Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 236, 237, 238 ... 244, 245, 246  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 171 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 445

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2016 10:38:37 vasta tsitaadiga

Valvejoodik, Eesti oleks võinud ikka need Saksa soomukid euro tükist vastu võtta, rongi pealt otse Kuusakoski viia ja alles siis need Hollandi omad osta icon_lol.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2016 10:48:10 vasta tsitaadiga

lightbluefox kirjutas:
Valvejoodik, Eesti oleks võinud ikka need Saksa soomukid euro tükist vastu võtta, rongi pealt otse Kuusakoski viia ja alles siis need Hollandi omad osta icon_lol.gif


teeme HV ühistellimuse, võtame kõik ära.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
antikondor
Kreisi kasutaja
antikondor

liitunud: 18.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2016 10:57:00 vasta tsitaadiga

Linnamaasturi asendamiseks peaks M113 derivaat sobima küll.
_________________
Olen jah muusika suhtes elitaarne sitapea
000 WHILE hangover
001 drink beer
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 25.01.2016 11:01:22 vasta tsitaadiga

Nende rajapüssidega ei asendata ju midagi? Lihtsalt formeeritakse uued üksused...
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
antikondor
Kreisi kasutaja
antikondor

liitunud: 18.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2016 19:35:58 vasta tsitaadiga

Smati kirjutas:
Nende rajapüssidega ei asendata ju midagi? Lihtsalt formeeritakse uued üksused...


Mu kommentaar oli mõeldud HV ühishanke pihta.
Mis puudutab toetussoomukite hankesse, siis minuarust ühisele põhjale ssteemi rajamine on mõistlik, väiksem logistiline koormus. Kuigi jah, vaid üks varuosade tootja võib osutuda potentsiaalselt problemaatiliseks, siiski, see ei tee täiesti aegunud ning vanarauana ladustatud tehnika ostmist karvavõrd paremaks ideeks.

_________________
Olen jah muusika suhtes elitaarne sitapea
000 WHILE hangover
001 drink beer
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 25.01.2016 20:49:10 vasta tsitaadiga

Muidugi KLi meestele putitamiseks ja soomuse pakkumiseks oleks need M557d küll sobinud. Eriti kui pea tasuta kätte saavad...

Lätlastel läks vist küll selle tehingu peale silm lõkkele, neil kombeks ju igasugu pahna osta icon_lol.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Grayzag
HV kasutaja

liitunud: 24.01.2012




sõnum 26.01.2016 11:41:25 vasta tsitaadiga

Sain eile kutse arstlikku komisjoni 22. Veebruariks.

Probleem selles, et elan Vietnamis ja 27 päevaga sinna kohe kindlasti ei jõua - mis ma tegema peaksin? Saatsin kirja KRA-le, saan midagi veel teha?

Nimelt soovitas mul kohalik politsei riigist mitte lahkuda ca 2 nädalat tagasi ja 1,100 € lennupiletitele üheks päevaks Tallinnas poleks nagunii kõige ahvatlevam pakkumine.

_________________
Hello world
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2016 11:44:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:

soovitas mul kohalik politsei riigist mitte lahkuda

Millega hakkama said icon_lol.gif

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 26.01.2016 11:45:41 vasta tsitaadiga

Grayzag, kirjutadki KRA-le, et sorri, oled vietnamis uurimise all/"person of interest" (sest miks muidu politsei soovitab mitte lahkuda) ja saadad võimalusel mingi tõestuse (kasvõi skännitud kohaliku politsei paberid).
Sellisel juhul saad pikenduse ja, sõltuvalt millega sa seal vietnamis hakkama said, vb isegi püsiva vabastuse...

E: ofc, uurimise all olles tasuks välisministeeriumit/konsulit/saadikut teavitada - sellisel juhul on KRA-ga suhtlemine isegi lihtsam (viitad juba teavitatud inimese/insitutsiooni poole).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Grayzag
HV kasutaja

liitunud: 24.01.2012




sõnum 26.01.2016 11:48:29 vasta tsitaadiga

Väidetavalt mu korteri omanikul puudus litsents, et välismaalasele korterit rentida. Seetõttu olin "registreerimata" kolm kuud ja tahavad selle eest trahvi teha. Politseionudel siin pole aga autoriteeti (ega inglisekeele oskust), et minuga tegeleda, seega protsess venib julmalt. Öeldi, et kuni asi lõpetatud, ära riigist lahku. Ilmselgelt kirjutasin ka suursaadikule, välisministeeriumisse ja rääkisin ka Eesti aukonsuliga kui probleemid algasid icon_smile.gif
_________________
Hello world
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2016 11:50:16 vasta tsitaadiga

Võid komisjoni üle ka lasta, maksad trahvi selle eest lihtsalt.
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixk
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2016 12:17:03 vasta tsitaadiga

Grayzag kirjutas:
Sain eile kutse arstlikku komisjoni 22. Veebruariks.

Probleem selles, et elan Vietnamis ja 27 päevaga sinna kohe kindlasti ei jõua - mis ma tegema peaksin? Saatsin kirja KRA-le, saan midagi veel teha?

Nimelt soovitas mul kohalik politsei riigist mitte lahkuda ca 2 nädalat tagasi ja 1,100 € lennupiletitele üheks päevaks Tallinnas poleks nagunii kõige ahvatlevam pakkumine.


http://www.kra.ee/ajateenistus/arstlik-komisjon/
"Kutsealusele ja reservis olevale isikule makstakse hüvitist arstlikus komisjonis, täiendaval arstlikul läbivaatusel või terviseuuringul viibimisega seotud sõidu- ja toidukulu katteks, kui komisjon on ettenähtud ulatuses läbitud.

Hüvitise saamiseks tuleb arstlikus komisjonis esitada Kaitseressursside Ametile taotlus."

Küsi lennupiletite hüvitamise kohta. Ma arvan, et kui nad 1.1k eurosest sõidukulust kuulevad, kaob neil endil tahtmine sind arstlikus komisjonis näha.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2016 12:18:41 vasta tsitaadiga

rixk, mäletamist mööda on see hüvitis suurusjärgus 10 eurot.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixk
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2016 12:31:05 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
rixk, mäletamist mööda on see hüvitis suurusjärgus 10 eurot.


Jah, sul on õigus. Huvitav, et KRA lehel piirmäärasid ei mainita, sellepärast väga ise ka ei otsinud enne.

https://www.riigiteataja.ee/akt/13359918
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Erik_Est
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2016 12:47:34 vasta tsitaadiga

Huvitav ,et enne Vietnami siirdumist ei olnud teadlik kaitseväekohuslaseks olemisest icon_confused.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
superior
HV Guru

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2016 12:48:53 vasta tsitaadiga

§ 3. Hüvitise ulatus
(4) Kui arstlikus komisjonis osaleb kutsealune või reservis olev isik, kelle elukoht rahvastikuregistri andmetel arstliku komisjoni kutse saatmise hetkel on välisriigis, on tervisenõuetele vastavuse hindamisel arstlikus komisjonis ja kutsealuse kutsesobivuse hindamisel ning täiendaval arstlikul läbivaatusel või uuringul viibimisega seotud hüvitise ulatus 70 eurot.

Kehtiv redaktsioon: https://www.riigiteataja.ee/akt/101022013003
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Grayzag
HV kasutaja

liitunud: 24.01.2012




sõnum 26.01.2016 12:58:10 vasta tsitaadiga

prtv kirjutas:
Võid komisjoni üle ka lasta, maksad trahvi selle eest lihtsalt.

Trahvi ülemmäär olevat 640 € - küsimus selles, kui tihti nad seda mulle teha tohivad?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2016 13:06:47 vasta tsitaadiga

Erik_Est kirjutas:
Huvitav ,et enne Vietnami siirdumist ei olnud teadlik kaitseväekohuslaseks olemisest icon_confused.gif
Et peaks terve nooruspõlve Eestimaal veetma, kuna ajateenistuse kohustus?
Jah, loomulikult saaks minna pärast kooli, vabatahtlikult, kuid paljud (loe: enamus) seda ei tee. Meie rühmast võib-olla paar nägu olid vabatahtlikud, ülejäänud ikka kutsuti.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2016 13:11:28 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Erik_Est kirjutas:
Huvitav ,et enne Vietnami siirdumist ei olnud teadlik kaitseväekohuslaseks olemisest icon_confused.gif
Et peaks terve nooruspõlve Eestimaal veetma, kuna ajateenistuse kohustus?
Jah, loomulikult saaks minna pärast kooli, vabatahtlikult, kuid paljud (loe: enamus) seda ei tee. Meie rühmast võib-olla paar nägu olid vabatahtlikud, ülejäänud ikka kutsuti.
No sellisel juhul tulebki kutse peale kohale tulla oma kuludega - kui varem vabatahtlikult ei läinud.

Kole aga nii on.

Või siis püüad kompromissi saavutada KRAga. Või lased lihtsalt üle - ja saad trahvi ning lõpuks vist lausa sundtoomise vmt teoreetiliselt.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 26.01.2016 13:52:51 vasta tsitaadiga

Grayzag kirjutas:
prtv kirjutas:
Võid komisjoni üle ka lasta, maksad trahvi selle eest lihtsalt.

Trahvi ülemmäär olevat 640 € - küsimus selles, kui tihti nad seda mulle teha tohivad?


Iga kord kui kutsuvad kuni vanuse kukkumiseni - kui ei otsustata aresti kohaldada.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 26.01.2016 14:16:38 vasta tsitaadiga

superior kirjutas:
§ 3. Hüvitise ulatus
(4) Kui arstlikus komisjonis osaleb kutsealune või reservis olev isik, kelle elukoht rahvastikuregistri andmetel arstliku komisjoni kutse saatmise hetkel on välisriigis, on tervisenõuetele vastavuse hindamisel arstlikus komisjonis ja kutsealuse kutsesobivuse hindamisel ning täiendaval arstlikul läbivaatusel või uuringul viibimisega seotud hüvitise ulatus 70 eurot.

Kehtiv redaktsioon: https://www.riigiteataja.ee/akt/101022013003

KRA ei võta iga kord andmeid rahvastikuregistrist (reservistide puhul on seis veel hullem - teatad neile oma tegeliku elukoha mis on ka rahvastikuregistris mainitud tegelik elukoht, kuid kutse tuleb jumal teab kuhu), korduv kogemus kus kirjad tulevad üle-üle-eelmisele aadressile (õnneks kontakt olemas ja paberid kätte saadud).

Reaalselt parim lahendus on kutse saamisel kohe ühendust võtta ja selgitada, kui mingid takistused on (ja aeg-ajalt harrastatakse vaid mõne nädala jagu ette teatamist - sõltuvalt perioodist ei ole tihti võimalik mõistliku hinnaga reise saada või ei ole üldse kohti lennukites) - tean vaid kaht juhtumit, kus ametnik oli totaalne m*nn, kuid need asjad lõppesid lihtsalt ametnikust möödaminekuga ja tolle ülemusega kontakti võttes (no kui ametnik raiub, et Norra firma *peab* andma puhkust seoses reservkogunemisega, sest Eesti seadus nii nõuab... mis teha).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2016 23:12:26 vasta tsitaadiga

Mind kunagi kutsusid, aga viimasel hetkel ei olnud mul võimalik minna. Ei hakanud kellelegi teatama ka. Mingeid sanktsioone ei ole järgnenud. Samas mu vennale tehti 300€ ringis, kui ta Austraalias viibis ja püüdis selgitada, et ei saa kusagile tulla, kuna tal seal lepinguline töö vaja lõpetada.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cracker
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.08.2007




sõnum 27.01.2016 23:56:58 vasta tsitaadiga

Helista paberite peal olevale numbrile, õpetab, kuidas eesti.ee-s avaldus teha arstliku komisjoni edasilükkamiseks. Kirjutad sinna põhjenduse ja lükkavad edasi. Ma ise teatasin ~4-5 päeva enne komisjoni, et ei saa tulla (koolis pandi eksam samale päevale) ning lükati kuu aega edasi (2 päeva peale taotluse tegemist tuli uus kutse uue kuupäevaga).
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2016 22:06:33 vasta tsitaadiga

Kutsuti see aasta jälle RÕK-ile(eelmine aasta sai ka käidud). Aga jäid loetud päevad oma kutsega hiljaks. Ei venitanud 120 päeva täis kuidagi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2016 22:50:52 vasta tsitaadiga

hmm... peaks ka neile kirja saatma. Tahaks see aasta jälle vabatahtlikuna minna... kolm nädalat pingevaba puhkust ja üksuse juhtimist thumbs_up.gif
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kontakt
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2007




sõnum 28.01.2016 23:45:04 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
hmm... peaks ka neile kirja saatma. Tahaks see aasta jälle vabatahtlikuna minna... kolm nädalat pingevaba puhkust ja üksuse juhtimist thumbs_up.gif


Moppi lükkad 3 nädalat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2016 23:55:06 vasta tsitaadiga

Kindlasti mitte
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Erik_Est
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2016 08:44:19 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Mind kunagi kutsusid, aga viimasel hetkel ei olnud mul võimalik minna. Ei hakanud kellelegi teatama ka. Mingeid sanktsioone ei ole järgnenud. Samas mu vennale tehti 300€ ringis, kui ta Austraalias viibis ja püüdis selgitada, et ei saa kusagile tulla, kuna tal seal lepinguline töö vaja lõpetada.

Kurb ,et töölepingust kinnipidamist välisriigis peetakse täitmise vääriliseks kohustuseks aga ajateenistust rahva ja riigi ees mitte.
Ega see muidugi midagi uudset ei ole. Võikski ju jätta üldiselt asjad Eestis ajamatta aga kummaline on see,et vahel hakkavad inimesed (ja nad hakkavad),kes ei taha riigile makse maksta või aega teenida ,nõudma riigipoolsete kohustuste täitmist.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
antikondor
Kreisi kasutaja
antikondor

liitunud: 18.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2016 20:03:20 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
hmm... peaks ka neile kirja saatma. Tahaks see aasta jälle vabatahtlikuna minna... kolm nädalat pingevaba puhkust ja üksuse juhtimist thumbs_up.gif


Hmm, pole paha mõte, võsa vahel luusida luure normaalolekus (külm, märg ja paha) on isegi ahvatlev vaheldus.

_________________
Olen jah muusika suhtes elitaarne sitapea
000 WHILE hangover
001 drink beer
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2016 20:04:41 vasta tsitaadiga

Siilil polnud märg kylm ega paha eelmine aasta. Kahel päeval vist sadas aga see ei muserdanud mind
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
antikondor
Kreisi kasutaja
antikondor

liitunud: 18.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2016 20:15:34 vasta tsitaadiga

Küll leiab viisi luure normaaloleku saavutamiseks, kõik on motiveerituses kinni icon_lol.gif
See külm, märg ja paha on alati läbi laia naeratuse icon_wink.gif

_________________
Olen jah muusika suhtes elitaarne sitapea
000 WHILE hangover
001 drink beer
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2016 01:20:08 vasta tsitaadiga

Erik_Est kirjutas:
raxz kirjutas:
Mind kunagi kutsusid, aga viimasel hetkel ei olnud mul võimalik minna. Ei hakanud kellelegi teatama ka. Mingeid sanktsioone ei ole järgnenud. Samas mu vennale tehti 300€ ringis, kui ta Austraalias viibis ja püüdis selgitada, et ei saa kusagile tulla, kuna tal seal lepinguline töö vaja lõpetada.

Kurb ,et töölepingust kinnipidamist välisriigis peetakse täitmise vääriliseks kohustuseks aga ajateenistust rahva ja riigi ees mitte.
Ega see muidugi midagi uudset ei ole. Võikski ju jätta üldiselt asjad Eestis ajamatta aga kummaline on see,et vahel hakkavad inimesed (ja nad hakkavad),kes ei taha riigile makse maksta või aega teenida ,nõudma riigipoolsete kohustuste täitmist.
Kuule riigil on päris mitu aastat aega inimesi kutsuda. Ei saa nii olla, et kui inimene on 2 aastat oma elust välisriigis töötamas ja puhkamas ning maailma avastamas (viisa saad üks kord ja kaheks aastaks), siis ta peab just sel ajal riiki teenima minema. Miks riik ei võiks paindlik olla?
Loogiline on, et kõik lepingud kehtivad ja neid tuleb täita. Riik isegi teadis, et ta viibib selles vahemikus välismaal.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2016 11:10:04 vasta tsitaadiga

EKV info liikumine on olematu. Neil ei ole seda infot ja isegi kui on, siis ametnikul on pohhui.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2016 12:01:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

EKV info liikumine on olematu. Neil ei ole seda infot ja isegi kui on, siis ametnikul on pohhui.

siin ei maksa segamini ajada ja EKV peale kuri olla icon_exclaim.gif siin on kaks tasandit - kaitsevägi võtab vastu need kutsealused, mille kaitseressursside amet neile saadab. kahjuks kaitseväel ei ole sõnaõigust selles osas, millal, kes ja kuidas neile saadetakse. kõik otsustatakse kaitseressursside ametis.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 31.01.2016 12:32:54 vasta tsitaadiga

Vabatahtlikult saab enne välismaa eneseotsinguid ajateenistuses käia.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AC7
HV kasutaja
AC7

liitunud: 01.12.2009




sõnum 31.01.2016 19:50:33 vasta tsitaadiga

Ei saa, öeldakse, et kohad on täis. Tule hiljem tagasi.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 31.01.2016 20:04:27 vasta tsitaadiga

Mina hakkasin kümnendas avaldustega pihta, et pärast 12. klassi ajateenistusse saada.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2016 20:10:23 vasta tsitaadiga

Ma esitasin 12-nda lõpus avalduse ning kohe järgmine päev saadeti arstliku komisjoni kutse ning oli päris palju valikuvõimalusi, kus ma sain soovi avaldada, kuhu ja kunas teenima minna.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2016 20:17:53 vasta tsitaadiga

Ma esitasin avalduse 20 detsember ja 9 jaanuar olin juba rivis
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 31.01.2016 21:41:52 vasta tsitaadiga

Novot. Loll on tuua vabanduseks, et "kohti polnud". Kui kuumaks läheb olukord, siis lähete üle lahe kummipaadis, nagu praegu Süüriast ja Alžeeriast tullakse?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ragnar7474
HV veteran

liitunud: 14.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2016 02:20:40 vasta tsitaadiga

Smati kirjutas:
Novot. Loll on tuua vabanduseks, et "kohti polnud". Kui kuumaks läheb olukord, siis lähete üle lahe kummipaadis, nagu praegu Süüriast ja Alžeeriast tullakse?
Loll on see, kes ei adu, et iga aasta on erinev. Kõige lihtsam näide miks kohad olid täis - majanduskriis. Järsku oli kümneid tuhandeid töötuid kes kõik otsustasid teenistusega aega sisustada. Lähimaks teenistuse läbimise ajaks pakutigi 1a pärast kui joppas.

KRA kohta nii palju, et nii ebakompetentselt korraldatud süsteemi nagu see Tallinnas on pole veel au olnud kohata. Kui USA-s on selleks etaloniks ja naljaaluseks DMV ehk meie endine ARK, siis meil on analoogiks KRA arstlik komisjon thumbs_up.gif . See pole ju normaalne, kui kõige viimane vend veedab ilma naljata.. kella 8-st kella 16-ni seal aega. Igas kabinetis kulub ehk 5 minutit maksimum, seega julgelt üle 7 tunni tühja passimist.

_________________
O: Kaevurikraami - Toiteplokid, riserid, emaplaadid, FAN controllerid jms
O/M: NVIDIA 10xx 20xx 30xx videokaarte.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2016 23:05:54 vasta tsitaadiga

Ragnar7474 kirjutas:
Smati kirjutas:
Novot. Loll on tuua vabanduseks, et "kohti polnud". Kui kuumaks läheb olukord, siis lähete üle lahe kummipaadis, nagu praegu Süüriast ja Alžeeriast tullakse?
Loll on see, kes ei adu, et iga aasta on erinev. Kõige lihtsam näide miks kohad olid täis - majanduskriis. Järsku oli kümneid tuhandeid töötuid kes kõik otsustasid teenistusega aega sisustada. Lähimaks teenistuse läbimise ajaks pakutigi 1a pärast kui joppas.

KRA kohta nii palju, et nii ebakompetentselt korraldatud süsteemi nagu see Tallinnas on pole veel au olnud kohata. Kui USA-s on selleks etaloniks ja naljaaluseks DMV ehk meie endine ARK, siis meil on analoogiks KRA arstlik komisjon thumbs_up.gif . See pole ju normaalne, kui kõige viimane vend veedab ilma naljata.. kella 8-st kella 16-ni seal aega. Igas kabinetis kulub ehk 5 minutit maksimum, seega julgelt üle 7 tunni tühja passimist.

See on hämmastav ebaefektiivsus ja täielik idiootsus mis arstlikus komisjonis toimub. Võtku see 10€, palgaku selle eest mõned arstid juurde ja komsjonis saab tunni-kahega käidud.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kala1
Kreisi kasutaja
kala1

liitunud: 02.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2016 22:12:37 vasta tsitaadiga

Poolteist aastat pärast kooli tuli kiri, et miks ei ilmunud 3-4 kuud tagasi arstlikku komisjoni. Sai vastatud ja nüüd jaanuaris tuli uus kiri, järgmine nädal siis toimub see icon_lol.gif thumbs_up.gif

anyway, kas e-tervisetõend ei sobi vist neile ?

_________________
M: LG 29wk500-p
The German soldier has impressed the world, however the Italian Bersagliere soldier has impressed the German soldier.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 03.02.2016 22:27:05 vasta tsitaadiga

KRA's sain 5-6 aastat tagasi lihtsalt suvajärjekorras läbi joosta. Vaatasin, kus lühem järts ja sinna läksin. Paberil oli jah mingi järjekord aga seda ei kontrollitud. Lõunaks oli vist läbi see. Psühholoogi juures oli blokk, sest ta tuli hiljem tööle.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2016 22:39:48 vasta tsitaadiga

Esimene kord läksin paari tunnise hilinemisega ja sain vähem kui paari tunniga minema. Teine kord pidin ainult teada andma, et kohal olen ja siis natukese aja pärast vastuse saama, aga läks 5-6 tundi...
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
õlinäpp
HV vaatleja

liitunud: 19.04.2016




sõnum 22.04.2016 15:21:34 vasta tsitaadiga

Juulis siis Miinisadamasse aega teenima. Algul on SBK Vahipataljoniga ja siis sealt edasi mereväkke. Kellelgi kogemusi nendega?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2016 10:57:32 vasta tsitaadiga

väga lahe, starship troopersi propagandamuusika on paraadi sissejuhatusena ETV-s jälle kasutusel thumbs_up.gif veebruaris ei olnud vahepeal
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2017 21:13:20 vasta tsitaadiga

Kevadtormile minek. Kellegi Pro tippe mida kaasa pakkida, mida jätta?
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2017 21:15:33 vasta tsitaadiga

Üldiselt, ega sa vangi ei lähe ja nälga ei jää
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2017 21:19:22 vasta tsitaadiga

Mugavam on kui lähed korralike saabastega, kinnastega. Buff või võrksall. Multitool või taskunuga jne. Mina käisin 2015 siis sai mingeid villaseid sokke ja kindaid kohapealt mis ajasid südame kohe pahaks. Pool varustusest jäi meie jaol ilusti lattu tagasiandmist ootama. Mingi korralik oma rätik võta ka. Toidupoolisega oli okei, ma võtsin paar latti suitsuvorsti ja mingeid niisama nosimise asju.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 236, 237, 238 ... 244, 245, 246  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.