Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  HDMI switcher põhjustas lühise - laptop, telekas ja digibox läbikärssanud. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
euro
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 10:53:43 HDMI switcher põhjustas lühise - laptop, telekas ja digibox läbikärssanud. vasta tsitaadiga

Terv!

Selline lugu, et ostsin Euronicsist eile HDMI switcheri, Hama firma oma. Kuna mul 2 hdmi pesa telekal, siis tahtsin 3ndat juurde saada, see osutus muidugi elu suurimaks veaks.

Torkasin rahulikult switcheri teleka HDMI pessa, läpaka ühendasin input 1, polnud probleemi, aga nii kui hdmi digiboxi läks nii suur pauk käis ja tuld lendas (digiboxi hdmi ühenduskohast) - hea et surma ei saand.
Ja mitte üks asi tööle ei lähe enam, telekas, läpakas ja digibox.

Telekas oli kinni, läpakas oli sleep modes, digibox oli ka standbys, playstation 3 oli teises hdmi pesas aga see töötab. Mis teha? Ilmselgelt Euronics mul tehnikat kinni ei maksa, aga kurat, kuradi sitta nad müüvad mulle.
Ma suht võhik ka, võibolla ise tegin midagi valesti, muidugi switcheril polnud mingisugust paberit ka kaasas kuidas asja installida.

Mida te minu nahas esimesena teeksite ja kellega ühendust võtaks?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 10:56:16 vasta tsitaadiga

Esmalt ikka euronicsi poole.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 10:56:40 vasta tsitaadiga

Kodukindlustus on?
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euro
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 11:13:49 vasta tsitaadiga

Põhipakett jah.

E: Tahaks oma õigusi teada, mida ma Euronicsilt nõuda võin, vaid selle Hama switcheri juraka tagasimaksmist?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
green
HV veteran

liitunud: 20.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 12:47:30 vasta tsitaadiga

euro, siiski olid nad sul vooluall..mis sest et nad standby reziimil olid ning see ka üks põhjus miks tuld lendas....siinses foorumis juttu old küll ja küll et HDMI asju ei ole soovitav vooluall ühendada...ikka ennem asjad seinakontaktist välja ja siis kukud torkima ehk nn installima uusi asju erinevate aparaatide vahele..aga hetkel jahh kindlustus..muud varianti ei ole ja Euronics antud juhul küll süüdi ei ole ja sõimata ei maksa, pigem vaata peeglisse ... ära nüüd solvu eks icon_wink.gif

oma asukoha võiks kahh profiilis ära märkida.

_________________
Ema ja Isa tassivad jõmpsikat 1. septembril kooli, kes punnib vastu ja karjub täiest kõrist: Kaksteist aastat! Mille eest!?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euro
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 12:54:47 vasta tsitaadiga

No esiteks, et manuaali kaasas pole kuidas installida ja kust tavakodanik võtab sellist asja, et kõik asjad vooluvõrgust välja võtta, harilik minu loogika ütles, et kui kõik välja lülitatud siis kõik OK. Teleka manualis kirjas küll, et peab SOOVITAVALT välja lülitatud olema kui hdmi juhtmeid ühendada, AGA pole mainitud et peab vooluvõrgust väljas olema.

E: Igatahes Euronics soovitas kirjutada neile vabasvormis kirja, mis täpselt kõik juhtus, ja sai ka tarbijakaitsest uuritud. Kusjuures mitte kumbki ei maininud kindlustusest midagi.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
green
HV veteran

liitunud: 20.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 13:02:09 vasta tsitaadiga

aga kas sa küsisid poest asja ostes user manuali ...ja vaevalt et sealgi kirjas on et peab vooluvõrgust kõik väljas olema..siiski oma loogika ja mingigi mõtlemine peab olema... ja see juba ammuteatud tõde et ei maksa torkida vooluall olevaid esemeid..ikka ennem seinast välja ja alles siis hakkad näiteks tolmu pühkima, teise kohta nihutama jms nagu ka antud juhul eri aparatuuri omavaheline ühedamine. Aga jahh hetkel aitab ainult kindlustus kui su kindlustusleping seda katab, kui ei siis palju õnne.
_________________
Ema ja Isa tassivad jõmpsikat 1. septembril kooli, kes punnib vastu ja karjub täiest kõrist: Kaksteist aastat! Mille eest!?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euro
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 13:10:26 vasta tsitaadiga

Miks ma peaks eraldi küsima? Tarbijakaitse lehel selgelt märgitud, et kõik peab kaasas olema ja veel eesti keeles, samas ühtegi eesti keelset sõna karbi peal pole. Ja kuna teleka manualis kirjas, et EI PEA olema vooluvõrgust väljas, siis miks peaks järsku teiste asjadega erinev see olema?
Ma koguaeg vahetan HDMI pesasid kui telekas välja lülitatud läpaka ja digiboxi vahelt, mitte kunagi pole mitte mingit probleemi tekkinud. Ja nüüd kui esimest korda ostan HDMI switchi siis asi plahvatab lihtsalt.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 13:11:30 vasta tsitaadiga

kas usermanual , must be ei peaks olema , minu arust oli see euro reglemendis sees kuskil ?
Kommentaarid: 344 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 286
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
green
HV veteran

liitunud: 20.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 13:22:16 vasta tsitaadiga

Wordmc9 kirjutas:
kas usermanual , must be ei peaks olema , minu arust oli see euro reglemendis sees kuskil ?


maybe ehk ongi, aga nagu ütlesin et vaevalt et sealgi kirjas on et vooluvõrgust välja esemed ja alles siis.., kui hakata nüüd norima siis peaks kõikidel tehnikavidinatel mis seina käib torgata kaasas olema ENE paksune raamat kus kirjas mida tohib ja kas tohib ja kuidas tohib jne...siinses foorumis küll ja küll old teemasi kus kasutajad nutavad et näe arvuti videokaart või telku hdmi põles maha ja alati on põhjuseks see et üks või teine ühendatavatest seadmetest on olnud vooluall ehk juhtmetpidi seinas...

_________________
Ema ja Isa tassivad jõmpsikat 1. septembril kooli, kes punnib vastu ja karjub täiest kõrist: Kaksteist aastat! Mille eest!?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 13:27:13 vasta tsitaadiga

Võimendusega switch? piisab ju tegelikult ka lühisest karbi sees, ehk tootmisdefektist, et omavahel sobimatud kontaktid siiski suhtesse lasta. Olenevalt milline see switch on, võiks sellele ekspertiisi teha küll. Võibolla on reaalselt kuskilt näha ka, et toode defektne ja, et see suure tõenäosusega põhjustas seadmete riknemise. Sel puhul peaks vastutus langema küll tarnija/tootja kraesse.
_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euro
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 13:35:27 vasta tsitaadiga

ei ole võimendusega, täiesti tavaline mehhaaniline. saab switchida input 1 ja input 2 vahel.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 07.08.2015 13:41:39 Re: HDMI switcher põhjustas lühise - laptop, telekas ja digibox läbikärssanud. vasta tsitaadiga

euro kirjutas:
... digibox oli ka standbys,
kortermajas starmani box? antennijuhe taga? ühe käega kaablivõrgu juhtmeotsast kinni ja teisega ettevaatlikult keskkütte radikast, kas on miskit tunda?
_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
green
HV veteran

liitunud: 20.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 14:20:33 Re: HDMI switcher põhjustas lühise - laptop, telekas ja digibox läbikärssanud. vasta tsitaadiga

ära nüüd seda küll eksperimenteeri kui ei taha just et sul säde hammastevahel oleks icon_lol.gif , siukse asja jaoks on ikka olemas mõõteriistad icon_exclaim.gif

kfl kirjutas:
euro kirjutas:
... digibox oli ka standbys,
kortermajas starmani box? antennijuhe taga? ühe käega kaablivõrgu juhtmeotsast kinni ja teisega ettevaatlikult keskkütte radikast, kas on miskit tunda?

_________________
Ema ja Isa tassivad jõmpsikat 1. septembril kooli, kes punnib vastu ja karjub täiest kõrist: Kaksteist aastat! Mille eest!?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
delef
HV veteran

liitunud: 12.12.2009




sõnum 07.08.2015 14:32:22 vasta tsitaadiga

see ei ole normaalne, et selline asi juhtus! Pigem on seade vigane! vool sees või mitte, ei tohi elektroonika õhku lennata.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 125
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 15:02:51 vasta tsitaadiga

green, antud hetkel on kogu vastutus euronics'i peal.

Kui juhendit pole by default kaasas, siis on ainsaks juhendiks seadme peal olevad märgised. Seadme peal olid märgitud kindlasti, mis pessa mis seade läheb. Kui see kõik sai vastavalt ka ühendatud, siis "toimiti vastavalt juhendile".
Seega kõik lendas taevasse vigase seadme tõttu. Nüüd, kuna vigase seadme müüs euronics, siis euronics on ka kõige eest vastutav. Väga lihtne.

Ja mis ajast ei tohi hdmi'd jooksvalt ühendada? :S Ja kus sul on "siinses foorumis juttu küll olnud", kuidas inimestel seadmed otsa saavad, kui töötavate seadmete hdmi'sid ühendavad? Pole ühtki silma jäänud.

See, et seade peab väljas olema hdmi ühendamise ajal on samasugune jutt, nagu et tänaseid mobiile tuleb ka alguses 24h laadida ja täiesti tühjaks lasta ja nii mitu korda. icon_lol.gif

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
green
HV veteran

liitunud: 20.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 16:13:12 vasta tsitaadiga

jnt, kuule võta tester kätte ja tee näiteks mõõtmine teleka antennipesa ja starmani/stv kaablipistiku vahel niimoodi et telekas on juhtmetpidi vooluall ja tee mõõtmine siis kui on voolualt väljas..või tee mõõtmine teleka antennipesa ja arvuti korpuste vahel siis kui nad ei ole omavahel ühenduses ja pane näidud kirja ja siis tule alles rääkima..küll ja küll näinud aparatuuri mis just sel moel on oma elupäevad lõpetanud ja samuti tehtud katseid.. kui kõik seadmed oleks maandatud korralikult omavahel ühte punkti siis jahh sellist jama juhtuda ei tohiks...
mis puudutab mobla akude ja üldse akude kasutust siis võin tuua lõigu copy/paste ühest hiljuti siit foorumikaudu soetatud akude müüja akude kasutusjuhendist...

Uued akud on tavaliselt osaliselt laetud, enne aku kasutuselevõttu aku esmalt täis laadida. Soovitavalt võiks uut akut laadida vähemalt 10h järjest. Täismahutavuse saavutamiseks on vaja uut akut 3-4 korda täis ja seejärel tühjaks laadida.

vot nii..see tekst siis copytud läpaka aku kasutusjuhendist...

_________________
Ema ja Isa tassivad jõmpsikat 1. septembril kooli, kes punnib vastu ja karjub täiest kõrist: Kaksteist aastat! Mille eest!?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 16:18:37 vasta tsitaadiga

green, kuule kuule, ma olen seda teinud (ka oma kätega) ja tean väga hästi mis toimub. Oled sa äkki pesasid kunagi oma silmaga ka vaadanud? Kui tähelepanelikumalt uurid, näed, et kui juhet ühendada, siis esimesena puutuvad kokku just "maa" klemmid. Isegi, kui isealt korraks tilluke sädemekegi tuleks, siis see ei tohi midagi ära lõhkuda. Ja btw, kui sul on ka välja lülitatud telekas/digibox ning isegi voolu juhe seinast võetud, siis on läbi antenni kabla sul ikka vool sees "maa" klemmil.

Akude kohta jätad targu mainimata, mis tüüpi akudest jutt on. Räägid ilmselt NiMH tüüpi akudest, mida pole vist ~15 aastat enam telefonides kasutatud.

Ühesõnaga, "naised saunas rääkisid" ei päde, kui tahame konkreetselt teada, kes vastutab antud hetkel toimunu eest.

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Diginugis
HV kasutaja
Diginugis

liitunud: 14.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 16:25:06 vasta tsitaadiga

HDMI-l on hot-plug detect pin. Ju seal midagi enamat viga oli.
_________________
PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
green
HV veteran

liitunud: 20.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 16:37:30 vasta tsitaadiga

jnt, ei viitsi sel teemal edasi vaielda ja egas see teemagi siia selleks pole tehtud, ja mis puudutab akusi siis see lõik copytud tekstist käis Li-ion akude kohta.
_________________
Ema ja Isa tassivad jõmpsikat 1. septembril kooli, kes punnib vastu ja karjub täiest kõrist: Kaksteist aastat! Mille eest!?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 16:42:07 vasta tsitaadiga

green kirjutas:
see lõik copytud tekstist käis Li-ion akude kohta.

Pean kindlasti ära mainima siia juurde sel juhul (et ka keegi teine, kes seda teemat loeb, ei saaks valesti aru), et tolle juhendi järgi käitudes tapad sa li-ion aku ära. Selline käitumine on kõige ohtlikum käitumine li-ion aku puhul üldse.
Antud kirjeldus peab paika vaid NiMH ja NiCd (mida meil ei müüda) akude puhul.
Soovitaksin sul ka säästa teisi oma akusid lõhkumast ja võtta ühendust selle tegelasega, kellelt taolise teksti kopeerisid. icon_wink.gif

Seega lõpetuseks:
jnt kirjutas:
kuna vigase seadme müüs euronics, siis euronics on ka kõige eest vastutav. Väga lihtne.

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
green
HV veteran

liitunud: 20.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 16:55:28 vasta tsitaadiga

jnt, näehh..akude killimisest pole siin sõnagi..sain ka ise veidi jälle targemaks ja samuti pole see teguviis mis ennist siia copysin sugugi kahjulik nagu sa väidad... http://digitark.ee/muudid-ja-tegelikkus-kuidas-mobiili-ja-tahvelarvuti-akut-oigesti-laadida/
_________________
Ema ja Isa tassivad jõmpsikat 1. septembril kooli, kes punnib vastu ja karjub täiest kõrist: Kaksteist aastat! Mille eest!?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 17:00:00 vasta tsitaadiga

green, https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium-ion_battery
Ja kui täitsa tänastest telefonidest rääkida: https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_iron_phosphate_battery https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_polymer_battery

Kusjuures, viimaste puhul on "täiesti tühjaks" laskmine lausa eluohtlik, kuna liiga tühjaks minnes tekivad korpuse sees erinevad mürgised gaasid. Kuna viimased pole ka kõvakestas vaid nö. "kilekotis", siis selle purunedes hakkab liitium reageerima õhus oleva hapnikuga väga ägedalt. Viimase kohta võid youtube'ist videomaterjali nautida.

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 07.08.2015 17:06:21 vasta tsitaadiga

Ehh... äkki mainiks selle paanikaõhutamise juurde siiski ära siiski ka selle et enamusel akudega elektroonikast, sh nii mobiilil kui sülearvutil on olemas akukontroller, mis ei lase LiPo elementi alla kriitilise miiinimumi ning samamoodi lülitab laadimise tagant ära kui 100% on käes. Et ei, teie läpakas ei võta leeki külge kohe kui akuprotsent alla 1 langeb icon_razz.gif

viimati muutis pppd 07.08.2015 17:10:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 17:09:34 vasta tsitaadiga

pppd, nii on, ent näiteks hankides 18650 li-ion akusid, pead seda teadma - kas paned oma skeemi vastavad kaitsmed või ostad kaitseskeemidega 18650 aku. Lõppkokkuvõttes ütlen mina, et praktiliselt kõikide liitumiga akude puhul on lausa kahjulik neid tühjaks lasta. Kui kaitseskeemid vahel, siis eluiga väheneb, kui kaitseskeeme pole, leiad end tulekahjust. Ja see käib täpselt vastu greeni poolt toodud jutule. Üritan viimast tegelast valgustada, et tema "teadmised" on reaalses elus äärmiselt kahjulikud ja tuleks üle vaadata, kuidas asjad reaalselt toimivad. Mida rohkem teadlikke HV kasutajaid meil on seda parem.

Aga nagu green ise ütles, pole see teema siin akude üle vaidlemiseks. icon_smile.gif

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2015 17:26:03 Re: HDMI switcher põhjustas lühise - laptop, telekas ja digibox läbikärssanud. vasta tsitaadiga

euro kirjutas:
Terv!

Selline lugu, et ostsin Euronicsist eile HDMI switcheri, Hama firma oma. Kuna mul 2 hdmi pesa telekal, siis tahtsin 3ndat juurde saada, see osutus muidugi elu suurimaks veaks.

Torkasin rahulikult switcheri teleka HDMI pessa, läpaka ühendasin input 1, polnud probleemi, aga nii kui hdmi digiboxi läks nii suur pauk käis ja tuld lendas (digiboxi hdmi ühenduskohast) - hea et surma ei saand.
Ja mitte üks asi tööle ei lähe enam, telekas, läpakas ja digibox.

Telekas oli kinni, läpakas oli sleep modes, digibox oli ka standbys, playstation 3 oli teises hdmi pesas aga see töötab. Mis teha? Ilmselgelt Euronics mul tehnikat kinni ei maksa, aga kurat, kuradi sitta nad müüvad mulle.
Ma suht võhik ka, võibolla ise tegin midagi valesti, muidugi switcheril polnud mingisugust paberit ka kaasas kuidas asja installida.

Mida te minu nahas esimesena teeksite ja kellega ühendust võtaks?

Mina kontrolliks sinu nahas olles esimese asjana ja kiiremas korras üle elektrisüsteemi.

Sümptomite järgi on stepsli maanduskontakt ühendatud faasiga ning rikkevoolukaitse sul ilmselgelt puudub.
Kui sa ei saanud aru mida ma praegu ütles, kutsu kiiremas korras pädev paberitega elektrik.

Pauk ja tuli saab tulla HDMI pistikust ainult siis kui nt. telku oli maandamise asemel faasi otsas ja läppar maandatud. Kui läppar oleks sul faasiotsas siis oleks sul munad seda tundun kui läppari sülle oleks tõstnud.
Või oli sul lihtsalt mingi seade pekkis ja ennem midagi ei plahvatanud kui maanduse läbi hdmi kabla sai.

Edit: Midagi oli sul tõenäoliselt digibox'iga nihu.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2015 12:54:58 vasta tsitaadiga

tsitaat:
ikka ennem seinast välja ja alles siis hakkad näiteks tolmu pühkima


icon_lol.gif

_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2015 13:37:02 vasta tsitaadiga

ivokas kirjutas:
tsitaat:
ikka ennem seinast välja ja alles siis hakkad näiteks tolmu pühkima


icon_lol.gif

Ja kui seina tagasi paned, siis pead 10h ootama enne, kui taas sisse lülitad.

Igatahes, isegi kui see seade on praak, siis vaevalt, et Euronics su ülejäänud tehnika kinni maksab. Parimal juhul saad uue switchi neilt tasuta.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 08.08.2015 21:37:05 Re: HDMI switcher põhjustas lühise - laptop, telekas ja digibox läbikärssanud. vasta tsitaadiga

green kirjutas:
kfl kirjutas:
euro kirjutas:
... digibox oli ka standbys,
kortermajas starmani box? antennijuhe taga? ühe käega kaablivõrgu juhtmeotsast kinni ja teisega ettevaatlikult keskkütte radikast, kas on miskit tunda?
ära nüüd seda küll eksperimenteeri kui ei taha just et sul säde hammastevahel oleks icon_lol.gif , siukse asja jaoks on ikka olemas mõõteriistad icon_exclaim.gif
teemaalgataja euro nüüd kadunud ... naabri pekkis kineskooptelekast antennikaablisse lekkinud laks halvas näpud klaviatuurivõimetuks? euro, kui veel elus oled, siis võin kehras testriga külla tulla ...
_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.08.2015 12:54:59 vasta tsitaadiga

Oh neid koolitatud - diplomeid omavaid - spetsialiste küll... beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif
Ei tasu ikka peksta Valet Poksikotti, seda enam, et Õige Poksikott vaatab seda naerdes pealt ja mõtleb kuidas järgmised tehnikad edukalt saaks maha põletada.... icon_cool.gif

Õige patune näeb välja nii nagu on järgneval pildil.

1. Ja sellel, testri-pildil, pole kirjas mitte alalispige 3,13V vaid on kirjas alalispinge 313V.
2. Ja selline alalispinge, vahemikus a 310-320V (sõltub võrgupinge suurusest), on olemas kõikides tänapäevastes impulss-toiteplokkides.
Ja vahet pole kas on see moblalaadija, arvuti, teleri jt. seadme toiteplokk.
3. Ja nüüd siis kõige olulisem - nii kui on "juhe seinas", nii on kohe ka see pinge olemas.

4. Ja vot seetõttu tulebki:
- võtta "juhe seinast"
- siis oodata kuni see pinge langeb "nulli".
- ja vot alles siis võib teha igasugu juhtmete ja lisaseadmete külgeühendamist või lahtiühendamist.

4. Ning üks asi veel:
A. probleem on väiksem kui kõik seadmed asuvad ühel ja samal faasil
B. probleem on oluliselt suurem kui seadmed on jagatud 2-3 faasi vahel.
- Sel juhul võib tekkida ka olukord kus pinge pole mitte 315V vaid on näiteks 2x315V või koguni 3x315V.

5. Ja kes seda kõike väga täpselt arvutada ja mõõta tahab (pingete, voolude jagunemised-liitmised), siis selleks on olemas Kirchoffi II Seadus.
Tundub küll tüütu ja keeruline Reegel olevat aga tegelikult on sama lihtsalt selgeks õpitav kui nutitelefoni käsitlemine... icon_cool.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2015 21:58:08 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Oh neid koolitatud - diplomeid omavaid - spetsialiste küll... beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif
Ei tasu ikka peksta Valet Poksikotti, seda enam, et Õige Poksikott vaatab seda naerdes pealt ja mõtleb kuidas järgmised tehnikad edukalt saaks maha põletada.... icon_cool.gif

Õige patune näeb välja nii nagu on järgneval pildil.

1. Ja sellel, testri-pildil, pole kirjas mitte alalispige 3,13V vaid on kirjas alalispinge 313V.
2. Ja selline alalispinge, vahemikus a 310-320V (sõltub võrgupinge suurusest), on olemas kõikides tänapäevastes impulss-toiteplokkides.
Ja vahet pole kas on see moblalaadija, arvuti, teleri jt. seadme toiteplokk.
3. Ja nüüd siis kõige olulisem - nii kui on "juhe seinas", nii on kohe ka see pinge olemas.

4. Ja vot seetõttu tulebki:
- võtta "juhe seinast"
- siis oodata kuni see pinge langeb "nulli".
- ja vot alles siis võib teha igasugu juhtmete ja lisaseadmete külgeühendamist või lahtiühendamist.

4. Ning üks asi veel:
A. probleem on väiksem kui kõik seadmed asuvad ühel ja samal faasil
B. probleem on oluliselt suurem kui seadmed on jagatud 2-3 faasi vahel.
- Sel juhul võib tekkida ka olukord kus pinge pole mitte 315V vaid on näiteks 2x315V või koguni 3x315V.

5. Ja kes seda kõike väga täpselt arvutada ja mõõta tahab (pingete, voolude jagunemised-liitmised), siis selleks on olemas Kirchoffi II Seadus.
Tundub küll tüütu ja keeruline Reegel olevat aga tegelikult on sama lihtsalt selgeks õpitav kui nutitelefoni käsitlemine... icon_cool.gif beer_yum.gif

Sellist jura on lihtsalt raske kommenteerida.
tsitaat:
Teine Kirchhoffi seadus[muuda | redigeeri lähteteksti]
Kinnise elektriahela elektromotoorjõudude algebraline summa võrdub selle ahela kõigi harude pingelangude algebralise summaga. [1]

Teise Kirchhoffi seaduse teistsuguse sõnastuse järgi võrdub ahela igas kinnises kontuuris elektromotoorjõudude algebraline summa kõikidel [takistitel tekkivate pingelangude algebralise summaga.

3x315 volti? tõsiselt? Äkki joonistad meile skeemi, kuidas sellist pinget võrgupingest saada. Et kolm faasi ühendame kas deltasse või tähte või TT(tahanteada) skeemi.

Sinu 315 peab olema hoopis 230*ruutjuur2 ehk 230V AC lastuna läbi dioodsilla ehk 325V mis on impulsstoite primaarahelas ning mingi HDMI ühendamise tagajärjel tuld ei põhjusta.

Ja mingi passiivne HDMI tilbunn ei saa tuld põhjustada. Viga oli pekkis seadmes või elektrisüsteemis.
Sa võid kõik HDMI juhid omavahel lühisesse lasta ja sa ei saa sealt tuld.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2015 22:16:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kuule võta tester kätte ja tee näiteks mõõtmine teleka antennipesa ja starmani/stv kaablipistiku vahel

kuule, ma võin sulle öelda, et KUI sa sealt mingit tulemit mõõta saad, on kuskil keegi maandustega räigelt võssa pannud.

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2015 22:27:48 vasta tsitaadiga

Kui on viisaka sisetakistusega digitester, siis võib ilusaid suuri pingenumbreid näha küll (kaitsejuht/maandus ju paljudel seadmetel enamasti puudub), aga juba imeväikese koormuse all need numbrid kukuvad koheselt nulli.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 10.08.2015 17:55:18 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
tsitaat:

kuule võta tester kätte ja tee näiteks mõõtmine teleka antennipesa ja starmani/stv kaablipistiku vahel

kuule, ma võin sulle öelda, et KUI sa sealt mingit tulemit mõõta saad, on kuskil keegi maandustega räigelt võssa pannud.

Mitte ainult. Ka kehv/vigane võimendi annab pinge peale.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euro
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2015 13:34:54 vasta tsitaadiga

Olin jah kadunud, polnud üldse kodus. Tarbijakaitse vastas, et kui seade vigane siis seaduse järgi on kõik Euronicsi kaelas ja peavad vussiläinud tehnika kinni maksma. Igatahes saatsin Euronicsile vabavormis kirja, nagu nad palusid ja ootan vastust. Ilmselt neilt keegi tuleb siia vaatama või tellivad kellegi. Eks ma üritan kursis hoida teid siin.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2015 14:12:32 vasta tsitaadiga

euro, huvitav oleks teada küll, kuidas asi edeneb, kuna ise-enesest on tõesti kõik euronics'i kaelas. Tõsi, keeruliseks võib minna, kui su kodune juhtmestik ei vasta nõuetele, mis antud seadmetel on... samas, sinu hdmi switch'il polnud mitte mingit paberit => polnud mitte mingeid nõudeid. icon_razz.gif
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
euro
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2015 12:40:50 vasta tsitaadiga

Euronicsist helistati ja öeldi, et ei oleks tohtinud olla tehnika vooluvõrgus sees ja see switcher on puhtalt mehhaaniline ja seal ei saa sellist pinget juhtuda. Jutu järgi pidi olema teleka ja digiboxi vaheline mingisugune tõrge, rääkis 100 voldist midagi. Ühesõnaga ütles, et ma testeriga mõõdaks need kaablid üle.

Aga see spetsialist ütles, et kurb lugu ja nende seade korras.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2015 15:32:56 vasta tsitaadiga

euro kirjutas:
Euronicsist helistati ja öeldi, et ei oleks tohtinud olla tehnika vooluvõrgus sees ja see switcher on puhtalt mehhaaniline ja seal ei saa sellist pinget juhtuda. Jutu järgi pidi olema teleka ja digiboxi vaheline mingisugune tõrge, rääkis 100 voldist midagi. Ühesõnaga ütles, et ma testeriga mõõdaks need kaablid üle.

Aga see spetsialist ütles, et kurb lugu ja nende seade korras.


Nüüd jääb veel tarbijakaitsel sulle öelda, et kui juhendit kaasa ei antud ja teenindaja sind ka ei juhendanud seadet ühendama, siis on ikkagi tegemist müüjapoolse erroriga.

PS. me kõik oleme kindlasti pimesi telerile antennikaablit järele ühendanud ja ka HDMI kaableid, kerge surin ikka näppudest läbi käib kui pesa ja otsa vahele jääb. Heal juhul näeb ka sädet liideste omavahelisel ühendamisel ja nii võib tõesti üks hdmi liidestest saba anda, aga et mingi pauk käiks, ja kõik läbi on, kuulen esmakordselt.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euro
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2015 17:34:36 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
euro kirjutas:
Euronicsist helistati ja öeldi, et ei oleks tohtinud olla tehnika vooluvõrgus sees ja see switcher on puhtalt mehhaaniline ja seal ei saa sellist pinget juhtuda. Jutu järgi pidi olema teleka ja digiboxi vaheline mingisugune tõrge, rääkis 100 voldist midagi. Ühesõnaga ütles, et ma testeriga mõõdaks need kaablid üle.

Aga see spetsialist ütles, et kurb lugu ja nende seade korras.


Nüüd jääb veel tarbijakaitsel sulle öelda, et kui juhendit kaasa ei antud ja teenindaja sind ka ei juhendanud seadet ühendama, siis on ikkagi tegemist müüjapoolse erroriga.

PS. me kõik oleme kindlasti pimesi telerile antennikaablit järele ühendanud ja ka HDMI kaableid, kerge surin ikka näppudest läbi käib kui pesa ja otsa vahele jääb. Heal juhul näeb ka sädet liideste omavahelisel ühendamisel ja nii võib tõesti üks hdmi liidestest saba anda, aga et mingi pauk käiks, ja kõik läbi on, kuulen esmakordselt.


Nii on. Ma põhimõtteliselt üle poole aasta ja üle päeva vahetanud HDMI kaableid sellel telekal, sest 2 HDMI pesa minujaoks vähe ja mitte üht kordagi mitte mingit tõrget pole olnud, isegi harvadel juhtudel on elukaaslane nii vahetanud et telekas jt seadmed töötavad. Ja järsku kui mingi jublaka vahele panen tuleb korralik sähvakas ja mõnus kärsahais kõigist aparaatidest mis kahjustada said. Eriti lahe on see, et kõik mis selle switcheriga ühenduses olid andsid saba, Playstation 3 jäi terveks, mis ka oli telekaga ühenduses aga teleka teises HDMI pesas.

Euronicsist öeldi veel seda ka, et seal ei peagi olema juhendit sees, sest see kõik iseenestmõistetav ja lihtne.

Veel öeldi Euronicsist, et see suurem sähvakas ka ei saa tõsi olla, sest tema arust pole see võimalik. Põhimõtteliselt ei uskunud mu ühtegi sõna ja tahtis lihtsalt kiiresti õhtale saada selle teemaga.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2015 17:45:46 vasta tsitaadiga

Asjad on maandatud? Mõtlen päris maandust kodus mitte maandusega pikendusjuhet...
Asjade ühendamisest voolu all. Nt arvuti videokaarte on küll lennanud nii, et pannakse või võetakse töötava teleka küljest videojuhe sisse välja, tavaline rca otsaga juhe, mitte hdmi.
Ise olen lasknud emaplaadi heliosa läbi pannes töötavale arvutile kõlarid külge... Optiline väljund jäi tööle, analoogis vaikus...

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euro
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2015 17:48:01 vasta tsitaadiga

Täpselt ei tea, aga eeldan, et on, kolisin alles pool aastat tagasi sisse siis jutujärgi oli kõik elektrisüsteem täiesti ära vahetatud.

Võibolla peaks elektriku siia kutsuma või siis rääkima selle ettevõttega kes seda maja haldab?

On see üldse võimalik, et maanduseta võiks juhtuda selline asi?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Priidik199
HV kasutaja
Priidik199

liitunud: 14.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2015 18:00:32 vasta tsitaadiga

Soovitaks ikka uuesti tarbijakaitsega koostöös Euronicsiga suhelda. Arusaadav, et nemad halba ei taha jne aga kui seaduses on punkt, et peab juhend kaasas olema (või eelnevalt teenindaja sind juhendama, et võta seadmed ühendamiseks vooluvõrgust välja) siis praegusel juhul on nende tegemata töö. Klient ei pea kaupa ostes veenduma kas on juhend kaasas või mitte (ilmselge, et on), seda peab müüja vaatama.
Neil vist on tavaks juba esimese asjana vastu vaielda, loe seda artiklit: http://kasulik.delfi.ee/news/uudised/foto-euronicsist-soetatud-teleri-ekraanil-laius-suur-mora-pood-suudistas-klienti?id=72073815
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2015 18:14:56 vasta tsitaadiga

green kirjutas:
aga kas sa küsisid poest asja ostes user manuali ...ja vaevalt et sealgi kirjas on et peab vooluvõrgust kõik väljas olema..siiski oma loogika ja mingigi mõtlemine peab olema... ja see juba ammuteatud tõde et ei maksa torkida vooluall olevaid esemeid..ikka ennem seinast välja ja alles siis hakkad näiteks tolmu pühkima, teise kohta nihutama jms nagu ka antud juhul eri aparatuuri omavaheline ühedamine. Aga jahh hetkel aitab ainult kindlustus kui su kindlustusleping seda katab, kui ei siis palju õnne.
Kui manuaalis pole, siis julgelt kohtusse. Võtke ameerikast õppust.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2015 19:08:10 vasta tsitaadiga

Võta see vidin kaasa, marsi euronicsisse ja ühendage vahele, kui seade ikka päris pekkis, peaks seal ka ikka ilutulestikku saama ju icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2015 19:20:18 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 12.08.2015 19:38:31 vasta tsitaadiga

Wuut ei tohigi hdmi kablat lihtsalt läpakale taha visata? Koguaeg ju nii tehtud. Et siis ühendada võtan telku vooluvõrgust välja, läpakal aku tagant, läpakasse DP-hdmi üleminek ja sinna hdmi kaabel, mis teleka küljes? USB pulga võib ikka telkule niisama taha visata? Või ohtu ei ole juhul, kui coax karpi ei ole?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2015 20:03:26 vasta tsitaadiga

Teoreetiliselt kui 2 seadet omavahel ühendad, siis peakski kõik välja lülitama ja elektrivõrgust eemaldama.
Reaalsuses - kes see krt viitsib? Eeldaks et jubinatel ikka kaitsed olemas mitte nii, et kui vasta läheb, leek väljas.
Ma olen kh arvuti ja teleri korduvalt ühendanud seisus, kus mõlemad töötavad. Krt, õnneks leeki pole näinud (ptüi ptüi ptüi)

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2015 20:08:40 vasta tsitaadiga

no kuulge, mis te seletate siin, et seadmed välja tuleb lülitada? Kas nalja pärast on varjestus (maa) "klemm" pikem nii, et see on esimene, mis kontakti saab? Me ei räägi siin ligadi-logadi nõukogude põlve otsas tehtud elektroonikast, kus pin'id lihtsalt reas kuskil on ka nö. välistele seadmetele...
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2015 05:21:03 vasta tsitaadiga

Kas teleka ja boxi juhtmete otstes on ikka see paks pistik või on see õhuke? Õhuke ei ole ju maandusklemmiga.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2015 10:17:33 vasta tsitaadiga

Märt., milline hdmi see varjestuseta on? :S
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  HDMI switcher põhjustas lühise - laptop, telekas ja digibox läbikärssanud. mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.