Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Nikoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 79, 80, 81  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 01.02.2015 11:15:49 vasta tsitaadiga

Kui hind sobiv on, siis ühesõnaga on 5300l kõvasti eeliseid.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-FoX-
HV Guru
-FoX-

liitunud: 26.04.2007




sõnum 01.02.2015 11:49:44 vasta tsitaadiga

Ma just mõtleingi, et samas D5300 hinna juures on see sony A6000 ka väga tugev konkurent.
_________________
Aita suve, söö lund!
Kommentaarid: 364 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 3 :: 305
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2015 13:11:27 vasta tsitaadiga

A6000 on tore ja kompaktne asi, aga isegi kõige odavamat Nikonit saab selle kõrval uhkelt süsteemikaameraks nimetada. Sony puhul on sul ilma kerega sama kallist adapterit juurde ostmata valida mingi 3-4 üldjuhul pimeda objektiivi vahel. Samas kui objektiivi küljestkeeramise nuppu pole kunagi plaanis vajutada, siis miks ka mitte.

PS. Kasutan ise ka hetkel NEX-5N-i, aga mul käivad sinna külge läbi odavate passiivsete adapterite erinevad MF objed. Vaevalt te hetkel seda plaanite...
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
predator
HV Guru
predator

liitunud: 08.12.2001




sõnum 01.02.2015 19:44:01 vasta tsitaadiga

d5300 on lihtsalt väikese facelifti saanud d5200. Aga d5200 on oma paarsada euroruublit odavam kui 5300, ehk siis samas hinnas kui d3300 ...
_________________
Laiformaat digitaaltrükk kuni 152 cm laiusele meediale, külm- ja kuumlamineerimine, värviline ja must-valge lasertrükk kuni A3+ formaadile.
Hinnad soodsad! Täpsem info: www.parexnn.ee
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 01.02.2015 19:51:29 vasta tsitaadiga

predator kirjutas:
d5300 on lihtsalt väikese facelifti saanud d5200. Aga d5200 on oma paarsada euroruublit odavam kui 5300, ehk siis samas hinnas kui d3300 ...

Páris nii ei ole. D5300-l on uus sensor, millel puudub AA filter.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
predator
HV Guru
predator

liitunud: 08.12.2001




sõnum 02.02.2015 10:56:04 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
predator kirjutas:
d5300 on lihtsalt väikese facelifti saanud d5200. Aga d5200 on oma paarsada euroruublit odavam kui 5300, ehk siis samas hinnas kui d3300 ...

Páris nii ei ole. D5300-l on uus sensor, millel puudub AA filter.


d5300`l on lisaks ka wifi ja gps tugi aga kas see on väärt vähemalt € 200.- lisaraha?

_________________
Laiformaat digitaaltrükk kuni 152 cm laiusele meediale, külm- ja kuumlamineerimine, värviline ja must-valge lasertrükk kuni A3+ formaadile.
Hinnad soodsad! Täpsem info: www.parexnn.ee
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2015 13:35:56 vasta tsitaadiga

Eks see ole see pidev dilemma, et kas uus mudel on oma hinda väärt, kui samal ajal saad allahinnatuna täiesti kasutamatuna osta ka eelmise mudeli? Kehtib täpselt samamoodi ka autot, arvutit, moblat, ... ostes. Mõne jaoks on, mõne jaoks ei ole. Absoluutne tõde pole kummalgi poolel.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-FoX-
HV Guru
-FoX-

liitunud: 26.04.2007




sõnum 03.02.2015 11:51:23 vasta tsitaadiga

D5300 on juba lõpumüügis vaatan ... tuleb miski uus peale D5400?
_________________
Aita suve, söö lund!
Kommentaarid: 364 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 3 :: 305
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2015 11:59:10 vasta tsitaadiga

-FoX- kirjutas:
D5300 on juba lõpumüügis vaatan ... tuleb miski uus peale D5400?

Tuli juba, D5500, nikonrumors.com link
Ja mitte midagi sisuliselt uut. Nikon on nii p****s, null innovatsiooni dSLR maailmas.

Thom Hoganilt hea postitus selle kohta - Panic is setting in
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2015 12:03:49 vasta tsitaadiga

Vaadake, et te neid värvilisi keresid ei osta, muidu hakkavad vaatama, et neile ongi nõudlust.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 03.02.2015 23:58:21 vasta tsitaadiga

Miks siin ei tohi mainida, et Canon on Nikonit pikslite arvult selja taha jätmas? See on ju palju viisakam, kui Nikoni foorumis käia kuulutamas, et Nikon on omadega p****s!
Huvitav, mida uut ja innovaatilist siis neilt algaja taseme peegelkaameratelt siis niiväga oodatakse? Kas testiti pildikvaliteeti ja selgus, et ei kannatagi uuema mudeliga pilti teha?

Igatahes Nikoni lehelt leidsin sellised muudatused D5500 võrreldes D5300-ga:
Kere 1 millimeeter kitsam ja madalam, 6 millimeetrit õhem.
60 grammi kergem
Puutetundliku ekraaniga
Silmasensor (ekraani ja pildiotsija vahel lülitumiseks)
ISO 25600 standardne
Piltide läbivaatuse režiimis lisandunud asukoha kuvamine
Aku kestvus 220 kaadri võrra (37%) kauem
Lisandunud Flat pildirežiim

Kuna pole kumbagi kaamerat käes hoidnud, siis ei julge lubada, et need kõik paika peavad, kuid ainuüksi 12,5% kergem kere ja 37% rohkem kaadreid laadimise kohta võib näiteks reisil väga kasulik olla.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 04.02.2015 13:12:48 vasta tsitaadiga

Ja leiavad ühise keele kui jutuks tuleb m3/4...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 04.02.2015 13:15:41 vasta tsitaadiga

Mis selle m4/3-ga on?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 04.02.2015 13:20:34 vasta tsitaadiga

Sensor on ju liiga väike icon_razz1.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 04.02.2015 13:25:43 vasta tsitaadiga

icon_smile.gif
Mina kasutan nii Nikonit kui m4/3, kuid probleemi ei näe - liiga väikse sensori taha pole küll miskit jäänud.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2015 13:48:27 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Huvitav, mida uut ja innovaatilist siis neilt algaja taseme peegelkaameratelt siis niiväga oodatakse?

Peeglist loobumist ilmselt. icon_smile.gif
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-FoX-
HV Guru
-FoX-

liitunud: 26.04.2007




sõnum 04.02.2015 14:03:56 vasta tsitaadiga

Njamh tuleb D5300 ära ...
Aga mis head valgusjõulist ja head objektiivi soovitate? Mingit zoomi vaja pole.

_________________
Aita suve, söö lund!
Kommentaarid: 364 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 3 :: 305
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 04.02.2015 14:16:21 vasta tsitaadiga

-FoX- kirjutas:
Njamh tuleb D5300 ära ...
Aga mis head valgusjõulist ja head objektiivi soovitate? Mingit zoomi vaja pole.

Alustuseks on 35mm f/1,8 väga hea.
Suumid on ülehinnatud. Kvaliteetsematel suumidel on vaatenurk muudetav 2...3 korda, mis ei erinegi nii palju fiksist, kui arvata võiks.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2015 16:05:16 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Canonimeestele pole ükski asi mõttetu, kui sellega saab kuidagi Nikonit halvustada.

Sults, kui minu sõnavõtule viitad, siis oled teinud vale järelduse. Ma kasutan ka eranditult Nikonit. Sellele vaatamata leian et igal aastal uue kere müüki paiskamine, kui pole midagi sisuliselt uut pakkuda, on totrus. Seda enam, et Nikon tänu oma haigele distributsioonisüsteemile, omab täna poelettidel igast seeriast laojääke vähemalt kolmest põlvkonnast. Kogu DX line-up on segane ja süsteemikaamerate poole vaatava kliendi jaoks valiku tegemiseks pehmelt öeldes hirmutav. Jätku need 3xxx ja 5xxx kered 2-2.5 aastaks rahule, nende kvaliteet on enam kui piisav mistahes algajale ning keskendugu kas DX objektiivide valiku korrastamisele ja laiendamisele või siis täiesti uue kaameratüübi arendusele. Tehku juba siis CX-st üks korralik süsteem, koos korraliku klaaside valikuga. Alumise otsa kompaktidest võiks üldse loobuda, selle segmendi on nutitelefonid juba üle võtnud.
Mina ei näe selles 60 grammi kergemas keres argumenti reisikaamera valimisel, klaas kere ees on ju ikka täpselt sama nagu D5300 puhul. Selliste valikute korral kaalub inimene ikka telefon-kompakt-mirrorless-dSLR skaalal, mitte D5300 to D5500 uuenduse skaalal.

Täiendus: ma nõustun, et mu väljendus Nikon on p****s, oli veidi liigselt üle pingutatud. Vabandused kõigile.
Siiski, arvestades mis toimub kaameraturul, on praegune Jaapani kaameratootjate iga aastane kerede uuendamine läbi minimaalsete lisafunktsioonide lisamise neile hukutav tee. Klientuur on kadunud. Need, kes soovivad kasutada dSLR-i, neid ei huvita absoluutselt D5500 kosmeetilised uuendused. Kellele nad müüvad seda? Eriti kui poelettidel on veel nii D5200 kui D5300 ning seda madalama hinnaga.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 04.02.2015 16:58:38 vasta tsitaadiga

Ega kaamerat peagi iga aasta vahetama. Algaja kaamerat ostavad ikka need, kes pole varem pildistanud. Igal aastal jõuab pildistamise ikka tohutu hulk inimesi, eks need noortele mõeldud kaamerad olegi (nende jaoks, keda mobiiliga klõpsimine enam ei rahulda). Kui on leitud viis kuidas sama funktsionaalsusega kaamerat saab odavamalt toota, või on seoses tehnika arenguga / vigade parandamisega tehtud kas või väikesi täiendusi, siis pole ju enam mõtet vana kaamerat edasi toota. Minul pole vahet - tulgu või iga kuu uus mudel, uue kere ostan ikka siis, kui selleks vajadus tekib. Ei häiri ka see, kui korraga on saada mitu eri mudelit, mis üsna sarnased. Minu poolest võib neid kas või sada olla.
Õige turundaja pakub kaupa ikka mitmes hinnaklassis. See on parim viis turult maksimaalse võimaliku raha ära korjamiseks.
Erko, mis on see innovaatiline asi, mida sa selliselt algajapeeglilt ootad?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.02.2015 17:48:28 vasta tsitaadiga

Kuna nädalavahetusel sain proovida D750 + 70-200/2,8 VR II komplekti siis panen enda kogemuse kirja. Ütlen kohe ära, et ma pildistan viimased ma-ei-tea-mitu-aastat (5-7 äkki?) Canoniga, enne seda pikalt Pentaxiga. Muid asju olen ka näppinud, niimoodi natukegi pikemalt pole Nikonit näppu jäänud. Mitte, et oleks vastu midagi - lihtsalt on nii läinud.

D750't võrdlen (alateadlikult) Canoni 5Dmk2 (varasem) ja 1Dmk4'jaga (praegu kasutuses), objektiiviks on Canoni 70-200/2,8 IS USM II. Kuna kogemus on põgus siis midagi põhjapanevat vast ei selgu. Ilmselt paljudest asjadest sain valesti aru või saab neid customiseerida (ning mul on ülihea meel kui eksin enda miinusteosakonnas). Lisaks on D750 väga uus kaamera, Canonid mitu aastat vanad. Ja üldse on see kõik ainult minu isiklik hinnang, mitte tõde.

Plussid:
* Kõrged ISOd on mu silma jaoks väga head (sellel pildil ei ole müra eemaldatud). Alla ISO 5000 pilti ma ei teinudki kuna valgusolud olid sellised. Peamiselt olid pildid ISO 5000 ja 10000, mõned isegi ISO 51200. Lõppvalikusse küll 10000st kõrgemad ei jäänud aga seal olid muud tegurid ka mängus. Detailsus on silmaga hinnates natuke parem kui 1Dmk4'jal, müra poolest on ka vahe tuntav. Kui Canonitega üle ISO6400 hea meelega ei lähe siis D750 puhul on selleks piiriks 12800. Edasi on juba pilt liiga piiri peal - kuigi reportaaži jaoks olen ka mõlema Canoniga 25600 rahulikult kasutanud kui vaja (PÖFFi Q&A oli reeglina ikka äärmiselt nigelates tingimustes).
* Kasutamisel on kõik väga kiire. 1Dmk4 on mul ka väga väle aga kõhutunne ütleb, et 5 aastat uuem aparaat on nõks parema latentsi/reageerimisega. Pildistamist see otseselt küll ei mõjuta.
* Pilti saab RAW'na kõvasti rohkem mudida enne kui heebleid keerates müra mängu tuleb. See on ikka väga kõva erinevus Nikoni ja Canoni vahel.
* Mõistlik kogus megapiksleid. 1Dmk4 enda 16 megapiksliga on mu jaoks alumise piiri peal, 5Dmk2 oli täpselt paras. 24 megapikslit on ka hea - saab mänguruumi ja samal ajal head ISOd igas otsas.
* 2 mälukaardipesa - mulle meeldib kui on backup olemas.
* Võimalus pildistada ilma mälukaardita kulub mõnikord ära.
* 6,5 FPS on igati okei selles hinnaklassis.


Miinused:
* AF punkti valiku nupp ja loogika on jube veider. Tuleb hoida vasaku käe ühe sõrmega kere küljes nuppu all ja parema käega selle OK-nupu ümber oleva neljasuunalise nupuga niblida. Samal ajal ei saa pikemat teletoru hoida käes (ehk kere keskelt toetada) - ehk siis pildistamise ajal hoida suuremat-raskemat objektiivi ja valida AF punkti on võimatu. Canonil on AF punkti valimine kõik parema käe all (Nikon D4S'il näikse kah seal olevat).
* ISO'ga sama asi - tuleb hoida kere vasakul servas olevat nuppu ja keerutada paremalpool olevat ratast. Võimatu kiirelt teha kui on raskem objektiiv ees.
* AF punktid on üsna kaadri keskel koos. Muidugi 1Dmk4 on 1,3 cropiga ja saab selle võrra rohkem kaadrist ära katta. Igaljuhul D750 puhul on valik väike, mis sest, et punkte on 51 tükki.
* Vaid osad keskmise AF punktid on cross-type. 5Dmk2 on muidugi vaid ühega, 1Dmk4 puhul on terve AF ala neid täis. D750 konkurent 5Dmk3 on ka selles punktis kõvasti üle. 6D on muidugi nagu 5Dk2. See on lausa hämmastav ausalt üteldes - aga eks Nikon oskab ka segmenteerida ja raha teenida.
* Keeratav-liigutatav ekraan ei meeldi. Seda funktsionaalsust ise ei kasuta ning iga liikuv asi puruneb lihtsamalt. Õnneks on üsna hästi kinni.
* Sisseehitatud välk - milleks? Selles klassis kasutatakse kas suurt välku või kõrgeid ISOsid. Jah, ei pea kasutama - aga minu jaoks mõttetu rudiment.

Lühidalt ja kokkuvõtvalt - D750 on igati hea kaamera, kannataks kasutada küll. Kuigi jah - odava täiskaadri võlude ja valudega (mis on jabur kuna D6x0 seeria on ka ju olemas). Sven Zacek ütles kusagil hiljuti, et Nikonil on puudu D3X järglane. Saan aru mida ta mõtleb - ca 21-24 kvaliteetset megapiksit D4S kere sees. Aga noh, D8x0 seeriat turundatakse praegu.

***

70-200/2,8 VR II kohapealt ütleks, et tavaline ja kasutatav. Aga üks väga suur miinus - statiivijalg ei käi ära. Mõttetu raskus ja segav element mu jaoks - kui on statiivilt vaja pilti teha siis võiks ju tagasi külge keerata.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 08.02.2015 18:06:34 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:

* Sisseehitatud välk - milleks? Selles klassis kasutatakse kas suurt välku või kõrgeid ISOsid. Jah, ei pea kasutama - aga minu jaoks mõttetu rudiment.

Juhtmeta válkude juhtimiseks. Nikonil tóótab see sústeem vága hásti. Saab válke grupitada ja individuaalselt kompensatsiooni muuta. Selleks on isegi spets vidin olemas SG-3IR.
See on úks suuremaid asju mille olemasolu tahaks praegusel kaameral.

ISO muutimiseks saab kasutada Fn nuppu. See jááb ilusasti vasaku póidla alla.

Minu jaoks on kóige suurem puudus tagumise valikuratta (mis iganes on selle nimi, Canonil tagapananeelil) puudumine. Fotode lábivaatamine ja menúúde kasutamine on Canoni/Soniga vórreldes suht algelised.


tsitaat:

* Kõrged ISOd on mu silma jaoks väga head (sellel pildil ei ole müra eemaldatud). Alla ISO 5000 pilti ma ei teinudki kuna valgusolud olid sellised. Peamiselt olid pildid ISO 5000 ja 10000, mõned isegi ISO 51200. Lõppvalikusse küll 10000st kõrgemad ei jäänud aga seal olid muud tegurid ka mängus. Detailsus on silmaga hinnates natuke parem kui 1Dmk4'jal, müra poolest on ka vahe tuntav. Kui Canonitega üle ISO6400 hea meelega ei lähe siis D750 puhul on selleks piiriks 12800. Edasi on juba pilt liiga piiri peal - kuigi reportaaži jaoks olen ka mõlema Canoniga 25600 rahulikult kasutanud kui vaja (PÖFFi Q&A oli reeglina ikka äärmiselt nigelates tingimustes).

Múrast palju muljetavaldavam on várvide tápsus.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.02.2015 18:50:19 vasta tsitaadiga

pacho, välkude juhtimist tean jah, selleks on lihtsalt ka muid võimalusi ju. Aga las see olla - ega see pikk jura seal ülalpool on niikuinii minu isiklik arvamus. icon_smile.gif

Värvide täpsus ja detailide säilimine on jah tähtsam kui "müra", üldse fetišeeritakse "müra" puhul mu arvates täiesti valesid asju. Savi sellest terast, peamine, et värv säraks ja juuksekarvad oleks näha. Aga see selleks, D750 oli ka 10000 juures tipp-topp, 12800 kah. 25600 läks juba tuhmimaks, 51200 on mustvalge reportaaži jaoks.

Taga on valikuratas ju küll olemas... või mida mõtled?
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 08.02.2015 19:01:49 vasta tsitaadiga

See keerlev ratas.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 08.02.2015 23:55:39 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:

Miinused:
* AF punkti valiku nupp ja loogika on jube veider. Tuleb hoida vasaku käe ühe sõrmega kere küljes nuppu all ja parema käega selle OK-nupu ümber oleva neljasuunalise nupuga niblida. Samal ajal ei saa pikemat teletoru hoida käes (ehk kere keskelt toetada) - ehk siis pildistamise ajal hoida suuremat-raskemat objektiivi ja valida AF punkti on võimatu. Canonil on AF punkti valimine kõik parema käe all (Nikon D4S'il näikse kah seal olevat).


Minu teada ei ole vasaku käega midagi vaja vajutada, et AF punkti valida. Kui tahad jooksvalt punkte muuta, siis vabastad AF punkti valiku lukustusest (sellest multiselektori all olevast väiksest hoovakesest) ja validki nooltega selle punkti, mis vaja. Kui eelistad pidevalt AF punkti muuta, siis lihtsalt ei lukustagi seda kunagi.
Üldse tundub, et kogu sinu häda on selles, et oled teistsuguse loogikaga harjunud.

Edit: Mis puutub ristitüüpi fookuspunkte, siis 1Dmk4 puhul jääb juba F/4 objektiivi ette panemisel toimima vaid 1 ristitüüpi fookuspunkt.
D750 toetab ka F/8 torusid 11 AF punkti.
Mind hirmsasti häirib, kui ristitüüpi punktid on vaheldumisi mitteristitüüpi punktidega. Alati loe ja nuputa siis, kas valisid ikka selle õige. D750 on keskmised 15 kõik ristitüüpi, seega eksimise võimalus väiksem.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Nikoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 79, 80, 81  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.