Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 187, 188, 189 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
DamienDK
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2005




sõnum 20.10.2015 15:56:36 vasta tsitaadiga

VOIP jaoks pead ruuteris pordisuunamised tegema.

https://www.telekom.ee/ari/koned/lauatelefoniga/aritelefon

Vaata tehniliste tingimuste lingi alt.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2015 16:00:33 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Väga hea. Eks saab tehnikult kah vajadusel nõu küsida, kui too kaableid tuleb vedama.
Mingi uus toode, tootevahetus vms? Mis ATA'ga üldse täpsemalt tegu on? Sest Cisco/Linksysi ATAsid on Elion müünud küll ja küll, nendega võiks isegi automaagilise konfi allalaadimise väikse vaevaga tööle saada.
DamienDK kirjutas:
VOIP jaoks pead ruuteris pordisuunamised tegema.
https://www.telekom.ee/ari/koned/lauatelefoniga/aritelefon
Vaata tehniliste tingimuste lingi alt.
Pordisuunamisi on vaja ainult teatud juhudel ja teatud suunas (nagu ka sellelt lingilt näha on). Tavaline kõne ei taha midagi (kui me räägime tavalisest NATitud ühendusest). Mul kodus näiteks on Asuse ruuteri taga mingi ATA (mudelit ei mäleta peast aga Elioni poolt toetatud) ning pole tema pihta ühtegi pordisuunamist tehtud. Kõik käib nagu kulda (telefonikõned siis).

viimati muutis Dirty Harry 20.10.2015 16:02:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2015 16:02:09 vasta tsitaadiga

Mingi PAP-nimeline ja sama välimusega nagu pildil. Hetkel on osa seadmeid ühes, osa teises kohas - seetõttu täpset mudelit ei oska öelda. Täiesti uus püsiühendus tuleb vaske mööda. Hetkel kiiruse osa veel täpsustamisel.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2015 16:08:20 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Kui on plaanis palju lauatelefoni kasutada siis jah. Ma ise väga ei investeeriks nii statsionaarsesse lahendusse, pigem siis juba mobiili suunas vaadata. Võinoh, lauatelefon on üldse üks imelik relikt minu arvates. icon_smile.gif

Eks ta ole jah aga paljudele see relikt veel meeldib icon_smile.gif Üks põhjus lauatelefoni kasutada võiks olla see et ta on tervislikum, eriti siis kui palju rääkida. Isegi DECT toru kiirgusvõimsus on vähemalt 100 korda väiksem. Kui moblaga pool tundi järjest rääkida, siis on peas imelik tunne küll icon_smile.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2015 19:37:16 vasta tsitaadiga

See ei ole mingi saladus, et tehnoloogiavahetusega saab ka teistkordselt uue ruuteri lepinguga. Ehk mittesobiva!!! kasutusel oleva ruuteri puhul ADSL VDSLiks, ADSL VDSL korrusmajaks- gponiks, analoog- digitelefon VOIPiks jms.
Tehnoloogiavahetus EI ole 100M 500M peale vms. ja ei ole ka ADSL VDSLile kui sul on juba TG789 vms.

Ehk siis täna on veel piisavalt palju kliente kes kasutavad kooslust, stardipakett, Speedo 546, analoog või digitelefon, amino ning siis võib olla lootus, et esindus saab terve teenuse uuele lahendusele koos seadmetega soodustingimustel viia.
Teenindajal pole siin midagi teha, süsteem kuvab reeglid vastavalt kliendile ja kliendil pole mõtet üle leti häält tõsta.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2015 20:49:00 vasta tsitaadiga

Enne kui edasi halan siis paar pilti kuriteo paigast ka.
Spoiler Spoiler Spoiler


Kurikuulus meedikonverter mille jaoks tehnik pidi kindlasti kohale tulema. Tuli kohale, avastas et pole õiget kaablit, pani selle teibitud jupi külge, töötab, öeldi et liigutada ei tohi võib murda pesas otsa ära ja pean laskma siis uue otsa optikale panna. Soovitati tallinnasse sattudes poest osta õige kaabel pesa ja konverteri vahele. thumbs_up.gif

Hetkel kasutusel siis "kõlbulik" ruuter 789, VDSL 20/5 otsas töötas ilusti, teleka pilti ruudutama ei õnnestunud saada.
Nüüd konverter ->35m kaablit-> 789
Telekas mängib, panen youtubest fullhd video mängima, pilt ruudutab.
Kaabliga õnnestub ainult ühe läpakaga saada kiirust 90/95
Kõik teised arvutid näitavad sama kaabliga samast pordist 10-25 alla ja 95 üles

Kes kasutab 789vn koos 50/50 või 100/100ga kas see on normaalne?


viimati muutis KillFrenzy 23.10.2015 16:33:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2015 21:00:13 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Enne kui edasi halan siis paar pilti kuriteo paigast ka.
Spoiler Spoiler Spoiler


Kurikuulus meedikonverter mille jaoks tehnik pidi kindlasti kohale tulema. Tuli kohale, avastas et pole õiget kaablit, pani selle teibitud jupi külge, töötab, öeldi et liigutada ei tohi võib murda pesas otsa ära ja pean laskma siis uue otsa optikale panna. Soovitati tallinnasse sattudes poest osta õige kaabel pesa ja konverteri vahele. thumbs_up.gif

Hetkel kasutusel siis "kõlbulik" ruuter 789, VDSL 20/5 otsas töötas ilusti, teleka pilti ruudutama ei õnnestunud saada.
Nüüd konverter ->35m kaablit-> 789
Telekas mängib, panen youtubest fullhd video mängima, pilt ruudutab.
Kaabliga õnnestub ainult ühe läpakaga saada kiirust 90/95
Kõik teised arvutid näitavad sama kaabliga samast pordist 10-25 alla ja 95 üles

Kes kasutab 789vn koos 50/50 või 100/100ga kas see on normaalne?


Ei. Kontrolliksin cat5e kaabli otsastatust. Suure tõenäosusega ei lepi võrgukaardid kiirust kokku. Optika kaabel tuleks enivei uus panna. Ma kutsuks tehniku tagasi. Sellist pornot teha ei tohi.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2015 21:06:00 vasta tsitaadiga

Oot keegi pani sul optika kaabli teibiga kokku? icon_eek.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.10.2015 21:08:49 vasta tsitaadiga

Oliverk kirjutas:
Oot keegi pani sul optika kaabli teibiga kokku? icon_eek.gif


Ma siin kunagi linkisin ka üht Elioni tehniku tööd. Laurx oskas oma kogemustest kaabellevi piirkondadest igasugu õudusjutte vesta.
Töökultuur jätab mõnedel töötajatel igalpool soovida.

Samas, kui tehnik oleks öelnud, et kaablit pole ja naaseb, kui kaabli saab, oleks kindlasti kliendi õnnest särama pannud.

Ma oleka selle teibituuninguga ka rahul olnud, kui asi töötaks juba icon_biggrin.gif .. aga, seda klausliga, et "ma teen nüüd siia ajutise ühenduse ja lähiajal tulen ja panen õige kaabli paika."

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."


viimati muutis jägaja 20.10.2015 21:14:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2015 21:31:59 vasta tsitaadiga

Pailaps, lauakas ja läpakas mõlemad otse konverterist selle 35m kaabli taga saavad 100/100. Seega võiks nagu otsastuse vea selle lõigu peal välistada?
Panen 789 vahele, läpakas kaabliga saab enamvähem kiirused, lauakas sama kaabliga ei saa. Okei, vbl tõesti kõik 3 paarimeetrist patch kaablit vigased millega proovisin.
Aga läpakas wifiga youtubest full hd video ja telekas pilt ruudutab. Üle wifi tuleb mingi 20/90
Ei saa aru kuidas see võimalik on kui hommikul üle VDSL ei saanud youtube videoga telekat ruudutama, isegi sitasikutamisega ei saanud enne teleka pilti ruudutama.

Helistain 123 ka, et küsida üle kas ma sain õigesti aru, et pean ise minema õiget kaablit ostma? Helistasid mõne aja pärast tagasi, et jah kohapeal pole, ja tellides bla bla läheb bla bla, et võimalusel kui saate ostke see kaabel. thumbs_up.gif

Oliverk, kaabel ise ei ole kokku teibitud, optika puhul see vast ka suht võimatu. Isolatsioon on kannatada saanud sealt ja teip kaitseks pandud. Suva mul see teip seal kaablil, aga kaabel ise on väidevatalt vale mis ei sobi tegelikult sinna rohelisse pessa.


viimati muutis KillFrenzy 20.10.2015 21:37:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2015 21:38:54 vasta tsitaadiga

Rohelisse pessa sinise otsaga patchi toppides, keeratakse kiu ots ju samuti pekki... icon_eek.gif
Need on nimelt erinevad...ja sedasi peaks suht räige kadu seal samuti olema, lisaks veel peegeldused ja sellest tekkiv müra.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2015 21:42:51 vasta tsitaadiga

Etz, seda mainis tehnik ise ka et otsad erinvad ja võib katki minna, ei tea miks selle sinna toppis.
Eks siis teab kelle kulul uus otsastus tehakse kui pekkis peaks midagi olema. Viimati ootasin selle otsastuse järgi 1,5kuud icon_confused.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2015 22:07:56 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Etz, seda mainis tehnik ise ka et otsad erinvad ja võib katki minna, ei tea miks selle sinna toppis.
Eks siis teab kelle kulul uus otsastus tehakse kui pekkis peaks midagi olema. Viimati ootasin selle otsastuse järgi 1,5kuud icon_confused.gif


No uut patchi on Sul niiehknaa tarvis. Seega helista koheselt 123 ja palu tehniku visiit registreerida! Tallinnasse sõit ja tagasitulek läheb maksma kümneka aja ja rahakuluga.

Kui pelgad, siis võin Su kontaktid oma endisele kolleegile anda, et ta ühendust võtaks.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2015 22:42:46 vasta tsitaadiga

Pailaps, tehniku kontakt on olemas.

Hetkel huvitab mind aga siiski see miks mu 789 töötab kehvemini kui vdsl taga.

Ma asun hiiumaal, ei saanud sellest kümnekast aru, aga sellega ei saa laevapileteidki.
Ja mis jutt see üldse on et meil pole seda kaablit, post ja kullerid käivad järgmiseks päevaks.
Tehnilistes tingimustes, projektis ja teostusjoonisel igalpool on kirjas et majas on kaablil APC otsas.


viimati muutis KillFrenzy 20.10.2015 23:03:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.10.2015 22:48:52 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Hetkel huvitab mind aga siiski see miks mu 789 töötab kehvemini kui vdsl taga.


Etz kirjutas:
Rohelisse pessa sinise otsaga patchi toppides, keeratakse kiu ots ju samuti pekki... icon_eek.gif
Need on nimelt erinevad...ja sedasi peaks suht räige kadu seal samuti olema, lisaks veel peegeldused ja sellest tekkiv müra.


See võib põhjuseks olla.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 20.10.2015 22:54:08 vasta tsitaadiga

No minu saaga on vist hetkeks õnneliku lõpu leidnud.
Tegin ruuteril FW reinstalli, mida üks kasutaja PS-i teel soovitas ja senini paistab toimivat.
Imelik, et Elion sellist asja ei suuda soovitada. Öeldakse ainult, et "reset on tehtud ja rentige uus ruuter".

_________________
PSN: weaselEST
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2015 22:56:34 vasta tsitaadiga

weasel kirjutas:
No minu saaga on vist hetkeks õnneliku lõpu leidnud.
Tegin ruuteril FW reinstalli, mida üks kasutaja PS-i teel soovitas ja senini paistab toimivat.
Imelik, et Elion sellist asja ei suuda soovitada. Öeldakse ainult, et "reset on tehtud ja rentige uus ruuter".


Ilmselgelt see pole jätkusuutlik lahendus. Kes tahaks , et klient mõne aja pärast sama probleemiga uuesti helistaks?

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 20.10.2015 22:57:29 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
weasel kirjutas:
No minu saaga on vist hetkeks õnneliku lõpu leidnud.
Tegin ruuteril FW reinstalli, mida üks kasutaja PS-i teel soovitas ja senini paistab toimivat.
Imelik, et Elion sellist asja ei suuda soovitada. Öeldakse ainult, et "reset on tehtud ja rentige uus ruuter".


Ilmselgelt see pole jätkusuutlik lahendus. Kes tahaks , et klient mõne aja pärast sama probleemiga uuesti helistaks?


No paistab. Hakkame päevi lugema.

_________________
PSN: weaselEST
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2015 23:56:06 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, ehk peaks weasel eeskujul ruuterile FW reinstalli tegema?
_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2015 00:35:04 vasta tsitaadiga

Millegipärast kaldun arvama, et lisaks on optika patch ebastandartsega asendatud ja kiud pekkis.

Single-Mode SC-SC simplex fiiber rohelise otsaga. Maksab orienteeruvalt 3-8€ olenevalt tootjast. Yeint/Galador jpt. müüvad. See sinine on kole kahtlaselt LC otsaga, samas ei ole ma suurt suuremat sorti snaiper tuvastama pildilt.

Lisaks ei mõista ma, miks Huawei ONTi ei toodud. icon_neutral.gif Juu, siis nii peab.

Tuleb meelde , kuidas TG 784 üle flashida sai rõõmuga. Olid ajad.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2015 01:31:44 vasta tsitaadiga

Lasin viimase firmware peale ja resettisin igatepidi ära, seis sama.

Et välistada enda poolne kaabelduse viga, võtsin pakist uued meetrised patchid, ja viisin ruuteri ja arvutid alla keldrisse konverteri juurde.

Otse konverterist teevad kõik 100/100
Läbi ruuteri
Intel gbit - 80/95
Realtek gbit - 25/95
Nforce gbit - 13/95
Intel wifi - 20/90

Ja kui peaks digiboks töötama siis suht iga liigutuse peale hakkab pilt hakkima.

Minu pärast maksku see kaabel kasvõi 1 sent või sada euri, mina seda torkima ei hakka enne kui on selgeks tehtud kas optika ots on rikutud või mitte.

Huawei onti kohta ei oska kommenteerida, Kärdlas passiiv võrku ei ole. Tehnilisele toele helistades paistis neile minu ühendus nagu korrusmaja internet ja ei saanud algul ta midagi aru mis valest optilisest kaablist ma talle jahun ja et eramajas olen.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ragnar7474
HV veteran

liitunud: 14.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2015 06:27:31 vasta tsitaadiga

Hämmastav kuidas isegi insiderid ei mõista mis toimub.....

Kurat, olen Microsoftis töötanud ja arvasin, et seal on korralagedus - selleks, et midagi elementaarset teada saada, tuleb käia läbi 47 erineva osakonna, ja ka siis ei pruugi sa jõuda õige osakonnani kes sulle õiget infot jagab. Meil siin kohalik ettevõte ja ikka kõik perses icon_neutral.gif

_________________
O: Kaevurikraami - Toiteplokid, riserid, emaplaadid, FAN controllerid jms
O/M: NVIDIA 10xx 20xx 30xx videokaarte.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2015 08:13:26 vasta tsitaadiga

1. TG789 puhul peaks VDSL pealt optikale minekul piisama ruuteri resetist, et kõik sätted õigeks saada.
2. OPT patch pärast ära muretse, õige varsti on tehnik sinu juures tagasi ja teeb töö korrektselt.
3. Tehnoloogia pole väikestes kohtades mitte GPON vaid DSLAM kaardilt tuleb optiline ühendus just selle TP-LINK konverteri abil, mõnes asulas ka RUBY konverteritega kohalikust sidesõlmest.
4. Optilisse võrku saades eelistaksin mina kõiki Gbit seadmeid, TG789 jääb selles osas ajast maha, isegi kui kasutad vaid 100M netti.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2015 09:43:44 vasta tsitaadiga

Ragnar7474 kirjutas:
Hämmastav kuidas isegi insiderid ei mõista mis toimub.....

Kurat, olen Microsoftis töötanud ja arvasin, et seal on korralagedus - selleks, et midagi elementaarset teada saada, tuleb käia läbi 47 erineva osakonna, ja ka siis ei pruugi sa jõuda õige osakonnani kes sulle õiget infot jagab. Meil siin kohalik ettevõte ja ikka kõik perses :-|
Hämmastav jah kuidas suurfirma, mis teenindab sadu tuhandeid kasutajaid, eksib. Äkki tahad Microsoftist, Win8'sast ja Win10'st meilegi rääkida? Või Vistast? Või Zune'st? Või ME'st?

Ehk siis sitta juhtub, loomulikult on valus kui ise hammasrataste vahel oled. Aga no kaua võib?


viimati muutis Dirty Harry 21.10.2015 10:44:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2015 10:16:47 vasta tsitaadiga

indrekp, 4. kuna intenoga tekkis kerge arusaamatus, siis valin praegu sobivat asust välja, kui kõige kallimast kohast ei taha võtta siis paraku läheb natuke tarnega aega.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2015 15:12:33 vasta tsitaadiga

Qualcommilt siis reference disainid uuele IPQ-le, mis võimaldab siis viia VDSL2 jätku tehnoloogia G.Fast, HomePlug AV2 ja 802.11AC MU-MIO wifi ühte seadmesse.
http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/lanwan-news/32864-qualcomm-rolls-out-faster-ways-to-build-networks
Also new is the Vx585 reference platform, built around Qualcomm's xDSL gateway processors and Qualcomm VIVE 802.11ac with Qualcomm MU | EFX MU-MIMO technology, Ethernet switches and PHYs, and powerline technology. The platform was designed to deliver a complete "one-stop shop" experience for OEMs, facilitating carrier gateway deployments.

G.Fast tehnoloogia muidugi on efektiivne ainult üpris lühikeste vahemaade taga aga võimaldab näiteks ka sünkroonset ühendust https://en.wikipedia.org/wiki/G.fast
Huvitav kas Elion on selle tehnoloogia arengu suunas ka juba panustama hakanud.

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2015 15:41:09 vasta tsitaadiga

[veix] kirjutas:
G.Fast tehnoloogia muidugi on efektiivne ainult üpris lühikeste vahemaade taga aga võimaldab näiteks ka sünkroonset ühendust https://en.wikipedia.org/wiki/G.fast
Huvitav kas Elion on selle tehnoloogia arengu suunas ka juba panustama hakanud.

Kasutada ära 1km olemasolevat vaskpaari tundub mõistlik. Aga ma sügavalt kahtlen, kas niisugustesse 100 meetri tehnoloogiatesse tasub enam panustada. Pigem juba panustada siis fiibri kohalevedamisse...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 21.10.2015 18:22:36 vasta tsitaadiga

Nüüd on ka siis uued seadmed minuni jõudnud ja "tulevikukiirus" ära ühendatud.

Testi tegemise ajal televiisor töötas kusjuures. Ruuteris pordikiirus 24999/5999 ja hetkel tundub, et asi püsib ilusti ülal isegi 1200m liini puhul. Äkist mõni targem oskab ka sõna sekka öelda liini kvaliteedi koha pealt: https://gist.github.com/anonymous/23a0aa36071154adf80f

Lisaks tuleb välja, et alati tasub esindusse minna uute asjade nõudega. Elionil mingi kampaania hetkel kõige vanemate digitv omanikega, et uue tähetajalise lepinguga antakse kõik seadmed tasuta kätte. Varem Elionist uut netti küsides ei öelnud nad selle kohta midagi ja käskisid uue ruuteri osta või rentida, igatahes hea teada.

EDIT: Seal inteno ruuteris on igasugu huvitavaid seadistusi, kas eth WAN porti ei saa kuidagi switchiga liita? Täitsa kasulik oleks saada lisa gigabitiseid porte. Nett tuleb ju niikuinii läbi DSL pordi.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 21.10.2015 18:24:43 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:

EDIT: Seal inteno ruuteris on igasugu huvitavaid seadistusi, kas eth WAN porti ei saa kuidagi switchiga liita? Täitsa kasulik oleks saada lisa gigabitiseid porte. Nett tuleb ju niikuinii läbi DSL pordi.


TG789vn seda veel võimaldas. Inteno ei võimaldavat, vähemalt sai kunagi sarnane küsimus esitatud.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2015 18:34:31 vasta tsitaadiga

woox2k, mis ruuter sul ennem oli?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 21.10.2015 18:37:44 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
woox2k, mis ruuter sul ennem oli?

TG784 aga see oli vahepeal endal ostetud, sest ilmselgelt ühenguse originaal 546 suri juba aastaid tagasi maha.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2015 23:43:10 vasta tsitaadiga

Proovisin erinevaid seadmeid selle tp linki meedia konverteri järgi, ja sellel seadmel on mingi kiiks, mitte ühegi seadmega mis on 100ne linki üles ei võta, välja arvatud tg789.
Gigabiti lepib kohe kokku.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madmel
HV veteran
madmel

liitunud: 21.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2015 23:46:28 vasta tsitaadiga

789 wan porti mõtled siis see ka gigane, siis tundub , et fikseeritud giga peale see port tp-lingil
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2015 16:51:19 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Lasin viimase firmware peale ja resettisin igatepidi ära, seis sama.

Et välistada enda poolne kaabelduse viga, võtsin pakist uued meetrised patchid, ja viisin ruuteri ja arvutid alla keldrisse konverteri juurde.

Otse konverterist teevad kõik 100/100
Läbi ruuteri
Intel gbit - 80/95
Realtek gbit - 25/95
Nforce gbit - 13/95
Intel wifi - 20/90

Ja kui peaks digiboks töötama siis suht iga liigutuse peale hakkab pilt hakkima.


Käisin küla peal oma 789'ga 50/50 ühenduse järgi.

Kõik toimib nagu kulda, nii kaabliga kui wifiga saavad kõik arvutid 50/50 samal ajal telekast HD mängib, kuskil midagi ei haki.
Mingi tõrge on selle 789 ja meediakonverteri koostöös.


viimati muutis KillFrenzy 22.10.2015 21:27:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2015 20:59:37 vasta tsitaadiga

Sai kah uuritud kas elion lõpuks oma valgusega minu majja jõuab.

Selgus aga, et selle aasta plaan täis aga koostavad juba uue aasta plaani ja lisavad sooviavalduse nimekirja.

Eks siis tuleb oodata oma vdsl-i peal icon_smile.gif
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ingram
HV vaatleja

liitunud: 12.10.2008




sõnum 23.10.2015 09:07:05 vasta tsitaadiga

Ingram kirjutas:
LongHorn, tegin ära. Eks ma annan teada, kui ma midagi tagasi kuulen.


Teadmiseks siis, et läks 12~13 tööpäeva, nagu eelnevalt mainitud - jaamast olen 120m eemal teid pidi ning tuli täpsemaks pakkumiseks tiba alla 5200 EUR. Vähemalt nüüd teab, mis see luksus täpsemalt maksab.

Sarnasel teemal, kas keegi oskab soovitada sissetuleva ühenduse jaoks mõnda lihtsat, kergestipeidetavat (nt seinale kinnitatavat) vdsl bridge/modemit mida saaks oma ruuteriga kasutada?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
cpuboy
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2006




sõnum 23.10.2015 09:33:30 vasta tsitaadiga

Enda kogemuse baasil võin öelda, et võite pakkumist küsida ka eltelist, kes elionile muidu töid teeb.
Ma sain mnt ameti tegelase ära räägitud ja ta lihtsalt muutis vana plaani peal kaabli kirjelduse ära.
Kuna mina sain enda ühenduse tartu-valga magistralist kus nad pidid 5 keevitust tegema tartusse välja ja sealt saan ühenduse.

Niiet kui ka teil on vana kaabel maas ja samal joonel kus oleks optikat vaja siis saate eltelist otse küsides palju soodsama hinna.


viimati muutis cpuboy 21.11.2016 14:56:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2015 09:57:12 vasta tsitaadiga

... mulle tulid kahes kohas "lõplikud" pakkumised 3k kanti, seega kuskil lähedal peab valgus juba sees olema, tuleb natuke maad kuulata. 3k päris välja käia ei tahaks aga kui selle hinna umbes pooleks saaks, siis läheks töösse kindlasti ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2015 13:08:42 vasta tsitaadiga

Inteno DG301 ELION3.4.0RC7 on saadaval eilsest. Soovitatav algatada upgrade klienditoe abiga. Minu viimane präänik. Lubasin enne lahkumist informeerida.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2015 13:10:26 vasta tsitaadiga

Piitsa pole enam siis kellelegi anda...

Pailaps kirjutas:
Inteno DG301 ELION3.4.0RC7 on saadaval eilsest. Soovitatav algatada upgrade klienditoe abiga. Minu viimane präänik. Lubasin enne lahkumist informeerida.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2015 13:15:31 vasta tsitaadiga

Kuna eesti suur riik ja pole pealinnast õige optika patch siia jõudnud veel, võtsin naabrimehe käest katsetamiseks Inteno.
Meedia konverter -> Inteno WAN -> 789 WAN - kõik arvutid saavad 100/100 kaabliga ja wifiga
Meedia konverter -> Inteno LAN -> 789 WAN ehk inteno kasutusel gigabit switchina - võrk täiesti koomas ja täpselt samad tulemused mis otse 789 konverteri taga.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2015 14:47:39 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Kuna eesti suur riik ja pole pealinnast õige optika patch siia jõudnud veel, võtsin naabrimehe käest katsetamiseks Inteno.
Meedia konverter -> Inteno WAN -> 789 WAN - kõik arvutid saavad 100/100 kaabliga ja wifiga
Meedia konverter -> Inteno LAN -> 789 WAN ehk inteno kasutusel gigabit switchina - võrk täiesti koomas ja täpselt samad tulemused mis otse 789 konverteri taga.


Andsin omalt poolt ka eile ühe patchi sellele tehnikule ära, ehk toob veel täna ära.
Inteno võtab ta ka kaasa seega soovitaks ikkagi vahetus ära teha.

Kuna Intenol eilsest uus soft ka siis väljas, võiks eeldada, et 99% on wifi mured kadunud. (nendel kellel need mured olid)
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2015 16:11:37 vasta tsitaadiga

indrekp, optika patch vahetatud, ja teise 789ga proovitud, sama probleem. Intenode ja uute ruuteritega tegelen nädala alguses edasi. Vahetan naabrimehega ruuterid ära niikauaks, tal töötab see 789 VDSL peal küll niikaua.

viimati muutis KillFrenzy 23.10.2015 16:46:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2015 16:23:43 vasta tsitaadiga

Täna hommikult selline probleem, et ping kõikus ühest otsast teise. Tallinnas hostitud mänguserveris läks ping vahepeal 200+.Edaspidine pole probleemi üle vingumine, vaid küsimus, kas antud meetod probleemi kinnitamiseks on õige.
Spoiler Spoiler Spoiler

Võtsin traceroute esimese hopi ja kasutasin seda stabiilsuse kontrolliks, kuna see peaks olema kõige lähim punkt minu ja elioni vahel, mis peaks elimineerima muud võimalused, kus probleem on.
Seejärel pingisin 84.50.36.2
Spoiler Spoiler Spoiler

Natukene hiljem kui probleem oli hullemaks läinud
Spoiler Spoiler Spoiler


Olen varem seda ip-d pinginud kui probleeme ei olnud. Ping jäi 21-24ms vahemikku, peale 2 minutit pingimist.

EDIT: Elioni sai helistatud. Seal öeldi, et parameetirid OK nende poolt vaadates. Edasi suunati tasulise tehniku poole,kui selline vastus ei meeldinud, millest ma keeldusin.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2015 17:22:22 vasta tsitaadiga

Ingram kirjutas:

Teadmiseks siis, et läks 12~13 tööpäeva, nagu eelnevalt mainitud - jaamast olen 120m eemal teid pidi ning tuli täpsemaks pakkumiseks tiba alla 5200 EUR. Vähemalt nüüd teab, mis see luksus täpsemalt maksab.


Mis see 120m siis on, võta labidas kätte ja enne kui maa ära kulmunud on kaabel maas. icon_smile.gif
Tegelikult kõik oleneb pinnasest, kui puhas liiv, siis poleks see 120m labidaga mingi küsmus teha.
Kuna tahtsin vältida otseteed läbi eesti energia maad (maakasutus lepingud jne.) tegin väikse haagi sisse läbi naabrimehe maa ja tänutäheks kaevasin talle ka paar kiudu majani välja. Kodu hoovis samuti paarkümmend meetrit labidaga, koos kinniajamise ja murumätaste tagasi sättimsega ei läinud päevagi.
Samas mõned meetrid eemal kinnikittinud savine kruus ja suured paekivi tükid sees, väikse kopaga edenes seal kõige aeglasemalt, kõigest 12m tunniga.

Mul siin naabriteks ümberringi kõik vanemad inimesed, ei tunne keegi huvi kiirema neti vastu, oleks võinud kõigile kaabliraha eest otsa hoovi vedada.


viimati muutis KillFrenzy 23.10.2015 17:28:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 23.10.2015 17:27:14 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, linnas hakkad asfalti ja muid kommunikatsioone kaevama? Milleks kooskõlastused ja muud jamad. Labidas maasse ja tuld.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2015 17:30:21 vasta tsitaadiga

jägaja, kõik oleneb kohast ju, igalpool ei jää tänavad ette, võimalik eramaade pealt minna.
Mul on kõik kooskõlastatud, nii linna, maaomanike, elektrileviga, veega ja elioniga.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 23.10.2015 17:32:03 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, see eramaa on üldjuhul veelgi hullem, eesti eraomanik on ikka väga enda omandis kinni. Olgu sul pealegi naabriga hea läbisaamine või mitte. Siia ei kaevata midagi mitte üks kriips.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2015 17:57:10 vasta tsitaadiga

jägaja, mul oli üks tänavaületus ka, aga eelmine aasta kui optika mõte tuli, siis just kaevati see tänav õigest kohast läbi ja siis lasin neil sinna ühe reservtoru panna igakjuhuks.
Üks lai pilt ka teostusest, kui keegi huvi tunneb.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 23.10.2015 18:10:26 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, väga hea, kui inimene oskab tulevikuks ette mõelda. thumbs_up.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 187, 188, 189 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.