Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 172, 173, 174 ... 264, 265, 266  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Dave20
HV veteran

liitunud: 18.01.2005




sõnum 25.11.2014 18:15:25 vasta tsitaadiga

Isegi rapid peal ei saanud eelmise arvutiga selliseid tulemusi. Sata3 oli.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 25.11.2014 18:18:15 vasta tsitaadiga

Dave20 kirjutas:
Isegi rapid peal ei saanud eelmise arvutiga selliseid tulemusi. Sata3 oli.


Kas sul Page file on kinni või lahti.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dave20
HV veteran

liitunud: 18.01.2005




sõnum 25.11.2014 18:19:34 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Dave20 kirjutas:
Isegi rapid peal ei saanud eelmise arvutiga selliseid tulemusi. Sata3 oli.


Kas sul Page file on kinni või lahti.


Kuidas seda vaadata ja mida mõjutab? icon_redface.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 25.11.2014 18:33:40 vasta tsitaadiga

Dave20 kirjutas:
SilQ kirjutas:
Dave20 kirjutas:
Isegi rapid peal ei saanud eelmise arvutiga selliseid tulemusi. Sata3 oli.


Kas sul Page file on kinni või lahti.


Kuidas seda vaadata ja mida mõjutab? icon_redface.gif


Ei tea mis Win sul on aga räägin 7 põhjal:

My computer - parem click - propertis - vasakult servast ülevalt valid - Advanced System settings - Esimese tulba -settings - keskmine tab -andvanced - ja change nupp. Sealt saad määrata ise page faili suurust või kui windows seda ise krutib siis ta võib vabalt seda 1gigast kuni 16gigani kruttida ja see mõjutab ka ketta vaba mahtu.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2014 18:35:51 vasta tsitaadiga

jätkuvalt - rapid. aiateibad. pc3200 mälud on aeglasemad kui pc12800
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 26.11.2014 03:05:14 vasta tsitaadiga

Testisin ka paari mängu laadimisaegu Titanfalli ja Crysis3-ga, tulemused olid üllatavalt tasavägised. Päris täppistööd ei teinud aga no ülevaate saab. OS jäi ikka SSD peale, mängu laadide HDD pealt näitas Task Manager ainult HDD kasutust.

Titanfall: MP mäng, iga kord laadis uut kaarti: 33s, 10s, 33s. Ei hakanud enam SSD-le 70giga installima, varasemast meeles, et seal jõudsin ka 15-20s kokku lugeda, HDD peal näitas ka korra 10s ära, nii et pole üks üheselt HD seotud.
Erinevus puudub.

Crysis 3:

SSD:
Startup(ehk, shortcutile vajutamisest menüü ettetulemiseni): 10s
Laadisin Replay Mission alt "Root of all evil" ja "Welcome to the jungle", tulemused: 13-19s kuni Checkpoint märgi ette viskas pidevalt ENTER tampides.
Surma saades laeb RAMist juba, nii 1.5s

HDD:
Startup 15s
Replay Mission jälle, "yes" vajutamisest kuni kollase restart märgini: 24-30s. Vahe siis ümmarguselt 5sekki.
Surma saades jälle 1.5s.
Minu arust "Erinevus Puudub" jälle. Seda ~5s vaevalt, et tähele oskab panna kui just 21...22...23... ei loenda iga kord.

Boot up aeg on UEFI ja SSD koosluses Win8.1 küll väike: cold boot kusagil 10+8s, warm boot(arvuti käib juba): 2-3s + alla 8s. Nii et kusagil 2x väiksem.
Muud laadimisajad, no ei oska öelda küll, et HDD pealt oleks Firefox kauem käima läinud.
Kokkuvõttes kui koju tulles PC käima lükata ning kohvi minna tegema, siis vist ei paneks tähelegi SSD ja HDD erinevust.

Dragon Age 3 nägin SSD kasuks paremaid tulemusi, endal veel mängu pole aga võib olla keegi võtab stopperi kätte ja katsetab natuke. Fototöötlus jne ei tohiks ka suurt erinevust olla.

Installimised:) Ikka natuke kiirem, aga kui backupkettalt lugemiskiirus 100MB\s ringis, siis ka läheb kaua või natuke kauem.

Kokkuvõtteks võiks öelda, et korralik HDD või siis kõik kettad SSD-ks. Kust ainult suuri ja odavaid ning backup-ks vastupidavaid esialgu saada? icon_exclaim.gif
(Kas mitte CPU ja chipseti vaheline PCI-gen 2.0 pudeliaelaks ei muutu? SATA 6GB liides küll kiire aga chipseti ja CPU vaheline? CPU-RAM-GPU DMI peal aga SATA läbi chipseti?)
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 26.11.2014 09:14:49 vasta tsitaadiga

Vael,
Mängu loadigus ei tulegi suurt vahet. Seal oleneb juba internetist ja paljudest muudest asjadest. Win starti kohta ka nõus reegllina peale nupu vajutust alles istub 5 minut pärast arvuti taha. Väidetavalt Win 10 tuleb juba ssd jaoks optimeeritud, korralik plate kes ei uima biosis pidi win start 2seci olema.
Vahed hakkavad tulema siis:
Kui on suur mail box, seal on vahed 100x'sed.
Avad Visual Studio, Photopoint või midagi sarnast programmi.
Sul on windows peal olnud 2 aastat. Siis see enam-vähem kiire HDD ketas on muutunud kuidagi väga uimaseks. Windowsi startimine on 4-5x aeglasemaks. Mängu numbrid kukuvad ka 3-4 korda. Mailboxi ja nende avanemisest ei tasu rääkidagi icon_cool.gif
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2014 09:46:33 vasta tsitaadiga

Vael, SilQ, Ärge unustage SSD vs HDD puhul IOPS numbreid. Näiteks kirjutad midagi HDD peale ja samal ajal üritad sealt midagi suurt avada või lahti pakkida, siis ei saa. Asi on juba ühe suure operatsiooniga koomas. SSD peal seda muret pole.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2014 10:43:06 vasta tsitaadiga

Tegelt ongi nii jah et isegi vaadand et tegelt osadel tavaketastel polegi väga viga, et täitsa tibens kui paari asja teha, aga suur vahet tulebki just seal sisse kui teha mitut asja korraga mis ketast kooma tõmbavad, kõige lihtsamalt tuleb see näiteks välja kui mõnda uut masinat kliendile ette valmistada, ala paned uuendusi peale, tõstad andmeid üle, tõmbad programme peale ja paigaldad, plus seadistad veel miskit kah siis kõiki neid asju tehes tuleb ikka väga suur vahe sisse tava kettal ja ssd-l.
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2014 11:06:16 vasta tsitaadiga

link :: How Intel and Micron May Finally Kill the Hard Disk Drive

"For too long, it looked like SSD capacity would always lag well behind hard disk drives, which were pushing into the 6TB and 8TB territory while SSDs were primarily 256GB to 512GB. That seems to be ending. In September, Samsung announced a 3.2TB SSD drive. And during an investor webcast last week, Intel announced it will begin offering 3D NAND drives in the second half of next year as part of its joint flash venture with Micron."
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2014 11:16:45 vasta tsitaadiga

Peab siis ootama teise ssd ostuga icon_biggrin.gif
Hind tuleb kindlasti alustuseks kirves

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2014 12:18:20 vasta tsitaadiga

Chaza! kirjutas:
SSD SanDisk SSD Ultra Plus 128GB SATA 6Gb/s
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/294565/

Mis sellest arvata? Paberil nagu oleks numbrid suht head ja teeb M500-le ära just kirjutamises. Pole aga üldse midagi muud kuulnud selle kohta.

Sai see Sandisk ära võetud. Kloonisin SSD-le. Alguses tulid ikka väga pahad numbrid benchis, siis avastasin, et IDE mode oli. icon_biggrin.gif Vahetasin AHCI-ks ning paranes. Tulemused nii head polnud kui neti benchides, kuid midagi halba ka polnud. See läpakas muidugi Sata2 ka ainult ning veel suht nadi prose. Aga jälle tuleb tõdeda, et SSD on ikka kõvasti kiirem kui HDD isegi suht vana Core 2 Duo peal.

jeesus188 kirjutas:
Peab siis ootama teise ssd ostuga icon_biggrin.gif
Hind tuleb kindlasti alustuseks kirves

Loodame, et peksab praegusi hindu allapoole.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2014 12:20:17 vasta tsitaadiga

Multi-TB SSD-d on ammu juba olemas olnud. Probleemiks on hind. 1TB+ maksab kardetavasti ikka 500€+. 2TB+ 1000€+ jne
<1TB saab õnneks alla 500€ kätte.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2014 13:02:00 vasta tsitaadiga

Vael, oleneb mängust. bf4 (ja ilmselt siis frostbite mängud laiemalt) laeb ssd pealt väga palju kiiremini. nii mõnigi muu proovitud-mängitud mäng ka. isegi csgo ja payday2, mida ma jooksvalt mängin, käivituvad ssd pealt tuntavalt kiiremini.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2014 15:13:05 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Hind tuleb kindlasti alustuseks kirves
Pohker, oluline on see, et mingi 500GB-1TB saaks mingi 50 rutsiga, kuigi tõenäoliselt kaovaqd altotsa suurused riburada pidi ära a'la 5'e aastapärast kõige väiksem SSD mis poest saada 500GB.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.11.2014 15:48:45 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Hind tuleb kindlasti alustuseks kirves
Pohker, oluline on see, et mingi 500GB-1TB saaks mingi 50 rutsiga, kuigi tõenäoliselt kaovaqd altotsa suurused riburada pidi ära a'la 5'e aastapärast kõige väiksem SSD mis poest saada 500GB.

SSD on pidevates muutumistes ja arengutes, nii, et mis ees ootamas on, ei tea tegelikult isegi tootjad mitte.

Väiksed näited ja näha on, et mitte midagi pole lõplikult veel selge. Ja vaevalt, et ka hakkab olema kuna päris kindlasti tuleb peagi välja mõni järgmine tehnoloogia:

1. Intel Promises SSDs of Over 10 TB with New 3D MLC NAND Chips
http://news.softpedia.com/news/Intel-Promises-SSDs-of-Over-10-TB-With-new-3D-MLC-NAND-Chips-465889.shtml

2. Intel's 3D NAND to Ship in H2'15: 256Gbit Die & 32 Layers
http://www.anandtech.com/show/8749/intels-3d-nand-to-ship-in-h215-256gbit-die-32-layers
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dave20
HV veteran

liitunud: 18.01.2005




sõnum 26.11.2014 16:10:05 vasta tsitaadiga

Ise plaanin ühe 840 evo juurde võtta, ma ei usu, et ma väga kaotan kui ei võta 850 prod.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.12.2014 19:38:06 vasta tsitaadiga

Vaatan, et ssd -d ikka kestavad meeletult. Kohe hea tunne tuli, kui üle pika aja sai ssd life vaadatud. icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2014 19:51:51 vasta tsitaadiga

Firmware uuendustega "Powered on" paar korda nulli läinud.

Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2014 21:15:46 vasta tsitaadiga

pwn13 kirjutas:
Vaatan, et ssd -d ikka kestavad meeletult. Kohe hea tunne tuli, kui üle pika aja sai ssd life vaadatud. icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Pole hullu, kui mingi jama on, siis see aeg kukub seal päevapealt nagu kirves. icon_smile.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 02.12.2014 12:50:13 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
pwn13 kirjutas:
Vaatan, et ssd -d ikka kestavad meeletult. Kohe hea tunne tuli, kui üle pika aja sai ssd life vaadatud. icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Pole hullu, kui mingi jama on, siis see aeg kukub seal päevapealt nagu kirves. icon_smile.gif


kui on mingi jama, võib olla nii et homme bios ei leia enam üles ja kogu lugu, nagu tavakettagagi võib juhtuda.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2014 17:04:04 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi alles mitte siin foorumis täitsa vigase SSD puhul see SSDlife mitte eluiga veel hea 20a ei pakkunud? Või oli kuskil mujal foorumis...
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.12.2014 17:39:41 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Kas kellelgi alles mitte siin foorumis täitsa vigase SSD puhul see SSDlife mitte eluiga veel hea 20a ei pakkunud? Või oli kuskil mujal foorumis...


Vanematel ketastel võib ta lolli mängida küll, kus ei koguta väga infot või nagu eelnev kasutaja kirjutas et firmware updatega info koguaeg nulli läinud.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2014 15:01:12 vasta tsitaadiga

link :: The SSD Endurance Experiment: Two freaking petabytes

Ma olen enne ka sellele järjest jooksvale testile viidanud. Järjekordne teetähis - kaks petabaiti - on ületatud.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2014 15:40:29 vasta tsitaadiga

Eelmine kuu sai ostetud Crucial MX100 256GB ja Samsung 850 Pro 128GB. Osad testid jooksutasin eelmine kuu ja osad see kuu, aga polnud aega ja viitsimist neid postituseks formuleerida. Nüüd leidsin aja, seega postitan tulemused ja muljed.

MX100 ostsin mängude jaoks. Seal on suur enamus operatsioone lugemised (eriti suurte failide järjestiklugemised, kuigi see sõltub mängust ja kasutatavast mootorist). Seega seal on maht olulisem, kui kiirus.
850 Pro ostsin samas OS jaoks, kena seal on just kiirus olulisem. Mitte, et 64GB Crucial m4 oleks oma aja ära elanud. Vastupidi. Ma suutsin m4 kolme aasta jooksul ainult 7% ära kasutada ettenähtud kirjutustsüklitest ja alles on see senimaani, kuna kardetavasti selle müügist eriti midagi ei saaks, seega pole ka mõtet maha müüa. Paraku kuna emaplaadil on ainult 4 SATA III liidest, ja need on 2:2 jaotataud Inteli ja Marvelli vahel, siis pidin m4 nüüd liigutama Marvelli taha, samas kui 850 Pro ja MX100 on Inteli peal.

OS kloonisin m4 pealt 850 Pro peale kasutades Acronis True Image-t mille võtme ma sain koos MX100-ga. Kasutasin Custom Clone > Sector by Sector Copy valikut, et OS ja partitsioonid 1:1 üle kanda 850 Pro peale. Kõik toimis veatult. Põhjus oli selles, et tahtsin esiteks saada jõudlusevahest aimu sama katkise Win7 installi peal mis mul juba ligi aasta on jooksnud ja teiseks sellepärast, et mul pole aega olnud veel uut win installikat kokku keevitada. Simple as that...

Seega hetkel on SSD kolm tükki masinas vs HDD kaks tükki ja järgmine aasta muutub see suhe 4:1 peale, kui ma asendan aegunud 750GB WD HDD ilmselt MX100 512GB variandiga.
Numbreid pole veel kokku löönud, aga arvutikomponentide peale on see aasta läinud ~500€ ringis. Kui võtta kogu elektroonika mis ma sel aastal ostnud olen on summa kuskil 1000€ kanti.

Ja lõpuks suur küsimus. Kas on ka mingit vahet tunda SSD vs SSD peale liikudes ja kas RAPID annab midagi reaalselt juurde? Sulgudes aja paranemine vs m4 ja viimased kolm RAPID vs non-RAPID:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ok aga aitab jutust. Keegi ei viitsi neid heietusi lugeda niikuinii, seega vaadake parem värvilisi pilte icon_biggrin.gif :

MX100 vs 850 Pro vs 850 Pro Rapid:
Spoiler Spoiler Spoiler

m4 Intel vs Marvell:
Spoiler Spoiler Spoiler

Kõigi viie ketta kiirused mõõdetuna Samsung Magician abil ja lisaks ka Samsung RAPID tulemused samas tabelis:
Spoiler Spoiler Spoiler

Lisaks veel olukord kus kogu OS peab jooksma virtualiseeritud kontrolleri peal. Ehk siis VHD Boot. Siin on ketta jõudlus väga oluline kogu OS kiiruse suhtes. Näiteks HDD peal ei soovita seda jooksutada. OS oli Win10 Build 9879. Selgitan kahte viimast pilti - Unigine Valley benchmarkis oli 850 Pro min fps 2 võrra suurem vs m4. Nagu ma ütlesin on selles olukorras ketta jõudlus oluline:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2014 19:52:05 vasta tsitaadiga

tubli test thumbs_up.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2014 20:09:17 vasta tsitaadiga

võin veel omalt poolt öelda et HyperX 3K 120gb on dell inspiron 1525 -s kiirem startup kui seda 4x 250gb samsung evo raid0-is.
Raid0 arvuti koosneb asus z87-pro platest 16gb ddr3 2113mhz ning i5 4690k-st icon_biggrin.gif
10 sec on vahe icon_biggrin.gif
Ja restarti tegemis vahe veel suurem icon_biggrin.gif

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 07.12.2014 22:11:26 vasta tsitaadiga

SSD puhul ongi RAIDiga arvuti käivitumine aeglasem.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 04:20:32 vasta tsitaadiga

Nonii. Samsung 850 EVO kah kohal. Muidugi loetud päevad pärast seda, kui ma PRO versiooni ostsin icon_lol.gif
Ülevaade: http://www.anandtech.com/show/8747/samsung-ssd-850-evo-review

Hinnad: https://surfdata.ee/search/MZ-75E

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 09.12.2014 04:31:02 vasta tsitaadiga

SATA 3 hakkab juba piirama? Nii üles kui alla 500+mega...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HA
HV Guru
HA

liitunud: 02.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 06:49:59 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
SATA 3 hakkab juba piirama? Nii üles kui alla 500+mega...

Siin tulevad mängu PCI-e liidesega kettad
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 09:04:55 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
SATA 3 hakkab juba piirama? Nii üles kui alla 500+mega...

Jah ja Ei. Järjestiklugemisi ja kirjutamisi on SATA III piiranud juba viimased paar aastat SSD-de puhul. Samas 4K Random Read-Write puhul pole veel lagi käes. Alles siis, kui järjestik, 512KB, 4KB ja 4KB QD=32 on kõik 500+ võib öelda, et SATA III on oma aja ära elanud.
HA kirjutas:
Vael kirjutas:
SATA 3 hakkab juba piirama? Nii üles kui alla 500+mega...

Siin tulevad mängu PCI-e liidesega kettad

Mis on paraku hetkel veel liiga toored ja äärmiselt kallid võrreldes SATA variantidega. Jah meil on M.2 ja SATA-Express, aga ka nende kiirused lähevad ainult sinna 900 kanti parimal võimalikul juhul. Tihtipeale mitte sedagi.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 09.12.2014 09:08:08 vasta tsitaadiga

SATA Express on ju tulekult. Mõnel emaplaadil juba küljeski. Aga põhiliselt vist järgmise aasta keskel jõuab enamustele külge.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 09:08:26 vasta tsitaadiga

evo kiirem kui pro?
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 09:21:47 vasta tsitaadiga

SilQ, Isiklikult mulle see ei meeldi. Meenutab vägisi IDE aegu, kui sa kohmakate lintkaablitega möllatud. Mulle väga meeldis, kui tulid väiksed SATA ühendused.
jeesus188, 250GB EVO on kindlasti veidi kiirem, kui 128GB PRO jne. Suurem maht annab alati väikse eelise. Üldiselt aga ei. Siin-seal võib sähvatada, aga kuuldavasti on 120 kuni 500 mudelitel uus kontroller millel vähem tuumi ja mis pole nii hea, kui 1TB variandi ja 850 PRO kontrollerid. Jutt käib siis SSD-l asetsevast flash kontrollerist. PRO ja 1TB EVO puhul MEX Tri-Core ARM Cortex R4 vs MGX Dual-Core mis on see uus siis.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 09.12.2014 09:28:08 vasta tsitaadiga

Tomorrow Kaabli osas ma olen sinuga nõus. Üsna selline suur kobakas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Aga M.2'te juba vaikselt tunnustatakse sündid-surnuks. Kuna väga palju ühildavus probleeme ja eks ta ainult ultrabookide jaoks mõeldud on. Isiklikult meeldiks siiski kõvaketas kui füüsiliselt eksisteeriv karp.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 10:19:11 vasta tsitaadiga

SATA 4 pole veel tulemas? icon_smile.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 09.12.2014 11:32:04 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
SATA 4 pole veel tulemas? icon_smile.gif


SATA Express ongi nagu uus SATA 4
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 12:41:12 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Isiklikult meeldiks siiski kõvaketas kui füüsiliselt eksisteeriv karp.

Kõvaketas olgu tõesti karbis, aga SSD tulevik on plaadikesena. Karp on puhas rudiment ja säilib tõenäoliselt vaid ajani, kui HDD-d lõplikult müügilt kaovad ja korpustelt nende traditsioonilised kinnitussahtlid kaovad. SSD-dele võiks vabalt RAM-laadsed pesad olla. Lauamasinas niiviisi püstisena isegi, võtaks vähem ruumi.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 09.12.2014 12:57:12 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
SilQ kirjutas:
Isiklikult meeldiks siiski kõvaketas kui füüsiliselt eksisteeriv karp.

Kõvaketas olgu tõesti karbis, aga SSD tulevik on plaadikesena. Karp on puhas rudiment ja säilib tõenäoliselt vaid ajani, kui HDD-d lõplikult müügilt kaovad ja korpustelt nende traditsioonilised kinnitussahtlid kaovad. SSD-dele võiks vabalt RAM-laadsed pesad olla. Lauamasinas niiviisi püstisena isegi, võtaks vähem ruumi.


Selle all ma mõtlesin siiski SSD ka. Ma natuke kahtlen et ta päris nii läheb. Ma usun et jääb siiski karbi kujul. Näite ITX platel peaks sellisel juhu olema neid pesasid 4tk. ITX'il on niigi ruumipuudus kui sinna 4 rammi laatset pesa hakata monteerima siis läheb asi ikka väga kitsas kätte ära.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 13:04:08 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:

Selle all ma mõtlesin siiski SSD ka. Ma natuke kahtlen et ta päris nii läheb. Ma usun et jääb siiski karbi kujul. Näite ITX platel peaks sellisel juhu olema neid pesasid 4tk. ITX'il on niigi ruumipuudus kui sinna 4 rammi laatset pesa hakata monteerima siis läheb asi ikka väga kitsas kätte ära.
Siis integreeritakse/joodetakse SSD kohe emaplaadile nagu praegu osadel juhtudel CPU/int.video juba on. Mulle meeldiks küll kui emaplaadil oleks juba ~120GB (või isegi 60) SSD küljes, lõviosa vajadusi rahuldaks ära, muu nodi tuleks "pilvest". Kellel on lisaks vaja lokaalset mahtu see paneb SATA kaudu.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 13:26:55 vasta tsitaadiga

miks otse emaplaadile? täpselt selleks otstarbeks ongi ju msata/m.2?

erinevalt SilQ arvamusest ma pakuks vastupidi, et süsteemiketaste tulevik on m.2 päralt. mingi standardne lahendus m.2 jaoks ju tuli alles inteli 9-seeria kiibistikega (h97/z97, olgugi, et 1x2 pci-e) ja asi on alles kujunemisjärgus. nüüd kui need kiibistikud on olemas, saavad ketaste tootjad kettaid teha ja platede tootjad biosse tuunida. sata/ahci/nvme pakub piisavalt paindlikkust. täna on m.2 osas saada terve rida sata peale sillatud kettaid (mis paistavad töötavat piisavalt hästi) ja vaid 3-4 nvme lahendust (mille tugi buutimise ja muude nüansside osas areneb päris kiirelt). lastehaigused ravitakse ühel hetkel välja (hetkel - m.2 pci-e kettad kõik lähevad sigakuumaks reviewde järgi) ja eks intel näiteks järgmise põlve kiibistikes toob sama feature ka madalamatele kiibistikele.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 13:30:52 vasta tsitaadiga

londiste, kaks seisukohta - iseehitajad või valmislahenduste ostjad. Ise kokku nokitsedes on muidugi hea kui ei ole midagi integreeritud. Mulle aga meeldiks küll teatud olukorras J1900 emaplaat/CPU/VGA/SSD kombo.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 09.12.2014 13:33:21 vasta tsitaadiga

Otse emaplaadile on küll jabur. Tahan suuremat ketast osta terve plate.

Ma ei väita et ta ei tule standardiks m.2 pesa, itx'i platedel on taga külg ka kuhu neid saaks panna. Aga lihtsalt isiklikult mulle meeldiks kui eraldi karbike.
Siin viimased uudised olid kus hakkavad juba 1,2 ja 3 terased SSD kettad tulema. Ma kardan et päris tükk aega need m.2 plaadile ära ei mahu.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 13:37:55 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Otse emaplaadile on küll jabur. Tahan suuremat ketast osta terve plate.
Miks nii? Ega me ei räägi siin ultrabookidest kus kõik emaplaadil kinni on. Kirjutasin ka enne, et: " Kellel on lisaks vaja lokaalset mahtu see paneb SATA kaudu." SATA pesad jääksid ikka alles.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 14:21:43 vasta tsitaadiga

ssd on täna ja tegelikult ka nähtavas tulevikus liiga kallis, et integreerida. väikse ja odava/aeglase ketta integreerimine ei pruugi ka edukas olla - kellel palju mahtu vaja pole, see kisab isegi väikse hinnalisa peale. kellel mahtu või kiirust vaja, kisab kasutatud lahenduse peale.

lisaks siis see osa, et mõnes kasutusmudelis (pisike server vms kettaintensiivne) võib (odav) ssd üsna kiirelt surra.

SilQ kirjutas:
Ma ei väita et ta ei tule standardiks m.2 pesa, itx'i platedel on taga külg ka kuhu neid saaks panna. Aga lihtsalt isiklikult mulle meeldiks kui eraldi karbike.
Siin viimased uudised olid kus hakkavad juba 1,2 ja 3 terased SSD kettad tulema. Ma kardan et päris tükk aega need m.2 plaadile ära ei mahu.
mul näiteks on itx plate kus tagaküljel on m.2 pesa. matx/atx platedel topitakse pesa, kuhu juhtub. peaks olema emaplaate pesaga nii esi-kui tagaküljel, lisaks siis on olemas pci-e kaardid m.2 pesaga.
512gb m.2 kettaid on reas olemas. 1tb kettaid on ka mingid tootjad juba kisanud (data iirc, loogilise sata baasil kettaid peaks teraseid ka olema). m.2 on pigem süsteemiketta thing kui storage ja 1-3tb ssd-d ilmselt lähiajal hinna pärast laiatarbekaubaks niikuinii ei saa.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 14:23:58 vasta tsitaadiga

Ma tuleviku ennustamisega ei tegele, kohvipaks ja klaaskuul las jääda teistele.

Osad jupid on juba integreeritud emaplaadile (int.video on juba aastaid näiteks, tänapäeval on küll pigem CPU sisse liikunud), loomulikult on alguses hinnad kõrgemad. Aga pikas plaanis igasugused vidinad pigem odavnevad. Hetkel on eraldisesisev ~30GB SSD enamvähem 1€/GB, kui nüüd "otse tootjal" osta, kui arvestada, et hinnad pigem odavnevad ja mahud kasvavad siis me räägime pigem mõnekümnest eurost siia-sinna. Nagu enne mainisin siis J1900'ga emaplaadid on täiesti arvestatav nišš.

Muidugi võib areng olla igas suunas. Aga noh - elu on näidanud, et iseehitajate valdkond kuivab kokku ja eelistatakse rohkem või vähem all-in-one lahendusi. Ning "kisajad" jäävad alati alles, ükskõik mis muudatusest me räägime. icon_smile.gif
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 14:40:01 vasta tsitaadiga

30gb ssd on hädiselt aeglane.
j1900 plate on 60€. paarkümmend € on oluline hinnavahe.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 14:44:05 vasta tsitaadiga

Oi, otse loomulikult on hädasid. icon_smile.gif Int.video ei kõlvanud ka algul muuks kui hädalahenduseks, Celeron oli pikka aega sõimusõna jne. Alati võib jääda mingisse malli ja karpi kinni, kõik uus/teistsugune on halb ja hirmutav. Raha ka pole.

Töötavad asjad on muidugi ka toredad, ei peagi kogu aeg midagi muutma või teistmoodi tegema. Elame-näeme. Panen enda poolt sellesse kohta punkti, pole enam "SSD versus HDD" niikuinii.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 09.12.2014 15:20:08 vasta tsitaadiga

londiste Üsna nõus. Süsteemi kettana võiks m2 küll areneda või isegi veel kiirem liides.
Massidesse võiksid minna suure mahulised SSD kettad mis ei aja nii võrd kiirust taga vaid mahtu, vabalt võib lugeda 300mb/sec.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 172, 173, 174 ... 264, 265, 266  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.