|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
11.11.2014 22:33:29
|
|
|
Minu lenovo keeldub käima minemast kui aku 100% tühi.Tahab laadijat. Aga kui sul laadijaga power led põleb siis äkki kusagil mingi toiteahel katki/lühises? Enne liugu laskmist lase ikka ametlikku diagnostikat teha, kui see palju raha ei taha. Kui remondi hind ületab seadme praegust väärtust siis soovitan kahjuks maha kanda ja uus osta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
13.11.2014 17:45:36
|
|
|
| neke kirjutas: |
| patareid hoidsin ära 5 minutit. kui see kasvõi korrakski maas siis ei tohiks ju seal enam midagi olla mis mingit mälu hoiab? |
Teoorias võivad kondekad veel midagi sees hoida, kuid reaalsuses resetib BIOS-i kohe pärast pataka eemaldamist. See 5-15 min on enese petmine.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
13.11.2014 20:38:50
|
|
|
kondekates püsib laeng tõesti mingi aeg, ise näinud kuidas ühe vanema asuse või Fujitsu Siemensi laadija LED tuluke veel põles julgelt 15-20 sekundit peale saba seinast võtmist enne kui lõplikult kustus.
BIOS patarei peaks nullima kella ja taastama väikeväärtused, samas lauaarvutite emaplaatidel on olemas (ma ei tea, kas veel tänapäevastel kah) selline asi nagu Clear CMOS jumper, mis tuleb füüsiliselt ühest positsioonist teise ringi tõsta 10-ks sekundiks ja siis tagasi panna. MIs läpakatel seda asendab, ma ei tea, tõesti BIOSi patarei, mille toitel arvuti emaplaadi kell tiksub?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maa Mees
HV Guru

liitunud: 12.07.2006
|
13.11.2014 23:17:38
|
|
|
| neke kirjutas: |
jah, saab tehtud  |
Kui huvi, siis võin aparaadile enne viskamist, pilgu peale vista.
Maa Mees
_________________ Kõike saab korda teha. |
|
| tagasi üles |
|
 |
mart57
HV kasutaja

liitunud: 13.11.2001
|
23.11.2014 22:14:42
|
|
|
Tere
On ThinkPad X60 mis läheb kasutades kuumaks. Tahaks võtta lahti ja tolmust puhastada.
Võib olla on ka jahutusel termopasta vahetamine vajalik.
Siit ka küsimus. Milliste vahenditega ma peaksin end varustama et kõik kulgeks sujuvalt
ja ühe korraga?
_________________ mart57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| tagasi üles |
|
 |
mart57
HV kasutaja

liitunud: 13.11.2001
|
23.11.2014 22:52:39
|
|
|
Mnjah, tuleb tunnistada, et läpakat lahanud ei ole.
Samas lauaarvutid ei ole probleem, aga see vist ei lähe arvesse.
Kas oleks häid mõtteid kuhu võiks viia et saaks ka kindel olla et kõik on
tehtud nagu vaja?
_________________ mart57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| tagasi üles |
|
 |
mart57
HV kasutaja

liitunud: 13.11.2001
|
23.11.2014 23:06:22
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| kasutaja empty või vipi666.. proovi nendega esialgu. neil võib iseig seda whitelisted atherose kaarti olla või lausa plaadil see vajalik biosi modd, et suvalise kaardi käima saaks.. |
Tänan.
Katsun siis nenedega ühendust saada.
_________________ mart57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Allstar
HV kasutaja
liitunud: 02.01.2007
|
28.11.2014 20:53:25
|
|
|
mart57, Igipõlise X61s kasutajana võin ka hooldusteenust pakkuda.
_________________ Allstar |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
29.11.2014 23:33:21
|
|
|
Sai endale tellitud välismaalt Lenovo W540, arvuti täiesti uus ja pakendis. Soov oleks RAM'i juurde panna.
Küsimus teadjamatele, kuidas peaks toimima, et garantii ei kaotaks kehtivust? Kas asju lisada tuleb esinduses?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
29.11.2014 23:47:14
|
|
|
2 kruvi lahti ja uus RAM sisse. Ei mõjuta garantiid.
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kakukeo
HV Guru
liitunud: 24.04.2013
|
30.11.2014 00:06:55
|
|
|
| mart57 kirjutas: |
| laurx kirjutas: |
| kasutaja empty või vipi666.. proovi nendega esialgu. neil võib iseig seda whitelisted atherose kaarti olla või lausa plaadil see vajalik biosi modd, et suvalise kaardi käima saaks.. |
Tänan.
Katsun siis nenedega ühendust saada. |
Kui atherose wifikaarti vaja võid kirjutada. Mul kuskil peaks leiduma x61 tarbeks selline asi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
01.12.2014 12:30:02
|
|
|
kellelgi kodanikul X240 on juhtumisi ? kas uus trackpad on väga kohutav või elab asjab üle ? olen otsinud x230-i juba mönda aega, aga ei ole leidnud ja uus x230 maksab umbes sama palju kui x240. Oskab keegi kiita või laita ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bjorn17
HV kasutaja

liitunud: 02.11.2003
|
01.12.2014 13:44:52
|
|
|
| Nina all üks. Täpselt sama (veidi väiksemas mõõdus küll jah) kui uutel T440p ja T440s mudelitel. St. klaaspinnaga. Pinnakate ise on mõnusam kui vana "nubluline" pind, mis keskelt ära kulus. Jama on selles, et on ära kaotatud eraldi nupud, et trackpointi kasutada. Nüüd nad on ühte valatud klaaspinnaga ning mõttelise joonega eraldatud. See ei ole cool. Kui sa oled kõvasti harjunud trackpointi kasutama, siis vajab kõvasti harjumist ning kirumist. Kui oled touchpadi mees, siis on okei lahendus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
01.12.2014 17:29:51
|
|
|
| bjorn17, ise seda kardangi. Mul seni köik läpparid olnud Thinkpadid ja trackpoint on see asi, mida enim armastan selle raali puhul, aga jah, seni köik kiruvad seda uut non-dedicated trackpointi nuppe. Touchpad mind väga ei huvitav kui aus olla, aga see mulle meeldib, et käetugi on suuremaks tehtud, eelnevatel X230 etc oli see ikka liiga pisike. Eks loodan, et pole väga hull.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
waux
HV Guru

liitunud: 01.07.2006
|
01.12.2014 17:35:00
|
|
|
Win 8 all on touchpad ise isegi talutav. Nurkadest välja libistamised n shit
Aga jah, trackpoindi nuppude sulandumine ühe terve touchpadi sisse on küll paras bs. Sest kui üritad klikkida, pead olema kirurgi käega, sest enamus kordades touchpad arvab, et tahad kursorit liigutada. Nõustun eelkõnelejatega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Q.
HV kasutaja

liitunud: 08.09.2009
|
02.12.2014 12:36:08
|
|
|
| Üldiselt nõustun, et uus touchpad on jubedus kuubis, aga olles mõnda aega uue seeria Lenovoid kasutanud (x240, t440, t540), siis lõpuks harjub ära selle pornoga. Kuid siiski jään vana touchpadi eraldi nuppudega igatsema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bjorn17
HV kasutaja

liitunud: 02.11.2003
|
03.12.2014 10:06:40
|
|
|
Just, aitab veidi kaasa see, kui ülejäänud touchpad BIOS-s välja lülitada. Jääb ainult nuppude funktsioon. Praegu põhimasinana T440p, millel see pind on ikka päris suur. Kui vanast harjumusest asetasid käe trackpointi peale, siis üks osa käelabast läks õrnalt touchpadi peale puutuma ning hakkas jebima.
Lisaks on minul kui teistel aeg-ajalt ette tulnud sellist probleemi: kui vajutad touchpadil kliki nuppu siis hüppab kursor üles paremale nurka ning paneb lihtsalt olemasoleva akna kinni. Seriously! Esimene kord oli veidi naljakas, aga seda ikka aeg ajalt veel juhtunud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Q.
HV kasutaja

liitunud: 08.09.2009
|
03.12.2014 10:13:46
|
|
|
Vähemalt ma pole ainus.
Kui juba uued seeriad jutuks tulid, siis häirib nende puhul ka uus laadija ots. Kuna Lenovoid on ümbruses lademetes, siis oli hea, et kõigile sobis üks laadija. Nüüd peab natuke vaatama hakkama, kas on uuem masin või mõni vanem, sellejärgi tuleb ka laadija otsida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
03.12.2014 10:22:25
|
|
|
| Q. kirjutas: |
Vähemalt ma pole ainus.
Kui juba uued seeriad jutuks tulid, siis häirib nende puhul ka uus laadija ots. Kuna Lenovoid on ümbruses lademetes, siis oli hea, et kõigile sobis üks laadija. Nüüd peab natuke vaatama hakkama, kas on uuem masin või mõni vanem, sellejärgi tuleb ka laadija otsida. |
Spoiler 
| bjorn17 kirjutas: |
Just, aitab veidi kaasa see, kui ülejäänud touchpad BIOS-s välja lülitada. Jääb ainult nuppude funktsioon. Praegu põhimasinana T440p, millel see pind on ikka päris suur. Kui vanast harjumusest asetasid käe trackpointi peale, siis üks osa käelabast läks õrnalt touchpadi peale puutuma ning hakkas jebima.
Lisaks on minul kui teistel aeg-ajalt ette tulnud sellist probleemi: kui vajutad touchpadil kliki nuppu siis hüppab kursor üles paremale nurka ning paneb lihtsalt olemasoleva akna kinni. Seriously! Esimene kord oli veidi naljakas, aga seda ikka aeg ajalt veel juhtunud. |
Touchpadi rikkalike valikutega tarkvarast saad seda konfida. Seal on n+1 varianti, mida üks või teine sõrmeliigutus touchpadil teeb.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Q.
HV kasutaja

liitunud: 08.09.2009
|
03.12.2014 10:29:06
|
|
|
| Betamax, eks alternatiive on alati. Aga kui varem oli kotis üks laadija ja ei olnud vahet, millise süleri kaasa haarasin, siis nüüd pean alati mõtlema, kas on õige laadija ka olemas/pean ostma selle ülemineku ja alati veenduma, et see ikka kotis oleks. Pole suur probleem, lihtsalt tüütu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
05.12.2014 02:34:37
|
|
|
| keegi on järsku kuulnud, kas on kevadepoole oodata X250 või T450S-i vms ? Tahaks X240 ära vötta, aga clickpad ja klaviatuur pidid päris halvad olema, aga uuega pidi tulema tagasi dedicated nupud ja parem klaviatuur. Oskab keegi tark midagi öelda ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
xheix1712
HV Guru

liitunud: 24.06.2006
|
05.12.2014 18:34:23
|
|
|
Mida arvata Thinkpad 11e yoga arvutist? Otsin just sellist rugged arvutit, mida hea igalpool kaasas kanda, puutekraan win 8 puhul tundub hea asi ning samuti pikk aku vastupidavus. Esialgu vaatasin küll 14" ekraane, kuid ehk see 11.6 ei olegi nii halb. On keegi seda mudelit või sarnase suuruse erkaaniga arvutit igapäevaselt kasutanud, on kasutatav või jääb siiski väikseks?
Päris 24/7 ei kasutada, lauaarvuti olemas, pigem selliseks on the go riistapuuks vajalik, samuti meediatarbimine.
Teine lahendus oleks puhas win 8 tahvelarvuti, mis hinnalt soodsam
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
05.12.2014 19:13:36
|
|
|
| Slazenger kirjutas: |
| keegi on järsku kuulnud, kas on kevadepoole oodata X250 või T450S-i vms ? Tahaks X240 ära vötta, aga clickpad ja klaviatuur pidid päris halvad olema, aga uuega pidi tulema tagasi dedicated nupud ja parem klaviatuur. Oskab keegi tark midagi öelda ? |
Noh, tavaliselt tulevad uued sülearvutimudelid kui Intel enda uue protsessorite (ja muu juurdekuuluva) generatsiooni välja laseb.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
05.12.2014 21:51:48
|
|
|
| tahvel põhimõtteliselt kaasaegne netbook, aga jah, puuteekraan on harjumise asi. mulle endale ei meeldiks, ekraan saab ruttu sõrmejälgi täis, peab pidevalt puhtaks nühkima.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Azatris
HV veteran

liitunud: 06.02.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
traks
HV Guru
liitunud: 07.03.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Azatris
HV veteran

liitunud: 06.02.2006
|
07.12.2014 05:48:21
|
|
|
| Oo, ei teadnudki, et selline asi olemas on. Kas W-seeria on T-seeria kvaliteediga sama? Kas touchpad on korralik?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
traks
HV Guru
liitunud: 07.03.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
07.12.2014 12:55:10
|
|
|
See on tegelikult teise teema küsimus
aga
kuidas 3 ja 4k Windowsi puhul üldse skaleeruvad? Apple saab üsna okeilt hakkama, tekst on kena ja ikoon ilus aga kuidas on Win8 või lausa Win7'ga? Ma olen erinevaid arvamusi kohanud, endal pole olnud õnne pisipehme ja 4k ekraani taga istuda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
07.12.2014 20:12:25
|
|
|
| Azatris kirjutas: |
| Hetkel on T420, kuid plaanis 2016 uue vastu vahetada ja uurin maad. |
Kui tõesti aastanumbrit segamini ei ajanud, pole praegu veel mõtet pabistada. Selle rohkem kui aastaga jõuavad asjad palju muutuda.
| Mark0 kirjutas: |
| kuidas 3 ja 4k Windowsi puhul üldse skaleeruvad? Apple saab üsna okeilt hakkama, tekst on kena ja ikoon ilus aga kuidas on Win8 või lausa Win7'ga? Ma olen erinevaid arvamusi kohanud, endal pole olnud õnne pisipehme ja 4k ekraani taga istuda. |
Proovi seadete alt 125% või 150% suurendus sisse lükata. Täpselt nii jääbki. Kui seda ei kasuta, siis on lihtsalt kirbusitt, mida seeeest mahub töölauale palju.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
owndyaa
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.11.2006
|
07.12.2014 22:36:20
|
|
|
| Mul hetkel T440 ja selline probleem et.. Millegipärast ta ei tunnista akut enam ?!?!? Sellel nii sisseehitatud aku ja väline.. välise kohta ütleb, et pangu legaalne , blalbalba või ostku uus
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
artur-
HV Guru

liitunud: 06.07.2004
|
08.12.2014 15:10:52
|
|
|
owndyaa, need akud on tõsine masendus. Surevad maha, rekord on nädal aega ja tutikas aku kutu. Garantiist saad uue.
See uus touchpad on tõesti piin, selle aparaadiga peaks kaasas olema laserhiir
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
08.12.2014 15:17:18
|
|
|
| artur-, mis mudel sul on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
artur-
HV Guru

liitunud: 06.07.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
waux
HV Guru

liitunud: 01.07.2006
|
19.12.2014 20:51:09
|
|
|
Betamax, Need pole fännid, kellele alumisi nuppe vaja
|
|
| tagasi üles |
|
 |
liivainime
HV kasutaja

liitunud: 25.03.2007
|
20.12.2014 01:06:21
|
|
|
Väike positiivne samm tagasi.
Kui mõtlen, millised ergonoomika- jms lahendused mulle mu X220 juures meeldivad, siis uuematel mudelitel on neid siiani ainult ära kaotatud . Tunnistan, et pole uuemaid oma käega katsunud, aga vähemalt paberil tundub, et hakkaksin igatsema:
Trackpointi nuppe (alumisi mitte, olen fänn )
Suurepärast klaviatuuri (back ja forward nuppude paigutus nooleklahvide juures on väga mugav, netis saab liigelda paremat kätt arvutil suuremalt liigutamata)
Thinklight'i ekraani servas (valgustab päris pimedas mõnusalt ka natuke ümbrust).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
20.12.2014 03:56:45
|
|
|
| liivainime kirjutas: |
| Suurepärast klaviatuuri (back ja forward nuppude paigutus nooleklahvide juures on väga mugav, netis saab liigelda paremat kätt arvutil suuremalt liigutamata) |
Maitse ja harjumuse asi. Ma näiteks avan linke alati uue tab'ina ja just seepärast on Thinkpad veel üks väheseid, millega seda välise hiireta mugav teha on. Enamikult teistelt on middle button ammu kadunud. Ctrl+click ajab küll ka hädapärast asja ära, aga pole nii mugav. Back ja forward nuppe (olgu siis füüsilisi või brauseri omi) kasutan ma väga harva. Võta siis Delfi või HV foorum, kui on list lahti, siis mulle tundub mõistlikum see nii jättagi ja siis mõne aja pärast seda lihtsalt uuendada. Palju kiirem, kuna pole suuremahulise lehe pidevat laadimist-renderdamist. Aga nagu juba öeldud: harjumuse asi.
Füüsiliste trackpointi aluste nuppude tagasitulek on väga teretulnud. Tore, kui vahel tagasisidet ka kuulda võetakse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
20.12.2014 04:42:14
|
|
|
| rex, see on peamine asi, mida suured ettevötted, kes ostavad meeletutes kogustes neid läppareid, väga taga igatsesid. Kurjad keeled Lenovo USA-kontoris rääkisid, et mitmed suurkliendid ähvardasid üldse, et löpetavad asjade ostmise ära, kui Trackpointi nuppe korda ei tehta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vikir57
HV vaatleja
liitunud: 20.04.2004
|
23.12.2014 08:02:30
Lenovo |
|
|
| Kas keegi on ThinkPadile ka siisetoppinud mSata SSD ketast.Sest vastav pesa on olemas põhja all ja sooviks proovida lisada suurema ketta sinna.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
23.12.2014 12:43:16
Re: Lenovo |
|
|
| vikir57 kirjutas: |
| Kas keegi on ThinkPadile ka siisetoppinud mSata SSD ketast.Sest vastav pesa on olemas põhja all ja sooviks proovida lisada suurema ketta sinna. |
Kas see vastus ei rahuldanud?
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=630600
|
|
| tagasi üles |
|
 |
taifunk
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
23.12.2014 14:53:34
|
|
|
Oma W540 mudelile panin sisse http://mydigitalssd.com/sata-m2-ngff-ssd.php#42mm-sc2-m2-ngff
Originaalis peaks olema mõeldud ainult kiirendama SATA ketta tööd aga ma tegin selle SSD ikkagi süsteemikettaks. Juurde sain kõvasti kiirust ning SATA ketas toimib nüüd lihtsalt faililaona.
_________________ Remember this day, men, for it will be yours for all time. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
23.12.2014 21:27:35
|
|
|
| angel kirjutas: |
Hetkel kirun ennast, et sai flex'ist seotatud masin, mis on eelnevalt kusagil "taanis" ? vms kohas lahti võetud, et eemaldada sees olev ssd hinna allasaamis eesmärgil. Tulevikus ei osta enam ühtegi sülerit mille pakend on peale tehasest tulekut avatud Mingid idid olid ketta kruvi pea suht seebiks keeranud + korpuse üks kruvi hambad kah kõverad. Isegi õiget kruvikat ei ole nendele krõllidele seal antud. |
Äge. Sain samasuguse arvuti: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8464480#8464480
Viimane kord, kui Flexist midagi interneti teel ostan.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
andree
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2010
|
26.12.2014 19:11:02
|
|
|
| Plaanis Lenovo Thinkpad Edge 530-el HDD vahetada SSD vastu, kui HDD-> SSD üks- ühele ümber kopeerida, kas siis Windowsi lisentsi või muid laadseid muresid ei teki?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
taf131
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2009
|
26.12.2014 22:39:27
|
|
|
Ei tohiks, aga kui korpusel tootevõtit kirjas ei ole, sisi igaks juhuks võiksid selle üles kirjutada.
Belarc Advisor näitab, mis tootevõtmega Windows installiti
http://www.belarc.com/free_download.html
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|