|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
plekkpurk
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2008
|
06.04.2015 15:42:35
|
|
|
| soca kirjutas: |
no aga mismoodi? poes näpin paar tundi? ...kokkupuudet on olnud küll mingil määral OS'iga, veidi harjumatu kuid on meeldinud. |
Ma arvan, et OS-iga harjud sa nii või teisiti ära, eks tal on omad kiiksud, nagu Windowsilgi. Ise olen DAW softi kasutanud mõlemal platvormil ja ausalt öeldes, kui sul kõik on paika häälestatud ja softiga töötad, siis mingit erilist vahet ei ole, toimivad täpselt sama moodi, klahvikombod on natuke teised ainult.
Mis jõudlusse puutub, siis mõlemad platvormid on pmst sama "kapotialusega". Ma ei dea, mis mudel sul praegu on, aga olen kuulnud, et Dellid pidavatki üsna kehvad audio jaoks olema. Või kui mingi jõudluse vajaduse järsk tõus oli, siis ehk on mõistlikum üldse lauaarvuti peale mõelda.
Ise käisin hiljaaegu sama tee läbi ja valisin praegu siiski PC platvormi (Lenovo T520) ja kuna teen palju (enamuses) live-salvestusi, siis põhiline kriteerium oli see, et millest mul vähem kahju on, kui keegi purjus kodanik sinna topsi õlut peale valab või mõne transpordiõnnetuse käigus puruneb.
Ma ei tea, millised on sinu vajadused ja palju sul jõudlust/porte/ekraanipinda vaja on, aga minu meelest Macbook Pro põhiline eelis on see, et temaga on vähem jama: PC puhul on oluline leida mudel, mille DPC latency oleks võimalikult madal ja draiveritega võimalikult vähe konflikte ja probleeme, Macbookiga seda jama ei ole, võid eos suht kindel olla, et kõik töötab enamvähem karbist võttes juba nii nagu peab. PC pealt võib enamvähem usaldada Lenovo W ja T seeriat, HP Elitebooke ka. Aga kontrollima peab alati. Ja PC-ga on see, et kui ta ikkagi korralikult ära tuunida helitöö jaoks, siis n-ö igapäevakasutus kannatab korralikult, mina paigaldasin näiteks 2 eraldi operatsioonisüsteemi. Ja Windowsi saad ka Macbookile soovi korral paigaldada.
Teine teema on see, et kui sul nt optilist seadet või Firewiret vaja on, siis uutel Macbookidel neid ei ole. Samuti ei ole kõvakettad väga kergesti vahetatavad. Lenovo kasuks valisingi just selle Ultrabay süsteemi pärast, mis võimaldab sisemisi kõvakettaid CD-seadme asemel n-ö kassettidena kasutada.
Ühesõnaga, ma ütleks nii, et kui raha pole probleem, kasutad arvutit ka muudeks asjadeks ja Firewire pole oluline, võta Macbook Pro.
Kui aga tahad poole odavamalt läbi saada, viitsid alguses (ja ilmselt natuke ka hiljem) mässata või olulised on mõned võimalused, mida Mac-id ei paku (a la Firewire, sisemine optiline, hiiglaslik sisemine kõvakettaruum etc), võta PC.
Samuti, arvestama pead oma kasutatava tarkvara ühilduvuse, litsentsidega. Ja igaks juhuks soovitan guugeldada, kuidas su kasutatav riisvara Mac-iga läbi saab, kuigi enamasti on probleemid pigem PC peal.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soca
HV vaatleja
liitunud: 20.10.2010
|
06.04.2015 22:25:19
|
|
|
| tänud pika vastuse eest, mitu lauset sinu tekstis panid asja paika et lähen seekord Maci teed, nagunii olen mitu aastat juba kibelenud Maci proovida.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
07.04.2015 08:42:18
|
|
|
| Peamine on avatud silmadega läheneda kogu süsteemile. Need, kes Win8/10 tulekul nutavad startmenüüd endiselt taga... jäävad igalpool hätta. Kes aga julgevad uusi asju proovida - saavad igalpool hakkama.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
07.04.2015 09:04:28
|
|
|
| Windowsil peab ikka Start menüü olema. Sama elementaarne, kui OSXi dock.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
07.04.2015 09:22:50
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Windowsil peab ikka Start menüü olema. Sama elementaarne, kui OSXi dock. |
See on täitsa vale teema küll aga - OSXi's ma kasutan cmd+space misiganes asjade käivitamiseks, dock - noh, on ju olemas aga vajadust ei tunne. Win8/10 all on ka võimalik sarnast süsteemi kasutada, milleks minna miljonit instalitud programmi läbi lappama? Võinoh - mulle meeldib toimetada klaveriga: cmd+space - light - enter ja Lightroom avaneb. Windowsis samamoodi ainult Windowsi nuppu kasutades.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
07.04.2015 10:17:45
|
|
|
| Ma kasutan ka Spotlighti kõige käivitamiseks. Dock on mugav, kui tahad mõnda faili avada mingi teise programmiga, kui ette nähtud. TextEdit dockis näiteks. Sinna saan ükskõik mis faili lohistada ilma et peaks hakkama paremklikkima ja otsima, millega avada. Lisaks on seal ka Mail ja Calendar - kohe ülevaade, kas on uusi kirju-kohtumisi või mitte. Safari on ka harjumusest. Rohkem polegi praegu.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
07.04.2015 22:38:51
|
|
|
OT: cmd+space ja otsing. Huh kui palju liigutusi ja tippimist peab tegema ühe appi avamiseks. 15-20 enam kasutavat appi dockil- hiirega peale ja klikk
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
07.04.2015 22:48:33
|
|
|
| Kellele ema, kellele tütar. Mul käib klaveriga kõik märksa kiiremini kõik kui hiirega ja sisuliselt puudub möödaklikkimine, õige ikooni otsimine/tabamine. Samamoodi eelistan teatud juhtudel top/df/du/cd/less käske Activity Monitori, Finderi ja veel mõne vidina puhul. Mõni asi on dockis ka, Finderit pruugin samuti pidevalt.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
D3ff
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2007
|
08.04.2015 07:42:02
|
|
|
Mul on dokis lisaks Finderile, Trashile ja Downloadsile ainult meiliklient ja brauser Ülejäänud kraami käivitan vajadusel Spotlightiga. Ehk siis kui juba arutelu selles suunas liigub, siis näitab see eelkõige OSXi kasutajaliidese paindlikkust - kõik leiavad endale parima lahenduse
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soca
HV vaatleja
liitunud: 20.10.2010
|
26.04.2015 19:41:14
|
|
|
| Sai ka siis Applei grupi liitutud ning endale Macbook Pro mid 2014 soetatud. Oleks küsimus aku ja power adapteri kasutamise osas, et kas on soovitatav olla enamus ajast aku pealt või siis juhe taga? Kui juhe taga ja aku täis kas ta lülitab siis aku välja ja kasutab ainult vooluvõrgu toidet või laeb akut üle? Veel ei ole ma aru saanud et kuna nagu laadima peaks panema, ise olen pannud 20% pealt laadima. Praegu olen miinimun 15%ni lasknud hetkel, mingeid piukse vahepeal teeb et kas see ongi märguanne et peab laadima panema?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
26.04.2015 19:43:34
|
|
|
soca, kasuta ja ära mõtle tänapäeval aku peale.
Ei ole mingit vahet kas 2014 masinal aku annab 2018 aprillis otsad või juulis
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
26.04.2015 20:36:17
|
|
|
+1 digweedi jutule
all pildil minu arvuti aku. Alates 2010 aastast ja vahepeal vahetatud ei ole. Järelejäänud mahutavuse ja kestvuse osas tee omad järeldused. Never-ever pole rakendanud mingeid spets akusäästuvõtteid või kuidagi laadimisi jälginud. Kasutatud kuidas juhtub, laadinud kuidas juhtub.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007
|
26.04.2015 20:50:17
|
|
|
Jah, eelnevale. Enne on arvuti ise moraalselt vananenud kui aku niipalju vähem kestab, et see häirima hakkaks. Akud ise ka üsna nutikad ja OS X + aku enda kontroller tagavad aku võimalikult pika eluea.
Rahustuseks võib öelda, et kui juhe on seinas ja aku täis laetud, võtab arvuti toidet otse seinast
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
26.04.2015 20:52:30
|
|
|
Laen ka kuidas kunagi. Kui laadija lähedal, siis ühendan kohe külge. Ei huvita, kas on 90, 42 või 2% akut. Muidu jooksen 1% peal laadija järele.
Arvuti mid 2012.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soca
HV vaatleja
liitunud: 20.10.2010
|
26.04.2015 20:54:02
|
|
|
Okei tänud vastuste eest ...Muidugi väga väga rahul, kasutanud nädala ja windowsiga läpakat enam näha ei taha ...Retina ekraan
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
02.05.2015 21:07:23
|
|
|
Googeldan juba tükk aega aga ei saa sotti. St kas ongi nii, et MacBook Pro puhul on ketta liideseks PCIe mitte "tavaline" SATA3?
Võinoh, kui rääkida mis TEGELIK küsimus on. Kui soovida, et oleks:
* MacBook Pro Retina (ilmselt 2012 või 2013 kuna mida uuem seda kallim)
* i7. Või i5 kui muidu hind lakke läheks
* 16GB RAM (või 8 kui hinnavahe on märkimisväärne). Pealegi on RAM vist emaplaadile kinni joodetud vastavatel mudelitel ning 16GB muudaks olukorra keeruliseks ja valiku väikseks
* 1TB SSD
* rahakott pole puuga kaelas aga ilmselt pole ka kogu see kooslus otseselt odav.
Siis mis variante üldse oleks? St muus osas MacBook Pro leiaks ilmselt - aga kuidas on lood seal sees oleva SSD või HDD upgradega?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
03.05.2015 00:18:53
|
|
|
SATA liides puudub ja.
Retina 15.4" i7 ( i5 ainult 13.3" ) 16GB RAM ja SSD suurus nii palju kui rahakott kannatab on ok pill küll RAWide kruttimiseks
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
03.05.2015 10:05:12
|
|
|
| See pole enam otseselt MBP küsimus kuid - PCIe liidesega 1TB kettaid HV'st ei leiagi. On 1,2 TB Intel aga selle hind on neljakohaline juba. Äkki keegi oskab ütelda, mida ma valesti teen?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
03.05.2015 10:55:22
|
|
|
MBPle on ainuke võimalus eBayst SSD osta.
Neil PCIe oma ühendus tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anton
HV veteran

liitunud: 18.07.2002
|
15.05.2015 15:11:08
15" MacBook Pro ei käivitu |
|
|
| Tundub, et mu käes olev MacBook Pro ei taha enam pilti ette võtta. Väidetavalt emaplaadi viga. Kellel ideid, kuidas ta mõistliku hinnaga käima saada või mida edasi teha? Arvuti peaks ise olema aastast 2009. Prose on 2 tuumaga Intel ja videokaarte on ka 2 tükki sees. Aku peaks töötama.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Harrison
HV veteran

liitunud: 13.08.2010
|
08.06.2015 13:18:45
Re: 15" MacBook Pro ei käivitu |
|
|
| Anton kirjutas: |
| Tundub, et mu käes olev MacBook Pro ei taha enam pilti ette võtta. Väidetavalt emaplaadi viga. Kellel ideid, kuidas ta mõistliku hinnaga käima saada või mida edasi teha? Arvuti peaks ise olema aastast 2009. Prose on 2 tuumaga Intel ja videokaarte on ka 2 tükki sees. Aku peaks töötama. |
Tõenäoliselt videokivi või silla viga. Vahetus ilmselt seal 100€ kandis.
|
|
| Kommentaarid: 286 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
255 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
23.06.2015 23:45:43
|
|
|
1. Kui vaadata Eesti kaubandusvõrgustikku ning MBPr (MacBook Pro Retina) (13,3'' ekraaniga mudel, 8GB RAM, 256GB SSD) 2014 ja 2015 mudeleid siis hinnavahe on ca 150 eurot. Kas see hinnavahe on ka sisuliset tähtis? St everymac.com räägib nii: "Compared to its predecessor, this model looks nearly identical externally, but it has a more advanced processor and architecture, more advanced graphics processor, faster RAM, a faster SSD, and a higher capacity battery as well as the aforementioned more advanced "Force Touch" trackpad."
Kiirem RAM, SSD, natuke uuem CPU/int. video - tea, kas on väga vahet nö. tavalise kontoritöö seisukohast? 3Wh suurem aku - see natuke juba on midagi, kuigi vaid mõni protsent. Touchpadi osas peab vist enda käega proovima, numbrites vahet ei kirjelda. Kuna aeg-ajalt on Virtualboxi vaja kasutada erinevate op.süside jaoks siis muidugi on iga kiirusevõit abiks.
2. MBPr ning kasutamine kontoris, vahel ka mujal - kuna docki pole siis mis head võimalused üldse on? Mingitsorti thunderbolt'i hub? Või tuleb kogu aeg kaableid külge lapata kontorist lahkudes ja külge panna kui tagasi tulla? Laiast maailmast muidugi leiab mingeid dock'e, odavad nad pole...
3. Kas MBPr bluetooth sööb kenasti ka suvalisi odavaid BT hiiri? Või on need hiired enamasti oma USBi käiva saatjaga ja muudmoodi ei tööta? Apple enda Magic Mouse on ebamugav.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
24.06.2015 13:06:39
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| 2. MBPr ning kasutamine kontoris, vahel ka mujal - kuna docki pole siis mis head võimalused üldse on? Mingitsorti thunderbolt'i hub? Või tuleb kogu aeg kaableid külge lapata kontorist lahkudes ja külge panna kui tagasi tulla? Laiast maailmast muidugi leiab mingeid dock'e, odavad nad pole... |
Thunderbolt'i külge käivad dokid täitsa olemas kolmandatelt osapooltelt. Isiklikult kogemus Belkini omaga, mis 2015 MBPr küljes täitsa toimib. Odavad nad tõesti ei ole...
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
186 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007
|
24.06.2015 14:33:32
|
|
|
| Arvestades nende asjade hinnaklassi, on seda 150€ hinnavahet väärt küll.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
26.06.2015 11:27:39
|
|
|
Vastasin vahepeal kolmanda punkti ka ära - suvalisel odava Logitechi'i specis on kirjas, et toetab OSX'i.
Firmale ostes tekkis hoopis muu nüanss - 3 aastat garantiid peab olema (Applel on 1). Mida näiteks IMarvutitest ostetav kindlustus peaks siis pakkuma.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
26.06.2015 20:26:31
|
|
|
Mark0, kas mitte Eesti seaduste järgi ainult üks aasta ettevõttele ostetud elektroonikal garantii pole?
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
26.06.2015 23:45:34
|
|
|
| beastbeats kirjutas: |
| Mark0, kas mitte Eesti seaduste järgi ainult üks aasta ettevõttele ostetud elektroonikal garantii pole? |
MAX123'st olen küll 5-aastase garantiiga masinaid firmale ostnud. See lihtsalt maksab natuke.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
27.06.2015 09:49:15
|
|
|
| Jah, ilmselt siis võetakse lisaks AppleCare Protection Plan.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
airplane
HV vaatleja
liitunud: 04.04.2015
|
30.06.2015 09:50:01
|
|
|
| AppleCare Protection Plan Eestis ei toimi!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
zimson
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2002
|
14.07.2015 11:37:58
|
|
|
| airplane kirjutas: |
| AppleCare Protection Plan Eestis ei toimi! |
Mis ajast? Mõni aasta tagasi vahetati mul IM-is AppleCare raames MBP aku välja.
_________________ Juriidiliselt on kõik korrektne! |
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
X-Tream99
HV kasutaja
liitunud: 27.10.2003
|
22.07.2015 09:50:22
|
|
|
Tõenäoliselt on seda teemat siin foorumis varasemalt 10000x arutatud, aga kuna mul puudub aeg terve search history läbi analüüsimiseks, siis esitan selle küsimuse uuesti.
Mul on eelarveks 1200€ ning mul on vaja Macbooki.
Vajadus? Palju Exceli tabeleid, mis on päris mahukad. Palju tööreise - aku peaks pidama terve tööpäeva. Mõnikord on vaja sättida fotodel värve ja kontrasti ning teha ka veidikene disaini.
Andke hüva nõu.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
22.07.2015 09:57:25
|
|
|
no 1200 sisse ei mahu eriti ükski macbook, rääkimata prost.
Aku kestvus terve päev on väga suhteline. Kestab päeva kenasti, kui iga tunni tagant teed 15-20minutiks arvuti lahti. Kui aga hommikul 8-st uugab arvutid 100% ekraanivalguse ja koormusega ei saa ilmselt poolt päevagi hakkama.
viimati muutis Anti 22.07.2015 09:59:53, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
22.07.2015 09:59:02
|
|
|
Äkki oleks ostuabi foorum isegi parem?
Igaljuhul - kas tahad Macbooki või MacBook Pro'd? Kas kasutatuna või poest uut?
Aku vastupidavus oleneb kasutamisest. "Tööpäev" ehk 8-9h on ikka väga pikk aeg, paberil lubavad erinevad tootjad ulmelisi aegu aga praktikas oleneb väga palju kasutamisest. Kui ikka CPU'le valu annad ja ekraan on hele siis on vaja ühel hetkel pealelõunal saba seinas lükata.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
X-Tream99
HV kasutaja
liitunud: 27.10.2003
|
22.07.2015 10:35:16
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
Äkki oleks ostuabi foorum isegi parem?
Igaljuhul - kas tahad Macbooki või MacBook Pro'd? Kas kasutatuna või poest uut?
Aku vastupidavus oleneb kasutamisest. "Tööpäev" ehk 8-9h on ikka väga pikk aeg, paberil lubavad erinevad tootjad ulmelisi aegu aga praktikas oleneb väga palju kasutamisest. Kui ikka CPU'le valu annad ja ekraan on hele siis on vaja ühel hetkel pealelõunal saba seinas lükata. |
Poest uut. Macbook Pro'd.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
22.07.2015 11:07:26
|
|
|
| X-Tream99 kirjutas: |
Poest uut. Macbook Pro'd. |
...ei saa.
http://www.imarvutid.ee/et/shop/kat/macbookpro
2012 aasta non-retina saaks - aga ma ei näe ühtegi põhjust selle suunas vaatamiseks. Pead kas muutma hinnaklassi või vaatama kasutatud isendi suunas.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007
|
22.07.2015 12:41:59
|
|
|
Selles hinnaklassis üle Air'i ei punnita. Sellega eelmainitut annab lendleva kergusega küll teha, kuid 13" ekraan võib exceldamiseks väheks jääda, nii mõõtmetelt kui resolt. Pildituuningul oleks ka retina ekraan tore lisa.
Samas kui hinnaklass on paigas, siis tasub võtta parim, mis saab. Air'id pahad ei ole, küllaltki võimekad. Lihtsalt nagu ikka, kallima hinnaga saab parema masina.
Ise kasutan igapäevaselt 2012a Air'i ja jalgu pole siiani jäänud. Väiksem pildi- ja videotöötlus vajadusel toimib muretult, koolis sain exceldamisega hakkama (ka visual basic jmt), samas praegu tööjuures suurema mahuga tabelitega toimetades ei ole ka probleeme, aga tõenäoliselt nii nõudlik kasutaja ma pole.
Aku on uutel Air'idel täitsa hea, excelit ja kirjatööd tehes võid ilma vahelaadimisteta tööpäeva mööda saata, aga see muidugi oleneb reaalsest kasutusest. Apple'i enda 12h hinnang akukestvusele peab vett kui ekraaniheledus 50% ja protsessorile valu ei anna.
Suurim eelis Pro'l on retina ekraan. Märgatav jõudlusvahe tuleb alles 15" ekraaniga Pro'del.
Olen ka 15" Retina Pro-ga mõned tööpäevad toimetanud ning kiiruse osas küll vahet polnud (taaskord, väga protsessorinõudlik pole). Ekraan oli muidugi parem, aga ei saaks öelda, et Air'ile naastes oleks vahe ahastust tekitanud ja pannud tahtma silmi välja torgata nagu enne seda foorumitest lugenud olin. Võib-olla peaks nägu vastu ekraani olema, siis paneks tähele rohkem, aga nii pole tööd võimalik teha. Pigem tundsin pisut puudust suuremast ekraanist, aga sellega harjusin kähku. Igapäevaselt on endale olulisem, et võtab kotis vähem ruumi, mugavam ringi liikuda.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
markedmen
HV kasutaja

liitunud: 25.09.2009
|
22.07.2015 13:42:44
|
|
|
| Ma soovitaks natukene raha juurde otsida ja vähemalt Pro peale ikkagi liikuda. Ma ei tea kuidas RAMiga on, aga minu teada on kõik müüdavad Air'id 4GB, kui just ei telli otse Apple'st 8GB. Samuti on Prol rohkem porte, juhul kui see oluline peaks olema. Kui just väga kiire ei ole, siis ma usun et varsti peaksid hakkama igasugused ülikooli minejate soodustused, mille kaudu võib saada Mac'e veidi odavama hinnaga. Ise olin aasta tagasi selle valiku juures, et kas Air või Pro ning valisin viimase.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
22.07.2015 13:56:47
|
|
|
+1
võid ka applespoti foorumis surfata. Seal müüakse vahel tutikaid garantiilisi masinaid soodsamalt kui kauplustes.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
22.07.2015 15:15:18
|
|
|
Pea aasta tagasi sain pmst tutika (8 akutsüklit) mid-2014 16GB RAM/256GB SSD 15" MBP applespoti foorumist 1420€-ga ja vahepeal on hinnad pigem tõusnud (€ kukkus $ suhtes), niiet 15"-ga läheb keeruliseks, 13" MBP võib selle rahaga kätte saada küll, kuigi aku olulisuse korral kaaluksin sügavalt Macbook Airi, nende akude vastu ei saa miski ja tänaste SSD kiiruste juures ei ole 4GB RAM nii suureks probleemiks. Suurim miinus on jah ekraan, mis on ikka kole õnnetu.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tanel98
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2006
|
10.08.2015 11:05:06
|
|
|
Lugupeetud foorumlased. Eelmisel korral sain kõvaketta küsimusele siit palju head nõu, aga loll ikka ei õpi oma vigadest. Ostsin uue arvuti, aga kõvaketta peale raisata ei tahtnud ja masinas saab nüüd ruum otsa. Kuna lauapeal usb-s käi ssd sai ka täis ja arvutis (2015 sünniaastaga mudel) endas vist väga lihtne seda vahetada ei ole või tuleb miski spets ketas kuskilt välismaalt tellida??? ja ikka pole kerge vahetada ning garantii ajal väga lammutada ka ei tahaks??? siis kuskilt meenus, et pannakse väliseid ssd kettaid ka thunderbolti taha. HV otsing tõi paar mudelit välja, aga nende hind on ikka üksjagu kõrgem seega tunneks nüüd huvi, et kas thunderboltis olev ketas hakkab juba töökiiruselt arvuti kõhus olevale kettale järgi jõudma? Üle usb ikka suuri faile liigutada ei kannata. On kellelgi kogemust kui nt suured 1gb+ trükifailidega tödata üle thunderporti töötaval kettal?
Eks googeldaks ise ka, aga kuna ma megabaitide bittide jms maailmas väga ei orienteeru ning usaldaks rohkem kellegi vabasõnalist kogemust siis palun jagage. Esmaspäeva hommikune kiire on nagunii selline, et plaanin siin paari mitte aktiivselt käigus olevat kliendikausta lihtsalt kustutada ja siis ideaalis kui õnnestub timecapsuliga taastada. See vist eeldab, et tc tuleks vahepeal kinni panna, et juhtumisi asju üle ei kirjutaks?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
10.08.2015 11:22:25
|
|
|
Kiire vastus - ma oleks ettevaatlik igasuguste vajalike asjade kustutamise ning backupile lootmise osas. St teooris on asi ilus - aga kui teed mingi näpuka siis on jama lugu.
Välised kettad ning USB3 versus thunderbolt - ootan isegi huviga kogemusi/arvamusi. Teoorias peaks olema Thunderbolt kõvasti parem kiiruse poolest. Aga päriselus on thunderboltiga väliseid kettaid vähe ja hinnavahe USB3'ga võrreldes üsna viisakas.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Veskioja
HV vaatleja
liitunud: 07.09.2008
|
01.09.2015 17:23:27
|
|
|
Tervist
Hiljuti läks vana kõvaketas mu Macbook Pro (2010 mid) peal õhtale. Ostsin uue SSD ning paigaldasin ära. Tegin Yosemite'ist USBiga installeri, kuid ei miskit. Kui midagi ei tee, viskab küsimärgiga kausta, kui option/alt all hoida, siis viskab kursori ekraanile ja edasi enam ei lähe. Tegin neid P/NVRAM restarte ning enamvähem iga folder on läbi kammitud.
Kas uued SSD'd on vaikimisi ntfs formaadis ja need peaks veel eraldi mäki partitsiooni formaati tegema? Miskit muud?
_________________ To fight and die for the Hell Brigade! |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Grayzag
HV kasutaja
liitunud: 24.01.2012
|
05.09.2015 14:45:18
|
|
|
Jäin julmalt tugeva tormi kätte ja seljakotis (pluss laptop sleeve-s) olnud Macbook Pro sai veidi märjaks. Hiljem sisse enam ei lülitanud ennast (kuivatasin veidi paberiga ja siis hoidsin klaviatuuri fani ees paar tundi, külm õhk).
2015 macbook pro retina.
Viisin servicesse, aga siinseid väga ei usalda. Võtsid lahti ja näitasid, et ühest nurgast on see vee andur punaseks/roosaks läinud. Keegi oskab öelda, mis seal katki võib olla/vahetust vajada? Andur oli umbes seal kus klaviatuuril 123qwe on.
_________________ Hello world |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
05.09.2015 15:27:37
|
|
|
| Seal võib ükskõik mis viga olla. Kui üldse ei reageeri, siis võis olla mõne pingeregulaatori lühis ning arvutit enam vooluga ei varustata.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Grayzag
HV kasutaja
liitunud: 24.01.2012
|
08.09.2015 13:08:09
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Seal võib ükskõik mis viga olla. Kui üldse ei reageeri, siis võis olla mõne pingeregulaatori lühis ning arvutit enam vooluga ei varustata. |
"Main board" on läbi. Parandus 1400 USD. Arvuti eest maksin 1341 EUR vähem kui 4 kuud tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
08.09.2015 13:15:46
|
|
|
| otsi ebayst pruugitud emaplaat ja vaheta ära
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MKD
HV kasutaja
liitunud: 10.04.2004
|
23.09.2015 10:14:46
|
|
|
Ostsin eelmine nädal neljapäeval 13` MBP pro ning teisipäeval viisin garantiisse, sest hommikul ei lülitanud enam sisse, kuigi juhe näitas, et laeb. Garantiist tuli vastus, et emaplaat on läbi, saame näha, mis tehakse. Valge Klaar andis asendusarvuti ning teenindus on kiiduväärt, kuid natukene mõru maik on küll suus, et juba garantiis..
21.09 viisin uuesti garantiisse ja taas vahetatakse emaplaat, ei teagi enam, kas uued MBP-d on tõesti nii kehvakesed või teeb Valge Klaar midagi valesti.
10.09 ostsin
15.09 - Esimest korda garantiis, emaplaat
21.09 - Uuesti garantiis, emaplaat 2x
xx.09 - ?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mk80
HV vaatleja

liitunud: 23.09.2015
|
24.09.2015 14:57:27
|
|
|
| Kindlasti ei saa asi olla arvutis. Tundub, et said lihtsalt õnnetu praagi, sest ise kasutan juba pool aastat MBP'd ja enam rahul olla ei saaks. EI ühtegi viga ega viperust.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|