Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 184, 185, 186 ... 264, 265, 266  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Dave20
HV veteran

liitunud: 18.01.2005




sõnum 31.03.2015 02:47:29 vasta tsitaadiga

Tekkis küsimus, et kui windows on praegu 120gb ssd peal ja ostaks juurde 500gb ssd, siis kas mänge on mõistlik mängida kettalt kus pole windows installitud?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 31.03.2015 03:42:54 vasta tsitaadiga

Dave20 kirjutas:
Tekkis küsimus, et kui windows on praegu 120gb ssd peal ja ostaks juurde 500gb ssd, siis kas mänge on mõistlik mängida kettalt kus pole windows installitud?


Mida vähem pahna süsteemikettal seda lihtsam reinstalli vajadusel teha... Nii et jah, süsteemiketas eraldi ning muu pahn mujal.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dave20
HV veteran

liitunud: 18.01.2005




sõnum 31.03.2015 04:05:05 vasta tsitaadiga

Oskab keegi soovitada kust saaks mõistliku hinnaga samsung 850evo või siis pro, 500gb või 1TB ketta? icon_razz.gif
Vael: Saan siis aru, et mängud sellele teisele ssd kettale kus Windowsi pole jah ja sinna ka nende install? icon_wink.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 07:48:04 vasta tsitaadiga

Uuri mis hr LIIV , on ka veel paar kodanike kes müüb uut kaupa.
_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 08:08:51 vasta tsitaadiga

Dave20 kirjutas:
Oskab keegi soovitada kust saaks mõistliku hinnaga samsung 850evo või siis pro, 500gb või 1TB ketta? icon_razz.gif

www.hinnavaatlus.ee
Või küsi jah kasutaja liiv käest

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 08:55:00 vasta tsitaadiga

Dave20 kirjutas:
Tekkis küsimus, et kui windows on praegu 120gb ssd peal ja ostaks juurde 500gb ssd, siis kas mänge on mõistlik mängida kettalt kus pole windows installitud?

Sul tekib liiga palju neid küsimusi ja need on alati üsna sarnased teineteisele icon_biggrin.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 09:19:45 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Dave20 kirjutas:
Tekkis küsimus, et kui windows on praegu 120gb ssd peal ja ostaks juurde 500gb ssd, siis kas mänge on mõistlik mängida kettalt kus pole windows installitud?
Sul tekib liiga palju neid küsimusi ja need on alati üsna sarnased teineteisele :D
Üldiselt nõus - aga sellel küsimusel on natuke isegi pointi. Et kas on hea panna op.süs ja mäng ühele andmekandjale? St kas võib tekkida liiga suur koormus lugemisel-kirjutamisel? Ei, seda muret pole, SSD'd on nii kiired ja andmemahud ja seek'imine väiksed. Ärikriitilistes keskondades näiteks on sellised küsimsued vägagi tähtsad kuna erineval storage'l on erinev hind, samal ajal on erinevad nõudmised kiirusele.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 09:32:05 vasta tsitaadiga

Kiiruse kohapealt, mul on SATA I läpakas ja kiirusevahe on ikkagi väga kõva, IDE SSD asemel aga mõtleks juba küll uue masina peale, ilmselgelt peavad seal teised detailid ka juba väga vanad olema.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 09:38:21 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Dave20 kirjutas:
Tekkis küsimus, et kui windows on praegu 120gb ssd peal ja ostaks juurde 500gb ssd, siis kas mänge on mõistlik mängida kettalt kus pole windows installitud?
Sul tekib liiga palju neid küsimusi ja need on alati üsna sarnased teineteisele icon_biggrin.gif
Üldiselt nõus - aga sellel küsimusel on natuke isegi pointi. Et kas on hea panna op.süs ja mäng ühele andmekandjale? St kas võib tekkida liiga suur koormus lugemisel-kirjutamisel? Ei, seda muret pole, SSD'd on nii kiired ja andmemahud ja seek'imine väiksed. Ärikriitilistes keskondades näiteks on sellised küsimsued vägagi tähtsad kuna erineval storage'l on erinev hind, samal ajal on erinevad nõudmised kiirusele.
eeldusel, et mõlemad kettad on enam-vähem võrreldava kiirusega siis on loomulikult mõistlik mängude jooksutamiseks kasutada teist ketast.
ssd puhul ei pruugi vahet märgata aga see on siiski olemas.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 09:40:36 vasta tsitaadiga

Kus ta siis mõistlik on kui vahet ei märka?

Vahe võib olla hoopis muus punktis - kui suhtväikese SSD peal on juba op.süs siis sinna kõrvale ei mahu palju mänge, peab hakkama jupitama. Kui mängud kõik laduda eraldi SSD'le siis on endal parem ülevaade.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 09:42:57 vasta tsitaadiga

Mark0, ise eelistan nt. üht suurt süsteemiketast koos mängudega
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 09:44:15 vasta tsitaadiga

tuleb talitada nii, kuidas rahakott kannatab. lihtsamat varianti ei ole
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 09:46:05 vasta tsitaadiga

Mina jällegi eelistan, et mängude jaoks oleks eraldi ketas või siis ütleme SSD. OS+Proged SSD 1 peal, Mängud SSD2 peal ja siis muu kraam HDD peal.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 09:51:07 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Mark0, ise eelistan nt. üht suurt süsteemiketast koos mängudega

Perfomance kohapealt on 2 alati parem kui üks. 1 ketta kasutamiseks on ainult üks hea põhjendus - pole ruumi selle panekuks ( tüüpiliselt laptopis ).
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 09:59:32 vasta tsitaadiga

sukelduja, Mul tegelikult teine põhjus veel ühe SSD kasutamiseks, mobo'l on 2 sata3 pesa ja teises on mul wd red 3tb, kuigi ma ei tea, kas see sata2 piirist üle toimetab icon_smile.gif

Lisaks läheb vana SSD kohe ühte läpparisse edasi = sain kompenseerida osa uue SSD hinnast ka. Ei suple just rahas icon_razz.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 10:02:09 vasta tsitaadiga

1 "ketta" kasutamisel on ka rahaline põhjus. 512GB SSD'd maksavad siiski korraliku kopika.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 10:14:00 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
1 "ketta" kasutamisel on ka rahaline põhjus. 512GB SSD'd maksavad siiski korraliku kopika.

Siis on mõistlik kombineerida SSD ja HDD. 250GB SSD ja 2 TB HDD maksab kokku vähem kui 512 GB SSD, vähemalt praegu.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dave20
HV veteran

liitunud: 18.01.2005




sõnum 31.03.2015 19:13:55 vasta tsitaadiga

Üks variant on, et võtan 120gb ssd kõrvale 250 gb ssd, kuhu panen ainult mängud ja hdd veel kolmas ketas, kus peal kõik muu stuff.
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Kovakettad-HDD-SSD-SSD/Samsung-850-EVO-Series-250GB-SSD-25-7mm-MZ-75E250B-EU-143651
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 19:46:00 vasta tsitaadiga

Dave20 kirjutas:
Üks variant on, et võtan 120gb ssd kõrvale 250 gb ssd, kuhu panen ainult mängud ja hdd veel kolmas ketas, kus peal kõik muu stuff.
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Kovakettad-HDD-SSD-SSD/Samsung-850-EVO-Series-250GB-SSD-25-7mm-MZ-75E250B-EU-143651

Ma pakuks, et selle ühe lisa SSD asemel mälu ostmine annaks parema tulemuse.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dave20
HV veteran

liitunud: 18.01.2005




sõnum 31.03.2015 19:46:00 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Dave20 kirjutas:
Üks variant on, et võtan 120gb ssd kõrvale 250 gb ssd, kuhu panen ainult mängud ja hdd veel kolmas ketas, kus peal kõik muu stuff.
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Kovakettad-HDD-SSD-SSD/Samsung-850-EVO-Series-250GB-SSD-25-7mm-MZ-75E250B-EU-143651

Ma pakuks, et selle 1 lisa SSD asemel mälu ostmine annaks parema tulemuse.


Mälust praegu puudu ei ole.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 22:23:40 vasta tsitaadiga

Mina paneks 2 SSD Raid0.Vastavalt siis vajadusele, kas kaks 120 või 240 GB.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 13:43:54 vasta tsitaadiga

Ma paneksin ka paljusid asju (tegelikult kedagi icon_smile.gif ) ja ajaksin "deivi" veel rohkem segadusse.
Aga see teema võiks siin olla ainult SSD-d puudutav (peegeldus siis paaripäevatagusest pikast vaidlusest)? Ja SSD vs HDD teema siis eraldi kuskil võitlustandri all. Eraldi HDD teema ju on...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 14:15:01 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
Ma paneksin ka paljusid asju (tegelikult kedagi icon_smile.gif ) ja ajaksin "deivi" veel rohkem segadusse.
Aga see teema võiks siin olla ainult SSD-d puudutav (peegeldus siis paaripäevatagusest pikast vaidlusest)? Ja SSD vs HDD teema siis eraldi kuskil võitlustandri all. Eraldi HDD teema ju on...


Loe siis teema pealkirja enne: Raud » Kõvad kettad » SSD versus HDD

Et siiski on tegemist SSD vs HDD vahelise aruteluga.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 15:26:56 vasta tsitaadiga

infect kirjutas:
ewur kirjutas:
Ma paneksin ka paljusid asju (tegelikult kedagi icon_smile.gif ) ja ajaksin "deivi" veel rohkem segadusse.
Aga see teema võiks siin olla ainult SSD-d puudutav (peegeldus siis paaripäevatagusest pikast vaidlusest)? Ja SSD vs HDD teema siis eraldi kuskil võitlustandri all. Eraldi HDD teema ju on...


Loe siis teema pealkirja enne: Raud » Kõvad kettad » SSD versus HDD

Et siiski on tegemist SSD vs HDD vahelise aruteluga.

aamen
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 15:39:39 vasta tsitaadiga

...ning alati võib keegi teha uue teema nimega "SSD arutelu".
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 01.04.2015 15:42:55 vasta tsitaadiga

ei pea tegema, neid on siinsamas foorumis hulgim võtta icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cabbage
HV kasutaja
cabbage

liitunud: 07.02.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.04.2015 15:56:35 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
infect kirjutas:
ewur kirjutas:
Ma paneksin ka paljusid asju (tegelikult kedagi icon_smile.gif ) ja ajaksin "deivi" veel rohkem segadusse.
Aga see teema võiks siin olla ainult SSD-d puudutav (peegeldus siis paaripäevatagusest pikast vaidlusest)? Ja SSD vs HDD teema siis eraldi kuskil võitlustandri all. Eraldi HDD teema ju on...


Loe siis teema pealkirja enne: Raud » Kõvad kettad » SSD versus HDD

Et siiski on tegemist SSD vs HDD vahelise aruteluga.

aamen

+1
see paar päeva tagasi vaidlus ongi mis selle teema juurde käib ja selleks ju foorumid ongi, et arutada asju. Eriti see teema, millel nii provotseeriv pealkiri juba... beer_yum.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 16:18:50 vasta tsitaadiga

Selline lahendus et ühe ssd peale op system ja teise suurema peale mängud pole just kõikse targem tegu !

Jah, see lahendus on kiirem kui ssd peale op system ja hhd peale muu jama... aga see lausa lollus, kui aus olla.

Dave20, puhul soovitan osta endale kaks idenset ssd ja panna see raid nulli. Sest op system ei vaja seda kõike kiirust mis ta ühelt ssd saab, ja teise suuremalt ssd-lt ei saa seda kiirust niipalju kui tal mõni hetk vaja minna võib.

Enda kogemus kahe ssd-ga raid0 :

dohc-48v12 kirjutas:
Tegin väikse testi raid 0-ga. Kasutasin kahte samsung 250 evo ketast. suht uus win 7 instal ka, osasi driverid pole pealgi.




Ja nüüd siis 4-ja ssd-ga raid0 :

dohc-48v12 kirjutas:
Sai nüüd pandud raid 0 neli samsung evo 250gb ja paistab et asus z87 pro platel olev controller pole just kõige asjalikum.




_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 16:33:52 vasta tsitaadiga

dohc-48v12, puudub test, kus on kaks eraldi SSD'd ja puudu jääb kiirusest icon_smile.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 16:41:19 vasta tsitaadiga

dohc-48v12 kirjutas:
Selline lahendus et ühe ssd peale op system ja teise suurema peale mängud pole just kõikse targem tegu !

Jah, see lahendus on kiirem kui ssd peale op system ja hhd peale muu jama... aga see lausa lollus, kui aus olla.

Dave20, puhul soovitan osta endale kaks idenset ssd ja panna see raid nulli. Sest op system ei vaja seda kõike kiirust mis ta ühelt ssd saab, ja teise suuremalt ssd-lt ei saa seda kiirust niipalju kui tal mõni hetk vaja minna võib.

Enda kogemus kahe ssd-ga raid0 :

dohc-48v12 kirjutas:
Tegin väikse testi raid 0-ga. Kasutasin kahte samsung 250 evo ketast. suht uus win 7 instal ka, osasi driverid pole pealgi.




Ja nüüd siis 4-ja ssd-ga raid0 :

dohc-48v12 kirjutas:
Sai nüüd pandud raid 0 neli samsung evo 250gb ja paistab et asus z87 pro platel olev controller pole just kõige asjalikum.




Mis rakendusteks seda arvutit kasutatakse? Mängimise jaoks on see küll absoluutne overkill.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 17:12:45 vasta tsitaadiga

4k tulemused jäävad samaks, 512k tulemused suurenevad vähe.
kardetavasti on need nii tavakasutuse kui mängimise osas olulisemad kui sequential või suure queue depthiga.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 18:38:58 vasta tsitaadiga

sukelduja,

Mittemiskit pole siin overkill. Vat et jääb isegi puudu icon_biggrin.gif

lasen arma 3 hetkel kõvasti, kuna lasen 1440p peal ja sampling on 150% ning overall on 4000 ja ka object on aetud 4000 peale, vahepeal ajan ka frapsi pöördesse. siis on kohti kus raid0-ist ei saa niipalju andmeid kätte. Samas võib öelda et ka sli 760-id võivad piduriks olla.

Muidugi kaalusin seda võimalust ka et ostan ühe suure ssd aga olgem ausad, toll hetkel kui samsung evo-d hakkasid muutuma kuumaks kaubaks polnud terased ssd eriti odavad, ja ei plaanind algul kohe üldse nelja tk järgi panna icon_biggrin.gif aga nüüd tagantjärgi olen igati rahul.
uskumatu aga isegi rohkem rahul kui näiteks i7 4790k ostu puhul.

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 18:41:50 vasta tsitaadiga

dohc-48v12, millejärgi ütled, et raid0's olevad 4 ssd'd pidurdavad?

gtx 760 SLI pidurdab 100%

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 01.04.2015 18:43:01 vasta tsitaadiga

Kas Windowsi käivitumine on SSD RAID0-iga endiselt aeglasem kui ühe SSDga?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 18:49:38 vasta tsitaadiga

cabbage kirjutas:
+1
see paar päeva tagasi vaidlus ongi mis selle teema juurde käib ja selleks ju foorumid ongi, et arutada asju. Eriti see teema, millel nii provotseeriv pealkiri juba... beer_yum.gif

Kui sa vaielda tahad, siis selleks on "Vaidlused" » "Võitlustanner":
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewforum.php?f=9
Ja seal võiks ka SSD vs HDD olla. Nagu on konsoolid vs PC, Xbox vs PlayStation jne...
Ning see teema siin ümber nimetada "SSD only" teemaks.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 19:10:38 vasta tsitaadiga

nii ta on et startup on aeglasem raid0-ga aga hdd ei tasu ikka võrrelda, sest hdd saab siiski kenasti pika puuga ära.
järgi proovitud wd red 4tb kettaga.
ssd softi uuenduse jaoks lasin clone hdd peale igaks juhuks, ning ssd-e softi uuendused sai ka tehtud selle sama clone-d hdd peal.
Uimas päris kenasti hdd icon_biggrin.gif


ewur,

See teema on aegade algusest saati HDD vs SSD vaidlustanner !
OT:
Soovitan algusest alustada lugemist, saad ka natsa targemaks äkki, ei ole vaja räusta tühja icon_biggrin.gif

rmc,

Seda kas 760 sli piduriks saab siis teada kui Hr liiv-ilt garatiist lõpuks korras gtx 780 ti GHz-i kätte saan.

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dave20
HV veteran

liitunud: 18.01.2005




sõnum 01.04.2015 19:18:01 vasta tsitaadiga

Huvitav on aga see,et kõik teevad seda hdd ketast nii väga maha, panevad siis oma ssd-d raid 0 ja ma ei tea kuhu veel, aga ütlen veel kord, et mängud mul installitud olnud koguaeg hdd peal ja mingit vahet ei märka erilist, kui proovisin need ssd peale installida. Proovige ise järgi kui ei usu! Mina olen oma arvutiga praegu väga rahul ja rohkem selles teemas kaasa ei räägi beer_yum.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 19:21:23 vasta tsitaadiga

Dave20, milleks ma pean HDD peale installima, kui ma saan SSD peale installida?
Paremaks kindlasti ei lähe icon_lol.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 19:23:20 vasta tsitaadiga

steami käivitamine juba aeglsem hhd pealt, 10s .
Proovin kohe kui mäng ära uuendanud hdd peal on, ühesõnaga läheb kaua aega icon_biggrin.gif

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dave20
HV veteran

liitunud: 18.01.2005




sõnum 01.04.2015 19:36:42 vasta tsitaadiga

Ütlen veel vaid nii palju, et mängin praegu väga nõudlikut mängu Dying Light ja see ka mõlemalt kettal proovitud, vahe oli peaaegu 0. Arma3-s ka väga vahet polnud.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 01.04.2015 19:43:34 vasta tsitaadiga

Dave20 kirjutas:
Ütlen veel vaid nii palju, et mängin praegu väga nõudlikut mängu Dying Light ja see ka mõlemalt kettal proovitud, vahe oli peaaegu 0. Arma3-s ka väga vahet polnud.


Sul peab siis kuskil mujal block olema. Mul loadivad küll 2x kiiremini.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 19:49:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

vahe on peaaegu 0

on sama hea kui peaaegu võitsin 0 või 1000000€
üks number ees või taga thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 01.04.2015 19:56:52 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
tsitaat:

vahe on peaaegu 0

on sama hea kui peaaegu võitsin 0 või 1000000€
üks number ees või taga thumbs_up.gif


Null pole number ju icon_cool.gif
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 22:56:03 vasta tsitaadiga

Dave20 kirjutas:
Ütlen veel vaid nii palju, et mängin praegu väga nõudlikut mängu Dying Light ja see ka mõlemalt kettal proovitud, vahe oli peaaegu 0. Arma3-s ka väga vahet polnud.

MX100 vs 5400rpm HDD
Boot time 15 sek vs 85 sek
Chrome'i avamine 0,5 sek vs 5 sek
Photoshop 3 sekundit vs ei viitsinud enam lugeda

WoTis laeb matš SSD pealt nii kiirelt ära, et tuleb teisi oodata. HDD pealt aga jõuan alles siis mängu, kui countdown juba käib.
CS:GO'ga sama lugu. HDD peal ainult mängud.

Jah, ütleks tõesti, et suht sama. Reaalses elus ju vahet pole tegelt, mõtlesingi lauaarvutis ka mõne 5400rpm ketta kasutusele võtta, täiesti piisava kiirusega thumbs_up.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 02.04.2015 06:50:12 vasta tsitaadiga

dohc-48v12, steami saab mängudest eraldi installida erinevatele ketastele.
Pudelikaela leiab lihtsalt üles, Task Manager lahti ja kui seal kõvakettad koguaeg 100% kasutuse peal, siis uimab nende taga. GPU-Z kõrvale ja kui GPU-d kogu aeg 100% peal(välja arvatud throttling- temp vs utilisation), siis need pudelikaelaks.

Lihtsalt ei maksa suure hurraaga minna raha laristama ja siis avastada, et pooled mängud uimavad ikka muudel põhjustel edasi.

krist2an, ka kõvaketastel seek\kirjutus\lugemisaegadel 2-3x vahe sees...

Kõige kiirem oleks siiski RAMdisk, aga seal muutub juba DMI2.0 pudelikaelaks.
3x veel arenguruumi kuni 5GB\s dohc-48v12, icon_wink.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2015 06:52:26 vasta tsitaadiga

ramdisk selliste keskmiselt aeglaste ddr3-1333 mäludega on 7-8GB/s.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Huck
HV vaatleja

liitunud: 10.03.2006




sõnum 02.04.2015 21:38:21 vasta tsitaadiga

Kas 2x SSD raid 0 confina saab ühe ketta failure korral ühte ketast taastada ka?
Ses mõttes, et data kirjutatakse ju ketastele 50/50. Ilmselt viimasest backupist kirjutatakse siiski mõlemad kettad üle.


Huck @ plaanis ka liikuda 2xSSD raid 0 + data HDD (SSD) süsteemile.

_________________
Suurem osa vigasid saab debugida ekraani ja tooli vahel olevas interfeisis....
(Märkus: Ja kui ei saa, ei aita ei tooli ega ka laua vahetamine)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 02.04.2015 21:56:08 vasta tsitaadiga

Huck kirjutas:
Kas 2x SSD raid 0 confina saab ühe ketta failure korral ühte ketast taastada ka?

RAID0 puhul kirjutatakse data "triipudena" mitmele seadmele laiali. Üks lendab, siis pole data enam täielik ja taastada pole sealt enam midagi.

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Huck
HV vaatleja

liitunud: 10.03.2006




sõnum 02.04.2015 22:08:31 vasta tsitaadiga

siinus kirjutas:
Huck kirjutas:
Kas 2x SSD raid 0 confina saab ühe ketta failure korral ühte ketast taastada ka?

RAID0 puhul kirjutatakse data "triipudena" mitmele seadmele laiali. Üks lendab, siis pole data enam täielik ja taastada pole sealt enam midagi.


Seda mõtlesingi. Aga süsteemi recovery backup'ist on võimalik ju? Lihtsalt siis taastatakse mõlemad kettad?

_________________
Suurem osa vigasid saab debugida ekraani ja tooli vahel olevas interfeisis....
(Märkus: Ja kui ei saa, ei aita ei tooli ega ka laua vahetamine)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Goldec
Kreisi kasutaja
Goldec

liitunud: 13.08.2006




sõnum 03.04.2015 00:54:32 vasta tsitaadiga

Jah, backupi olemasolul on võimalik andmed taastatada.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 184, 185, 186 ... 264, 265, 266  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.