Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 163, 164, 165 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2015 01:11:34 vasta tsitaadiga

Cloner, esiku ja elutoa vahele 1 lisakaablit ei anna tõmmata? Sel viisil saaksid ruuteri elutuppa jätta ning esikusse switchi panna mis siis saaks neti läbi selle lisandunud kaabli.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cloner
HV kasutaja
Cloner

liitunud: 19.10.2004




sõnum 04.03.2015 01:15:19 vasta tsitaadiga

Esik jääb nurga taha ja väike koridor veel vahel, kahtlustan, et sealt tagumistesse tubadesse ei jagu, aga eks peab reaalselt ära proovima kas levib.

bladerunner, kas samas kaablis erinevaid kiudusid saab kastutada, siis vist õnnestuks?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2015 01:17:02 vasta tsitaadiga

Cloner, pmst saab, aga sel juhul pead leppima aeglase kiirusega, ehk asi ei oma mõtet kuna kogu su koduvõrk käiks läbi selle ja oleks piiratud.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cloner
HV kasutaja
Cloner

liitunud: 19.10.2004




sõnum 04.03.2015 01:36:50 vasta tsitaadiga

bladerunner, st et gbit võrku ei saa läbi selle kaabli ajada siis?

Või on siis mõistlikum juba osta üks wifi toega gigabit switch ja panna see elutuppa?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2015 08:48:44 vasta tsitaadiga

Cloner kirjutas:
bladerunner, st et gbit võrku ei saa läbi selle kaabli ajada siis?
Või on siis mõistlikum juba osta üks wifi toega gigabit switch ja panna see elutuppa?


Ütleks kõigile välja, et ärge palun Elioni teenus ruutereid üksteise otsa ühendage, isegi kui kuidagi on neid võimalik sillaks konfida, et mingi wifi apna tarbida, tekitab see varem või hiljem probleeme, küll netikiiruses või telepildis.

Võrgu laiendamisel kiiruse ja töökindluse huvides soovitan, Gbit switch ja selle kõrvale veel vajadusel Wifi AP.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2015 10:52:24 vasta tsitaadiga

või kui rahakott puuga seljas siis Apple Airport Extreme või Express asju
_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2015 12:03:46 vasta tsitaadiga

flake kirjutas:
või kui rahakott puuga seljas siis Apple Airport Extreme või Express asju

Kui just väga suur konkreetse logo kummardaja ei ole, siis ei tasu neid nuhtluseid omale küll osta. Kordades odavamad asjad teevad sama töö kordades kiiremini ja paremini ära.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2015 12:19:49 vasta tsitaadiga

misotsast nuhtlus? Tekitasin septembris koju Airport Time Capsule (ATC), intenost tuleb nett sinna ja digiboksi, kogu muu võrk käib läbi ATC purgi, ja päevapealt kadusid kõik jamad nagu ruuteri hangumine, nõrk signaal jms. ära
_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2015 13:19:49 vasta tsitaadiga

flake kirjutas:
misotsast nuhtlus? Tekitasin septembris koju Airport Time Capsule (ATC), intenost tuleb nett sinna ja digiboksi, kogu muu võrk käib läbi ATC purgi, ja päevapealt kadusid kõik jamad nagu ruuteri hangumine, nõrk signaal jms. ära

Tõsi. Panin ka kontori- ja laohoonele Linksyside asemel paar Airport Extreme'i ja võrguga enam probleeme pole. Muidu ikka oli vaja restartida aeg-ajalt. Viimane restart oli ehk aasta tagasi, kui tekitasin külaliste jaoks eraldi võrgu. Wifi on ka stabiilne ühe purgi levialast teise jõudes. Sa ei saa selles purgis väga palju näppida ja ilmselt seetõttu ta nii stabiilne ongi n
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2015 13:21:30 vasta tsitaadiga

Endal üks tplink wdr3600 dd-wrt softiga, samamoodi töötab veatult. Hind vaid kõvasti odavam
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2015 15:23:10 vasta tsitaadiga

Üks asi mille puhul pole Apple ülistamisega midagi pistmist on tõesti Airport Extreme, see lihtsalt on kõikidest wifentopsidest peajagu üle, nii levi kui erinevate tehnoloogiliste võimaluste tõttu, hind on samas klassis korralike wifi apdega.
Aga see pole see teema. icon_wink.gif
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2015 15:58:05 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Endal üks tplink wdr3600 dd-wrt softiga, samamoodi töötab veatult. Hind vaid kõvasti odavam

Pane neid purke paarikümne tuhande ruutmeetri peale nii, et internetiühendus oleks igal pool väga hea ja kõik kliendid üksteisega kohtvõrgus suhelda saaks. Korraga on küljes sadu kliente ning purkide levis liikudes ei tohiks ühendus ära kaduda. Pärast üritust võtad maha ja paned uude kohta üles. Ei ole päev otsa aega aega kaableid igale poole vedada. Kui lihtne või keeruline see su purgiga on? Airport Extreme saab sellega oma hinna kohta suhteliselt hästi hakkama.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2015 16:02:38 vasta tsitaadiga

Tavaline wds teha, ei usu et midagi erinevat oleks. Eks karbist välja toode omab kindlasti eeliseid.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2015 20:17:24 vasta tsitaadiga

Nuhtlus - wifi aeglane nagu tatt, midagi peale basic asjade seadistada ei saa, ntfs ketast ei söö jne. Töökindlad on nad küll, ei vaidle. 100+ klientide jaoks on natuke teised seadmed kui odavad dd-wrt purgid.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2015 23:17:09 vasta tsitaadiga



300/300 on üldiselt stabiilselt selline.
Ainuke probleem oli ühedust tellides, et pidin pikalt ja korduvalt vaidlema klienditeenindusega, et mul on oma võrguseadmed ja ei vaja nende "uut" ruuterit icon_smile.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2015 10:15:58 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:

300/300 on üldiselt stabiilselt selline.
Ainuke probleem oli ühedust tellides, et pidin pikalt ja korduvalt vaidlema klienditeenindusega, et mul on oma võrguseadmed ja ei vaja nende "uut" ruuterit icon_smile.gif


Paraku on lihtsam lasta vaielda nendega kellel kindlalt oma gigabit ruuter kui nendega kes hiljem oma 100m trendnettidega kiirust riketest nõuavad. Hiljem on pisut keerulisem selgitada, miks klient tellis kiire ja kallima ühenduse ja peab veel siis hakkama summat otsima, et ruuter osta. Tihti ei saa ka kliendid õige seadistamisega hakkama ning suvalistele seadmetele pole ka supporti rikete korral.

Lepime sellega, et IT poisid saavad oma selgitused helpdeskiga paremini räägitud kui nad tahavad oma gigabit seadet tarbida.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rutz
HV Guru

liitunud: 26.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2015 10:29:42 vasta tsitaadiga

Cloner kirjutas:
Küsimus selline, lähiajal kolimine uude korterisse, sisse tuleb elioni valguskaabel.
Kaablid tulevad korteris esikusse, samast kohast lähevad korteri peale laiali võrgukaablid.
Kui ma nüüd panen esikusse sinna kappi mingi swichi ja elioni ruuteri elutuppa wifit tegema, digiboxile pilti edastama ja telekale netti jagama.
Kas seadmed mis on swichi taga ja need mis ühenduvad läbi elioni ruuteri näevad üksteist?

Analoogne küsimus nagu eelkõnelejal.
Kortermaja koridori tuleb optiline kaabel, sealt korterite esikutesse laiali võrgukaablid.
Kas mul on vaja internetiühenduse kasutamiseks Elioni ruuterit? (ainult internetiteenus, TV-d ei kasuta)
Elioni seisukoht on teada.
Kommentaarid: 410 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 354
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2015 10:32:52 vasta tsitaadiga

Rutz kirjutas:
Cloner kirjutas:
Küsimus selline, lähiajal kolimine uude korterisse, sisse tuleb elioni valguskaabel.
Kaablid tulevad korteris esikusse, samast kohast lähevad korteri peale laiali võrgukaablid.
Kui ma nüüd panen esikusse sinna kappi mingi swichi ja elioni ruuteri elutuppa wifit tegema, digiboxile pilti edastama ja telekale netti jagama.
Kas seadmed mis on swichi taga ja need mis ühenduvad läbi elioni ruuteri näevad üksteist?

Analoogne küsimus nagu eelkõnelejal.
Kortermaja koridori tuleb optiline kaabel, sealt korterite esikutesse laiali võrgukaablid.
Kas mul on vaja internetiühenduse kasutamiseks Elioni ruuterit? (ainult internetiteenus, TV-d ei kasuta)
Elioni seisukoht on teada.


Ruuterit on tarvis kindlasti, kas nüüd Elioni oma? Ise otsustad. Rikke halduse põhimõttel on lihtsam klienditoele, kui kaughallatav seade oleks. Mõistlik oleks ligipääsud ISPIle ka tekitada.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2015 11:17:10 vasta tsitaadiga

Rutz, Suvaline ruuter, pane järgi ja kasuta.
_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2015 11:19:03 vasta tsitaadiga

Nõus,

Suhtlesin ka väga rahulikult ja ei pand neile seda pahaks, et nad mind ei usu. Lubasin neid isegi kontrollima kas mul ikka on vastav võimekus kodus olemas icon_biggrin.gif .
Kõige uskumatum tundus neile see, et ma oma seadmetega suudan digitv'd ka vaadata

indrekp kirjutas:
keevitus kirjutas:

300/300 on üldiselt stabiilselt selline.
Ainuke probleem oli ühedust tellides, et pidin pikalt ja korduvalt vaidlema klienditeenindusega, et mul on oma võrguseadmed ja ei vaja nende "uut" ruuterit icon_smile.gif


Paraku on lihtsam lasta vaielda nendega kellel kindlalt oma gigabit ruuter kui nendega kes hiljem oma 100m trendnettidega kiirust riketest nõuavad. Hiljem on pisut keerulisem selgitada, miks klient tellis kiire ja kallima ühenduse ja peab veel siis hakkama summat otsima, et ruuter osta. Tihti ei saa ka kliendid õige seadistamisega hakkama ning suvalistele seadmetele pole ka supporti rikete korral.

Lepime sellega, et IT poisid saavad oma selgitused helpdeskiga paremini räägitud kui nad tahavad oma gigabit seadet tarbida.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cloner
HV kasutaja
Cloner

liitunud: 19.10.2004




sõnum 05.03.2015 11:53:29 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Cloner kirjutas:
bladerunner, st et gbit võrku ei saa läbi selle kaabli ajada siis?
Või on siis mõistlikum juba osta üks wifi toega gigabit switch ja panna see elutuppa?


Ütleks kõigile välja, et ärge palun Elioni teenus ruutereid üksteise otsa ühendage, isegi kui kuidagi on neid võimalik sillaks konfida, et mingi wifi apna tarbida, tekitab see varem või hiljem probleeme, küll netikiiruses või telepildis.

Võrgu laiendamisel kiiruse ja töökindluse huvides soovitan, Gbit switch ja selle kõrvale veel vajadusel Wifi AP.


Ok, panen esikusse elioni ruuteri, kas elutuppa sobib põhimõtteliselt iga 1gbit ruuter-wifi ap?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2015 12:15:33 vasta tsitaadiga

Cloner, jah, panema pead sel juhul: esikus Inteno -> elutuba switch -> elutuba AP.
Switchi taha pistad nii oma teleka kui digiboksi kui ka AP.
Võibolla saad ka digiTV tööle nii, et switchi vahel pole aga see tahab juba hoolikat AP valikut ja veidi seadistamist.
IMHO lihtsam on 1Gbit switch vahele pista ja jätta AP puhtalt wifi tekitamise jaoks.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2015 12:19:05 vasta tsitaadiga

Rutz kirjutas:

Analoogne küsimus nagu eelkõnelejal.
Kortermaja koridori tuleb optiline kaabel, sealt korterite esikutesse laiali võrgukaablid.
Kas mul on vaja internetiühenduse kasutamiseks Elioni ruuterit? (ainult internetiteenus, TV-d ei kasuta)
Elioni seisukoht on teada.

Mul tuleb ka korterisse "võrgukaabel" - pistsin sinna otsa ühe Asuse ruuteri, mis jagab võrku nii kaabli otsast kui ka wifi. IPTV töötab ka - digibox + lisaks Samsung Elioni äpp.
Seega vastus küsimusele - sul ei ole vaja Elioni ruuterit.

Kui päris aus olla, siis kui sul vähegi viitsimist ja oskust, siis kasuta midagi muud peale Elioni toodete (backup "purgina" võiks olla üks Elioni toode, et saaks ametlikult viriseda, kui probleem on sinu ruuterist kaugemal). Miks ma nii arvan? Leian, et ei ole mõtet kahte või kolme lisa seadet kasutada, kui sama töö teeb ära üks - teinekord isegi paremini, kui need 2 kokku icon_smile.gif
Ehk siis kui ma kasutaks Elioni seadmeid, siis peaksin kasutama ühte nende ruuterit, ühte wifi AP (nendel on 50-50 probleeme + levi on kehvem võrreldes mõistlike seadetega), ühte digiboxi. Võrreldes praeguse setupiga on mul ainult ruuter ja üks digibox - AP'd ei ole vaja wifi tekitamiseks.
Ahjaa Inteno ruuter maksab sama palju, kui minu kolme antenniga Asus, seega jep icon_biggrin.gif

_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cloner
HV kasutaja
Cloner

liitunud: 19.10.2004




sõnum 05.03.2015 13:21:25 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Cloner, jah, panema pead sel juhul: esikus Inteno -> elutuba switch -> elutuba AP.
Switchi taha pistad nii oma teleka kui digiboksi kui ka AP.
Võibolla saad ka digiTV tööle nii, et switchi vahel pole aga see tahab juba hoolikat AP valikut ja veidi seadistamist.
IMHO lihtsam on 1Gbit switch vahele pista ja jätta AP puhtalt wifi tekitamise jaoks.


Ma ikka jätkan oma lolle küsimusi.
Kas mingit sellist asja pole mis toimiks nii swichi kui AP-na?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2015 13:59:29 vasta tsitaadiga

Cloner, on, seda kutsutakse Wifi ruuteriks. icon_lol.gif
Muud häda seal polegi, lihtsalt minumeelest digiTV sealt läbiajamine võib keeruliseks osutuda sellises konfis nagu sina seda kasutada soovid.
Ma pakkusin sulle konfi mis on lihtne ja arusaadav ning töötab enamvähem iga rauaga.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2015 13:59:35 vasta tsitaadiga

Tegelikult ei ole ruuterit vaja, võid selle tuppa tuleva kaabli otse masinasse pista, saad ka netti..


Rutz kirjutas:
Cloner kirjutas:
Küsimus selline, lähiajal kolimine uude korterisse, sisse tuleb elioni valguskaabel.
Kaablid tulevad korteris esikusse, samast kohast lähevad korteri peale laiali võrgukaablid.
Kui ma nüüd panen esikusse sinna kappi mingi swichi ja elioni ruuteri elutuppa wifit tegema, digiboxile pilti edastama ja telekale netti jagama.
Kas seadmed mis on swichi taga ja need mis ühenduvad läbi elioni ruuteri näevad üksteist?

Analoogne küsimus nagu eelkõnelejal.
Kortermaja koridori tuleb optiline kaabel, sealt korterite esikutesse laiali võrgukaablid.
Kas mul on vaja internetiühenduse kasutamiseks Elioni ruuterit? (ainult internetiteenus, TV-d ei kasuta)
Elioni seisukoht on teada.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2015 13:36:30 vasta tsitaadiga

Lahendan kodus oma WiFi muresid ning hetkel olen jõudnud siia:
alumisel korrusel on Thomson 784 ning selle küljes LANiga IPTV, arvuti, kodukino ja teine ruuter- TP-Link WR841n. Teine ruuter tekitab wifi, millesse ühenduvad mõned seadmed. Kolmandal korrusel on teine TP-Link WR841n, mille küljes on catiga lauaarvuti ning samuti töötab see seade ripiiterina (seega repeater bridge).
Mõlemal TP-Linkil on peal DD-WRT tarkvara.
Iseenesest töötab lahendus hästi, aga kuna nett on 12/1 vana juust, siis on seda väga lihtne kooma tõmmata. Seega üritan hetkel tööle saada QoS'i. Kahjuks hetkel see hästi ei õnnestu (kiirusi ei piirata ja kui keegi netti piinab siis tõuseb ping lakke, kuigi Thomsoni küljes olevas TP-Linkis on QoS seadistatud- on sätestatud teenuste ja MAC prioriteedid).

Lühikokkuvõte: hetkeseis on Thomson TG784-> cat5-> TP-Link WR841n-> WiFi-> (teised seadmed) + TP-Link WR841n (repeater bridge)


Kuid kas oleks võimalik, et WAN ühendada hoopis esimese TP-Linkiga?
Seega et WAN ei läheks mitte Thomsoni ruuterisse, vaid TP-Linki, mis saadaks LAN kaudu IPTV ja Interneti Thomsonisse?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2015 21:57:53 vasta tsitaadiga

warkriss kirjutas:
Lahendan kodus oma WiFi muresid ning hetkel olen jõudnud siia:
alumisel korrusel on Thomson 784 ning selle küljes LANiga IPTV, arvuti, kodukino ja teine ruuter- TP-Link WR841n. Teine ruuter tekitab wifi, millesse ühenduvad mõned seadmed. Kolmandal korrusel on teine TP-Link WR841n, mille küljes on catiga lauaarvuti ning samuti töötab see seade ripiiterina (seega repeater bridge).
Mõlemal TP-Linkil on peal DD-WRT tarkvara.
Iseenesest töötab lahendus hästi, aga kuna nett on 12/1 vana juust, siis on seda väga lihtne kooma tõmmata. Seega üritan hetkel tööle saada QoS'i. Kahjuks hetkel see hästi ei õnnestu (kiirusi ei piirata ja kui keegi netti piinab siis tõuseb ping lakke, kuigi Thomsoni küljes olevas TP-Linkis on QoS seadistatud- on sätestatud teenuste ja MAC prioriteedid).

Lühikokkuvõte: hetkeseis on Thomson TG784-> cat5-> TP-Link WR841n-> WiFi-> (teised seadmed) + TP-Link WR841n (repeater bridge)


Kuid kas oleks võimalik, et WAN ühendada hoopis esimese TP-Linkiga?
Seega et WAN ei läheks mitte Thomsoni ruuterisse, vaid TP-Linki, mis saadaks LAN kaudu IPTV ja Interneti Thomsonisse?


Thomsonil üks port sillaks, tp-link'id sinna taha, tv'd teistesse. Esimene tp-link teeb nat'i teine pane ap'ks. Sellest repiiterist tuleks lahti saada ja wifi-link asendada kaabliga. DD-WRT peal QoS ei toimind hästi, Tomatol toimetab paremini.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2015 18:45:05 vasta tsitaadiga

spezwend kirjutas:
warkriss kirjutas:
Lahendan kodus oma WiFi muresid ning hetkel olen jõudnud siia:
alumisel korrusel on Thomson 784 ning selle küljes LANiga IPTV, arvuti, kodukino ja teine ruuter- TP-Link WR841n. Teine ruuter tekitab wifi, millesse ühenduvad mõned seadmed. Kolmandal korrusel on teine TP-Link WR841n, mille küljes on catiga lauaarvuti ning samuti töötab see seade ripiiterina (seega repeater bridge).
Mõlemal TP-Linkil on peal DD-WRT tarkvara.
Iseenesest töötab lahendus hästi, aga kuna nett on 12/1 vana juust, siis on seda väga lihtne kooma tõmmata. Seega üritan hetkel tööle saada QoS'i. Kahjuks hetkel see hästi ei õnnestu (kiirusi ei piirata ja kui keegi netti piinab siis tõuseb ping lakke, kuigi Thomsoni küljes olevas TP-Linkis on QoS seadistatud- on sätestatud teenuste ja MAC prioriteedid).

Lühikokkuvõte: hetkeseis on Thomson TG784-> cat5-> TP-Link WR841n-> WiFi-> (teised seadmed) + TP-Link WR841n (repeater bridge)


Kuid kas oleks võimalik, et WAN ühendada hoopis esimese TP-Linkiga?
Seega et WAN ei läheks mitte Thomsoni ruuterisse, vaid TP-Linki, mis saadaks LAN kaudu IPTV ja Interneti Thomsonisse?


Thomsonil üks port sillaks, tp-link'id sinna taha, tv'd teistesse. Esimene tp-link teeb nat'i teine pane ap'ks. Sellest repiiterist tuleks lahti saada ja wifi-link asendada kaabliga. DD-WRT peal QoS ei toimind hästi, Tomatol toimetab paremini.


Sain asja lahendatud sedasi, et Thomsonist tuleb LAN pordist kaabel TP-Linki WAN porti (enne oli LAN-LAN) ning TP-Linkist alates on teine subnet. QoS hakkas tööle ning lahendus töötab hästi!
Muide ei saa aru sellest WiFi vihkamise mantrast. Minul töötab ta väga hästi, va see, et enne ei saanud QoS'i korralikult tööle.

E: muide ma olen vist küll kuu pealt kukkunud, aga iseteenindusest saab tasuta teise vaatajakoha võtta. Seega kel teine telekas ootamas kuskil või tahab lihtsalt oma ühendusele ühe IPTV võrra läbilaskevõimet juurde, siis krabage. (12/1 neti puhul näiteks on kiirus nüüd ~9Mb/s kui üks digiboks on sees, enne oli ~6. Kui on 2 digiboksi sees, siis on sama nagu enne)
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2015 20:49:16 vasta tsitaadiga

warkriss kirjutas:
E: muide ma olen vist küll kuu pealt kukkunud, aga iseteenindusest saab tasuta teise vaatajakoha võtta. Seega kel teine telekas ootamas kuskil või tahab lihtsalt oma ühendusele ühe IPTV võrra läbilaskevõimet juurde, siis krabage. (12/1 neti puhul näiteks on kiirus nüüd ~9Mb/s kui üks digiboks on sees, enne oli ~6. Kui on 2 digiboksi sees, siis on sama nagu enne)


Kahju, et parimad trikid teema toppi ei jõua. Siin on sadade postituste hulgas palju kasulikku infot olemas ning seda kiiruste teemat olen vist x korda tutvustanud.
PS. üks kolmandik postitusi on kahjuks korduv rämpspost samas otsing aitab, kui tead, mida otsida.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2015 21:58:13 vasta tsitaadiga

See on ju juba aastaid vana "nipp" mida kõik ADSL hundid peaks teadma
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 09.03.2015 21:58:35 vasta tsitaadiga

Aga samas ju tore, kui keegi avastab asju, mis teistel hakkavad juba meelest minema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merz
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2015 21:44:34 vasta tsitaadiga

Ei õnnestu teist kohta tasuta juurde saada, hakatakse 5.00.- eest põhipaketti peale suruma. Hetkel kasutusel kodulahendus Mini DigiTV 16,55.-/kuus.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2015 21:50:22 vasta tsitaadiga

merz kirjutas:
Ei õnnestu teist kohta tasuta juurde saada, hakatakse 5.00.- eest põhipaketti peale suruma. Hetkel kasutusel kodulahendus Mini DigiTV 16,55.-/kuus.

Suhtle inimestega, automaat ei tea, et sa pärapõrgus elad ja seal ainult minipaketti müüakse icon_biggrin.gif
165
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2015 23:45:31 vasta tsitaadiga

warkriss kirjutas:
Sain asja lahendatud sedasi, et Thomsonist tuleb LAN pordist kaabel TP-Linki WAN porti (enne oli LAN-LAN) ning TP-Linkist alates on teine subnet. QoS hakkas tööle ning lahendus töötab hästi!
Muide ei saa aru sellest WiFi vihkamise mantrast. Minul töötab ta väga hästi, va see, et enne ei saanud QoS'i korralikult tööle.

E: muide ma olen vist küll kuu pealt kukkunud, aga iseteenindusest saab tasuta teise vaatajakoha võtta. Seega kel teine telekas ootamas kuskil või tahab lihtsalt oma ühendusele ühe IPTV võrra läbilaskevõimet juurde, siis krabage. (12/1 neti puhul näiteks on kiirus nüüd ~9Mb/s kui üks digiboks on sees, enne oli ~6. Kui on 2 digiboksi sees, siis on sama nagu enne)


Ei tea kas lähen juba aplaks, aga kas on võimalik ka IPTV üle selle wifi lingi tööle saada? Hetkel nii palju kui maad olen kuulanud, siis saab vist korraga kas IPTV või neti tööle.. seega IPTV jaoks oleks teist samasugust WiFi linki vaja (2 wifi ruuterit veel juurde)? icon_biggrin.gif

Hetkel on ülemises toas zuumbox kasutusel. Mingit väga suurt eelist ta küll ei annaks, aga 10 euri võitu kuus ikka (va need mõned kuud, mis kulub teise digiboksi tasumisele)
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2015 11:25:06 vasta tsitaadiga

warkriss, kui on viisakad elektri juhtmed majas siis võid ju ka Powerline adaptereid kasutada. 1 läheb ruuteri juurde ja teine ülemisse tuppa teleka juurde ning ongi võrk "pikendatud".
Tooted HV-s https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/V%C3%B5rguseadmed/?search=df9752783a79d0549318b2dd369981d3

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merz
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2015 14:04:18 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
merz kirjutas:
Ei õnnestu teist kohta tasuta juurde saada, hakatakse 5.00.- eest põhipaketti peale suruma. Hetkel kasutusel kodulahendus Mini DigiTV 16,55.-/kuus.

Suhtle inimestega, automaat ei tea, et sa pärapõrgus elad ja seal ainult minipaketti müüakse icon_biggrin.gif
165


Sama jutt ka otse suheldes, vaja mingit e-kodu ja siis läheks ikkagi +5,00 võrra kallimaks.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2015 14:42:27 vasta tsitaadiga

Ikka parem kui 3 korda kallim kohitsetud zoom thumbs_up.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2015 17:02:47 vasta tsitaadiga

[veix] kirjutas:
warkriss, kui on viisakad elektri juhtmed majas siis võid ju ka Powerline adaptereid kasutada. 1 läheb ruuteri juurde ja teine ülemisse tuppa teleka juurde ning ongi võrk "pikendatud".
Tooted HV-s https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/V%C3%B5rguseadmed/?search=df9752783a79d0549318b2dd369981d3


Tunduvad kahtlased icon_biggrin.gif
hetkel mõtlen küll, et kui saaks kuskilt ~40 euroga amino boxi ja 20 euro eest need adapterid, siis tasuks mingi 6 kuuga juba ennast ära. Samas nett läheks selle võrra jällegi aeglasemaks ja need powerline adapterid on ka sellised kummalised asjad, mis võrgule vist just kõige paremini ei mõju.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2015 17:20:05 vasta tsitaadiga

warkriss kirjutas:
et kui saaks kuskilt ~40 euroga amino boxi ja 20 euro eest need adapterid

Veidi aega tagasi oli Elionis adapterite lõpumüük, alla 10€ maksid.
Mitte, et selle tarkusega tagantjärel midagi mõistlikku peale hakata oleks.

Ja toimiva amino saab järelturult 10...20 eest kätte.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 11.03.2015 17:30:34 vasta tsitaadiga

warkriss kirjutas:


Tunduvad kahtlased icon_biggrin.gif
hetkel mõtlen küll, et kui saaks kuskilt ~40 euroga amino boxi ja 20 euro eest need adapterid, siis tasuks mingi 6 kuuga juba ennast ära. Samas nett läheks selle võrra jällegi aeglasemaks ja need powerline adapterid on ka sellised kummalised asjad, mis võrgule vist just kõige paremini ei mõju.

Ma ostsin firma uude kontorisse TPLinki omad. Kuu aega töötasid ilusti, aga siis hakkas ühendus aeg-ajalt katkema. Ei viitsinud häire põhjust otsima hakata (kõrval tööstus), puurisin 50 cm augu läbi lae ja panin kaabli.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 11.03.2015 18:29:42 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler
puurisin 50 cm augu läbi lae ja panin kaabli.


Diameeter 50cm? Ühe kaabli pärast? icon_eek.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2015 18:33:20 vasta tsitaadiga

Tead kui mõnus on kaablit paigaldada kui ise ka august läbi mahud? Proovi teinekord. icon_lol.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2015 18:33:45 vasta tsitaadiga

merz kirjutas:
indrekp kirjutas:
merz kirjutas:
Ei õnnestu teist kohta tasuta juurde saada, hakatakse 5.00.- eest põhipaketti peale suruma. Hetkel kasutusel kodulahendus Mini DigiTV 16,55.-/kuus.

Suhtle inimestega, automaat ei tea, et sa pärapõrgus elad ja seal ainult minipaketti müüakse icon_biggrin.gif
165


Sama jutt ka otse suheldes, vaja mingit e-kodu ja siis läheks ikkagi +5,00 võrra kallimaks.

Nagu ma aru saan, siis sinul vana Kodulahendus hetkel?
Oleks pidanud õiget hetke kasutama ja eKodu peale üle minema (nüüd nn "vana" ekodu või eKodu v1 nagu mina nimetan). Hetkel üle minnes saab vist jah ainult võtta eKodu v2 ehk uus variant.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 11.03.2015 18:50:32 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Tead kui mõnus on kaablit paigaldada kui ise ka august läbi mahud? Proovi teinekord. icon_lol.gif


Ühe cat kaabli jaoks on kunagi 40mm auk puitseina tehtud, tundus seegi hiiglasuur. icon_biggrin.gif

Veel parem on muidugi kaablirennidele vedada kaablit, augud juba seintes eelnevalt sees. Selline kogemus tänasest.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wiinanina
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2003




sõnum 11.03.2015 20:09:47 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
p2ep kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler
puurisin 50 cm augu läbi lae ja panin kaabli.


Diameeter 50cm? Ühe kaabli pärast? icon_eek.gif


Vist ikka pikkus. Aga ka siis kisub laepaksus pommivarjendi omaks.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2015 20:12:28 vasta tsitaadiga

Teinekord võib lae ja ülemise korruse põranda vahel olla tükk tühja ruumi, torude ja milleiganes jaoks.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
digipunk
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2015




sõnum 11.03.2015 22:34:33 vasta tsitaadiga

Kuidas selle 789vn-i kõige uuema tarkvara stabiilsusega on? Mul on hetkel peal 8.4.3.W, aga kõige uuem on 8.C.D.5. Samas olen lugenud kriitikat (mis küll on aasta aega tagasi kirjutatud): "Pole see uuem ruuteri tarkvara parem midagi, on teine kiirustades Samsungi tarkvara turuletoomise ajaks valmis vorbitud ja niiviisi jäetud. Elion seda ise samuti millegipärast ei soovita, soovitab vaid siis kui digiboksist loobumiseks Samsungi telerit plaanis kasutada on."

Annab see uus tarkvara midagi juurde ka? Mingeid turvauuendusi vms? Kui ma tarkvara ise ära uuendan ja tuleb välja, et ei ole ikkagi stabiilne see asi, siis ma eeldan, et pole probleemi ka eelmise versiooni peale tagasi minna?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2015 22:57:33 vasta tsitaadiga

Kasutan kahel ruuteril seda, kõik toimib VDSL otsas ilusti, nii wifi, internet üle kaabli ja tv. Erinevalt intenost, mis korra nädalas vajab restarti, et wifi uuesti tööle hakaks.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2015 23:11:01 vasta tsitaadiga

digipunk kirjutas:
siis ma eeldan, et pole probleemi ka eelmise versiooni peale tagasi minna?

Eeldab seda, et sul eelmine tarkvara versioon olemas oleks.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 163, 164, 165 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.