|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
19.05.2015 08:41:52
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Ja LAN kaabel mis sinna külge läheb on 100mbit/s?
Vähemalt nii on praeguste 300mbit/s ruuteritega  |
Pane siis gigabitine kaabel
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tonuera
HV vaatleja
liitunud: 20.07.2010
|
19.05.2015 08:59:35
|
|
|
Viidatud kodulehe lingil pole LAN-i kiiruse kohta midagi kirjas, niiet võib vabalt ka 10Mbit olla.
Nii juhtub, kui müügimees reklaami välja mõtleb ja ainult mulli puhub.
Tegelikult on ikka gigabit, aga selle leidmiseks tuleb kusagile product comparisioni alla kaevuda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
19.05.2015 10:14:07
|
|
|
| Max Powers kirjutas: |
| DVDRW kirjutas: |
Ja LAN kaabel mis sinna külge läheb on 100mbit/s?
Vähemalt nii on praeguste 300mbit/s ruuteritega  |
Pane siis gigabitine kaabel |
http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WR841N#spec (10/100Mbps WAN PORT)
Küsimus kas wifi n 300mb/s ruuterit/AP-d on olemas gigabitise pordiga?
Või on need 100€+ kanti ruuterid?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kullo
HV vaatleja
liitunud: 03.04.2005
|
19.05.2015 10:59:23
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Küsimus kas wifi n 300mb/s ruuterit/AP-d on olemas gigabitise pordiga?
Või on need 100€+ kanti ruuterid? |
Mul on kodus 2 TL-WR1043ND. Sellel on n wifi, 4 LAN gigabitist, WAN gigabitine, turbo boost 450Mbps mis isega annab reaalselt parema tulemuse, väga hea wifi levi jne.
Neid saab igatpidi confida, default veebi liides on piisavalt hea et basic asjad ära konfida. Nad on üsnagi töökindlad.
Kasutan selle mudeli teist versiooni mis on töökindlam ja parema riistvaraga, poest ostes tuleb see ennem järele uurida. Ka esimene versioon on gigabitiste portidega.
Toote hind on kõige odavamalt 44€
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
19.05.2015 11:12:30
|
|
|
3x kallim aga näen ka USBi. 4G pulk külge ja tuld?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marxveix
HV Guru

liitunud: 01.05.2004
|
|
| Kommentaarid: 310 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
270 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gen
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2006
|
19.05.2015 15:06:21
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
tonuera, mul 7 aastat vana Linksys WRT610N ka gigabitine.
Ju siis peetakse tänapäeval gigabit porte enesestmõistetavaks, et ei pea kohe eraldi välja tooma.
Üldiselt ei saa aru eestlastest - alati eeldatakse halvimat ja toodet tundmata kiputakse seda materdama.
Päris haigelt delfilik, ütleksin ja selline ellusuhtumine ei tee au HV foorumile. |
Nõustun Taneli väitega, inimesed jah nagu mingid vereimed, kohe kui midagi uut ilmub kohe kõri kallale. Nagu kamp amatööre.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
19.05.2015 16:36:30
|
|
|
Kogemus näitab et enamasti võib kodukasutajale mõeldud ruuteril olla küll gigane port, aga ruudib ta heal juhul 50 mega ja ka switchimine ei pruugi üle paarisaja mega olla. Keegi pole lihtsalt tundnud vajadust võimekamat masinat teha, kuna netikiirused on olnud väikesed. Tänapäeval on asi hakanud paranema, aga enne kui rahakott poodi viia on ikkagi hea plaan eeltöö ära teha.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tonuera
HV vaatleja
liitunud: 20.07.2010
|
20.05.2015 08:55:43
|
|
|
Sorry õrnahingelised, aga mind teeb tigedaks, et elementaarseid põhiparameetreid peab mööda mingeid reviewsid ja vene saite mööda taga ajama.
Midagi tahad osta, siis pead päevi raiskama, et seadmeid omavahel võrrelda.
Ja vähemalt Eestis tundub wifi ruuteritel siiski default olema veel 100Mb/s.
Hinnast on muidugi selgelt näha, millega tegu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
20.05.2015 09:06:27
|
|
|
Kui tänapäeval enam alla 1 gbit/s LAN pesaga arvutit ei müüda, siis miks enamus switchid kõik ikka veel 100 mbit/s on?
Tõsine pudelikael kui on kodune PC NAS server.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tonuera
HV vaatleja
liitunud: 20.07.2010
|
20.05.2015 12:49:37
|
|
|
Palun näidata mulle lollile, kuskohas Technical Specs all on kirjas 1Gb või Gigabit ?
ONLINE GAMING-u ja Package Contents-i all on jah kirjas.
See ei ole normaalne ju.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
20.05.2015 13:15:37
|
|
|
Reeglina on kahjuks jah nii, et mitte väga head omadused peidetakse ära, seega tuleb arvestada halvimaga.
Aga hea omaduse mitte väljatoomine on küll endale vee peale tõmbamine.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
medicopter
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2004
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
23.05.2015 09:45:08
|
|
|
| Vabasagedus aladel on paljudes riikides ranged piirangud, tihti saatevõimsus piiratud 100 mW-le. Ja iga lisasagedus nõuab oma chip-i, softi jne. Eks saaks all in softi ühes chipis jooksutda ja saab ka universaalseid combo chip teha saate/vastuvõttu aga see kõik nõuab arendustiimilt lisaressurssi. Palju lihtsam on osta uusim "only one" chip kuid võimalikult edevalt sagedusalalt ning treida reklaamuudis valmis.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
23.05.2015 11:25:58
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| Max Powers kirjutas: |
| DVDRW kirjutas: |
Ja LAN kaabel mis sinna külge läheb on 100mbit/s?
Vähemalt nii on praeguste 300mbit/s ruuteritega  |
Pane siis gigabitine kaabel |
http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WR841N#spec (10/100Mbps WAN PORT)
Küsimus kas wifi n 300mb/s ruuterit/AP-d on olemas gigabitise pordiga?
Või on need 100€+ kanti ruuterid? |
Oled sa ikka teadlik et 802.11n ei lase sul reaalselt 100mbit/s 'gi läbi ning seetõttu polegi otstarbekas odava otsa ruuteritele neid gigabit eetreid külge laduda?
Pane või 10gbit SFP line talle külge, aga üle 90mbit/s sa üle "300mbps" wifi ei pumpa. Selle jaoks on sul AC ruuterit vaja.
Ja reaalsus on see, et AP -Client ühendust ei saa ka AC wifiga kuidagi üle ~300mbit/s kuna klientseadmed on kuni 2 kanaliga.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
25.05.2015 09:10:45
|
|
|
n wifi läheb küll üle 90 mbit/s, mul tuleb isegi üle 200 mbit/s 300 Mbps ühendusega.
Seadmed on küll mõlemas otsas AC võimekusega, kuid ühendus on rangelt 802.11n@300Mbps.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
25.05.2015 10:03:05
|
|
|
| ihvike kirjutas: |
n wifi läheb küll üle 90 mbit/s, mul tuleb isegi üle 200 mbit/s 300 Mbps ühendusega.
Seadmed on küll mõlemas otsas AC võimekusega, kuid ühendus on rangelt 802.11n@300Mbps. |
Ära nüüd nalja tee. 200 Mbit/s ei ole võimalik mitte mingi valemiga üle 2.4ghz 802.11n veeretada. Isegi mitte siis kui lingi kiiruseks näitab 450mbit ehk 3x3 ühendusega.
http://www.smallnetbuilder.com/tools/charts/router/bar/111-2_4-GHz-dn-c
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
25.05.2015 10:23:51
|
|
|
| Üle öeldud/2 kiirust ei ole võimalik praktiliselt saada või ma eksin?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
25.05.2015 11:03:30
|
|
|
Mul on 5 GHz võrk ja enam praktilisem ei saa olla, kui reaalne tulemus, mis on üle 200 ja see on fakt. Samuti võtab Nexus 7 tahvel 150 Mbps ühendusest 110 Mbit/s välja.
Ruuter on Starmani Cisco EPC3940L.
Edit - Nexus 7 - http://www.speedtest.net/my-result/a/1296164597
Ühe suure faili kopeerimise ajast graafik -
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
25.05.2015 15:02:45
|
|
|
| ihvike kirjutas: |
Mul on 5 GHz võrk ja enam praktilisem ei saa olla, kui reaalne tulemus, mis on üle 200 ja see on fakt. Samuti võtab Nexus 7 tahvel 150 Mbps ühendusest 110 Mbit/s välja.
Ruuter on Starmani Cisco EPC3940L.
Edit - Nexus 7 - http://www.speedtest.net/my-result/a/1296164597
Ühe suure faili kopeerimise ajast graafik -
Spoiler 
|
See graafik on sul ac kiirus. Teine variant on, et pane oma ruuter ruttu iibeisse 1 miljoni euroga müüki kui harukordne eksemplar.
Palun vaata erinevate ruuterite n kiirusi.
http://www.smallnetbuilder.com/tools/charts/router/bar/111-2_4-GHz-dn-c
Või noh 5ghz n
http://www.smallnetbuilder.com/tools/charts/router/bar/113-5-GHz-dn-c
Ainuke, mis n peal saab üle 100mbit/s on Asus n66u, mis on ka 5ghz peal 3x3, ehk "450mbps"
Teine variant on, et starman on suutnud leida mingi laheda algoritmi kuidas kiiruseteste lollitada.
Proovi oma võrgu kiirust mitte üle interneti vaid iperf'iga.
Minul liigub 5ghz ac peal ~350mbit/s, 2.4 n peal ~100mbit ja 5ghz n peal ~95mbit/s.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
25.05.2015 16:57:07
|
|
|
Mul on wifi adapteri settingutest AC keelatud ning ka Windows tuvastab ühenduse kui 300 Mbps 802.11n. Faili kopeerimist üle sisevõrgu vast Starman ära lollitada ei suuda.
Nexus 7 sõna otseses mõttes füüsiliselt ei oma AC wifit, näitab ühenduse kiiruseks 135/150 Mbps ja mul ei ole kõige vähematki alust kahelda Speedtesti tulemustes, mis on täiesti stabiilselt sellised.
Selge on muidugi see, et ruuterile üsna lähedal - 1,5-2 m need tulemused ja 5 GHz eeter on üsna tühi veel kortermajas. 2,4 GHz on paistes täis ja sealt ei saa kuidagi rohkem kui ~45 Mbit/s kätte.
EDIT: netis natuke tiireldes näib, et ei ole 180 Mbit/s 802.11 n kiirused 5 GHz peal võimatud midagi. See tabel ühesõnaga ei sobi päris hästi tõendusmaterjaliks, sobib võrdlusmaterjaliks, kuid ilmselgelt saab ideaaltingimustel rohkem kätte.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
25.05.2015 23:47:19
|
|
|
ihvike, fine, olgu sul imeruuter.
Lihtsalt ole siis kohal selgitamaks järgmisele kodanikule kes küsib, miks ta ei saa üle wifi 100mbit netti kätte.
Mina räägin sulle paarikümne erineva ruuteri ja kliendi kombinatsiooni kogemustest ja reaalselt iperfiga mõõdetud tingimustest ning kinnitan, et mis sa räägid on puhas jura.
internet on kõikvõimalike ruuterite ja klientide teste täis, mis sa räägid saab olla ainult kas
1)ac kiirus
2)mingi asi valetab kiirustega. Speedtest ja starman ei ole kõige usutavam kooslus.
802.11n'iga 180mbit lähedale on võimalik saada ainult siis kui mõlemad pooled on 3x3 ehk 450mbit võimekusega. 300mbit reklaami all müüdavate seadmetega jääb kiirus 80 120 vahele.
Iperf on saadaval nii ruuterile, linuxile, droidile kui ka windoosale. Tee lan-wifi kiirusetestid.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
26.05.2015 00:07:37
|
|
|
Mul Asuse mingi ruuter...kui ostsin siis kuskilt lugesin et maru hea pidi olema
Ühenuse kiirus kõigub 270 ja 300 peal...
Ruuteril ega arvuti wifi kaardil pole AC tuge...Ruuteri kohta ütleb tootja leht nii:
802.11a : 6,9,12,18,24,36,48,54Mbps
802.11b : 1, 2, 5.5, 11Mbps
802.11g : 6,9,12,18,24,36,48,54Mbps
802.11n : up to 300Mbps
Teoreetiliselt võiks tulemus isegi veel parem olla, aga elan kortermajas ja ümberringi ka väga palju kortermaju...
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
26.05.2015 00:21:17
|
|
|
| HA kirjutas: |
Mul Asuse mingi ruuter...kui ostsin siis kuskilt lugesin et maru hea pidi olema
Ühenuse kiirus kõigub 270 ja 300 peal...
Ruuteril ega arvuti wifi kaardil pole AC tuge...Ruuteri kohta ütleb tootja leht nii:
802.11a : 6,9,12,18,24,36,48,54Mbps
802.11b : 1, 2, 5.5, 11Mbps
802.11g : 6,9,12,18,24,36,48,54Mbps
802.11n : up to 300Mbps
Teoreetiliselt võiks tulemus isegi veel parem olla, aga elan kortermajas ja ümberringi ka väga palju kortermaju... |
Wifikaart on sul igastahes 3x3. Mitu antenni ruuteril, või veel parem, mis mudel?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
26.05.2015 09:32:48
|
|
|
ThedEviL, ma arvan, et sul tuleb lihtsalt leppida sellega, et ideaaltingimustel tuleb 60-70% ühenduse kiirusest ära küll tänapäevaste seadmetega ja kuna see kiirus oleneb niivõrd tugevalt eetri tingimustest, siis ongi igal pool erinev ja läbi seinte ja sohvade ei saa seda kiirust muidugi kätte.
Viktoriiniküsimus - mitu antenni on seadmel, mis reklaamib enda maksimaalseks ühenduse kiiruseks 300 Mbps?
EDIT:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|