|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest? |
| Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg |
|
38% |
[ 171 ] |
| Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen |
|
13% |
[ 62 ] |
| Pole läbinud ajateenistust |
|
47% |
[ 212 ] |
|
| hääli kokku : 445 |
|
| autor |
|
MaitK
HV veteran

liitunud: 14.06.2005
|
12.07.2015 23:04:53
|
|
|
| SSD kirjutas: |
| Oliverk kirjutas: |
| SSD kirjutas: |
| Kas praegu kaitseväkke minnes, peab juuksed nulli ajama, või võib näiteks väikse (no nii 2-3cm) tuka või midagi jätta ka? |
Kuni 10 cm kukehari on lubatud. |
Aah, ära aja. Hea kui 10 mm on lubatud.
Aga kas kuskilt ametlikult lehelt saaks seda lugeda? Meil siin sõbraga vaidlus. |
link
_________________ Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha? |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
12.07.2015 23:18:30
|
|
|
| MaitK kirjutas: |
| SSD kirjutas: |
| Oliverk kirjutas: |
| SSD kirjutas: |
| Kas praegu kaitseväkke minnes, peab juuksed nulli ajama, või võib näiteks väikse (no nii 2-3cm) tuka või midagi jätta ka? |
Kuni 10 cm kukehari on lubatud. |
Aah, ära aja. Hea kui 10 mm on lubatud.
Aga kas kuskilt ametlikult lehelt saaks seda lugeda? Meil siin sõbraga vaidlus. |
link |
Aitähh lingi eest!
3 nädalat tagasi läks sõbra noor sugulane Kuperjanovisse ja tal olevat juba kutsel kirjas olnud et kiilaks peab ajama.
Samas ise olin kuskilt kuulnud, et päris kiilaks ei pea enam ajama. Et pealaele mingid salgud võis jätta.
Lingilt määrust lugedes, pole seal ka kirjas et kiilas peaks olema.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
12.07.2015 23:46:31
|
|
|
| Ei peagi. Küll aga peab olema korrektne ning ei tohi muidugi olla nii pikad, et katab kaela ja laubaesist. Samuti ei saa seda ka kästa, et nulli ajada. Endalgi ajateenistuses oli selliseid, kes seda nõudsid, kuid ei viitsinud nendega vaidlema ka sellel teemal minna, kuna kusjuures ajateenistuses oligi parem olla pigem vähemate juustega.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
13.07.2015 00:00:50
|
|
|
Muidugi mida vähem karvu, seda parem. Me siin sõbraga veidi vaidlesime. Tema väitis, et ta noore sugulase ajateenistuse kutsel olevat kirjas olnud et kiilas peab olema. Ja kes kiilas polnud, need aeti kohapeal kiilaks. Aga mina mäletasin kusklit, et seda nulli ajamise asja, väheke muudeti kunagi, et enam ei pea pealagi läikima. Ja seda seadust-määrust lugedes tundub et õigus jäi seekord vist minu poolele. Kuigi sõber lubas oma sõnade kinnituseks mulle seda kutset näidata. Liiter viskit ikkagi vahel
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.07.2015 00:14:08
|
|
|
mis kummaline teema üles tõmmatud. see kas oled kiilakas või mitte, on nii triviaalne küsimus. aetakse kiilaks siis aetakse, juuksed kasvavad kiiresti tagasi ju kiilakas olla on ka igas mõttes kergem, eriti SBK ajal.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
13.07.2015 00:31:36
|
|
|
| dvd vader kirjutas: |
mis kummaline teema üles tõmmatud. see kas oled kiilakas või mitte, on nii triviaalne küsimus. aetakse kiilaks siis aetakse, juuksed kasvavad kiiresti tagasi ju kiilakas olla on ka igas mõttes kergem, eriti SBK ajal. |
Vaidlus ei olegi teemal, et kuidas parem, vaid kuidas on seadus!
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Porno Parm
mugavuspagulane

liitunud: 30.11.2003
|
13.07.2015 00:33:25
|
|
|
| Invention kirjutas: |
Gaasimaski pähe tõmbamine võib pikemate juuste korral päris valus olla  |
kui juuksed pesemata ja rasvased siis läheb nagu lupsti ju
|
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
6 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmz
HV kasutaja
liitunud: 09.02.2008
|
13.07.2015 07:12:13
|
|
|
SBK ajal on mõistlik üpris juustevaba olla - kõik gaasimaskiga seotud väljaõppeüritused kohe lihtsamad, sest reeglina jagatakse ajateenijatele kasutamiseks GP-5 tüüpi gaasimaske. Need on need üleni kummist, mis peaaegu kogu pea katavad. Sõltuvalt üksusest ja väljaõppeteemast võib mõnel pool ka GP-7 või Rootsi gaasimaske olla, mis katavad vaid näo ning käivad rihmadega pähe.
Aga muidu on sätestatud, et soeng peab olema "lühike ja korrektne", st kõrvade ja krae peale juuksed langeda ei tohi, ülejäänu on tegelikult väeosa/üksuse tõlgendamise küsimus. Üldjoontes kuni 2 cm on väljakujunenud pikkus, sama pikkusenorm ühtib ka lubatud habeme kohta, mis peab samuti piiratud olema. Habeme puhul on aga asjad veel arenemas, seni pole veel ajateenijatele habemeid lubatud. Samad põhjused nagu võimalikult lühikesete juuste puhul - hügieen ning gaasimask.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.07.2015 08:19:23
|
|
|
| kas keegi tõesti vaidleb vastu, et kiilakas pea pole soengu mõttes "lühike ja korrektne"??
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
13.07.2015 09:03:35
|
|
|
Võimalus oma ajateenistus "huvitavamaks" teha, kui hakata kaadriga vaidlema sellel teemal .
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
13.07.2015 11:04:58
|
|
|
| dvd vader, Korrektne on ka paari cm pikkused juuksed, mis ei kata laupa, kõrvu ning kaela. Nii et nüüd kästa nulli ajada (nagu tegelikult paljud ülemused siiani seda käsevad) ei tohiks.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.07.2015 11:55:52
|
|
|
| tsitaat: |
Nii et nüüd kästa nulli ajada (nagu tegelikult paljud ülemused siiani seda käsevad) ei tohiks.
|
ja miks ei tohi? kas on kusagil öeldud, et ei tohi?
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
13.07.2015 12:01:57
|
|
|
| Jah, vaata ülespoole. Muidugi seal määruses otseselt pole öeldud, et ei tohi kästa nulli ajada, kuid seni, kuni juuksed ei kata laupa, kõrvu ega kaela ning soeng on korrektne, siis ei saa ülemused ka öelda midagi.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.07.2015 12:04:00
|
|
|
| kiilakas ongi korrektne ja juuksed ei kata ju laupa, kõrvu ja kaela?
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
13.07.2015 12:08:12
|
|
|
Ja kui juuksed on ka paari cm pikkused, mis ei kata laupa, kõrvu ega kaela, on ka korrektne. Nii et siin on ajateenija oma asi, kas tal on see paar cm või kiilas ning ei ole ülemuste asi sel juhul öelda, kuidas olema peab, kui seong on määrustikus väljatoodud nõuetele.
Mispärast muidu sellised määrustikud on? Ega ülemused ei saa alati enda väljamõeldud tahtmisi peale suruda.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.07.2015 12:26:44
|
|
|
kindlasti pole ka ajateenija asi öelda, mis ülema õigused on või ei ole
kui mul oleks selline ajateenija, kes sellist juttu räägib, siis hakkaksin iga päev mõõtma kõigi juukseid ja kui on pool millimeetritki üle "korrektse", siis teised niikaua "teevad sporti", kuni patustanu otsib endale juuksuri ja viib soengu eeskirjadele vastavaks
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
13.07.2015 12:34:15
|
|
|
No väga tore siis.
Siiski teema kerkis üles küsimusest, kas on lubatud lausa nõuda kiilaks ajamist (nagu ühel pidi kutses isegi selline nõue kirjas olema). See peaks olema pigem soovituslik, mitte nõue (ja kusjuures selline soovitus võiks küll olla kutsetel olemas, et juuksed maha ajada, kuna sedasi on ajateenistuses tunduvalt lihtsam ja parem).
Ülemused on erinevad ja kui ajateenijal ongi midagi juuste mahaajamise vastu, siis küll ta ise teab, kas ja kuidas ta soovib või ei soovi enda "õigust" kaitsta. See pole nüüd väga kellegi teise öelda.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
13.07.2015 12:36:14
|
|
|
| dvd vader kirjutas: |
kindlasti pole ka ajateenija asi öelda, mis ülema õigused on või ei ole
kui mul oleks selline ajateenija, kes sellist juttu räägib, siis hakkaksin iga päev mõõtma kõigi juukseid ja kui on pool millimeetritki üle "korrektse", siis teised niikaua "teevad sporti", kuni patustanu otsib endale juuksuri ja viib soengu eeskirjadele vastavaks  |
Kui ylem ikka mãäruseid ei tea siis tuleb mãrkus teha. Ei ole mótet vóimu nii pähe ka vôtta.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
13.07.2015 12:38:38
|
|
|
| dvd vader kirjutas: |
kindlasti pole ka ajateenija asi öelda, mis ülema õigused on või ei ole
kui mul oleks selline ajateenija, kes sellist juttu räägib, siis hakkaksin iga päev mõõtma kõigi juukseid ja kui on pool millimeetritki üle "korrektse", siis teised niikaua "teevad sporti", kuni patustanu otsib endale juuksuri ja viib soengu eeskirjadele vastavaks  |
Rühmakaristused pole lubatud
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
13.07.2015 13:42:06
|
|
|
Meil 2008 konkreetselt keelati kiilaks ajamine. Sõdur pidi korrektne välja nägema mitte nagu vang. Ähvardati ka, et kui keegi ennast kiilaks ajab siis peavad seda kõik tegema. Õnneks seda ähvardust teoks ei tehtud. Samas minuteada esimene kiilakas oli meil ka alles peale SBKd ja siis polnud enam pointi niipalju kottida rahvast.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
13.07.2015 13:53:12
|
|
|
Endal on mugav, kui juuksed nullis. Eriti kui metsas ka olla.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
13.07.2015 15:45:06
|
|
|
2007. august keelas med. ülem meil ziletiga kiilaks ajamise ära - suvine aeg, infektsioonioht, miinimum oli masina 'null' (ehk, et mingi karv sinna jäi)...
Reaalselt on igasugused metsalaagrid ja suvised SBK põrkamised oluliselt meeldivamad mida vähem karvkatet on - camo mahavõtt nädalaselt habemelt on viisakalt öeldes päris rõve, vähegi pikemad juuksed lähevad ülimalt ebameeldivaks juba mõne päevaga metsas ringi roomates.
Mida lühem (kasvõi juukselõikusmasina miinimum) seda parem, tõsi, mütsi/kiivriga peab kaetud olema, eriti suvises päikeses.
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.07.2015 16:48:00
|
|
|
| Max Powers kirjutas: |
Rühmakaristused pole lubatud |
sporti on alati lubatud teha mis ajast sport karistus on? lihtsalt aja parema rakendamise nimel see üks, kelle soeng ei vasta nõuetele, samal ajal lõikab juukseid, mitte teised ei pea tema järel ootama. kõik on korrektne.
aga samas jah, tulge mõistusele ülematele ei meeldi mingite asjade "meelde tuletamine", eriti nii tühiste asjadega. sellise asjaga teete ainult enda elu keeruliseks.
| miq1988 kirjutas: |
| Kui ylem ikka mãäruseid ei tea siis tuleb mãrkus teha. Ei ole mótet vóimu nii pähe ka vôtta. |
lisaks meenutaks veel, et kui ülem teie arvates midagi valesti teeb, siis asjad ei käi nii, et sõidad ülemale sisse ja ütled, et sa ei tee. lugege hoolega, mida igasugused targad paberid selle kohta ütlevad, mida teie tegema peate ja kelle poole ja mismoodi pöörduma peab sellises olukorras. ülema korralduse mittetäitmine lõppeb distsiplinaarkaristusega, selle peale võite kindlad olla. kui pärast korraldatakse veel täiendav distsiplinaarjuurdlus ja selgub, et siiski teile määrati karistus ebaseaduslikult, siis selle jaoks on juba omakorda täiendavad protseduurid.
samuti võib veel juhtuda, et kummalisel kombel, mis pole selle intsidendiga üldse seotud, võid edaspidi linnaluba mitte saada või kui mingeid toimkondi korraldatakse, siis enda nime sealt leida. isiklikult mul enda rühmas oli küll paar sellist blokki, kes saidki ainult seadusega ette nähtud puhkusele terve ajateenistuse jooksul ja oligi kõik kui leiate, et juuste pikkuse tagaajamine on kõike seda väärt, go ahead tulebki enda elu huvitavaks teha, kes see muu seda ikka teeb.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
13.07.2015 16:48:41
|
|
|
Ei pea tätma korraldusi mis seadusele ei vasta. Ja mitte ainult seadusele sest paber kannatab kõike.
Kõik küüditajad räägivad kohtus et näe meile oli antud korraldus ja nemad pidid täitma jne.
Et no ma ei tea kas ikka peaks kuritahtlikke korraldusi täitma.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.07.2015 16:57:14
|
|
|
oleme nüüd kahe jalaga maa peal ja ärme võrdle võrreldamatuid juuste lõikamine pole sõja- ega inimsusevastane kuritegu
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
13.07.2015 17:35:04
|
|
|
| dvd vader kirjutas: |
oleme nüüd kahe jalaga maa peal ja ärme võrdle võrreldamatuid juuste lõikamine pole sõja- ega inimsusevastane kuritegu |
Karva pikkusepealt mindi juba sujuvalt "jupijumalaid" kummardama ja mis tahes käske ülimuslikuks kiitma.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.07.2015 17:45:37
|
|
|
| kui rühma, kompanii või pataljoni korraldus, traditsioonid või olgu siis ka ülematelt saadud käsud näevad ette juuste pügamist korralikuks kiilakaks soenguks, ja siis leidub keegi, kes kukub vastu vaidlema ja enda väärtuslike kiharate kallale ei lase, siis usu, aga sõpru niimoodi ei võida kahjuks.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
13.07.2015 17:52:16
|
|
|
dvd vader, sport spordiks, aga kui ühe venna tegemiste/tegema jätmiste tõttu terve rühm sporti pannakse tegema, siis see on vägagi tõlgendatav rühmakaristusena. Muidugi distsiplineerib see ilusasti, sest ülemale ei peagi meelt mööda olema, aga rühmasisesed "nöökimised" on tõesti ebameeldivad - eriti veel, kui mingi vend süstemaatiliselt idiooti mängib.
Juuste kohapealt - palju parem on olla kiilakas. Mask läheb paremini pähe, kamo tuleb paremini maha, hügieen meeldivam jne. Meeste "tukkasid" seal enivei keegi hindama ei hakka, sest naissugupoolega väga kokku ei puutu
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
13.07.2015 17:52:39
|
|
|
Minu juuste küsimus oli ajendatud sellest et liiter viskit sai vahele pandud ja mitte gammigi sellest kas sõpru leiab rohkem kiharatega või ilma, või kuidas parem vmi. Pmtl. link anti ja ametlik määrus on loetud. Seal nulli või kiilaks ajamise nõue puudus, seega võin sõbralt pudelit nõutama minna.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
13.07.2015 18:01:41
|
|
|
Minuarust kõige lollim on sõjaväe juures hoopis see habeme ajamise teema. Ise ajad hommikul ära ja mõne tunni pärast kare ning vaadatakse sellise näoga ülevaatusel, et habe ajamata. Teine aga nädal ajamata habemega ja tubli poiss.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.07.2015 18:06:26
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| dvd vader, sport spordiks, aga kui ühe venna tegemiste/tegema jätmiste tõttu terve rühm sporti pannakse tegema, siis see on vägagi tõlgendatav rühmakaristusena. |
sport pole kunagi rühmakaristus. asja võib ka nii võtta et näiteks koostatakse järgmiseks nädalaks nädalakava, kus iga päev on kell 15-16 10 km jooks (sport on niikuinii ette nähtud ja selle konkreetsed vormid väiksemate ülemate äranägemine) ja see kutt, kes tahab oma korralikku soengut hoida, käib selle asemel konditsioneeritud ruumis oma poolt mm iga päev kell 15-16 maha lõikamas kus on siin karistus
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmz
HV kasutaja
liitunud: 09.02.2008
|
13.07.2015 18:37:51
|
|
|
| SSD kirjutas: |
Minu juuste küsimus oli ajendatud sellest et liiter viskit sai vahele pandud ja mitte gammigi sellest kas sõpru leiab rohkem kiharatega või ilma, või kuidas parem vmi. Pmtl. link anti ja ametlik määrus on loetud. Seal nulli või kiilaks ajamise nõue puudus, seega võin sõbralt pudelit nõutama minna.  |
Nii on, oled viski võrra rikkam
Konkreetset "nulliajamise" kirjalikku nõuest pole mina viimasel ajal enam kohanud, kehtib vaid "lühike ja korrektne soeng". Küll aga võidakse seda SBK alguses hügieenilistel eesmärkidel nõuda - allergiad, täid jms tulevad paremini välja kiila pea pealt
Teine asi on "üksuse ühtsus", mis võimaldab võimalikult sarnase soengu nõudmist, täiesti seaduslik nõue. Kui keegi on Rootsi ajateenijaid näinud, see ehk saab aru - paras "pedede pillerkaar" on seal soengumoodide osas
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007
|
13.07.2015 19:01:33
|
|
|
| hakka jah ajateenistuse esimestel kuudel seal targutama, saate eriliseks lemmikuks. Ülesandeid ja tegevusi jagub teile kõvasti.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
13.07.2015 20:09:48
|
|
|
Masinanull on standard - koird nädalas sai maha aetud või peale laagrit. Mitte et iga päev läikima hõõrutud.
Peamine on see, et rühm näeb ühtne välja - ühel lühike, siis kõigil.
Karistamist ei eksisteerigi - on motiveerimine ja seadlikult on kõik ok.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
13.07.2015 21:32:25
|
|
|
| dvd vader kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
| dvd vader, sport spordiks, aga kui ühe venna tegemiste/tegema jätmiste tõttu terve rühm sporti pannakse tegema, siis see on vägagi tõlgendatav rühmakaristusena. |
sport pole kunagi rühmakaristus. asja võib ka nii võtta et näiteks koostatakse järgmiseks nädalaks nädalakava, kus iga päev on kell 15-16 10 km jooks (sport on niikuinii ette nähtud ja selle konkreetsed vormid väiksemate ülemate äranägemine) ja see kutt, kes tahab oma korralikku soengut hoida, käib selle asemel konditsioneeritud ruumis oma poolt mm iga päev kell 15-16 maha lõikamas kus on siin karistus  |
Jah, see on, mida sina sellest arvad. Kui aga see "sportlik" tegevuse otsus võetakse vastu koheselt pärast rühmakaaslase vääriti tegutsemist, siis on see "sportlik" tegevus ikkagi tõlgendatav terve rühma karistusena
Lõplikult otsustaks ikkagi kohus ning kui juba asi nii kaugele läheb, siis võime veendunud olla, et haisu saab ninna ka ajakirjandus ja EKV saab väga tugeva mainekahjustuse.
Ning ära saa valesti aru. See, et ma analüüsin sellist olukorda niimoodi, ei tähenda, et ma ajateenistuses mingi vaidleja oleksin olnud
Tuleb lihtsalt vahel näha asju ka teise vaatenurga alt ning ebameeldivaid olukordi ennetada
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
13.07.2015 21:34:13
|
|
|
| tsitaat: |
Karistamist ei eksisteerigi - on motiveerimine ja seadlikult on kõik ok.
|
Vaadatakse siiski sisu, mitte nime.
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.07.2015 22:09:48
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Lõplikult otsustaks ikkagi kohus ning kui juba asi nii kaugele läheb, siis võime veendunud olla, et haisu saab ninna ka ajakirjandus ja EKV saab väga tugeva mainekahjustuse. |
ära kujuta ette. kohus ei lase sellist asja istungisaaligi. riigil on oluliselt tähtsamaid asju kohtus arutada, kui kellegi juukseteemat. kordan veelkord: sport pole kunagi karistus, see on lihtsalt sport. jääb ka arusaamatuks, kes kelle peale täpselt kaebab, mis paragrahvi alusel, kes on kannataja ja mis selle asja tulemus peaks olema.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
13.07.2015 22:25:18
|
|
|
dvd vader, tulemus on kõigel alati. Et tulemus saaks hea, selleks tuleb mõelda ja (ajusi)pingutada!
Kaitsevägi peaks ennekõike pakkuma koolitust ja motivatsiooni. Enne õppust metsas, peaks olema teooria klassis. Ehk täna nii ongi, ma ei tea. Mina käisin kaitseväes 1995a.
Suht masendav on lugeda, et vabad inimesed jumaldavad terrorit, alandust, kahepalgelisust, seaduste väänamist jne. Minge vene kroonusse, seal tänagi veel dedovshchina. Saate peksu ja terrorit nii et halb hakkab! Kas see ka riigikaitses kasuks tuleb, on ise küsimus. Mina arvan et ei tule kasuks.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.07.2015 22:31:07
|
|
|
SSD, jälle mingi ülepingutamine. räägime ainult juuste ajamisest, mis kasvavad paari-kolme nädalaga tagasi. uskumatu võrreldakse seda genotsiidi, küüditamise, terrori, alanduse ja kurat teab millega. arvuti ees sulepatjade peal kasvanud põlvkond.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
13.07.2015 22:56:31
|
|
|
dvd vader, No sinu suhtumist ja juttu arvestades, siis on küll tunne, et sa õigustad ajateenijatel ajudenussi ning kui ülem oleksid, siis sul oleks küll võim täielikult pähe hakanud (ajateenijad ei võiks isegi täiesti õigustatud märkusi teha, selle asemel aga füüsiliselt neid karistada ja veel tervet rühma).
Aga no paraku on palju selliseid, kes ei viitsigi enda õigusi taga ajada, mis tegelikult täiesti vale suhtumine enamus olukordades.
Kusjuures, ülemus ei saavuta alluvate usaldust, kui talle sedasi ajusi nussida meeldib ja veel iga pisiasja pärast ning ei talu alluvate õigustatud märkusi. Sellisele lastaks sõjas ilmselt kohe kuul pähe.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
13.07.2015 22:58:02
|
|
|
dvd vader, vabandust. Ma ainult osaliselt pidasin sinu postitusi silmas, ja tegin üldistusi kõiki eelnevaid postitusi silmas pidades.
Tegelt päris uskumatu, mis üks väike juukseid puudutav küsimus, siin valla päästis. Selline (ära)panemine et hoia piip ja prillid!
Mina tahtisn ainult täpset seadust-määrust teada, sest liiter viskit oli vahel. Aga oh seda paanikat mis nüüd sellest küsimisest lahti läks.
Tegelt veidi tunnen ka endal süüd, sest "vindi üle keeramises" olen ise ka süüdi.
Ma vist veidi protestlik-trotsilk tüüp. Ei taha eriti kellelegi alluda.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.07.2015 23:03:23
|
|
|
| ainult kinnitab arvamust, et väga hea elu peal kasvanud põlvkond, kui rühma ühtsuse, ohutuse ja efektiivsuse tõttu juuste ajamist peetakse ajudenussiks. härrased, te olete asjast täiesti valesti aru saanud. ajateenistuses on 100 korda hullemaid, nõmedamaid ja idiootsemaid asju, kui juuste kaotus mõneks nädalaks ja mille pärast tuleks palju rohkem muretseda - näiteks mis on saanud lõhkepaketi-teemast, mis nii mõnegi sõrme otsast on lasknud? kas hiljuti kuulipildujast pihta saanud võitleja juhtimist tulenevalt on laskmise protseduurid nüüd üle vaadatud, et keegi surma ei saaks? aga ei. selle asemel vingutakse juuste pügamise teemal? see arutelu siin meenutab veidi seda, kuidas käib töö riigikogus - sajamiljonilisi riigieelarveridu lepitakse kokku ja kinnitatakse kiiresti ja tundub, et kedagi eriti ei huvitagi, aga kui läheb jutt 100 000 või väiksemate ridade peale, siis hakkavad lõputud vaidlused. kui ma peaks järgmine nädal ajateenistusse minema, ma muretseks rohkem selle pärast, et sõrmed alles jääks ja mõnd liigset auku kerre ei saaks, kui et kas juuksed on alles või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
13.07.2015 23:14:00
|
|
|
dvd vader,
Selle juuste teema algatajana kordan veel, et küsimus mul ei olnud selles et kuidas parem, ilusam vmi. Liiter jooki oli vahel ja teada oli vaja täpset seadust! Link anti ja asi sellega selgeks saigi.
Kõik järgnev on olnud enamjaolt orjameelne ülemate kiitmine ja kiilaspäisuse kiitmine. Viimasega saaks isegi nõustuda. Aga hetkel pole sel minu jaoks tähtsust.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
13.07.2015 23:20:00
|
|
|
dvd vader, Kui seadustes on selgelt ära määratud, milline võib soeng olla, siis mida siin enam vaielda? Muidugi on ajateenistuses tunduvalt tähtsamaid (rly? ) asju, mida ka sa loetlesid, kuid see ei vähenda muude õiguste tähtsust.
Ajudenussiks pidasin ma pigem seda, et sellise asja pärast oleksid nõus karistama ja veel tervet rühma. Ja veel karistama selle eest, kui tegelikult ei rikutagi midagi.
Asi ei ole pelgalt selles juuste mahaajamise värgis, vaid seadustes, õigustes ning rõhutada, et ülematel ei ole kõik lubatud nii nagu nad ise heaks peavad. Selliste mõttetute asjade pealesurumisega nad alluvate usaldust ei võida (tasub jällegi rõhutada, ajateenistuses tänapäevalgi ülemate poolt muid täiesti mõttetuid nussimisi, mida nad armastavad muidugi motivatsiooni otsimiseks kutsuda, kuid tegelik tulemus on vastupidine).
Ma usun, et kellelgi pole probleeme seni, kuni ülemad ka ajateenijate õigustest lugu peavad ning selliste asjade eest mõttetult ei karista.
Mina igatahes paneks endapoolt sellele teemale punkti taha, kuna sul veidike teine arusaam asjadesse tundub ning mõttetu vaielda. Mingi nõuka värk vast.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
14.07.2015 00:26:21
|
|
|
| tsitaat: |
| ....rühma ühtsuse, ohutuse ja efektiivsuse...... |
Rühmaühtsus - Üldiselt kaitseväelane ilma mütsita väga väljas ei viibi, eriti veel rühmakoosseisus. Seega, kui rühm väljas liigub, siis vaevalt nüüd see 2 cm kuni 0,5 cm mütsi alt väga eristub (Nüüd kohe keegi tuleb defineerib ühtuse ja selle psühholoogilise mõju rühmavaimule jms). Aga millegi pärast ei kipu rühmaühtsus kehtima rühmavanema ja rühmaülema kohta(kes on üldiselt kaadrikaitseväelased). Rääkimata ühtusest kompaniis või pataljonis. Millegi pärast kaob ühtsuse jutt kohe ära, kui mängu tuleb sõna kaadrikaitseväelane.
Ohtus - Hmm... Aga äkki ajaks terve rahva kiilaks? Kiirabil oleks lihtne peahaavadega tegeleda..... Ja nüüd kus meil aina rohkem naisajateenijaid, siis miks me naisi vihkame ja neile ohutumat teenistust ei paku?
Jne jne....
Nagu eespool mainisin, siis millegi pärast kõik see ühtsuse ja efektiivsuse ja ohutuse teema tahab laieneda ainult ajateenijatele, aga mitte kaadrikaitseväelasetele. Aga äkki tuleb siin mängu hoopis see, et pagunist rinnal jääb väheks? On tarvis kuidagi kompenseerida? Mingid kompleksid? Või äkki suhtumine, et nii on ju koguaeg olnud. Või vaadake kui hea elu teil on, meie pidime samal ajal seda ja seda tegema jne... Äkki tasuks natukene vaadata teguviiside taha, miks need tegelikult nii on ja kas need peavad nii olema. Mitte olema kinni dogmades.
Samamoodi on korralik porno see, et osad väeosad harrastavad praktikat lasta SBK ajateenijatel kanda vormi ilma embleemita ja nii, et ülemine nööp on kinni. Ja siis saadetakse selline seltskond kuskile linnapeale veel. Esiteks näeb selline vormi kandmine välja puhas porno ning teiseks vormikandmise eeskiri viimati ka sellist mööndust ei lubanud. #absurd
Üleüldse on Kaitseväes kasutusel topeltstandardid. Valikuliselt rakendatakse neid ajateenijate ja tegevväelaste peal. Ilmselt tegevväelasi väga kottida ei saa, sest neil on võimalus lahkuda. Aga eks see ole kindlasti väeositi ka erinev ja igaüks kes ajateenistuses on käinud teab seda omast käest rohkem.
Ütlesin oma seisukoha välja ning rohkem sõna ei võta antud teemal.
Nagu ütles üks tuttav kaitseväelane: "N*ssida oskab igaüks, aga katsu sa head väljaõppet anda."
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.07.2015 00:47:43
|
|
|
| dvd vader kirjutas: |
kindlasti pole ka ajateenija asi öelda, mis ülema õigused on või ei ole
kui mul oleks selline ajateenija, kes sellist juttu räägib, siis hakkaksin iga päev mõõtma kõigi juukseid ja kui on pool millimeetritki üle "korrektse", siis teised niikaua "teevad sporti", kuni patustanu otsib endale juuksuri ja viib soengu eeskirjadele vastavaks  |
Ja inimesed imestavad, miks on sõjaväel Eesti ühiskonnas täiesti olematu maine
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
14.07.2015 01:04:41
|
|
|
| Siim159 kirjutas: |
| dvd vader, Kui seadustes on selgelt ära määratud, milline võib soeng olla, siis mida siin enam vaielda? |
täpselt minu mõte see ongi. kusagil pole öeldud, et ajateenijad ei või kiilakad olla, sest kiilaka pea korral on soeng korrektne ja ei kata laupa jne.
| tsitaat: |
Ajudenussiks pidasin ma pigem seda, et sellise asja pärast oleksid nõus karistama ja veel tervet rühma. Ja veel karistama selle eest, kui tegelikult ei rikutagi midagi. |
kus on karistamine? mitmendat korda rõhutan, et sporditegevus on väljaõppeplaanides sees ja kuidas seda täpselt läbi viia, seda otsustatakse juba madalamal tasemel. kui ülemad leiavad, et rühmal on mingitel põhjustel vaja iga päev 10 km joosta väljaõppe-eesmärkide saavutamiseks, siis nii ka saab olema. ja kuna aega pole raisata, siis need, kelle soeng on ebakorrektne, istuvad samal ajal kusagil kasarmus ja lõiguvad juukseid korrektseks. kõik on korras ja mingit karistamist ei ole.
karistamine pigem oleks näiteks see, kui blokkiva isiku kõik juuksekarvad kokku loetakse ja tehakse saadud väärtuse ulatuses rivipumpasid. mõte on huvitav, aga see on juba kollektiivne karistamine
| tsitaat: |
| Asi ei ole pelgalt selles juuste mahaajamise värgis, vaid seadustes, õigustes ning rõhutada, et ülematel ei ole kõik lubatud nii nagu nad ise heaks peavad. |
ülemad teavad väga täpselt, mis on lubatud ja mis mitte, ära selle pärast muretse, vähemalt mis kaadrisse puutub. kõige rohkem tuleks muretseda ajateenijatest jaoülemate üle, kuna sinna satub igasuguseid frukte kahjuks sekka. ka mul olid ajateenistuses mõned mitte just kõige kirkamad tegelased, keda ei huvitanud mingid eeskirjad või seadused eriti. kaadril oli nende vaoshoidmisega tükk tegemist.
| Scart kirjutas: |
Ja inimesed imestavad, miks on sõjaväel Eesti ühiskonnas täiesti olematu maine  |
tore, et ka patsifistide esindaja lõpuks kohale jõudis on mingeid arvamusuuringuid või midagi väite tõestuseks?
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|