Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus CPU e. protsessori jahutite osas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 122, 123, 124 ... 134, 135, 136  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2015 19:15:45 vasta tsitaadiga

Jap, sorry, ma arvasin, et vaid low-profile jahuti sobib ja PSU on korpuse üleval icon_redface.gif
EDIT: Aga huvitav on see jah, Corsair väidab, et maks CPU jahutuse kõrgus on 95mm, aga Katana 4 on 143mm. Huvitav, kuidas saab 5cm varuga mõõta selliseid asju icon_rolleyes.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2015 20:04:53 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Jap, sorry, ma arvasin, et vaid low-profile jahuti sobib ja PSU on korpuse üleval icon_redface.gif
EDIT: Aga huvitav on see jah, Corsair väidab, et maks CPU jahutuse kõrgus on 95mm, aga Katana 4 on 143mm. Huvitav, kuidas saab 5cm varuga mõõta selliseid asju icon_rolleyes.gif

eks mingi näpukas või nimelt ajavad kägu. mul oli omalgi alguses mõttes mingi low profile osta, aga väidetavalt on 250D "loodud" H100i jaoks ja äkki seal see "valeinfo" levitamise point ongi. 145mm on ruumi põhimõtteliselt selles korpuses. kui hardcore olla, siis lasta jahutil läbi paneeli ronida ja aken eest võtta või siis jahuti jaoks avad sisse lõigata, nii peaks isegi NH-D15 sisse mahutama icon_razz.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blackhawk
Kreisi kasutaja
blackhawk

liitunud: 06.06.2005




sõnum 24.08.2015 10:27:56 vasta tsitaadiga

Kas keegi Coolermasteri Hyper 212 evot on pannud lga 1151 peale? Muidu sain toimima asja, jahutab, aga tundus imelik, et see x kujuline jura mis selle radika kinnitab, et need kruvid ei ulatunud päris 100% täpsusega. Ühest nurgast paned kinni siis teise nurga kruvi nagu hästi väikse nurgaga jäi sinna, kruvikaga kerge jõuga ikka sai sisse keeratud, see vast peabki nii olema või. Vaatasin lihtsalt youtubes kuidas panevad siis seal nagu see x oli kohe kenast paigas. Halvasti seletasin vb mida mõtlen. Igatahes kas on kuidagi võimalik, et pole asi päris õige et liiga kõvast prose vastas, et lõhub midagi vms. Ma saan aru jah et peabki tugevalt olema küljes, aga hakkasin veidi põdema. Äkki oleks pidanud neid lga 2011 kruve veel kasutama vms. Googlest ka midagi ei leidnud.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 24.08.2015 10:42:20 vasta tsitaadiga

blackhawk, Sa ei tohigi ühest nurgast kruvi päris kinni keerata. Paned kõik kruvid peale mõne keerdega ja siis hakkad ükshaaval pingutama nagu autoratta polte. Kui ühe päris kinnikeerad siis ilmselt ei kattugi diogonaalis olev enam korralikult.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blackhawk
Kreisi kasutaja
blackhawk

liitunud: 06.06.2005




sõnum 24.08.2015 10:45:38 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
blackhawk, Sa ei tohigi ühest nurgast kruvi päris kinni keerata. Paned kõik kruvid peale mõne keerdega ja siis hakkad ükshaaval pingutama nagu autoratta polte. Kui ühe päris kinnikeerad siis ilmselt ei kattugi diogonaalis olev enam korralikult.



Ei ma mõistan seda, ei keeranudki, kohe alguses ei sobinud päris täpselt. Sättisin ja proovisin seda x seal igatpidi.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2015 13:18:01 vasta tsitaadiga

blackhawk, äkki sul sama asi mis mul esimest korda sellega oli. Nimelt neid "jalgu" saab nagu kahte pidi keerata. Ühte pidi otsad vaatavad nö välja poole ja teist pidi vaatavad otse.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blackhawk
Kreisi kasutaja
blackhawk

liitunud: 06.06.2005




sõnum 24.08.2015 13:37:44 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
blackhawk, äkki sul sama asi mis mul esimest korda sellega oli. Nimelt neid "jalgu" saab nagu kahte pidi keerata. Ühte pidi otsad vaatavad nö välja poole ja teist pidi vaatavad otse.




Neid kruve mis X otsades on?
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2015 14:23:38 vasta tsitaadiga

EI mitte kruve vaid jalgu endid.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blackhawk
Kreisi kasutaja
blackhawk

liitunud: 06.06.2005




sõnum 24.08.2015 14:34:11 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
EI mitte kruve vaid jalgu endid.



Aga seda ei saagi teistpidi panna. See "kruvi" mis keskele läheb radika külge, see saab ainult ühte moodi minna. Aga ma vist sain aru teist mismoodi te mõtlete.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2015 14:48:01 vasta tsitaadiga

Õige jah, seal see pulk määras tegelikult lõpuks nende jalgade õige asendi. Aga neid kruve seal jalgade otsas saab nihutada vastavalt soketile, et seal teil kõik nagu õige peaks olema?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blackhawk
Kreisi kasutaja
blackhawk

liitunud: 06.06.2005




sõnum 27.08.2015 00:37:21 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Õige jah, seal see pulk määras tegelikult lõpuks nende jalgade õige asendi. Aga neid kruve seal jalgade otsas saab nihutada vastavalt soketile, et seal teil kõik nagu õige peaks olema?



Jah, nägin jah ühest videost lõpuks kuidas neid nihutada saab, jätsin öösel väsinud peaga tegemata selle icon_biggrin.gif monkey.gif vaatasin küll et peaks ju käima, aga ei käinud tol hetkel icon_biggrin.gif Peab vist mingiaeg laiali lammutama ja korralikult panema, kuigi ta peab kenasti.
Igatahes tänud kes vastasid beer_yum.gif


EDIT:

Proovisin neid liigutada aga siis ikkagi ei olnud päris täpselt, lõpuks kuidagi sain. Igatahes nüüd tekkis teine mure, panin Evole teise vendi ka juurde. Mõlemad vaatavad näoga samasse suunda, ehk siis üks peaks õhku sisse tõmbama ja teine siis välja tõmbama. Miskipärast ei näe tulemust vaid pigem nagu oleks asi hullemaks läinud. IntelBurni ma enne ei proovinud aga panin 10 sekundiks käima ja kohe viskas kraadi juba 65 peale. Proovisin nii nagu enne vaatasin temperatuuri, et mängisin veidi, siis jäi 55 kanti nagu enne teise vendi panemist. Praegu idles olles ka kuidagi nagu oleks paar kraadi soojem värk. Ühesõnaga mingit kasu nagu poleks. Panin selle juhtmega mõlemad vendid CPU FAN auku ka kenast, et sünkroonis lasevad. Kas selline asi on võimalik, et kuna veidi liigutasin radikat seal CPU peal, et nüüd termopasta kuidagi ei toimi nii nagu peab, et nö juba kuivas paika siin paari päevaga.

Proseks siis i5 6600K , ASUSe mingi performace mode BIOSis peale pandud et väike overclock on, mitte midagi erilist. Netist vaatasin, et ikka selle tempid peaksid madalamad olema, 65 läheb siis kui ikka 4.9GHz kellatud.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2015 12:17:40 vasta tsitaadiga

blackhawk, mina olen seda meelt alati olnud, et kui jahuti korra nagu lahti on päästetud prose pealt, siis igal juhul ka uus pasta peale. Asi selles, et pasta on väga õhukeselt seal vahel ja hilisem liigutamine võib mõne koha üldse "paljaks" nühkida pastast.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 29.08.2015 22:34:50 vasta tsitaadiga

Sai soovitatud tuttavale corsair h100 gtx ja amd fx 8320 ja eesmärk lasta takti niipalju kui tuleb. Panin kokku ära ja stock seades koormates jäi prose temp 55c* seda siis lastes prime icon_neutral.gif Radikas on koormuse all leige. Panin kokku selle sama termopastaga mis talla küljes, eila käisin läbi ja panin mx2-he vahele ja sai paari kraadi alla, radikas ikka leige. Ühendasin h100 toite emaplaadi cpu fan pistikusse.

Ei saa aru mis valesti on icon_neutral.gif miks radikas leige on ja miks prose nii kuum on?
Kellata ei saa praegu kuna 4 GHz oc biose seades käib 64c* juures prime lastes. Radikas on täiesti leige. Kas pump ei käi kiiresti ringi või on kontakt kehva prose ja talla vahel icon_neutral.gif Mis ma valesti tegin?

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.08.2015 23:01:32 vasta tsitaadiga

pumba keerasid ikka korraliku voldi peal tööle, mitte mingi silent preset?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2015 09:56:00 vasta tsitaadiga

sant, võid ju profülaktilisest huvist mingi kindlasti hästi sirge asjaga tsekkida kui ühtlane on veeploki tald. On juhtund kus tald tiba ümar olnud ja see mõjutab. Samas endal H110 ja ei saa ka öelda, et radikas ise kunagi otseselt kuumaks oleks läinud.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 30.08.2015 19:49:40 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
pumba keerasid ikka korraliku voldi peal tööle, mitte mingi silent preset?

Niih, panin h100-ja toitejuhtme molex 12 v otsa ja nüüd on radikas kuum ja 1 volla mis läheb radikasse on samuti kuum thumbs_up.gif Emaplaadi bioses oli cpu fan control off, proovisin ka muid silent ja manual profiile, see ei muutnud midagi. Ju siis see plaat ehitab midagi cpu fani juhtimisega ja ei lase puhast 12v pinget vendile peale.
Igastahes on cpu 4ghz-i peal alla 60c* nüüd iga nurga alt thumbs_up.gif Tänud viite eest beer_yum.gif

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Getomees
HV veteran
Getomees

liitunud: 31.12.2002




sõnum 12.09.2015 21:54:45 vasta tsitaadiga

Cooler Master Hyper 212 EVO ventilaator on lärmakaks muutunud. Puhastamine/õlitamine pole aidanud. Millega asendada soovitate? Noctua NF-F12?
_________________
Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 2 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 12.09.2015 22:55:28 vasta tsitaadiga

Getomees, Enermax pigem. Noctua on üks lärmakamaid vente mida kuulnud.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2015 11:08:47 vasta tsitaadiga

SilQ, enermaxil ju igast erinevaid mudeleid - miukest pead silmas?
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Getomees
HV veteran
Getomees

liitunud: 31.12.2002




sõnum 13.09.2015 18:08:20 vasta tsitaadiga

Hmm... Itaallaste coolingtechnique.com testid

Praegune Hyper 212 EVO ventilaator:

Spoiler Spoiler Spoiler



Noctua NF-F12 2000RPM:

Spoiler Spoiler Spoiler



Enermax Twister Pressure:

Spoiler Spoiler Spoiler




Madalamatel pööretel tundub Noctua kindel võitja, kõrgematel pööretel on lärmakam aga õhuvool ja -surve kõvasti parem. icon_rolleyes.gif Hind on muidugi märgatavalt kallim ka aga ühekordse ostuna mitmeks aastaks kannatab ära.

_________________
Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 2 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 21.09.2015 03:34:34 vasta tsitaadiga

Toms Hardware oli uudis CPU vallas uudse jahutustehnoloogia rakendamisest Phononics poolt: http://www.tomshardware.com/news/phononic-hex-1-cooler,30116.html
Tegemist Hex 1.0 CPU jahutusega: https://phononic.com/cpucooler/
Specce rohkem siin: https://www.indiegogo.com/projects/phononic-cpu-cooler-for-high-performance-computing#/story

Madal peaks küll olema 80mm ventikaga, aga 48dB hirmutab natuke, kuigi ei pidavat max pööretel koguaeg uhama. Lisaks jahutab SATA kaablist saadava el. energia arvelt veel termoelektrilise jahutusseadmega(Peltier efekt). 120mm ventilaator on lõpuks ikkagi vaiksem?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirage
HV veteran

liitunud: 10.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2015 07:34:36 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Peltier efekt

Minu mälu järgi kasutas minevikus keegi seda veel, aga kasu minimaalne. Ehk on aeg piisavalt edasi läinud ja asi arenenud.

_________________
Terrorists have two eyes, pandas have two eyes. Coincidence? I think not!
><(((°>
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2015 10:08:56 vasta tsitaadiga

Mirage kirjutas:
Vael kirjutas:
Peltier efekt

Minu mälu järgi kasutas minevikus keegi seda veel, aga kasu minimaalne.
Cooler Master V10 - Seal oli nõrk TEC kasutusel ja see ei olnud mitte protsessori vastas vaid juhtis soojust ühelt heatpipe komplektilt teisele.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.09.2015 10:25:54 vasta tsitaadiga

kuni 60w voolutarvet selle phononicu cooleri enda poolt?
peltieri häda prose jahutamisel on ju jätkuvalt, et see soojus tuleb lõppeks kuhugi ära eraldada. jah, prose peale võetakse see päris efektiivselt ära. aga mingi asi peab elemendi sooja poole maha jahutama. see pisikene tower nüüd nii efektiivne ka pole.

edit:
seekord siis isegi mitte prose pealt vaid jahuti esimese poole pealt.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2015 13:25:32 vasta tsitaadiga

imho on tec ainult vesijahutusega mõeldav lahendus - saab TEC enda kuumuse kastist välja juhatada...
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2015 14:15:55 vasta tsitaadiga

Tahtsin vahelduseks peale noctua ning AIO lahenduste ka siinmail mitte nii levinud mudelit proovida thumbs_up.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2015 17:25:43 vasta tsitaadiga

Researchers carve channels into CPU for direct liquid cooling - http://www.pcgamer.com/researchers-have-moved-liquid-cooling-directly-onto-the-chip/
We thought CPU delidding was serious business, but researchers at the Georgia Institute of Technology have just taken CPU cooling a step further. They're looking to make big water cooling blocks a thing of the past by moving liquid cooling directly onto the chip.
By feeding 20 degree Celsius water into the tubes at a rate of 147 ml per minute, the chip operated at a temperature of less than 24 degrees Celsius, while a normal air-cooled model would operate at around 60 degree

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.10.2015 18:07:21 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, kuidas see performib?
kust tellisid? meite mail ei paista keegi väga thermalrighti maaletoomisega tegelevat.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2015 18:24:15 vasta tsitaadiga

Pole veel kellata jõudnud jms teste teinud aga tellisin amazon.fr thumbs_up.gif
Ja ma ei tea realtemp pole ka vist mingi parim asi skylake tempi jaoks paneb vist segast

Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.12.2015 13:02:32 vasta tsitaadiga

corsair releases the hydro series h5 sf low-profile liquid cpu cooler (techpowerup)

edit:
thermalright announces the macho direct cpu cooler (techpowerup)
neid macho variante on thermalrightil nüüdseks ikka kuradi palju.

kas see on kuskil selgeks ka vaieldud, et kas ja kui palju sellest heatpipede otse heatspreaderi vastu surumisest kasu on?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2015 03:37:21 vasta tsitaadiga

vahetasin korpuse ja PSU välja ning seoses sellega avastasin oma 212evo ventika rohkem häält tegevat kui tahaks... ei tea, miks "NF-S12B redux-1200 PWM" ei ole hv's leitav? arvutitark jms. kohad müüvad muidu.. mida veel soovitaksite ? push vent lihtsalt
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.12.2015 03:43:26 vasta tsitaadiga

toide ei viitsi enam panustada õhu kastist eemaldamisse, tõstes sellega kasti sisetemperatuuri?
või lihtsalt hõredam kast?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2015 00:14:32 vasta tsitaadiga

londiste, eelmisel olid summutusmatid ja sel on aken, lisaks tegi eelmine toide ka häält.. nüüd on vaikne (ja korpusevendid olid ennist mobo küljes, liikusid, kuidas tahtsid, praegu lasen kontrolleriga 5V peal korpuses olevaid vente... koormuse all CPU 62 ja GPU 72, üle selle pole näinud, suur osa ajast 52 ja 62 üldse)
praegune toide on nii ka, jah, et ava ülespoole = kui passiivis on, siis liigub õhk ülespoole, ehk GPU peale, a kui vent tööle läheb, siis puhutakse tagant välja ikka..


edit: puhub miski läbi 212EVO ribide paremini kui Noctua?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.W.A.T.
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2003




sõnum 26.12.2015 16:33:03 vasta tsitaadiga

Andke nõu, mis cpu jahutust kasutada Antec P183 v3 kastis.
Spoiler Spoiler Spoiler


Moodsad 240 x 120 mm AIO vesijahutused siia ei istu.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2015 17:02:53 vasta tsitaadiga

Vaata kasti max jahutuse kõrgus järgi ja osta mõni tower sinna.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 27.12.2015 10:33:43 vasta tsitaadiga

S.W.A.T., Kui seal Ninja3 peal on siis mahuvad kõik ära. Vali mis meeldib.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 29.01.2017 18:28:56 vasta tsitaadiga

Väike jahutuste võrdlus:



Kui keegi freezer64 mäletab, siis see on see väiksem jahutus. icon_lol.gif Suurem on be quiet dark rock pro 3.



Mahub kasti küll. icon_smile.gif Kast on 2000-ndate algusest suvaline mid tower. Datagate-i kiri on ka peal veel. Originaalis tuli see kast celeron 1,2ghz, 256mb mälu ja geforce 2ti-ga. icon_smile.gif
Kui kedagi huvitab miks need nipukad, siis põhjus lihtne. Silent wings vendid ei hakanud selle dfi peal tööle. 4-pin emaplaadi 3-pin otsikutes ei teinud midagi.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2017 19:17:20 vasta tsitaadiga

http://www.overclockers.com/scythe-fuma-heatsink-review/

Huvitav uus võrdlemisi madal jahutus Scythe´lt thumbs_up.gif
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 29.01.2017 21:25:46 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
Väike jahutuste võrdlus:

Spoiler Spoiler Spoiler


Kui keegi freezer64 mäletab, siis see on see väiksem jahutus. icon_lol.gif Suurem on be quiet dark rock pro 3.


Peaks üles otsima samal teemal pildi, mis ma tegin algse Silver Arrow ja 212+ võrdluseks omal ajal icon_biggrin.gif

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2017 00:05:44 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Evil kirjutas:
Väike jahutuste võrdlus:

Spoiler Spoiler Spoiler


Kui keegi freezer64 mäletab, siis see on see väiksem jahutus. icon_lol.gif Suurem on be quiet dark rock pro 3.


Peaks üles otsima samal teemal pildi, mis ma tegin algse Silver Arrow ja 212+ võrdluseks omal ajal icon_biggrin.gif

mul oli ka kunagi SA SB-E Extreme. hilisemas confis käis ka korra uuesti läbi, jahutas 4.5GHz 2500k passiivselt ära, sest korpuses oli korralik õhuvool (Silverstone RV05). korralik jurakas on icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 31.01.2017 00:25:52 vasta tsitaadiga

Mulle meeldib see radeon seal kastis palju rohkem. icon_smile.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2017 00:45:12 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
Mulle meeldib see radeon seal kastis palju rohkem. icon_smile.gif

ot:
siis meeldib sulle see pilt ka kindlasti
2900XT ja HD4890
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrez
HV veteran
Andrez

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2017 22:49:39 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
Evil kirjutas:
Mulle meeldib see radeon seal kastis palju rohkem. icon_smile.gif

ot:
siis meeldib sulle see pilt ka kindlasti
2900XT ja HD4890
Spoiler Spoiler Spoiler


Korralikud leegiheitjad thumbs_up.gif

Aga teemasse. Kas nende hirmraskete jahutuste all emaplaadid ära ei paindu? Mul endal on Silverstone AR-03 kasutusel (kaal 560g + vendid, kuid see tundub täna täisesti tagasihoidlik kaal olema) ja just selle pärast kasutan korpust kus emaplaat on horisontaalselt sees.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 31.01.2017 23:49:31 vasta tsitaadiga

Ei paindu ta midagi. Ma pole muidugi mingi õhukese plaadiga proovinud ka (_väidatavalt_ paar põlvkonda vana asrockid nt). Tagaplaat on algselt SA'l üsna korralik.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2017 01:12:27 vasta tsitaadiga

härrased. olen pikemalt aega otsinud õhkjahutust, mis mahub koos videokaardiga MSi Z97i Gaming AC plaadile. ventikas peab olema 120mm ja võib olla topdown. AIO ja 92mm lahendustega olen kursis
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2017 18:36:56 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
härrased. olen pikemalt aega otsinud õhkjahutust, mis mahub koos videokaardiga MSi Z97i Gaming AC plaadile. ventikas peab olema 120mm ja võib olla topdown. AIO ja 92mm lahendustega olen kursis


Noctua poolt midagist? Suht asjalikuma kvaliteedi, jahutus omaduste ja vaikuse poolepealt. Kodulehel neil kenasti ka kirjas, mis jahutus millisele emaplaadile sobib.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxEvil
HV kasutaja
MaxEvil

liitunud: 07.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2017 18:59:15 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
caramis kirjutas:
härrased. olen pikemalt aega otsinud õhkjahutust, mis mahub koos videokaardiga MSi Z97i Gaming AC plaadile. ventikas peab olema 120mm ja võib olla topdown. AIO ja 92mm lahendustega olen kursis


Noctua poolt midagist? Suht asjalikuma kvaliteedi, jahutus omaduste ja vaikuse poolepealt. Kodulehel neil kenasti ka kirjas, mis jahutus millisele emaplaadile sobib.


Noctua 120mm jahutused ei sobi enamustele itx plaatidele kui tahad PCIE kasutada, nad ripuvad kõik üle ja jäävad ette väga paljudel plaatidel.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2017 16:44:26 vasta tsitaadiga

Thermalright True Spirit 140 Direct vs Power osas keegi oma mingit otsest kogemust?
Jäi ka siuke asi silma nagu Cryorig H5 Universal

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2017 18:10:16 vasta tsitaadiga

Power jahutusomadustelt parem, omal oli kasutuses aasta jagu, pole ühtegi halba sõna thumbs_up.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-FoX-
HV Guru
-FoX-

liitunud: 26.04.2007




sõnum 30.09.2017 22:53:09 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi juhtub olema Kraken X52/62?
Nimelt oleks vaja teada radika paksust kuna ruum on millimeetrite mäng.
Koduleht väidab et 30mm paks, samas sõber kellel x62 on väidab, et 25mm.
Kuna meie vahemaa on umbes 400km siis ise kastiga kohale minema ei hakka icon_sad.gif
28mm pressiks veel kasti ära aga 30 enam mitte icon_rolleyes.gif

_________________
Aita suve, söö lund!
Kommentaarid: 367 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 3 :: 307
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus CPU e. protsessori jahutite osas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 122, 123, 124 ... 134, 135, 136  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.