|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
nunnu
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puer
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.08.2005
|
10.09.2015 18:46:15
|
|
|
nunnu, tänud soovituse eest - tundub sobiv kast olevat, kuid vaatan esmalt lähemalt.
ummy, tänud viitamast - kaalun esmalt kasutatud komponente jah
Palun soovitage kvaliteetset Webcam + mic lahendust, mida on lihtne kasutada 60a. inimesel skype kõnedeks. Võiks saada monitori külge kinnitada.
Samuti 2.0 kõlarid (2 lihtsat väikest aktiivkõlarit, subwooferit jmt ei taha)
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko654
HV vaatleja
liitunud: 10.03.2010
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko654
HV vaatleja
liitunud: 10.03.2010
|
11.09.2015 17:15:48
|
|
|
On ka kõik asjakohane või võiks miskit muuta? Ja miks just i5??
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
11.09.2015 17:49:05
|
|
|
| marko654, sellise eelarvega võiks ikka 980 kaardi sisse ära mahutada. Algatuseks 8GB mälu ja mingi vähem edeva nimega plate ning toide on samuti overkill ühe nVidia kaardiga masina jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hondaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko654
HV vaatleja
liitunud: 10.03.2010
|
11.09.2015 23:43:45
|
|
|
Ise ostsin ~2 aastat tagasi green seeria ja pole nagu miskit ette kurta(muidugi ostsin ka 500 gb isendi aga põhimõtteliselt sama). ATX on seessuhtes valitud kuna mATX-idega ruumipuudus tekkind(kasutan ka ise ATX korpust ja platet), ja kuna on 90% mängimiseks sis eeldan, et ikka ATX. PSU võtsin varuga, kuna toidet ei hakkand muutma(kuna valikus oli AMD ja inteli i5). Mängimise kohapealt ei ütleks,et i5 nüüd niiväga parem oleks, ise oman juba mitmeid mitmeid aastaid AMD platvormi ja hetkel oman sama platet ja CPU-d seepärast oskasin ka soovitada AMD-d, kuna endal pole ühtegi probleemi ilmnenud.
Selle 1a asuse platekohapealt vaatasin ka mina , et hind maru suur, kuna ostsin 8 kuud tagasi sabertooth-i plate mille eest maksin ~140 eurikut ja hetke hind on ~170. Üldjuhul lähevad ikka odavamaks mitte kallimaks.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
12.09.2015 08:11:08
|
|
|
marko654, endal mul 3 WD rohelist saba and ja tutvusringkonnast tean ikka mitmeid ja mitmeid. Roheliste häda on selleks, et need on säästlikud ja säästlikus tuleb sellest, et ketas lülitab end üsna ruttu puhkerežiimile ning pidevalt lugemispead puhkeasendisse pannes (mida antud isend teeb üsna järsult) lihtsalt lõhub selle ära. Seetõttu ongi tegu nö. soovituslikult arhiveerimiskettaga mille paned järgi, tõstad mandi peale ja siis võtad ja paned riiulisse.
Rääkides nüüd mATX vs. ATX siis tekib küsimus, et mis ruumipuudus sul tekib? Tänapäev võimaldab mATX plate ka SLI või CF seades kaarte ehk siis lihtsalt mängurile peaks olema igal juhul küll ja veel. Samas kui tekib siis tekib ja võta ATX.
Toitekas võib sulle täitsa antud isend jääda kui sa just ei ole nõus võtma bronze või silver serdiga toidet. Vähemvõimsam gold serdiga isend maksab ikkagi suht palju - antud juhul saad lisa paarikümne eura eest 200W võimsust sama efektiivusega ja see on seda väärt.
Prosest rääkides siis see FX 8350 mängib sul samuti kõik asjad vingelt ära ja sellesuhtes tegelt mängudes olulist vahet ei olegi. Lihtsalt AMD on vooluõgardim, omab 8't tuuma millest 99% ajast pole sul tõenäoliselt tolku ja samas per tuum on AMD intelist samal taktil oluliselt aeglasem. Inteli puhul kui see allotsa i5 jääb kergelt lahjaks saad alati kolida näiteks kiire i7'me peale ja jälle natuke aega rahu - plate ju sama.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
12.09.2015 12:20:57
|
|
|
| marko654 kirjutas: |
| Ise ostsin ~2 aastat tagasi green seeria ja pole nagu miskit ette kurta(muidugi ostsin ka 500 gb isendi aga põhimõtteliselt sama). ATX on seessuhtes valitud kuna mATX-idega ruumipuudus tekkind(kasutan ka ise ATX korpust ja platet), ja kuna on 90% mängimiseks sis eeldan, et ikka ATX. PSU võtsin varuga, kuna toidet ei hakkand muutma(kuna valikus oli AMD ja inteli i5). Mängimise kohapealt ei ütleks,et i5 nüüd niiväga parem oleks, ise oman juba mitmeid mitmeid aastaid AMD platvormi ja hetkel oman sama platet ja CPU-d seepärast oskasin ka soovitada AMD-d, kuna endal pole ühtegi probleemi ilmnenud. |
a) greenid ei ole töökindlad, pigem blue või red kui SSD kõrvale ladustamiseks...
b) mis sul mATX'i ära ei mahtunud? (mATX'e on muidugi palju erinevaid ka..)
c) PSU võib vabalt varuga olla = ajas kaotab võimsust, ent jooksutab endiselt kõik ära
d) i5 eelised i3 ees on suhteliselt selged (oleneb GPUst ka)
e) amd vs intel soovitaks intelit kahe käega...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko654
HV vaatleja
liitunud: 10.03.2010
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
17.09.2015 21:10:09
|
|
|
Kuna pole klokitav cpu siis pole vajadust Z97 kiibistikuga emaplaadile ja eraldi cpu jahutusele
edit: või on plaan klokkida ka ? sel juhul võtta K seeria cpu ning emaplaat ja jahutus võivad jääda
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko654
HV vaatleja
liitunud: 10.03.2010
|
18.09.2015 12:11:12
|
|
|
| ummy kirjutas: |
Kuna pole klokitav cpu siis pole vajadust Z97 kiibistikuga emaplaadile ja eraldi cpu jahutusele
edit: või on plaan klokkida ka ? sel juhul võtta K seeria cpu ning emaplaat ja jahutus võivad jääda |
Ei ole plaanis klokkida kui lahjaks hakkab jääma sis mõni võimekam i7 vast peale
Nii sobiks paremini: https://www.1a.ee/order/shopping_cart?content=HcrBEcBACALAltQoQtJ%2FXznutQyQCfSbH9iEVW8eNxCymnyOrNDYpvwnZ2lVrSvoPaM6eMNw3Pw%3D
Tahtis just 24 tollist monitori.
SSD ainult OP süsteemi ja programmide jooksutamiseks pole suuremat vaja, pigem HDD
Korpuse valis ta ise välja aga leppis ka väiksemaga, eks ei tohiks sellega ruumipuudust tulla.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tykk
HV vaatleja
liitunud: 26.10.2005
|
21.09.2015 01:24:55
|
|
|
Tere! Tükk aega pole asjaga tegelenud, aga nüüd panin nimekirja kokku. Läks nagu nati kalliks, aga ei oska midagi soodsamaks ka teha. Vaadake üle ja öelge kui midagi valesti või vajab parandamist.
http://www.arvutitark.ee/est/TELLIMINE/bRFcUAIyNi
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
21.09.2015 01:48:44
|
|
|
Tykk, pane pigem sata SSD ja parem GPU..
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tykk
HV vaatleja
liitunud: 26.10.2005
|
21.09.2015 01:57:22
|
|
|
:O
Vaata mis kiirusega M.2 SSD lidub, kuidas ma selle saaksin välja jätta?
Ma ei tea, mis videokaart see parem siis oleks.
Plaan kasutama hakata Acer 27" LCD XB270HU
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
21.09.2015 02:16:49
|
|
|
| Tykk kirjutas: |
Tere! Tükk aega pole asjaga tegelenud, aga nüüd panin nimekirja kokku. Läks nagu nati kalliks, aga ei oska midagi soodsamaks ka teha. Vaadake üle ja öelge kui midagi valesti või vajab parandamist.
http://www.arvutitark.ee/est/TELLIMINE/bRFcUAIyNi |
Kui sul tingimata AC Wi-Fi ja USB 3.1 vaja pole (ja M.2 pesa), siis emaplaadi saaks poole odavama isegi sama kiibistikuga. Veel odavamalt, kui nt H97 kiibistikuga. Kuna K seeria prose ei ole, siis pole ka Z97 tingimata vaja. Emaplaadi koha peal säästetud raha siis panna videokaardi alla ja saab 980 asemel 980 Ti võtta
Prose jahutuse osas pead vaatama kas mahub kõrguse poolest korpusesse ära.
Muus osas Toshiba asemel Western Digital HDD aga see on isiklik eelistus...
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tykk
HV vaatleja
liitunud: 26.10.2005
|
21.09.2015 03:52:19
|
|
|
USB3.1 tahan jah. Wifi pole oluline. Kiibistik võiks olla parim/sobivam mis mänguri arvutile kohane, see konkreetne oli mängurile soovitatud. Kellata tõesti pole plaanis. Seda kas Prose jahutus mahub ma tõesti ei tea, aga kuna komplekteerimine jääb ka kauplusele siis ise vaatavad. Mis vahe H ja Z kiibistikul mänguri arvuti kohapealt?
Ma ei tea kas peaks M.2 loobuma.
http://www.pcgamer.com/samsung-sm951-m2-ssd-review/
Lugesin seda, kas keegi viitsib pilgu peale visata ja mis mulje talle jääb.
Vaatasin väljamaa lehtedel mõndasid komplekte mida mänguritele soovitatakse ja seal ei paistnud M.2 SSD-d, ikka leidsin lõpuks.
Kui ma võtaks Samsung 850 EVO, mis emaplate sel juhul?
http://www.arvutitark.ee/est/Otsing/Western+Digital+Black+2TB+WD2003FZEX Hind: 132.13 € neetut krooni, nagu oleks palju...
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
21.09.2015 03:57:11
|
|
|
Tykk, miks sul m.2 ja usb 3.1 vaja on? kus sul tavalise ssd kiirusest ei piisa? st. kas bang for buck tasub ära?
mis usb 3.1 seadmed sul on ?
lihtsalt viimast sõna tahad,s iis osta oma komplekt ära ja ära küsi, kas on mõistlik jne.
kõrvalkettaks soovitaks wd red'i kui ei ole vaja metsikut kiirust, ladustamiseks vaja.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tykk
HV vaatleja
liitunud: 26.10.2005
|
21.09.2015 04:17:48
|
|
|
Praegu pole ühtegi 3.1 kuna midagi ei müüda veel. Aga plaanin edaspidi ju kõik uued osta. M.2 soovitas üks sõber, hakkasin andmeid vaatama, need on ju vinged. Jah see on keeruline välja mõelda kus läheb mõistlikuse piir ja kus on overkill. Eriti kui ma ei tegele nende asjadega igapäevaselt. Aga palun soovitage siis mõistlikku emaplaati kui loobun M.2st. Ma saan aru, et seal on risk, et M.2 võib-olla ei hakka korralikult tööle.
toide on listist kuhugi kadunud, see siis näiteks, siin varu ka
Corsair CX Series™ Modular CX600M - 600 Watt 80 PLUS® Bronze Certified (CP-9020060-EU)
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
21.09.2015 04:31:28
|
|
|
Tykk, ütle parem eelarve ja kasutuseesmärk ja sulle pannakse kast kokku... ja endiselt... kui tahad lihtsalt kõige uuemat techi, osta oma kast ära ja ole rahul.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
21.09.2015 14:39:14
|
|
|
| Tykk kirjutas: |
| Kiibistik võiks olla parim/sobivam mis mänguri arvutile kohane, see konkreetne oli mängurile soovitatud |
Z97 eelis on pigem siis, kui K seeria prose kasutada või mitut graafikakaarti jooksutada vms. Muul juhul kiibistik määrab mängudes väga vähe. Umbes samavähe nagu mingi ülikiire DDR3/4 mälu (2000Mhz ja kiirem).
| Tykk kirjutas: |
| Mis vahe H ja Z kiibistikul mänguri arvuti kohapealt? |
http://ark.intel.com/compare/90591,75019,82010,82012 ehk siis vahe on suht olematu v.a eelmainitud featuurid.
| Tykk kirjutas: |
| Kui ma võtaks Samsung 850 EVO, mis emaplate sel juhul? |
Suvaline. SATA 6Gbps pesasid on kõigil platedel miinimum 4 tükki.
| rmc kirjutas: |
| kõvalkettaks soovitaks wd red'i kui ei ole vaja metsikut kiirust, ladustamiseks vaja. |
Soovitan sama: http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Kovakettad-HDD-SSD-Lauaarvuti-kovakettad/WD-RED-NASWARE-HDD-SATA-2TB-6GB-S-64MB-WD20EFRX-20912
| Tykk kirjutas: |
| M.2 soovitas üks sõber, hakkasin andmeid vaatama, need on ju vinged. |
On aga kas neist kas kasu on näiteks mängude laadimisaegade vähendamisel? Paraku mitte vahe on sekundites või vähem võrreldes tavaliste SATA SSD-dega. Lisaks ühilduvus on küsimärk ja täiskiiruse kättesaamine isegi kalli Z97 seeria platega võib olla probleem, kui sealne M.2 pesa ei jookse täiskiirusel.
| Tykk kirjutas: |
| Aga palun soovitage siis mõistlikku emaplaati kui loobun M.2st |
See on üsna huvitav: http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Emaplaadid-LGA-1150-emaplaadid/ASROCK-MB-Z97-S1150-ATX-Z97-ANNIVERSARY-ASROCK-127341
Ilmselt ka odavaim Z97 kiibistikuga emaplaat. H97 on umbes ~7€ odavam veel aga suurt vahet pole.
| Tykk kirjutas: |
toide on listist kuhugi kadunud, see siis näiteks, siin varu ka
Corsair CX Series™ Modular CX600M - 600 Watt 80 PLUS® Bronze Certified (CP-9020060-EU) |
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Toiteplokid-PSU-PSU-500W-550W/Seasonic-S12G-Series-S12G-550-550-Watt-80-PLUS-Gold-Certified-SSR-550RT-94336
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tykk
HV vaatleja
liitunud: 26.10.2005
|
22.09.2015 04:10:48
|
|
|
| Tomorrow, tänan põhjalikkuse eest!
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-kasutaja-
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.12.2007
|
24.09.2015 22:21:04
|
|
|
Keegi siin hea hinnaga Windows 10 pakub?
PS!
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
25.09.2015 22:50:03
|
|
|
Paistab, et praegune videokaart hakkab vaikselt uute mängudega jänni jääma ning tuleks masinale uuenduskuur teha.
Poolpiduse mäluga GTX970 ei tahaks, samas 980(TI)'d ei raatsiks väga võtta. Huvitav, kas turul on ka mingeid alternatiive või on midagi lähitulevikus välja tulemas?
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
25.09.2015 22:55:30
|
|
|
| R9 290 kasutatuna.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
26.09.2015 15:39:18
|
|
|
Tänud!
Sama teema jätkuks - mis hinnaga need kasutatud 1st gen Titanid liiguvad?
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xheix1712
HV Guru

liitunud: 24.06.2006
|
26.09.2015 20:38:51
|
|
|
Kui nüüd hakata plaanima s1151 ostu, kas on mõtet ddr3ga plaati vaadata või mitte? On ddr4´l tulemas hüvesid tavakasutaja ja vähese mängimise tarbeks?
Mudeleid mida vaadanud olen on hinnaklassis 100 (ddr3) kuni 140 (ddr4).
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
27.09.2015 04:56:18
|
|
|
| ddr3 plaati pole küll mingit pointi osta kui juba uuendama hakkad, ddr4 all the way
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xheix1712
HV Guru

liitunud: 24.06.2006
|
27.09.2015 09:38:22
|
|
|
| pots4t4j4, aga mis eeliseid see siis hetkel või tulevikus andma peaks kui ei tegele renderdamise ja muu mälukasutust nõudvaga?
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
27.09.2015 09:48:51
|
|
|
Mis eeliseid sul vaja on ? Minupoolest võid vanarauda kokku osta aga ma ise maksaks 3€ juurde ja võtaks midagi uut ja huvitavat testimiseks, DDR3 nagu vaikselt kopp ees juba kaua võib
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NPedro
HV kasutaja
liitunud: 17.02.2015
|
27.09.2015 14:51:54
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
Mis eeliseid sul vaja on ? Minupoolest võid vanarauda kokku osta aga ma ise maksaks 3€ juurde ja võtaks midagi uut ja huvitavat testimiseks, DDR3 nagu vaikselt kopp ees juba kaua võib  |
Enamus inimesed ehk ei soovi uut rauda testimiseks soetada ?
Kas on miskit märgatavat eelist täna DDR4-l tavakasutajale, peale suurema hinnanumbri ? See vanaraua jutt ei päde veel aastaid.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Levelxer
HV veteran

liitunud: 27.11.2011
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
114 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wunki
Kreisi kasutaja
liitunud: 22.02.2006
|
29.09.2015 12:57:25
|
|
|
Eesmärk ehitada mini ITX mängu arvuti, mida oleks lihtne tulevikus täiendada. Plaan tellida koik arvutitargast.
i5-6500 215.00 € (kas tasuks pigistada 50€ juurde ja votta 6600k?)
MSI Z170I GAMING PRO AC 180.18 € (1151 ITX plaate pole väga saada, m.2 sooviks siiski tulevikus kasutada)
DDR4 Kingston HyperX Fury must 16GB (2x8GB) 102.90 € (koige odavam 2x8 kit)
CRUCIAL 500GB BX100 172.86 € (tulevikus plaanis m.2 OS kettaks votta, see jääks mängudele)
Fractal Design Node 304 White 79.67 € (väike ja meeldiva välimusega)
Seasonic G Series G-550 - 550 Watt 80 PLUS Gold 98.62 € (kas 550W Gold on piisav ka tulevikus?)
Video veel lahtine, kas R9 380 4G voi tasuks pigistada lisa 100€ GTX970 jaoks?
Monitor on olemas, reso 1920x1200
On kellelgi arvamusi/soovitusi?
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
simpsonv
HV vaatleja
liitunud: 23.02.2007
|
01.10.2015 14:46:46
|
|
|
Plaan ehitada järgmine komplekt.
Protsessor Intel Core i5 6600K arvutitark 265€
Emaplaat Asus Z170A atf.ee 145€
Videokaart MSI GTX 970 TwinFrozr V 4GB arvutitark 385€
RAM Crucial Ballistix Sport faun.ee 57,28
PSU Seasonic G series G-550 arvutitark 98,62
Jahutus Noctua NH-D14 arvutitark 79,90
Korpus Fractal Designe Define R5 arvutitark 106,19
Kõvaketas WD Caviar Blue 1TB (SSD on olemas) arvutitark 55,96
Monitor LG 27MB85R-B arvutitark / 1a.ee 488,59 / 458
kasti hind: 1192,95 ilma monitorita
Tulevikus tahaks äkki GTX970 SLI teha (monitor 1440p), seega 550W PSU jääb lahjaks. Kas Seasonic Patinium 660XP2 oleks sobiv?
Jahutus hetkel Noctua. Soov on vaikset ja tõhusat, sest tahaks mõõduka overclocki ka teha, kui mängudes juurde annab. Kas oleks mõttekam EVO 212 äkki panna? Noctua overkill (vaiksus on tähtis).
Kas korpuse osas odavamat sama viisakat alternatiivi on?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
owndyaa
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.11.2006
|
02.10.2015 23:05:54
|
|
|
800 eurost mänguri arvutit ?
HDD't pole vaja, saab vanast arvutist.
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asdbse
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2007
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
owndyaa
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.11.2006
|
03.10.2015 20:45:56
|
|
|
Toide on üsna crap, korpus onmingi kiviajast kah.
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
03.10.2015 21:35:23
|
|
|
Liiga vähe watte ja pole LEDe, tõenäoliselt.
/s
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
S.W.A.T.
HV kasutaja
liitunud: 22.09.2003
|
03.10.2015 21:39:10
|
|
|
| Ilmselt mõeldi, et vana arvuti toide on jama, parem mitte edasi kasutada. See seasonic on ju asjalik.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
03.10.2015 21:50:09
|
|
|
Ah, tõsi. Nüüd lugesin ka selle välja
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|