 15tk E14 40W pirni:

https://www.hobbyhall.fi/koti-ja-sisustus/valaisimet/kattovalaisimet/aneta-montana-kattokruunu?nosto=frontpage-nosto-12



Plaanis osta IKEA-st 400lm 8W 2700K LED-id 4,99€/tk mis peakski vastama 40W halogeenpirnile. On mõeldud spetsiaalselt avatud disainiga valgustitele kus pirnid jäävad näha-"Kirkas lamppu sopii valaisimeen, jossa on rei'itetty tai muutoin avoin varjostin, jolloin valo heijastaa kuvioita seinille ja kattoon."

http://www.ikea.com/fi/fi/catalog/products/10288058/



Kas antud pirnid selle raha eest sellele lühtrile parimad või leiaks midagi paremat? Võiks olla võimalikult kirkad. Hobbyhallis ka 10-15€ LED-id kuid nii kalleid ei raatsiks osta.

_________________
2023 QULBIX Q140MD 12kW=16hj 280Nm 72V 2160Wh 54kg 80km/h el.ratas 3999€ (poes 8500€) https://www.tori.fi/recommerce/forsale/item/25355832
2006 VOLVO V50 Sveits 2.0 100kW el. nahksisu 2999€ https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?share=6753f92727c0698dd57b3bd799d69811


viimati muutis terminator 11.02.2016 16:55:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 14:05:43 vasta tsitaadiga

sellised käivad lühtritesse ju icon_rolleyes.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 16:04:56 vasta tsitaadiga

Päris sellise keerdus otsaga ei meeldi. Aga need IKEA LED-id kohe üldse ei sobi?

Tootekoodid:

LED1324C6
LED1329C6


Oleks kõige mugavam pühapäeval ära osta. HobbyHallis 2-3x kallimad ja tarneaeg 2-3 nädalat icon_sad.gif

_________________
2023 QULBIX Q140MD 12kW=16hj 280Nm 72V 2160Wh 54kg 80km/h el.ratas 3999€ (poes 8500€) https://www.tori.fi/recommerce/forsale/item/25355832
2006 VOLVO V50 Sveits 2.0 100kW el. nahksisu 2999€ https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?share=6753f92727c0698dd57b3bd799d69811


viimati muutis terminator 11.02.2016 16:08:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 16:05:49 vasta tsitaadiga

no ega nad ei pea keerdus otsaga olema.
Mõtlesin rohkem seda tööosa seal sees.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 16:56:10 vasta tsitaadiga

Aga mida see annab-on erksam, loomulikum?

IKEA valikus neid kahjuks pole:

http://www.ikea.com/fi/fi/catalog/categories/departments/living_room/20514/

Need sobiks vist paremini aga 8,90€/tk ja vaid 2W/210lm/22W halogeenile vastav e pea 2x nõrgemad ja 2x kallimad:

https://www.hobbyhall.fi/koti-ja-sisustus/valaisimet/hyotyvalaisimet-ja-lamput/star-illumination-led-filamenttilamppu-e14-2-w-98-cm-kirkas?


_________________
2023 QULBIX Q140MD 12kW=16hj 280Nm 72V 2160Wh 54kg 80km/h el.ratas 3999€ (poes 8500€) https://www.tori.fi/recommerce/forsale/item/25355832
2006 VOLVO V50 Sveits 2.0 100kW el. nahksisu 2999€ https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?share=6753f92727c0698dd57b3bd799d69811
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 17:25:26 vasta tsitaadiga

no kõvasti loomulikum.
Ma ei kujuta neid plast otsaga plönne kuidagi lühtris ette okse.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 17:36:46 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Oskab keegi soovitada kööki LED-riba, mille toitejuhe otse seina läheks (sobib ka DIY komplekt..)?
Sooviks värelusvaba, sooja ja korralikku valgust.. riba pikkus võiks ~110cm olla


Otse seina? Midagi kuskil kindlasti on, aga keeruline selline asi.

220V AC -> 12V DC adapterid ei maksa pea-aegu midagi. Kui puhtalt riba taga ajad, siis vaata 5050 suuruses led'e. Neil on valgust üksjagu. Ja vähemalt 60tk meetri peale.

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 19:36:15 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
no kõvasti loomulikum.
Ma ei kujuta neid plast otsaga plönne kuidagi lühtris ette okse.gif


Nõus. Kust neid aga Tallinnas osta saaks ja mis hinnaga?

400lm/ca 40W halogeenile vastavaid.

Kokku 30tk vaja kuna 2 lühtrit.

EDIT! Leitud seekord Eestist parima hinnaga 6,15€/tk:

http://elektripood.ee/ee/e-pood/product/808-led-filament-pirn-4w-420lm-e14-kueuenal-soe-valge.html


_________________
2023 QULBIX Q140MD 12kW=16hj 280Nm 72V 2160Wh 54kg 80km/h el.ratas 3999€ (poes 8500€) https://www.tori.fi/recommerce/forsale/item/25355832
2006 VOLVO V50 Sveits 2.0 100kW el. nahksisu 2999€ https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?share=6753f92727c0698dd57b3bd799d69811
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 20:43:35 vasta tsitaadiga

Lühtri puhul need IKEA kirjaga valged kopsikud eriti stiilsed ei jää küll. Selline lühter on muidugi iseenesest juba väga pretensioonikas sisekujunduselement ja pole just ülearu eestipärane maitse...

8W korralik LED võiks pigem ~50W hõõglambile vastata.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 23:34:07 vasta tsitaadiga

Sai juba makstud nende eest-parima hinnaga-netis keskmiselt samade näitajatega 10€. E14 8W Filament LED-i eriti ei näinudki ning 6€ oligi suht hinnapiir. Tunduks jabur maksta pirnide eest samapalju kui lühtrite eest. Oleks eelistanud päris kristalli (palju ilusam kirkam kui odavam klaas/akrüül) kuid nende hinnad paraku 1000€+ seega hetkel minu jaoks kättesaamatud.

LED Filament Pirn 4W 420lm E14 küünal (soe valge)

6,15 € tükk
Kood: HCFL-1404C (8059617678784)
Tootja: Sky Lighting

Lambitüüp: Filament
Kolbitüüp: C35 (küünal)

Värv: soe valge
Värvi temp: 3000 K
Valgustugevus: 420 lm

Võimsus: 4 W
Pesa: E14
Nimipinge: 220 V / 50 Hz
Valgusnurk: 360°
Eluiga: 30 000 h
Mõõdud: 35 x 100 mm

Asendusnäide: = 40W hõõglambipirni

_________________
2023 QULBIX Q140MD 12kW=16hj 280Nm 72V 2160Wh 54kg 80km/h el.ratas 3999€ (poes 8500€) https://www.tori.fi/recommerce/forsale/item/25355832
2006 VOLVO V50 Sveits 2.0 100kW el. nahksisu 2999€ https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?share=6753f92727c0698dd57b3bd799d69811
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2016 14:08:36 vasta tsitaadiga

Väike LED elemendi test:
3W LED 3W võimsus = 263LUX
2x3W LED 3W võimsus = 325LUX (23% efektiivsem)
1x100W LED 3W võimsus = 504LUX (90% efektiivsem)

3W LED maksab 7 senti/tk
100W LED maksab 2,5€/tk

Põletada rohkem LEDe väiksema võimsusega on efektiivsem, ei vaja draiverit ja eluiga on kindlasti palju pikem. thumbs_up.gif
Ainuke miinus on kõrgem hind, mis 3W LED puhul on suht olematu.
Pool max võimsusest oleks vast mõistlik.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2016 15:27:43 vasta tsitaadiga

Viska linki milliseid 3W LED kasutad.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2016 19:54:45 vasta tsitaadiga

200tk 3W LED ~14€
Jalad näpitsatega sirgeks ja sellega liimin alu külge.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 20.02.2016 12:13:35 vasta tsitaadiga

Gu10 3W Warm White-2700K nordlux 1355070 LED läks täna läbi, ostetud ca 11 kuud tagasi, komplekt kolmest süvistatava sokliga lambikomplekt. Kas Eesti kauplustes eraldi lambile garantii ka kehtib, või ei tasu tšeki otimisega vaeva näha?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2016 12:39:51 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
rmc kirjutas:
Oskab keegi soovitada kööki LED-riba, mille toitejuhe otse seina läheks (sobib ka DIY komplekt..)?
Sooviks värelusvaba, sooja ja korralikku valgust.. riba pikkus võiks ~110cm olla


Otse seina? Midagi kuskil kindlasti on, aga keeruline selline asi.

220V AC -> 12V DC adapterid ei maksa pea-aegu midagi. Kui puhtalt riba taga ajad, siis vaata 5050 suuruses led'e. Neil on valgust üksjagu. Ja vähemalt 60tk meetri peale.


DIY sobib ka.. mõtlesin, et lähen lihtsama vastupanu teed ja küsin siit, ehk saab ühe postiga kõik ära tellida juba vms., a tundub, et peab ikka selgeks tegema omale asja icon_razz.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.02.2016 15:12:40 vasta tsitaadiga

H_K, garantii kehtib ja on ka välja vahetatud. Sõltub kauplusest, kui ladusalt see garantiiline probleem laheneb.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 20.02.2016 23:54:45 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
200tk 3W LED ~14€
Jalad näpitsatega sirgeks ja sellega liimin alu külge.



Kas nendel 3W LED-idel samuti see soojuse eraldamise tald isoleeritud nagu tüüpilistel 10W jms mis ebays pakutakse? Mul tekib väike kõhklus selles osas, et kui neid LED-e nüüd pea 100tk jadasse laduda ning peale dioodisilda jms labaselt toita, kas see kristalli ja isoleeritud jahutuspinna vaheline osa kannatab 300V ja kõrgemat pinget üldse. Toiteahela esimesed LED-id kummaltki poolt saavad toitepinge kahepeale oma isolaatorpindadele, edasi juba langeks vastavalt pingelangule. Ehk kusagil datasheet sarnase LED-i kohta ja sealt leiaks midagi.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 21.02.2016 12:45:42 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
H_K, garantii kehtib ja on ka välja vahetatud. Sõltub kauplusest, kui ladusalt see garantiiline probleem laheneb.
mittetöötav LED + ostutšekk kaasas, EhituseABSe tähelepanu ei pälvinud. Täpsemalt ei tahetud mu lampi ja tšekki nähagi ja väideti, et kindlasti eelmise aasta aprillis soetatud LED-il enam garantiid ei ole. Pakuti asemele osta sarnane LED lamp, sest eelmise aasta mudeleid nagunii enam ei toodeta ja identset soetada ei ole enam võimalik.
Kui mul naine viitsib jageleda siis tuleb vist kirjalikult pretensiooniga pöörduda, muidu ise ostsin soovitatud lambi asemele ja selles mõttes valguse mure lahendatud.
Tegelikult teine sarnane juhus mul veel, kus vannituppa sai samuti eelmise aasta aprillis ostetud valamu kohale peegliga kapp, kuhu on integreeritud kaks halogeenvalgustit - üks neist lampidest põles läbi - kas tasuks kapi garantiiga müüja poole pöörduda, kas pean kapi maha kruvima ja kaasa võtma, või piisab läbipõlenud lambist? Tegelikult ostsin ise halogeeni asemele, kahene halogeenikomplekt maksis 2.11€ - selles mõttes mure lahenenud, aga kuidas põhimõtteliselt on, kas integreeritud valgustitele kehtib sama garantii, mis ülejäänud kapile?

tundub, et LED-ide ostul on mõistlik juba ostuhetkel garantiitingimused kindlaks teha, hea kui nad veel oma käega tšekile kirjutaks, et garantii kehtivusaja.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 21.02.2016 14:11:57 vasta tsitaadiga

Pretentsiooni saab ikka kaks astat esitada. Saad oma kuludega teha ekspertiisi, et tootmispraak ja siis peab ABC ikka ennast liigutama.
Müüjal lasub kohustus omal kulul ekspertiisike ainult esimesel kuuel kuul.

See on tore jah, et leedi reklaamitud töötunnid saavad täis juba reaalselt 5% täitumisel.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Valgustivaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 30, 31, 32  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.