Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 154, 155, 156  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2015 01:13:11 vasta tsitaadiga

mingivend, oskad järsku mingit konkreetset soovitada ? thumbs_up.gif Mida soodsam seda parem, mingit ulmepilli pole tarvis.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mingivend
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2007




sõnum 10.12.2015 01:39:18 vasta tsitaadiga

Väga ei oska. Selle raha eest äkki kasutatuna midagi.
Mul see ja julgeks soovitada küll. Uus mudel tuli peale nüüd, äkki saab vanale soodukat.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 12.12.2015 18:10:24 vasta tsitaadiga

Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2015 19:20:17 vasta tsitaadiga

Ma vist ei tahaks su naaber olla.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2015 13:41:13 vasta tsitaadiga

vladimir kirjutas:


Selgitad ehk pisut, milleks see Loudspeaker Managament System hea on? Oleks nagu kolm sisendit ja kuus väljundit? On need stereokanalid?

Võib vabalt olla, et mul oleks ka sellist aparaati hädasti vaja. Siiamaale mul polnud aga aimugi, et midagi sellist olemas on.

_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 13.12.2015 14:03:18 vasta tsitaadiga

LMS on filtrid, polaarsused,faasid, EQ, viited, limitrid. Ehk asendab kõlarite poolidest-kondedest-takistitest passiivfiltrid ja teeb veel palju enamat. 3 monosisendit, millest üks dubleerib AES/EBU digisisendina ja üks möötemikri sisendina.

http://sound.westhost.com/bi-amp.htm

Brožüür: https://media.music-group.com/media/PLM/data/docs/P0B6H/BEHRINGER_DCX2496%20P0036_Product%20Information%20Document.pdf
Kasutusjuhend: https://www.dropbox.com/s/69qdmx24w9qafb0/behringer-ultradrive-pro-dcx2496-owners-manual.pdf?dl=0
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 13.12.2015 14:26:21 vasta tsitaadiga

Smith kirjutas:
vladimir kirjutas:


Selgitad ehk pisut, milleks see Loudspeaker Managament System hea on? Oleks nagu kolm sisendit ja kuus väljundit? On need stereokanalid?

Võib vabalt olla, et mul oleks ka sellist aparaati hädasti vaja. Siiamaale mul polnud aga aimugi, et midagi sellist olemas on.


Need ongi passiivsete PA kõlarite filtrid http://www.thomann.de/intl/behringer_dcx2496le_ultradrive_pro.htm
Suurtel passiivsetel PA kõlaritel ei ole endal filtreid sees.
tagasi üles
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2015 15:59:50 vasta tsitaadiga

Tänud selgitamast. Siis erutusin ilmaasjata, see aparaat minu probleeme ei lahenda.
_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2015 16:01:08 vasta tsitaadiga

Smith, mis sul täpsemalt vaja on?
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 13.12.2015 16:58:57 vasta tsitaadiga

samad asjad on kasutusel ka maatriks mikseritena. võimaldavad ühe stereo väljundi taha ühendada erinevaid stuudiomonitore.
Sellel on ühtmoodi hääl.
Sellel on teistmoodi hääl.
Sellel on hoopis kolmandat moodi hääl.

on stuudioid kus on kasutusel 4 erinevat süsteemi monitore.
tagasi üles
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2015 14:45:44 vasta tsitaadiga

Võim : Onkyo TXSR508
Heli väljutab: Asus Xonar Dx
Esikõlarid : Bowers & Wilkins DM630
Kesk : Heco Matas 2 Centre
Subwoofer : Magnat Monitor 300A 12
Tagakõlarid: Audio Pro Wigo 160

Hetke süsteem selline. Ideaalis tahaks keskkõlariks ka B&W saada thumbs_up.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2016 22:08:49 vasta tsitaadiga

http://www.jblpro.com/www/products/recording-broadcast/3-series/lsr305#.VplDdSp96Uk

On kellelgi nendega kogemust, on midagi oluliselt paremat 300€ eest muusika kuulamiseks/filmide vaatamiseks arvuti külge ?
Erinevaid ülevaateid lugedes, on arvamused väga positiivsed.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2016 23:13:47 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, peagu pool aastat on mul need JBL'id laua peal olnud. Siiamaani olen nendega rahul:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8785343&#8785343
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 15.01.2016 23:49:34 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, sa kahtled stuudiomonitorides? Nendega tehakse hitte ja pannakse filmiheli paika.

KRK rokit on populaarsem: http://www.thomann.de/intl/krk_rp6_rokit_g3.htm

üks asi, ära sa neid pane balansseerimata ühenduse taha. hangi kindlasti signaaliallikas, millel on balansseeritud väljundid.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 16.01.2016 00:04:15 vasta tsitaadiga

tsitaat:
üks asi, ära sa neid pane balansseerimata ühenduse taha. hangi kindlasti signaaliallikas, millel on balansseeritud väljundid.


Miks ? kodustes tingimustes on nii palju häireid ja pikki kaableid risti-rästi ? Stuudiomonitorid on head küll, aga analüütilised, st nendega ei ole väga hea lihtsalt muusikat kuulata, igasugused vead tulevad välja, mille tavaline hifi set kenasti ära silub.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2016 00:12:14 vasta tsitaadiga

ahjaa, balanseeritud ühenduse kohta veel nii palju, et alguses ühendasin LSR305 üle RCA, kuna vastavad kaablid jäid ostmata, aga nii tuli ikkagi mingi müra/pinin läbi. Samas netiavarustes on kirjas, et kõlarid peaksid ka unbalanced audio puhul ilusti töötama..
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 16.01.2016 00:15:49 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
üks asi, ära sa neid pane balansseerimata ühenduse taha. hangi kindlasti signaaliallikas, millel on balansseeritud väljundid.


Miks ? kodustes tingimustes on nii palju häireid ja pikki kaableid risti-rästi ? Stuudiomonitorid on head küll, aga analüütilised, st nendega ei ole väga hea lihtsalt muusikat kuulata, igasugused vead tulevad välja, mille tavaline hifi set kenasti ära silub.


Nad võtavad balansseerimata ühendusega jube hästi wifi ruuterite müra sisse. mul olid algul tavalise greative helika taga ja üsna sageli võis wifi tekitatud helikopterit kuulda.
Balansseeritud ühenduse taha on asi oluliselt müratum.
Sellele vaidlen küll vastu, et nenedga pole muusikat hea kuulata. Nendega on just taevalikult hea muusikat kuulata. ja kui ei ole siis on lihtsalt kehva plaat.
tagasi üles
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2016 01:58:40 vasta tsitaadiga

Töö tegemiseks mõeldud kõllid küll muusika nautimiseks ei kõlba.
Erinevaid Genelec'e korduvalt kuulatud ja no ei tekita küll mingit tahtmist endale koju selliseid hankida...
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 16.01.2016 02:02:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Nad võtavad balansseerimata ühendusega jube hästi wifi ruuterite müra sisse.


Kaablitest ? Siis peaks mul kodune helisüsteem põrisema pidevalt nagu helikopter, aga ei tee seda mitte. Kaablid on "tavalised" rca'd.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2016 02:08:21 vasta tsitaadiga

Unustage ära see "kodus peab 2m RCA asemel balansseeritud XLR olema" jutt. Balansseeritud kaabel on mõeldud täitsa teistsugustesse tingimustesse. See ei tähenda muidugi, et kodus ei tohi seda olla, aga mingit kuuldavat eelist see ei anna, kui muu süsteem on korras.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2016 02:33:06 vasta tsitaadiga

Mis oleks mõistlikuim lahendus need JBL LSR305 punnid tavalise helikaardi taha ühendada 3.5mm pessa, kõlaritel olemas TRS ja XLR, kohalikes poodides on neid kaableid saada või peab kuskilt tellima hakkama ? Olen seni RCA abil läbi ajanud. Mingit kallist kaablit ma taga ei aja, niikuinii vahest aru ei saa, lihtsalt tahaks mingeid kõlareid millega normaalselt muusikat kuulata.
Ja kuna neid kõlareid saab ainult arvutist reguleerida siis vahepeal mõtlesin midagi sellist: http://www.thomann.de/intl/jbl_lsr_305_nano_patch_bundle.htm?ref=search_rslt_jbl+305_374847_2
seal küll hetkel see out of stock, aga jube mugav oleks kui füüsiline helitugevuse nupp ka käepärast oleks.
Või siis äkki lihtsalt mingi soodsam DAC ? Ma nüüd ei teagi icon_question.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2016 02:42:25 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, väline helikaart/DAC on stuudiomonitoride puhul täitsa õigustatud.
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 16.01.2016 02:44:34 vasta tsitaadiga

teed otsa. "külma" signaali ühendad varjestusega.

http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=38644

on ka valmis kaableid http://www.thomann.de/intl/cordial_cfy_3_wmm.htm

aga nendesse pole usku, kui skeemi ei tea.

Markos, mul oli müra sees, kui ruuter oli ca 1,5m kaugusel. pobisesid nagu siil.

tegin balanseeritud kaablid ja müra kadus.
tagasi üles
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 16.01.2016 03:08:03 vasta tsitaadiga

Mul on wifi ruuter mõne sentimeetri kaugusel signaalikaablist, ei tule sealt midagi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 16.01.2016 03:28:10 vasta tsitaadiga

Markos, ma tegin salvestise: http://www.upload.ee/files/5483611/noise.wav.html

undamine on valjuks keeratud seadme (kassetipleier) omamüra. aga see, mis pobiseb, on wifi ruuter (elioni inteno) ja see pobisev müra tuli balanseerimatta ühendusega kõlarisse. vanad kõlarid mul vahest siutsusid.
tagasi üles
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2016 03:51:50 vasta tsitaadiga

On kellelegi äkki need lsr305 kõlarid kuskil poes tallinnas silma jäänud, läheks võtaks homme ära ei viitsi nädalaid tellimisega oodata.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 16.01.2016 04:19:24 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, ainult 8" http://www.stanfordmusic.com/et/tooted/pa-stuudio-helitehnika/stuudio-monitorid/jbl-lsr-308-detail

Peavad kindlalt 5" woofriga olema? proovi yamahadega, need on ka kuratlikult ausa heliga. Enamuses hakkavad (kodu)stuudiote piltidelt just Yamaha HS silma.
tagasi üles
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2016 10:53:14 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, Stanfordi kõrval on kohe üks teine pood, kus kõlarid olemas:
http://www.ewsound.ee/et/stuudio-ja-salvestus/stuudio-monitorid/jbl-lsr305-5-aktiivne-stuudio-monitor-paar-detail

Ning selles hinnakirjas on kõlarid ka olemas:
http://valiheli.ee/hinnad/205-jbl-kolarid-hinnakiri
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 16.01.2016 15:11:51 vasta tsitaadiga

Äkki olavsul oli mingi ground-loop?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 16.01.2016 15:17:02 vasta tsitaadiga

ground loop on hoopis teine asi ja teise heliga.
tagasi üles
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2016 18:41:51 vasta tsitaadiga

iFlop kirjutas:
pots4t4j4, Stanfordi kõrval on kohe üks teine pood, kus kõlarid olemas:
http://www.ewsound.ee/et/stuudio-ja-salvestus/stuudio-monitorid/jbl-lsr305-5-aktiivne-stuudio-monitor-paar-detail


Tänud info eest, sain sealt kätte ja täitsa uskumatu mis ma seni kuulanud olen, kui microlab solo 6c võrrelda siis võrdlusmoment puudub icon_biggrin.gif
Soovitan soojalt, võtsin usb helikaardi ja XLR to TRS kaablid ja sai väga viis komplekt thumbs_up.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 16.01.2016 20:59:12 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:

täitsa uskumatu mis ma seni kuulanud olen, kui microlab solo 6c võrrelda siis võrdlusmoment puudub



endal oli sama tunne...
tagasi üles
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2016 21:25:57 vasta tsitaadiga

Härrased, endal on Pioneeri SX-650 ressiiver, mis on ühendatud Monitor Audio Bronze 2 kölarite järgi. Heli tuleb arvutist läbi arvuti helikaardi RCA kaablitest. Mis arvate, kas oleks mötet vötta uus helikaart või DAC sinna vahele, kas heli paraneks märkimisväärselt ? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 16.01.2016 22:38:57 vasta tsitaadiga

Slazenger kirjutas:
Härrased, endal on Pioneeri SX-650 ressiiver, mis on ühendatud Monitor Audio Bronze 2 kölarite järgi. Heli tuleb arvutist läbi arvuti helikaardi RCA kaablitest. Mis arvate, kas oleks mötet vötta uus helikaart või DAC sinna vahele, kas heli paraneks märkimisväärselt ? icon_rolleyes.gif


heli märkimisväärselt parandamiseks jääb ainult uuest helikaardist väheks. aitab, aga vähe.

helikopteriga heinategemise moodi, kõlbab kekkata ja silitab kõrva:
Spoiler Spoiler Spoiler


aga kui helikopterit pole siis vaata postitust: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8919138#8919138 Ise asi kas 5" woofrid meeldivad.

/*

Ei tea küll kellele ja milleks tavahelitehnikat toodetakse. Vist ainult lollidelt raha ära võtmiseks. Ma olen küll see inimene, kellele on elevant kõrvapele hüpanud ja siis veel püherdanud ka.
Aga üleminek stuudio helitehnikale oli parim, mis minuga juhtuda võis. icon_smile.gif

*/
tagasi üles
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 16.01.2016 23:42:31 vasta tsitaadiga

Slazenger kirjutas:
Härrased, endal on Pioneeri SX-650 ressiiver, mis on ühendatud Monitor Audio Bronze 2 kölarite järgi. Heli tuleb arvutist läbi arvuti helikaardi RCA kaablitest. Mis arvate, kas oleks mötet vötta uus helikaart või DAC sinna vahele, kas heli paraneks märkimisväärselt ? icon_rolleyes.gif


Mõtet on kuulata ja katsetada. Kas osta ka, seda peavad kõrvad ütlema. Märkimisväärselt vaevalt - võibolla natuke. Kuid mõnikord piisab ka natukesest, et see raha välja käia.
(Aktiivfiltriga kaheribalisest üle käia - milles seal eriline edumaa tuleb? Lõige on 3.1kHz peal - enamus soundist jääb nagunii midbassi peale. Kolmeribalisel keskriba ja bassi ristumist aktiivselt lõikuda - seal on jumet. Lõpuks veel bassi dsp-ga siluda... .)

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2016 01:17:12 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Siit saab anekdoodi. Tahetakse head heli ning pannakse Behringer lõikama... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 17.01.2016 02:12:57 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Siit saab anekdoodi. Tahetakse head heli ning pannakse Behringer lõikama... icon_biggrin.gif


Kunagi ta võis jah anekdoot olla. Iga asi areneb
Mis sa sellest arvad : http://www.thomann.de/intl/dbx_driverack_pa2.htm
Teine nimi ja kaks korda kallim. seega peaks olema kaks korda parem. //trollib
tagasi üles
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2016 02:17:48 vasta tsitaadiga

Ultradrive on ikka ajalugu. Midas on küll Behringeri ära ostnud, aga see ei tähenda, et kõik vanad asjad heaks muutuvad. Aga vähemalt ei ole Bose.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2016 09:15:32 vasta tsitaadiga

Behringeril polnud ka vanasti väga viga ainult et absull ei kestnud, kui sihtotstarbeliselt kasutama hakata... icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 17.01.2016 12:56:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ei tea küll kellele ja milleks tavahelitehnikat toodetakse. Vist ainult lollidelt raha ära võtmiseks. Ma olen küll see inimene, kellele on elevant kõrvapele hüpanud ja siis veel püherdanud ka.
Aga üleminek stuudio helitehnikale oli parim, mis minuga juhtuda võis. icon_smile.gif


Nendele, kes ei soovi kodus rackikappi pidada ? Igasugune speaker management, aktiivsed krossoverid jms on kõik mõeldud kontserttehnika jaoks, kus sul ongi reaalselt kõlarite ja võimendite stackid, sealt teistmoodi ei saagi, aga kodus ... nojah. Pealegi on ka consumer tehnikas natukene selle peale mõeldud, bi-amping, toodetakse nii kõlareid, kui integreeritud võimendeid, mis seda toetavad, samas ei keela keegi sul ka hunnikut monoblocke kokku osta, kui rahakott vähegi kannatab. Paraku kahtlevad ka entusiastid tõsiselt selle tegevuse mõttekuse üle. Kui elevants on kõrva peale astunud, siis ei saagi tegelikult mingist erinevusest aru, ei ühel, ega teisel juhul, jääb vaid platseeboefekt, et kasutan stuudiotehnikat, järelikult hea.
Algsele küsijale, jah, korralik dac ei tee kunagi paha, samas ei tasu sellega lolliks ka minna, kui rahakott kannatab, siis arvuti jaoks ideaalsed variandid võiksid olla:

http://www.hirestech.com/product/?pid=1225
http://www.hirestech.com/product/?pid=116
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 17.01.2016 13:21:16 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:


Kui elevants on kõrva peale astunud, siis ei saagi tegelikult mingist erinevusest aru, ei ühel, ega teisel juhul, jääb vaid platseeboefekt, et kasutan stuudiotehnikat, järelikult hea.


Sa vist ei saanud aru, mida ma sellega mõtlesin. Ma ei ole muusik.

Seda võin küll öelda, et tavatehnika ja suudiotehnikal on korralik vahe sees. ühtesid tehakse vaid raha kätte saamise nimel ja teisi selleks, et asi oleks asi. Pole nõus selle väitega?
tagasi üles
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2016 13:34:34 vasta tsitaadiga

No nende yamahade kvaliteet on lausa koomiline icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 17.01.2016 14:14:19 vasta tsitaadiga

Ei ole nõus, see yamaha näide on päris ekstreemne, ja mis seal salata, üsnagi low budget tootega tegemist niiehknaa. On ka korralikke tootjaid. Mul on näiteks Dali Zensor 7 kõlaripaar kasutusel (~700 eur), ehk siis 2,5x kallim, väga kõrge kvaliteediga viimistlus, nii seest, kui väljast ja tootmisprotsessist on ka väike video saadaval:


Link


Highend on hoopis teine teema, seal on numbrid teised, samas tegemist väga väikeste partiidega ja 100% käsitööga, see peabki kallis olema.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 17.01.2016 14:22:45 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Markos kirjutas:


Kui elevants on kõrva peale astunud, siis ei saagi tegelikult mingist erinevusest aru, ei ühel, ega teisel juhul, jääb vaid platseeboefekt, et kasutan stuudiotehnikat, järelikult hea.


Sa vist ei saanud aru, mida ma sellega mõtlesin. Ma ei ole muusik.

Seda võin küll öelda, et tavatehnika ja suudiotehnikal on korralik vahe sees. ühtesid tehakse vaid raha kätte saamise nimel ja teisi selleks, et asi oleks asi. Pole nõus selle väitega?


See on natuke sinisilmne lähtepunkt: "kodutehnika" on kole kapitalism ning "profitehnika" on õilis altruism.
Igal asjal on oma hind, sh. välimusel. Näit. kõlari plastist valukorpus vs. värvitud, spoonitud ja lakitud MDF kast...
Muidugi ei saa vastu vaielda, et igal tootel on kaubamärgi, disaini ja sihtgrupi suunitlus. Mõni kaubamärk lihtsalt maksab rohkem.

Lisaks "kodutootjad" näevad vaeva "voodooga". Ehk mõni aparaat kõlab teistmoodi/paremini kui teine, kuigi mõõtetulemused seda ei näita. Mõnikord on see hea, mõnikord häiriv.
(Ma ajasin pikalt taga ühte Marantzi CDP'it. Edev champange korpus, ilus face icon_razz1.gif Ka sound oli ilus - või õigemini ilustatud. Lõpuks hakkas aparaadi "oma sound"häirima ja sai välja vahetatud, odavama ja vähem edeva aparaadi vastu.)

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2016 14:42:01 vasta tsitaadiga

endal ka JBL 305 istuvad laua peal ja ühendatud asuse xonar dx-i. Algul kui ostsin need monitorid, siis pidevalt tuli CPU ja GPU müra läbi ja oli kõllidest kuulda. Siis ostsin vahele Behringeri HD400 lahtisidestuseks ja sain nendest jamadest lahti + balanseeritud ühendus alates hd400-st kuni JBL-ini.

balanseertiud ühendus peaks teoreetiliselt andma 3dB signaali tugevuse kasvu ka (eeldusel, et ühendus on seadmete vahel balanseeritud otsast otsani, HD400 on ise passiivne seade ja ei tohiks anda lambist signaali tugevuses juurde icon_wink.gif ). Ühes traadis heli originaal faasis ja teises traadis vastandfaasis ja lõppseadmes lahutatakse omavahel ehk liituvad samas faasis helisignaalid andes kaks korda suurema amplituudi ehk ligikaudu 3dB gaini. Keegi võib parandada kui midagi valesti kirjutasin.

Heli kvaliteedi mõttes on kõik subjektiivne, kui sulle meeldib KRK rokiti ülepaisutatud madal ots siis kasuta neid. Sama teema on Beats kõrvaklappidega, kui meeldib siis osta ja kasuta, ei ole õiget ega valet. Ma isiklikult ajan võimalikult flati frequency response-i taga, sest kuulan seinast seina muusikat (Chopin-ist kuni electroni kuni raskema muusikani jne) ja klaveripalasid liigse madala otsaga on veits kehv kuulata.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 18.01.2016 15:16:29 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
Töö tegemiseks mõeldud kõllid küll muusika nautimiseks ei kõlba.
Erinevaid Genelec'e korduvalt kuulatud ja no ei tekita küll mingit tahtmist endale koju selliseid hankida...
Kaks varianti - sina ei oska Geneleci kvaliteeti hinnata või siis Genelecid väljutavad ebaloomulikku heli. Mõlemad variandid on põhimõtteliselt võimalikud.
Kumbki variant ei ole aga argument väitmaks, et "töö tegemiseks mõeldud kõllid muusika nautimiseks ei kõlba". Muusika nautimine on muidugi subjektiivne määratlus ja nautida saab ka telefoni "valjuhääldist" tulevat pininat. Objektiivselt on ainuke kriteerium algsignaalile võimalikult truu taasesitus. Ekvalaiser/filtrid on "iseloomuga" kõlaritega võrreldes palju loogilisem lahendus algsignaali puudustega võitlemiseks.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2016 16:49:02 vasta tsitaadiga

Muusika kuulamine/nautimine pole kohe kindlasti mingite lihtsate numbriliste näitajatega defineeritav objektiivne tegevus.
Absoluutselt noolsirge sageduskarakteristika ja muude ideaalsete tehniliste näitajatega võimendi ei pruugi enamuse inimeste jaoks üldsegi hästi kõlada.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 18.01.2016 17:21:37 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
Muusika kuulamine/nautimine pole kohe kindlasti mingite lihtsate numbriliste näitajatega defineeritav objektiivne tegevus.
Sellest tulenevalt tekib õigustatud küsimus, et milleks sa oma subjektiivseid kogemusi absoluutse tõe pähe kuulutad? Väites, et "töö tegemiseks mõeldud kõlarid" ei kõlba muusika nautimiseks, PUNKT, teed sa just täpselt seda. Keegi teine äkki naudib Genelecidega muusika kuulamist. On tal midagi viga? Objektiivselt?

Anti112 kirjutas:
Absoluutselt noolsirge sageduskarakteristika ja muude ideaalsete tehniliste näitajatega võimendi ei pruugi enamuse inimeste jaoks üldsegi hästi kõlada.
Ma usun, et sa mõistad, et viga pole selles ideaalses võimendis vaid "enamuse" inimeste teada tuntud puudustega tajusüsteemis. Tegelikult on ka taoline üldistus muidugi täiesti mõttetu. Kusagil on väidetavalt mingi ideaalne võimendi ja mingisugune grupp "enamus inimesi, kes ei suuda selle võimendi võimendatavat muusikat nautida". Kumbagi ei eksisteeri. Milleks rääkida asjadest, mida pole olemas? Väga kehv argumenteerimismeetod.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2016 22:38:27 vasta tsitaadiga

Ma saan aru et sina võtad kõike enda kirja pandut absoluutse ja vaidlemisele mittekuuluva tõena, aga enamus inimesi siin ikkagi avaldab lihtsalt oma isiklikku arvamust.
Kui sina iga arvamust nii radikaalselt võtad, siis on probleem pigem sinus eneses... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 19.01.2016 08:48:57 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
Ma saan aru et sina võtad kõike enda kirja pandut absoluutse ja vaidlemisele mittekuuluva tõena, aga enamus inimesi siin ikkagi avaldab lihtsalt oma isiklikku arvamust.
Kui sina iga arvamust nii radikaalselt võtad, siis on probleem pigem sinus eneses... icon_rolleyes.gif
Lollus jääb ka arvamuseks maskeerituna ikka lolluseks ja avalikus ruumis esitletud lolluse kritiseerimine on põhiseaduslik õigus. Nagu veel vähe oleks neid faktidel mittepõhinevaid eelarvamuslikke müüte liikvel.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 154, 155, 156  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.