|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kert06
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2010

|
07.09.2015 09:18:56
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Inimene, kes Delfis kommenteerib, ongi enamuses rämps, kelle tõttu on häbi olla eestlane. 1% kommentaare on ehk mõistlikud. |
see % on küll natuke väike
|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
07.09.2015 09:31:22
|
|
|
Tanel meenutab natuke Scarti, kes kuulutab kogu aeg maailmalõppu.
Tanel, teeme siia küsitluse. "Kas oled pagulaste sissevõtmise poolt?" JAH/EI.
| kert06 kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| Inimene, kes Delfis kommenteerib, ongi enamuses rämps, kelle tõttu on häbi olla eestlane. 1% kommentaare on ehk mõistlikud. |
see % on küll natuke väike |
No okei, natuke ehk rohkem. Aga ma ei hoiaks ka lahti kommentaariumi, kus tahetakse pidevalt kõik võõrad ära tappa. Kui seal oleks konstruktiivsed kommentaarid enamuses, siis ei paneks keegi seda kinni. Sitaloopimise vastu aitabki ainult kinni keeramine.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
07.09.2015 09:32:55
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Tanel, teeme siia küsitluse. "Kas oled pagulaste sissevõtmise poolt?" JAH/EI. . |
poolt
küsitluse loomulikult
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipi666
HV Guru

liitunud: 22.07.2007
|
07.09.2015 09:40:24
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Inimene, kes Delfis kommenteerib, ongi enamuses rämps, kelle tõttu on häbi olla eestlane. 1% kommentaare on ehk mõistlikud. |
Kle mees, vali natuke sõnu.
Ma tahaks öelda, et Delfi peldikusein, see ongi rahva hääl.
Vastastel kommentaaridel oli reeglina 700 positiivset ja negatiivseid umbes 20. See näitab ilmekalt rahva häält ja mõtlemist. Kuna valitsejad ja muud kõrgemad asjapulgad sõidavad kõigest ja kõigist üle teerulliga, siis Delfi oligi see koht, kus rahvas omavahel arutles ja ütles välja, mida mõtles.
Kui see niiöelda ventiil(DELFI) nüüd kinni pandi, siis sellest keegi küll ei võida, pigem kaotab. Sest ega kommentaariumi sulgemisega mõtlemist ei muuda. Ja tulevane debatt, häh, see on juba ette teada, kust läbi lähevad vaid pagulasi ülistavad kommentaarid. Täiesti teada.
Aga mis imelikus roosas udumaailmas need raxz sarnased inimesed elavad, vat sellest ma pole aru saanud. Miks isiklikuks läksin, oli see, et olen ka aktiivne kommenteerija ja mulle ei meeldi, kui kaasfoorumlane mind rämpsuks nimetab.
Pigem on rämps see, mis väljast sisse tuleb. Meie riiki. Meie kukile. Meie leivale. Ohuks meie lastele.
_________________ * kui ma väike olin panin raudtee peale kive ja vaatasin kuidas rong nendest üle sõidab.
üxkord jäi rong seisma ja rongijuht viskas mind suure mutriga vastu jalga.
*mulle meeldib teistele inimestele anda asju hoida ja siis kõrvalt vaadata ja naerda kuidas keegi seisab asi käes |
|
| Kommentaarid: 625 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
6 :: |
456 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kert06
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2010

|
07.09.2015 09:40:38
|
|
|
| tsitaat: |
| kus tahetakse pidevalt kõik võõrad ära tappa. |
kõige ligilähedasem sellele, mida ise seal lugenud olen, on:
| tsitaat: |
| peab vist relvaluba tegema hakkama enne kui on hilja |
|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
07.09.2015 09:49:00
|
|
|
| PCman kirjutas: |
Kui nüüd aastate pärast kogu see eesti on omadega sügaval kusiganes - just pagulaste pärats - kas siis mõni poliitik julgeb ka vastutust võtta? Või hakkavad jälle keerutama, te nemad ei olnud süüdi ja nemad ei saanud midagi teha. Et nemad on kah ohvrid......
|
Rootsis vist siiani ei tunnistata midagi? Tehakse ainult narrimaks ennast.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Braien
HV Guru

liitunud: 02.02.2009
|
07.09.2015 09:50:07
|
|
|
Rootsist saadetakse neid vaikselt Soome juba, Rootsi on vihane, et Soome ei taha neid võtta, et Rootsi võttis küll omal ajal ~70 000 soomlast vastu.
_________________ Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like? |
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
07.09.2015 09:50:10
|
|
|
| vipi666 kirjutas: |
| Pigem on rämps see, mis väljast sisse tuleb. Meie riiki. Meie kukile. Meie leivale. Ohuks meie lastele. |
Vot sellest ma räägingi. Praegu sildistatakse absoluutselt kõik mustanahalised pagulasteks. Üks suur sitaloopimine käib. Keegi ei taha süveneda ning fakte nähakse valikuliselt.
Mul oli üks kolleeg, väljast sisse tulnud ohtlik rämps, kes omandas siin IT alase kõrghariduse ja tegi korralikult tööd ning oli niisama ka lahe inimene.
vipi, kui sa kirjutad normaalseid kommentaare, siis ei ole ju midagi viga. Aga midagi teadmata teiste rämpsuks sildistamine on haige.
Ega mina ka ei taha, et siia tuleks palju võõra kultuuritaustaga inimesi, aga ma ei käi sellepärast internetti si**umas. Saab ka viisakalt oma arvamust avaldada.
Ja sellesse vaidlusse, kas ma olen poolt või vastu, ma ei lasku, kuna suurem osa inimesi ei suuda normaalselt sel teemal argumenteerida ning lähevad isiklikuks.
viimati muutis raxz 07.09.2015 09:50:59, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Braien
HV Guru

liitunud: 02.02.2009
|
07.09.2015 09:51:53
|
|
|
| softis kirjutas: |
| PCman kirjutas: |
Kui nüüd aastate pärast kogu see eesti on omadega sügaval kusiganes - just pagulaste pärats - kas siis mõni poliitik julgeb ka vastutust võtta? Või hakkavad jälle keerutama, te nemad ei olnud süüdi ja nemad ei saanud midagi teha. Et nemad on kah ohvrid......
|
Rootsis vist siiani ei tunnistata midagi? Tehakse ainult narrimaks ennast. |
Rootsist saadetakse neid vaikselt Soome juba, Rootsi on vihane, et Soome ei taha neid võtta, et Rootsi võttis küll omal ajal ~70 000 soomlast vastu.
raxz, Jutt ei ole mustanahalistest, vaid Islamli usukandjatest, mustanahalist tuleb äärmiselt vähe.
_________________ Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
viimati muutis Braien 07.09.2015 09:52:26, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
07.09.2015 09:52:14
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| Tanel, teeme siia küsitluse. "Kas oled pagulaste sissevõtmise poolt?" JAH/EI. . |
poolt
küsitluse loomulikult  |
Miskipärast ei julge Tanel siin seda küsida...
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
07.09.2015 09:52:58
|
|
|
selgrootu limukas
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
07.09.2015 09:54:33
|
|
|
| Braien kirjutas: |
| raxz, Jutt ei ole mustanahalistest, vaid Islamli usukandjatest, mustanahalist tuleb äärmiselt vähe. |
Ja siis Ojuland paneb Facebooki pildi Rõivasest ja suvalisest mustanahalisest, et kõik saaks neid sõimata. Tore, eks...
| Hiid kirjutas: |
selgrootu limukas  |
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
07.09.2015 09:56:17
|
|
|
| tsitaat: |
| Viimased nädalad on näidanud, et vihakõne on Eestis, aga ka mujal Euroopas, suurem probleem, kui oskasime aimata. Meil tuleb tunnistada, et pagulasvaenulikkus on Eestis suvega märgatavalt suurenenud, kuigi uuringutes püüavad inimesed end tavaliselt kultuursema ja inimlikumana näidata. Tegelik meelsus võib olla veel hullem... |
Et siis - tunnistame, et inimesed on järjest rohkem ja rohkem vastu valitsuse plaanidele, tunnistame ka, et statistika on ilusam, kui tegelik olukord....
Sildistame ja alavääristame neid, kes ei arva nii nagu 'meie' (huvitav, kes see meie on? peatoimetaja? omanikering? rahastajad lisaks omanikele?) - meenutab sellist diktaatorlikku/autokraatset maailmavaatamist, midagi sellist nagu oli bolshevistidel, fashistidel ja natsionaalsotsialistidel...
| tsitaat: |
| Seniks aga loome registreeritud kasutajatele pagulasteemaliseks debatiks keskkonna, kus moderaatorite valvsa pilgu all arutada. Sest debatt peab olema ja arenema. |
Debatt kus moderaatorid on ühe poole palgal ning sobiva meelsuse/maailmavaatega on pea-aegu sama hea kui tsensuur...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipi666
HV Guru

liitunud: 22.07.2007
|
07.09.2015 09:57:43
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Hiid kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| Tanel, teeme siia küsitluse. "Kas oled pagulaste sissevõtmise poolt?" JAH/EI. . |
poolt
küsitluse loomulikult  |
Miskipärast ei julge Tanel siin seda küsida... |
gert06 allkirjas on kenasti vastus:
http://i.imgur.com/hdoFbtV.jpg
Muide, see IT mees on lahe, müts maha tema ees, aga need hordid, kes praegu liiguvad, see on ju põhjakiht, saad ju ise ka aru.
Mul muide on üks egiptlasest klient, kes on arvutihuviline, töötab siin mingis restos kokana, on elanud Eestis 8 aastat ja räägib head eesti keelt, Kunagi ütesin jutu sees pohhui, mingi asja peale, vend hakkas naerma ja ütles, et ära ütle pohhui nahhui, et ma algusaastatel töötasin Elcotekis ja vene keelest on kopp ees. Ja seda kõike rääkis puhtas eesti keeles. Selliste vastu pole midagi, pigem imetlen, aga praegu liigub ringi põhjakiht, lagastavad, pole tänutunnet, Soomes süütavad teki ja padja hunnikuid, mnida neile vabatahtlikud on jaganud neile. Eile nägin kuskilt videot, kus 6pack 1,5L veepudeleid pildusid raudteele, millegi kuradi protestiks, vat nendest ma räägin.
_________________ * kui ma väike olin panin raudtee peale kive ja vaatasin kuidas rong nendest üle sõidab.
üxkord jäi rong seisma ja rongijuht viskas mind suure mutriga vastu jalga.
*mulle meeldib teistele inimestele anda asju hoida ja siis kõrvalt vaadata ja naerda kuidas keegi seisab asi käes |
|
| Kommentaarid: 625 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
6 :: |
456 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
07.09.2015 09:59:29
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Hiid kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| Tanel, teeme siia küsitluse. "Kas oled pagulaste sissevõtmise poolt?" JAH/EI. . |
poolt
küsitluse loomulikult  |
Miskipärast ei julge Tanel siin seda küsida... |
tulemus on ju ette teada
JAH 2%
EI 98%
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
07.09.2015 10:02:24
|
|
|
| tsitaat: |
Muide, see IT mees on lahe, müts maha tema ees, aga need hordid, kes praegu liiguvad, see on ju põhjakiht, saad ju ise ka aru.
Mul muide on üks egiptlasest klient, kes on arvutihuviline, töötab siin mingis restos kokana, on elanud Eestis 8 aastat ja räägib head eesti keelt, Kunagi ütesin jutu sees pohhui, mingi asja peale, vend hakkas naerma ja ütles, et ära ütle pohhui nahhui, et ma algusaastatel töötasin Elcotekis ja vene keelest on kopp ees. Ja seda kõike rääkis puhtas eesti keeles. Selliste vastu pole midagi, pigem imetlen, aga praegu liigub ringi põhjakiht, lagastavad, pole tänutunnet, Soomes süütavad teki ja padja hunnikuid, mnida neile vabatahtlikud on jaganud neile. Eile nägin kuskilt videot, kus 6pack 1,5L veepudeleid pildusid raudteele, millegi kuradi protestiks, vat nendest ma räägin.
|
x2
Ühel hiljutisel startup üritusel oli ka üks Nigeeria tudeng, täitsa OK oli, midagi pole öelda.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reimold
HV kasutaja
liitunud: 21.09.2004
|
07.09.2015 10:04:39
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Tanel, teeme siia küsitluse. "Kas oled pagulaste sissevõtmise poolt?" JAH/EI. |
Toetan küsitluse mõtet, võiks olla ka kolmas variant: Toetan, kui suudame neid vaos hoida.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
07.09.2015 10:14:15
|
|
|
| Riik ei tee midagi, et praegust paanikat kuidagi juhtida. 100-1000 suvalist pagulast ei teeks midagi. Paanikat tekitab teadmatus.
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
07.09.2015 10:18:36
|
|
|
.....
viimati muutis sooty 20.11.2018 18:30:21, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
07.09.2015 10:19:54
|
|
|
| Tööle lähevad. Kui tööle ei lähe, siis on suvalised töötud
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kert06
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2010

|
07.09.2015 10:30:00
|
|
|
| tsitaat: |
| üle 4000 võitleja on imbunud Euroopa Liitu |
lahe
viimati muutis kert06 07.09.2015 10:30:34, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
07.09.2015 10:32:38
|
|
|
Head lugemist islami teemal: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?p=431770#p431770
EDIT: sisu peegeldatud ka siia
Spoiler 
| tsitaat: |
Islam ei ole pelgalt usk. Islam on teokraatlik valitsemisvorm. See on külakord. See on sealsetes kogukondades seaduse eest.
See on Islami õigussüsteem, Islami pangandus, halal toit, tõekspidamised, kombestik, "õigete tee", märtrid jne jne.
Islam on süsteem, mis peidab ennast usuvabaduse taha. Aga ta ei ole meie mõistes usk, st. isiklik hingeline nokitsemine. Ta on midagi palju laiemat, ta on igapäevane elu.
See "jumalale meelepärane" igapäevane ellu sunnib neid 5 korda päevas Meka suunas pikali viskama.
Islam kehtestab end jõuliselt oma kogukonnas ja piirialadel, kui vaja siis jõuga.
Islam oma kainuse põhimõtetega ja naise allasurutud rolliga võtab läbi sündivuse kogukonna asukohas demokraatliku enamuse loetud põlvkondadega.
Sellal kui meie püüame iivet plussi saada. Samal ajal ei ole Islam sisimas demokraatlik/salliv vähemuste, naiste ja teiseusuliste suhtes.
Installeerides Eestisse Islami kogukonna, installeerime me vari-riigi koos varimajandusega. Neil on oma agenda. Nad hakkavad OMA jumalariiki ehitama. Riik-riigis.
Panevad minareti püsti ja hakkavad jumalasõna levitamisega pihta.
Meie riik, Eesti, on nende jaoks barbarite džungel kust tuleb toit kätte saada ja oma kogukonda toimetada. Meie oleme moraalselt laostunud nende jaoks, alaväärtuslikud.
Kui kristluse mentaliteet on halastus, andestus, kannatus, ohvrimeelsus jne.
Siis Islamis on "maailm on võitjate päralt". See on kangelaste usk, märtrid on au sees. Kogukonna eest võitlejad on suures au sees.
Seal sees olles sa tunned seda võitluslikkust ja mõtled umbes midagi sellist, et "F*ck yeah! Me oleme vägevaimad! Jumal on kõikvõimas! Jumal annab mulle piisavalt naisi. Uskumatutelt tulebki kõik ära võtta." Võitlev mees on au sees ja tal on sealses kogukonnas domineeriv roll.
Mošees on mustal taustal kuldsed võitluslikud kirjad, punane pehme vaip on maas, naised on kuskil tagapool võre taga (et ei segaks mehel palvetamist). jne.
Sellises ürgmehelikus/barbaarses võtmes on Islam väga imponeeriv ja kaasakiskuv. Mõningates aspektides oleks eestlastel sealt õppida.
Loodusseaduste mõttes on Islam väga elujõuline - paljuneb, on võitluslik, on ühtne (läbi palvuspraktikate), kokkuhoidev.
Kui Muhamedi asemel oleks seal keskmes rahvuslus, siis oleks see oma ekspansiivsuse pärast natsism või imperialism.
Ma olen seda näinud araabiamaades ja ma olen diagonaalis lugenud Islami raamatuid Koraani, Sunna, Sharia.
(Hea öökapikirjandus muideks, araabia nimede Ahmed, Abdul ja selles stiilis A, B, Z, H tähti täis nimede meeles pidamine ja segadus ajab kiirelt une peale)
Mul õde räägib araabia keelt.
---------------
Samal ajal on moslemile teine moslem rohkem vend kui rahvuskaaslane ja seetõttu ei ole Islam Eesti rahvuse säilitamise põhimõttega kooskõlas.
Moslem aitab kaasmoslemit aidates tal siia kogukonda tulla. Moslemi meelest on paljunemine jumalale meelepärane tegevus. Moslem abistab oma vendi Lähis-Idas, Aafrikas. Võitleb uskumatutega, vaenlasega.
Neil on oma agenda ja see ei pruugi ühtida meie eesmärkidega.
Alguses keelatakse sealiha ära, hiljem miskit muud. Kuni nad on vähemuses on nad sõbralikud, kui nad ületavad kriitilise massi ja saavad kultuurilises/kogukondlikus mõttes jala maha, siis nad kohalikke enam ei kuula.
Islam ei ole selline usk, nagu meie usku mõistame. See ei ole selline individualistlik isiklik asi.
See on kogukondlik režiim. Ja paljudele islami kogukonna elukorraldamise aspektid ei tohiks minu meelest usuvabaduse kaitse all olla sest nad on demokraatia põhimõtetega vastuolus.
Ma kohaldaks usuvabadust moslemile kui see oleks tema isiklik omaette toimetamise asi. Aga Islam on kogukonna korraldus. Korraldus mis on konflikti kursil meie kogukonna korraldusega.
Tore oleks nad laiali paigutada, aga nad koguneksid niikuinii kokku ühte linnaossa ja sa ei saa neile kätt ette panna (see oleks ebademokraatlik)
Nende sündivuse piiramine oleks genotsiid, seda ei saa teha.
Kui jääda kindlaks humanismi põhimõtetele, siis on nende osakaalu kasv meie ühiskonnas pöördumatu protsess.
Kuidas protsessi juhtida? Kuidas neid integreerida? Kuidas võtta siiatulijate Islamist sisseprogrammeeritud konfliktsus välja?
Kuidas muuta Islam tolerantsemaks?
Kuidas siis, mis tingimustel piiratud hulgal pagulasi vastu võtta? Ja kuidas nende tingimuste täitmist kontrollida, kuidas kehtestada ja kuidas eksijaid karistada?
Mina pooldaks:
a) orbude vastu võtmist
b) kristlaste vastuvõtmist (ja tõesti need kes kannatavad)
c) kohustaks nende laste Eesti kooli paigutamise
d) kurjategijate kohene väljasaatmine päritoluriiki, olgu või teise põlve pagulane.
e) keelustada minaretid ja religioosne rõivastumine (Ma muidugi ei kujuta ette kuidas see võimalik oleks inimõiguste seisukohast. Samuti kinnitaks me omale islamistide jaoks märklaua külge.)
Me peame igal juhul suutma seda protsessi juhtida. Kuigi mujal on see ebaõnnestunud. Hollandis oli 20 sajandi alguses 90 moslemit ja praegu on juba miljon.
Süürias oli 22 miljonit inimest. Nendest arvestatav hulk on sõjapõgenikud. Me räägime siin 40.000 või 100.000 ära jagamisest.
Nende vastu võtmine saadab välja sõnumi. Varsti peame me majutama palju suuremat hulka inimesi. Süüriast lahkub 700 inimest päevas.
Lähis-Ida ja Aafrika võime sünnitada on suurem kui meie võime neid majutada. Tuleb mõelda kuidas lahendada probleem lähtekohas. Tuleb need protsessi käigus hoidjad üles otsida. |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
07.09.2015 10:47:05
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
http://www.aripaev.ee/uudised/2015/09/07/islamiriik-hoopleb-oleme-edukalt-imbunud-euroopasse
| tsitaat: |
Terrorirühmituse Islamiriik üle 4000 võitleja on imbunud Euroopa Liitu, kirjutas Sunday Express viitega rühmituse allikale, kes lisas, et võitlejate edasiliikumine on läinud edukalt.
Allikas rääkis, et terroristid sulanduvad põgenike sekka Türgi sadamalinnades Izmiris ja Mersinis, kust liiguvad üle Vahemere Itaaliasse. Sealt edasi suunduvad nad teistesse Euroopa riikidesse, peamiselt Rootsi ja Saksamaale.
Seda infot kinnitasid väljaandele ka kaks inimsmugeldajat. Neist ühe sõnul on ta aidanud üle kümnel terroristil jõuda Euroopasse. |
|
hakkab looma
go pagulased, go!
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
07.09.2015 10:49:33
|
|
|
Põhijama ongi selles, et ametlik debatt üritatakse kõigest hingest suunata sellele, et on sõjapagulased ja naised-lapsed suures hädas ja seetõttu me oleme moraalse rahvana kohustatud neid oma kodus vastu võtma ja aitama.
See aga on täiesti vale lähtekoht ja mingit debatti ja üksmeelt selliselt pinnalt ei saagi kunagi olema.
Kui niimoodi lollakalt lihtsustada, siis peaks mul pea lõhki minema, kuna ma olen korraga nii pagulaste vastuvõtmise siiras toetaja kui totaalvastane. Näiteks Ukraina sõjapõgenikest perekondade vastuvõtmise ja sõna otseses mõttes omakasupüüdmatu aitamise poolt olen ma kahe käega. Ja samas olen ka kategooriliselt vastu Vahemere paadi"põgenike" ning Türgist/Balkanimaadest imbuvate illegaalsete immigrantide vastuvõtmisele.
Lisaks veel ongi täpselt nii nagu see üks kommentaator kirjutas - põhiliselt ajab vihale hoopis see lapsik ja küündimatu propaganda, olukorra lollakas ilustamine, aia asemel aiaaugust rääkimine ja konstantne vihakõne hirmunud inimeste suhtes, kelle soov ei ole "pimedas natsivihas lapsi uputada" vaid oma kultuuriruumis oma keelt rääkides omi asju ajada. Olgu pealegi, võib-olla ma eksin (vaatamata sellele, et praegu seda positiivset kogemust tõesti ei paista küll mitte kusagilt), võib-olla ongi inimkonna helge tulevik multikultuursus. Tark inimene ongi avatud meelega. Aga see ei muuda fakti, et praegune Eesti ühiskond lihtsalt ei ole selleks valmis, me oleme inimpõlve jooksul näinud nii palju kurjust ja tühja ilustavat propagandat, samuti võõraste, kuid siiski enam-vähem samast kultuuriruumist inimeste vägisi ühiskonda lülitamise varjukülgi, et kõige õigem oleks vähemalt meie puhul see eskperiment määramatusse tulevikku edasi lükata. Selle arvamuse tugevaks toetajaks on ka argument, et ka kõige parema tahtmise juures ei muuda Eesti selles kriisis nagunii MITTE MIDAGI. Me ei suuda ka kõige parema tahtmise juures võtta vastu nii palju "pagulasi", et see reaalselt lahendaks vahemeremaade probleeme. Selle asemel me saakski praegu võtta seisukoha, et meie hinnangul on väljavaade jätkusuutmatu ja olukord tuleb lahendada seal, kus probleem reaalselt alguse saab, maksku see siis tõesti nii palju kui tahes, vähemalt oleks proaktiivne käitumine. Ja illegaalne paadihädaline tuleb võtta selle sama piirivalvelaeva peale nagu praegugi, lihtsalt sõit peab jätkuma tagasi teisele rannikule ja kui see eeldab, et on vaja kasutada jõudu ning inimesed seetõttu hukkuvad, siis selles ei ole küll mitte midagi uut siin maailmas.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
delef
HV veteran
liitunud: 12.12.2009
|
07.09.2015 10:53:06
|
|
|
| Võibolla põhjusega rikkad naftariigid (bahrain, uae, saudi araabia, kuwait jne) oma lähinaabreid/põgenikke ei aita.
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
125 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kert06
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2010

|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R3negadeX
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.10.2010
|
07.09.2015 11:20:58
|
|
|
Lugesin küsitluse pealkirja valesti ja panin "Jah". Tahtsin "Ei" panna. Sain aru, et küsitakse, kas olete vastu.
Loodetavasti ei visata vangi, et julgen välja öelda oma arvamuse!
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
07.09.2015 12:08:55
|
|
|
373 kokku või 373 lisaks neile 160nele (200le?) või 373 valikust X?
Üldiselt meenutab see 'jagame inimesi' konkreetselt turgu/laata kus otsustatakse inimeste edasise saatuse üle kui kariloomade hangeldamisel....
Reaalsus on see, et too põgenik, kes tänast uudiskünnist ületab, ei taha olla ei Eestis, Lätis, Leedus ega ka kusagil Ungaris/Poolas/Slovakkias, nende ainus eesmärk on jõuda Saksamaale (vahest ka Rootsi/Taani vms paremate sots. toetustega riiki).
See omakorda aga toob varem või hiljem kaasa Schengeni ja vaba/piirikontrollita liikumise kadumise ning ühe päris olulise Euroopa Liidu põhimõtte hülgamise (sest vaevalt soovib Brüssel seda, et okei, täna teeme oma laada ära aga homme on tegelased ikkagi Berliinis tänaval omale toetusi kerjamas).
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Braien
HV Guru

liitunud: 02.02.2009
|
07.09.2015 13:14:26
|
|
|
| ref kirjutas: |
373 kokku või 373 lisaks neile 160nele (200le?) või 373 valikust X?
Üldiselt meenutab see 'jagame inimesi' konkreetselt turgu/laata kus otsustatakse inimeste edasise saatuse üle kui kariloomade hangeldamisel....
Reaalsus on see, et too põgenik, kes tänast uudiskünnist ületab, ei taha olla ei Eestis, Lätis, Leedus ega ka kusagil Ungaris/Poolas/Slovakkias, nende ainus eesmärk on jõuda Saksamaale (vahest ka Rootsi/Taani vms paremate sots. toetustega riiki).
See omakorda aga toob varem või hiljem kaasa Schengeni ja vaba/piirikontrollita liikumise kadumise ning ühe päris olulise Euroopa Liidu põhimõtte hülgamise (sest vaevalt soovib Brüssel seda, et okei, täna teeme oma laada ära aga homme on tegelased ikkagi Berliinis tänaval omale toetusi kerjamas). |
Aga ongi nii, ei taha nemad siia, ja ei taha ka enamus Eestlasi neid siia, või noh, Eestisse tahavad sellised kelle vast Eestlastel midagi pole, näiteks Ukrainast, ehk päriselt abi vajavad.
| Tanel kirjutas: |
Meanwhile in Hungary
Spoiler 
|
Ja selliseid "loomi" lastakse euroopasse, ja neid peab aitama.
_________________ Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like? |
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kert06
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2010

|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
07.09.2015 14:38:04
|
|
|
.....
viimati muutis sooty 20.11.2018 18:30:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Braien
HV Guru

liitunud: 02.02.2009
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kert06
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2010

|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
07.09.2015 15:26:11
|
|
|
| tsitaat: |
Can a good Muslim be a good American?
* Theologically - no . . . Because his allegiance is to Allah.
* Religiously – no... Because no other religion is accepted by Allah except Islam (Koran, 2:256).
* Scripturally - no... Because his allegiance is to the five Pillars of Islam and the Koran.
* Geographically – no... Because his allegiance is to Mecca , to which he turns in prayer five times a day.
* Socially - no... Because his allegiance to Islam forbids him to make friends with Christians or Jews..
* Politically - no...Because he must submit to the mullahs (spiritual leaders), who teach annihilation of Israel and destruction of America, the great Satan.
* Domestically - no... Because he is instructed to marry four women and beat and scourge his wife when she disobeys him (Koran 4:34)
* Intellectually - no... Because he cannot accept the American Constitution since it is based on Biblical principles and he believes the Bible to be corrupt.
* Philosophically - no... Because Islam, Muhammad, and the Koran do not allow freedom of religion and expression..
* Spiritually - no... Because when we declare 'one nation under God,' the Christian's God is loving and kind, while Allah is NEVER referred to as Heavenly father, nor is he ever called love in the Koran's 99 excellent names. |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Braien
HV Guru

liitunud: 02.02.2009
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kert06
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2010

|
07.09.2015 15:44:32
|
|
|
Sõna "vihakõne" võetakse ikka eriti tihti suhu viimasel ajal. Kui see seadus vastu võetakse, kes ütleb, kust läheb piir, et see on ja see ei ole vihakõne?
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
07.09.2015 15:47:37
|
|
|
Tanel, hinga nüüd korra ja kaks sisse
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|