|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
04.03.2015 01:11:34
|
|
|
Cloner, esiku ja elutoa vahele 1 lisakaablit ei anna tõmmata? Sel viisil saaksid ruuteri elutuppa jätta ning esikusse switchi panna mis siis saaks neti läbi selle lisandunud kaabli.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cloner
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2004
|
04.03.2015 01:15:19
|
|
|
Esik jääb nurga taha ja väike koridor veel vahel, kahtlustan, et sealt tagumistesse tubadesse ei jagu, aga eks peab reaalselt ära proovima kas levib.
bladerunner, kas samas kaablis erinevaid kiudusid saab kastutada, siis vist õnnestuks?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
04.03.2015 01:17:02
|
|
|
Cloner, pmst saab, aga sel juhul pead leppima aeglase kiirusega, ehk asi ei oma mõtet kuna kogu su koduvõrk käiks läbi selle ja oleks piiratud.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cloner
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2004
|
04.03.2015 01:36:50
|
|
|
bladerunner, st et gbit võrku ei saa läbi selle kaabli ajada siis?
Või on siis mõistlikum juba osta üks wifi toega gigabit switch ja panna see elutuppa?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
04.03.2015 08:48:44
|
|
|
| Cloner kirjutas: |
bladerunner, st et gbit võrku ei saa läbi selle kaabli ajada siis?
Või on siis mõistlikum juba osta üks wifi toega gigabit switch ja panna see elutuppa? |
Ütleks kõigile välja, et ärge palun Elioni teenus ruutereid üksteise otsa ühendage, isegi kui kuidagi on neid võimalik sillaks konfida, et mingi wifi apna tarbida, tekitab see varem või hiljem probleeme, küll netikiiruses või telepildis.
Võrgu laiendamisel kiiruse ja töökindluse huvides soovitan, Gbit switch ja selle kõrvale veel vajadusel Wifi AP.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flake
HV veteran
liitunud: 01.05.2003
|
04.03.2015 10:52:24
|
|
|
või kui rahakott puuga seljas siis Apple Airport Extreme või Express asju
_________________ ..||.. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spezwend
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
04.03.2015 12:03:46
|
|
|
| flake kirjutas: |
| või kui rahakott puuga seljas siis Apple Airport Extreme või Express asju |
Kui just väga suur konkreetse logo kummardaja ei ole, siis ei tasu neid nuhtluseid omale küll osta. Kordades odavamad asjad teevad sama töö kordades kiiremini ja paremini ära.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flake
HV veteran
liitunud: 01.05.2003
|
04.03.2015 12:19:49
|
|
|
misotsast nuhtlus? Tekitasin septembris koju Airport Time Capsule (ATC), intenost tuleb nett sinna ja digiboksi, kogu muu võrk käib läbi ATC purgi, ja päevapealt kadusid kõik jamad nagu ruuteri hangumine, nõrk signaal jms. ära
_________________ ..||.. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
04.03.2015 13:19:49
|
|
|
| flake kirjutas: |
| misotsast nuhtlus? Tekitasin septembris koju Airport Time Capsule (ATC), intenost tuleb nett sinna ja digiboksi, kogu muu võrk käib läbi ATC purgi, ja päevapealt kadusid kõik jamad nagu ruuteri hangumine, nõrk signaal jms. ära |
Tõsi. Panin ka kontori- ja laohoonele Linksyside asemel paar Airport Extreme'i ja võrguga enam probleeme pole. Muidu ikka oli vaja restartida aeg-ajalt. Viimane restart oli ehk aasta tagasi, kui tekitasin külaliste jaoks eraldi võrgu. Wifi on ka stabiilne ühe purgi levialast teise jõudes. Sa ei saa selles purgis väga palju näppida ja ilmselt seetõttu ta nii stabiilne ongi n
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
04.03.2015 13:21:30
|
|
|
Endal üks tplink wdr3600 dd-wrt softiga, samamoodi töötab veatult. Hind vaid kõvasti odavam
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
04.03.2015 15:23:10
|
|
|
Üks asi mille puhul pole Apple ülistamisega midagi pistmist on tõesti Airport Extreme, see lihtsalt on kõikidest wifentopsidest peajagu üle, nii levi kui erinevate tehnoloogiliste võimaluste tõttu, hind on samas klassis korralike wifi apdega.
Aga see pole see teema.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
04.03.2015 15:58:05
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
| Endal üks tplink wdr3600 dd-wrt softiga, samamoodi töötab veatult. Hind vaid kõvasti odavam |
Pane neid purke paarikümne tuhande ruutmeetri peale nii, et internetiühendus oleks igal pool väga hea ja kõik kliendid üksteisega kohtvõrgus suhelda saaks. Korraga on küljes sadu kliente ning purkide levis liikudes ei tohiks ühendus ära kaduda. Pärast üritust võtad maha ja paned uude kohta üles. Ei ole päev otsa aega aega kaableid igale poole vedada. Kui lihtne või keeruline see su purgiga on? Airport Extreme saab sellega oma hinna kohta suhteliselt hästi hakkama.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
04.03.2015 16:02:38
|
|
|
Tavaline wds teha, ei usu et midagi erinevat oleks. Eks karbist välja toode omab kindlasti eeliseid.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spezwend
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
04.03.2015 20:17:24
|
|
|
| Nuhtlus - wifi aeglane nagu tatt, midagi peale basic asjade seadistada ei saa, ntfs ketast ei söö jne. Töökindlad on nad küll, ei vaidle. 100+ klientide jaoks on natuke teised seadmed kui odavad dd-wrt purgid.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
04.03.2015 23:17:09
|
|
|
300/300 on üldiselt stabiilselt selline.
Ainuke probleem oli ühedust tellides, et pidin pikalt ja korduvalt vaidlema klienditeenindusega, et mul on oma võrguseadmed ja ei vaja nende "uut" ruuterit
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
05.03.2015 10:15:58
|
|
|
| keevitus kirjutas: |
300/300 on üldiselt stabiilselt selline.
Ainuke probleem oli ühedust tellides, et pidin pikalt ja korduvalt vaidlema klienditeenindusega, et mul on oma võrguseadmed ja ei vaja nende "uut" ruuterit  |
Paraku on lihtsam lasta vaielda nendega kellel kindlalt oma gigabit ruuter kui nendega kes hiljem oma 100m trendnettidega kiirust riketest nõuavad. Hiljem on pisut keerulisem selgitada, miks klient tellis kiire ja kallima ühenduse ja peab veel siis hakkama summat otsima, et ruuter osta. Tihti ei saa ka kliendid õige seadistamisega hakkama ning suvalistele seadmetele pole ka supporti rikete korral.
Lepime sellega, et IT poisid saavad oma selgitused helpdeskiga paremini räägitud kui nad tahavad oma gigabit seadet tarbida.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rutz
HV Guru
liitunud: 26.09.2004
|
05.03.2015 10:29:42
|
|
|
| Cloner kirjutas: |
Küsimus selline, lähiajal kolimine uude korterisse, sisse tuleb elioni valguskaabel.
Kaablid tulevad korteris esikusse, samast kohast lähevad korteri peale laiali võrgukaablid.
Kui ma nüüd panen esikusse sinna kappi mingi swichi ja elioni ruuteri elutuppa wifit tegema, digiboxile pilti edastama ja telekale netti jagama.
Kas seadmed mis on swichi taga ja need mis ühenduvad läbi elioni ruuteri näevad üksteist? |
Analoogne küsimus nagu eelkõnelejal.
Kortermaja koridori tuleb optiline kaabel, sealt korterite esikutesse laiali võrgukaablid.
Kas mul on vaja internetiühenduse kasutamiseks Elioni ruuterit? (ainult internetiteenus, TV-d ei kasuta)
Elioni seisukoht on teada.
|
|
| Kommentaarid: 410 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
354 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
05.03.2015 10:32:52
|
|
|
| Rutz kirjutas: |
| Cloner kirjutas: |
Küsimus selline, lähiajal kolimine uude korterisse, sisse tuleb elioni valguskaabel.
Kaablid tulevad korteris esikusse, samast kohast lähevad korteri peale laiali võrgukaablid.
Kui ma nüüd panen esikusse sinna kappi mingi swichi ja elioni ruuteri elutuppa wifit tegema, digiboxile pilti edastama ja telekale netti jagama.
Kas seadmed mis on swichi taga ja need mis ühenduvad läbi elioni ruuteri näevad üksteist? |
Analoogne küsimus nagu eelkõnelejal.
Kortermaja koridori tuleb optiline kaabel, sealt korterite esikutesse laiali võrgukaablid.
Kas mul on vaja internetiühenduse kasutamiseks Elioni ruuterit? (ainult internetiteenus, TV-d ei kasuta)
Elioni seisukoht on teada. |
Ruuterit on tarvis kindlasti, kas nüüd Elioni oma? Ise otsustad. Rikke halduse põhimõttel on lihtsam klienditoele, kui kaughallatav seade oleks. Mõistlik oleks ligipääsud ISPIle ka tekitada.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
05.03.2015 11:17:10
|
|
|
Rutz, Suvaline ruuter, pane järgi ja kasuta.
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
05.03.2015 11:19:03
|
|
|
Nõus,
Suhtlesin ka väga rahulikult ja ei pand neile seda pahaks, et nad mind ei usu. Lubasin neid isegi kontrollima kas mul ikka on vastav võimekus kodus olemas .
Kõige uskumatum tundus neile see, et ma oma seadmetega suudan digitv'd ka vaadata
| indrekp kirjutas: |
| keevitus kirjutas: |
300/300 on üldiselt stabiilselt selline.
Ainuke probleem oli ühedust tellides, et pidin pikalt ja korduvalt vaidlema klienditeenindusega, et mul on oma võrguseadmed ja ei vaja nende "uut" ruuterit  |
Paraku on lihtsam lasta vaielda nendega kellel kindlalt oma gigabit ruuter kui nendega kes hiljem oma 100m trendnettidega kiirust riketest nõuavad. Hiljem on pisut keerulisem selgitada, miks klient tellis kiire ja kallima ühenduse ja peab veel siis hakkama summat otsima, et ruuter osta. Tihti ei saa ka kliendid õige seadistamisega hakkama ning suvalistele seadmetele pole ka supporti rikete korral.
Lepime sellega, et IT poisid saavad oma selgitused helpdeskiga paremini räägitud kui nad tahavad oma gigabit seadet tarbida. |
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cloner
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2004
|
05.03.2015 11:53:29
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| Cloner kirjutas: |
bladerunner, st et gbit võrku ei saa läbi selle kaabli ajada siis?
Või on siis mõistlikum juba osta üks wifi toega gigabit switch ja panna see elutuppa? |
Ütleks kõigile välja, et ärge palun Elioni teenus ruutereid üksteise otsa ühendage, isegi kui kuidagi on neid võimalik sillaks konfida, et mingi wifi apna tarbida, tekitab see varem või hiljem probleeme, küll netikiiruses või telepildis.
Võrgu laiendamisel kiiruse ja töökindluse huvides soovitan, Gbit switch ja selle kõrvale veel vajadusel Wifi AP. |
Ok, panen esikusse elioni ruuteri, kas elutuppa sobib põhimõtteliselt iga 1gbit ruuter-wifi ap?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
05.03.2015 12:15:33
|
|
|
Cloner, jah, panema pead sel juhul: esikus Inteno -> elutuba switch -> elutuba AP.
Switchi taha pistad nii oma teleka kui digiboksi kui ka AP.
Võibolla saad ka digiTV tööle nii, et switchi vahel pole aga see tahab juba hoolikat AP valikut ja veidi seadistamist.
IMHO lihtsam on 1Gbit switch vahele pista ja jätta AP puhtalt wifi tekitamise jaoks.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kempi
HV veteran
liitunud: 13.01.2002
|
05.03.2015 12:19:05
|
|
|
| Rutz kirjutas: |
Analoogne küsimus nagu eelkõnelejal.
Kortermaja koridori tuleb optiline kaabel, sealt korterite esikutesse laiali võrgukaablid.
Kas mul on vaja internetiühenduse kasutamiseks Elioni ruuterit? (ainult internetiteenus, TV-d ei kasuta)
Elioni seisukoht on teada. |
Mul tuleb ka korterisse "võrgukaabel" - pistsin sinna otsa ühe Asuse ruuteri, mis jagab võrku nii kaabli otsast kui ka wifi. IPTV töötab ka - digibox + lisaks Samsung Elioni äpp.
Seega vastus küsimusele - sul ei ole vaja Elioni ruuterit.
Kui päris aus olla, siis kui sul vähegi viitsimist ja oskust, siis kasuta midagi muud peale Elioni toodete (backup "purgina" võiks olla üks Elioni toode, et saaks ametlikult viriseda, kui probleem on sinu ruuterist kaugemal). Miks ma nii arvan? Leian, et ei ole mõtet kahte või kolme lisa seadet kasutada, kui sama töö teeb ära üks - teinekord isegi paremini, kui need 2 kokku
Ehk siis kui ma kasutaks Elioni seadmeid, siis peaksin kasutama ühte nende ruuterit, ühte wifi AP (nendel on 50-50 probleeme + levi on kehvem võrreldes mõistlike seadetega), ühte digiboxi. Võrreldes praeguse setupiga on mul ainult ruuter ja üks digibox - AP'd ei ole vaja wifi tekitamiseks.
Ahjaa Inteno ruuter maksab sama palju, kui minu kolme antenniga Asus, seega jep
_________________ All there is to do - recon... |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cloner
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2004
|
05.03.2015 13:21:25
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Cloner, jah, panema pead sel juhul: esikus Inteno -> elutuba switch -> elutuba AP.
Switchi taha pistad nii oma teleka kui digiboksi kui ka AP.
Võibolla saad ka digiTV tööle nii, et switchi vahel pole aga see tahab juba hoolikat AP valikut ja veidi seadistamist.
IMHO lihtsam on 1Gbit switch vahele pista ja jätta AP puhtalt wifi tekitamise jaoks. |
Ma ikka jätkan oma lolle küsimusi.
Kas mingit sellist asja pole mis toimiks nii swichi kui AP-na?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
05.03.2015 13:59:29
|
|
|
Cloner, on, seda kutsutakse Wifi ruuteriks.
Muud häda seal polegi, lihtsalt minumeelest digiTV sealt läbiajamine võib keeruliseks osutuda sellises konfis nagu sina seda kasutada soovid.
Ma pakkusin sulle konfi mis on lihtne ja arusaadav ning töötab enamvähem iga rauaga.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
05.03.2015 13:59:35
|
|
|
Tegelikult ei ole ruuterit vaja, võid selle tuppa tuleva kaabli otse masinasse pista, saad ka netti..
| Rutz kirjutas: |
| Cloner kirjutas: |
Küsimus selline, lähiajal kolimine uude korterisse, sisse tuleb elioni valguskaabel.
Kaablid tulevad korteris esikusse, samast kohast lähevad korteri peale laiali võrgukaablid.
Kui ma nüüd panen esikusse sinna kappi mingi swichi ja elioni ruuteri elutuppa wifit tegema, digiboxile pilti edastama ja telekale netti jagama.
Kas seadmed mis on swichi taga ja need mis ühenduvad läbi elioni ruuteri näevad üksteist? |
Analoogne küsimus nagu eelkõnelejal.
Kortermaja koridori tuleb optiline kaabel, sealt korterite esikutesse laiali võrgukaablid.
Kas mul on vaja internetiühenduse kasutamiseks Elioni ruuterit? (ainult internetiteenus, TV-d ei kasuta)
Elioni seisukoht on teada. |
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
08.03.2015 13:36:30
|
|
|
Lahendan kodus oma WiFi muresid ning hetkel olen jõudnud siia:
alumisel korrusel on Thomson 784 ning selle küljes LANiga IPTV, arvuti, kodukino ja teine ruuter- TP-Link WR841n. Teine ruuter tekitab wifi, millesse ühenduvad mõned seadmed. Kolmandal korrusel on teine TP-Link WR841n, mille küljes on catiga lauaarvuti ning samuti töötab see seade ripiiterina (seega repeater bridge).
Mõlemal TP-Linkil on peal DD-WRT tarkvara.
Iseenesest töötab lahendus hästi, aga kuna nett on 12/1 vana juust, siis on seda väga lihtne kooma tõmmata. Seega üritan hetkel tööle saada QoS'i. Kahjuks hetkel see hästi ei õnnestu (kiirusi ei piirata ja kui keegi netti piinab siis tõuseb ping lakke, kuigi Thomsoni küljes olevas TP-Linkis on QoS seadistatud- on sätestatud teenuste ja MAC prioriteedid).
Lühikokkuvõte: hetkeseis on Thomson TG784-> cat5-> TP-Link WR841n-> WiFi-> (teised seadmed) + TP-Link WR841n (repeater bridge)
Kuid kas oleks võimalik, et WAN ühendada hoopis esimese TP-Linkiga?
Seega et WAN ei läheks mitte Thomsoni ruuterisse, vaid TP-Linki, mis saadaks LAN kaudu IPTV ja Interneti Thomsonisse?
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spezwend
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
08.03.2015 21:57:53
|
|
|
| warkriss kirjutas: |
Lahendan kodus oma WiFi muresid ning hetkel olen jõudnud siia:
alumisel korrusel on Thomson 784 ning selle küljes LANiga IPTV, arvuti, kodukino ja teine ruuter- TP-Link WR841n. Teine ruuter tekitab wifi, millesse ühenduvad mõned seadmed. Kolmandal korrusel on teine TP-Link WR841n, mille küljes on catiga lauaarvuti ning samuti töötab see seade ripiiterina (seega repeater bridge).
Mõlemal TP-Linkil on peal DD-WRT tarkvara.
Iseenesest töötab lahendus hästi, aga kuna nett on 12/1 vana juust, siis on seda väga lihtne kooma tõmmata. Seega üritan hetkel tööle saada QoS'i. Kahjuks hetkel see hästi ei õnnestu (kiirusi ei piirata ja kui keegi netti piinab siis tõuseb ping lakke, kuigi Thomsoni küljes olevas TP-Linkis on QoS seadistatud- on sätestatud teenuste ja MAC prioriteedid).
Lühikokkuvõte: hetkeseis on Thomson TG784-> cat5-> TP-Link WR841n-> WiFi-> (teised seadmed) + TP-Link WR841n (repeater bridge)
Kuid kas oleks võimalik, et WAN ühendada hoopis esimese TP-Linkiga?
Seega et WAN ei läheks mitte Thomsoni ruuterisse, vaid TP-Linki, mis saadaks LAN kaudu IPTV ja Interneti Thomsonisse? |
Thomsonil üks port sillaks, tp-link'id sinna taha, tv'd teistesse. Esimene tp-link teeb nat'i teine pane ap'ks. Sellest repiiterist tuleks lahti saada ja wifi-link asendada kaabliga. DD-WRT peal QoS ei toimind hästi, Tomatol toimetab paremini.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
09.03.2015 18:45:05
|
|
|
| spezwend kirjutas: |
| warkriss kirjutas: |
Lahendan kodus oma WiFi muresid ning hetkel olen jõudnud siia:
alumisel korrusel on Thomson 784 ning selle küljes LANiga IPTV, arvuti, kodukino ja teine ruuter- TP-Link WR841n. Teine ruuter tekitab wifi, millesse ühenduvad mõned seadmed. Kolmandal korrusel on teine TP-Link WR841n, mille küljes on catiga lauaarvuti ning samuti töötab see seade ripiiterina (seega repeater bridge).
Mõlemal TP-Linkil on peal DD-WRT tarkvara.
Iseenesest töötab lahendus hästi, aga kuna nett on 12/1 vana juust, siis on seda väga lihtne kooma tõmmata. Seega üritan hetkel tööle saada QoS'i. Kahjuks hetkel see hästi ei õnnestu (kiirusi ei piirata ja kui keegi netti piinab siis tõuseb ping lakke, kuigi Thomsoni küljes olevas TP-Linkis on QoS seadistatud- on sätestatud teenuste ja MAC prioriteedid).
Lühikokkuvõte: hetkeseis on Thomson TG784-> cat5-> TP-Link WR841n-> WiFi-> (teised seadmed) + TP-Link WR841n (repeater bridge)
Kuid kas oleks võimalik, et WAN ühendada hoopis esimese TP-Linkiga?
Seega et WAN ei läheks mitte Thomsoni ruuterisse, vaid TP-Linki, mis saadaks LAN kaudu IPTV ja Interneti Thomsonisse? |
Thomsonil üks port sillaks, tp-link'id sinna taha, tv'd teistesse. Esimene tp-link teeb nat'i teine pane ap'ks. Sellest repiiterist tuleks lahti saada ja wifi-link asendada kaabliga. DD-WRT peal QoS ei toimind hästi, Tomatol toimetab paremini. |
Sain asja lahendatud sedasi, et Thomsonist tuleb LAN pordist kaabel TP-Linki WAN porti (enne oli LAN-LAN) ning TP-Linkist alates on teine subnet. QoS hakkas tööle ning lahendus töötab hästi!
Muide ei saa aru sellest WiFi vihkamise mantrast. Minul töötab ta väga hästi, va see, et enne ei saanud QoS'i korralikult tööle.
E: muide ma olen vist küll kuu pealt kukkunud, aga iseteenindusest saab tasuta teise vaatajakoha võtta. Seega kel teine telekas ootamas kuskil või tahab lihtsalt oma ühendusele ühe IPTV võrra läbilaskevõimet juurde, siis krabage. (12/1 neti puhul näiteks on kiirus nüüd ~9Mb/s kui üks digiboks on sees, enne oli ~6. Kui on 2 digiboksi sees, siis on sama nagu enne)
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
09.03.2015 20:49:16
|
|
|
| warkriss kirjutas: |
| E: muide ma olen vist küll kuu pealt kukkunud, aga iseteenindusest saab tasuta teise vaatajakoha võtta. Seega kel teine telekas ootamas kuskil või tahab lihtsalt oma ühendusele ühe IPTV võrra läbilaskevõimet juurde, siis krabage. (12/1 neti puhul näiteks on kiirus nüüd ~9Mb/s kui üks digiboks on sees, enne oli ~6. Kui on 2 digiboksi sees, siis on sama nagu enne) |
Kahju, et parimad trikid teema toppi ei jõua. Siin on sadade postituste hulgas palju kasulikku infot olemas ning seda kiiruste teemat olen vist x korda tutvustanud.
PS. üks kolmandik postitusi on kahjuks korduv rämpspost samas otsing aitab, kui tead, mida otsida.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
09.03.2015 21:58:13
|
|
|
| See on ju juba aastaid vana "nipp" mida kõik ADSL hundid peaks teadma
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
09.03.2015 21:58:35
|
|
|
| Aga samas ju tore, kui keegi avastab asju, mis teistel hakkavad juba meelest minema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
merz
HV kasutaja
liitunud: 30.05.2007
|
10.03.2015 21:44:34
|
|
|
| Ei õnnestu teist kohta tasuta juurde saada, hakatakse 5.00.- eest põhipaketti peale suruma. Hetkel kasutusel kodulahendus Mini DigiTV 16,55.-/kuus.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
10.03.2015 21:50:22
|
|
|
| merz kirjutas: |
| Ei õnnestu teist kohta tasuta juurde saada, hakatakse 5.00.- eest põhipaketti peale suruma. Hetkel kasutusel kodulahendus Mini DigiTV 16,55.-/kuus. |
Suhtle inimestega, automaat ei tea, et sa pärapõrgus elad ja seal ainult minipaketti müüakse
165
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
10.03.2015 23:45:31
|
|
|
| warkriss kirjutas: |
Sain asja lahendatud sedasi, et Thomsonist tuleb LAN pordist kaabel TP-Linki WAN porti (enne oli LAN-LAN) ning TP-Linkist alates on teine subnet. QoS hakkas tööle ning lahendus töötab hästi!
Muide ei saa aru sellest WiFi vihkamise mantrast. Minul töötab ta väga hästi, va see, et enne ei saanud QoS'i korralikult tööle.
E: muide ma olen vist küll kuu pealt kukkunud, aga iseteenindusest saab tasuta teise vaatajakoha võtta. Seega kel teine telekas ootamas kuskil või tahab lihtsalt oma ühendusele ühe IPTV võrra läbilaskevõimet juurde, siis krabage. (12/1 neti puhul näiteks on kiirus nüüd ~9Mb/s kui üks digiboks on sees, enne oli ~6. Kui on 2 digiboksi sees, siis on sama nagu enne) |
Ei tea kas lähen juba aplaks, aga kas on võimalik ka IPTV üle selle wifi lingi tööle saada? Hetkel nii palju kui maad olen kuulanud, siis saab vist korraga kas IPTV või neti tööle.. seega IPTV jaoks oleks teist samasugust WiFi linki vaja (2 wifi ruuterit veel juurde)?
Hetkel on ülemises toas zuumbox kasutusel. Mingit väga suurt eelist ta küll ei annaks, aga 10 euri võitu kuus ikka (va need mõned kuud, mis kulub teise digiboksi tasumisele)
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
merz
HV kasutaja
liitunud: 30.05.2007
|
11.03.2015 14:04:18
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| merz kirjutas: |
| Ei õnnestu teist kohta tasuta juurde saada, hakatakse 5.00.- eest põhipaketti peale suruma. Hetkel kasutusel kodulahendus Mini DigiTV 16,55.-/kuus. |
Suhtle inimestega, automaat ei tea, et sa pärapõrgus elad ja seal ainult minipaketti müüakse
165 |
Sama jutt ka otse suheldes, vaja mingit e-kodu ja siis läheks ikkagi +5,00 võrra kallimaks.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
11.03.2015 14:42:27
|
|
|
Ikka parem kui 3 korda kallim kohitsetud zoom
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
11.03.2015 17:02:47
|
|
|
Tunduvad kahtlased
hetkel mõtlen küll, et kui saaks kuskilt ~40 euroga amino boxi ja 20 euro eest need adapterid, siis tasuks mingi 6 kuuga juba ennast ära. Samas nett läheks selle võrra jällegi aeglasemaks ja need powerline adapterid on ka sellised kummalised asjad, mis võrgule vist just kõige paremini ei mõju.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
11.03.2015 17:20:05
|
|
|
| warkriss kirjutas: |
| et kui saaks kuskilt ~40 euroga amino boxi ja 20 euro eest need adapterid |
Veidi aega tagasi oli Elionis adapterite lõpumüük, alla 10€ maksid.
Mitte, et selle tarkusega tagantjärel midagi mõistlikku peale hakata oleks.
Ja toimiva amino saab järelturult 10...20 eest kätte.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
11.03.2015 17:30:34
|
|
|
| warkriss kirjutas: |
Tunduvad kahtlased
hetkel mõtlen küll, et kui saaks kuskilt ~40 euroga amino boxi ja 20 euro eest need adapterid, siis tasuks mingi 6 kuuga juba ennast ära. Samas nett läheks selle võrra jällegi aeglasemaks ja need powerline adapterid on ka sellised kummalised asjad, mis võrgule vist just kõige paremini ei mõju. |
Ma ostsin firma uude kontorisse TPLinki omad. Kuu aega töötasid ilusti, aga siis hakkas ühendus aeg-ajalt katkema. Ei viitsinud häire põhjust otsima hakata (kõrval tööstus), puurisin 50 cm augu läbi lae ja panin kaabli.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
11.03.2015 18:29:42
|
|
|
| p2ep kirjutas: |
Spoiler 
| warkriss kirjutas: |
Tunduvad kahtlased
hetkel mõtlen küll, et kui saaks kuskilt ~40 euroga amino boxi ja 20 euro eest need adapterid, siis tasuks mingi 6 kuuga juba ennast ära. Samas nett läheks selle võrra jällegi aeglasemaks ja need powerline adapterid on ka sellised kummalised asjad, mis võrgule vist just kõige paremini ei mõju. |
Ma ostsin firma uude kontorisse TPLinki omad. Kuu aega töötasid ilusti, aga siis hakkas ühendus aeg-ajalt katkema. Ei viitsinud häire põhjust otsima hakata (kõrval tööstus),
puurisin 50 cm augu läbi lae ja panin kaabli. |
Diameeter 50cm? Ühe kaabli pärast?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
11.03.2015 18:33:20
|
|
|
Tead kui mõnus on kaablit paigaldada kui ise ka august läbi mahud? Proovi teinekord.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
11.03.2015 18:33:45
|
|
|
| merz kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
| merz kirjutas: |
| Ei õnnestu teist kohta tasuta juurde saada, hakatakse 5.00.- eest põhipaketti peale suruma. Hetkel kasutusel kodulahendus Mini DigiTV 16,55.-/kuus. |
Suhtle inimestega, automaat ei tea, et sa pärapõrgus elad ja seal ainult minipaketti müüakse
165 |
Sama jutt ka otse suheldes, vaja mingit e-kodu ja siis läheks ikkagi +5,00 võrra kallimaks. |
Nagu ma aru saan, siis sinul vana Kodulahendus hetkel?
Oleks pidanud õiget hetke kasutama ja eKodu peale üle minema (nüüd nn "vana" ekodu või eKodu v1 nagu mina nimetan). Hetkel üle minnes saab vist jah ainult võtta eKodu v2 ehk uus variant.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
11.03.2015 18:50:32
|
|
|
| A.S. kirjutas: |
Tead kui mõnus on kaablit paigaldada kui ise ka august läbi mahud? Proovi teinekord.  |
Ühe cat kaabli jaoks on kunagi 40mm auk puitseina tehtud, tundus seegi hiiglasuur.
Veel parem on muidugi kaablirennidele vedada kaablit, augud juba seintes eelnevalt sees. Selline kogemus tänasest.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wiinanina
HV kasutaja
liitunud: 27.02.2003
|
11.03.2015 20:09:47
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| p2ep kirjutas: |
Spoiler 
| warkriss kirjutas: |
Tunduvad kahtlased
hetkel mõtlen küll, et kui saaks kuskilt ~40 euroga amino boxi ja 20 euro eest need adapterid, siis tasuks mingi 6 kuuga juba ennast ära. Samas nett läheks selle võrra jällegi aeglasemaks ja need powerline adapterid on ka sellised kummalised asjad, mis võrgule vist just kõige paremini ei mõju. |
Ma ostsin firma uude kontorisse TPLinki omad. Kuu aega töötasid ilusti, aga siis hakkas ühendus aeg-ajalt katkema. Ei viitsinud häire põhjust otsima hakata (kõrval tööstus),
puurisin 50 cm augu läbi lae ja panin kaabli. |
Diameeter 50cm? Ühe kaabli pärast?  |
Vist ikka pikkus. Aga ka siis kisub laepaksus pommivarjendi omaks.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
11.03.2015 20:12:28
|
|
|
| Teinekord võib lae ja ülemise korruse põranda vahel olla tükk tühja ruumi, torude ja milleiganes jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
digipunk
HV vaatleja
liitunud: 11.03.2015
|
11.03.2015 22:34:33
|
|
|
Kuidas selle 789vn-i kõige uuema tarkvara stabiilsusega on? Mul on hetkel peal 8.4.3.W, aga kõige uuem on 8.C.D.5. Samas olen lugenud kriitikat (mis küll on aasta aega tagasi kirjutatud): "Pole see uuem ruuteri tarkvara parem midagi, on teine kiirustades Samsungi tarkvara turuletoomise ajaks valmis vorbitud ja niiviisi jäetud. Elion seda ise samuti millegipärast ei soovita, soovitab vaid siis kui digiboksist loobumiseks Samsungi telerit plaanis kasutada on."
Annab see uus tarkvara midagi juurde ka? Mingeid turvauuendusi vms? Kui ma tarkvara ise ära uuendan ja tuleb välja, et ei ole ikkagi stabiilne see asi, siis ma eeldan, et pole probleemi ka eelmise versiooni peale tagasi minna?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
11.03.2015 22:57:33
|
|
|
| Kasutan kahel ruuteril seda, kõik toimib VDSL otsas ilusti, nii wifi, internet üle kaabli ja tv. Erinevalt intenost, mis korra nädalas vajab restarti, et wifi uuesti tööle hakaks.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
11.03.2015 23:11:01
|
|
|
| digipunk kirjutas: |
| siis ma eeldan, et pole probleemi ka eelmise versiooni peale tagasi minna? |
Eeldab seda, et sul eelmine tarkvara versioon olemas oleks.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|