Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Elisa (üldine bränd, press ja teenindus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 66, 67, 68  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2015 11:31:16 vasta tsitaadiga

presta kirjutas:
Eile tuli moblale sms - "interneti kasutus hakkab jõudma mõistliku kasutuse piirini...", et olin viimasel nädalal hoolega ühte tv-seriaali striiminud, arvasin ehk olen tõesti liiale läinud. Sisenesin siis üle tüki aja iseteenindusse ja nägin sellist pilti?

Elisa kirjutas:
Kui klient häirib oma tegevusega teisi selles piirkonnas mobiilset internetti kasutavaid kliente pidevate ja suuremahuliste andmesessioonidega võib Elisa võrgu koormatuse vähendamiseks piirata kuni kliendi andmesideühenduse maksimumkiirust kiirusteni 200kbit/s allalaadimisel ja 50kbit/s üleslaadimisel kuni kumulatiivne kasutusmaht viimase 30 päeva jooksul langeb 10GBni.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 31.05.2015 11:50:06 vasta tsitaadiga

Ollaz kirjutas:
presta kirjutas:
Eile tuli moblale sms - "interneti kasutus hakkab jõudma mõistliku kasutuse piirini...", et olin viimasel nädalal hoolega ühte tv-seriaali striiminud, arvasin ehk olen tõesti liiale läinud. Sisenesin siis üle tüki aja iseteenindusse ja nägin sellist pilti?

Elisa kirjutas:
Kui klient häirib oma tegevusega teisi selles piirkonnas mobiilset internetti kasutavaid kliente pidevate ja suuremahuliste andmesessioonidega võib Elisa võrgu koormatuse vähendamiseks piirata kuni kliendi andmesideühenduse maksimumkiirust kiirusteni 200kbit/s allalaadimisel ja 50kbit/s üleslaadimisel kuni kumulatiivne kasutusmaht viimase 30 päeva jooksul langeb 10GBni.


See on ju iba. Sain ise ka 35GB juures eile selle SMS´i Elisalt. Üks kalenderpäev veel minna selle viimase 15GB´ga ja juba ähvardatakse.

Midagi erilist pole viimase 6 päevaga teinud.

tsitaat:
Received: 3.45 GB
Sent: 1.08 GB
Duration: 161:52:06

_________________
Kamehameha in your face!
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2015 12:09:08 vasta tsitaadiga

Imelik. Mul Nutikalt piiramatu 11 ja kui ma mäletan õigesti, siis see ongi piiramatu olnud ja pole kunagi mingit teavet tulnud jne.
Olen seda juba poolteist aastat kasutanud ning mõne kuu olen pannud kindlasti sinna 100GB ja peale.

Imestasin, et kust te neid tabeleid vaatate ja otsisin iseteeninduest üles. Ja ossa, kirjas pikk ilust tekst mõistlikust kasutamisest ja piiriks 50GB.
Mis ajast selline asi sinna poogitud on? Võin julgelt väita, et 3 kuud tagasi, kuid sai julmemalt neti kasutada, siis seda asja küll ei rakendatud.
Nüüd viimased kaks kuud pole väga aega olnud netis käia ja majandada. Hetkel kasutus 28GB.

Tuleb homme sammud ette võta ja varem telefoni järelmaks ära lõpetada. Nii kui tulevad mingit mõistliku kasutamise jama ajama (mida mu pakettil algselt pole olnud), siis EMTlt pakkumist küsima.

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2015 12:29:52 vasta tsitaadiga

https://www.emt.ee/et/internet-telefonis/moistliku-kasutuse-pohimote
tsitaat:
EMT Interneti mahupiirita teenuspakettides ja makseviisides on EMT-l õigus vähendada ette teatamata andmesidekiirust, alates 15 GB andmesidemahu täitumisest kalendrikuus.

https://www.elisa.ee/et/Eraklient/tugiinfo/artikkel/Internet/Mobiilne-internet-%28Mint%29/305
tsitaat:
Elisa võrgu koormatuse vähendamiseks piirata kuni kliendi andmesideühenduse maksimumkiirust kiirusteni 200kbit/s allalaadimisel ja 50kbit/s üleslaadimisel kuni kumulatiivne kasutusmaht viimase 30 päeva jooksul langeb 10GBni

https://pood.tele2.ee/et/services/302
http://tele2.ee/tugiinfo/tingimused/interneti-kasutamise-tingimused
tsitaat:
Mõistliku kasutamise põhimõte – alates 30 GB andmesidemahu täitumisest kalendrikuus, võib Tele2 vähendada kuni jooksva kalendrikuu lõpuni teenuspaketis sisalduvat andmesideteenuse maksimumkiirust kiiruseni 200kbit/s allalaadimisel ja 64 kbit/s üleslaadimisel.



Samas peab mainima, et pole EMT poolt piiratust näinud. Isegi torrenti otsas istumine päeval on suht okei tegevus, enda 3G otsas üle 1MB/s on täiesti tavaline. Torrentid Elisa võrgus päeval ei tööta (seal ilmselt nii mõnigi muu P2P protokoll ka külma kõhuga kinni keeratud). Tele2te pole proovinud.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 31.05.2015 13:08:46 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:


Tuleb homme sammud ette võta ja varem telefoni järelmaks ära lõpetada. Nii kui tulevad mingit mõistliku kasutamise jama ajama (mida mu pakettil algselt pole olnud), siis EMTlt pakkumist küsima.

Ülla-ülla, aga sa ei saa seda teha. Elisa ei praktiseeri mingit varasemat lõpetamist ja kliendi sunnimaisus on paigas järelmaksuperioodi pikkusega.
Tean, kuna mõtlesin veel jaanuaris järelmaksuga telefoni osta. Ostsin hoopis kohe välja.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2015 13:43:48 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
kjaups kirjutas:


Tuleb homme sammud ette võta ja varem telefoni järelmaks ära lõpetada. Nii kui tulevad mingit mõistliku kasutamise jama ajama (mida mu pakettil algselt pole olnud), siis EMTlt pakkumist küsima.

Ülla-ülla, aga sa ei saa seda teha. Elisa ei praktiseeri mingit varasemat lõpetamist ja kliendi sunnimaisus on paigas järelmaksuperioodi pikkusega.
Tean, kuna mõtlesin veel jaanuaris järelmaksuga telefoni osta. Ostsin hoopis kohe välja.

Elisal oli viimati kolm hinda. Soodushind 24 kuud kohustusega liituja olla, soodushind kliendile ja tavahind.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 31.05.2015 14:11:50 vasta tsitaadiga

Jah. Kuid järelmaks on hoopis teine asi, mitte hinna tüüp ei määra siin asjade kulgu.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2015 16:24:52 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
kjaups kirjutas:


Tuleb homme sammud ette võta ja varem telefoni järelmaks ära lõpetada. Nii kui tulevad mingit mõistliku kasutamise jama ajama (mida mu pakettil algselt pole olnud), siis EMTlt pakkumist küsima.

Ülla-ülla, aga sa ei saa seda teha. Elisa ei praktiseeri mingit varasemat lõpetamist ja kliendi sunnimaisus on paigas järelmaksuperioodi pikkusega.
Tean, kuna mõtlesin veel jaanuaris järelmaksuga telefoni osta. Ostsin hoopis kohe välja.

Imelik, naine sai küll varem ära lõpetada icon_rolleyes.gif

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 31.05.2015 16:57:30 vasta tsitaadiga

Ilmselt sõltub, mis juttu mingi müügimees parajasti räägib. Mulle öeldi, et ei mingeid variatsioone järelmaksu puhul, suurem sissemakse, makseaja lühendamine ja lisaks veel kaasnes kliendihinnaga ostmisele kliendiks olemise kohustus terve makseaja pikkuse perioodiks. See on see nn. praktiliselt ilma intressikuluta järelmaks.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2015 14:44:56 vasta tsitaadiga

Praegu üritatakse kliente saada nii, et pakutakse liitumisel hea hinnaga telefoni, aga ainuke klausel on selle juures see, et peab olema klient 2a ja miinimum pakett näiteks 10EUR kuus.

See tähendab, et säästad ca 30 EUR telefoni hinnast, aga oled sunnitud olema 2 aastat klient ja maksma teenuse eest täishinda...
Saad küll ära lõpetada, aga trahv oli vist 70EUR. Iseasi muidugi, et kas tarbitav teenus ja selle eest välja käidev hind on võrdsed. Varem olid 50 GB'sed paketid Elisa puhul "standard", nüüd püüa leida 10EUR eest paketti, kus on üle 10GB mahtu. Lihtsalt pole olemas -.-

Lisaks röövitakse raha "telli mahtu juurde" SMSidega. Elisal selline võimalus puudub, siiski aga pakutakse "kõvemaid" ja soolasemaid pakette.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
globostrat
Kreisi kasutaja
globostrat

liitunud: 14.10.2002




sõnum 01.06.2015 15:45:39 vasta tsitaadiga

Lord Ami kirjutas:
Varem olid 50 GB'sed paketid Elisa puhul "standard", nüüd püüa leida 10EUR eest paketti, kus on üle 10GB mahtu...


Tegelikult 10 EURi eest on neil nüüd pakett kus 1 (üks) GB icon_smile.gif
Geniaalseks argumendiks on see et 4G ju nüüd ja palju kiirem icon_razz1.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.06.2015 15:56:08 vasta tsitaadiga

globostrat, mulle rõhutati ka seda kiiruse pointi hirmsasti.

Aga hei, 6€ saab ju juba 300mega internetti.
Suur number ja ülivõrdes liide seal taga, see peab hea asi olema banana_dance.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2015 15:08:23 vasta tsitaadiga

Kas elisa 4g praegu maas jõgevamaal või mul 4g huawei ruuter e5172 jebib? 3G võrgus praegu saab ainult olla, 4G ei ühenda ära.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2015 17:10:56 vasta tsitaadiga

Elisa viib olemasolevad netikasutajad 4G peale ja tõstab 3€ + km võrra hinda: https://www.elisa.ee/et/elisast/organisatsioonist/elisa/uudised&nID=1248
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2015 17:32:17 vasta tsitaadiga

Võiks siis kõik kliendid 4G peale viia, säilitades mahu. Selle 3€ olen nõus isegi juurde maksma, aga antud juhul ainult äriklientide MINT'iga tegu icon_neutral.gif
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.06.2015 19:03:34 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Elisa viib olemasolevad netikasutajad 4G peale ja tõstab 3€ + km võrra hinda: https://www.elisa.ee/et/elisast/organisatsioonist/elisa/uudised&nID=1248


See väide pole ju täpne. Puudutab äriklienti ikka.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2015 23:24:59 vasta tsitaadiga

Kas Elisast on olemas oleval kliendil ka võimalik mingi "okei" pakkumine saada või peab "operaatorit vahetama" hakkama? kellelgi kogemusi? icon_rolleyes.gif

Nimelt plaan on välja vahetada oma 3 aastat vana "nuti" telefon (SE Arc S) ning ilmselt on mõistlik interneti pakett mind Mild(2mbit) välja vahetada.
Väike Mobiil-ID plaan ka olemas, kui nüüd Elisa oma SIM-id kätte saab.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2015 21:34:00 vasta tsitaadiga

Minu kogemus oli vahetada ja ei ole siiani kahetsenud
3 nr kahel on 4G ühendus palju tasuta minuteid ja SMSe ja arved jäävad 30.- kanti
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 12.06.2015 22:39:48 vasta tsitaadiga

No endal on 11€; 14€; 12€ olnud viimased arved. 5 kasutajat, kellel kuhjaga kõneminuteid ja kaks nutipaketti.

Kas kellelgi veelgi soodsam? icon_biggrin.gif Mul endal eraldi EMT moblanett, sest Elisa ei teinud normaalset pakkumist. No jäid rahast ilma.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2015 23:25:17 vasta tsitaadiga

ot:
EMT
2 numbrit, ennem oli 4+4€ ma pakkusin, et tõmmake sealt 80% minuteid maha ja veel odavamaks, aga enam ei saanud, tehti vaid hinda odavamaks aastaks (eks aasta pärast uuesti küsin siis) icon_lol.gif
nüüd
2+2€
800+800min
100+100sms

nett ainult mul , see eraldi

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Indrekus
HV vaatleja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 13.06.2015 19:31:04 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
miga kirjutas:
Elisa viib olemasolevad netikasutajad 4G peale ja tõstab 3€ + km võrra hinda: https://www.elisa.ee/et/elisast/organisatsioonist/elisa/uudised&nID=1248


See väide pole ju täpne. Puudutab äriklienti ikka.


https://www.elisa.ee/et/elisast/organisatsioonist/elisa/uudised/1160/elisa-avab-mint-light-ja-medium-arvutipakettides-4g-vorgu/
Eraklientidele tehti see 4G peale tõstmine juba varem ära. Muidugi mina avastasin seda alles juuni kuus, kui arve oli 1€ võrra kõrgem ja hakkasin uurima, miks kallim on kui muidu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2015 00:32:06 vasta tsitaadiga

uued mobiil-id simmid tulevad see aasta ikka ?
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.06.2015 10:42:01 vasta tsitaadiga

aga miks peaks? Kellel neid vaja on. Ilmselt mitte kellelgi.

Kel aga tõesti on seda teenust vaja see, on juba võtnud mujalt lepingu.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtfp
HV kasutaja
wtfp

liitunud: 26.02.2005




sõnum 17.06.2015 22:31:53 vasta tsitaadiga

ufo56, väidetavalt kohapeal olemas ja pidid testima.. ning klientidele lubati u jaanipäevaks icon_lol.gif
_________________
wtf#21
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UnknowFunk
Kreisi kasutaja
UnknowFunk

liitunud: 06.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2015 22:34:03 vasta tsitaadiga

Elisa kvaliteet on ikka jubedalt langenud minujaoks, nett enamasti edge peal ja levi ka pole...
_________________
Mida hiljem saabub kiirabi, seda täpsem on diagnoos.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2015 22:36:34 vasta tsitaadiga

UnknowFunk, kuidas sul 4G? Viimasel ajal teatavasti pannakse rõhku 4G-le.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UnknowFunk
Kreisi kasutaja
UnknowFunk

liitunud: 06.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2015 22:38:12 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
UnknowFunk, kuidas sul 4G? Viimasel ajal teatavasti pannakse rõhku 4G-le.


Momendil Iphone 5 - ehk tiksun ikka 3g peal. Alles eelmine nädal sain kodus või tööl rahulik youtubest või twitchist videosi vaadata, nüüd ei lae enam facebooki sõnumeidki ära.

_________________
Mida hiljem saabub kiirabi, seda täpsem on diagnoos.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2015 23:03:08 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
aga miks peaks? Kellel neid vaja on. Ilmselt mitte kellelgi.

Kel aga tõesti on seda teenust vaja see, on juba võtnud mujalt lepingu.


Mul on piisavalt hea pakett et mitte seda muuta icon_wink.gif

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
est4ever
HV veteran
est4ever

liitunud: 05.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2015 23:49:27 vasta tsitaadiga

UnknowFunk, Ise sama asja täheldanud viimasel ajal.. galaxy s4 ja kasutan paketti nutikalt piiramatu 9, millega varem sain puha asjad aetud, aga nüüdüha sitemaks läheb.. levi probleemidest võiks lõputult rääkida ning juba kontrollitud, et asi ei ole telefonis, mitmega proovitud ja need kohad, kus käin ja olen, on teenus läinud kehvemaks
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UnknowFunk
Kreisi kasutaja
UnknowFunk

liitunud: 06.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2015 01:04:51 vasta tsitaadiga

est4ever kirjutas:
UnknowFunk, Ise sama asja täheldanud viimasel ajal.. galaxy s4 ja kasutan paketti nutikalt piiramatu 9, millega varem sain puha asjad aetud, aga nüüdüha sitemaks läheb.. levi probleemidest võiks lõputult rääkida ning juba kontrollitud, et asi ei ole telefonis, mitmega proovitud ja need kohad, kus käin ja olen, on teenus läinud kehvemaks


Endal piiramatu 11 ja sama keiss ka jep.

_________________
Mida hiljem saabub kiirabi, seda täpsem on diagnoos.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 22.06.2015 10:08:55 vasta tsitaadiga

UnknowFunk kirjutas:
Elisa kvaliteet on ikka jubedalt langenud minujaoks, nett enamasti edge peal ja levi ka pole...
Kogen ka ise sarnast asja, kui varemalt enne 4G hullust, võtsin telefoni Elisa interneti just varuvariandina, kui koduse mobiilse internetiga teise operaatori võrgus mingi tõrge on, ei jää päris "pimedasse". Ja sain ilusti hakkama, ja olin omast arust maru tark, et telefonis elisa varu interneti võtsin ja sedasi toimetasin. Nüüd see varuvariant enam ei toimi, samamoodi on enamuses edge peal, siganaali tugevus põhjas või on see H+ ja signaalitugevus keskmine - vahet pole internet lihtsalt ei liigu, samas kui veel aasta tagasi kannatas sedasama netti samas toas telefonist edasi jagada.
Tundub, et Elisa ja teiste operaatorite poolt on see teadlik tegevus, tundub nagu 3G andmesidevõrgu internetitoru oleks rämedalt koomale tõmmatud. Muidugi Elisa müügimehed-naised helistavad iga paari kuu takka, ja tutvustavad 4G võimalusi, seni olen tagasi lükanud, et neil need 4G paketid kõik mahupõhised ja praeguse 3G paketiga saan sama raha eest enam internetti - paraku täna ainult teoreetiliselt, ja raisd sunnivad ikkagi 4G peale üle minema icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 22.06.2015 19:49:30 vasta tsitaadiga

Vaadake aega ka. Igasuvine teema on ju kõigil opekatel 3g koormus. Pensinäärid on suvilates oma vanemate 3g pulkadega ja inimesed liiguvad aina rohkem nutuseadmetega ringi. Seda on väga hästi näha kuidas olenevalt aastaajast mobiilne nett kõigub kui elad ise sellises suvilarajoonis või rannarajoonis. Nt. Vääna-jõesuus oli 3g nett testud asukohas väga ok aga viimasel ajal aeglasem (mitte elisa). Eelmine aasta oli täpselt sama teema. Samas 4g on oko (kiirust igapäev ei testi, mul peaasi et video ja pilt jookseb ja vajadusel uploodib).

Kindlasti määrab oma ka igasugu seadmete buum. Nt enda tutvusringkonnas on viimase aasta jooksul vähemalt 5in (vanemat) nutitelefoni kasutama hakanudkes varem ei kasutanud...

Eelmine aasta sai 2 nädalaga Eestile tiir peale tehtud ja 4 päeva Läti rannikualal seigeldud. Eestis oli 4g/3g enamasti igal pool olemas ja otseselt hätta kuskil ei jäänd - pildid likusid fesarisse jne. Krt Läti rannikualal oli pidevalt helistamisega probleeme...(sai proovitud erinevaid võrke). Niiet Eestis elame ikka suht ideaalses levialas..

_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2015 21:14:02 vasta tsitaadiga

RustyZ, teed nalja praegu või räägid omast kogemusest?
Paldiskis sain interneti nautida viimasti vist eelmine aasta icon_rolleyes.gif Keilas olles pole internetist haisugi thumbs_up.gif
3G my ass thumbs_down.gif

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 22.06.2015 22:30:13 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
RustyZ, teed nalja praegu või räägid omast kogemusest?
Paldiskis sain interneti nautida viimasti vist eelmine aasta icon_rolleyes.gif Keilas olles pole internetist haisugi thumbs_up.gif
3G my ass thumbs_down.gif


Ma 3g kohapealt ei tea väga rääkida, kasutan ca aasta 4g telefoni juba aga 3g netipulga ja vääna kogemus on küll jah. Eks kindlasti on kohti kus neti kvali on halvemaks läind aga see ongi kasutajate rohkuse tõttu mitte sellepärast et keegi kraane kinni keerab...

Edit: käisin eile paldiskis ja seal tuletornis. Ei jäänd hätta. Isegi tuletornis üleval oli tsitõõre gee. Aga noh kui püsielanik olla eks ikka leiab ju auke...

_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2015 11:18:17 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:
Edit: käisin eile paldiskis ja seal tuletornis. Ei jäänd hätta. Isegi tuletornis üleval oli tsitõõre gee. Aga noh kui püsielanik olla eks ikka leiab ju auke...

Ma ei rääkinud sealsest 4Gst!
LOE: Jutt oli 3G-st, mille nad viimase aastaga on pea olematuks interneti suutlikuselt teinud thumbs_down.gif

Nagu kunagi EMTst öeldi, kui kaevati, et 3G viletsaks muutunud. "Võtke 4G ja ärge vinguge".

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
est4ever
HV veteran
est4ever

liitunud: 05.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2015 13:03:44 vasta tsitaadiga

võtaks 4g, aga 4g võrgus ei saa ju kõnesi teha. Mis kasu mul kodus sellest 4g'st on kui levi sellega põhjas (mida ta kindlasti minu elamises ei oleks, sest elan parajas pommivarjendis), aga nii kui tuleb kõne, hakkab ta end madalamatesse võrkudesse ümber lülitama, esimese hooga ilmselt 3g'sse, mille signaali saab olematu tugevusega kätte ja kõne hakib või katkeb.. kui kunagi hakkab saama 4g võrgus kõnesi teha, siis võib asja peale mõelda, aga vaevalt seda niipea kui üldse tuleb
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.06.2015 13:13:57 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
RustyZ kirjutas:
Edit: käisin eile paldiskis ja seal tuletornis. Ei jäänd hätta. Isegi tuletornis üleval oli tsitõõre gee. Aga noh kui püsielanik olla eks ikka leiab ju auke...

Ma ei rääkinud sealsest 4Gst!
LOE: Jutt oli 3G-st, mille nad viimase aastaga on pea olematuks interneti suutlikuselt teinud thumbs_down.gif

Nagu kunagi EMTst öeldi, kui kaevati, et 3G viletsaks muutunud. "Võtke 4G ja ärge vinguge".

Ole nutikas ja kasuta fikseeritud sagedust 2100MHz-i,, mitte sagedust 900MHz-i, see on silmini umbes kõigil ISP-del. icon_cool.gif

1. Telefoniga on kõige lihtsam lahendus siis 2100MHz-i nii tugeva signaaliga lisaantenn, et 900MHz-i signaal jääb oluliselt nõrgemaks. Siis istub telefon sagedusel 2100MHz-i ja ei viska ennast ringi sagedusele 900MHz-i.

2. Ja sama kehtub ka 3,5G ruuteriga - sisemine "universaalne, kõikide sageduste antenn" välja visata ja selle asendamine siis ainult 2100MHz-i antenniga.

3. USB-modemiga on võimalik "mängimine", et otsid üles toa kus 2100MHz-i signaal on tugevam ja paigaldad USB-modemi sinna tuppa tööle. Samamoodi saab ka telefoni ja ruuterit paigutada sellisesse kohta kus 2100MHz-i signaal on tugevam kui 900MHz-i.

4. Ja signaalitugevus peab olema kindlasti parem kui -65dB, igasugu kehvemate signaalide korral, näiteks a la -100dB pole mingit kvaliteeti ega kiirust enam olemas.
Pildinäide kah kuidas USB-modemiga on oluliselt tugevam signaal kätte saadud.
Tegemist siis 500W-se halogeenlambi korpusega, USB-modem on selle sees ja saab ikka väga täpselt saatja peale suunata.
Ja üks hea omadus veel, töötab ka lisajahutusena samas, USB-modem on kenasti jahedam. beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2015 14:00:26 vasta tsitaadiga

tahanteada, ausalt, ma ei viitsinud peale "kasuta fikseeritud sagedust 2100MHz-i" edasi lugeda.
Kui soovid teada, miks?, siis põhjus väga lihtne:
Mitu enim kasutatavat telefoni sellist asja sulle võimaldavad? Või mis telefonid tavakasutajatel sellist asja võimaldavad?

Lähen löön oma Sony Z1e pilbasteks ja kukun antenne külge tinutama. Järgmiseks võtan autoaku ja tassin seda seljakottis, juhul kui mobiili aku peaks tühjaks saama, siis hea 12V läbi lasta ja ongi jälle lahedam olukord thumbs_up.gif

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 24.06.2015 16:36:16 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
RustyZ kirjutas:
Edit: käisin eile paldiskis ja seal tuletornis. Ei jäänd hätta. Isegi tuletornis üleval oli tsitõõre gee. Aga noh kui püsielanik olla eks ikka leiab ju auke...

Ma ei rääkinud sealsest 4Gst!
LOE: Jutt oli 3G-st, mille nad viimase aastaga on pea olematuks interneti suutlikuselt teinud thumbs_down.gif

Nagu kunagi EMTst öeldi, kui kaevati, et 3G viletsaks muutunud. "Võtke 4G ja ärge vinguge".


Loe mu juttu ka - ma ütlesin et keegi pole seda suutlikust halvemaks teinud vaid kui sama masti all on rohkem kasutajaid kui varem siiis nii on.

_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2015 17:04:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mitu enim kasutatavat telefoni sellist asja sulle võimaldavad? Või mis telefonid tavakasutajatel sellist asja võimaldavad?

Minu teada kõik androidid võimaldavad hidden menu kaudu sageduse valimist.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2015 17:41:16 vasta tsitaadiga

Kas elisal nüüd õige 4G või see võlts, millest siin varem räägiti......2x3,5G vms
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 24.06.2015 17:52:28 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
tsitaat:

Mitu enim kasutatavat telefoni sellist asja sulle võimaldavad? Või mis telefonid tavakasutajatel sellist asja võimaldavad?

Minu teada kõik androidid võimaldavad hidden menu kaudu sageduse valimist.


Tavakasutajatel?

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
est4ever
HV veteran
est4ever

liitunud: 05.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2015 18:03:56 vasta tsitaadiga

Krt see selline poolkõva teema.. Kui ma olen ostnud paar aastat tagasi korraliku nutitelefoni ja hea paketi võtnud, miks siis pean nüüd hakkama mäkaiverit mängima ja mingeid imenippe tegema, et asi, mille eest maksan ja mis peaks toimima, toimiks. Kuidagi mõistusevastane tundub minu jaoks vähemalt... saan aru kui arvutite maailmas tuleb iga poole aasta tagant mõni pudin juurde panna või välja vahetada või klockida ja vägevamaid jahutusi panna, et asi töötaks (kuigi samas töötab, aga tahetakse, et töötaks veel paremini), jutt käib ju nii elementaarsest asjast antud juhul... ma ei peaks oskamagi üldse mingeid salamenüüsi või asju aretada, ma elan kesklinnas, mitte läti piiri ääres maa all ja kuulen igapäevaselt reklaame "ilusaim leviala" jne jne.. asi peaks lihtsalt töötama kui ma ei ole millegi arvelt kokku hoidnud paketti või telefoni valides. Langust näitab ka see, et enam ei saa õue minnes hoovipealgi eriti 3g-d kätte.. varem oli see jama vaid toas
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2015 12:16:44 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
ufo56 kirjutas:
tsitaat:

Mitu enim kasutatavat telefoni sellist asja sulle võimaldavad? Või mis telefonid tavakasutajatel sellist asja võimaldavad?

Minu teada kõik androidid võimaldavad hidden menu kaudu sageduse valimist.


Tavakasutajatel?


Jah mingi kood oli millega sai mingisugusesse menüü alla dial padil valides.

jeesus188 kirjutas:
Kas elisal nüüd õige 4G või see võlts, millest siin varem räägiti......2x3,5G vms


Koguaeg õige olnud

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2015 12:24:30 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:


jeesus188 kirjutas:
Kas elisal nüüd õige 4G või see võlts, millest siin varem räägiti......2x3,5G vms


Koguaeg õige olnud


Käisin just sillamäel ja narva-jõesuus. Oma levikaardil väidavad et levib 4G ja väga hea levi, tegelikult on see võlts 4g ehk 2x3,5g vms. ja täiesti ülekoormatud, 1-2mbit ja ping vahepeal sadades.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2015 09:45:33 vasta tsitaadiga

Elisa on ikka hämmastav ettevõte. Oli üks vana 3G Mint Medium pakett vanavanematel kasutusel. Elisa aga andis ühel arvel väikse teatena teada, et "klientide soovidele vastu tulles võetakse kasutusele 4G paketid" ja loomulikult määriti pooljõuga ka neile see pakett peale. Kõik pidi ideaalne olema, kiirus parem, levi parem, muru rohelisem ja taevas sinisem. Reaalsus on aga see, et 2x kallimast paketist pole tolku, sest netipulk on ju vana... Käisime eile siis Elisa esinduses kus meid ilusasti ühte pimedasse kohta saadeti ning soovitati ise netipulk juurde osta. Ja lõppkokkuvõttes pidimegi uue netipulga ostma, et ülihäid, jõuga pealemääritud 4G kiirusi nautida.

Ja et asi eriti tore oleks, siis kohapeal sai küsitud, et kas SIM-kaart tuleb ka ära vahetada. See vene tädike ütles, et ei, meie vana SIM-kaart toetab ka 4G võrku. S*ttagi... jälle vaja tagasi minna.

_________________
Custom 3d-prinditud mATX / ITX / APU case - http://bit.ly/4kIJQZs
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2015 09:54:27 vasta tsitaadiga

Kes selles väga süüdi on siis, et vabatahtlikult selle 4G paketi võtsite?
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2015 09:59:31 vasta tsitaadiga

puna kirjutas:
Kes selles väga süüdi on siis, et vabatahtlikult selle 4G paketi võtsite?

Arvel väike tekst on vabatahtlik võtmine? Lepingu muutmisest võiks muudmoodi teada anda kui ainult ühe lausega. Jah, meie viga, et arvel igat teksti läbi ei lugenud, aga kas selline pool-varjatud tegutsemine on üldse eetiline? Eriti kui sobivad seadmed pead ikka ise juurde sebima.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2015 10:03:57 vasta tsitaadiga

krist2an, kas saad arve sellest osast pildi/screenshoti teha?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2015 10:05:49 vasta tsitaadiga

Töökaaslasel oli just sarnane mure et tahvli pakett muudeti 4G peale, kuigi tahvel vana ja ei toeta seda.Loomuikult kaasnes sellega hinnatõus.Saatsid kirja arupärimisega ja pisut vaidlemist telefoni teel ja sai vana paketi tagasi.Nii et tasub jaurata ja selle kohta võiks isegi meediale vihje saata, kuna on tegu absurdse tegevusega.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Elisa (üldine bränd, press ja teenindus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 66, 67, 68  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.