|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas kasutad rattakiivrit? |
| Kasutan. |
|
44% |
[ 88 ] |
| Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas) |
|
8% |
[ 16 ] |
| Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe |
|
21% |
[ 42 ] |
| Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas) |
|
25% |
[ 50 ] |
|
| hääli kokku : 196 |
|
| autor |
|
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
03.08.2015 22:42:36
|
|
|
lõpuks on Tallinn hakanud järvevana jalgrattateed Tammsaare pikenduse poole pikendama mingil määral.
kruus oli juba äärekivide vahel.
hetkel on sõita endiselt totter, sesmõttes, et raudtee juures lõppeb rada ära ja peab mingist parklast üle äärekivide hüppama ja metsarada otsima
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
03.08.2015 23:56:58
|
|
|
Vaatasin, et spetsjomm ka äärekivi kõrgeks tagasi tehtud seal @ mis parklasse läks. Muidu oli sela mingi madaldus täitsa nag utaotuslikult, et saaks sealt parklasse tulla.
Eks näis kui hea lahendus tuleb.
Positiivsena märkasin täna, et sõle ja paldiski ristmikul olid need kõrged äärekivid ära kaotatud saartel ... olin vabsje üllataunud. Kas põhja tallinnas on keegi rattaga liikleja pukki saanud
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
04.08.2015 10:28:12
|
|
|
Mul üks sõber töötab seal majas. Pidi kõva andmine linnavalituse ja maja haldaja vahe käima. Et linn lihtsalt rajas rattatee, mis lõppes maja parklas ja rohkem linna ei kottinud, öeldi, et lahendage ise probleem. Siis see sõda seal pihta hakkaski, igasugu tõkkeid on ette pandud jne, et läbi ei saaks sõita.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
04.08.2015 10:35:36
|
|
|
Mind on alati huvitand- kes arvas, et tõkete tõttu inimesed otsa ringi keeravad ja tagasi ülemistele või läbi veerenni mustamäele läheks vms üle järvevana tee üritaks sealt saada (pole ülekäigurada) Päriselt ka tahaks kuulda kuidas suudeti see argumenteerida nii, et kõlas töötavalt tellija peas.
Pigem tekitas see lisa challenge'i autode vahelt navigeerida maja seina vastas oleva kõnnitee peale nt.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
04.08.2015 11:02:45
|
|
|
| iceincube kirjutas: |
Mind on alati huvitand- kes arvas, et tõkete tõttu inimesed otsa ringi keeravad ja tagasi ülemistele või läbi veerenni mustamäele läheks vms üle järvevana tee üritaks sealt saada (pole ülekäigurada) Päriselt ka tahaks kuulda kuidas suudeti see argumenteerida nii, et kõlas töötavalt tellija peas.
Pigem tekitas see lisa challenge'i autode vahelt navigeerida maja seina vastas oleva kõnnitee peale nt. |
einoh pigem olid need tõkked selleks, et linna survestada ratturitele probleeme tekitades. Nagu näha, siis töötas. Tehakse normaalne tee.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
07.08.2015 12:19:24
|
|
|
Keegi Eestis selliseid kaablikinnitusi (piduri) on müügil näinud?
Spoiler 
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
07.08.2015 23:39:41
|
|
|
See Järvevana ots jah. Nüüd oli mingi tõkkepuuu nii tehtud, et rattaga parklast ka läbi ei saa. Panen autoteel vastassuunas nüüd. Ja need raudteeülesõidukoha piirded on ka nati liiga räiged. Keegi ei viitsi hakata seal rattalt maha tulema seega ka kõrvale juba tee kujunenud
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
10.08.2015 08:55:17
|
|
|
Tulis just ühelt viiepäevaselt rattamatkalt. Oli mõnus.
Välja arvatud see, et eile õhtul ei mahtunud Rakveres rongi peale Seega sõitsime veel 30 km otsa, et Tapalt rongile saada. Seal õnneks mahtusime. Aga napilt.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
11.08.2015 23:14:22
|
|
|
| beastbeats kirjutas: |
Keegi Eestis selliseid kaablikinnitusi (piduri) on müügil näinud?
Spoiler 
|
Lihtsalt infoks: leidsin need lõpuks Jooksust - 3-se komplekti eest küsiti 15 eurot.
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
12.08.2015 00:28:23
|
|
|
| Kas kusagilt sellist pudelihoidjat leiab, mille jaoks auke ei pea puurima?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
12.08.2015 01:53:42
|
|
|
| Smati kirjutas: |
| Kas kusagilt sellist pudelihoidjat leiab, mille jaoks auke ei pea puurima? |
http://pood.veloci.cc/24Bottles/Pece
Jooksus oli vist ka kohapeal olemas...
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
12.08.2015 08:28:33
|
|
|
| Smati kirjutas: |
| Kas kusagilt sellist pudelihoidjat leiab, mille jaoks auke ei pea puurima? |
Ma panin kaablikinnitustega, kummitihend alla, seisab küll.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haigo
HV veteran

liitunud: 05.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ak_47
HV kasutaja

liitunud: 12.07.2008
|
13.08.2015 12:14:19
|
|
|
Vabandan lolli küsimuse pärast, aga võtsin rattal pidurid lahti ja ei ole kindel enam, kas õigesti kokku panin. Kas esipiduri link käis ikka vasaku käe juurde? Internetis väideti, et ajalooliselt sõltub see kummal pool teed sõidetakse: Et kui ma peaksin tegema vasak pööret (sõites paremal pool teed meie riigis), siis on ohutum, kui vasaku käega annan märku ja vajadusel parema käega pidurdan (ning kuna paremal pool asub tagapidur, siis see pidi olema vähem ohtlikum). ?
Edit: Tänud.
viimati muutis Ak_47 13.08.2015 12:17:35, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haigo
HV veteran

liitunud: 05.07.2002
|
13.08.2015 12:15:25
|
|
|
| Motomehed tõstavad vahest ringi, aga üldiselt käib tagapidur parema käe all.
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
13.08.2015 12:17:32
|
|
|
| 99% juhtudest on tagumine pidur jah parema käe all. Mina vähemalt pole sõitnud sellisega, millel see teistpidi käib.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007
|
13.08.2015 12:39:49
|
|
|
Reeglina, kui on lenksul mõlemad piduriheeblid, on esipidur vasakul ja tagapidur paremal.
Kui on tagapidur jalgpidur, võib esipidurit kohata ka paremal, mõlematpidi ok.
Eelkõige oluline, et sõitjal oleks loogiline ja intuitiivne kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ak_47
HV kasutaja

liitunud: 12.07.2008
|
15.08.2015 16:38:52
|
|
|
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
16.08.2015 15:01:36
|
|
|
No krt aru ei saa, miks inimesed hämaras/pimedas tulesid ei kasuta; kusjuures enamustel varustus ratta küljes
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
16.08.2015 15:04:39
|
|
|
| sest see pole lahe ju. nagu rattakiiver ka pole lahe. kes see tahab nagu mingi nohik välja näha ja turvaliselt ja reeglite järgi.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
16.08.2015 15:43:58
|
|
|
| tsitaat: |
turvaliselt ja reeglite järgi.
|
neid reegleid on ikka liigselt juurde tekitatud... lapsepõlves polnud mingit probleemi kiivrite ja juradega, isegi autos polnud taga turvavöösid. kõik sõidud sai tehtud. ime, et varsti põlve- ja küünarnukikaitsmeid peale suruma ei hakata.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
16.08.2015 20:11:58
|
|
|
| ei hakka sellel kiivriteemal enam jahuma. kahjuks eestis kiiver täisealistele kohustuslik pole, aga viitasin siin varasemalt uuringutele, mille kohaselt riikides, kus kiiver kõigile ratturitele kohustuslikuks tehti, langes ratturite liiklussurmade arv märgatavalt
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
16.08.2015 21:00:40
|
|
|
| dvd vader kirjutas: |
| ei hakka sellel kiivriteemal enam jahuma. kahjuks eestis kiiver täisealistele kohustuslik pole, aga viitasin siin varasemalt uuringutele, mille kohaselt riikides, kus kiiver kõigile ratturitele kohustuslikuks tehti, langes ratturite liiklussurmade arv märgatavalt |
sest rattureid jäi vähemaks
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
16.08.2015 21:53:49
|
|
|
| dvd vader kirjutas: |
| sest see pole lahe ju. |
Mis nad neist siis ostsid/rattale panid
P.S kiivri kandmine on iga täiskasvanu enda asi - ongi "lolle" vähem...
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
16.08.2015 22:02:22
|
|
|
asjalik arutelu. muidugi mis puutub autojuhtide ja ratturite võrdlemisse, siis võiks mainida siiski, et autojuhil on mitu kihti turvalisust suurendavaid asju autos - vastavalt konstrueeritud kere ja materjalid, turvavöö, õhkpadjad, elektroonika. ratturil õnnetusse sattudes pole midagi neist. ütleks et kui sellisel 40 km/h liiklusõnnetuses juhiga ei juhtu mitte midagi, siis ratturiga läheb kehvasti. oleks siis kiivergi, kui kolaka vastu pead peaks saama.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
16.08.2015 23:03:39
|
|
|
Mootorratturitel on päevakohane ütlus, mida saab ka siin kasutada:
Kui sa arvad, et sul pole vaja kiivrit kasutada, siis sul polegi vaja kiivrit kasutada.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
16.08.2015 23:13:10
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
dvd vader, hangi endale elu ja mine kolmerattalisega sõitma. Ära unusta küünarnuki kaitmeid ka panna Igaks juhuks kolm tükki üksteise peale, et ikka oleks mitu kihti.  |
There! I fixed it.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
16.08.2015 23:21:23
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
dvd vader, hangi endale elu ja mine tõukerattaga sõitma. Ära unusta küünarnuki kaitmeid ka panna |
kui käisin sportlandis sooviga osta tõukekaga sõitmiseks küünarnuki- ja põlvekaitsmeid, siis nad ei teadnud seal mütsi ega ööd mingitest turvastandarditele vastavatest kaitsmetest, müügil olevad olid täiesti nali. sain ainult kiivri. see on tegelikult juba ohtlik, kui asjatundmatu klient arvab, et nüüd on kaitstud, aga tegelikult ei kaitse midagi, lihtsalt suvalised plastid tükid.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
16.08.2015 23:50:22
|
|
|
| dvd vader kirjutas: |
| namstoop kirjutas: |
dvd vader, hangi endale elu ja mine tõukerattaga sõitma. Ära unusta küünarnuki kaitmeid ka panna |
kui käisin sportlandis sooviga osta tõukekaga sõitmiseks küünarnuki- ja põlvekaitsmeid, siis nad ei teadnud seal mütsi ega ööd mingitest turvastandarditele vastavatest kaitsmetest, müügil olevad olid täiesti nali. sain ainult kiivri. see on tegelikult juba ohtlik, kui asjatundmatu klient arvab, et nüüd on kaitstud, aga tegelikult ei kaitse midagi, lihtsalt suvalised plastid tükid. |
kui sa eeldad, et liigestekaitsmetele mingid standardid sind päästavad, siis oled juba valel teel
kiivripuhul veel mõistan seda, kuid liigesed sul saavad parimal juhul kukkudes kriimustada, hõõruda ja muud sarnast - verd ja liha koorib ilma kaitsmeta, kuid ükski nendest kaitsmetest ei kaitse liigesest väljaminekut õnnetuse korral
samas, kas tõesti arvad, et klient ongi selline, kes eeldab, et ostsin varustuse, nüüd võin kasvõi kaljult alla sõita, ma olen turvatud yolo
ma eeldan, et kõik ratturid mõistavad, et kuku, kuid misiganes karkassis sa ka ei oleks, siis valus ja ohtlik on endiselt
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
17.08.2015 00:01:35
|
|
|
| tsitaat: |
samas, kas tõesti arvad, et klient ongi selline, kes eeldab, et ostsin varustuse, nüüd võin kasvõi kaljult alla sõita, ma olen turvatud yolo
|
osad inimesed paraku on tõesti sellised. kui õigesti mäletan, siis müügil olnud kaitsmete peal olid kirjad, et kuni 10 km/h või mingi väga lähedane arv sellele. ega selline keskmine ostja ei loe ilmselt selliseid asju, ostab ära ja läheb kihutama. müüja ka ei tea neid asju kahjuks täpselt. pärast kui kukkumine käes ja kaitsmed puru ja nukid kah, siis on küsimärk, et "miks nii läks".
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
17.08.2015 00:12:30
|
|
|
| dvd vader kirjutas: |
| tsitaat: |
samas, kas tõesti arvad, et klient ongi selline, kes eeldab, et ostsin varustuse, nüüd võin kasvõi kaljult alla sõita, ma olen turvatud yolo
|
osad inimesed paraku on tõesti sellised. kui õigesti mäletan, siis müügil olnud kaitsmete peal olid kirjad, et kuni 10 km/h või mingi väga lähedane arv sellele. ega selline keskmine ostja ei loe ilmselt selliseid asju, ostab ära ja läheb kihutama. müüja ka ei tea neid asju kahjuks täpselt. pärast kui kukkumine käes ja kaitsmed puru ja nukid kah, siis on küsimärk, et "miks nii läks". |
oot, kuni 10km/h liikumiskiirust? kuidas see peaks transleeruma kukkumiskiirusele või kuidas seda tsentrifugaalkiirust teisiti sõnastada
isiklikult ostsin endale kõige odavamad rattakindad, mingi plastkate ja vist on mingi pehmendus kuidagi porolooniga saavutatud, samas minu jaoks ainus eesmärk nendel ongi see, et ei lõhuks nahka kukkumisel
~20km/h kukkumisel on sama teema, peaasi, et nahka maha ei võtaks, sest muud kaitset polegi vaja, sama on isegi 35'ga kukkudes, kuid kui juba sitasti kukud, siis pole ka uhketest kaitsmetest tolku!
igaljuhul on luumurd või muu sarnane pauk, sest kukkumisel ei mängi joonkiirus maapinna suhtes just suurt rolli
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
17.08.2015 00:19:15
|
|
|
Ehm, just hiljuti kukkus mul sõbranna rattaga kiirusel ~30km/h ja vaatepilt ei olnud meeldiv. Õmblused, armid ja palju muud.
Kiiver - ei jääks juustesse armi ja arvatavasti nägu oleks ka tervem;
Eks igaüks võtabki ise vastutuse. Mul on senikaua ükskõik, kui kellegi tegemised/tegemata-jätmised minu elu ei mõjuta. Kui tõesti ei soovi kiivrit, siis ära kanna, aga ära virise, kui õnnetus kutsumata kohale lendab ja rohkem haiget teeb.
| libe kirjutas: |
...
igaljuhul on luumurd või muu sarnane pauk, sest kukkumisel ei mängi joonkiirus maapinna suhtes just suurt rolli |
Mängib küll rolli, sest suurematel kiirustel hakkab inimkeha veerema ja üldiselt ei osata hoida jäsemeid keha ligi ning need peksavad liblika kombel vastu asfaldit.
Ise olen kukkunud ~15km/h kiirusel ja väga valus polnudki, kui kerge verejooks põlve ja küünrate piirkonnas kõrvale jätta, aga no... nagu ütlesin, siis sõbranna 30km/h kukkumine läks otse teadvusekaotuseni.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
17.08.2015 08:14:33
|
|
|
Mul on analoogne näide tuua mitte ratta seljast. Naabrimees libastus aastaid tagasi ca poole meetri kõrguselt: sugulased viivad kalmistule lilli. Ma räntsatasin nädal tagasi umbes 3,5 meetri kõrguselt kirsipuu otsast alla: natuke maraskil.
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
17.08.2015 10:15:52
|
|
|
Mis põhjusl kukkus üldse? Tehniline rike rattal? Ülehindamine? Kellegipoolne viga? Polnud ette näha seda?
Niisama huvist küsin, et oleks asjal konteksti.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iFlop
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003
|
17.08.2015 21:41:10
|
|
|
Millegipärast avastasin alles nüüd, et olemas on täiesti tasuta jalgrattaregister, mis toimub raaminumbri järgi:
https://www.bike-id.eu
Kui see teenus vähegi populaarsust kogub peaks varastatud rataste müümine märksa keerulisemaks muutuma.
Enda ratta registreerisin igatahes ära.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
17.08.2015 23:03:23
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| libe kirjutas: |
...
igaljuhul on luumurd või muu sarnane pauk, sest kukkumisel ei mängi joonkiirus maapinna suhtes just suurt rolli |
Mängib küll rolli, sest suurematel kiirustel hakkab inimkeha veerema ja üldiselt ei osata hoida jäsemeid keha ligi ning need peksavad liblika kombel vastu asfaldit.
Ise olen kukkunud ~15km/h kiirusel ja väga valus polnudki, kui kerge verejooks põlve ja küünrate piirkonnas kõrvale jätta, aga no... nagu ütlesin, siis sõbranna 30km/h kukkumine läks otse teadvusekaotuseni. |
ega jah, oskan vaid enese eest rääkida - kõige absurdsem kukkumine oli mul järvevanal, kus pimedas kütsin 35km/h ja järsku esiratas libises diagonaalis mööda kasteniisket raudteerööbast.
õlavarre kraapisin ikka hoolega ära, samas kiiver ei puudutanud asfaltigi. eks naisterahval ole õlad ka kitsamad ja pea võib vastu maad käia, kuid minul ei õnnestunud mitme kukkumise korral kiivrile kriimugi saada.
point muidugi selles, et eranditult kukkusin ma küliti ehk oli süüdi ka olukorrad, mispõhjusel ma üldse kukkusin.
ainult üle kapoti lendamisel käis pea vastu asfalti, kuid see kukkumine oli mu jaoks ka kestvuselt kõige pikem üldse, jõudsin hoolega läbi mõelda kõik nüansid ning lõpuks ei jõudnud ära oodata, mil pea vastu maad käib - tulemusena oli peanahk punane, kuid isegi muhku ei tulnud
| iFlop kirjutas: |
Millegipärast avastasin alles nüüd, et olemas on täiesti tasuta jalgrattaregister, mis toimub raaminumbri järgi:
https://www.bike-id.eu
Kui see teenus vähegi populaarsust kogub peaks varastatud rataste müümine märksa keerulisemaks muutuma.
Enda ratta registreerisin igatahes ära. |
kui oma voki varguseasjus menti läksin, siis küsiti kohe seda, kas sinna andmebaasi oli ratas lisatud, seega politseiga on neil koostöö olemas
samas selle turvamärgistuse soovitan osta
https://www.bike-id.eu/osta-turvamargistus/
muidu on paras ikaldus
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
18.08.2015 11:27:21
|
|
|
| libe kirjutas: |
| kõige absurdsem kukkumine oli mul järvevanal, kus pimedas kütsin 35km/h ja järsku esiratas libises diagonaalis mööda kasteniisket raudteerööbast. |
Klassika. Väiksena kukkusin ka korra seal. Peale seda olen võtnud kõiki rööpaid eriti risti.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iFlop
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003
|
18.08.2015 12:42:46
|
|
|
Turvamärgistuse ostmisel näen mina 2 eelist. Toetad registripidajaid ja hirmutad vargaid.
Minuarust oleks aga palju olulisem olulisem see, kui kasutatud ratta ostja nõuaks seda, et ratta müüa oleks ratta Bike ID's ära registreerinud.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sixten
HV Guru
liitunud: 14.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 88 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
30.08.2015 11:34:15
|
|
|
Sixten, mis eesmärgil plaanid soetada?
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sixten
HV Guru
liitunud: 14.12.2002
|
30.08.2015 15:26:52
|
|
|
Et sõita. Maastikuratas on olemas, kuid sellega on maanteed natuke tüütu nühkida.
Tahakski teada just mis kvaliteediga on.
Ei saa nendest suurustest ka aru, kuidas valida. Ise olen ~185 cm pikk.
|
|
| Kommentaarid: 88 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CTR
HV vaatleja
liitunud: 02.02.2012
|
30.08.2015 15:53:58
|
|
|
sellise raha eest ise küll ei ostaks seda.. pigem vaataks mingit kasutatud asja.. või siis paneks natuke juurde ja kaupleks natuke ehk alla ja ostaks Trek 1.1 ratta nt(489 eurot rademaris).
e: ei ole kuulutusega seotud, jäi lihtsalt silma, kuid vaata ka seda nt: http://velo.clubbers.ee/foorum/viewtopic.php?f=143&t=55715
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
01.09.2015 00:16:51
|
|
|
Sixten, odavate juppidega raske ratas
Soovitaks ka kasutatud isendit vaadata
P.S õige raami suuruse leiad kui võtad ratta jalgevahele ja saad seda 3-5cm tõsta
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ak_47
HV kasutaja

liitunud: 12.07.2008
|
01.09.2015 00:27:18
|
|
|
Velo clubbersist saab kasutatud ratta 400-500ga küll kätte, mille kaal jääb 9kg kanti ning mida on heaperemehelikult kasutatud (koos viisakate komponentidega)- ostsin endale sealt kasutatud maanteeratta ning olen väga rahul.
Ma olen 188cm pikk ja sõidan 58-xl raamiga.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
07.09.2015 14:26:11
|
|
|
Tekkis väike plaan hübriid jalgratas osta. Esimese hooga vaatasin Veloplusist Merida jalgrattaid ca 400 euri ringis. Ehk hooaja lõpu puhul saab veits alet ka.
Plaan siis töölkäimiseks ja kergemat sorti sprodi jaoks seda kasutada.
On kellelgi mingeid paremaid pakkumisi soovitada? Või ideid?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
07.09.2015 15:31:24
|
|
|
webromps, hooaeg saab peatselt läbi (kui sa just aastaringi ei sõida) - vaata/oota lõpumüügi pakkumisi + kasutatud isendeid
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pätu
HV Guru

liitunud: 18.07.2006
|
16.09.2015 20:33:41
|
|
|
Täna näitas ringvaates Jalgratturile mõeldud turvapatja, mis ümber kaela käib. Päris äss asi on 300 rutsi kah.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|