Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu (Lisatud küsitlus: "Mis pesaga emaplaat kasutuses 1. oktoobri seisuga? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 138, 139, 140 ... 172, 173, 174  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mis pesaga Intel lauaarvuti emaplaat on kasutuses 2014 1. oktoobri seisuga?
Socket 478
2%
 2%  [ 13 ]
LGA 775
13%
 13%  [ 83 ]
LGA 1366
4%
 4%  [ 30 ]
LGA 1155
32%
 32%  [ 209 ]
LGA 1150
38%
 38%  [ 243 ]
LGA 1156
3%
 3%  [ 23 ]
LGA 2011
5%
 5%  [ 35 ]
hääli kokku : 636

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
cummel
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.06.2009




sõnum 30.01.2016 10:40:48 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
6600K ja 6700K puhul ei soovitata väga üle 1.45v minna korraliku jahutuse puhul


Nii, et see 1,350 ongi normaalne keskmine?
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2016 10:41:55 vasta tsitaadiga

vabalt 1.35v peaks ok olema.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2016 11:02:48 vasta tsitaadiga

Mina panin 1.35v oma 24/7 töötanud Q6600'le. 65nm kiip.

65->45->32->22->14nm ja ikka arvate et 1.35v kärab?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2016 11:06:02 vasta tsitaadiga

Pange parem kohe 220V ja klokkige nii et suits taga... icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2016 11:26:50 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Mina panin 1.35v oma 24/7 töötanud Q6600'le. 65nm kiip.

65->45->32->22->14nm ja ikka arvate et 1.35v kärab?




Muidugi kärab 1.4v ei juhtu ka midagi kui ok jahutus
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2016 16:44:43 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et prose voldist olulisem on mälu volt. Liiga kõrge mälu volt on minevikus prose mälukontrat kahjustanud. Tõendeid kellelgi loomulikult pole - selleks peaks kodus olema labor.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2016 18:01:37 vasta tsitaadiga

Ma jooksutan oma 6600K @ 4600 @ 1.32v sest 4800 ei tee isegi 1.424v peal.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2016 19:03:54 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Pange parem kohe 220V ja klokkige nii et suits taga... icon_lol.gif
'
thumbs_up.gif +5
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2016 19:54:23 vasta tsitaadiga

rene p kirjutas:
Pange mu sõnu tähele, Intel bannib non-K OC varsti...

http://wccftech.com/intel-forcing-ban-nonk-oc-feature-skylake-motherboards-bios-rolling/
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 03.02.2016 02:36:08 prosed........... vasta tsitaadiga

Oli aasta 2002 või 2003 ja P4 3,06 oli minu! Lippas XP all oi kui oi, ja siis tuli 2005............
olin siis veel lol ja pappi oli palju .....ja tegin 2x opteron 265 systemi jaama,,oi,oi kui kiire ta oli! praktiliselt max skoorid tulid eriti peale seda kui 2600-lt 2800-le õnnestus clockida. Mis proge see oli on siiani unustuses sest 3000 viskas bsodi nii, et.....mina hakkama ei saanud, ei emme patrei eemaldamine aidanud. Viisin lõpuks spetside juurde ja see jutt oli pikk! Töötas jälle....ja oli varsti vananenud, siis 2005a. oli oli mälu 8GB XP x64 all. nüüd olen läpparitega ja ka siin katsun olla ainult extremiga kuna see pakub palju lõbu! Täpselt nagu 60a.-sele 18 plika aga see nõuab ka tsiklit ja see on juba omaette teema icon_smile.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wtf
HV kasutaja
Wtf

liitunud: 22.12.2008




sõnum 10.02.2016 13:54:55 vasta tsitaadiga

terv, otsisin skylake teemat, loodan, et see on õige

Küsimus selles, et tahan vahetada praeguse cpu välja uue vastu ja ma vaatasin 200 euro ringis normaalset proset. Prosed mille vahel ma toppama jäin on amd fx 8350 vs intel i5 6500. Kumba te soovitate? teine küss on see ega mu videokaarti ei hakka näiteks i5 6500 bottelneckima? Videoks on gtx 780 3GB. Praegune cpu bottelneckib mu kaarti räigelt (amd phenom II 955 3,7ghz) Seega mai taha sama viga korrata. Ja kolmas küss oleks, kui ma valiksin i5 6500, kui suurt erinevust ma võin näha oma praeguse prosega?

Või on teil soovitusi mingi kolmanda prose vastu?

Tänud!

_________________
wat?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 10.02.2016 14:02:10 vasta tsitaadiga

6700k on parem
_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 10.02.2016 14:09:50 vasta tsitaadiga

Wtf, Võta 6500 ja ei kahetse. Vahe 955 2 korda kui mitte 3 korda. Bottleneckiks ei jää ta kindlasti sellel videokaardil.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wtf
HV kasutaja
Wtf

liitunud: 22.12.2008




sõnum 10.02.2016 14:25:32 vasta tsitaadiga

Selge pilt. Tänud kiire vastuse eest thumbs_up.gif, 6700K kahjuks kimab mu eelarvest mööda:D

Nüüd pean ainult mingi hea mobo valima, mis on kooskõlas 6500'ga

_________________
wat?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2016 20:17:29 vasta tsitaadiga

Kui eesmärk mängimine siis polegi i7'me jaoks vajadust.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 00:17:33 vasta tsitaadiga

On mänge kus i7 lisa tuumadest on kenasti kasu olgugi, et need on virtuaalsed ehk siis HT. Netis on kenasti testid olemas võrdluseks i5 vs i7 mängu olukorras. GTA 5 on üks neist mängudest kes i7'est sujuvamat pilti suudab kuvada. Aga kui eelarve sisse ei mahu siis tõesti selle hinna vahe eest millest saab i7 osta tasuks parem mälu/vga peale kulutada.
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 00:20:41 vasta tsitaadiga

kasu on ikka. kas see kasu ka 100€ väärt on, on eraldi küsimus icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 11.02.2016 02:09:47 vasta tsitaadiga

Kaldun ka arvama pelamiseks ikkagi i7. Näiteks bf4's on vahe silmaga näha ja statsid paranevad tõusvas joones võrreldes vana 2500k'ga, @4,7 kummagil.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 09:06:14 vasta tsitaadiga

Sõltub jah väga palju mängust. Trend on ikka sinnapoole, et on rohkem kasu rohkematest tuumadest. Mitte küll kontekstis mängitav vs slaidshow aga pigem mängitav vs maxed out. Ehk siis selleks, et mängu max sätetel mängida ja prose ei oleks pudelikael on teatud mängudes 4c/8t või paremat vaja. Enamasti on CPU heavy mängud need kus on palju NPC-sid ekraanil korraga ehk open world mängudes linnad (GTA V ongi üks suur linn).
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 10:50:37 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
Netis on kenasti testid olemas võrdluseks i5 vs i7 mängu olukorras. GTA 5 on üks neist mängudest kes i7'est sujuvamat pilti suudab kuvada.
Kui võtta vähegi asisemad testid lahti kus võrreldud nii stock kui kellatuna samale kiirusele ja lastud nii 1080p, 1440p kui ka 2160p siis vahe GTA V'es, Witcher 3'mes jne. on paar freimi JA SEDA eeldusel, et massinas on täiesti tippkaart - 3-5 fps'i kanti kisub 4K seadel aga selline asi vajab vastavat arvutit ja kaarte ja kui rahhi juba niipalju siis soovitaks juba 2011 peale minna icon_wink.gif

Kui valida kas 6700 prose vs. 6600 ja ideena saaks ehk selle vahe +100 eest parema grafakaardi siis 100% kiirem kaart.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 11.02.2016 11:53:07 vasta tsitaadiga

see et 6700k mitu sada mhz rohkem ei tee enam mingit vahet?
_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 12:14:06 vasta tsitaadiga

Värske video: Gaming PCs and CPUs - Do you need a high end processor??
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 11.02.2016 12:48:39 vasta tsitaadiga

nende triple A mängude jaoks on vist t6esti suva mis prose sul on k6ik nagu nii konsoolide n6rkuse järgi häälestatud. Aga modide ja indimängude seas v6ib küll kraami olla mis prosed küpsetavad.
_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hondaa
Kreisi kasutaja
hondaa

liitunud: 09.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 14:50:01 vasta tsitaadiga

RTS, citybuilding... Cities Skylines võtab mu 4460 juba 50k elanike juures kooma (kohtati laggima), i7 oleks päris
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 15:22:41 vasta tsitaadiga

Mitu tuuma ära kasutab @Cities Skylines?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hondaa
Kreisi kasutaja
hondaa

liitunud: 09.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 15:45:16 vasta tsitaadiga

cities üle 4 tuuma kasutab kõik suht võrdselt ära. 8 tuuma kohta ei tea, googeldades lasevad i7 veel 150k juures normaalselt
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 11.02.2016 16:36:06 vasta tsitaadiga

hondaa, mis tähendab see "kasutab ära võrdselt"? kui näitab mängimise ajal 100% ajast 75% või vähem, siis reaalselt ei kasutata 4 tuuma. eraldi tuumade kasutuse kokku liidad, siis 4 tuumast hakkad alles siis kasu lõikama, kui summa on 300 ja üle selle. näiteks 4c4t prose puhul kui mängu ajal pidevalt cpu usage näitab 23%, siis võid bioses 3 tuuma kinni keerata ja fps sellest ei muutu.

windows 10 peal ma pole veel nii täpselt jälgind task managerist prose kasutust mängu ajal, aga win7 näitas küll selles suhtes teibaid, või siis lastigi 1 thread ühtlaselt üle 4 tuuma mingi imevalemiga käima. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 16:44:43 vasta tsitaadiga

kasutab ära võrdselt tähendab, et kõigi lõimede koormus on suures pildis võrdne.
strateegiamängud on reeglina väga hästi lõimedeks jaotatavad ja suudavad kasutada ära nii palju protsessorist kui vaid ette anda suudad.
see ei tähenda, et koormus kogu aeg 100% peal peaks olema, aga mängu edenedes lõpuks sinna jõutakse, sealjuures tõstes koormust võrdselt.

cities: skylinesi juures läheb arvestus vist linna suuruse järgi, kus kõige üldisem number on elanike arv. probleemne suurus peaks hakkama kuskilt 100 000 - 150 000 elaniku kanti jõudes icon_razz.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 17:01:36 vasta tsitaadiga

Ma just otsin mängu mida oma tulevasel masinal veidi piinata. Vaevalt, et C:S 28 lõimeni skaleerub, kuid minesatea....
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.02.2016 13:54:11 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Ma just otsin mängu mida oma tulevasel masinal veidi piinata. Vaevalt, et C:S 28 lõimeni skaleerub, kuid minesatea....


Xeoni serveri prosed tulemas kuni 22 core/44 threadi ja mainstreamis pakutakse täna nagu ka viis aastat tagasi esimesel i7 prosel 4 core / 8 threadi. Juba mõned mitme aasta tagused nängud oskasid kaheksat threadi ära kasutada, mistõttu koormus lõime kohta oli võrdlemisi madal ja seetõttu tempid madalad, potentsiaali nõudlikumateks mängudeks säilis ning masinaga kannatas muudki paralleelselt teha.

Tea, kas Inteli taotluslik plaan on mängijatest rohkem entusiaste teha ja Broadwell platformile meelitada?

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2016 13:58:51 vasta tsitaadiga

Broadwell-EP ESid hakkavad välja tilkuma.

http://www.ebay.com/itm/Intel-Xeon-v4-Processor-Broadwell-EP-CPU-2-2GHz-18-Core-QH26-ES-Beats-E5-2698-v3-/351653655238
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.02.2016 22:55:20 vasta tsitaadiga

Hea video uurimaks kuidas mängudes 2600K OC vs 6700K OC toimetavad populaarse GTX 970-ga. Nagu arvata oli, siis vahet ei ole kumb süsteem mängimiseks on. Tüüpiliselt kuni 1080p resoni pole fps number niikuinii probleemiks ja järjest reso tõstes muutub videokaart üha määravamaks.

Spoiler Spoiler Spoiler


E: Suurepärane video paljude uute mängudega võrdlemaks SB, IB, Haswell ja Skylake i7 prose/süsteemi vahet mängudes:

Spoiler Spoiler Spoiler


E2: ehk siis 5 aastat progressi mänguritele:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™


viimati muutis Killhoven 17.02.2016 22:10:14, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2016 23:03:13 vasta tsitaadiga

Killhoven, Tänud - pean CPU ostu jälle x aastat edasi lükkama icon_lol.gif thumbs_up.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2016 23:11:46 vasta tsitaadiga

Mis te arvate idee on oma i5 4460 vahetada i5 4690k vastu ja natukene kellata teda. Annab mulle mängudes juurde palju?
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2016 23:19:06 vasta tsitaadiga

erik111, Vaadates sinu ülejäänud komplekti, siis peaksid emaplaadi samuti välja vahetama. Praeguse peal ei kiirenda sa midagi. Mina ei näe küll suurt mõtet sellel vahetusel.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2016 17:46:54 vasta tsitaadiga

erik111 kirjutas:
Mis te arvate idee on oma i5 4460 vahetada i5 4690k vastu ja natukene kellata teda. Annab mulle mängudes juurde palju?

Mängudes oluliselt ei võida midagi arvestades kahjumit mida see vahetus kaasa toob.Pelades ikka kriitiline see video icon_smile.gif
Sellepärast olen alati seda meelt,et kui uuendate miskit ca.5 aasta vanust kooslus siis tasub mõelda milleks seda vaja,et mitte hiljem ämbri tehinguid teha.
Samas aga kui puru liigub kergelt siis kas või iga nädalavahetus võib upgradida icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 05:34:33 vasta tsitaadiga

Mõtlesin ka, et võiks varsti arvutit uuendada.. pole suuremat uuendust 5a vist teinud, mõni jupp siit ja sealt ikka muidu.. aga väike küsimärk tekkinud..

Mis teema on X99 ja mäludega? Kuulen, et ei tasu osta 4000MHz mälusi kuna ei tööta normaalselt koos 5960X-ga jms.. plaadiks valiks MSI GAMING 7.

Põhimõtteliselt siis tahaks ülikiireid mälusi koos võrdlemisi hea prosega, et lihvida maha Premiere renderdusaegasi.. mis on idiootselt pikad i5 peal.. pluss muidugi oleks tore vahest striimida normaalseid mänge.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 13:26:39 vasta tsitaadiga

Esimese Skylake'i installi kallal ja selle USB toetus on naljakas... USB3 native toetust ei ole Win7'l eniveis, ent kui usb2 pealt ära installid, siis OS'i buutides ei toeta see by default ka usb2 pesas olevaid pulkasid... hiired-klaverid õnneks töötavad..
Tuli optiline seade välja võtta ja taha ühendada, et mobo plaadi pealt usb driveri võtta saaks icon_biggrin.gif

Nüüd tuleb uurida, miks Intel Rapid Storage Technology driver asja hanguma paneb..

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.02.2016 14:56:12 vasta tsitaadiga

rmc, kas sa nagu netist ei viitsi drivereid otsida, et mingite plaatide pealt kiviaegseid asju üritad selga lasta?

e: inteli usb2 kontra peab win7 küll ära tundma, vaata et sa oma pulki mongi assmeedia vms asja külge ei ürita riputada, seal võib tõesti probleeme olla.

irst võib hanguda kui chipseti driverid pole installitud.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 15:01:17 vasta tsitaadiga

HDTanel, kui sul lademes raha üle on, miks mitte. 300€ plate ja 1000€ prose...
i5 asendamist i7-ga ei taha enne proovida? renderdamises tuleb üsna 2x võitu veerandi investeeritud rahaga.
4000mhz mälusid ei toeta ametlikult suurt miski. 5960x, nagu ka muu haswelli seeria lõpetab ametliku toe 2133 juures. plated lubavad tootja andmete järgi (mis ka ei pruugi garanteeritud olla) tavaliselt kuskile 3600 kanti.

rmc, windowsi out-of-box basic funktsionaalsus on installiga kaasas olevate draiverite najal. windows 7 ajal ei olnud skylake olemas, nii et isegi inteli enda chipseti draivereid (k.a. usb) ei saagi kaasas olla.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 15:05:42 vasta tsitaadiga

NATAS999, kodukalt uusimad driverid olemas ja usb2 pordid (ükskõik, kas korpuse ees olev või mobo taga olevad) ei leidnud pulka OS'i all enam üles...

proovisin igast asendist nende IRST draiveritega ja hakkas ikka hanguma. praeguseks on arvuti täiesti valmis üleandmiseks, ainult IRST on puudu.. kaalun selle installimist, kuigi see tähendab ilmselt 0'st alustamist icon_razz.gif

londiste, USB võiks suhteliselt standardne lahendus olla icon_smile.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 15:22:23 vasta tsitaadiga

rmc, inteli chipseti draiverid peal?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 18:09:38 vasta tsitaadiga

londiste, jah.. kõik draiverid peal... st. siit https://www.asus.com/Motherboards/B150M-A/HelpDesk_Download/ kõik draiverid võetud ja installitud... proovisin nii IRST enne kui ka muud enne ja IRST siis... a sama tulemus...

teen praegu KÕIK asjad absull ära, k.a. WUpdate ja siis proovin lõpuks installida IRST, kui siis ka hanguma hakkab, siis puhast install ja fuck IRST icon_biggrin.gif
Muidu ei paneks üldse, a peaks kiiremaks vist tegema ? SSD on Crucial BX100 ja prose on i5 6500. 8gb ddr4

edit: tegin KÕIK asjad ära absoluutselt.. k.a. SSD firmware update, jne. ja nüüd ei hangu justkui... samas ei näe kuskilt ka, kas IRST töötab või ei... pole startupis, pole add-removess, jnejne.. ainult driverid olid seal pakis... ja see on ametlik moboga kaasakäiv pakk... icon_biggrin.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 18:38:16 vasta tsitaadiga

To rmc kui profiili vaadata siis sul Ivy veel aga läbi tähtede oletan,et tegu emme toe kammiga icon_idea.gif
To HD Tanel peale ilma võiks juu Googeldada(ei midagi isiklikku,täitsa shik ja offcouse)aga sul ju
olid need videod dum ostjatest kes maksavad rohkem kui asi väärt icon_idea.gif icon_rolleyes.gif
USB3 on senini miski draivu tugi kus inst. ei toimi aga win 10 toetab nagu miskit muud vanarauda mitte,et usb3 seda oleks icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.02.2016 19:10:04 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:

Mis teema on X99 ja mäludega? Kuulen, et ei tasu osta 4000MHz mälusi kuna ei tööta normaalselt koos 5960X-ga jms.. plaadiks valiks MSI GAMING 7.

Põhimõtteliselt siis tahaks ülikiireid mälusi koos võrdlemisi hea prosega, et lihvida maha Premiere renderdusaegasi.. mis on idiootselt pikad i5 peal.. pluss muidugi oleks tore vahest striimida normaalseid mänge.


Kui raha loetud, siis ma prooviks kõigepealt i7 "K" masinasse panna ja graafika välja vahetada (Premiere vist oskas CUDA kasutada). Kui raha üle, siis oota natuke, sest Broadwell-E on varsti lettidele tulemas. Siis saad värskema hexa näiteks 5820K asemel muretseda. Kui aga raha ei mahu kontole enam ära, siis jällegi varsti tuleb Xeon E5-2699 V4 22 tuuma / 44 lõimega müügile. Hinnaks vaid mõned kilod.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™


viimati muutis Killhoven 18.02.2016 19:35:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 19:10:53 vasta tsitaadiga

Millal nad uusi hexasid lubavad ? Peab vist oma 6600K seniks kasutama sest 5820K enam väga ostma ei kutsu ja 6700K peale uuendamine oleks lihtsalt boring.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 19:13:48 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
HDTanel kirjutas:

Mis teema on X99 ja mäludega? Kuulen, et ei tasu osta 4000MHz mälusi kuna ei tööta normaalselt koos 5960X-ga jms.. plaadiks valiks MSI GAMING 7.

Põhimõtteliselt siis tahaks ülikiireid mälusi koos võrdlemisi hea prosega, et lihvida maha Premiere renderdusaegasi.. mis on idiootselt pikad i5 peal.. pluss muidugi oleks tore vahest striimida normaalseid mänge.


Kui raha loetud, siis ma prooviks kõigepealt i7 "K" masinasse panna ja graafika välja vahetada (Premiere vist oskas CUDA kasutada). Kui raha üle, siis oota natuke, sest Broadwell-E on varsti lettidele tulemas (Q1 2016). Siis saad värskema hexa näiteks 5820K asemel muretseda. Kui aga raha ei mahu kontole enam ära, siis jällegi varsti tuleb Xeon E5-2699 V4 22 tuuma / 44 lõimega müügile. Hinnaks vaid mõned kilod.

+5
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DanelM
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.02.2016 19:18:19 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Esimese Skylake'i installi kallal ja selle USB toetus on naljakas... USB3 native toetust ei ole Win7'l eniveis, ent kui usb2 pealt ära installid, siis OS'i buutides ei toeta see by default ka usb2 pesas olevaid pulkasid... hiired-klaverid õnneks töötavad..
Tuli optiline seade välja võtta ja taha ühendada, et mobo plaadi pealt usb driveri võtta saaks icon_biggrin.gif

Nüüd tuleb uurida, miks Intel Rapid Storage Technology driver asja hanguma paneb..


Kuidas Win 7 USB pealt installida Skylake'ile.

Töötab H110 plaadi peal, proovitud. Pikalt aega ei võta, mingi minuti või 2 muutis seda algset installikat. Mingit saasta mina sellega kaasa ei saanud ning pole ka tagantjärgi kuulnud, et oleks midagi olnud.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.02.2016 19:35:11 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Millal nad uusi hexasid lubavad ? Peab vist oma 6600K seniks kasutama sest 5820K enam väga ostma ei kutsu ja 6700K peale uuendamine oleks lihtsalt boring.


Imo 6700K ei ole oma praegust hinda väärt. Head valikud on kas 6600K (ja ehk hiljem Skylake refresh i7 mõistliku hinnaga) või hexa. Viimase puhul enam 5820K ei ostaks vaid ootaks uued ära. Hetkel ise olen samuti uusi hexasid ootamas. Tõenäoliselt tulemas Q2 2016. i7-6800K 6/12 @ $390 oleks väga ahvatlev. Vaata siia.

    _________________
    Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
    Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    rmc
    Aeg Maha 2n
    rmc

    liitunud: 28.06.2005



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 18.02.2016 20:31:51 vasta tsitaadiga

    "Windows 7* installation media doesn't include native driver support for USB 3.0, so during installation, when you get to the screen to select your preferred language, a keyboard or mouse connected to a USB 3.0 port does not respond.
    This Windows 7 USB 3.0 Creator Utility automates the process to update a Windows 7 installation image to include USB 3.0 drivers."
    https://downloadcenter.intel.com/download/25476/Windows-7-USB-3-0-Creator-Utility
    Leidsin juba ametliku asja ka.. peab vist põhiiso ära muutma.

    _________________
    Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    näita postitusi alates eelmisest:   
    uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu (Lisatud küsitlus: "Mis pesaga emaplaat kasutuses 1. oktoobri seisuga? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 138, 139, 140 ... 172, 173, 174  järgmine
    [vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
     lisa lemmikuks
    näita foorumit:  
     ignoreeri teemat 
    sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
    sa ei või vastata selle foorumi teemadele
    sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
    sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
    sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
    sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
    sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



    Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.