Selgitad ehk pisut, milleks see Loudspeaker Managament System hea on? Oleks nagu kolm sisendit ja kuus väljundit? On need stereokanalid?
Võib vabalt olla, et mul oleks ka sellist aparaati hädasti vaja. Siiamaale mul polnud aga aimugi, et midagi sellist olemas on. _________________ Only the Central Computer knows the truth
LMS on filtrid, polaarsused,faasid, EQ, viited, limitrid. Ehk asendab kõlarite poolidest-kondedest-takistitest passiivfiltrid ja teeb veel palju enamat. 3 monosisendit, millest üks dubleerib AES/EBU digisisendina ja üks möötemikri sisendina.
samad asjad on kasutusel ka maatriks mikseritena. võimaldavad ühe stereo väljundi taha ühendada erinevaid stuudiomonitore.
Sellel on ühtmoodi hääl.
Sellel on teistmoodi hääl.
Sellel on hoopis kolmandat moodi hääl.
on stuudioid kus on kasutusel 4 erinevat süsteemi monitore.
On kellelgi nendega kogemust, on midagi oluliselt paremat 300€ eest muusika kuulamiseks/filmide vaatamiseks arvuti külge ?
Erinevaid ülevaateid lugedes, on arvamused väga positiivsed.
üks asi, ära sa neid pane balansseerimata ühenduse taha. hangi kindlasti signaaliallikas, millel on balansseeritud väljundid.
Miks ? kodustes tingimustes on nii palju häireid ja pikki kaableid risti-rästi ? Stuudiomonitorid on head küll, aga analüütilised, st nendega ei ole väga hea lihtsalt muusikat kuulata, igasugused vead tulevad välja, mille tavaline hifi set kenasti ära silub.
ahjaa, balanseeritud ühenduse kohta veel nii palju, et alguses ühendasin LSR305 üle RCA, kuna vastavad kaablid jäid ostmata, aga nii tuli ikkagi mingi müra/pinin läbi. Samas netiavarustes on kirjas, et kõlarid peaksid ka unbalanced audio puhul ilusti töötama..
üks asi, ära sa neid pane balansseerimata ühenduse taha. hangi kindlasti signaaliallikas, millel on balansseeritud väljundid.
Miks ? kodustes tingimustes on nii palju häireid ja pikki kaableid risti-rästi ? Stuudiomonitorid on head küll, aga analüütilised, st nendega ei ole väga hea lihtsalt muusikat kuulata, igasugused vead tulevad välja, mille tavaline hifi set kenasti ära silub.
Nad võtavad balansseerimata ühendusega jube hästi wifi ruuterite müra sisse. mul olid algul tavalise greative helika taga ja üsna sageli võis wifi tekitatud helikopterit kuulda.
Balansseeritud ühenduse taha on asi oluliselt müratum.
Sellele vaidlen küll vastu, et nenedga pole muusikat hea kuulata. Nendega on just taevalikult hea muusikat kuulata. ja kui ei ole siis on lihtsalt kehva plaat.
Töö tegemiseks mõeldud kõllid küll muusika nautimiseks ei kõlba.
Erinevaid Genelec'e korduvalt kuulatud ja no ei tekita küll mingit tahtmist endale koju selliseid hankida...
Unustage ära see "kodus peab 2m RCA asemel balansseeritud XLR olema" jutt. Balansseeritud kaabel on mõeldud täitsa teistsugustesse tingimustesse. See ei tähenda muidugi, et kodus ei tohi seda olla, aga mingit kuuldavat eelist see ei anna, kui muu süsteem on korras.
Mis oleks mõistlikuim lahendus need JBL LSR305 punnid tavalise helikaardi taha ühendada 3.5mm pessa, kõlaritel olemas TRS ja XLR, kohalikes poodides on neid kaableid saada või peab kuskilt tellima hakkama ? Olen seni RCA abil läbi ajanud. Mingit kallist kaablit ma taga ei aja, niikuinii vahest aru ei saa, lihtsalt tahaks mingeid kõlareid millega normaalselt muusikat kuulata.
Ja kuna neid kõlareid saab ainult arvutist reguleerida siis vahepeal mõtlesin midagi sellist: http://www.thomann.de/intl/jbl_lsr_305_nano_patch_bundle.htm?ref=search_rslt_jbl+305_374847_2
seal küll hetkel see out of stock, aga jube mugav oleks kui füüsiline helitugevuse nupp ka käepärast oleks.
Või siis äkki lihtsalt mingi soodsam DAC ? Ma nüüd ei teagi
undamine on valjuks keeratud seadme (kassetipleier) omamüra. aga see, mis pobiseb, on wifi ruuter (elioni inteno) ja see pobisev müra tuli balanseerimatta ühendusega kõlarisse. vanad kõlarid mul vahest siutsusid.
Peavad kindlalt 5" woofriga olema? proovi yamahadega, need on ka kuratlikult ausa heliga. Enamuses hakkavad (kodu)stuudiote piltidelt just Yamaha HS silma.
Tänud info eest, sain sealt kätte ja täitsa uskumatu mis ma seni kuulanud olen, kui microlab solo 6c võrrelda siis võrdlusmoment puudub
Soovitan soojalt, võtsin usb helikaardi ja XLR to TRS kaablid ja sai väga viis komplekt
Härrased, endal on Pioneeri SX-650 ressiiver, mis on ühendatud Monitor Audio Bronze 2 kölarite järgi. Heli tuleb arvutist läbi arvuti helikaardi RCA kaablitest. Mis arvate, kas oleks mötet vötta uus helikaart või DAC sinna vahele, kas heli paraneks märkimisväärselt ?
Härrased, endal on Pioneeri SX-650 ressiiver, mis on ühendatud Monitor Audio Bronze 2 kölarite järgi. Heli tuleb arvutist läbi arvuti helikaardi RCA kaablitest. Mis arvate, kas oleks mötet vötta uus helikaart või DAC sinna vahele, kas heli paraneks märkimisväärselt ?
heli märkimisväärselt parandamiseks jääb ainult uuest helikaardist väheks. aitab, aga vähe.
helikopteriga heinategemise moodi, kõlbab kekkata ja silitab kõrva:
Ei tea küll kellele ja milleks tavahelitehnikat toodetakse. Vist ainult lollidelt raha ära võtmiseks. Ma olen küll see inimene, kellele on elevant kõrvapele hüpanud ja siis veel püherdanud ka.
Aga üleminek stuudio helitehnikale oli parim, mis minuga juhtuda võis.
Härrased, endal on Pioneeri SX-650 ressiiver, mis on ühendatud Monitor Audio Bronze 2 kölarite järgi. Heli tuleb arvutist läbi arvuti helikaardi RCA kaablitest. Mis arvate, kas oleks mötet vötta uus helikaart või DAC sinna vahele, kas heli paraneks märkimisväärselt ?
Mõtet on kuulata ja katsetada. Kas osta ka, seda peavad kõrvad ütlema. Märkimisväärselt vaevalt - võibolla natuke. Kuid mõnikord piisab ka natukesest, et see raha välja käia.
(Aktiivfiltriga kaheribalisest üle käia - milles seal eriline edumaa tuleb? Lõige on 3.1kHz peal - enamus soundist jääb nagunii midbassi peale. Kolmeribalisel keskriba ja bassi ristumist aktiivselt lõikuda - seal on jumet. Lõpuks veel bassi dsp-ga siluda... .) _________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Siit saab anekdoodi. Tahetakse head heli ning pannakse Behringer lõikama...
Kunagi ta võis jah anekdoot olla. Iga asi areneb
Mis sa sellest arvad : http://www.thomann.de/intl/dbx_driverack_pa2.htm
Teine nimi ja kaks korda kallim. seega peaks olema kaks korda parem. //trollib
Behringeril polnud ka vanasti väga viga ainult et absull ei kestnud, kui sihtotstarbeliselt kasutama hakata... _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Ei tea küll kellele ja milleks tavahelitehnikat toodetakse. Vist ainult lollidelt raha ära võtmiseks. Ma olen küll see inimene, kellele on elevant kõrvapele hüpanud ja siis veel püherdanud ka.
Aga üleminek stuudio helitehnikale oli parim, mis minuga juhtuda võis. icon_smile.gif
Nendele, kes ei soovi kodus rackikappi pidada ? Igasugune speaker management, aktiivsed krossoverid jms on kõik mõeldud kontserttehnika jaoks, kus sul ongi reaalselt kõlarite ja võimendite stackid, sealt teistmoodi ei saagi, aga kodus ... nojah. Pealegi on ka consumer tehnikas natukene selle peale mõeldud, bi-amping, toodetakse nii kõlareid, kui integreeritud võimendeid, mis seda toetavad, samas ei keela keegi sul ka hunnikut monoblocke kokku osta, kui rahakott vähegi kannatab. Paraku kahtlevad ka entusiastid tõsiselt selle tegevuse mõttekuse üle. Kui elevants on kõrva peale astunud, siis ei saagi tegelikult mingist erinevusest aru, ei ühel, ega teisel juhul, jääb vaid platseeboefekt, et kasutan stuudiotehnikat, järelikult hea.
Algsele küsijale, jah, korralik dac ei tee kunagi paha, samas ei tasu sellega lolliks ka minna, kui rahakott kannatab, siis arvuti jaoks ideaalsed variandid võiksid olla:
Kui elevants on kõrva peale astunud, siis ei saagi tegelikult mingist erinevusest aru, ei ühel, ega teisel juhul, jääb vaid platseeboefekt, et kasutan stuudiotehnikat, järelikult hea.
Sa vist ei saanud aru, mida ma sellega mõtlesin. Ma ei ole muusik.
Seda võin küll öelda, et tavatehnika ja suudiotehnikal on korralik vahe sees. ühtesid tehakse vaid raha kätte saamise nimel ja teisi selleks, et asi oleks asi. Pole nõus selle väitega?
Ei ole nõus, see yamaha näide on päris ekstreemne, ja mis seal salata, üsnagi low budget tootega tegemist niiehknaa. On ka korralikke tootjaid. Mul on näiteks Dali Zensor 7 kõlaripaar kasutusel (~700 eur), ehk siis 2,5x kallim, väga kõrge kvaliteediga viimistlus, nii seest, kui väljast ja tootmisprotsessist on ka väike video saadaval:
Kui elevants on kõrva peale astunud, siis ei saagi tegelikult mingist erinevusest aru, ei ühel, ega teisel juhul, jääb vaid platseeboefekt, et kasutan stuudiotehnikat, järelikult hea.
Sa vist ei saanud aru, mida ma sellega mõtlesin. Ma ei ole muusik.
Seda võin küll öelda, et tavatehnika ja suudiotehnikal on korralik vahe sees. ühtesid tehakse vaid raha kätte saamise nimel ja teisi selleks, et asi oleks asi. Pole nõus selle väitega?
See on natuke sinisilmne lähtepunkt: "kodutehnika" on kole kapitalism ning "profitehnika" on õilis altruism.
Igal asjal on oma hind, sh. välimusel. Näit. kõlari plastist valukorpus vs. värvitud, spoonitud ja lakitud MDF kast...
Muidugi ei saa vastu vaielda, et igal tootel on kaubamärgi, disaini ja sihtgrupi suunitlus. Mõni kaubamärk lihtsalt maksab rohkem.
Lisaks "kodutootjad" näevad vaeva "voodooga". Ehk mõni aparaat kõlab teistmoodi/paremini kui teine, kuigi mõõtetulemused seda ei näita. Mõnikord on see hea, mõnikord häiriv.
(Ma ajasin pikalt taga ühte Marantzi CDP'it. Edev champange korpus, ilus face Ka sound oli ilus - või õigemini ilustatud. Lõpuks hakkas aparaadi "oma sound"häirima ja sai välja vahetatud, odavama ja vähem edeva aparaadi vastu.) _________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
endal ka JBL 305 istuvad laua peal ja ühendatud asuse xonar dx-i. Algul kui ostsin need monitorid, siis pidevalt tuli CPU ja GPU müra läbi ja oli kõllidest kuulda. Siis ostsin vahele Behringeri HD400 lahtisidestuseks ja sain nendest jamadest lahti + balanseeritud ühendus alates hd400-st kuni JBL-ini.
balanseertiud ühendus peaks teoreetiliselt andma 3dB signaali tugevuse kasvu ka (eeldusel, et ühendus on seadmete vahel balanseeritud otsast otsani, HD400 on ise passiivne seade ja ei tohiks anda lambist signaali tugevuses juurde ). Ühes traadis heli originaal faasis ja teises traadis vastandfaasis ja lõppseadmes lahutatakse omavahel ehk liituvad samas faasis helisignaalid andes kaks korda suurema amplituudi ehk ligikaudu 3dB gaini. Keegi võib parandada kui midagi valesti kirjutasin.
Heli kvaliteedi mõttes on kõik subjektiivne, kui sulle meeldib KRK rokiti ülepaisutatud madal ots siis kasuta neid. Sama teema on Beats kõrvaklappidega, kui meeldib siis osta ja kasuta, ei ole õiget ega valet. Ma isiklikult ajan võimalikult flati frequency response-i taga, sest kuulan seinast seina muusikat (Chopin-ist kuni electroni kuni raskema muusikani jne) ja klaveripalasid liigse madala otsaga on veits kehv kuulata.
Töö tegemiseks mõeldud kõllid küll muusika nautimiseks ei kõlba.
Erinevaid Genelec'e korduvalt kuulatud ja no ei tekita küll mingit tahtmist endale koju selliseid hankida...
Kaks varianti - sina ei oska Geneleci kvaliteeti hinnata või siis Genelecid väljutavad ebaloomulikku heli. Mõlemad variandid on põhimõtteliselt võimalikud.
Kumbki variant ei ole aga argument väitmaks, et "töö tegemiseks mõeldud kõllid muusika nautimiseks ei kõlba". Muusika nautimine on muidugi subjektiivne määratlus ja nautida saab ka telefoni "valjuhääldist" tulevat pininat. Objektiivselt on ainuke kriteerium algsignaalile võimalikult truu taasesitus. Ekvalaiser/filtrid on "iseloomuga" kõlaritega võrreldes palju loogilisem lahendus algsignaali puudustega võitlemiseks.
Muusika kuulamine/nautimine pole kohe kindlasti mingite lihtsate numbriliste näitajatega defineeritav objektiivne tegevus.
Absoluutselt noolsirge sageduskarakteristika ja muude ideaalsete tehniliste näitajatega võimendi ei pruugi enamuse inimeste jaoks üldsegi hästi kõlada.
Muusika kuulamine/nautimine pole kohe kindlasti mingite lihtsate numbriliste näitajatega defineeritav objektiivne tegevus.
Sellest tulenevalt tekib õigustatud küsimus, et milleks sa oma subjektiivseid kogemusi absoluutse tõe pähe kuulutad? Väites, et "töö tegemiseks mõeldud kõlarid" ei kõlba muusika nautimiseks, PUNKT, teed sa just täpselt seda. Keegi teine äkki naudib Genelecidega muusika kuulamist. On tal midagi viga? Objektiivselt?
Anti112 kirjutas:
Absoluutselt noolsirge sageduskarakteristika ja muude ideaalsete tehniliste näitajatega võimendi ei pruugi enamuse inimeste jaoks üldsegi hästi kõlada.
Ma usun, et sa mõistad, et viga pole selles ideaalses võimendis vaid "enamuse" inimeste teada tuntud puudustega tajusüsteemis. Tegelikult on ka taoline üldistus muidugi täiesti mõttetu. Kusagil on väidetavalt mingi ideaalne võimendi ja mingisugune grupp "enamus inimesi, kes ei suuda selle võimendi võimendatavat muusikat nautida". Kumbagi ei eksisteeri. Milleks rääkida asjadest, mida pole olemas? Väga kehv argumenteerimismeetod.
Ma saan aru et sina võtad kõike enda kirja pandut absoluutse ja vaidlemisele mittekuuluva tõena, aga enamus inimesi siin ikkagi avaldab lihtsalt oma isiklikku arvamust.
Kui sina iga arvamust nii radikaalselt võtad, siis on probleem pigem sinus eneses...
Ma saan aru et sina võtad kõike enda kirja pandut absoluutse ja vaidlemisele mittekuuluva tõena, aga enamus inimesi siin ikkagi avaldab lihtsalt oma isiklikku arvamust.
Kui sina iga arvamust nii radikaalselt võtad, siis on probleem pigem sinus eneses...
Lollus jääb ka arvamuseks maskeerituna ikka lolluseks ja avalikus ruumis esitletud lolluse kritiseerimine on põhiseaduslik õigus. Nagu veel vähe oleks neid faktidel mittepõhinevaid eelarvamuslikke müüte liikvel.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.