Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Probleem 4k telekaga. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
riho888
HV kasutaja
riho888

liitunud: 08.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2015 00:08:34 Probleem 4k telekaga. vasta tsitaadiga

Tevist, hiljuti sai ostetud suure tuhinaga Philipsi 6800 seeria 58" 4k teler. NImelt nüüd on probleem ,et kui arvuti taha on ühendatud siis on räme viivitus. Ühendus on HDMI. Alguses oli 10 meetrine HDMI juhe icon_biggrin.gif Selle vahetasin meetrise vastu. Viivitus läks lühemaks ,aga ikka on olemas. 4K resoga on sagedus 30 hz. Ilmselgelt ma 1.4 HDMI-ga ei saagi rohkem. Aga viivitust ei tohiks ju ikkagi ka selle sagedusega olla. Proovisin ka FullHD ja 60 hz , ikka viivitus sees, kuigi väiksem. Lõpuks 1024x768 resoga on okei icon_biggrin.gif . Viivitus on sama olenemata , kas ma olen desktopil või siis pelan näiteks GTA V. Samas Teleri enda SmartTV alt youtubues vaadata 4k videosid, siis jookseb nagu kulda.

Graafikakaardiks Gigabyte HD7950, CPU i7 . Dravierid uusimad. Windows 8.1. Catalysti alt näitab teleri kohta infot ,et maximum resolution :3840x2160 ja Maximum reported refresh rate 60 hz. Displayport teleril puudub.

Uurisin ka teleri pildiparandustehnoloogiaid , võtsin kõik maha mis võtta andis . Kasu ei midagi.

Ma ei tea nüüd , kas mul on mõtet hakata merede tagant HDMI 2.0 kaablit otsima või on kellelgi midagi muud nõu veel pakkuda. Või on see asi lihtsalt lootusetu juhtum.


Tänud , kes viitsivad lugeda ja vastata.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zooter
Kreisi kasutaja
Zooter

liitunud: 27.12.2001




sõnum 02.07.2015 00:23:43 vasta tsitaadiga

Teleri input vaja kuidagi lülitada kas game või PC režiimi. Philipsi telekaid ei tunne aga mulje jäänud, et saab kuskilt valida. Samsungid on näiteks imelikud sellessuhtes, et peab nimetama inputi PC'ks, et telekas normaalselt käituma hakkaks. HDMI 1.4 peaks vist jah piiratud olema 30 Hz'ga 4K reso korral, kuigi osad nVidia kaardid oskavad ka kõrgemat sagedust kehvemate värvidega üle HDMI 1.4 saata. 1080p peaks aga igaljuhul olema võimalik tööle saada üpris mõistliku viitega.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lx122
HV vaatleja
lx122

liitunud: 03.05.2012




sõnum 02.07.2015 08:13:31 vasta tsitaadiga

Otsi jah "game mode" või "PC" säte üles.Ma ka algselt võtsin lihtsalt töötlust maha aga see suurt ei aidanud. Endal uus LG teler ja selle game modei vahe on öö ja päev kui arvutit kasutada tahad.Aga mõnel teleril see ei kaogi mugavatesse piiridesse...Eks selles saab süüdistada ainult seda, et inimesed ei nõua tootjatelt seda ja vaatavad teisi andmeid.Loodetavasti see varsti muutub.Mina käisin ise poes läppariga mänge testimas just sellel põhjusel icon_biggrin.gif õnneks euronicsis on alati olnud väga sõbralikud müüjad ja lasknud testida.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kriisa H
HV kasutaja
Kriisa H

liitunud: 30.09.2009




sõnum 02.07.2015 16:15:35 vasta tsitaadiga

Endal oli ka murekohaks mitte "pc" mode sisse lülitamine. Peale selle, kui telekale tegin selgeks input "pc" oli asi korras.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riho888
HV kasutaja
riho888

liitunud: 08.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2015 16:53:00 vasta tsitaadiga

Nii mul oli valikus kas TV, GAME või PC . Panin game. Tegin ka firmware update ära. 4k-s on ikka viivitus ,aga oluliselt parem kui ennem. Aga õnneks FullHD jookseb nüüd kenasti. Ma arvan ,et paremaks ma ei saa seda nagunii.

Tänud kõigile , kes viitsisid vastata icon_wink.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2015 18:23:44 vasta tsitaadiga

riho888 kirjutas:
Nii mul oli valikus kas TV, GAME või PC . Panin game. Tegin ka firmware update ära. 4k-s on ikka viivitus ,aga oluliselt parem kui ennem. Aga õnneks FullHD jookseb nüüd kenasti. Ma arvan ,et paremaks ma ei saa seda nagunii.

Tänud kõigile , kes viitsisid vastata icon_wink.gif

Proovi PC ka, peaks veel madalam latency olema.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Goon
Kreisi kasutaja
Goon

liitunud: 12.06.2005




sõnum 02.07.2015 18:35:08 vasta tsitaadiga

emm, et sa püüad 3 aastat vana graafikakaartiga 4k resolutsiooni jooksutada ja arvad, et kaabli viga? icon_rolleyes.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2015 19:44:45 vasta tsitaadiga

Goon kirjutas:
emm, et sa püüad 3 aastat vana graafikakaartiga 4k resolutsiooni jooksutada ja arvad, et kaabli viga? icon_rolleyes.gif thumbs_up.gif

Desktopi võiks ikka ilma viivituseta jooksutada ju.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neoman
HV veteran

liitunud: 12.11.2004




sõnum 03.07.2015 08:06:49 vasta tsitaadiga

Ma kardan ,et see "viivitus" on tingitud sellest ,et sa oled limiteeritud 30Hz peale @ 4K.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riho888
HV kasutaja
riho888

liitunud: 08.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.07.2015 23:47:33 vasta tsitaadiga

Goon kirjutas:
emm, et sa püüad 3 aastat vana graafikakaartiga 4k resolutsiooni jooksutada ja arvad, et kaabli viga? icon_rolleyes.gif thumbs_up.gif


No fullhd-d peaks see kolm aastat vana kaart ikka jooksutama. Jooksutas eyefinityt ka mitte mingi lagita. Fullhd-s on ikka väga õrn lag, aga saab hakkama. 4k- s pole lootustki pelada. Kusjuures viivitus on täpselt sama nii mängudes kui ka desktopil
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mart88
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2015 02:04:27 vasta tsitaadiga

Kui ma paar kuud tagasi telekat otsisin, siis jäin ka toppama selle 4k philipsi juurde.. Review paljastas 4k kohta hävitava hinnangu ja lisaks oli vist philipsi enda foorum sõimu täis, miks reageerimis kiirus mingi 500 on.
Ma loodan, et see on sama mudel, tol hetkel maksis too nõks alla 1100 bigbox.ee's

Eks igal ühel enda arvamus, aga nii palju kui ma tol hetkel 4k telekate kohta reviewsid järjest hinnaga kallima poole lugesin siis sel hetkel jäin seisma Samsa curved 55ˇ 7100/7200 või tavalise 55ˇ7500 peale. Nüüdseks on mudeleid juurde tulnud ja hinnad ka langenud kõvasti, et ei tea mis siin väga palju muutunud on.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Probleem 4k telekaga.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.