Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 233, 234, 235 ... 244, 245, 246  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 171 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 445

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2015 23:04:53 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Oliverk kirjutas:
SSD kirjutas:
Kas praegu kaitseväkke minnes, peab juuksed nulli ajama, või võib näiteks väikse (no nii 2-3cm) tuka või midagi jätta ka?

Kuni 10 cm kukehari on lubatud.

Aah, ära aja. Hea kui 10 mm on lubatud.
Aga kas kuskilt ametlikult lehelt saaks seda lugeda? Meil siin sõbraga vaidlus.


link

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2015 23:18:30 vasta tsitaadiga

MaitK kirjutas:
SSD kirjutas:
Oliverk kirjutas:
SSD kirjutas:
Kas praegu kaitseväkke minnes, peab juuksed nulli ajama, või võib näiteks väikse (no nii 2-3cm) tuka või midagi jätta ka?

Kuni 10 cm kukehari on lubatud.

Aah, ära aja. Hea kui 10 mm on lubatud.
Aga kas kuskilt ametlikult lehelt saaks seda lugeda? Meil siin sõbraga vaidlus.


link

Aitähh lingi eest! thumbs_up.gif
3 nädalat tagasi läks sõbra noor sugulane Kuperjanovisse ja tal olevat juba kutsel kirjas olnud et kiilaks peab ajama. icon_confused.gif
Samas ise olin kuskilt kuulnud, et päris kiilaks ei pea enam ajama. Et pealaele mingid salgud võis jätta.
Lingilt määrust lugedes, pole seal ka kirjas et kiilas peaks olema.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2015 23:46:31 vasta tsitaadiga

Ei peagi. Küll aga peab olema korrektne ning ei tohi muidugi olla nii pikad, et katab kaela ja laubaesist. Samuti ei saa seda ka kästa, et nulli ajada. Endalgi ajateenistuses oli selliseid, kes seda nõudsid, kuid ei viitsinud nendega vaidlema ka sellel teemal minna, kuna kusjuures ajateenistuses oligi parem olla pigem vähemate juustega.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 00:00:50 vasta tsitaadiga

Muidugi mida vähem karvu, seda parem. Me siin sõbraga veidi vaidlesime. Tema väitis, et ta noore sugulase ajateenistuse kutsel olevat kirjas olnud et kiilas peab olema. Ja kes kiilas polnud, need aeti kohapeal kiilaks. Aga mina mäletasin kusklit, et seda nulli ajamise asja, väheke muudeti kunagi, et enam ei pea pealagi läikima. Ja seda seadust-määrust lugedes tundub et õigus jäi seekord vist minu poolele. Kuigi sõber lubas oma sõnade kinnituseks mulle seda kutset näidata. Liiter viskit ikkagi vahel icon_wink.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 00:14:08 vasta tsitaadiga

mis kummaline teema üles tõmmatud. see kas oled kiilakas või mitte, on nii triviaalne küsimus. aetakse kiilaks siis aetakse, juuksed kasvavad kiiresti tagasi ju icon_rolleyes.gif kiilakas olla on ka igas mõttes kergem, eriti SBK ajal.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 00:20:06 vasta tsitaadiga

Gaasimaski pähe tõmbamine võib pikemate juuste korral päris valus olla icon_wink.gif
_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 00:31:36 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
mis kummaline teema üles tõmmatud. see kas oled kiilakas või mitte, on nii triviaalne küsimus. aetakse kiilaks siis aetakse, juuksed kasvavad kiiresti tagasi ju icon_rolleyes.gif kiilakas olla on ka igas mõttes kergem, eriti SBK ajal.

Vaidlus ei olegi teemal, et kuidas parem, vaid kuidas on seadus!
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Porno Parm
mugavuspagulane
Porno Parm

liitunud: 30.11.2003




sõnum 13.07.2015 00:33:25 vasta tsitaadiga

Invention kirjutas:
Gaasimaski pähe tõmbamine võib pikemate juuste korral päris valus olla icon_wink.gif

kui juuksed pesemata ja rasvased siis läheb nagu lupsti ju
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 6 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmz
HV kasutaja

liitunud: 09.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 07:12:13 vasta tsitaadiga

SBK ajal on mõistlik üpris juustevaba olla - kõik gaasimaskiga seotud väljaõppeüritused kohe lihtsamad, sest reeglina jagatakse ajateenijatele kasutamiseks GP-5 tüüpi gaasimaske. Need on need üleni kummist, mis peaaegu kogu pea katavad. Sõltuvalt üksusest ja väljaõppeteemast võib mõnel pool ka GP-7 või Rootsi gaasimaske olla, mis katavad vaid näo ning käivad rihmadega pähe.
Aga muidu on sätestatud, et soeng peab olema "lühike ja korrektne", st kõrvade ja krae peale juuksed langeda ei tohi, ülejäänu on tegelikult väeosa/üksuse tõlgendamise küsimus. Üldjoontes kuni 2 cm on väljakujunenud pikkus, sama pikkusenorm ühtib ka lubatud habeme kohta, mis peab samuti piiratud olema. Habeme puhul on aga asjad veel arenemas, seni pole veel ajateenijatele habemeid lubatud. Samad põhjused nagu võimalikult lühikesete juuste puhul - hügieen ning gaasimask.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 08:19:23 vasta tsitaadiga

kas keegi tõesti vaidleb vastu, et kiilakas pea pole soengu mõttes "lühike ja korrektne"??
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 09:03:35 vasta tsitaadiga

Võimalus oma ajateenistus "huvitavamaks" teha, kui hakata kaadriga vaidlema sellel teemal icon_biggrin.gif.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 11:04:58 vasta tsitaadiga

dvd vader, Korrektne on ka paari cm pikkused juuksed, mis ei kata laupa, kõrvu ning kaela. Nii et nüüd kästa nulli ajada (nagu tegelikult paljud ülemused siiani seda käsevad) ei tohiks.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 11:55:52 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nii et nüüd kästa nulli ajada (nagu tegelikult paljud ülemused siiani seda käsevad) ei tohiks.

ja miks ei tohi? kas on kusagil öeldud, et ei tohi?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 12:01:57 vasta tsitaadiga

Jah, vaata ülespoole. Muidugi seal määruses otseselt pole öeldud, et ei tohi kästa nulli ajada, kuid seni, kuni juuksed ei kata laupa, kõrvu ega kaela ning soeng on korrektne, siis ei saa ülemused ka öelda midagi.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 12:04:00 vasta tsitaadiga

kiilakas ongi korrektne ja juuksed ei kata ju laupa, kõrvu ja kaela?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 12:08:12 vasta tsitaadiga

Ja kui juuksed on ka paari cm pikkused, mis ei kata laupa, kõrvu ega kaela, on ka korrektne. Nii et siin on ajateenija oma asi, kas tal on see paar cm või kiilas ning ei ole ülemuste asi sel juhul öelda, kuidas olema peab, kui seong on määrustikus väljatoodud nõuetele.
Mispärast muidu sellised määrustikud on? Ega ülemused ei saa alati enda väljamõeldud tahtmisi peale suruda.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 12:26:44 vasta tsitaadiga

kindlasti pole ka ajateenija asi öelda, mis ülema õigused on või ei ole icon_lol.gif

kui mul oleks selline ajateenija, kes sellist juttu räägib, siis hakkaksin iga päev mõõtma kõigi juukseid ja kui on pool millimeetritki üle "korrektse", siis teised niikaua "teevad sporti", kuni patustanu otsib endale juuksuri ja viib soengu eeskirjadele vastavaks thumbs_up.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 12:34:15 vasta tsitaadiga

No väga tore siis.

Siiski teema kerkis üles küsimusest, kas on lubatud lausa nõuda kiilaks ajamist (nagu ühel pidi kutses isegi selline nõue kirjas olema). See peaks olema pigem soovituslik, mitte nõue (ja kusjuures selline soovitus võiks küll olla kutsetel olemas, et juuksed maha ajada, kuna sedasi on ajateenistuses tunduvalt lihtsam ja parem).
Ülemused on erinevad ja kui ajateenijal ongi midagi juuste mahaajamise vastu, siis küll ta ise teab, kas ja kuidas ta soovib või ei soovi enda "õigust" kaitsta. See pole nüüd väga kellegi teise öelda.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 13.07.2015 12:36:14 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
kindlasti pole ka ajateenija asi öelda, mis ülema õigused on või ei ole icon_lol.gif

kui mul oleks selline ajateenija, kes sellist juttu räägib, siis hakkaksin iga päev mõõtma kõigi juukseid ja kui on pool millimeetritki üle "korrektse", siis teised niikaua "teevad sporti", kuni patustanu otsib endale juuksuri ja viib soengu eeskirjadele vastavaks thumbs_up.gif


Kui ylem ikka mãäruseid ei tea siis tuleb mãrkus teha. Ei ole mótet vóimu nii pähe ka vôtta.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 12:38:38 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
kindlasti pole ka ajateenija asi öelda, mis ülema õigused on või ei ole icon_lol.gif

kui mul oleks selline ajateenija, kes sellist juttu räägib, siis hakkaksin iga päev mõõtma kõigi juukseid ja kui on pool millimeetritki üle "korrektse", siis teised niikaua "teevad sporti", kuni patustanu otsib endale juuksuri ja viib soengu eeskirjadele vastavaks thumbs_up.gif


Rühmakaristused pole lubatud
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 13:42:06 vasta tsitaadiga

Meil 2008 konkreetselt keelati kiilaks ajamine. Sõdur pidi korrektne välja nägema mitte nagu vang. Ähvardati ka, et kui keegi ennast kiilaks ajab siis peavad seda kõik tegema. Õnneks seda ähvardust teoks ei tehtud. Samas minuteada esimene kiilakas oli meil ka alles peale SBKd ja siis polnud enam pointi niipalju kottida rahvast.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 13:53:12 vasta tsitaadiga

Endal on mugav, kui juuksed nullis. Eriti kui metsas ka olla.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 13:58:28 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
kindlasti pole ka ajateenija asi öelda, mis ülema õigused on või ei ole icon_lol.gif

kui mul oleks selline ajateenija, kes sellist juttu räägib, siis hakkaksin iga päev mõõtma kõigi juukseid ja kui on pool millimeetritki üle "korrektse", siis teised niikaua "teevad sporti", kuni patustanu otsib endale juuksuri ja viib soengu eeskirjadele vastavaks thumbs_up.gif
Senikaua teevad sporti, kuni keegi neist emmele ära kaebab ja EKV peab järjekordselt lobitööd tegema hakkama, et ajakirjanduse poolt loodud mainekahjustust parandada...
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 13.07.2015 15:45:06 vasta tsitaadiga

2007. august keelas med. ülem meil ziletiga kiilaks ajamise ära - suvine aeg, infektsioonioht, miinimum oli masina 'null' (ehk, et mingi karv sinna jäi)...

Reaalselt on igasugused metsalaagrid ja suvised SBK põrkamised oluliselt meeldivamad mida vähem karvkatet on - camo mahavõtt nädalaselt habemelt on viisakalt öeldes päris rõve, vähegi pikemad juuksed lähevad ülimalt ebameeldivaks juba mõne päevaga metsas ringi roomates.

Mida lühem (kasvõi juukselõikusmasina miinimum) seda parem, tõsi, mütsi/kiivriga peab kaetud olema, eriti suvises päikeses.

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 16:48:00 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:

Rühmakaristused pole lubatud

sporti on alati lubatud teha thumbs_up.gif mis ajast sport karistus on? lihtsalt aja parema rakendamise nimel see üks, kelle soeng ei vasta nõuetele, samal ajal lõikab juukseid, mitte teised ei pea tema järel ootama. kõik on korrektne. thumbs_up.gif

aga samas jah, tulge mõistusele icon_smile.gif ülematele ei meeldi mingite asjade "meelde tuletamine", eriti nii tühiste asjadega. sellise asjaga teete ainult enda elu keeruliseks.

miq1988 kirjutas:
Kui ylem ikka mãäruseid ei tea siis tuleb mãrkus teha. Ei ole mótet vóimu nii pähe ka vôtta.

lisaks meenutaks veel, et kui ülem teie arvates midagi valesti teeb, siis asjad ei käi nii, et sõidad ülemale sisse ja ütled, et sa ei tee. lugege hoolega, mida igasugused targad paberid selle kohta ütlevad, mida teie tegema peate ja kelle poole ja mismoodi pöörduma peab sellises olukorras. ülema korralduse mittetäitmine lõppeb distsiplinaarkaristusega, selle peale võite kindlad olla. kui pärast korraldatakse veel täiendav distsiplinaarjuurdlus ja selgub, et siiski teile määrati karistus ebaseaduslikult, siis selle jaoks on juba omakorda täiendavad protseduurid.

samuti võib veel juhtuda, et kummalisel kombel, mis pole selle intsidendiga üldse seotud, võid edaspidi linnaluba mitte saada või kui mingeid toimkondi korraldatakse, siis enda nime sealt leida. isiklikult mul enda rühmas oli küll paar sellist blokki, kes saidki ainult seadusega ette nähtud puhkusele terve ajateenistuse jooksul ja oligi kõik icon_lol.gif kui leiate, et juuste pikkuse tagaajamine on kõike seda väärt, go ahead thumbs_up.gif tulebki enda elu huvitavaks teha, kes see muu seda ikka teeb.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 16:48:41 vasta tsitaadiga

Ei pea tätma korraldusi mis seadusele ei vasta. Ja mitte ainult seadusele sest paber kannatab kõike.
Kõik küüditajad räägivad kohtus et näe meile oli antud korraldus ja nemad pidid täitma jne.
Et no ma ei tea kas ikka peaks kuritahtlikke korraldusi täitma.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 16:57:14 vasta tsitaadiga

oleme nüüd kahe jalaga maa peal ja ärme võrdle võrreldamatuid icon_lol.gif juuste lõikamine pole sõja- ega inimsusevastane kuritegu
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 17:35:04 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
oleme nüüd kahe jalaga maa peal ja ärme võrdle võrreldamatuid icon_lol.gif juuste lõikamine pole sõja- ega inimsusevastane kuritegu

Karva pikkusepealt mindi juba sujuvalt "jupijumalaid" kummardama ja mis tahes käske ülimuslikuks kiitma.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 17:45:37 vasta tsitaadiga

kui rühma, kompanii või pataljoni korraldus, traditsioonid või olgu siis ka ülematelt saadud käsud näevad ette juuste pügamist korralikuks kiilakaks soenguks, ja siis leidub keegi, kes kukub vastu vaidlema ja enda väärtuslike kiharate kallale ei lase, siis usu, aga sõpru niimoodi ei võida kahjuks.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 17:52:16 vasta tsitaadiga

dvd vader, sport spordiks, aga kui ühe venna tegemiste/tegema jätmiste tõttu terve rühm sporti pannakse tegema, siis see on vägagi tõlgendatav rühmakaristusena. Muidugi distsiplineerib see ilusasti, sest ülemale ei peagi meelt mööda olema, aga rühmasisesed "nöökimised" on tõesti ebameeldivad - eriti veel, kui mingi vend süstemaatiliselt idiooti mängib.

Juuste kohapealt - palju parem on olla kiilakas. Mask läheb paremini pähe, kamo tuleb paremini maha, hügieen meeldivam jne. Meeste "tukkasid" seal enivei keegi hindama ei hakka, sest naissugupoolega väga kokku ei puutu icon_biggrin.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 17:52:39 vasta tsitaadiga

Minu juuste küsimus oli ajendatud sellest et liiter viskit sai vahele pandud ja mitte gammigi sellest kas sõpru leiab rohkem kiharatega või ilma, või kuidas parem vmi. Pmtl. link anti ja ametlik määrus on loetud. Seal nulli või kiilaks ajamise nõue puudus, seega võin sõbralt pudelit nõutama minna. icon_wink.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 18:01:41 vasta tsitaadiga

Minuarust kõige lollim on sõjaväe juures hoopis see habeme ajamise teema. Ise ajad hommikul ära ja mõne tunni pärast kare ning vaadatakse sellise näoga ülevaatusel, et habe ajamata. Teine aga nädal ajamata habemega ja tubli poiss.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 18:06:26 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
dvd vader, sport spordiks, aga kui ühe venna tegemiste/tegema jätmiste tõttu terve rühm sporti pannakse tegema, siis see on vägagi tõlgendatav rühmakaristusena.

sport pole kunagi rühmakaristus. asja võib ka nii võtta et näiteks koostatakse järgmiseks nädalaks nädalakava, kus iga päev on kell 15-16 10 km jooks (sport on niikuinii ette nähtud ja selle konkreetsed vormid väiksemate ülemate äranägemine) ja see kutt, kes tahab oma korralikku soengut hoida, käib selle asemel konditsioneeritud ruumis oma poolt mm iga päev kell 15-16 maha lõikamas thumbs_up.gif kus on siin karistus icon_smile.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmz
HV kasutaja

liitunud: 09.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 18:37:51 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Minu juuste küsimus oli ajendatud sellest et liiter viskit sai vahele pandud ja mitte gammigi sellest kas sõpru leiab rohkem kiharatega või ilma, või kuidas parem vmi. Pmtl. link anti ja ametlik määrus on loetud. Seal nulli või kiilaks ajamise nõue puudus, seega võin sõbralt pudelit nõutama minna. icon_wink.gif
Nii on, oled viski võrra rikkam icon_smile.gif
Konkreetset "nulliajamise" kirjalikku nõuest pole mina viimasel ajal enam kohanud, kehtib vaid "lühike ja korrektne soeng". Küll aga võidakse seda SBK alguses hügieenilistel eesmärkidel nõuda - allergiad, täid jms tulevad paremini välja kiila pea pealt icon_wink.gif
Teine asi on "üksuse ühtsus", mis võimaldab võimalikult sarnase soengu nõudmist, täiesti seaduslik nõue. Kui keegi on Rootsi ajateenijaid näinud, see ehk saab aru - paras "pedede pillerkaar" on seal soengumoodide osas icon_razz.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007



Online
sõnum 13.07.2015 19:01:33 vasta tsitaadiga

hakka jah ajateenistuse esimestel kuudel seal targutama, saate eriliseks lemmikuks. Ülesandeid ja tegevusi jagub teile kõvasti.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummy
HV veteran

liitunud: 02.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 19:03:50 vasta tsitaadiga

meile räägiti veel seda ka et kiilas pea selle vajalik, et õnnetuse vms korral peahaavale ligi pääseda/üles leida kohe icon_wink.gif
_________________
https://www.youtube.com/@nofdisain
https://www.nöf.ee
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 20:09:48 vasta tsitaadiga

Masinanull on standard - koird nädalas sai maha aetud või peale laagrit. Mitte et iga päev läikima hõõrutud.
Peamine on see, et rühm näeb ühtne välja - ühel lühike, siis kõigil.

Karistamist ei eksisteerigi - on motiveerimine ja seadlikult on kõik ok.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 21:32:25 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
LKits kirjutas:
dvd vader, sport spordiks, aga kui ühe venna tegemiste/tegema jätmiste tõttu terve rühm sporti pannakse tegema, siis see on vägagi tõlgendatav rühmakaristusena.

sport pole kunagi rühmakaristus. asja võib ka nii võtta et näiteks koostatakse järgmiseks nädalaks nädalakava, kus iga päev on kell 15-16 10 km jooks (sport on niikuinii ette nähtud ja selle konkreetsed vormid väiksemate ülemate äranägemine) ja see kutt, kes tahab oma korralikku soengut hoida, käib selle asemel konditsioneeritud ruumis oma poolt mm iga päev kell 15-16 maha lõikamas thumbs_up.gif kus on siin karistus icon_smile.gif
Jah, see on, mida sina sellest arvad. Kui aga see "sportlik" tegevuse otsus võetakse vastu koheselt pärast rühmakaaslase vääriti tegutsemist, siis on see "sportlik" tegevus ikkagi tõlgendatav terve rühma karistusena icon_smile.gif
Lõplikult otsustaks ikkagi kohus icon_wink.gif ning kui juba asi nii kaugele läheb, siis võime veendunud olla, et haisu saab ninna ka ajakirjandus ja EKV saab väga tugeva mainekahjustuse.

Ning ära saa valesti aru. See, et ma analüüsin sellist olukorda niimoodi, ei tähenda, et ma ajateenistuses mingi vaidleja oleksin olnud icon_wink.gif
Tuleb lihtsalt vahel näha asju ka teise vaatenurga alt ning ebameeldivaid olukordi ennetada icon_smile.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 21:34:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Karistamist ei eksisteerigi - on motiveerimine ja seadlikult on kõik ok.


Vaadatakse siiski sisu, mitte nime.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 22:09:48 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:

Lõplikult otsustaks ikkagi kohus icon_wink.gif ning kui juba asi nii kaugele läheb, siis võime veendunud olla, et haisu saab ninna ka ajakirjandus ja EKV saab väga tugeva mainekahjustuse.

ära kujuta ette. kohus ei lase sellist asja istungisaaligi. riigil on oluliselt tähtsamaid asju kohtus arutada, kui kellegi juukseteemat. kordan veelkord: sport pole kunagi karistus, see on lihtsalt sport. jääb ka arusaamatuks, kes kelle peale täpselt kaebab, mis paragrahvi alusel, kes on kannataja ja mis selle asja tulemus peaks olema.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 22:25:18 vasta tsitaadiga

dvd vader, tulemus on kõigel alati. Et tulemus saaks hea, selleks tuleb mõelda ja (ajusi)pingutada!
Kaitsevägi peaks ennekõike pakkuma koolitust ja motivatsiooni. Enne õppust metsas, peaks olema teooria klassis. Ehk täna nii ongi, ma ei tea. Mina käisin kaitseväes 1995a.
Suht masendav on lugeda, et vabad inimesed jumaldavad terrorit, alandust, kahepalgelisust, seaduste väänamist jne. Minge vene kroonusse, seal tänagi veel dedovshchina. Saate peksu ja terrorit nii et halb hakkab! Kas see ka riigikaitses kasuks tuleb, on ise küsimus. Mina arvan et ei tule kasuks.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 22:31:07 vasta tsitaadiga

SSD, jälle mingi ülepingutamine. räägime ainult juuste ajamisest, mis kasvavad paari-kolme nädalaga tagasi. uskumatu icon_lol.gif võrreldakse seda genotsiidi, küüditamise, terrori, alanduse ja kurat teab millega. arvuti ees sulepatjade peal kasvanud põlvkond.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 22:56:31 vasta tsitaadiga

dvd vader, No sinu suhtumist ja juttu arvestades, siis on küll tunne, et sa õigustad ajateenijatel ajudenussi ning kui ülem oleksid, siis sul oleks küll võim täielikult pähe hakanud (ajateenijad ei võiks isegi täiesti õigustatud märkusi teha, selle asemel aga füüsiliselt neid karistada ja veel tervet rühma).
Aga no paraku on palju selliseid, kes ei viitsigi enda õigusi taga ajada, mis tegelikult täiesti vale suhtumine enamus olukordades.

Kusjuures, ülemus ei saavuta alluvate usaldust, kui talle sedasi ajusi nussida meeldib ja veel iga pisiasja pärast ning ei talu alluvate õigustatud märkusi. Sellisele lastaks sõjas ilmselt kohe kuul pähe.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 22:58:02 vasta tsitaadiga

dvd vader, vabandust. Ma ainult osaliselt pidasin sinu postitusi silmas, ja tegin üldistusi kõiki eelnevaid postitusi silmas pidades.
Tegelt päris uskumatu, mis üks väike juukseid puudutav küsimus, siin valla päästis. Selline (ära)panemine et hoia piip ja prillid!
Mina tahtisn ainult täpset seadust-määrust teada, sest liiter viskit oli vahel. Aga oh seda paanikat mis nüüd sellest küsimisest lahti läks. icon_eek.gif


Tegelt veidi tunnen ka endal süüd, sest "vindi üle keeramises" olen ise ka süüdi. icon_redface.gif
Ma vist veidi protestlik-trotsilk tüüp. Ei taha eriti kellelegi alluda. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 23:03:23 vasta tsitaadiga

ainult kinnitab arvamust, et väga hea elu peal kasvanud põlvkond, kui rühma ühtsuse, ohutuse ja efektiivsuse tõttu juuste ajamist peetakse ajudenussiks. härrased, te olete asjast täiesti valesti aru saanud. ajateenistuses on 100 korda hullemaid, nõmedamaid ja idiootsemaid asju, kui juuste kaotus mõneks nädalaks ja mille pärast tuleks palju rohkem muretseda - näiteks mis on saanud lõhkepaketi-teemast, mis nii mõnegi sõrme otsast on lasknud? kas hiljuti kuulipildujast pihta saanud võitleja juhtimist tulenevalt on laskmise protseduurid nüüd üle vaadatud, et keegi surma ei saaks? aga ei. selle asemel vingutakse juuste pügamise teemal? see arutelu siin meenutab veidi seda, kuidas käib töö riigikogus - sajamiljonilisi riigieelarveridu lepitakse kokku ja kinnitatakse kiiresti ja tundub, et kedagi eriti ei huvitagi, aga kui läheb jutt 100 000 või väiksemate ridade peale, siis hakkavad lõputud vaidlused. kui ma peaks järgmine nädal ajateenistusse minema, ma muretseks rohkem selle pärast, et sõrmed alles jääks ja mõnd liigset auku kerre ei saaks, kui et kas juuksed on alles või mitte.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 23:14:00 vasta tsitaadiga

dvd vader, thumbs_up.gif icon_wink.gif
Selle juuste teema algatajana kordan veel, et küsimus mul ei olnud selles et kuidas parem, ilusam vmi. Liiter jooki oli vahel ja teada oli vaja täpset seadust! Link anti ja asi sellega selgeks saigi.
Kõik järgnev on olnud enamjaolt orjameelne ülemate kiitmine ja kiilaspäisuse kiitmine. Viimasega saaks isegi nõustuda. Aga hetkel pole sel minu jaoks tähtsust.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2015 23:20:00 vasta tsitaadiga

dvd vader, Kui seadustes on selgelt ära määratud, milline võib soeng olla, siis mida siin enam vaielda? Muidugi on ajateenistuses tunduvalt tähtsamaid (rly? icon_lol.gif) asju, mida ka sa loetlesid, kuid see ei vähenda muude õiguste tähtsust.
Ajudenussiks pidasin ma pigem seda, et sellise asja pärast oleksid nõus karistama ja veel tervet rühma. Ja veel karistama selle eest, kui tegelikult ei rikutagi midagi.

Asi ei ole pelgalt selles juuste mahaajamise värgis, vaid seadustes, õigustes ning rõhutada, et ülematel ei ole kõik lubatud nii nagu nad ise heaks peavad. Selliste mõttetute asjade pealesurumisega nad alluvate usaldust ei võida (tasub jällegi rõhutada, ajateenistuses tänapäevalgi ülemate poolt muid täiesti mõttetuid nussimisi, mida nad armastavad muidugi motivatsiooni otsimiseks kutsuda, kuid tegelik tulemus on vastupidine).
Ma usun, et kellelgi pole probleeme seni, kuni ülemad ka ajateenijate õigustest lugu peavad ning selliste asjade eest mõttetult ei karista.

Mina igatahes paneks endapoolt sellele teemale punkti taha, kuna sul veidike teine arusaam asjadesse tundub ning mõttetu vaielda. Mingi nõuka värk vast.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2015 00:26:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:
....rühma ühtsuse, ohutuse ja efektiivsuse......
icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Rühmaühtsus - Üldiselt kaitseväelane ilma mütsita väga väljas ei viibi, eriti veel rühmakoosseisus. Seega, kui rühm väljas liigub, siis vaevalt nüüd see 2 cm kuni 0,5 cm mütsi alt väga eristub (Nüüd kohe keegi tuleb defineerib ühtuse ja selle psühholoogilise mõju rühmavaimule jms). Aga millegi pärast ei kipu rühmaühtsus kehtima rühmavanema ja rühmaülema kohta(kes on üldiselt kaadrikaitseväelased). Rääkimata ühtusest kompaniis või pataljonis. Millegi pärast kaob ühtsuse jutt kohe ära, kui mängu tuleb sõna kaadrikaitseväelane.

Ohtus - Hmm... Aga äkki ajaks terve rahva kiilaks? Kiirabil oleks lihtne peahaavadega tegeleda..... Ja nüüd kus meil aina rohkem naisajateenijaid, siis miks me naisi vihkame ja neile ohutumat teenistust ei paku?

Jne jne....

Nagu eespool mainisin, siis millegi pärast kõik see ühtsuse ja efektiivsuse ja ohutuse teema tahab laieneda ainult ajateenijatele, aga mitte kaadrikaitseväelasetele. Aga äkki tuleb siin mängu hoopis see, et pagunist rinnal jääb väheks? On tarvis kuidagi kompenseerida? Mingid kompleksid? Või äkki suhtumine, et nii on ju koguaeg olnud. Või vaadake kui hea elu teil on, meie pidime samal ajal seda ja seda tegema jne... Äkki tasuks natukene vaadata teguviiside taha, miks need tegelikult nii on ja kas need peavad nii olema. Mitte olema kinni dogmades.

Samamoodi on korralik porno see, et osad väeosad harrastavad praktikat lasta SBK ajateenijatel kanda vormi ilma embleemita ja nii, et ülemine nööp on kinni. Ja siis saadetakse selline seltskond kuskile linnapeale veel. Esiteks näeb selline vormi kandmine välja puhas porno okse.gif ning teiseks vormikandmise eeskiri viimati ka sellist mööndust ei lubanud. #absurd

Üleüldse on Kaitseväes kasutusel topeltstandardid. Valikuliselt rakendatakse neid ajateenijate ja tegevväelaste peal. Ilmselt tegevväelasi väga kottida ei saa, sest neil on võimalus lahkuda. Aga eks see ole kindlasti väeositi ka erinev ja igaüks kes ajateenistuses on käinud teab seda omast käest rohkem.

Ütlesin oma seisukoha välja ning rohkem sõna ei võta antud teemal.

Nagu ütles üks tuttav kaitseväelane: "N*ssida oskab igaüks, aga katsu sa head väljaõppet anda."
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2015 00:47:43 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
kindlasti pole ka ajateenija asi öelda, mis ülema õigused on või ei ole icon_lol.gif

kui mul oleks selline ajateenija, kes sellist juttu räägib, siis hakkaksin iga päev mõõtma kõigi juukseid ja kui on pool millimeetritki üle "korrektse", siis teised niikaua "teevad sporti", kuni patustanu otsib endale juuksuri ja viib soengu eeskirjadele vastavaks thumbs_up.gif


Ja inimesed imestavad, miks on sõjaväel Eesti ühiskonnas täiesti olematu maine icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2015 01:04:41 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
dvd vader, Kui seadustes on selgelt ära määratud, milline võib soeng olla, siis mida siin enam vaielda?
täpselt minu mõte see ongi. kusagil pole öeldud, et ajateenijad ei või kiilakad olla, sest kiilaka pea korral on soeng korrektne ja ei kata laupa jne.

tsitaat:

Ajudenussiks pidasin ma pigem seda, et sellise asja pärast oleksid nõus karistama ja veel tervet rühma. Ja veel karistama selle eest, kui tegelikult ei rikutagi midagi.

kus on karistamine? mitmendat korda rõhutan, et sporditegevus on väljaõppeplaanides sees ja kuidas seda täpselt läbi viia, seda otsustatakse juba madalamal tasemel. kui ülemad leiavad, et rühmal on mingitel põhjustel vaja iga päev 10 km joosta väljaõppe-eesmärkide saavutamiseks, siis nii ka saab olema. ja kuna aega pole raisata, siis need, kelle soeng on ebakorrektne, istuvad samal ajal kusagil kasarmus ja lõiguvad juukseid korrektseks. kõik on korras ja mingit karistamist ei ole.

karistamine pigem oleks näiteks see, kui blokkiva isiku kõik juuksekarvad kokku loetakse ja tehakse saadud väärtuse ulatuses rivipumpasid. mõte on huvitav, aga see on juba kollektiivne karistamine thumbs_down.gif

tsitaat:
Asi ei ole pelgalt selles juuste mahaajamise värgis, vaid seadustes, õigustes ning rõhutada, et ülematel ei ole kõik lubatud nii nagu nad ise heaks peavad.

ülemad teavad väga täpselt, mis on lubatud ja mis mitte, ära selle pärast muretse, vähemalt mis kaadrisse puutub. kõige rohkem tuleks muretseda ajateenijatest jaoülemate üle, kuna sinna satub igasuguseid frukte kahjuks sekka. ka mul olid ajateenistuses mõned mitte just kõige kirkamad tegelased, keda ei huvitanud mingid eeskirjad või seadused eriti. kaadril oli nende vaoshoidmisega tükk tegemist.

Scart kirjutas:
Ja inimesed imestavad, miks on sõjaväel Eesti ühiskonnas täiesti olematu maine icon_rolleyes.gif

tore, et ka patsifistide esindaja lõpuks kohale jõudis icon_lol.gif on mingeid arvamusuuringuid või midagi väite tõestuseks?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 233, 234, 235 ... 244, 245, 246  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.