Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Sony Xperia Z5 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 19, 20, 21  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
limp
HV Guru
limp

liitunud: 11.08.2003




sõnum 02.02.2016 11:55:36 vasta tsitaadiga

Mina küll ei kurda oma z5 compacti sõrmejälje lugemisoskuse üle. true, märja näpuga ei taha väga töötada, aga sellega olen juba arvestanud ning samas tihti need näpud nii väga märjad ka on...
ise tooks ka välja aku, aga see sõltub palju ekraani kasutusest. minul on ta pidevalt töös ning aku peab õhtuni välja, samas sõber kes kasutab enamasti ainult kõnede jaoks, temal pidas aku 3 päeva ning oli veel 28% alles (stamina mode peal, aga whatsapp, viber ja fb messenger olid excludetud).
Kaamera külm-käivitus on aeglane, kuna ma ei ole mingi eriline pildistaja, siis mina selles aegluses väga probleemi ei näe.
Olen nüüd kasutanud paar kuud ning üldjoontes olen rahule jäänud, tulin 5,5" pealt ning nüüd ei kujuta ette, et nii suurt telefoni jälle tahaks kätte võtta icon_lol.gif

_________________
Ärgake lapsed, maailm on hädaohus

Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2016 12:10:10 vasta tsitaadiga

No mina tahan Z1 C pealt just nimelt Z5 5,2" üle minna.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 03.02.2016 02:14:06 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
No mina tahan Z1 C pealt just nimelt Z5 5,2" üle minna.

Olen tsiklimees, kas on talle head lenksu kinnitust?
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 03.02.2016 09:17:02 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Tanel kirjutas:
tsitaat:

S5 sõrmejäljelugejat mõtled?

Xperia Z5 oma ilmselt ikka

Zperia Z5 Compact mul ja samamoodi jukerdab.


Jutt käis Samsungi esimese sõrmejäljelugejaga võrdlemisest icon_smile.gif


täpselt
okei, natuke võibolla meelevaldne võrdlus aga no see z5 sõrmejäljelugeja ajas mind nii kettasse et järelikult ei saanud ta väga palju samsa s5 omast parem olla icon_biggrin.gif ja see on päris ropp ütlemine. Kasutasin z5 natuke üle kuu.

Kui keegi otsib hea sõrmejäljekaga telefoni tuleb vaadata iphone või huawei poole. Viimased on lausa uskumatult hästi töötanud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomv
Kreisi kasutaja
Tomv

liitunud: 14.01.2007




sõnum 05.02.2016 18:30:14 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
c4v6 kirjutas:
No mina tahan Z1 C pealt just nimelt Z5 5,2" üle minna.

Olen tsiklimees, kas on talle head lenksu kinnitust?
generic ebay ümbrised töötavad väga hästi. Kasutasin ise seda oma Z1C jaoks, aga neid on igas mõõdus
_________________
jah
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.02.2016 12:26:34 vasta tsitaadiga

Sain ka enda Z5 kätte siis.

1. Minu jaoks on kaamera küll normaalne, video omadused samuti. Z1C omast kindlasti täiega üle.
2. Sõrmejälje lugeja üldiselt ei jebi aga mina arvasin, et ta töötab mugavamalt (et ei pea seda nuppu vajutama samal ajal vaid skännib automaatselt). Pisut peab harjuma selle funktsiooniga
3. Aku tundub Z1C omast kehvem aga eks ma olen teda torkinud ka siin kõvasti, ekraan võtab ju kõige rohkem.
4. Ekraan on mõnus, kuulari heli on super

Muus osas nagu SONY lipulaevad ikka olnud on. Kiire ja loogiline. Kõik töötab. Loodan, et see nüüd veekindel on nagu olema peab ja muud ei oskagi tahta.
Käivitades tegi 3 uuendust ja aega läks mingi 40 minti icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
limp
HV Guru
limp

liitunud: 11.08.2003




sõnum 12.02.2016 12:56:45 vasta tsitaadiga

limp kirjutas:
Mina küll ei kurda oma z5 compacti sõrmejälje lugemisoskuse üle. true, märja näpuga ei taha väga töötada, aga sellega olen juba arvestanud ning samas tihti need näpud nii väga märjad ka on...
ise tooks ka välja aku, aga see sõltub palju ekraani kasutusest. minul on ta pidevalt töös ning aku peab õhtuni välja, samas sõber kes kasutab enamasti ainult kõnede jaoks, temal pidas aku 3 päeva ning oli veel 28% alles (stamina mode peal, aga whatsapp, viber ja fb messenger olid excludetud).
Kaamera külm-käivitus on aeglane, kuna ma ei ole mingi eriline pildistaja, siis mina selles aegluses väga probleemi ei näe.
Olen nüüd kasutanud paar kuud ning üldjoontes olen rahule jäänud, tulin 5,5" pealt ning nüüd ei kujuta ette, et nii suurt telefoni jälle tahaks kätte võtta icon_lol.gif

Võtan sõnad kaamera osas tagasi. Kaamera uimab ikka täiega. On hakanud juba häirima icon_lol.gif

_________________
Ärgake lapsed, maailm on hädaohus

Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2016 14:19:37 vasta tsitaadiga

Võin kinnitada, et Z5 aku on tõesti kehvake. Ekraan tapab seda jõhkralt. Ekraani üle muidugi pole ainsamatki nurinat
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 14.02.2016 14:23:35 vasta tsitaadiga

Pane stamina mode peale kui pole oluline et messenger koguaeg piiksub vms. Vist sai isegi rakendusi whitelisti lisada, et ei lööks ekraaniga koos kinni. See peaks päris palju juurde andma.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2016 14:40:56 vasta tsitaadiga

Ma tean jah aga mul on üks kõik tegelikult. Ma panen alati iga õhtu laadima olgu seal ees 32 või 78% akut.
Lihtsalt teadmiseks neile kes kavatsevad seda aktiivselt kasutama hakata, siis ekraan lihtsalt sööb väga palju akut ära.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2016 22:23:22 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Ma tean jah aga mul on üks kõik tegelikult. Ma panen alati iga õhtu laadima olgu seal ees 32 või 78% akut.
Lihtsalt teadmiseks neile kes kavatsevad seda aktiivselt kasutama hakata, siis ekraan lihtsalt sööb väga palju akut ära.


Palju ja vähe on suhtelised mõisted - vajavad võrdlusbaasi, et arusaadav oleks.
Ehk siis mis aparaadiga sa võrdled, millega võrreldes see Z5 ekraan palju võtab?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 14.02.2016 23:35:06 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
c4v6 kirjutas:
Ma tean jah aga mul on üks kõik tegelikult. Ma panen alati iga õhtu laadima olgu seal ees 32 või 78% akut.
Lihtsalt teadmiseks neile kes kavatsevad seda aktiivselt kasutama hakata, siis ekraan lihtsalt sööb väga palju akut ära.


Palju ja vähe on suhtelised mõisted - vajavad võrdlusbaasi, et arusaadav oleks.
Ehk siis mis aparaadiga sa võrdled, millega võrreldes see Z5 ekraan palju võtab?


Z3ga näiteks. Z3 aku oli väga hea.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2016 09:59:44 vasta tsitaadiga

No mina võin võrrelda iga eelnevalt omatud telefoniga.
Nutikatest siis 2 aastat peetud Z1 compact, enne seda pea sama pikalt xperia S ja enne seda kunagisest ajast veel mingi sony.
Enamus ajast ootereziimis olles, paar kõnet tehes ja selle aja jooksul max. tund niisama messengeri ja facebooki kasutades pidas täpselt 2 ööpäeva kuid siis oligi konec multfilm.
Samas kui nüüd näiteks võtsin aparaadi kell 6 õhtul laadimast, läksin reedel välja jooma, kasutasin suht aktiivselt ja samas viibisin mõned tunnid kohas kus oli väga kehv levi, siis umbes 5 ajal hommikul koju jõudes oli vist ka 25% järel ainult.

Eks ma pean veits timmima ja seadistama, see uus android pole mul veel 100% käpas. Tundub, et minul oleks mõistlik kasutada seda üldse stamina mode peal ja jätta messenger ainult taustal käima, sest teiste rakenduste notificationid on mul nii-ehk naa kinni üldse.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomv
Kreisi kasutaja
Tomv

liitunud: 14.01.2007




sõnum 15.02.2016 12:18:38 vasta tsitaadiga

Mnjah, lisan siis +1 kaamera uimasusele. Parimal juhul saan kaamera mustast ekraanist ette manada 5 sekundiga. Halvimal juhul läheb ~20. Päris masendav. Lisaks randomly hangub suvalistes kohtades, a'la brauseri avamine, google now. Enamasti pärast lockscreeni. Võib olla tingitud STAMINA mode'ist, kus järsku hakatakse sadat asja tegema - aga ilma staminata ei pea ju aku päevagi vastu. Ärge mõistke mind valesti - telefon meeldib ikka ja olen oma valikule kindel. Üks asi küll häirib rohkem kui teised - WHERE THE F IS MY MARSHMALLOW?!
_________________
jah
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004




sõnum 15.02.2016 12:28:37 vasta tsitaadiga

Ainult Google enda föönid on vahukommi kätte saanud ja teised vaikselt tilgutavad testversioone vähetähtsatel turgudel. Millest selline ennast täis kiljumine?

Erinevalt teistest tootjatest on Sony juba pool aastat Marshmallow Concept softi päris suure testgrupi peal katsetanud. Paljud nõmedad putukad ära silutud sellega. Samsungi jt kasutajad hakkavad nüüd alles testgruppi mängima.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomv
Kreisi kasutaja
Tomv

liitunud: 14.01.2007




sõnum 15.02.2016 13:31:26 vasta tsitaadiga

Sul on õigus. Mul oli mingitest ilmselt ebaadekvaatsetest uudisteallikatest meelde jäänud et paljud tootjad on oma kasutajaid vahukommiga juba kostitanud. Internet ütleb et see nii aga pole. Eks midagi muud üle ei jää kui oodata icon_smile.gif
_________________
jah
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2016 14:03:38 vasta tsitaadiga

Minul küll ühtegi hangumist ega uimasust pole, see on kindlalt üks positiivne asi millega saan kiidelda. mina stamina mode ei kastua siis olgu öeldud.
Kurat, ma ütlen ausalt, et mina veidi pelgan seda uut androidi.

Z1C'ga oli ka nii, et oli au pidada kolme androidi versiooni ja asi lõppes sellega, et lasin esimese tagasi peale panna millega masina kunagi ammu ka ostsin, sest uutega läks asi järjest ainult allamäge.

Hetkel tundub peale aku minu jaoks see Z5 väga väga 5+ ja ükski asi nagu nurinat ei põhjusta.
Kaamera kehvast poolest rääkides, siis see väga kehv tulemus lööb kusagil poolkõvas valguses välja, valges ja päris hämaras minu arust teeb rahuldavat tulemust. Automaatika peal ka muidugi.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2016 14:06:46 vasta tsitaadiga

Sonyl tuleb nüüd ka Marshmallow beta programm mis on edasiarendus concept programmist.
http://www.xperiablog.net/2016/02/10/sony-launches-xperia-beta-program-for-official-marshmallow-release/

Hetkel kahjuks ainult mõnedes regioonides Z2 ja Z3(C) seeriale.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 15.02.2016 15:25:00 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
+
Kurat, ma ütlen ausalt, et mina veidi pelgan seda uut androidi.

Z1C'ga oli ka nii, et oli au pidada kolme androidi versiooni ja asi lõppes sellega, et lasin esimese tagasi peale panna millega masina kunagi ammu ka ostsin, sest uutega läks asi järjest ainult allamäge.


Mis see põhjus on?

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2016 16:58:02 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Sonyl tuleb nüüd ka Marshmallow beta programm mis on edasiarendus concept programmist.
http://www.xperiablog.net/2016/02/10/sony-launches-xperia-beta-program-for-official-marshmallow-release/

Hetkel kahjuks ainult mõnedes regioonides Z2 ja Z3(C) seeriale.


Huvitav kas on nii, et uusi aparaate (Z5 ja Z5C) testime ise inhouse ning vanu aparaate (Z3 ja Z3C) paneme rahva testima...
Mulle Z3C omanikuna igatahes meeldib, need tuhanded huvilised leiavad suurema tõenäosusega bugid üles thumbs_up.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2016 17:45:48 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
c4v6 kirjutas:
+
Kurat, ma ütlen ausalt, et mina veidi pelgan seda uut androidi.

Z1C'ga oli ka nii, et oli au pidada kolme androidi versiooni ja asi lõppes sellega, et lasin esimese tagasi peale panna millega masina kunagi ammu ka ostsin, sest uutega läks asi järjest ainult allamäge.


Mis see põhjus on?


No täpselt samad põhjused mida paljud ka siin foorumis kurtma hakkasid. Mingid akuprobleemid, inimesed ei kuulnud sind enam normaalselt (heli kõikus), kasutusmugavus läks kehvemaks, vahepeal jooksis kokku jne jne. Ma ei mäleta enam kõike aga esimese androidiga millega ta välja tuli hakkas kõik timmima jälle.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blackhawk
Kreisi kasutaja
blackhawk

liitunud: 06.06.2005




sõnum 16.02.2016 03:37:08 vasta tsitaadiga

Mina olen esimest korda üle hulga aja lõpuks leidnud telefoni, mida tahan ka peale 2 nädalat kasutada. Olen siin vahetanud neid nagu sokke viimaste aastatega ja suhteliselt kursis asjadega. Võtsin omale Z5C ja igati rahul. Mugav, ilus, käepärane. Aku peab, ükspäev kasutasin suhteliselt järjest tunde ja põhimõtteliselt oleksin saanud 5-6 tundi SOT ära, 50 prossa oli ja näitas 3 tundi ja pudinad peale ekraani kasutust. Okei, see selleks, aga igatahes peale esimest nädalat ühe tähtsa kõne ajal lihtsalt telefon tegi restardi....mõtlesin, et okeiii...1 kord ehk, pärast õhtupoole lauapeal nägin tegi jälle...Siis vaatasin googlest järgi ja osadel veel sama jama. Soovitati teha arvutis Sony prograga repari. Mõeldud tehtud. Läks jälle täpselt nädal ja sama pull. Keset kõne laks resa....loen siin koguaeg, et millal M välja tuleb, et äkki aitab see. Ei tahaks nagu kohe garantiisse ka joosta. Vahukomm nagu lugesin siis Türgis näiteks tuli juba välja rahvale.. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
grt
HV vaatleja

liitunud: 06.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2016 20:11:51 vasta tsitaadiga

Mul tegi Z5C nädalakese tagasi uuesti automaatselt 32.0.A.6.200 OTA uuenduse, kuigi see oli juba peal. Fail oli väike, mis peale läks (kahjuks ei vaadanud, kui suur).
Tundub, et pärast seda peab aku kauem (tavalise minu kasutuse juures - mob.nett kogu aeg sees, pool aega wifis, greenify, kõik rakenduste uuendamised jms). Laadisin täis esmaspäeva päeval, panin alles just nüüd uuesti laadima, akut oli veel 10% järel.
Kellelgi veel?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blackhawk
Kreisi kasutaja
blackhawk

liitunud: 06.06.2005




sõnum 18.02.2016 21:35:12 vasta tsitaadiga

grt kirjutas:
Mul tegi Z5C nädalakese tagasi uuesti automaatselt 32.0.A.6.200 OTA uuenduse, kuigi see oli juba peal. Fail oli väike, mis peale läks (kahjuks ei vaadanud, kui suur).
Tundub, et pärast seda peab aku kauem (tavalise minu kasutuse juures - mob.nett kogu aeg sees, pool aega wifis, greenify, kõik rakenduste uuendamised jms). Laadisin täis esmaspäeva päeval, panin alles just nüüd uuesti laadima, akut oli veel 10% järel.
Kellelgi veel?


Mul pani ka sama uuenduse uuesti peale. 20MB näitas mul, ei saanud aru küll, et midagi oleks muutunud. Vähemalt praegu pole mul rohkem seda restarti teinud, mis ta viimati siin pühapäeval tegi. Juttude järgi peaks vahukas 7. märts tulema. Loodan, et siis läheb asi paremaks. Et ei tee neid restarte ja akut säästvam veelgi.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.02.2016 11:33:10 vasta tsitaadiga

link :: GSMArena

Veits OT aga tundub et Z seerial on kriips peal - asendatakse X seeriaga. St ei tule Z6 põlvkonda enam peale.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Sony Xperia Z5 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 19, 20, 21  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.