|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
18.12.2014 15:26:11
|
|
|
| TeaMeTzu kirjutas: |
Aga ma saan aru, et algajale sobib see objektiiv ainukeseks objektiiviks hästi? Kas kvaliteedi all mõtlete müra või midagi muud veel?
4M |
pildimüra tekitab ikka senor, mitte objektiiv. Objektiiv annab kas tervama või pehmeme joonise.
Aga algajale esimeseks sobib vast küll kenasti. Kindlasti mitte halvemini (vaid pigem paremini) kui see kahe kitiga komplekt.
Mul oli kunagi ainukeseks Sigma 17-70 mm ja sai ka aastakese-paar hakkama.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
18.12.2014 23:39:28
|
|
|
Mis hinnaga saad?
Võib-olla oleks mõttekam midagi pildistabilisaatoriga võtta.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
r3nx
HV veteran
liitunud: 24.02.2004
|
19.12.2014 00:03:09
|
|
|
| pacho kirjutas: |
Võib-olla oleks mõttekam midagi pildistabilisaatoriga võtta. |
Pentaxile?
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
19.12.2014 00:27:19
|
|
|
| r3nx kirjutas: |
| pacho kirjutas: |
Võib-olla oleks mõttekam midagi pildistabilisaatoriga võtta. |
Pentaxile? |
Kas Pentaxil on sisseehitatud stabilisaator?
Vabandust lolli kúsimuse párast. Ainuke mulle iialgi tósist huvi pakkunud Pentax on 645d(z).
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
19.12.2014 00:42:39
|
|
|
| pacho kirjutas: |
Kas Pentaxil on sisseehitatud stabilisaator?
|
Juba aastast 2006.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
19.12.2014 00:48:21
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| pacho kirjutas: |
Kas Pentaxil on sisseehitatud stabilisaator?
|
Juba aastast 2006. |
Inimene ópib kogu elu. Oleks seda esimese digikaamera soetamisel teadnud, oleks elu ehk teistsuguseks kujunenud. Tollal oli pildistabilisaator kordades táhtsam.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
19.12.2014 00:54:13
|
|
|
| pacho kirjutas: |
Inimene ópib kogu elu. Oleks seda esimese digikaamera soetamisel teadnud, oleks elu ehk teistsuguseks kujunenud. Tollal oli pildistabilisaator kordades táhtsam. |
Nikkoril oli see olemas '94, Canonil '95.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
19.12.2014 01:07:40
|
|
|
Sisseehitatud pole siiani Tollasel kitikal puudus stabilisaator ja polnud valikut. Stabilisaatoriga objektiivid jáid natuke liiast kalliks.
EDIT: Kuidas Sigma objektiivid Pentaxiga káituvad?
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
19.12.2014 11:00:58
|
|
|
| pacho kirjutas: |
Sisseehitatud pole siiani Tollasel kitikal puudus stabilisaator ja polnud valikut. Stabilisaatoriga objektiivid jáid natuke liiast kalliks.
EDIT: Kuidas Sigma objektiivid Pentaxiga káituvad? |
suht okeilt. Mul paar tükki on. Kui tekib möödafokuseerimist, siis Pentaxil saab vastava objektiivi jaoks paika ära kalibreerida.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
23.12.2014 13:55:36
|
|
|
Ei tea, kas see normaalne või on asi minus, aga praegu ei saa üldse välku kasutada. Kui kasutan natuke hämaramates oludes välku, siis kaob kogu pildi ilu ära ja jääb selline ülevagustatud lauguga kole pilt. Kas selle jaoks peaks ostma eraldiseisva välgu või on ka mingit muud moodust? Nägin siin müügis mingit odavat välgusirmi vms, et kas see eitaks?
4M
_________________ M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
insekas
HV Guru

liitunud: 12.04.2004
|
23.12.2014 14:58:52
|
|
|
no eks see "pop-up" välk ongi selline häda variant ... ka suure välguga saad "plärts näkku" ülevalgustuse kui pildistavale objektile otse vastu nägemist lajatad.
nood filtrid on muideks pisut abiks küll ... teevad valguse pisut pehmemaks. kui on soovi proovida siis mul on veel üks selline komplekt alles.
_________________ Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null |
|
| Kommentaarid: 558 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
468 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
23.12.2014 15:28:46
|
|
|
| TeaMeTzu kirjutas: |
Ei tea, kas see normaalne või on asi minus, aga praegu ei saa üldse välku kasutada. Kui kasutan natuke hämaramates oludes välku, siis kaob kogu pildi ilu ära ja jääb selline ülevagustatud lauguga kole pilt. Kas selle jaoks peaks ostma eraldiseisva välgu või on ka mingit muud moodust? Nägin siin müügis mingit odavat välgusirmi vms, et kas see eitaks?
4M |
Eraldi välk, mille pead saab pöörata ja tõsta ning midagi sellist sinna juurde. Tulemuse erinevus on näha siin
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
23.12.2014 15:51:40
|
|
|
| Kusjuures ei pea kohe mingeid lisavidinaid hankima mis muudavad pildistamisprotseduuri märksa tüütumas ja kohmakamaks. Kui käed endal otsas on siis saab koduse hajuti vabalt kasvõi valgest paberist teha sisseehitatud välgule. Jah, kui ikka tingimata on suurt välku vaja siis on teine asi aga kui rääkida enda lõbuks natuke pildistamisest ja sadu eurosid ei taha kohe letti lükata siis: link
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
25.12.2014 12:12:15
|
|
|
TeaMeTzu, on ka aasta kõige pimedam aeg! Kititele on liiga pime praegusel ajal metsas pildistamiseks. Kui paremat pole võtta, siis kasuta suumi laiemat otsa, seal äravärisemist lihtsam vältida. Kuid 1/8 sek säriajaga ei saa ka seal käest head pilti, vaja statiivi. 50 mm peal peaks säriaega ikka nii 1/50 ja kiirema peal hoidma. Keera näiteks särikompensatsiooni -2 peale ja pane iso veel aste kõrgemaks, siis peaks enamvähem saama pildi kätte. Pärast järeltöötluses keerad heledust natuke peale.
Ja kititelega metsas pildistamiseks vali ikka päeva kõige valgem aeg, mitte tund enne päikse loojumist!
Mina jätan praegusel aastaajal pilves ilmaga statiivita metsa minnes koju isegi F/2.8 torud ja võtan kaasa vaid F/1.8 ja valgemad fiksid. F/4 eeldaks juba päikselist ilma või siis ISO minu kaamera jaoks talumatusse kõrgusesse keeramist.
viimati muutis Sults 25.12.2014 12:24:35, muudetud 4 korda |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spooky
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2005
|
25.12.2014 12:16:52
|
|
|
TeaMeTzu, säriaeg on pikk (1/8, 1/20). Sellega liiguvad pildid kenasti ära. Eriti, kui värisevate kätega kaasa aidata Vaata, et säriaeg oleks minimaalselt sama number, mis fookuskaugus, näiteks fookuskaugus 50mm ja säriaeg 1/40 kuni 1/60. Siis pilt ei tohiks ära liikuda. Kas kaamera värinastabilisaator (SR) on sees?
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
25.12.2014 12:33:08
|
|
|
See valem peaks sisaldama ka cropfaktorit, nii et 50mm poolkaadri ees tahaks 1/80s. Kui aega on siis võib seeriad lasta ja siis saab ka 1/10-ga teravaid pilte.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
25.12.2014 12:46:26
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| See valem peaks sisaldama ka cropfaktorit, nii et 50mm poolkaadri ees tahaks 1/80s. Kui aega on siis võib seeriad lasta ja siis saab ka 1/10-ga teravaid pilte. |
Tegelikult ei olene cropist. Oleneb sensori pikslisammust, mis, tõsi küll, sama piksliarvuga poolkaadril puhul on täiskaadrist väiksem ja seetõttu äravärisemisele tundlikum. Aga reegli mõttes pole vahet, kas tulistad sama tiheda sensoriga täis- või poolkaadriga.
Pealegi on see nn rusikareegel, reaalsuses on pildistajate suutlikkus kaamerat pildistamisel stabiliseerida ja madala säriga äravärisemata pilte teha väga erinev.
viimati muutis Sults 25.12.2014 12:47:45, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
25.12.2014 12:52:45
|
|
|
| TeaMeTzu kirjutas: |
Saan aru, et teil on see "ratas" (ei tea kuidas selle ametlik nimetus on) M peal?
4M |
Mina pildistan enamasti siiski A peal. Särikompensatsiooni jaoks on eraldi nupp, mis toimib ka A puhul. Samas jälgin ma pildistamisel ka seda, mida A režiimi puhul kaamera arvutab säriajaks ja kui see läheb kriitiliselt aeglaseks, siis keeran ISO ülespoole.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
25.12.2014 13:05:04
|
|
|
| Sults kirjutas: |
| elukaz kirjutas: |
| See valem peaks sisaldama ka cropfaktorit, nii et 50mm poolkaadri ees tahaks 1/80s. Kui aega on siis võib seeriad lasta ja siis saab ka 1/10-ga teravaid pilte. |
Tegelikult ei olene cropist. Oleneb sensori pikslisammust, mis, tõsi küll, sama piksliarvuga poolkaadril puhul on täiskaadrist väiksem ja seetõttu äravärisemisele tundlikum. Aga reegli mõttes pole vahet, kas tulistad sama tiheda sensoriga täis- või poolkaadriga.
Pealegi on see nn rusikareegel, reaalsuses on pildistajate suutlikkus kaamerat pildistamisel stabiliseerida ja madala säriga äravärisemata pilte teha väga erinev. |
Kui vaadata vanamoodsat 10x13 siist oleneb ekvivalentsest fookuskaugusest, olgu või seebikas. Kui hakata naaberpiksleid võrdlema siis on liiga palju asjaolusid nii et läheks veits keeruliseks.
Reziim on ikka Av peal, aga enne tulistamist fikseerid silmanurgast ju säriaja ära ja siis kohendad võttetingimusi kui see kasutatav ei ole. Mitte ei avasta hiljem arvutis suurendades et näe es trehvanud.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
25.12.2014 13:16:03
|
|
|
Alguses on täiesti normaalne, et pildid niimoodi nässu lähevad, endal oli samamoodi. Kui fikseerida ava ja ISO ning lasta kaameral valida säriaeg (Av režiim) - kui valgust pole siis on säriaeg üsna aeglane, käest teleobjektiiviga pildistades ongi tulemuseks udukogud. Tuleb kas statiivilt pildistada või siis ISO tõsta ja ka säriaega vastavalt. SR (shake reduction) hoia ka kindlasti sees, see on Pentaxil igati kobe ja töötav asi (nupp on ilmselt kere tagaküljel all paremal).
***
Ma algul pildistasin täisautomaadiga ("roheline ruut"), siis keerasin P peale (ehk hakkasin ISO reguleerima), siis katsetasin Av ja Tv'ga. Ühel hetkel avastasin, et Pentaxil on väga mugav K10D'ga Av režiimis pildistada - üks ratas reguleeris ava ja teise konfisin ISO muutma. Canonil pole näiteks ma ühelgi mudelil seda võimalust kohanud. Mingil hetkel vahetasin mitmete asjaolude tõttu Pentaxi Canoni vastu (see ei käinud üleöö, vahepeal olin jupp aega üldse ilma fotokolata) ning Av on ka aja jooksul M'i vastu vahetunud.
Viimastel aastatel pole vist kordagi pildistanud muus režiimis kui täismanuaal - enda jaoks on lihtsalt niimoodi lihtsam. Valgust mõõdan suures osas üldse silma järgi, teen kiire klõpsu, vaatan tulemust (histogrami) ja vajadusel korrigeerin. Eks aja jooksul on lihtsalt tekkinud niipalju tunnetust, et saan aru silmaga ringi vaadates, et mis seadetega mulle sobiv pilt tuleb. Muidugi panen kogu aeg mööda - aga seetõttu ongi pildistamise alguses see "kalibreerimine".
Av't ei kasuta seetõttu, et minu jaoks (NB! See on puhtalt minu arvamus!) ei mõõda ükski kaamera säri piisavalt "õigelt", ka kallis profikere. Täpsem väljend on - kaamera ei tea mida ma võin konkreetsel juhul tahta. Vahepeal Av'ga pildistades lähtusin kogu aeg viewfinderist paistvast valgusemõõtjast. Kuid jälgida seda + sättida kaadrit ja teravustada kiirelt-kiirelt (olen kõige rohkem kokkuvõttes pika teleobjektiiviga linde pildistanud) osutus mu jaoks keeruliseks. Eriti kuna linde pildistades olin metsas kus valgusolud võisid vabalt kuni 3-4 EV'd kõikuda - ühes kaadris oli säriaeg kenasti sobivalt 1/320, sekund hiljem oli aga vaja sama säriaja jaoks ISO kolm korda üles pumbata. Canonil ei olnud see kokkuvõttes väga mugav. Kordan - see on vaid minu arvamus ja kogemus, valguse mõõtmise automaatika on väga tänuväärne vahend.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
25.12.2014 13:27:15
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Sults kirjutas: |
| elukaz kirjutas: |
| See valem peaks sisaldama ka cropfaktorit, nii et 50mm poolkaadri ees tahaks 1/80s. Kui aega on siis võib seeriad lasta ja siis saab ka 1/10-ga teravaid pilte. |
Tegelikult ei olene cropist. Oleneb sensori pikslisammust, mis, tõsi küll, sama piksliarvuga poolkaadril puhul on täiskaadrist väiksem ja seetõttu äravärisemisele tundlikum. Aga reegli mõttes pole vahet, kas tulistad sama tiheda sensoriga täis- või poolkaadriga.
Pealegi on see nn rusikareegel, reaalsuses on pildistajate suutlikkus kaamerat pildistamisel stabiliseerida ja madala säriga äravärisemata pilte teha väga erinev. |
Kui vaadata vanamoodsat 10x13 siist oleneb ekvivalentsest fookuskaugusest, olgu või seebikas. Kui hakata naaberpiksleid võrdlema siis on liiga palju asjaolusid nii et läheks veits keeruliseks.
|
Mina arvan, et tegelikult ei ole kellelgi õigus. :)
Tegu on aja jooksul kogemusega tekkinud rusikareegliga mida on tänapäeva netiajastul edasi ja edasi korrutatud. Lähtun isegi umbkaudu sellest, et näiteks ilma stabilisaatorita 135mm objektiivil on 1/125 või 1/160 säriaeg selline hea ja turvaline. Aga see reegel ei võta arvesse seda kuidas inimene pildistab, kas tal käed värisevad, kas äkki on eilsest napsuvõtmisest veel värinat keres, kas on jalgealune ebastabiilne jne. Hea raske fotoka/objektiiviga ning stabiilse käega pildistavad osad rahulikult 135mm puhul näiteks 1/50'ga, mõni teine (mina) eelistab 1/200 või kiiremaid säriaegu. Ehk siis tasub nii üldiselt võtta jah see jutt teadmiseks - aga üldiselt peab igaüks ise ära tunnetama enda võimekuse. Mõte on hea - aga ei ole mõtet seda ülitehniliseks või ma ei teagi milleks veel ajada. Pigem on tegu üldise juhisega.
Samasugused reeglid on näiteks Sunny f/16 ja Moony 11.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
25.12.2014 17:56:57
|
|
|
| Rääkimata kaasavedamisest - ühtlaselt vedades kipub värinat vähem tulema kui iga hinna eest paigal hoida üritades. Samas ongi siis jälle mõistlik säri ka lukku panna, kuna tulemuse dünaamilisus/staatilisus sõtlub otseselt just sellest ja automaatika ei tea, mida sa tahad. Kaasa vedades võid 200-sega vabalt 1/50 ja F4 peal korralikke pilte saada, kui valgust jagub. Stabikas maas loomulikult. Sel juhul tasub muidugi ka seeriat lasta. Vana tõde on ju, et kui tahad head pilti, pildista palju. Nii momendi tabamise kui praagi võimaluse vähendamise eesmärgil. Digiajastul on see õnneks odav.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
30.12.2014 22:29:34
|
|
|
Sain täna 18-250 objektiivi kätte esmamuljed on head . Ainult tekkis see küsimus, et kas see on normaalne, et suhteliselt hämaras toas (pragu, kui väljas pime ja ainult paar lampi töötavad) kui panna kaameral AF.S peale, siis ei suuda kohe ära teravustada (pole kindel kas see õige termin ). Manuaalselt toimib kõik hästi ja automaatse peal krutib mõnikord ühest otsast teise ja siis leiab alles õige koha.
4M
_________________ M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
30.12.2014 22:47:21
|
|
|
See on täiesti normaalne- su objel on suurim ava 3.5, mis ei ole just kõige valgem. Kui sa ka veel sisse suumid, siis ei pruugi kaamera üldse midagi teravustada kuna suumimisega muutub ka ava väiksemaks.
Lahenduseks on valguse lisamine (välk, valgustus, whatever)
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
31.12.2014 01:56:49
|
|
|
Seoses sellega, kas on midagi taskulambilaadset kitsa kiirega asjandust mida saaks välgupessa torgata mis af assist valgust annaks automaatselt?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
31.12.2014 09:28:49
|
|
|
| On ikka: välklamp. Tõenäoliselt saad sinna mingi videovalgusti ka pista, aga see pole foto puhul eriti otstarbekas.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
31.12.2014 13:28:48
|
|
|
Terve välk on liiga kobakas ja sisemise strobo häirib. Pigem seda punast silma välgu küljest oleks eraldi vaja. Ja veits võimsamat et õues kah toimiks.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
31.12.2014 14:03:28
|
|
|
| Kas selline lahendus ei sobi, et paned kaamera sisemise välgu wireless režiimi ja see siis vilgutab teravustamiseks eelvälke, kuid pildi sisse välgulaksuga ei panusta?
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
31.12.2014 14:37:14
|
|
|
Usun, et loll küsimus, aga ega K20D ei saa ühendada androidi tahvliga, et saaks pärast pildi tegemist suuremal ekraanil kohe vaadata. Googeldades eriti midagi ei leidnud peale selle, et mingile Canoni mudelile on selle jaoks äpp tehtud.
4M
_________________ M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
08.01.2015 17:45:44
|
|
|
Hetkel kui teen pilti siis näen läbi ava (kust vaatan läbi, milline pilt tuleb - äkki keegi oskab öelda, mis selle nimetust?) siis näen pildil pisikesi tolmutükikesi (pildi peale need ei jää). Millist osa kaamera mehanismist puhastama peaksin? Kas tasub ise puhastada või on parem viia kuskile profide kätte?
4M
_________________ M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
08.01.2015 18:09:29
|
|
|
Kas need tolmuterad sind tõesti nii hirmsasti segavad? Mina jätaks niisama, nagu on. Kui ei ole rikkis, pole mõtet remontida.
Muidu variandid on peegel, mattklaas, pildiotsija. Kui peeglilt või mattklaasilt õhupumbaga tolmu eemaldatud ei saa, siis pole mõtet ise torkida. Pildiotsijat saab ise põhjalikumalt puhastada, vähemalt väljastpoolt.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
09.01.2015 00:22:25
|
|
|
Optilise seadme silmapoolset läätse kutsutakse üldjuhul okulariks. Teises otsas on juba üldtuntud tegelane: objektiiv. Aga fotoka puhul võib vabalt "pildiotsija" ka öelda.
Kui tolm pildile ei jää, siis las ta olla.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.01.2015 16:27:30
|
|
|
| Seesama mini USB kaabel jah mida suurem osa fotokaid kasutab. Välistel kõvaketastel olen ka kohanud... üldse igasugustel nö. keskmise vanusega kodustel tehnikavidinatel.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
11.01.2015 16:58:32
|
|
|
Pentaxil on eriline kaabel jah ja ühegi muu asja oma ei sobi.
Soovitan arvutile mälukaardilugeja osta.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ands
HV Guru
liitunud: 16.08.2003
|
11.01.2015 18:15:57
|
|
|
Pentax I-usb7 on see kaabel.
osad panasonicud ja mingid nikonid on ka selle pesaga
|
|
| Kommentaarid: 354 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
301 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
11.01.2015 18:27:06
|
|
|
Mul teoreetiliselt kusagil on, sest ma ei ole kunagi seda kasutanud. Mis sellest fotoka akust ikka treenid ja lisaks on IMO otse fotokast piltite tõmbamine jube masendavalt aeglane.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
17.01.2015 12:35:16
|
|
|
Pommitan järgmise rumala küsimuse . Nimelt mis see kalasilm on? Saan aru, et pilt tuleb väga laia vaatenurgaga ja natuke "painutatud". Kas need on eraldi objektiivid või on minig lääts mille saad objektiivile otsa kruttida ?
4M
_________________ M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ands
HV Guru
liitunud: 16.08.2003
|
17.01.2015 12:40:32
|
|
|
Hästi laia nurgaga objektiiv, jah.
Saab nii- ja naapidi.
Ehk siis 1. variant keerata olemasoleva 18-55 objektiivi ette mingi lainurk/kalasilm-adapter, mis teeb pildi laiemaks. Kindlasti viib ka kvaliteeti kõvasti alla.
2. variant: kalasilm objektiiv, näiteks Pentaxi 10-17mm või Samyangi 8mm.
|
|
| Kommentaarid: 354 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
301 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
17.01.2015 16:35:23
|
|
|
| Kalasilma eristavad tavalisest ultralainurgast just tugevad moonutused. Vaatenurga poolest ei pruugi kalasilm mõnest rektilineaarsest ultralainurgast laiem ollagi. Kalasilmi on ka erinevaid, nt ring-kalasilm, mis jätab kaadri keskele ümmarguse kujutise, või siis diagonaal või terve kaadri kalasilm, mis katab kogu kaadri, kuid mille vaatenurk on kaadri keskel sellevõrra väiksem. Ka erinevad kalasilmad kasutatava projektsioonitüübi poolest, mis võib olla näiteks konformne, lineaarselt kaalutud, võdpindne, ortogonaal- või panomorfne projektsioon.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
17.01.2015 18:41:48
|
|
|
Googles olevad pildid, mis on tehtud kalasilmaga meeldivad väga. Kas ebays/amazonis müüjaks mu 18-250 objektiivile adapterit? Ise otsisin ebayst oli valik lai ja ei tea milline see õige on. Alguses ei tahaks eriti palju kulutada, eh kas 50€ koos saatmisega on võimalik midagi saada?
4M
_________________ M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
17.01.2015 20:03:30
|
|
|
| TeaMeTzu, soovitaks esmalt rentida, et saaksid katsetada kas ka päriselt meeldib. Kindlasti on tal oma koht, nagu kõikidel torudel, ent elu on näidanud, et see on objektiiv mille ostad ja siis esimesed 2 nädalat teed vaid selle toruga pilti (nagu ikka uute asjade puhul) ja siis ta lihtsalt jääb tolmu koguma. Võin muidugi ka eksida. Nende adapteritega mässamine on hit-and-miss, need kohati ei anna soovitud tulemust ja nende optiline kvaliteet pole ka kõige parem. Õige on see, mis sobib sinu filtrikeerme suurusega (pole kursis pentaxi torudega, et mitu mm nimetatud objektiivil on. Peaks peal kirjas olema). eBays on neid hulgi saadaval.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
17.01.2015 20:07:06
|
|
|
Ausalt öeldes ma küll ei soovitaks 18-250mm torule veel mingit adapterit hakata ette toppima. Kvaliteet saab ilmselt olema nii jube, et ega sa ise ka neid pilte ei taha näha. Lisaks on kalasilm IMO üldse veidike liiga spetsiifiline asi, millega ilmselt korraks on huvitav mängida ja siis tavakasutuses enam teemaks ei tule. Kui tahad lainurka, siis vaata pigem rektilineaarne. Näiteks äkki leiad kusagilt mõne kasutatud Sigma 10-20mm kusagilt.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|