Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Riistvara »  Linksys-ilt maailma kiireim wifi ruuter märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.05.2015 08:40:15 Linksys-ilt maailma kiireim wifi ruuter vasta tsitaadiga


Linksys tutvustas maailma esimest MU-MIMO (multiple-user, multiple input, multiple output) tehnoloogial põhinevat wifi ruuterit Linksys EA8500 AC2600.

MU-MIMO gigabit ruuter võimaldab teoreetiliselt 7Gb/s kiirusi ideaalsetes laboritingimustes, kuid ka reaalelus suudab Linksys väitel EA8500 pakkuda 2,5Gbit/s wifi kiirusi. Müüki peaks see saabuma juunis ning hinnaks kujuneb 300EUR kanti.
http://www.amazon.co.uk/Linksys-EA8500-MAX-STREAM-Smart-Router/dp/B00X3CDX8I/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1432013937&sr=8-1&keywords=linksys+ac2600

Allikas: http://fossbytes.com/linksys-launches-fastest-wifi-router-ever-with-mu-mimo-technology/

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 19.05.2015 08:40:35, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2015 08:41:52 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Ja LAN kaabel mis sinna külge läheb on 100mbit/s? icon_lol.gif
Vähemalt nii on praeguste 300mbit/s ruuteritega okse.gif


Pane siis gigabitine kaabel
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.05.2015 08:43:13 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Ja LAN kaabel mis sinna külge läheb on 100mbit/s? icon_lol.gif
Vähemalt nii on praeguste 300mbit/s ruuteritega okse.gif


Milleks niinoodi lahmida, kui asjaga kursis pole icon_question.gif

tsitaat:
Game without interruption from other devices on the network with the new MU-MIMO technology. The router's supercharged 1.4 GHz dual-core processor and four high-speed Gigabit Ethernet ports make it an ideal choice for gamers looking for blazing-fast wired connections.

Allikas: http://www.linksys.com/us/p/P-EA8500/

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tonuera
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2010




sõnum 19.05.2015 08:59:35 vasta tsitaadiga

Viidatud kodulehe lingil pole LAN-i kiiruse kohta midagi kirjas, niiet võib vabalt ka 10Mbit olla.
Nii juhtub, kui müügimees reklaami välja mõtleb ja ainult mulli puhub.

Tegelikult on ikka gigabit, aga selle leidmiseks tuleb kusagile product comparisioni alla kaevuda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.05.2015 09:07:39 vasta tsitaadiga

tonuera, mul 7 aastat vana Linksys WRT610N ka gigabitine.
Ju siis peetakse tänapäeval gigabit porte enesestmõistetavaks, et ei pea kohe eraldi välja tooma.

Üldiselt ei saa aru eestlastest - alati eeldatakse halvimat ja toodet tundmata kiputakse seda materdama.
Päris haigelt delfilik, ütleksin ja selline ellusuhtumine ei tee au HV foorumile.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2015 09:10:54 vasta tsitaadiga

Review part1 http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/32711-linksys-ea8500-max-stream-ac2600-mu-mimo-smart-wi-fi-router-reviewed-part-1

Summary: QCA based AC2600 MU-MIMO enabled router with Gigabit Ethernet ports and USB 2.0/eSATA/USB 3.0 storage and printer sharing
Pros
• Supports bridged router, wireless bridge & wireless repeating
• MU-MIMO support provides moderate total throughput improvement
Cons
• No outbound port/service filtering
• You'll need to buy new devices to benefit from MU-MIMO

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2015 09:16:29 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Ja LAN kaabel mis sinna külge läheb on 100mbit/s? icon_lol.gif
Vähemalt nii on praeguste 300mbit/s ruuteritega okse.gif

WAN port on 1Gbps. Sellels osas on olnud põhiline kriitika. Samas 10Gbps on veel liiga kallis...

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2015 10:14:07 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Ja LAN kaabel mis sinna külge läheb on 100mbit/s? icon_lol.gif
Vähemalt nii on praeguste 300mbit/s ruuteritega okse.gif


Pane siis gigabitine kaabel


http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WR841N#spec (10/100Mbps WAN PORT)

Küsimus kas wifi n 300mb/s ruuterit/AP-d on olemas gigabitise pordiga?
Või on need 100€+ kanti ruuterid?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kullo
HV vaatleja

liitunud: 03.04.2005




sõnum 19.05.2015 10:59:23 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:

Küsimus kas wifi n 300mb/s ruuterit/AP-d on olemas gigabitise pordiga?
Või on need 100€+ kanti ruuterid?


Mul on kodus 2 TL-WR1043ND. Sellel on n wifi, 4 LAN gigabitist, WAN gigabitine, turbo boost 450Mbps mis isega annab reaalselt parema tulemuse, väga hea wifi levi jne.
Neid saab igatpidi confida, default veebi liides on piisavalt hea et basic asjad ära konfida. Nad on üsnagi töökindlad.
Kasutan selle mudeli teist versiooni mis on töökindlam ja parema riistvaraga, poest ostes tuleb see ennem järele uurida. Ka esimene versioon on gigabitiste portidega.


Toote hind on kõige odavamalt 44€
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2015 11:12:30 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif 3x kallim aga näen ka USBi. 4G pulk külge ja tuld?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 19.05.2015 13:46:32 vasta tsitaadiga

Saraseid ka teistel tootjatel, AC3200:
http://www.trendnet.com/products/proddetail.asp?prod=100_TEW-828DRU
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gen
HV kasutaja
gen

liitunud: 04.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2015 15:06:21 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tonuera, mul 7 aastat vana Linksys WRT610N ka gigabitine.
Ju siis peetakse tänapäeval gigabit porte enesestmõistetavaks, et ei pea kohe eraldi välja tooma.

Üldiselt ei saa aru eestlastest - alati eeldatakse halvimat ja toodet tundmata kiputakse seda materdama.
Päris haigelt delfilik, ütleksin ja selline ellusuhtumine ei tee au HV foorumile.


Nõustun Taneli väitega, inimesed jah nagu mingid vereimed, kohe kui midagi uut ilmub kohe kõri kallale. Nagu kamp amatööre.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2015 16:36:30 vasta tsitaadiga

Kogemus näitab et enamasti võib kodukasutajale mõeldud ruuteril olla küll gigane port, aga ruudib ta heal juhul 50 mega ja ka switchimine ei pruugi üle paarisaja mega olla. Keegi pole lihtsalt tundnud vajadust võimekamat masinat teha, kuna netikiirused on olnud väikesed. Tänapäeval on asi hakanud paranema, aga enne kui rahakott poodi viia on ikkagi hea plaan eeltöö ära teha.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.05.2015 19:01:02 vasta tsitaadiga

Aga kas keegi üleüldse sellele ka tähelepanu pööras, milles selle uudise sisu tegelikult seisneb... icon_razz1.gif beer_yum.gif

Selle uudise sisu on hoopis Qualcommi MU-MIMO esmakordne kasutuselevõtmine:
Eks see natuke vaieldav on kuna ka päris mitu konkurenti reklaamivad samuti, et nemad on kohe need kes MU-MIMO esimesena kasutusele võtavad...


Jutt ise siis sellest Qualcommi uuest lahendusest ja selle töötamisest:
MU-MIMO: How your Snapdragon processor powered device could be three times faster over Wi-Fi

https://www.qualcomm.com/news/snapdragon/2014/07/07/mu-mimo-how-your-snapdragon-processor-powered-device-could-be-three-times
---------------------------
Qualcommi pressiteade siis kah:
Qualcomm Sees Significant Traction in 802.11ac Wi-Fi with MU-MIMO for Home and Enterprise Networks

https://www.qualcomm.com/news/releases/2015/01/05/qualcomm-sees-significant-traction-80211ac-wi-fi-mu-mimo-home-and
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuera
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2010




sõnum 20.05.2015 08:55:43 vasta tsitaadiga

Sorry õrnahingelised, aga mind teeb tigedaks, et elementaarseid põhiparameetreid peab mööda mingeid reviewsid ja vene saite mööda taga ajama.
Midagi tahad osta, siis pead päevi raiskama, et seadmeid omavahel võrrelda.

Ja vähemalt Eestis tundub wifi ruuteritel siiski default olema veel 100Mb/s.
Hinnast on muidugi selgelt näha, millega tegu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2015 09:06:27 vasta tsitaadiga

Kui tänapäeval enam alla 1 gbit/s LAN pesaga arvutit ei müüda, siis miks enamus switchid kõik ikka veel 100 mbit/s on?
Tõsine pudelikael kui on kodune PC NAS server.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.05.2015 09:54:44 vasta tsitaadiga

Point oli selles, et uudis käib premium tootest, mitte mingist suvalisest kräpist. Kodulehelt leidsin paari sekundiga info üles. Kodutöö tegemata ja siis see lahmimine ja delfilik ärapanemine käib pinda, palun jälgige oma käitumist. Või ma hakkan lahmivaid postitusi kustutama, kuna mul on lihtsalt häbi neid lugeda.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2015 12:35:36 vasta tsitaadiga

Huvitav, kuidas see asjandus ca 50 seadme koormusele igapäevaselt vastu peab? Olemuselt on see midagi, mida ma kontorisse vajaksin.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.05.2015 12:42:53 vasta tsitaadiga

Betamax, 50 seadmele vist pigem vaja kallimat professionaalset lahendust.
See rohkem suuremasse korterisse/majja sobilik, kus mitmed erinevad seadmed (läpakad, moblad, meediakeskused jne).

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tonuera
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2010




sõnum 20.05.2015 12:49:37 vasta tsitaadiga

Palun näidata mulle lollile, kuskohas Technical Specs all on kirjas 1Gb või Gigabit ?

ONLINE GAMING-u ja Package Contents-i all on jah kirjas.
See ei ole normaalne ju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.05.2015 12:51:36 vasta tsitaadiga

Selles mõttes jah, lihtsam oleks neil see lisada kohe nähtavale kohale (kahtluste hajutamiseks), jääks praegune kisa siin ära icon_biggrin.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2015 13:15:37 vasta tsitaadiga

Reeglina on kahjuks jah nii, et mitte väga head omadused peidetakse ära, seega tuleb arvestada halvimaga.
Aga hea omaduse mitte väljatoomine on küll endale vee peale tõmbamine.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.05.2015 13:16:09 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Aga hea omaduse mitte väljatoomine on küll endale vee peale tõmbamine.

selles osas nõus

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
medicopter
HV kasutaja
medicopter

liitunud: 07.12.2004




sõnum 23.05.2015 00:01:01 vasta tsitaadiga

teevad neid imekiireid ruutereid aga tehku ükskord ka 400-700MHz kandis kaugmaa lisaga ruuter ehk siis 5GHz, 2,4GHz ja näiteks 433MHz.
_________________
Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 23.05.2015 09:45:08 vasta tsitaadiga

Vabasagedus aladel on paljudes riikides ranged piirangud, tihti saatevõimsus piiratud 100 mW-le. Ja iga lisasagedus nõuab oma chip-i, softi jne. Eks saaks all in softi ühes chipis jooksutda ja saab ka universaalseid combo chip teha saate/vastuvõttu aga see kõik nõuab arendustiimilt lisaressurssi. Palju lihtsam on osta uusim "only one" chip kuid võimalikult edevalt sagedusalalt ning treida reklaamuudis valmis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2015 11:25:58 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Max Powers kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Ja LAN kaabel mis sinna külge läheb on 100mbit/s? icon_lol.gif
Vähemalt nii on praeguste 300mbit/s ruuteritega okse.gif


Pane siis gigabitine kaabel


http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WR841N#spec (10/100Mbps WAN PORT)

Küsimus kas wifi n 300mb/s ruuterit/AP-d on olemas gigabitise pordiga?
Või on need 100€+ kanti ruuterid?

Oled sa ikka teadlik et 802.11n ei lase sul reaalselt 100mbit/s 'gi läbi ning seetõttu polegi otstarbekas odava otsa ruuteritele neid gigabit eetreid külge laduda?
Pane või 10gbit SFP line talle külge, aga üle 90mbit/s sa üle "300mbps" wifi ei pumpa. Selle jaoks on sul AC ruuterit vaja.

Ja reaalsus on see, et AP -Client ühendust ei saa ka AC wifiga kuidagi üle ~300mbit/s kuna klientseadmed on kuni 2 kanaliga.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 25.05.2015 09:10:45 vasta tsitaadiga

n wifi läheb küll üle 90 mbit/s, mul tuleb isegi üle 200 mbit/s 300 Mbps ühendusega.

Seadmed on küll mõlemas otsas AC võimekusega, kuid ühendus on rangelt 802.11n@300Mbps.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2015 10:03:05 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
n wifi läheb küll üle 90 mbit/s, mul tuleb isegi üle 200 mbit/s 300 Mbps ühendusega.

Seadmed on küll mõlemas otsas AC võimekusega, kuid ühendus on rangelt 802.11n@300Mbps.

Ära nüüd nalja tee. 200 Mbit/s ei ole võimalik mitte mingi valemiga üle 2.4ghz 802.11n veeretada. Isegi mitte siis kui lingi kiiruseks näitab 450mbit ehk 3x3 ühendusega.
http://www.smallnetbuilder.com/tools/charts/router/bar/111-2_4-GHz-dn-c
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2015 10:23:51 vasta tsitaadiga

Üle öeldud/2 kiirust ei ole võimalik praktiliselt saada või ma eksin?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 25.05.2015 11:03:30 vasta tsitaadiga

Mul on 5 GHz võrk ja enam praktilisem ei saa olla, kui reaalne tulemus, mis on üle 200 ja see on fakt. Samuti võtab Nexus 7 tahvel 150 Mbps ühendusest 110 Mbit/s välja.
Ruuter on Starmani Cisco EPC3940L.

Edit - Nexus 7 - http://www.speedtest.net/my-result/a/1296164597

Ühe suure faili kopeerimise ajast graafik -
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2015 15:02:45 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Mul on 5 GHz võrk ja enam praktilisem ei saa olla, kui reaalne tulemus, mis on üle 200 ja see on fakt. Samuti võtab Nexus 7 tahvel 150 Mbps ühendusest 110 Mbit/s välja.
Ruuter on Starmani Cisco EPC3940L.

Edit - Nexus 7 - http://www.speedtest.net/my-result/a/1296164597

Ühe suure faili kopeerimise ajast graafik -
Spoiler Spoiler Spoiler

See graafik on sul ac kiirus. Teine variant on, et pane oma ruuter ruttu iibeisse 1 miljoni euroga müüki kui harukordne eksemplar.
Palun vaata erinevate ruuterite n kiirusi.
http://www.smallnetbuilder.com/tools/charts/router/bar/111-2_4-GHz-dn-c
Või noh 5ghz n
http://www.smallnetbuilder.com/tools/charts/router/bar/113-5-GHz-dn-c
Ainuke, mis n peal saab üle 100mbit/s on Asus n66u, mis on ka 5ghz peal 3x3, ehk "450mbps"

Teine variant on, et starman on suutnud leida mingi laheda algoritmi kuidas kiiruseteste lollitada.
Proovi oma võrgu kiirust mitte üle interneti vaid iperf'iga.

Minul liigub 5ghz ac peal ~350mbit/s, 2.4 n peal ~100mbit ja 5ghz n peal ~95mbit/s.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 25.05.2015 16:57:07 vasta tsitaadiga

Mul on wifi adapteri settingutest AC keelatud ning ka Windows tuvastab ühenduse kui 300 Mbps 802.11n. Faili kopeerimist üle sisevõrgu vast Starman ära lollitada ei suuda.
Nexus 7 sõna otseses mõttes füüsiliselt ei oma AC wifit, näitab ühenduse kiiruseks 135/150 Mbps ja mul ei ole kõige vähematki alust kahelda Speedtesti tulemustes, mis on täiesti stabiilselt sellised.
Selge on muidugi see, et ruuterile üsna lähedal - 1,5-2 m need tulemused ja 5 GHz eeter on üsna tühi veel kortermajas. 2,4 GHz on paistes täis ja sealt ei saa kuidagi rohkem kui ~45 Mbit/s kätte.

EDIT: netis natuke tiireldes näib, et ei ole 180 Mbit/s 802.11 n kiirused 5 GHz peal võimatud midagi. See tabel ühesõnaga ei sobi päris hästi tõendusmaterjaliks, sobib võrdlusmaterjaliks, kuid ilmselgelt saab ideaaltingimustel rohkem kätte.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2015 23:47:19 vasta tsitaadiga

ihvike, fine, olgu sul imeruuter.
Lihtsalt ole siis kohal selgitamaks järgmisele kodanikule kes küsib, miks ta ei saa üle wifi 100mbit netti kätte.

Mina räägin sulle paarikümne erineva ruuteri ja kliendi kombinatsiooni kogemustest ja reaalselt iperfiga mõõdetud tingimustest ning kinnitan, et mis sa räägid on puhas jura.
internet on kõikvõimalike ruuterite ja klientide teste täis, mis sa räägid saab olla ainult kas
1)ac kiirus
2)mingi asi valetab kiirustega. Speedtest ja starman ei ole kõige usutavam kooslus.

802.11n'iga 180mbit lähedale on võimalik saada ainult siis kui mõlemad pooled on 3x3 ehk 450mbit võimekusega. 300mbit reklaami all müüdavate seadmetega jääb kiirus 80 120 vahele.
Iperf on saadaval nii ruuterile, linuxile, droidile kui ka windoosale. Tee lan-wifi kiirusetestid.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HA
HV Guru
HA

liitunud: 02.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2015 00:07:37 vasta tsitaadiga

Mul Asuse mingi ruuter...kui ostsin siis kuskilt lugesin et maru hea pidi olema icon_biggrin.gif
Ühenuse kiirus kõigub 270 ja 300 peal...


Ruuteril ega arvuti wifi kaardil pole AC tuge...Ruuteri kohta ütleb tootja leht nii:
802.11a : 6,9,12,18,24,36,48,54Mbps
802.11b : 1, 2, 5.5, 11Mbps
802.11g : 6,9,12,18,24,36,48,54Mbps
802.11n : up to 300Mbps

Teoreetiliselt võiks tulemus isegi veel parem olla, aga elan kortermajas ja ümberringi ka väga palju kortermaju...
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2015 00:21:17 vasta tsitaadiga

HA kirjutas:
Mul Asuse mingi ruuter...kui ostsin siis kuskilt lugesin et maru hea pidi olema icon_biggrin.gif
Ühenuse kiirus kõigub 270 ja 300 peal...


Ruuteril ega arvuti wifi kaardil pole AC tuge...Ruuteri kohta ütleb tootja leht nii:
802.11a : 6,9,12,18,24,36,48,54Mbps
802.11b : 1, 2, 5.5, 11Mbps
802.11g : 6,9,12,18,24,36,48,54Mbps
802.11n : up to 300Mbps

Teoreetiliselt võiks tulemus isegi veel parem olla, aga elan kortermajas ja ümberringi ka väga palju kortermaju...

Wifikaart on sul igastahes 3x3. Mitu antenni ruuteril, või veel parem, mis mudel?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 26.05.2015 09:32:48 vasta tsitaadiga

ThedEviL, ma arvan, et sul tuleb lihtsalt leppida sellega, et ideaaltingimustel tuleb 60-70% ühenduse kiirusest ära küll tänapäevaste seadmetega ja kuna see kiirus oleneb niivõrd tugevalt eetri tingimustest, siis ongi igal pool erinev ja läbi seinte ja sohvade ei saa seda kiirust muidugi kätte.
Viktoriiniküsimus - mitu antenni on seadmel, mis reklaamib enda maksimaalseks ühenduse kiiruseks 300 Mbps?

EDIT:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2015 18:53:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Viktoriiniküsimus - mitu antenni on seadmel, mis reklaamib enda maksimaalseks ühenduse kiiruseks 300 Mbps?

Viitaks 2x2 802.11n icon_rolleyes.gif https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11#Protocol

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Riistvara »  Linksys-ilt maailma kiireim wifi ruuter
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.