Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 346, 347, 348 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 17.06.2015 15:37:33 vasta tsitaadiga

Kas sellist ruuterit on olemas, mis sööb ka tuppa tulevat valguskaablit? Korra vist siin isegi räägitud, et peab olema Elionilt saadud ONT kindlasti? Äkki vahepeal midagi muutunud?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.06.2015 15:39:28 vasta tsitaadiga

olafsand, näiteks see http://routerboard.com/RB2011UiAS-2HnD-IN
_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.06.2015 15:44:37 vasta tsitaadiga

Ei söö see elioni kaablit.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.06.2015 16:44:27 vasta tsitaadiga

Kui suudad kuskilt sellele GPON`i suppordiga SFP mooduli leida, siis sööb... icon_wink.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 17.06.2015 21:23:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 17.06.2015 20:46:14 vasta tsitaadiga

Etz, kui Teie kui asjatundja juba nii ütlete, siis on vastus laias laastus "ei" vast icon_lol.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.06.2015 21:31:18 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Etz, kui Teie kui asjatundja juba nii ütlete, siis on vastus laias laastus "ei" vast icon_lol.gif


http://www.quagwire.com/finisar/pon/

Tiku OS aga paraku ei oska vähemalt nende Finisairidega küll midagi peale hakata... icon_wink.gif
Lisaks maksavad need rohkem kui see ruuter... icon_razz1.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.06.2015 21:34:01 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Kui suudad kuskilt sellele GPON`i suppordiga SFP mooduli leida, siis sööb... icon_wink.gif

Elion autoriseerib optika kliente ONT SN alusel, seega ei aita ka mingi suvaline ruuter+sfp.

Ma ise usun ja loodan, et kui optika osakaal peaks kuidagi vase kliente ületama või juhtub mõni muu eesmärk tulema, saab ehk kasvõi Inteno laadse ruuteri fiibri liidesega, selliseid täiesti toodetakse.
Esialgu on vist soodsam või mugavam kasutada tänast lahendust. Mingi aeg olid ilusad pisikesed suitsupaki suurused ONTid liikvel, hetkel on need otsas ja kasutusel ikka need poole suuremad.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G2rry
HV kasutaja
G2rry

liitunud: 19.08.2004




sõnum 18.06.2015 12:41:42 vasta tsitaadiga

Mul on selline huvitav probleem tekkinud ruuteriga thomson tg784, et kui lülitan enda lauaarvuti tööle ja see võrku ühendab ennast, teeb ruuter RESTARTI, võib-olla ka switch(kui see üldse võimalik on). Mul on mõlemad seadmed teises toas, seega ei näe mis toimub täpselt.

Telekapilt tardub ja wifi kaob ütleme 2-3 minutiks, pole täpselt aega võtnud. Loomulikult pole netti ka lauaarvutil sel ajal kui restart toimub.

ÜHENDUS: Koridorist tuleb netikaabel switchi. Lauaarvuti on ühendatud kaabliga switchi ja sealt läheb nett edasi ruuterisse ja ruuterist kaablid kahte telekasse, pluss jagab wifit nagu ikka. Switch sai vahele pandud, et mängudes seda NAT probleemi poleks. See port forwarding värk minu arust absull ei tööta seal ruuteris.

Ühesõnaga sooviks vabaneda sellest, et restart toimub aga samas ei taha switchist ka loobuda. Ideed lahenduseks ja seletused miks nii juhtub on teretulnud!

Tänan! beer_yum.gif


viimati muutis G2rry 18.06.2015 13:11:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Helseth
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2012




sõnum 18.06.2015 12:59:24 vasta tsitaadiga

G2rry kirjutas:
Mul on selline huvitav probleem tekkinud ruuteriga thomson tg784, et kui lülitan enda lauaarvuti tööle ja see võrku ühendab ennast, teeb ruuter reseti, võib-olla ka switch(kui see üldse võimalik on). Mul on mõlemad seadmed teises toas, seega ei näe mis toimub täpselt.

Telekapilt tardub ja wifi kaob ütleme 2-3 minutiks, pole täpselt aega võtnud. Loomulikult pole netti ka lauaarvutil sel ajal kui reset toimub.

ÜHENDUS: Koridorist tuleb netikaabel switchi. Lauaarvuti on ühendatud kaabliga switchi ja sealt läheb nett edasi ruuterisse ja ruuterist kaablid kahte telekasse, pluss jagab wifit nagu ikka. Switch sai vahele pandud, et mängudes seda NAT probleemi poleks. See port forwarding värk minu arust absull ei tööta seal ruuteris.

Ühesõnaga sooviks vabaneda sellest, et reset toimub aga samas ei taha switchist ka loobuda. Ideed lahenduseks ja seletused miks nii juhtub on teretulnud!

Tänan! beer_yum.gif


Mõni p2p teenus ei mölla seal lauaarvutis, mis hulgimal kogusel ühendusi looks ja ruuteri kooma kisuks?
Kas thomsoni purk teeb kohe lausa reseti või mõtlesite re-starti?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G2rry
HV kasutaja
G2rry

liitunud: 19.08.2004




sõnum 18.06.2015 13:12:49 vasta tsitaadiga

Helseth kirjutas:
G2rry kirjutas:
Mul on selline huvitav probleem tekkinud ruuteriga thomson tg784, et kui lülitan enda lauaarvuti tööle ja see võrku ühendab ennast, teeb ruuter reseti, võib-olla ka switch(kui see üldse võimalik on). Mul on mõlemad seadmed teises toas, seega ei näe mis toimub täpselt.

Telekapilt tardub ja wifi kaob ütleme 2-3 minutiks, pole täpselt aega võtnud. Loomulikult pole netti ka lauaarvutil sel ajal kui reset toimub.

ÜHENDUS: Koridorist tuleb netikaabel switchi. Lauaarvuti on ühendatud kaabliga switchi ja sealt läheb nett edasi ruuterisse ja ruuterist kaablid kahte telekasse, pluss jagab wifit nagu ikka. Switch sai vahele pandud, et mängudes seda NAT probleemi poleks. See port forwarding värk minu arust absull ei tööta seal ruuteris.

Ühesõnaga sooviks vabaneda sellest, et reset toimub aga samas ei taha switchist ka loobuda. Ideed lahenduseks ja seletused miks nii juhtub on teretulnud!

Tänan! beer_yum.gif


Mõni p2p teenus ei mölla seal lauaarvutis, mis hulgimal kogusel ühendusi looks ja ruuteri kooma kisuks?
Kas thomsoni purk teeb kohe lausa reseti või mõtlesite re-starti?


Tänan tähelepaneku eest, kasutasin tõesti valet sõna. Restarti teeb ikka. p2p teenust automaatselt ei käivitu, utorrentit ikka kasutan aga läheb siis käima kui ise seda soovin ja üldse ma ei hoia niisama igast programme taustal jooksmas, kui ei kasuta.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.06.2015 13:16:27 vasta tsitaadiga

Ega juhuslikult kusagil elektrivõrgus mingi jama pole, kui võrguseadmed restardivad arvuti käivitamise ajal? Thomsonid on voolukõikumiste suhtes üpris tundlikud.
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 18.06.2015 15:02:27 vasta tsitaadiga

Toitemured kummitasid vaid iidseid 546 ja 780 ruutereid, uuemad töötavad selles suhtes normaalselt.
Küll aga on võimalik, et antud thomson on nö surnud. Nägin isegi ühe tuttava juures kuidas ruuter töötas, kuid isegi digiboksi või arvuti võrku lisamine põhjustas ruuterile restardi, peale üleslaadimist toimis samas jälle kuidas jumal juhatas, ei aidanud reset ega uus soft. Seadme vahetus ja asi korras.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G2rry
HV kasutaja
G2rry

liitunud: 19.08.2004




sõnum 18.06.2015 19:18:44 vasta tsitaadiga

No tegu on klassikalise Mustamäe kortermajaga ja vooluga probleeme pole. Ruuter ja switch võtavad ühe pikenduse otsast voolu ja lauaarvuti on üldse teises toas teise pistiku otsas. Müstiline ongi see, et kui ma switchi ära võtan vahelt kaob, ka see restartimine. Ma mõtlen, et äkki arvuti annab kuidagi mingi singaali läbivõrgukaabli või on see liiga utoopiline? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 18.06.2015 19:50:26 vasta tsitaadiga

G2rry, jupp aega tagasi siin räägiti mingitest kindlatest võrgukaartidest, mis ruuteri resale sundisid, äkki selles probleem?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
droz
Kreisi kasutaja
droz

liitunud: 31.12.2002




sõnum 19.06.2015 17:47:42 vasta tsitaadiga

Härrased teadmamehed. https://geopank.elion.ee/haaletus/ näitab, et naabermajas on võimalik tellida 20Mbit/s kuid minu maja peal 12 (ja telekas arvab kahjuks sama). Kas on mõtet 123st kiiremat ühendust küsida, või tuleb sealt alati jäik "ei"?
Parameetrid ju annaks natuke lootust:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 19.06.2015 20:22:39 vasta tsitaadiga

droz kirjutas:
Härrased teadmamehed. https://geopank.elion.ee/haaletus/ näitab, et naabermajas on võimalik tellida 20Mbit/s kuid minu maja peal 12 (ja telekas arvab kahjuks sama). Kas on mõtet 123st kiiremat ühendust küsida, või tuleb sealt alati jäik "ei"?
Parameetrid ju annaks natuke lootust:
Spoiler Spoiler Spoiler


Hetkel tuleb sealt tõesti jäik ei, 800M kaabli pikkust jaamast on piiriks.
Väike lootus on, et tuleb ka veidi pikemale liinile 20/5 valik, tähtaeg teadmata.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran
Six

liitunud: 28.09.2002




sõnum 19.06.2015 20:54:23 vasta tsitaadiga

Oled ehk kuulnud, mis see veidi pikema liini uus piir võiks tulla?
900m, 1000m, 1200m?

indrekp kirjutas:

Hetkel tuleb sealt tõesti jäik ei, 800M kaabli pikkust jaamast on piiriks.
Väike lootus on, et tuleb ka veidi pikemale liinile 20/5 valik, tähtaeg teadmata.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran
KrikU

liitunud: 14.12.2001




sõnum 19.06.2015 21:03:51 vasta tsitaadiga

indrekp, oskad kommenteerida Nõmmel eramajade piirkonnas tekkinud 300mbit/s saarekesi? Mismoodi need tulevad - veetakse optikat juba neis piirkondades? Kust magistraal tuleb? Esimene on Kreegi tänava lõpp ning nüüd on ka pisikese Kuljuse tänava ümbruse majad asja sisse saamas icon_eek.gif thumbs_up.gif Samuti on pikalt muidugi ka varem olnud üksikud uued elamud kus asi pikemalt nii olnud. Olen ise küll Dineri söögikoha piirkonnas, kus õnneks tänu mõned aastad tagasi tehtud Valdeku tänava uue portaabel jaamakapi tulemusel olen VDSL peal.
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 19.06.2015 21:14:06 vasta tsitaadiga

droz kirjutas:
Härrased teadmamehed. https://geopank.elion.ee/haaletus/ näitab, et naabermajas on võimalik tellida 20Mbit/s kuid minu maja peal 12 (ja telekas arvab kahjuks sama). Kas on mõtet 123st kiiremat ühendust küsida, või tuleb sealt alati jäik "ei"?


Mina küsisin ja sain, nii et küsida tasub alati.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 20.06.2015 08:51:50 vasta tsitaadiga

Six kirjutas:
Oled ehk kuulnud, mis see veidi pikema liini uus piir võiks tulla?
900m, 1000m, 1200m?

indrekp kirjutas:

Hetkel tuleb sealt tõesti jäik ei, 800M kaabli pikkust jaamast on piiriks.
Väike lootus on, et tuleb ka veidi pikemale liinile 20/5 valik, tähtaeg teadmata.

Jätsingi selle numbri teadlikult mainimata, kuna teenust veel väljas pole, pole ma lõpuni kindel, millises kauguses teenust üldse lubama hakatakse.

KrikU kirjutas:
indrekp, oskad kommenteerida Nõmmel eramajade piirkonnas tekkinud 300mbit/s saarekesi? Mismoodi need tulevad - veetakse optikat juba neis piirkondades? Kust magistraal tuleb? Esimene on Kreegi tänava lõpp ning nüüd on ka pisikese Kuljuse tänava ümbruse majad asja sisse saamas icon_eek.gif thumbs_up.gif Samuti on pikalt muidugi ka varem olnud üksikud uued elamud kus asi pikemalt nii olnud. Olen ise küll Dineri söögikoha piirkonnas, kus õnneks tänu mõned aastad tagasi tehtud Valdeku tänava uue portaabel jaamakapi tulemusel olen VDSL peal.

Kommenteerida võin, kohapealsetest põhjustest pole mul aimugi.
Optikast olen varem rääkinud, Telekom uuendab ERAmajades oma kuludega vähestel põhjustel vaskvõrgu optika vastu.
1. tänava rekonstrueerimine ja õhuliinide likvideerimine, toide, side ja tänavavalgustus toide, maa alla.
2. piirkonnas on olemas täielik kaablikanalisatsioon, kehvas seisus vaskvõrk ja huvilised kes on väikese liitumistasu eest nõus liituma.
3. uuselamurajoonid kokkuleppel.
4. võibolla veel mõni ettenägematu põhjus.....

Need kõik eeldavad lähedal asuva GPON sõlme võrgu olemasolu.

Mis Nõmme piirkonda puudutab, siis jälgisin ka ise seda kaarti, tuttavaid seal piirkonnas on, ja näen kaardilt, et optika võimaluste olemasolu on mööda kaarti laiali, mõnes majas on, mõnes mitte.
Jääb üle arvata, et kliendi rahakott on siin aidanud võrku laiendada erinevatesse, üksikutesse majadesse.
Seal kus tänavate kaupa ikka asi üle läheb on kas eelmainitud Elioni soov või on kliendid ühisavaldusega leidnud võimaluse, tänav uue võrguga liita.

harakas kirjutas:
droz kirjutas:
Härrased teadmamehed. https://geopank.elion.ee/haaletus/ näitab, et naabermajas on võimalik tellida 20Mbit/s kuid minu maja peal 12 (ja telekas arvab kahjuks sama). Kas on mõtet 123st kiiremat ühendust küsida, või tuleb sealt alati jäik "ei"?


Mina küsisin ja sain, nii et küsida tasub alati.


Küsimine tõesti halba ei tee, võib juhtuda, et süsteem ei kalkuleeri täpselt liinipikkust. Samas hetkel ei ole võimalik erakliendile vormistada üle 800m liinile VDSL teenust.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 20.06.2015 09:59:15 vasta tsitaadiga

KrikU, ma läheks mõne lähedal oleva maja ukse taha ja küsiks omaniku käest icon_smile.gif.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2015 15:02:17 vasta tsitaadiga

Oh, mul ka on nüüd 20Mbit siin kaardil maja peale märgitud. Varem oli 12Mbit max.
_________________
Mobrog tasustatud küsitluste paneeli affiliate link: KUTSE
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tlwww
HV kasutaja

liitunud: 29.02.2004




sõnum 20.06.2015 16:58:18 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
hetkel ei ole võimalik erakliendile vormistada üle 800m liinile VDSL teenust.


Aga ärikliendile??
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 20.06.2015 18:14:34 vasta tsitaadiga

tlwww kirjutas:
indrekp kirjutas:
hetkel ei ole võimalik erakliendile vormistada üle 800m liinile VDSL teenust.


Aga ärikliendile??


Töö tuleb tehnilise selgitustena, selgub kontrolli käigus, palju ja mida.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2015 18:46:02 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
Oh, mul ka on nüüd 20Mbit siin kaardil maja peale märgitud. Varem oli 12Mbit max.

Tellitud! Kui nüüd vana Thomson 780 Inteno vastu välja vahetada, on seal mingit erilist sättimist ka vaja teha või peaks töötama nii, et piisab vaid kaablite ümber tõstmisest?

_________________
Mobrog tasustatud küsitluste paneeli affiliate link: KUTSE
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 346, 347, 348 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.