|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
18.01.2016 12:23:18
|
|
|
kestvusest ka. Igaljuhul on selge, et kui alla 2-3. a seal elad siis ära ei tasu. Ehk nüüd see aeg natuke väiksem. Ei tea...pole ammu arvutanud.
Ehk kolides võtad kaasa
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
18.01.2016 12:24:48
|
|
|
Odavaid LED-e võidki jääda vahetama samas. Kui kohalikest poodidest osta, siis tuleb tšekk alles hoida. Espakis on siiani garantiikorras ilusti ümber vahetatud.
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Th3NewGuy
Kreisi kasutaja
liitunud: 09.08.2013
|
18.01.2016 12:41:31
|
|
|
No siis ei hakka midagi vahetama
Suured elektriarved teil on ?
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
18.01.2016 12:43:46
|
|
|
Sul praegu need halogeenid annavad toasooja ka kõvasti
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
18.01.2016 12:56:40
|
|
|
| Halogeen annab meeldivat valgust, LED lampide korral võib tekkida soov toast välja joosta.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
18.01.2016 12:57:01
|
|
|
| Th3NewGuy kirjutas: |
No siis ei hakka midagi vahetama
Suured elektriarved teil on ? |
Detsembris oli 177€, lampide osakaal on väike.
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
30.01.2016 14:45:53
|
|
|
| 4000K nüüd mingi warm lighting küll ei ole, nagu ühel pildil kirjas. Magamistoa lähedusse ei sooviks. Kas lihtsam on lülitit klõpsida või äppi näppida, jäägu igaühe enda otsustada. Ma jätaks selle koha peal endale võimaluse äppi mitte näppida. Samas mingi välisvalgustuse jaoks võiks asjalik olla, kui liikumisandurit rakendada ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
02.02.2016 22:15:46
|
|
|
http://www.mypanasonic.ro/surse-de-lumina/Led-uri?product_id=2946
Selliseid sain maksimarketist, soodushind pea 6€ tükist vist oli.
Päris meeldiv ja valgusrikas mingi suvalise hiinakaga võrreldes.
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
03.02.2016 00:30:47
|
|
|
65W E27 LED lamp
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sosssepp
HV veteran

liitunud: 12.05.2003
|
05.02.2016 10:03:52
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
65W E27 LED lamp
Spoiler 
|
Väga hästi näitab see videoülevaade ära olulisemad odavate hiinakate probleemid, eriti just toite (väljundi stabiilsus, jahutus, lisaks ka isoleerituse puudumine) omad.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
05.02.2016 10:45:36
|
|
|
Seepärast neid hiinakaid üldse ei ostagi. On üldse selliseid mis ei värele st töötavad lineaarse toitekaga?
Kodus kogu valgustus ümber ehitatud 19v peale. Kilbis 1 dell adapter ja lampides ilma mingi elektroonikata lihtsalt LEDid (CPU radikatega 2x10w järjestikku).
Ledil on piisavalt suur pingevahemik, et LED draiver on mõttetu kui LED-e downclockida. Põlevad ~40% valgustugevusega, seega efektiivsus ka suurem.
LED elemendid ei maksa mittemidagi enam, 10W LED 18senti/tk!
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karts3
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2006
|
06.02.2016 12:49:09
|
|
|
| Soovitage võimalikult väikese valgusnurgaga E27 sokliga LED (3000-3200K) pirni.Tugevus võiks jääda 8-12W juurde.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
06.02.2016 12:57:49
|
|
|
| DVDRW, mitu meetrit sul laadijast viimase ledini on? Pingelang? Kui jäme kaabel?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
06.02.2016 16:34:50
|
|
|
1,5mm2
Kadu on pm olematu, väike "takisti" juhtme kujul draiverita LEDi voolu piiramiseks pole paha mõte anyway.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
06.02.2016 16:38:21
|
|
|
kaabli takistus on seal ilmselt 1 oomi kandis (~40m), võimsused-voolud väikesed
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
06.02.2016 17:03:20
|
|
|
40m
Uus juhtmestik sai nii pandud, et kõik lambid, lülitid ja andurid tulevad eraldi juhtmega kilpi, sest mõte oli targa kodu võimalikkus tulevikus.
Köögi G4 lambid on ka ümber moditud 19,5v peale.
Dell adapter seepärast, et idle olekus on see 0W + hea efektiivsus. 1 kannatab 90W
Süsteem turvalisem ka kuna pole igal LEDil toitekaid mis võivad õhku lennata.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
06.02.2016 18:16:29
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Süsteem turvalisem ka kuna pole igal LEDil toitekaid mis võivad õhku lennata. |
Olen sama mõeldnud, odavad hiina toited tunduvad kahtlased, eriti kui oled mõnda videot vaadanud kus keegi on lahanud neid ja vaadanud mis karul kõhus on. Pole vaja et maja maha põleks mingi hiina käki pärast.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
09.02.2016 07:29:09
|
|
|
Vast võib ka siin küsida taskulampide kohta ? Vaja oleks maal mõnusat LED taskulampi, mis tõesti oleks ergas ja näitaks hästi. Väga palju kulutada ei tahaks. On kellelgi kogemusi mõne tootjaga ja tootega rahul, sest ei pidanud vaeseks end maksma ?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
09.02.2016 08:35:32
|
|
|
| Kunagi ammu sai suur LED Maglite ostetud ja olen väga rahul nii valgusega kui patareide säästuga. See oli küll soodukaga, niisama tuleb vist vaeseks maksta...
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
09.02.2016 09:35:57
|
|
|
Nitecore. Suht sama, mis Fenix, aga odavam. Mul on endal MT2A mõned aastad olnud ja igati ok. Piisavalt väike, et vajalikul hetkel kaasas oleks.
Milleks täpsemalt vaja on? Metsa alt lastud saagi otsimiseks või öösel välipeldikus käimiseks? Kasutaksid tihti ja võiks aku(de)ga olla või piisaks tavalistest patakatest?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
09.02.2016 10:52:48
|
|
|
| rex kirjutas: |
Nitecore. Suht sama, mis Fenix, aga odavam. Mul on endal MT2A mõned aastad olnud ja igati ok. Piisavalt väike, et vajalikul hetkel kaasas oleks.
Milleks täpsemalt vaja on? Metsa alt lastud saagi otsimiseks või öösel välipeldikus käimiseks? Kasutaksid tihti ja võiks aku(de)ga olla või piisaks tavalistest patakatest? |
Läheks pigem ämma kasutusse, kes käib laudas ja aidas aegajalt ja kui normaalne valgus olemas võrreldes praeguse mõttetu taskulambiga, siis oleks elu lihtsam.
Usun, et kasutamist leiaks nädalas oma 5-6x ikka. Päris huvitavaid asju on sellel Nitecore-l, peab lausa süvenema hakkama
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
09.02.2016 12:15:24
|
|
|
| miga kirjutas: |
| rex kirjutas: |
Nitecore. Suht sama, mis Fenix, aga odavam. Mul on endal MT2A mõned aastad olnud ja igati ok. Piisavalt väike, et vajalikul hetkel kaasas oleks.
Milleks täpsemalt vaja on? Metsa alt lastud saagi otsimiseks või öösel välipeldikus käimiseks? Kasutaksid tihti ja võiks aku(de)ga olla või piisaks tavalistest patakatest? |
Läheks pigem ämma kasutusse, kes käib laudas ja aidas aegajalt ja kui normaalne valgus olemas võrreldes praeguse mõttetu taskulambiga, siis oleks elu lihtsam.
Usun, et kasutamist leiaks nädalas oma 5-6x ikka. Päris huvitavaid asju on sellel Nitecore-l, peab lausa süvenema hakkama  |
Vanemad inimesed on paraku väga konservatiivsed aga antud lähteülesandeks, oleks pealamp mõttekaim. Kas seda ka kasutama hatataks - ei tea. Korralikum akusüsteemiga pealamp, mis valgust ka näitab - enda vaadatud vidin oli sinna 40-50€ kanti.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
09.02.2016 12:19:55
|
|
|
Pealamp on töötegemisel ikka üleprahi. Käed vabad + valgus alati täpselt sinna kuhu vaja
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
09.02.2016 13:58:19
|
|
|
Oskab keegi soovitada kööki LED-riba, mille toitejuhe otse seina läheks (sobib ka DIY komplekt..)?
Sooviks värelusvaba, sooja ja korralikku valgust.. riba pikkus võiks ~110cm olla
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
10.02.2016 23:26:01
|
|
|
Tavaline pirn läks läbi, panasonicu säästupirni polnud võtta vajaliku keermega, seega ostsin bauhofist miski philipsi säästupirni julma raha eest (oleks juba võinud led-i võtta aga krt olid liiga väikse võimsusega). Igal juhul, nice viide sisselülitamisel. Mingi sekundi mõtleb ja siis läheb põlema vs panasonicu oma, mis odavam aga tõmbab kohe valguse sisse ja täisvalguseni jõuab miski 20 sekundiga
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
.Scorps.
HV Guru

liitunud: 24.05.2004
|
11.02.2016 04:26:00
|
|
|
Selline pealamp on mul ka. Tõesti valgus on hea, patakaid sööb vähe ja saab ka valguslaigu suurust/eredust sättida. Samas paljud ühe LED-iga tasku- ja pealambid kipuvad olema üsna kitsa valgusvihuga ka zoomi kõige laiemas asendis. Sõltub tõesti, mida teha on vaja, aga näiteks mingi peenikese töö tegemiseks nina all on selline lamp mugavam - suurem valguslaik.
_________________ Tere hommikust!  |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
11.02.2016 10:05:20
|
|
|
Viimaste aastate jooksul sai ära peetud pealampe tükki kolm, sellised 10-20€ hinnaklassis, mis erinevates laiatarbe poodides saada on, olgu matka-ehitus või autojuppide poed. Nii on nendest odavatest pealampidest kujunenud oma arvamus, ja see arvamus ei ole eriti hea. Nendel odavamatel lampidel on kõigil olnud mingi jama küljes. Esimene pealamp oli selline mitme lediga, valgus kõndimiseks piisav sõi 3xAAA patereisid või akusid. Patareidega oli valgus tuntavalt erksam - patareid 1.5V, akud 1.2V, sellest vist tulenes. Paraku see lamp lakkas pärast 1.5 aastat kasutamist lihtsalt töötamast.
Järgmine lamp oli ühe LED-iga, suurendusklaas ees, mingist ehituspoest sai kampaania hinnaga ligi võetud sai valgusvihku suunata, üsna OK lamp tundus oma hinna kohta. Ainult mingi kontakti häda tuli külge, kus lamp ei tahtnud igakord töötada, raputad töötab, järgmine kord paned pähe jälle ei tööta, raputad, ei aita, viskad toanurka kui kasutu, mõne aja pärast tuleb laps lamp otsaees säramas, kõik töötab nagu peab lülita-sisse või välja. Paraku mulle selline lamp ei sobi mille peale ei saa kindel olla.
Kolmas lamp oli analoogne, aasta pärast murdus peakinnituse küljest ära, nii peen plastmassimäng, et lappida kuidagi ei osanud. Lamp ise töökorras ainult otsaette ei saa enam panna
Enam nende laiatarbe otsmiku omadega ei viitsinud jännata, sai LED LENSER SEO 7R ligi võetud, siit, suht krõbe hind, laiast ilmast tellides saab nõksu võrra odavamalt. Nüüdseks paar aastat kasutanud ja võib rahule jääda, ära lagunenud ei ole, kõik toimib.
Selle lambi plussid/miinused:
+ kaasas on Li-Ion aku mida saab mobiililaadijaga laadida, olgu seinakontaktis, autost või akupangast, kus igane mobiililaadimise võimekus on.
+ akud saab vajadusel asendada 3xAAA patareide või akudega
+ deklareeritud IPX6 ilmatikukindlus, osadel suvakatel ei ole selle kohta mingit märget
-/+ lambil puudub liigend millega saaks valgusvihku üles/alla sättida, mõneti kompenseerib seda valguvihu kitsamaks/laiemaks muutmise võimalus. Monoliitne ehitus on jällegi kompaktsem-tugevam ehk arvatavalt vastupidavam.
-/+ hind tundub soetades kallivõitu, teisalt kui kestab tasub end ka rahaliselt ära. Vähemalt minul ei ole odavad kestvust näidanud ja üle aasta uus odav osta tuleb lõppeks kallim.
- Värv on sini-valge, ise olen harjunud tumedamate toonidega, samas lampi ju pimedas vaja ja suva mis värvi pael öös peas on, pealegi oma silmad enda pähe ei näe ka ju
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
11.02.2016 14:05:43
|
|
|
sellised käivad lühtritesse ju
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
11.02.2016 16:05:49
|
|
|
no ega nad ei pea keerdus otsaga olema.
Mõtlesin rohkem seda tööosa seal sees.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
11.02.2016 17:25:26
|
|
|
no kõvasti loomulikum.
Ma ei kujuta neid plast otsaga plönne kuidagi lühtris ette
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005

|
11.02.2016 17:36:46
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Oskab keegi soovitada kööki LED-riba, mille toitejuhe otse seina läheks (sobib ka DIY komplekt..)?
Sooviks värelusvaba, sooja ja korralikku valgust.. riba pikkus võiks ~110cm olla |
Otse seina? Midagi kuskil kindlasti on, aga keeruline selline asi.
220V AC -> 12V DC adapterid ei maksa pea-aegu midagi. Kui puhtalt riba taga ajad, siis vaata 5050 suuruses led'e. Neil on valgust üksjagu. Ja vähemalt 60tk meetri peale.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 116 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
11.02.2016 20:43:35
|
|
|
Lühtri puhul need IKEA kirjaga valged kopsikud eriti stiilsed ei jää küll. Selline lühter on muidugi iseenesest juba väga pretensioonikas sisekujunduselement ja pole just ülearu eestipärane maitse...
8W korralik LED võiks pigem ~50W hõõglambile vastata.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
11.02.2016 23:34:07
|
|
|
Sai juba makstud nende eest-parima hinnaga-netis keskmiselt samade näitajatega 10€. E14 8W Filament LED-i eriti ei näinudki ning 6€ oligi suht hinnapiir. Tunduks jabur maksta pirnide eest samapalju kui lühtrite eest. Oleks eelistanud päris kristalli (palju ilusam kirkam kui odavam klaas/akrüül) kuid nende hinnad paraku 1000€+ seega hetkel minu jaoks kättesaamatud.
LED Filament Pirn 4W 420lm E14 küünal (soe valge)
6,15 € tükk
Kood: HCFL-1404C (8059617678784)
Tootja: Sky Lighting
Lambitüüp: Filament
Kolbitüüp: C35 (küünal)
Värv: soe valge
Värvi temp: 3000 K
Valgustugevus: 420 lm
Võimsus: 4 W
Pesa: E14
Nimipinge: 220 V / 50 Hz
Valgusnurk: 360°
Eluiga: 30 000 h
Mõõdud: 35 x 100 mm
Asendusnäide: = 40W hõõglambipirni
_________________ 2023 QULBIX Q140MD 12kW=16hj 280Nm 72V 2160Wh 54kg 80km/h el.ratas 3999€ (poes 8500€) https://www.tori.fi/recommerce/forsale/item/25355832
2006 VOLVO V50 Sveits 2.0 100kW el. nahksisu 2999€ https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?share=6753f92727c0698dd57b3bd799d69811 |
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
14.02.2016 14:08:36
|
|
|
Väike LED elemendi test:
3W LED 3W võimsus = 263LUX
2x3W LED 3W võimsus = 325LUX (23% efektiivsem)
1x100W LED 3W võimsus = 504LUX (90% efektiivsem)
3W LED maksab 7 senti/tk
100W LED maksab 2,5€/tk
Põletada rohkem LEDe väiksema võimsusega on efektiivsem, ei vaja draiverit ja eluiga on kindlasti palju pikem.
Ainuke miinus on kõrgem hind, mis 3W LED puhul on suht olematu.
Pool max võimsusest oleks vast mõistlik.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
14.02.2016 15:27:43
|
|
|
| Viska linki milliseid 3W LED kasutad.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
20.02.2016 12:13:35
|
|
|
| Gu10 3W Warm White-2700K nordlux 1355070 LED läks täna läbi, ostetud ca 11 kuud tagasi, komplekt kolmest süvistatava sokliga lambikomplekt. Kas Eesti kauplustes eraldi lambile garantii ka kehtib, või ei tasu tšeki otimisega vaeva näha?
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
20.02.2016 12:39:51
|
|
|
| jnt kirjutas: |
| rmc kirjutas: |
Oskab keegi soovitada kööki LED-riba, mille toitejuhe otse seina läheks (sobib ka DIY komplekt..)?
Sooviks värelusvaba, sooja ja korralikku valgust.. riba pikkus võiks ~110cm olla |
Otse seina? Midagi kuskil kindlasti on, aga keeruline selline asi.
220V AC -> 12V DC adapterid ei maksa pea-aegu midagi. Kui puhtalt riba taga ajad, siis vaata 5050 suuruses led'e. Neil on valgust üksjagu. Ja vähemalt 60tk meetri peale. |
DIY sobib ka.. mõtlesin, et lähen lihtsama vastupanu teed ja küsin siit, ehk saab ühe postiga kõik ära tellida juba vms., a tundub, et peab ikka selgeks tegema omale asja
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
20.02.2016 15:12:40
|
|
|
H_K, garantii kehtib ja on ka välja vahetatud. Sõltub kauplusest, kui ladusalt see garantiiline probleem laheneb.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
new1
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2007
|
20.02.2016 23:54:45
|
|
|
Kas nendel 3W LED-idel samuti see soojuse eraldamise tald isoleeritud nagu tüüpilistel 10W jms mis ebays pakutakse? Mul tekib väike kõhklus selles osas, et kui neid LED-e nüüd pea 100tk jadasse laduda ning peale dioodisilda jms labaselt toita, kas see kristalli ja isoleeritud jahutuspinna vaheline osa kannatab 300V ja kõrgemat pinget üldse. Toiteahela esimesed LED-id kummaltki poolt saavad toitepinge kahepeale oma isolaatorpindadele, edasi juba langeks vastavalt pingelangule. Ehk kusagil datasheet sarnase LED-i kohta ja sealt leiaks midagi.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
21.02.2016 12:45:42
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| H_K, garantii kehtib ja on ka välja vahetatud. Sõltub kauplusest, kui ladusalt see garantiiline probleem laheneb. |
mittetöötav LED + ostutšekk kaasas, EhituseABSe tähelepanu ei pälvinud. Täpsemalt ei tahetud mu lampi ja tšekki nähagi ja väideti, et kindlasti eelmise aasta aprillis soetatud LED-il enam garantiid ei ole. Pakuti asemele osta sarnane LED lamp, sest eelmise aasta mudeleid nagunii enam ei toodeta ja identset soetada ei ole enam võimalik.
Kui mul naine viitsib jageleda siis tuleb vist kirjalikult pretensiooniga pöörduda, muidu ise ostsin soovitatud lambi asemele ja selles mõttes valguse mure lahendatud.
Tegelikult teine sarnane juhus mul veel, kus vannituppa sai samuti eelmise aasta aprillis ostetud valamu kohale peegliga kapp, kuhu on integreeritud kaks halogeenvalgustit - üks neist lampidest põles läbi - kas tasuks kapi garantiiga müüja poole pöörduda, kas pean kapi maha kruvima ja kaasa võtma, või piisab läbipõlenud lambist? Tegelikult ostsin ise halogeeni asemele, kahene halogeenikomplekt maksis 2.11€ - selles mõttes mure lahenenud, aga kuidas põhimõtteliselt on, kas integreeritud valgustitele kehtib sama garantii, mis ülejäänud kapile?
tundub, et LED-ide ostul on mõistlik juba ostuhetkel garantiitingimused kindlaks teha, hea kui nad veel oma käega tšekile kirjutaks, et garantii kehtivusaja.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
21.02.2016 14:11:57
|
|
|
Pretentsiooni saab ikka kaks astat esitada. Saad oma kuludega teha ekspertiisi, et tootmispraak ja siis peab ABC ikka ennast liigutama.
Müüjal lasub kohustus omal kulul ekspertiisike ainult esimesel kuuel kuul.
See on tore jah, et leedi reklaamitud töötunnid saavad täis juba reaalselt 5% täitumisel.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|