Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 107, 108, 109 ... 208, 209, 210  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
0%
 0%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 7 ]
20-25"
17%
 17%  [ 56 ]
25-30"
40%
 40%  [ 129 ]
30-35"
25%
 25%  [ 80 ]
35" või suurem
12%
 12%  [ 40 ]
hääli kokku : 315

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 20.03.2015 17:18:40 vasta tsitaadiga

LG sai esialgu kõige mõistlikuma FS monitoriga valmis? http://www.lg.com/us/monitors/lg-29UM67-P-ultrawide-led-monitor
Ok pole just 144Hz, aga see-eest hind IPS eest mõistlik .
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 20.03.2015 17:23:21 vasta tsitaadiga

Kas selline monitor on mängude jaoks millegi poolest parem kui 2560x1440? Mina näen ainsa eelisena seda, et 21:9 filmidel pole musti ribasid.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2015 17:43:09 vasta tsitaadiga

AMD FreeSync Review
http://www.anandtech.com/show/9097/the-amd-freesync-review

Jätkuvalt ei saa üle sellest ACER-i kahe monitori saagast:
tsitaat:
Acer XG270HU 27" 2560x1440 40-144Hz IPS $799
Acer XB270HU 27" 2560x1440 40-144Hz TN $499


Miks nad küll ei vahetanud lihtsalt IPS variandis G-SYNC moodulit tavalise freesync toega scaleri vastu on arusaamatu icon_rolleyes.gif . Ehk siis võiks tulla ka kolmas:
tsitaat:
Acer XF270HU 27" 2560x1440 40-144Hz IPS $650?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.03.2015 18:07:00 vasta tsitaadiga

hinnavahe tulnuks liiga väike? icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2015 18:15:46 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kas selline monitor on mängude jaoks millegi poolest parem kui 2560x1440? Mina näen ainsa eelisena seda, et 21:9 filmidel pole musti ribasid.


Endal kasutusel 34 LG resoga 3440x1440 21:9 suhtega. Peaks ütlema et väga hea on mängida sellise FOV-ga.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2015 18:45:06 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
hinnavahe tulnuks liiga väike? icon_smile.gif

No 650 vs 799 oleks ikka 150 hinnavahe ja artiklis on kah kirjas, et see vahe võib sõltuvalt tootjast kõikuda 150 ja 250 vahel FS vs GS.
Isegi kui tuleks oleks ilusti 499 ja 799 vahel veel üks valik.

Aga noh kindlasti teevad teised tootjad sellel paneelil põhinevad FS toega monitorid valmis. Antud juhul jääb lihtsalt veidi mõru maitse suhu, et AMD kasutajad on mingid alama klassi kodanikud, kes peavad leppima TN moludega.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 20.03.2015 18:47:55 vasta tsitaadiga

karts3 kirjutas:
von Wu kirjutas:
Kas selline monitor on mängude jaoks millegi poolest parem kui 2560x1440? Mina näen ainsa eelisena seda, et 21:9 filmidel pole musti ribasid.


Endal kasutusel 34 LG resoga 3440x1440 21:9 suhtega. Peaks ütlema et väga hea on mängida sellise FOV-ga.


See juba on jah midagi, aga ülalpool oli lingitud 29" 2560x1080
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.03.2015 19:19:55 vasta tsitaadiga

21:9 suhtesse tuleb ettevaatlikult suhtuda icon_smile.gif
on mänge, mis töötavad hästi. samuti on mänge, mis ikaldavad.
mängud muudavad pilti külgedesuhtele vastavaks erinevalt - mõni laiendab horisontaali, mõni lõikab vertikaali väiksemaks.

on mänge, mis ei oska endaga midagi peale hakata. ühe naljaka näitena:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2015 19:58:31 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
londiste kirjutas:
hinnavahe tulnuks liiga väike? icon_smile.gif

No 650 vs 799 oleks ikka 150 hinnavahe ja artiklis on kah kirjas, et see vahe võib sõltuvalt tootjast kõikuda 150 ja 250 vahel FS vs GS.
Isegi kui tuleks oleks ilusti 499 ja 799 vahel veel üks valik.

Aga noh kindlasti teevad teised tootjad sellel paneelil põhinevad FS toega monitorid valmis. Antud juhul jääb lihtsalt veidi mõru maitse suhu, et AMD kasutajad on mingid alama klassi kodanikud, kes peavad leppima TN moludega.

Peab selle Asuse ära ootama, sealt tuleb ilmselt korralik toode.
http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/32.htm#asus_mg279q
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 25.03.2015 21:21:58 vasta tsitaadiga

Mis teie arust oleks monitoril mõistlik piksli suurus millest alates scalingut ei pea tegema, ja kui suur piksel on juba liig... lai mõiste, aga ikkagi, mida pakute terve keskmise inimese puhul?
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.03.2015 21:32:37 vasta tsitaadiga

kui kaugelt vaadates? millisel operatsioonisüsteemil?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 25.03.2015 21:43:44 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kui kaugelt vaadates? millisel operatsioonisüsteemil?


Kaugus: laua tagant ca 70cm.
Opsüsteem Win XP ja Win 7 multiboot, neil Win'idel vist kõigil 100% normal size 96 DPI.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.03.2015 21:45:28 vasta tsitaadiga

personaalselt, veidi üle 100 ppi on päris hea.
1920x1200@22" (102ppi) ja 2560x1440@27" (108ppi) on kasutuses.
edasi ajada väga enam ei taha.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 25.03.2015 22:27:23 vasta tsitaadiga

Mul praegu Dell U2711 2560x1440, 27", piksli suurus 0,233mm. XP all on pandud, custom setting 120% normal size 115 DPI. Olen vaadanud, et teksti üle kontrollides enne sisestamist kasvõi siinsamas foorumis või Notepad'is jäävad ikkagi vead sisse ja programmidel võiks menüü kirjed veits suuremad olla. Samas scalingut veelgi/liigselt suurendades kipuvad osades akendes (progede installimisel, file properties jt taolised) kirjad imelikuks "nuppudel" muutuma. Netis kah infi selle kohta, et kirjad ei taha liigse suurendamise korral nuppudele ära mahtuda v jääb osa infi üldse välja. Oli üks hea leht netis kus olid scalingu muutmise puudused hästi ära näidatud.
Mõtlesingi, et äkki oleks pidanud valima monitori millel oleks olnud piksli suurus kas ca 0,25mm v ca 0,27mm, selle 0,25mm piksli suuruses ma pole kindel kas oleks piisav.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LauriTed
HV Guru

liitunud: 06.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2015 21:28:15 vasta tsitaadiga

samsung s27c590hs
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/408558/

Kas kellelgi on kogemusi antud monitoriga? Mis plussid, mis miinused? Mis oleks mõistlik hind kasutatud isendi eest?
Tänan
Kommentaarid: 254 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 231
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2015 09:37:50 vasta tsitaadiga

http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/33.htm#asus_mg279q

ASUS-e alternatiiv AMD kasutajatele Freesync toega. Nvidia kasutajad saavad Acer XB270HU osta G-Sync toega. Küllap Acer tuleb kah oma Freesync versiooniga varsti välja ja ASUS vastupidi oma G-Sync versiooniga. Ehk siis millalgi aasta teises pooles peaks nii AMD, kui ka Nvidia omanikele olema vähemalt kaks (kokku neli) väga head 144Hz IPS paneeli. Ootaks ka veel Benq, Samsung ja LG tooteid. Delli tahaks kah, aga nad keskenduvad vist pigem 2D kui mängude peale.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2015 09:43:44 vasta tsitaadiga

Tomorrow, acer'il on freesync olemas juba, ainult, et TN paneeliga IPS asemel: http://www.kitguru.net/peripherals/monitors/anton-shilov/acer-unveils-25601440-display-with-144hz-refresh-rate-and-amd-freesync/
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2015 09:47:13 vasta tsitaadiga

rmc, See on nõmedus jah. Ma ei saa aru miks on nii keeruline teha XB270HU versioonist FS toega versioon eemaldades G-Sync moodul ja jättes muu samaks. See TN paneel on nagu AMD kasutajate mõnitamine imho. Aga juba räägitud jutt tegelikult: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8577960#8577960
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maalane
HV kasutaja
maalane

liitunud: 15.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2015 21:35:35 vasta tsitaadiga

Acer Predator XR341CK 34" tuleb kahjuks ainult 75Hz. http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/33.htm#acer_xr341ck.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2015 00:47:25 vasta tsitaadiga

maalane kirjutas:
Acer Predator XR341CK 34" tuleb kahjuks ainult 75Hz. http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/33.htm#acer_xr341ck.

Artiklis ka ütleb, et selles suuruses ja resoga paneelidel pole 120-144Hz veel võimalik. Muus osas tundub jah checkboxid olevat täidetud:
21:9
3440x1440
Freesync (eraldi versioon)
Gsync (v2)
IPS
34"
Curved
ULMB (Gsync versioonil)
Low Blue Light
Thin Bezel
HDMI 2.0 (Freesync versioonil)

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2015 07:42:20 vasta tsitaadiga

Järgmine asi mida tahta oleks see, et ULMB töötaks koos gsynciga.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2015 19:52:20 vasta tsitaadiga

see et mõned väljamaa poed pakuvad xb270hu müüa, on ainult eelmüük või on toda varsti eestis ka saada?
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 17.04.2015 06:23:45 vasta tsitaadiga

Peaks BenQ Freesync monitori ülevaade olema, aga peatutakse ka päris põhjalikult muutuva monitori sageduse juures: http://techreport.com/review/28073/benq-xl2730z-freesync-monitor-reviewed
Võrreldakse Freesync ja G-sync, mõlemad tunduvad tavakasutuses enam vähem samad.
BenQ XL2730Z paistab ka korralik monitor olevat, 144Hz TN paneel, Freesync toega ning Asuse IPS paneelistki parem: " its not your farthers TN" icon_wink.gif Asuse Swiftiga isegi võrdväärne. Minu jaoks no go, kuna vaatenurk tähtis(vahel vaatab filme, siis kasulik).

Peab Asuse MG279Q ära ootama, 600$ MSRP + 20% euroopa maksudeks? Jääks ka eelarvesse veel... Võib oletada, et 27" tolline:P mitte, et selles tftcentrali ülevaates märgitud oleks.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2015 21:30:09 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Järgmine asi mida tahta oleks see, et ULMB töötaks koos gsynciga.


Seda on võimalik teostada, aga väga keeruline.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2015 16:58:15 vasta tsitaadiga

sain eelmine nädal uue monitori kätte ja mõtlen, et kas peaks driver'i ka peale panema.. on sel mõtet?

Dell u2414h

edit: monitori draiverid panin peale, vahet nähae i ole... display manageri panin peale ja võtsin maha, mõttetu :p

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2015 16:59:36 vasta tsitaadiga

Kellelgi on miskit infot Dell U2515H kohta. Reviewd tunduvad olevat päris paljulubavad, aga kodumaist kriitikat pole veel lugeda saanud.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silver010
HV veteran
silver010

liitunud: 31.10.2003




sõnum 24.04.2015 09:32:07 vasta tsitaadiga

kellelegi on kõrvu jäänud, et mis järgmine enimlevinud filmi resolutsioon hakkab olema? 21:9 ja 16:9 formaadi puhul siis
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2015 11:01:07 vasta tsitaadiga

No 16:9-l on juba vaikselt tulemas 4k, et see võiks nagu olla see järgmine popp resolutsioon.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2015 14:35:02 vasta tsitaadiga

Mina arvan, et järgmine populaarne 16:9 reso saab olema hoopis 2560x1440. See on odavam, kui 4K ja sellele on lihtsam tarbitavat sisu leida. Lisaks eriti mänguritele ma arvan jääb see lähiaastatel parimaks resoks kus on piisavalt hea hinna/featuuride/suuruse ja jõudluse suhe.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 24.04.2015 15:48:24 vasta tsitaadiga

LG pakkus 4k FullHD hinnaga, ei tea miks peaks jätma ostmata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2015 15:56:07 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ise arvan ka, et kui gpu'd metsikut hüpet ei tee perf'is (eeldused selleks ju tegelikult on) ja 4k perf ilusaks ei muutu, miljärel 4k monitorid massidesse lähevad ja hind normaliseerub... siis jääb 1080p'le järgnevaks 1440p.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2015 17:02:30 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Tomorrow, ise arvan ka, et kui gpu'd metsikut hüpet ei tee perf'is (eeldused selleks ju tegelikult on) ja 4k perf ilusaks ei muutu, miljärel 4k monitorid massidesse lähevad ja hind normaliseerub... siis jääb 1080p'le järgnevaks 1440p.


Järgmise aasta GPU-d juba lasevad 4K 60FPS vabalt. isegi selle aasta omad mis tulevad.

2560*1440 elusees mingiks standardiks ei saa
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2015 17:11:39 vasta tsitaadiga

bitCON, eks ole näha kui GPU'd väljas on, ennustamisega ma ei tegeleks isiklikult.. icon_razz.gif
võiks küll tuleva gen'i kaardid stabiilselt kõik max @ 60fps lasta, a ei usu eriti..

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2015 18:54:42 vasta tsitaadiga

Sellest kui järgmise generatsiooni mingi uippu tippkaart veab 4K peal ilusamad mängud mediumi peal välja on vähe, et 4K moll massidesse läheks. Inimesed ei taha enam olukorda kus tippkaart muutub mõne uhkema mängu välja tulles hoobilt vanarauaks. Lisaks eeldab 4K ilusam säte seal 6-8GB vram'i. Lisaks on monitoride puhul viimaks saadud üle sellest kus IPS paneel ei kannatand suuremaid Hz'e. Ehk siis mänguritel ei näe, et lähiajal 4K tavaks saaks - samas kontorites, et nö. Töömollina kindlasti kasutajabaas suureneb.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2015 10:23:23 vasta tsitaadiga

kalvis kirjutas:
LG pakkus 4k FullHD hinnaga, ei tea miks peaks jätma ostmata.

Sest FHD hinnaga või selle lähedase hinnaga on ainult 4K TN paneelid. IPS 4K on märgatavalt kallim ja IPS-4K-144Hz-Gsynv/freesync ei eksisteeri veel üldse.
bitCON kirjutas:
Järgmise aasta GPU-d juba lasevad 4K 60FPS vabalt. isegi selle aasta omad mis tulevad.

Spoiler Spoiler Spoiler

Ja see pole ainus näide. Enamus mänge selles ülevaates ei suuda üle 60fps venitada. Ainult vähenõudlikud mängud. Lingitud TX on hetkel nvidia tipp ja ega 980 Ti-gi võimsam tule. Kahtlen ka, et AMD väga palju kiirem tuleb, et enamus mänge saaks 4K peal kõik põhjas 60fps lasta. Rääkimata hinnafaktorist. Korralik 4K maksab ja tahab mängude jaoks saada absoluutset tippu mis tõhendab, et juba tehtav kulutus piirab leviku ära.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 25.04.2015 13:53:22 vasta tsitaadiga

FullHD vaevles pikka aega samade hädade käes - nõrk elektroonika, videokaardid lahjad. Keskmine eesti inimene ei teagi mis asi IPS on, tema ostab tolle ja 4k-i.
Endale ma alla IPS-i ei ostakski aga mul pole ostuks kiiret - Inimesed annetavad täitsa tasuta oma 32" LCD-si. TN ja FullHD jätkub aastakümneks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.04.2015 14:22:02 vasta tsitaadiga

sekundeerin bitCONile - 1440p standardiks ei saa. järgmine suur standard on tahes-tahtmata uhd.
videokaartide jõudlus ei puutu siin nii väga asjasse. praegune high-end kõik põhjas ei mängi aga mingitel kõrgetel sätetel 30+fps üsna mugavalt.
muu content tuleb (kui/kunas tuleb) uhd, non-native ekraanidel ei ole mingit mõtet. 2x2 scaling fullhd pealt ei tule ka kuidagi kahjuks.

ips, va, tn - keskmist kasutajat ei koti, standardlahendused ei muutu. ostab hinna järgi, kuvariks tn, telekaks va.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2015 19:42:47 vasta tsitaadiga

Kas suudab keegi rääkida midagi tarka sellest Samsa pillist? http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/samsung+/27-Samsung-S27D590C-nogus-LED-VA-1920x1080-4ms-MDC-178-178-350cd-m2-HDMI-DP-kolarid-2x5W-VESA100-139152

Netis sõna otseses mõttes ei ole mitte ühtegi revüüd peale ühe overclockersi netipoe hands-on jutu.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2015 08:48:52 vasta tsitaadiga

http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/MONITORID/ASUS-MG279-27in-IPS-2560x1440-Speakers-MG279-161661

Noh kas keegi julge tellib ära? icon_biggrin.gif

144Hz
1440p
IPS
FreeSync
jne...

Jääb TFT Central ülevaadet ootama...

EDIT: MSRP-ga võrreldes tundub EUstonia hinnalisa olevat ca~ 40€ ringis.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.05.2015 09:21:23 vasta tsitaadiga

Kasutaja liiv ostis ju icon_biggrin.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2015 09:29:22 vasta tsitaadiga

jeesus188, Ajad vist ROG Swift-ga segamini? (ja teises teemas lugesin, et see olevat tal juba saba andnud icon_neutral.gif ).
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.05.2015 10:04:43 vasta tsitaadiga

Ok, my bad siis
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raidov
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2015 10:23:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:
EDIT: MSRP-ga võrreldes tundub EUstonia hinnalisa olevat ca~ 40€ ringis.


Tootestamata otsing annab odavamaid kohti ka:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/pricelist/?Product=asus%20mg279q
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2015 11:44:11 vasta tsitaadiga

raidov, Annab, aga iseasi kas ka mingit saadavust on. Näiteks mõlemad Fauni kirjed näitavad saadavuseks 0.
AT vähemalt tundub, et on tellitav.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2015 11:47:43 vasta tsitaadiga

https://www.asus.com/support/FAQ/1011625/

tsitaat:
• Enable FreeSync™ in the MG279’s OSD setting, choose PC’s refresh rate timing between 35-90Hz (DP/miniDP only)


+ fakt et Crossfire ei tööta praegu freesynciga. 1 kaardi jaoks jääb Quad HD resu liiga suureks.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2015 11:55:31 vasta tsitaadiga

Njah samas peab siis võimas kaart olema, kui 1440p max sätete peal 90+ fps tekitab. Näiteks Titan X suudab 90+ fps 1440p peal uuematest mängudest saada ainult Shadow of Mordoris, teistest kaartidest rääkimata. Muidugi jama, et 144Hz pole FS Režiimis aga eelmainitud põhjusel vast pole ka suur probleem. Pigem kummaline, et ASUS ei suutnud FS Režiimis (ilmselt sama AU Optronics paneel mis ACER-i mudelil) 144Hz kätte saada.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 21.05.2015 17:07:12 vasta tsitaadiga

Et siis on Overclocked paneel 144Hz peale? Aga 90 Hz ikka parem kui praegune 60Hz ning FS+1440p on ka edasiminek.
Jama ainult, et CF ei tööta, tuleb Fiji ära oodata. Sama FS mõte ongi, et töötab sujuvamalt ka kõikuva\madalama FPS-ga nii et CF vajadus kaob vaikselt ära ka.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.05.2015 17:24:20 vasta tsitaadiga

probleeme ei tekita mitte >90 vaid <35 icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2015 22:49:46 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Et siis on Overclocked paneel 144Hz peale? Aga 90 Hz ikka parem kui praegune 60Hz ning FS+1440p on ka edasiminek.
Jama ainult, et CF ei tööta, tuleb Fiji ära oodata. Sama FS mõte ongi, et töötab sujuvamalt ka kõikuva\madalama FPS-ga nii et CF vajadus kaob vaikselt ära ka.

Ei ole ülekiirendatud paneel. Tegu peaks olema (aga ma pole loomulikult 100% kindel) AU Optronicsi IPS like paneeliga mis suudab 144Hz tekitada. Miks FS režiimis seda 100% ära ei saa kasutada ei tea hetkel.
londiste kirjutas:
probleeme ei tekita mitte >90 vaid <35 icon_smile.gif

Kuidas nii?
Kui välja jätta aeglasemad MMO jms mängud, siis <35 fps muutub juba iseenesest silmale vähemsujuvaks. http://30vs60.com/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.05.2015 23:18:00 vasta tsitaadiga

1440p peal ühe kaardiga on pigem 35 kui 90 fps.
seda, mis probleemid freesyncil hetkel miinimumist väiksema sagedusega on, on syncide teemas kajastatud. mingi hiljutine review on hea näide/kokkuvõte.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 107, 108, 109 ... 208, 209, 210  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.