Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Arvutitark märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 94, 95, 96  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2015 22:14:50 vasta tsitaadiga

oleks mnnil hambad, näriks pähkleid. ma räägin veelkord, me ei tea milline kahest hüpoteesist käigus on. mingi ora sunnib sellist asja tegema ning sellisest seisukohast lähtudes peaks selline käitumine olema mõeldud jätkusuutlikuks.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2015 22:28:20 vasta tsitaadiga

ootame tarbijakaitse otsuse ära rahulikult...

ma ausaltöeldes ei saa aru, mis motivatsioon on asju AT'st üldse osta... ainukese põhjusena näen laia levikut.. hinnad jne. neil parimad juba ammu ei ole (nimemuutusest) ja teenindusega on koguaeg jamasid, mida näeb selgelt siit teemast...

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2015 22:52:28 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
AT-st nägemus on selline:

Spoiler Spoiler Spoiler


... miskipärast meenus selle teemaga seoses üks "Pealtnägija" saatelõik:
http://etv.err.ee/v/elusaated/pealtnagija/pealtnagija_lood/7fbfe785-d1c2-4b1f-834b-0a0f36ced31e
... eks igaüks teeb omad järeldused icon_rolleyes.gif

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2015 23:41:32 vasta tsitaadiga

Siin üsna mitmed on väitnud on soodsamaid kohti. Kuid kordagi ma ei ole näinud, et oleks selle koha nime mainitud kui selline " hea ja soodsam " koht olemas miks siis ei valgustata mitteteadjaid ning ei esitata fakte?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2015 23:50:51 vasta tsitaadiga

El-Fuego, ei ole viisakas teiste teemat solkida
Muideks, selle jaoks üks hea leht olemas kus hindu võrrelda, www.hinnavaatlus.ee icon_wink.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2015 23:52:33 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis Muhekas 29.07.2015 00:12:58, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2015 23:56:03 vasta tsitaadiga

El-Fuego kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler
ma mõtlesin ikka seda, et hakkame nüüd teiste firmade linke viskama odavamate hindadega AT teemasse........
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 01:01:47 vasta tsitaadiga

ot:
laurx kirjutas:
miks näiteks seesama kingstoni eluaegne garantii kehtib vaid esimese omaniku puhul?
Psych0 kirjutas:
mis puudutab klienti ja kolmandat osapoolt, aga vähemalt tuli nii palju välja, et Sapphire-i tooteid osta ei tasu.
laurx kirjutas:
ütleme siis sama asja teiste sõnadega: ära osta asja, mille tootja ei lase sind enda juurde garantiid tegema. 1 neist on sapphire.

Õige mitmel tootjal on tootjapoolne garantii teenindus vaid juhul kui toode on registreeritud suhtkoht peale ostu sooritamist ja kehtib vaid esimese või esimese ja teise omaniku puhul - Second hand teemal on enamus tootjad suht karmi suhtumisega ja lähtuvad samuti rahvusvahelisest seadusandlusest mis pea alati kaitseb vaid esimest ostjat.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 02:11:51 vasta tsitaadiga

kui nii hakatakse mujal poodides ka tegema, siis 2nd hand kaubaga on suht p*rses seis. kurat, mis seal vahet on, kes see teine, kolmas või kuradi kahekümnes omanik on. kui toode on hea ja kasutatakse ettenähtud kohas ja keskkonnas, siis on ju kõik korras. kui toode on s*tt ja ettekirjutuste kohaselt määratud keskkonnas ja tingimustes vastu ei pea, siis see peaks ju ka ilmselge olema. ei hakka koinereid kaitsma, see on ikka suht consumer-grade kaardi piinamine.
point selles, et garantii kehtib tootele ja ainult tootele. kui mul vanaema käib moosi-jahu poetripi ajal ka Arvutitargast korra läbi ja võtab oma nimega sealt posu RAMi ja paar 980Ti-d, siis kas mina ei saagi garantiisse neid tuua, kui nendel mingi defekt küljes peaks olema? või kui ilmneb pisut hiljem mingi anomaalia, aga selleks ajaks on memme juba mulla all, mis siis pean plekkima hakkama w?

igastahes, tigedaks ajab see eestlaste koorimine. pangad, valitsus, nüüd ka lihtsad poed.

mis veel.. usun, et oleks võinud kohe vastata kliendile, et Sapphire kaartide puhul toimib tehase garantii vaid esimesele/originaalsele ostjale, mitte hakata mingit pikka pläma ajama ja seda draamat nii hullult kerida. kaks nädalat nagu "Vaprad ja Ilusad" icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomm2n
Kreisi kasutaja
tomm2n

liitunud: 08.11.2005



Online
sõnum 29.07.2015 09:06:46 vasta tsitaadiga

Ei suuda välja mõelda, mida AT-l sellest situatsionist võita on. Võimalik on kaotata ainult hulga HV kasutajatest kliente. Paljud HV kasutajad peaks ju olema sellised uue tehnika huvilised, kes tihti ostavad-müüvad-vahetavad. Kainelt mõeldes peaks olema selline sihtgrupp, mida tasuks AT-l hoida.
Kasutada mingit tõlgendust võlaõigusseadusest, et piirata kehtiva garantiiga jupi garantiiõigust tundub tobe. Kolmas isik või mitte, aga katkine jupp tuuakse ju alati poodi tagasi esmase kehtiva arve/ostu-müügi lepinguga. Kui tehasegarantii kehtib ainult esmasele ostjale või esmase arve-ostumüügi lepingu alusel, siis probleemi ju tegelikult ei ole. Tundub lihtsalt AT poolt soovimatusega garantiiga tegeleda. Minu meelest pole Killhoven mingit laimu levitanud. See auk on rohkem ikka mingi AT "tarkpea" kaevatud.
Kommentaarid: 159 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.07.2015 09:13:09 vasta tsitaadiga

ot:
Kui ostad salongist uue auto ja otsustad kuue kuu pärast selle maha müüa sest näiteks roolirattal pole ikka nelja kodarat, kas siis uus ehk teise ringi ostja jääb kohe garantiist ilma?
Hoidku selle eest, et järgmise kuue kuu pärast müüb teine ostja selle auto kolmandale maha

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 09:30:57 vasta tsitaadiga

Järelikult kingitusteks kellelegi ei ole samuti mõtet Arvutitargast asju osta.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 09:37:21 vasta tsitaadiga

tomm2n kirjutas:
Ei suuda välja mõelda, mida AT-l sellest situatsionist võita on. Võimalik on kaotata ainult hulga HV kasutajatest kliente. Paljud HV kasutajad peaks ju olema sellised uue tehnika huvilised, kes tihti ostavad-müüvad-vahetavad. Kainelt mõeldes peaks olema selline sihtgrupp, mida tasuks AT-l hoida.
Kasutada mingit tõlgendust võlaõigusseadusest, et piirata kehtiva garantiiga jupi garantiiõigust tundub tobe. Kolmas isik või mitte, aga katkine jupp tuuakse ju alati poodi tagasi esmase kehtiva arve/ostu-müügi lepinguga. Kui tehasegarantii kehtib ainult esmasele ostjale või esmase arve-ostumüügi lepingu alusel, siis probleemi ju tegelikult ei ole. Tundub lihtsalt AT poolt soovimatusega garantiiga tegeleda. Minu meelest pole Killhoven mingit laimu levitanud. See auk on rohkem ikka mingi AT "tarkpea" kaevatud.

Ei, tegemist pole AT kiusuga, vaid sellega, et AT ei soovi omast taskust asja kinni maksta, kui on reaalne risk, et tootja mingil põhjusel ei soovi maksta.
Kuna Eesti seadused on siiski ülimuslikud, siis on järeldus see, et Sapphire kaarte pole mõtet enam Eestis kellelgi müüa, kui edasimüüja peab garantii kinni plekkima.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 09:51:54 vasta tsitaadiga

Tanel, see võib selgitada olukorda, kuid ei põhjenda seda kuidagi, sest seaduse ees on nii klient kui ka pood võrdsed! Äririskid on poe kanda ja nende kliendile nina alla hõõrmuine on äärmiselt kohatu, seaduse täitmisest keeldumisega ähvardamine aga juba tase omaette, sellistel firmadel reeglina pikka pidu pole. Ma siiralt loodan, et see ei ole AT juhtkonna ametlik seisukoht icon_confused.gif
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 09:53:00 vasta tsitaadiga

veebruaris juba oli sama teema at poolt: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8543398#8543398
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:00:43 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Tanel, see võib selgitada olukorda, kuid ei põhjenda seda kuidagi, sest seaduse ees on nii klient kui ka pood võrdsed! Äririskid on poe kanda ja nende kliendile nina alla hõõrmuine on äärmiselt kohatu, seaduse täitmisest keeldumisega ähvardamine aga juba tase omaette, sellistel firmadel reeglina pikka pidu pole. Ma siiralt loodan, et see ei ole AT juhtkonna ametlik seisukoht icon_confused.gif


Justnimelt äririsk. Ja päris suur rahalise kaotuse risk. Kui Sapphire on sellised tingimused kehtestanud, siis nende kaarte ei tohikski ükski Eesti edasimüüja müüa, kui nende garantiitingimused ei vasta Eesti seadustele. Kivi nii Sapphire kui Eesti maaletoojate/distribuutorite kapsaaeda, et end Sapphire tingimustega kurssi pole viinud ja neid kaarte edasimüüjatele pakuvad. Edasimüüjad võivad päris korralikult kõrbeda tagantjärgi. Aga Sapphire toodete müügi peaks ASAP peatama, et tulevikus selliseid jamasid vältida.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:03:17 vasta tsitaadiga

Tanel, see ei puutu antud juhul absoluutselt käesoleva poleemika konteksti ja ei peaks olema kliendi probleem, lausa ebaseaduslik on seda kliendi probleemiks teha, mida AT aga ilmselgelt teha üritab!
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rlf
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:08:17 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
Tanel, see võib selgitada olukorda, kuid ei põhjenda seda kuidagi, sest seaduse ees on nii klient kui ka pood võrdsed! Äririskid on poe kanda ja nende kliendile nina alla hõõrmuine on äärmiselt kohatu, seaduse täitmisest keeldumisega ähvardamine aga juba tase omaette, sellistel firmadel reeglina pikka pidu pole. Ma siiralt loodan, et see ei ole AT juhtkonna ametlik seisukoht icon_confused.gif


Justnimelt äririsk. Ja päris suur rahalise kaotuse risk. Kui Sapphire on sellised tingimused kehtestanud, siis nende kaarte ei tohikski ükski Eesti edasimüüja müüa, kui nende garantiitingimused ei vasta Eesti seadustele. Kivi nii Sapphire kui Eesti maaletoojate/distribuutorite kapsaaeda, et end Sapphire tingimustega kurssi pole viinud ja neid kaarte edasimüüjatele pakuvad. Edasimüüjad võivad päris korralikult kõrbeda tagantjärgi. Aga Sapphire toodete müügi peaks ASAP peatama, et tulevikus selliseid jamasid vältida.


See jutt siin Sapphire kohta päris õige siiski pole. Tootja ei küsi maaletoojalt/edasimüüjalt kunagi, kes on toote garantiisse toonud, seega on vale siin rääkida müüja riskist.

Tootja vahetab defektse toote maaletoojale/edasmüüjale alati, kui toote garantiiaeg on tuvastatav ning toode ei ole füüsiliselt defektne.


viimati muutis rlf 29.07.2015 10:10:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 156
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:10:57 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Tanel, see ei puutu antud juhul absoluutselt käesoleva poleemika konteksti ja ei peaks olema kliendi probleem, lausa ebaseaduslik on seda kliendi probleemiks teha, mida AT aga ilmselgelt teha üritab!


Puutub ikka küll. Ja päris otseselt. Pane end edasimüüja seisu. Kas sina oleksid nõus lambist maksma kinni kümneid kaarte omast taskust, teadmata kas tootja maksab või mitte?
Otseloomulikult iga ettevõtja üritab potentsiaalseid kahjusid vältida. Kui AT garanteeritult saaks selle raha tootjalt tagasi, poleks seda keberniiti ega teemaarendust.
Järelikult seal miskit on tootja poolel. Kui need Sapphire garantiitingimused on ebaseaduslikud, on Eesti edasimüüjad korralikult endale jalga lasknud Sapphire toodete müügiga.
Loo moraal: enne mingi tootja toodete müügi algust tuleb kontrollida nende garantiitingimuste vastavust Eesti seadustele. Side lõpp.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:17:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Pane end edasimüüja seisu. Kas sina oleksid nõus lambist maksma kinni kümneid kaarte omast taskust, teadmata kas tootja maksab või mitte?

esimene minu kahest hüpoteesist. ostke asju, mille garantiid te saate lõpp-kasutajana tootja juures teha. kes siin seletas, et teise käe asjadega on nüüd jama siis teretulemast reaalsesse maailma, teise käe asjadega ongi "jama" - kui sa ostad kasutatud asja siis see ongi kasutatud ning selline tootja / müüjapoolne juramine tuleb müüjal oma asja hinnast kenasti maha kirjutada. müügiteemades enam AT arve olemasolu garantii alusena arvesse ei lähe. kes arve üle joonistavad, võtavad vastutuse selle eest, et võltsisid dokumenti ning AT saab oma süsteemidest ainult ühe CTRL-F iga tuvastada, mis tegelikult arvele kirja pandi.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:20:35 vasta tsitaadiga

Tanel, ja kui panengi, kas see võimaldab mul seadusega pandud kohustustest kuidagi mööda hiilida? Inimlikust aspektist võin olukorrast aru saada, kuid ma ei usu, et minuga poest teisiti käitutaks, kui seadus oleks poe poolt ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:21:46 vasta tsitaadiga

Asi on puhtalt rahas kinni, mitte kellegi jonnis.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:26:03 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Asi on puhtalt rahas kinni, mitte kellegi jonnis.

Miks siis AT jonnib? Äri ongi raha ja kui pole raha äri ajada, siis on järelikult aetud äri valesti! Selliseid olukordi lahendab aga seadus, mitte kellegi kõhutunne või muidu vildakas arusaam asjast.

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:27:44 vasta tsitaadiga

DigeBeni, kui sa tähele ei pannud siis seadust parajasti oma kasuks väänatakse.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:34:21 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
DigeBeni, kui sa tähele ei pannud siis seadust parajasti oma kasuks väänatakse.

... see pole isegi oma kasuks väänamine, parimal juhul vaid häma. Seaduse väänamine eeldaks millelegi konkreetsele tuginemist. Lihtsalt võlaõiguseadusele vihjamine ei päde, sest see pole ainuke müüja ja tarbija vahelist suhet reguleeriv seadus ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:35:05 vasta tsitaadiga

üks samm korraga. iga konsultatsiooni eest tuleb ilmselt juristile maksta. nüüd on küsimus tarbijas. kui asi sinnapaika jäetakse, saab kuniks targa tarbija tekkimiseni asju sellise põhjednusega lahendada.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:39:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

siis on järelikult aetud äri valesti!

BINGO!

tsitaat:

Loo moraal: enne mingi tootja toodete müügi algust tuleb kontrollida nende garantiitingimuste vastavust Eesti seadustele.

Kui AT väide vastab tõele, poleks ükski edasimüüja pidanud Sapphire tooteid üldse müüki võtmagi

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rewer
HV Guru
rewer

liitunud: 31.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:39:24 vasta tsitaadiga

Eestis on garantii andmine vabatahtlik. Seadusest tulenevalt võib tarbija kahe aasta jooksul pretsensiooni esitada.
Seda ei tea, kes viitsib võib VÕSist uurida, kas pretsensiooni esitajaks peab olema algne ostja.
Tarbijakaitse lehel olevas dokumendis "JUHEND Pretensiooni esitamine ja garantii ning kaebuse lahendamine" on see vastuoluline.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 1310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 922
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:45:09 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Puutub ikka küll. Ja päris otseselt. Pane end edasimüüja seisu. Kas sina oleksid nõus lambist maksma kinni kümneid kaarte omast taskust, teadmata kas tootja maksab või mitte?
Otseloomulikult iga ettevõtja üritab potentsiaalseid kahjusid vältida. Kui AT garanteeritult saaks selle raha tootjalt tagasi, poleks seda keberniiti ega teemaarendust.
Järelikult seal miskit on tootja poolel. Kui need Sapphire garantiitingimused on ebaseaduslikud, on Eesti edasimüüjad korralikult endale jalga lasknud Sapphire toodete müügiga.
Loo moraal: enne mingi tootja toodete müügi algust tuleb kontrollida nende garantiitingimuste vastavust Eesti seadustele. Side lõpp.


Müüja võtab omale riski jah kui Sapphire tooteid müüb, samahästi võetakse Apple'i toodete müümisel risk endale, sest neile kehtib mujal maailmas 1-aastane garantii, meil PEAB asjadel olema 2-aastane garantiiperiood (pretensiooni esitamise õigus)...
Natukene lambine suhtumine Sapphire'i poolt ja suht lambine suhtumine AT poolt, eks lasevad endale jalga...
Eesti seaduste ülimuslikkuse suhtes võiks veel mainida, et EL seadused on siiski ülimuslikud ja kui me seadused lubavad sellist sigadust, siis võiks EL'i omad ka üle vaadata (lasta)....

Keegi siin, aga, uuris, kust odavam (ja korraliku firma käest) osta on, siis www.hv.ee lahti ja vaata.
Spoiler Spoiler Spoiler


See väljatoodud auto näide on ka hea.

rewer'i tsiteeritud osa järgi võib öelda, et kui ütled, et oled tarbija esindaja ei pea sa midagi tõestama hakkama.. ja nad peavad asja sisse võtma...
See ei ole vastuoluline... tarbija võib esitada pretensiooni ise või esindaja kaudu ja esindaja ei pea tõestama, et ta esindaja on... icon_smile.gif

_________________


viimati muutis rmc 29.07.2015 10:45:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:45:10 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

siis on järelikult aetud äri valesti!

BINGO!

tsitaat:

Loo moraal: enne mingi tootja toodete müügi algust tuleb kontrollida nende garantiitingimuste vastavust Eesti seadustele.

Kui AT väide vastab tõele, poleks ükski edasimüüja pidanud Sapphire tooteid üldse müüki võtmagi

... ja kuidas on see täpselt kliendi probleem või üldse kliendile edasi kantav või miks peaks klient sellest hoolima?

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 10:48:08 vasta tsitaadiga

antud juhtumit tuleb muidugi vaadelda natuke laiemalt: nimelt tegi AT ise reklaami kunagi, et "õu, meil on ilgelt head kaevamise kaardid, sapphire omad, tulge ja ostke.." ja nüüd käib jauramine "õu, ostsite kaardi aga ei mänginud vaid kaevasite.. mittesihipärane kasutamine, poisid, edasimüümine, poisid, VÕS, poisid, laimate siin meid nüüd.."
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 12:16:18 vasta tsitaadiga

Seda võlaõigus seadust muudeti hiljuti ja tõesti oli sellise sõnastusega klause, lugesin selle osaliselt läbi ka, aga mäletamismõõda oli üldse teises kontekstis see, kui seda hetkel AT esitas.
_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 12:57:49 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
seaduse ees on nii klient kui ka pood võrdsed!
Just nii - tegelikus elus ei ole klient "kuningas"
DigeBeni kirjutas:
seaduse täitmisest keeldumisega ähvardamine aga juba tase omaette
See on juba umbes nagu vanasti oli jutt, et kliendil on õigus toode poodi tagasi viia 30 päeva - ei ole kunagi sellist seadust eksisteerinud, aga mõned rääkisid seda ikka aegajalt.
taavi kirjutas:
veebruaris juba oli sama teema at poolt: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8543398#8543398
Siis oli probleem just nendel kes ilma arveta SN alusel garantiid tahtsid kui ma ei eksi.
DigeBeni kirjutas:
lausa ebaseaduslik on seda kliendi probleemiks teha, mida AT aga ilmselgelt teha üritab!
Tegelt mitte - juriidiliselt on nende jutt õige, iseasi kui kliendisõbralik ja jätkusuutlik selline käitumine on.
rlf kirjutas:
Tootja ei küsi maaletoojalt/edasimüüjalt kunagi, kes on toote garantiisse toonud, seega on vale siin rääkida müüja riskist.
See on siuke nii ja naa teema - Mingi tootjaga oli kunagi probleem, et kui toode oli kliendi poolt registreeritud, siis tootja läbi edasimüüja garantiid teha ei tahtnud.
DigeBeni kirjutas:
sest see pole ainuke müüja ja tarbija vahelist suhet reguleeriv seadus ...
Ka tarbijakaitseseadus lähtub tarbija ja müüja vahel olevast lepingust, kui lepingut ei ole, siis ei ole ka müüjapoolseid kohustusi.
§ 19. Kaebuse esitamine kauplejale kirjutas:
(1) Tarbija võib lepingu rikkumisest tuleneva kaebuse esitada kauplejale ...

rewer kirjutas:
Tarbijakaitse lehel olevas dokumendis "JUHEND Pretensiooni esitamine ja garantii ning kaebuse lahendamine" on see vastuoluline.
Tarbijakaitse tihtipeale tõlgendab asju kliendile sobilikumalt ja kui komisjonis läheb vaidlemiseks, siis lähtub seadusest, mis ei ole nii soosiv kui nende juhendid ja muu materjal. Müüja ei ole kohustatud teenindama isikut kes on omandanud/varastanud toote, vaid ainult lepingulist tarbijat või volitatud esindajat. Tarbijakaitse eeldab, et sama perekonna nimega isik võib üldjuhul esindada algse tarbija huve kuna abielu puhul on vara ühine ja lastel on pärimisõigus (seaduslik alus millega toode võib omanikku vahetada)
rmc kirjutas:
tarbija võib esitada pretensiooni ise või esindaja kaudu ja esindaja ei pea tõestama, et ta esindaja on... icon_smile.gif
Kulla inimene - Seadused käivad kõigi toodete ja teenuste kohta, kujutad sa ette kuidas mingi Juhan Maasikas läheb panka nõudmisi tegema sinu nimel ilma igasugu volituseta?
DigeBeni kirjutas:
... ja kuidas on see täpselt kliendi probleem või üldse kliendile edasi kantav või miks peaks klient sellest hoolima?
1. Konkreetse toote seadusejärgne omanik ja tarbija on need keda AT teenindama peab. 2. Kui me hakkame hämama lepingu punktide kohal, siis võiks juba hakata nõudma AT-st auto parandust kuna mis vahet seal on kas arvel on HYNIX või HONDA. 3. Suvaline Jüri tänavalt ei ole isegi AT klient, rääkimata tarbijast kellel õigus mingeid pretensioone esitada.

Kui me räägime seaduslikkusest, siis ma olen suhtkoht kindel, et kui AT peaks vahetama välja videokaardi millel SN alusel on garantii, aga reaalselt on ta varastatud, siis tegemist on kuriteole kaasaaitamisega. Nimelt aidatakse "realiseerida" varastatud kaup ja peita jäljed.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 13:07:49 vasta tsitaadiga

Chidori,
Spoiler Spoiler Spoiler


sellepõhjal justkui võib Juhan Maasikas minna minu poolt ostetud esemega (ja ostuarvega kui vaja) müüja juurde ja asju ajama hakata...
kõik seadused ei kehti kõigile toimingutele icon_smile.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 13:21:43 vasta tsitaadiga

Chidori, ka juriidiliselt ei pruugi nende jutt ka õigeks osutuda. need punktid seadusandluses on parasjagu ebaselged.

aga noh, volikiri müüdava asjaga kaasa - volitan juhan juurikat minu, eraisik-u, nimel teostama garantiisuhtlust arvutitargaga icon_smile.gif
jokk.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 13:32:06 vasta tsitaadiga

rmc, Palun pane tähele, et seal on kirjas "kaebuse esitada", "võib pöörduda" - tegemist on pretensiooni avalduse esitamisega. Tegemist ei ole veel konkreetselt pretensiooni lahendamisega... Tarbijakaitse võib oma keelt keerutada palju tahab, aga seadused on kõigile järgimiseks.

londiste kirjutas:
Chidori, ka juriidiliselt ei pruugi nende jutt ka õigeks osutuda. need punktid seadusandluses on parasjagu ebaselged.
Mis seal ebaselget on? Kas mina võin Starmani nimel sinult mingit raha välja nõuda ilma igasugu seadusliku aluseta? Kas ma võin sinu nimel pangas uut krediitkaarti nõuda?

Kui on "eraisik", siis on järelikult arve valdaja... kui on nimeline arve (leping), siis järelikult konkreetne isik või tema seaduslik esindaja.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 13:37:42 vasta tsitaadiga

Chidori, kas seaduse mõte on seostada müügigarantii eseme või isikuga? ma ausalt ei viitsi seadust kaevata, et sealt mingeid lõike välja otsida.

aga nagu ma enne juba ütlesin, siis järelikult ei tohi eraisikuna ostes arvutitargast lasta arve peale kirjutada midagi muud peale eraisiku ja kõik.

edit:
natuke võib-olla viitsin ka:
võlaõigusseadus § 230. müügigarantii kirjutas:
(3) Eeldatakse, et müügigarantiiga on hõlmatud kõik asjal garantiitähtaja jooksul ilmnenud puudused.
(4) Müügigarantiist tulenevate õiguste teostamiseks ettenähtud kord ei tohi olla ostjale ebamõistlikult koormav.
punkt 3 viitab müügigarantii seotusele asjaga. punkt 4 võib osutuda oluliseks kui asja samasus arvel kirjeldatuga on tuvastatatud. näiteks.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 13:50:41 vasta tsitaadiga

Chidori, pretensiooni avalduse esitamisega on tegemist jah, mille peale peab müüja hakkama pretensiooni lahendamisega tegeleda... kuidas sa seda näed?

sinu ja londiste vahelise vestluse suhtes: miks sa tood mingeid "starman nõuab eraisikult" ja "üks eraisik läheb panka teise eraisiku nimel asju ajama" ? need on HOOPIS TEISED olukorrad ja ei puutu absoluutselt teemasse.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 13:52:28 vasta tsitaadiga

londiste, Seaduse mõte on kõik seostada lepinguga: Müügigarantii kehtib asjale, aga seda pakub üks osapool teisele osapoolele. Kolmandate isikutega ei ole siin mingit pistmist...
Punkt 3. "Puudused", puudused on lepingule mittevastavused.
Punkt 4. "Ostja", ostja on üks lepingu osapool.
rmc kirjutas:
Chidori, pretensiooni avalduse esitamisega on tegemist jah, mille peale peab müüja hakkama pretensiooni lahendamisega tegeleda... kuidas sa seda näed?
Tegelt see on seotud tarbijakaitse teemaga - Tarbijakaitse mainib seda nii kuna see tähendab, et Tarbijal on tegelikult aega 24 kuud, et teavitada (ja teavitaja ei pea olema tarbija ise) ja + n päeva, et toimetada toode müüjale. Pretensioonide lahendamine on ikkagi osapoolte vaheline.

rmc kirjutas:
miks sa tood mingeid "starman nõuab eraisikult" ja "üks eraisik läheb panka teise eraisiku nimel asju ajama" ? need on HOOPIS TEISED olukorrad ja ei puutu absoluutselt teemasse.
Leping on leping, osapool on osapool. Nii müüjal kui ka ostjal on kohustused teise suhtes... Suvaline inimene ei saa esindada teist inimest või äriühingut ilma vastava volituseta.

Leping on osapoolte vaheline ja siinkohas ei ole vahet kas tegemist on eraisiku, FIE või äriühinguga


viimati muutis Chidori 29.07.2015 14:07:07, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 13:52:30 vasta tsitaadiga

Chidori, veebruaris oli täpselt sama teema, lingil, mida sa tsiteerisid, on at enda vastus päringule.

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8543398#8543398 kirjutas:
Toode on soetatud 12.02.2014, seega garantii on veel kehtiv. Küll aga peate seljuhul kontakteeruma kaardi esimese omanikuga kui midagi peaks juhtuma, sest kui soovite ise seda tuua garantiisse, siis rakendub tasu.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 14:04:16 vasta tsitaadiga

taavi, jah, aga kas seal ei olnud ikkagi mureks see, et teisel ostjal ei olnud arvet?
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 14:07:55 vasta tsitaadiga

Chidori, millel sinu jutt täpselt põhineb? Mõni seadusepunkt järsku, mis oleks vähegi relevantne nende väidete suhtes? Hetkel on see kõik vaid sisutühi häma ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 14:17:46 vasta tsitaadiga

DigeBeni, mis mõttes?
VÕS § 1. Seaduse kohaldamine kirjutas:
(1) Käesoleva seaduse üldosas sätestatut kohaldatakse kõikidele käesolevas seaduses või muudes seadustes nimetatud lepingutele, muu hulgas töölepingule, ja muudele mitmepoolsetele tehingutele, samuti lepingutele, mida ei ole küll seaduses nimetatud, kuid mis ei ole seaduse sisu ja mõttega vastuolus, samuti võlasuhetele, mis ei ole tekkinud lepingust.

VÕS § 2. Võlasuhte mõiste kirjutas:
(1) Võlasuhe on õigussuhe, millest tuleneb ühe isiku (kohustatud isik ehk võlgnik) kohustus teha teise isiku (õigustatud isik ehk võlausaldaja) kasuks teatud tegu või jätta see tegemata (täita kohustus) ning võlausaldaja õigus nõuda võlgnikult kohustuse täitmist.


DigeBeni, Loe läbi võlaõigusseadus, tarbijakaitseseadus ja andmekaitseseadus - siis saad aru miks see teema ei ole nii lihtne. Mina olen tarbija ja olen kunagi tegelenud kaubanduse ja andmetöötlusega - ei ole ekspert, aga tean enamvähem oma õigusi ja kohustusi.


viimati muutis Chidori 29.07.2015 14:24:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 14:24:09 vasta tsitaadiga

tsitaat:
§ 164. Nõude loovutamine
(1) Võlausaldaja võib oma nõude võlgniku nõusolekust sõltumata anda lepingu alusel tervikuna või osaliselt üle teisele isikule (nõude loovutamine). Nõuet ei või loovutada, kui loovutamine on seadusest tulenevalt keelatud või kui kohustust ei saa selle sisu muutmata täita kellelegi teisele kui senisele võlausaldajale.
(2) Nõude loovutamisega astub uus võlausaldaja senise asemele.
(3) Kui sama võlausaldaja loovutab korduvalt sama nõude, loetakse kehtivaks varasem loovutamine.

https://www.riigiteataja.ee/akt/123032015074

Sellele tuginedes peaks ju kõikidel kolmandatel isikutel olema õigus nõuda garantiid, kuna esialgne klient loovutab nõude kolmandale isikule ning kolmas isik saab uueks võlausaldajaks?
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 14:24:43 vasta tsitaadiga

Chidori, seleta mulle palun, kuidas need seadusepunktid võimaldavad tarbijat antud juhul üle lasta?
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 14:33:14 vasta tsitaadiga

DigeBeni, Meil on ju antud hetkel arutlusel kuidas KEEGI KOLMAS isik läheb kauplusesse õigust nõudma - see kolmas ei ole esialgne õiguslik tarbija. Kuidas saab kedagi üle lasta kellele sa pole midagi müünud?

Psych0, Jah, aga see eeldab võla tekkimist - selles kontekstis peaks esialgne omanik käima nõudma garantiid ja müüja seda mitte tegema. Seejärel pöördub ostja tarbijakaitsesse ja tarbijakaitse muutub võlausaldajaks.

Tegelt ükskõik kuidas seda võtta on eelmise puhul tegemist volitusega (Tarbija volitab tarbijakaitset end kaitsma) - Seega võib tarbija kedagi kolmandat volitada ennast esindama selle lepingu juures - lepingu osapool on siiski esmane ostja.


viimati muutis Chidori 29.07.2015 14:43:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 14:43:04 vasta tsitaadiga

Chidori, jällegi, mille alusel sa väidad, et see kolmas pole õiguslik tarbija?
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 29.07.2015 14:43:33 vasta tsitaadiga

Chidori, kas Arvutitarga seisukoht on, et ostu-müügi lepingu objekti (vallasasja) omand ei ole seotud lepingu sõlmimisel tekkinud kohustuste ning õigustega?
Ehk, et sisuliselt võin esitada pretensiooni ning paluda defekteerida vallasasja mille omand on üle läinud kolmandale osapoolele (eseme käsutamiseks puudub õigus) ning antud juhul toote defekte ning mittevastavust müügipakkumusele menetletakse? (hoolimata 'pisiasjast', et antud asja omand mul puudub/kas eseme esitamine on üldse vajalik?).

Ehk, et teie tõlgenduse järgi on teenuse ja vallasvara pakkumused samaväärsed? (Eelpool toodud näide Starmaniga suhtlemisest). Või leiate, et müügigarantii ning pretensiooni esitamine on koormatis, mis tühistub, kui omand üle antakse?

Või, kui palju palutud pole, saaks ehk mingi kirjelduse kuidas ostetud kauba omandit üle anda koos garantiide ja pretensioonide esitamise õigusega - sõlmin ostu-müügi lepingu?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 15:02:07 vasta tsitaadiga

Chidori, miks sellises olukorras see kõik järsult võla tekkimist vajab? ei vaja.. "(2) Nõude loovutamisega astub uus võlausaldaja senise asemele. "

"(1) Võlasuhe on õigussuhe, millest tuleneb ühe isiku (kohustatud isik ehk võlgnik) kohustus teha teise isiku (õigustatud isik ehk võlausaldaja) kasuks teatud tegu või jätta see tegemata (täita kohustus) ning võlausaldaja õigus nõuda võlgnikult kohustuse täitmist."
garantiikohustus on võlasuhe.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2015 15:04:48 vasta tsitaadiga

DigeBeni, sest tal ei ole ühtegi paberit selle tõestamiseks?
ref, ma ei tea AT seisukohta, aga just vastupidisest käib jutt ju - kohustused ja õigused on seotud konkreetse lepinguga mitte kolmandate osapoolte omavaheliste suusõnaliste lepingutega.
Starmani ja panga näide oli puhtalt isikute tuvastamise kohta - Keegi suvaline inimene ei saa ilma igasugu volituseta nõuda asju olenemata sellest kas ta väidab end esindavat äriühingut või eraisikut.
ref kirjutas:
Või leiate, et müügigarantii ning pretensiooni esitamine on koormatis, mis tühistub, kui omand üle antakse?
Ei tühistu, aga kui ma ostan midagi kasutatult, siis ma teen seda eeldusega, et otse minuga esialgne müüja ei pruugi tegeleda.
ref kirjutas:
Või, kui palju palutud pole, saaks ehk mingi kirjelduse kuidas ostetud kauba omandit üle anda koos garantiide ja pretensioonide esitamise õigusega - sõlmin ostu-müügi lepingu?
Ma ütlen - ma ei ole spetsialist, aga minuteada saab seda teha vaid lepingulisaga. Alternatiiv on kirjutada volitus millega annad õiguse kasutada ja ennast esindada. Uus ostu-müügi leping ei kanna üle kohustusi vaid määrab teisele müüjale värsked kohustused kaasaarvatud 24 kuud pretensioonide esitamise tähtaja.
rmc, Jah, aga sa ikkagi volitad antud isiku end esindama nende kohustuste juures - kirjalik volitus ja lepingu osapool on ikkagi esmane ostja.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Arvutitark mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 94, 95, 96  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.