|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kuidas vahetad või lased oma autol õli vahetada? |
| Ostan õli, filtri ja vahetan ise oma kätega |
|
29% |
[ 77 ] |
| Ostan õli, filtri ja lasen sõbral/töökojal vahetada |
|
20% |
[ 55 ] |
| Lähen mõnda töökotta ja tellin õlivahetuse (+ hooldus) |
|
18% |
[ 48 ] |
| Lähen margiesindusse ja lasen vahetada (+ hooldus) |
|
31% |
[ 83 ] |
|
| hääli kokku : 263 |
|
| autor |
|
CTR
HV vaatleja
liitunud: 02.02.2012
|
02.04.2015 12:36:12
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| CTR kirjutas: |
,,Autoga ei ole lubatud sõita katteta teedel või teedel, mille pinnas või seisund võib ohustada auto velgi, rehve, keremehhanisme ja -detaile.''
ehk siis Tallinnas sõita ei tohi
+ veel
Auto pesemisel automaatpesulas trahv 500€ + taaskiletamisega seotud kulud, mis võivad ulatuda kuni 7000€
tahaks näha seda kiletamist, mis 7k maksab
|
Osad eritellimuse värviga autod mitte ei värvita vaid kleebitakse üle. Auto tuleb esindusse mustana ja seal pannakse värv kile ja kleepsudena peale. |
antud rendiautodel kaitsekile peal.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
02.04.2015 12:54:19
|
|
|
Vahet pole, mis värvi see auto enne kiletamist on... 7000 euri selle eest küsida on absurd.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
02.04.2015 13:15:31
|
|
|
No kui hind ei sobi, siis ei pea ju rentima. Küsida võib midaiganes.
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
02.04.2015 13:18:58
|
|
|
| ma tahaks seda autot rentida umbes 15 minutiks, et see palju kõneainet tekitanud elektrimootori tõmme ära proovida.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
02.04.2015 13:20:56
|
|
|
| Pedal to metal tähendab, et saab 15 minutiga kaubamaja juurest kristiinesse
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
02.04.2015 13:22:12
|
|
|
Esialgsed baashinnad ka:
* 24h rent on 250€+km (ehk 300€)
* nädalavahetuse rent (reedest esmaspäevani) on kokku 400€+km
* nädala korral 175€+km/päevas.
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
02.04.2015 13:27:45
|
|
|
| tsitaat: |
antud rendiautodel kaitsekile peal.
|
| tsitaat: |
Vahet pole, mis värvi see auto enne kiletamist on... 7000 euri selle eest küsida on absurd.
|
Auto kiletamine korraliku kilega on 2k euri.
Seda siis spets 3M autokilega.
ilmselt kui otsida saad kallimalt ka.
Üldiselt on hind aga suht sama mis värvimisel.
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
02.04.2015 13:28:26
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Rendi Trammi ja Trollipargist skooda troll ja paaruta pedal-to-metal ilma rahvata vähe ringi  |
pulmatroll
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
02.04.2015 13:33:39
|
|
|
aga miks trammi ei rendita. jumala kihvt oleks ju, paned mingi suvalise nr ette ja kihutad kõikidest peatustest mööda.
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
02.04.2015 13:35:09
|
|
|
| tsitaat: |
kihutad kõikidest peatustest mööda.
|
Nagu Elroni rong
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
02.04.2015 13:51:03
|
|
|
mul on hoopis teine küsimus. Mis kaudu see buss seal TAK-i esilehel sõidab?
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
02.04.2015 14:05:15
|
|
|
| mTim kirjutas: |
| tsitaat: |
parklas segitaotud uks
|
pilti pilti pilti
kas see segitaotud uks on väike täke uksel? |
Pilti ei leia hetkel, aga sündmus oli selline, kus mingid jõmmid lõid mikrobussi ukse täiega lahti, niimoodi, et uks korralikult mõlkis, mitte väike täke. Ise tõmbasid muidugi kummide vilinal minema. Situatsioon kirjeldatud siis pealtnägija poolt. Kuna lisaks mõlgi eemaldamisele tuleb sellisel juhul pool autot üle värvida, polnud tegemist teps mitte väikese kahjuga.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
02.04.2015 14:06:42
|
|
|
kvaliteet.
Spoiler 
| Anti kirjutas: |
mul on hoopis teine küsimus. Mis kaudu see buss seal TAK-i esilehel sõidab?  |
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
02.04.2015 14:35:17
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Auto väärtus langeb, amortisatsioon. Maja oma tõuseb ? vale, maja, korter, misiganes kinnisvara seisab alati paigal, vaid numbrid muutuvad ja need numbrid on otseses seoses raha väärtusega. Kusjuures põllupealne maja võib tore olla omale elamiseks, tingimusel, et infra on enamvähem, aga investeeringuks väga ei sobi, kuna rendipindadena eelistatakse siiski kortereid. |
Nüüd läks vist küll väheke metsa poole. Aastal 2008 väikelinnas 12K€ kokku koos renoveerimisega soetatud korteri hetke reaalne müügihind on praegu 35-40K€. Seega raha väärtus on vahepeal neli korda langenud?
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
02.04.2015 15:02:23
|
|
|
| Rasmus kirjutas: |
| Markos kirjutas: |
| Auto väärtus langeb, amortisatsioon. Maja oma tõuseb ? vale, maja, korter, misiganes kinnisvara seisab alati paigal, vaid numbrid muutuvad ja need numbrid on otseses seoses raha väärtusega. Kusjuures põllupealne maja võib tore olla omale elamiseks, tingimusel, et infra on enamvähem, aga investeeringuks väga ei sobi, kuna rendipindadena eelistatakse siiski kortereid. |
Nüüd läks vist küll väheke metsa poole. Aastal 2008 väikelinnas 12K€ kokku koos renoveerimisega soetatud korteri hetke reaalne müügihind on praegu 35-40K€. Seega raha väärtus on vahepeal neli korda langenud? |
Nagu lapsed ütlevad - "tõesta ära".
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
02.04.2015 15:16:37
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
Laenuvõtmine täiesti normaalne käitumine. Sukasäärde kogumine ja siis korraga väljaostmine on problemaatiline. Oled sa pannud tähele sellist asja nagu inflatsioon või EUR-USD kursi muutumisi viimasel ajal. Sinu sukasäärde korjatud raha saab päris haleda rappimise osaliseks. Selleks, et korjatud raha ära ei sulaks, pead selle kuhugi investeerima. Ja investeerimine on jälle üks asi millega peab tegelema. Tõsiselt. Ma olen kõike ise proovinud läbi juba, korteri korraga väljaostmist ja remondi tegemist kui ise sees elad, auto korraga väljaostmist ja siis parandamist. Ühel hetkel haiglapalatis lamades ja viimaseid päev lugedes saad aru, et elu on liiga lühike, et seda "ükspäev kui raha on koos siis ma teen..." oodata. Loomulikult pole mõtet võtta endale kohustusi, mille täitmine pole reaalne. Aga mõistlikul määral laenuvõtmine on siiski mõistlik |
kui see mulle oli, siis miks sa arvad, et ma rahakoguja olen?
Ma ütlesin, et parema meelega ehitan ma selle raha eest omale maja, kui viskan liikuva tabureti eest, liisingfirma ja kasko kaudu minema
Hall universaalpassat on mul 500euroga ostetud, mis iga päev poest ehitusmaterjali hoovile lisaks toob.
Spoiler 
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v0ltage
HV kasutaja
liitunud: 16.01.2006
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
02.04.2015 15:53:43
|
|
|
täna Rõivas raadios ütles, et ääriveeri ehk 2-3%, max 5. Aga seda ei pidanud keegi tähelegi panema, kuna kütuse hind muudkui langeb. (loodetavasti nulli. Siis hakkab ka aktsiis 0 olema )
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.04.2015 15:57:14
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
kuna kütuse hind muudkui langeb. |
Lihtsalt rahustuseks
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rtfm99
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2007
|
02.04.2015 15:57:50
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
täna Rõivas raadios ütles, et ääriveeri ehk 2-3%, max 5. Aga seda ei pidanud keegi tähelegi panema, kuna kütuse hind muudkui langeb. (loodetavasti nulli. Siis hakkab ka aktsiis 0 olema ) |
kütuseaktsiis ei ole protsent müügihinnast vaid kindlaks määratud summa koguse pealt seega aktsiis ei saa nulli langeda isegi kui kütusetootjad peaksid ostjale peale hakkama maksma.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
02.04.2015 15:58:34
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
... kütuse hind muudkui langeb. (loodetavasti nulli. Siis hakkab ka aktsiis 0 olema ) |
Aktsiis on liitri pealt, ehk kütuse omahind võib ju 0 olla, järelikult maksadki ainult makse.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v0ltage
HV kasutaja
liitunud: 16.01.2006
|
02.04.2015 15:59:50
|
|
|
| Kui meie kütusehinnad on ühed Euroopa kõrgemad, kuida siis inimesed maal näiteks hakkama saavad küll? Kindlasti tuleb auto maksutamine või tee maksustamine paari aasta jooksul juurde lisaks.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaitK
HV veteran

liitunud: 14.06.2005
|
02.04.2015 16:04:07
|
|
|
No vähemalt maksud on meil juba nagu heaoluriigile kohased, küll kolme sajandi pärast palgad ka järele tulevad.
_________________ Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha? |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
02.04.2015 16:04:47
|
|
|
| Midagi paremaks ka läheb?
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rtfm99
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2007
|
02.04.2015 16:05:18
|
|
|
| v0ltage kirjutas: |
| Kui meie kütusehinnad on ühed Euroopa kõrgemad, kuida siis inimesed maal näiteks hakkama saavad küll? Kindlasti tuleb auto maksutamine või tee maksustamine paari aasta jooksul juurde lisaks. |
isegi selle 10% aktsiisitõusuga ei jõua meie kütusehinnad euroopa esikolmandikku kalliduse poolest.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v0ltage
HV kasutaja
liitunud: 16.01.2006
|
02.04.2015 16:10:41
|
|
|
| rtfm99 kirjutas: |
| v0ltage kirjutas: |
| Kui meie kütusehinnad on ühed Euroopa kõrgemad, kuida siis inimesed maal näiteks hakkama saavad küll? Kindlasti tuleb auto maksutamine või tee maksustamine paari aasta jooksul juurde lisaks. |
isegi selle 10% aktsiisitõusuga ei jõua meie kütusehinnad euroopa esikolmandikku kalliduse poolest. |
Kes rääkis esikolmikust? Ega meil polegi sissetulek nagu Norras või Hollandis.
http://www.fuel-prices-europe.info/
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
02.04.2015 16:17:05
|
|
|
| kõik kurdavad, aga automüük aina kasvab ja Eesti on tutikaid autosid täis.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
02.04.2015 16:22:51
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
| sukelduja kirjutas: |
Laenuvõtmine täiesti normaalne käitumine. Sukasäärde kogumine ja siis korraga väljaostmine on problemaatiline. Oled sa pannud tähele sellist asja nagu inflatsioon või EUR-USD kursi muutumisi viimasel ajal. Sinu sukasäärde korjatud raha saab päris haleda rappimise osaliseks. Selleks, et korjatud raha ära ei sulaks, pead selle kuhugi investeerima. Ja investeerimine on jälle üks asi millega peab tegelema. Tõsiselt. Ma olen kõike ise proovinud läbi juba, korteri korraga väljaostmist ja remondi tegemist kui ise sees elad, auto korraga väljaostmist ja siis parandamist. Ühel hetkel haiglapalatis lamades ja viimaseid päev lugedes saad aru, et elu on liiga lühike, et seda "ükspäev kui raha on koos siis ma teen..." oodata. Loomulikult pole mõtet võtta endale kohustusi, mille täitmine pole reaalne. Aga mõistlikul määral laenuvõtmine on siiski mõistlik |
kui see mulle oli, siis miks sa arvad, et ma rahakoguja olen?
Ma ütlesin, et parema meelega ehitan ma selle raha eest omale maja, kui viskan liikuva tabureti eest, liisingfirma ja kasko kaudu minema
Hall universaalpassat on mul 500euroga ostetud, mis iga päev poest ehitusmaterjali hoovile lisaks toob.
Spoiler 
|
Kui sa iga kuu palgast omale seda ehitusmaterjali viid, siis saab see maja sul valmist selleks ajaks kui lapsed on juba suured ja seda maja pole enam kellelegi vaja. Võimalik on, et lapsed vihkavad seda maja, sest kogu lapsepõlv koosnes ainult loobumistes ja tülisemistest, selle maja nimel. Tean nii mõndagi perekonda, kes on maja valmimist tähistanud lahutusega.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rtfm99
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2007
|
02.04.2015 16:24:04
|
|
|
| v0ltage kirjutas: |
| rtfm99 kirjutas: |
| v0ltage kirjutas: |
| Kui meie kütusehinnad on ühed Euroopa kõrgemad, kuida siis inimesed maal näiteks hakkama saavad küll? Kindlasti tuleb auto maksutamine või tee maksustamine paari aasta jooksul juurde lisaks. |
isegi selle 10% aktsiisitõusuga ei jõua meie kütusehinnad euroopa esikolmandikku kalliduse poolest. |
Kes rääkis esikolmikust? Ega meil polegi sissetulek nagu Norras või Hollandis.
http://www.fuel-prices-europe.info/ |
sa rääkisid kütuse hinnast mitte selle suhtest sissetulekusse. no ei ole selliseid puurtorne kusagil kus pumbataks odavamat naftat sest me oleme nii viletsad ja vaesed...
_________________ |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
02.04.2015 16:29:24
|
|
|
Universaali ei pakugi?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.04.2015 16:31:04
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| Kui sa iga kuu palgast omale seda ehitusmaterjali viid, siis saab see maja sul valmist selleks ajaks kui lapsed on juba suured ja seda maja pole enam kellelegi vaja. Võimalik on, et lapsed vihkavad seda maja, sest kogu lapsepõlv koosnes ainult loobumistes ja tülisemistest, selle maja nimel. Tean nii mõndagi perekonda, kes on maja valmimist tähistanud lahutusega. |
Valikute küsimus, pole ka liisinguga teine pool nõus. Raha tekitab alati rohkem probleeme... ja eriti siis kui sul on sundmaksed mida ju liisingud on.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
02.04.2015 16:38:28
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| sukelduja kirjutas: |
| Kui sa iga kuu palgast omale seda ehitusmaterjali viid, siis saab see maja sul valmist selleks ajaks kui lapsed on juba suured ja seda maja pole enam kellelegi vaja. Võimalik on, et lapsed vihkavad seda maja, sest kogu lapsepõlv koosnes ainult loobumistes ja tülisemistest, selle maja nimel. Tean nii mõndagi perekonda, kes on maja valmimist tähistanud lahutusega. |
Valikute küsimus, pole ka liisinguga teine pool nõus. Raha tekitab alati rohkem probleeme... ja eriti siis kui sul on sundmaksed mida ju liisingud on. |
Kui sul on pere, siis su elu koosnebki peamiselt sundmaksetest. Oluline on, et oleks olemas plaan juhuks kui kui juhtub "mingi paha asi". Näiteks liisingud on piisavalt suure sissemaksega tehtud, et liisingu objektide kiirrealiseerimisväärtus + säästud oleks suurem kui maksta olev summa ja kõik olulisemad asjad peaksid olema kindlustatud.
viimati muutis sukelduja 02.04.2015 16:42:33, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
02.04.2015 16:38:55
|
|
|
| rtfm99 kirjutas: |
| v0ltage kirjutas: |
| rtfm99 kirjutas: |
| v0ltage kirjutas: |
| Kui meie kütusehinnad on ühed Euroopa kõrgemad, kuida siis inimesed maal näiteks hakkama saavad küll? Kindlasti tuleb auto maksutamine või tee maksustamine paari aasta jooksul juurde lisaks. |
isegi selle 10% aktsiisitõusuga ei jõua meie kütusehinnad euroopa esikolmandikku kalliduse poolest. |
Kes rääkis esikolmikust? Ega meil polegi sissetulek nagu Norras või Hollandis.
http://www.fuel-prices-europe.info/ |
sa rääkisid kütuse hinnast mitte selle suhtest sissetulekusse. no ei ole selliseid puurtorne kusagil kus pumbataks odavamat naftat sest me oleme nii viletsad ja vaesed... |
Kütuse hinnast moodustab toorme hind ju ainult ühe osa. Enamus on erinevad riiklikud maksud siiski.
EL poolt kehtestatud miinimum bensiini aktsiis peaks olema kusagil 350€, eestis aktsiis praegu nt 422€. See siis 1000 liitri kohta.
_________________ ¯\_(ツ)_/¯ |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
105 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
02.04.2015 18:02:46
|
|
|
Nonii, kes need mölakad olid, kes rõvase oma erakonnaga sinna valis? Astuge ette
Ei, mu pärast võib kütuse hind olla nagu norras, aga sel juhul olgu ka palgad nagu norras.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rtfm99
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2007
|
02.04.2015 18:06:50
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
Nonii, kes need mölakad olid, kes rõvase oma erakonnaga sinna valis? Astuge ette
Ei, mu pärast võib kütuse hind olla nagu norras, aga sel juhul olgu ka palgad nagu norras. |
kahtlen kas keegi teine oleks selle võimaluse kasutamata jätnud.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
02.04.2015 18:14:14
|
|
|
Minu pärast võivad kütusehinnad olla kallimadki, kui Norras, aga tahaks et selle eest ka teed korda tehtaks. Hetkel on nii, et kütus on meil kohe varsti Lääne-Euroopa tasemel hinnaga, palgad 3x väiksemad ning teed 10x hullemad
Huvitav, et nendel valituteks saanutel ei tule pähe selline tühiapaljas ideekene, et kui paari aastaga on lahkunud Rakvere jagu noori inimesi, siis eeldavasti lahkub neid lähiajal Pärnu jagu lisaks. Kui tulud on väiksemad, tuleb kulud väiksemaks teha, alustades riigitöötajatest-bürokraatidest.
Kunagi ammu üle 15 aasta tagasi läksin Järva Maavalitsusse tööle, kohe hakati seal hirmujutte rääkima hadusreformist....väga palju aastaid on möödunud, maal inimesi enam eriti ei ela, aga näe reformi pole kusagil.
Kui teoks saab, siis ikka eriti irooniline maks, selleks et tulumaks väiksem oleks ja raha rohkem kätte saaks, maksad kütuse eest rohkem, ehk teisisõnu maksad kõikide asjade eest rohkem, mida poest osta saad
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.04.2015 18:20:29
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
Nonii, kes need mölakad olid, kes rõvase oma erakonnaga sinna valis? Astuge ette
Ei, mu pärast võib kütuse hind olla nagu norras, aga sel juhul olgu ka palgad nagu norras. |
Unistada ju võib.
Kaudsed maksud tõusevad, sest pole head ideed kuidas saada muul viisil osagi mujale viidavast rahast kätte. St. selle ostmisest sa ju ei pääse. Sama juhtub ilmselt varsti ka elektri, käibemaksu ja teiste aktsiisidega.
| wirx kirjutas: |
Kui teoks saab, siis ikka eriti irooniline maks, selleks et tulumaks väiksem oleks ja raha rohkem kätte saaks, maksad kütuse eest rohkem, ehk teisisõnu maksad kõikide asjade eest rohkem, mida poest osta saad  |
Astmelise koll on ammu surnud... elagu need erinevad aktsiisid ja deklareerimise maksud
Bürokraatia on nii metsik juba, et halb hakkab.
Eks varsti tuleb siis ökoma ja väiksema auto poole vaadata ka tööl.
10L pealt kulu 5-le ja ehk õnnestub palka juurde saada natuke, aga see võetakse käest läbi teiste kaupade.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
02.04.2015 18:41:06
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| kütuse omahind võib ju 0 olla, järelikult maksadki ainult makse. |
no siis on kütusega samamoodi, nagu kõige muuga.
Tunne on selline, et maksad vaid makse, ilma midagi selle eest saamata ja koormus aina kasvab
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.04.2015 18:52:01
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
| bladerunner kirjutas: |
| kütuse omahind võib ju 0 olla, järelikult maksadki ainult makse. |
no siis on kütusega samamoodi, nagu kõige muuga.
Tunne on selline, et maksad vaid makse, ilma midagi selle eest saamata ja koormus aina kasvab  |
Nojah, L-Keskuse ringi ehitus ka ei hakka. Sest lollakad analüütikud prognoosisid mahte väiksemana, et jälle uus tööprojekt teha
Tartu parim asi auto vähemaks lõhkumiseks on see ümber tartu korralik "ringtee" kuna muud tänavad ikka toredad.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
02.04.2015 18:52:22
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| Huvitav, et nendel valituteks saanutel ei tule pähe selline tühiapaljas ideekene, et kui paari aastaga on lahkunud Rakvere jagu noori inimesi, siis eeldavasti lahkub neid lähiajal Pärnu jagu lisaks. Kui tulud on väiksemad, tuleb kulud väiksemaks teha, alustades riigitöötajatest-bürokraatidest. |
Oot milles see idee oli? Tekitame töötuid bürokraate kelle ette kerkib lahkumise valik? Lase mõtteharjutuse korras oma raamatupidaja lahti.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.04.2015 18:54:42
|
|
|
Tal pole raamatupidajat, aga riigi analüütikuid võiks küll poole vähem olla
Kasu pole neist eriti midagi...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
02.04.2015 19:05:21
|
|
|
| tsitaat: |
Kui sul on pere, siis su elu koosnebki peamiselt sundmaksetest. icon_smile.gif Oluline on, et oleks olemas plaan juhuks kui kui juhtub "mingi paha asi". Näiteks liisingud on piisavalt suure sissemaksega tehtud, et liisingu objektide kiirrealiseerimisväärtus + säästud oleks suurem kui maksta olev summa ja kõik olulisemad asjad peaksid olema kindlustatud.
|
Hea on lugeda aruka inimese kommentaari. Täpselt nii see on ja siin tulebki tegelikult mängu see viimase raha eest liisimine või siis lõhkilaenamine. Kui üks kolleeg liisis auto 0% omafinantseeringuga, ja ma ütlesin, et see on halb ja riskantne laen, siis ta vaatas mind suurte silmadega. Kui kinnisvara puhul võib veel ehk loota, et langus ei ole järsk ja isiklik finantstragöödia ehk ei taba samal hetkel, siis auto puhul on kindel pauk, et salongist välja sõites oled sa juba riskis sees. Ehk siis omafinantseering peab olema nii väike, kui võimalik (sest laenuraha on ju odav), aga nii suur, kui vajalik. Milestoned on võimalik väga üheselt välja arvutada. Laenu puhul on see hea asi, et avariiraha ei devalveeru sul enam. Kui inflatsioon on nii ränk, et selle eest midagi osta tundub mõttetu, siis laenu tagasi maksta kõlbab küll ja veel.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2korda2
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2003
|
02.04.2015 19:10:53
|
|
|
Markos,
see viimane pole päris korrektne. Odava laenuraha korral olgu omafin võimalikult väike. Punkt. Kõrvale pead panema kasko omavastutuse osa. Ülejäänud isiklik raha las teenib raha juurde. Kuidas seda jaotada nii, et õnnetuse korral oleks võimalik ka muid kahjusid katta ja seejuures võimalikult vähe hävida, on juba pisut keerulisem küsimus.
Hiid,
jaksu sulle prusside vedamisel ja ehitamisel aga see mida sa teed - see ON lollus. Kodulaenuraha kasutamata jätmine on Eesti maksuseaduste mõistes sisuliselt finantskuritegu oma perekonna vastu.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
02.04.2015 19:13:11
|
|
|
Et siis sellepärast hoiataksegi bürokraatide armeed palgal, et nende lahti laskmisel võib tekkida juurde palju töötuid?
Aga see läheb liiga autode teemast mööda...ja et väga mööda ei oleks, siis siit saab aimu, millised KIA-d meil paari aasta pärast ringi vuravad. Uskumatu, kuidas sõimusõnast on saanud mõne aastaga igati arvestatav automark
Spoiler 
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
02.04.2015 19:16:17
|
|
|
Ja siis räägitakse, et piraatlus on paha-paha, alustasid ju mõlemad kunagi suurte Eurooplaste kopeerimise ja nende tööjõu kokku ostmisega(Kia peadisainer, disainis esimese Audi TT)
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pätu
HV Guru

liitunud: 18.07.2006
|
02.04.2015 19:16:19
|
|
|
| Samas see uus KIA Optima on ka päris ülbe välimusega juba.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|