Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.2 (küsitlus möödasõidu võimaliku kiiruseületamise kohta) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 205, 206, 207 ... 438, 439, 440  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas möödasõidul ületad kiirust?
Ei, kiirus peab jääma karmilt lubatud piirkiiruse juurde
1%
 1%  [ 3 ]
Mõnikord läheb ca 5km/h üle
4%
 4%  [ 13 ]
Mõnikord läheb ca 10km/h üle
10%
 10%  [ 30 ]
Mõnikord läheb ca 15km/h üle
7%
 7%  [ 21 ]
Mõnikord läheb ca 20km/h üle
24%
 24%  [ 67 ]
Mõnikord läheb ca 30km/h üle
23%
 23%  [ 63 ]
Mõnikord läheb ca 40km/h üle
9%
 9%  [ 27 ]
Mõnikord läheb ca 50km/h üle
8%
 8%  [ 22 ]
Mõnikord läheb ca 70km/h üle
9%
 9%  [ 27 ]
hääli kokku : 273

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2014 18:33:49 vasta tsitaadiga

Juba naljateemas olemas see link.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.10.2014 20:38:16 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Aasta ema - http://www.postimees.ee/2942047/kutusevarguses-osalenu-ema-on-noutu-miks-politsei-noori-kuulirahega-kostitas

tule taevas appi

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 04.10.2014 21:43:07 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Eile hakkasin kesklinnas reguleeritud ülekäigurajal rohelise tulega sõiduteed ületama, autod juba kõik seisid, aga auttjalgode vahel laveeris jalgrattur, kes punast millekski ei pidanud ja peaaegu üle varvaste mul sõitis. Kas jalgratturitele sõiduteel samad reeglid-seadused ei kehtigi nagu autodele?

Meenutas kohe üht seika seoses sellega. Endalgi ükspunasega ületava linnuke kirjas.

Ootasin vasakpõõret (mustamäe teele oli vist) foori taga. Ise olin ka rattaga. Ma väga ei mõelnud mis paremal käel toimub ja kuna autode hääli polnud siis rohelisega sõitma hakates rohkem ei kontrollind, kui järsku silmanurgast üks sportsmen järsku mõõda tuhises meetri pealt umbes. Samas eks tal oli kõik juba peas paigas ja ohtu polnudki ehk, aga siiski ... masendav lihtsalt selline tuim kütmine thumbs_down.gif

Ei meeldi mitte selline asi - sellepärast kannatavad ka korralikud liiklejad. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2014 17:12:35 vasta tsitaadiga

Tuisu tänav pannakse nädalaks kinni. Uus kate või midagi enamat?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.10.2014 21:11:48 vasta tsitaadiga

kes tartus, aardla tänaval vahel sõidavad siis teadke, et muudetud on aardla/jalaka ristmiku liiklusskeemi. kõige olulisem on see, et kui vanasti sai välimisest reast "ette" söösta siis nüüd on välimine rida ainult jalakasse keeramiseks kui võru maanteelt juba üle oled sõitnud. jalaka ja aardla ristile on joonistatud ülekäigurada ning seal hakkavad olema ka foorid, seega vanal viisil paremalt lõikaja võib omale sitemal juhul inimese kapotile saada kui see liiga uljalt jalgrattaga või jala seal tallab ning vasakul oleva auto tagant teda õigel hetkel näha ei ole. rajad on pideva joonega maha joonitud seega lõikajad hakkavad "eksima" seal. märke aardla peal vist veel väljas ei olnud ja täna häälestati foore ristmikul.. foor ilmselt hakkab seal reguleerima seda, kas bussid saavad jalakast paremale või vasakule välja keerata.. igatahes see uus asi seal vajab tähelepanu ja harjumist.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2014 10:57:30 vasta tsitaadiga

http://majandus24.postimees.ee/2943949/keila-umbersoidule-tuleb-kolm-ringristmikku

Uued ringristmikud Keilasse thumbs_up.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2014 15:07:35 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
krt te vingute, mul on 9700 elanikuga keilas 6 ringi icon_lol.gif icon_lol.gif ja on kindel, et vähemalt paar tükki tuleb lähiajal veel juurde


HÕISSA!

kopp.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2014 15:22:21 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
dvd vader kirjutas:
krt te vingute, mul on 9700 elanikuga keilas 6 ringi icon_lol.gif icon_lol.gif ja on kindel, et vähemalt paar tükki tuleb lähiajal veel juurde


HÕISSA!

kopp.gif
Tule Rakverre...
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.10.2014 15:44:05 vasta tsitaadiga

LKits, mul on arvestus ammu juba sassis, paarkümmend juba koos?
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2014 15:49:14 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
LKits, mul on arvestus ammu juba sassis, paarkümmend juba koos?
Oot, loen kohe üle. Linnas sees + ~500m linnapiiril tuleb ikka jõhkralt kokku.

EDIT: Kui õigesti lugesin, siis 17.
Mul tuttav sõidab pea iga päev Pärnu-Paide-Idablokk ning täiega lõbus on veokaga tulla ja ringleda Rakvere linnaringil icon_biggrin.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
k-d.k
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2010




sõnum 06.10.2014 16:33:46 vasta tsitaadiga

See mis nad sinna tegid kust Vaalakeskusesse ja Sõmeru poole saab on veel mõnusalt kaldu ka. Kujutan ette, et veokiga Sõmeru poolt tulles talvel kiilasjääga on sealt tore üles sügada icon_smile.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2014 17:00:49 vasta tsitaadiga

Päris palju oli punane juba. Samas midagi ohtlikku polnud.

Link
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2014 17:05:46 vasta tsitaadiga

Kliima soojenemise tõkestamise nimel tuleb vahel patustada.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.10.2014 20:21:58 vasta tsitaadiga

ot:
http://www.postimees.ee/2944715/norga-kvaliteediga-teede-ehituse-jarelevalve-tahetakse-erafirmadelt-ara-votta
väga mõistlik tegevus thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2014 20:40:31 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Kliima soojenemise tõkestamise nimel tuleb vahel patustada.

Ega seal midagi hullu poleks, kui meil ka lubataks punasega parempööret sooritada. Olen kuulnud, et mõnes riigis tohib nii.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Starfield
HV kasutaja
Starfield

liitunud: 13.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2014 21:13:26 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
salatoimik kirjutas:
Kliima soojenemise tõkestamise nimel tuleb vahel patustada.

Ega seal midagi hullu poleks, kui meil ka lubataks punasega parempööret sooritada. Olen kuulnud, et mõnes riigis tohib nii.

http://en.wikipedia.org/wiki/Right_turn_on_red
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.10.2014 21:22:06 vasta tsitaadiga

meil on paljudes kohtades paremale pööramiseks eraldi rada, kus lihtsalt pead teed andma. sõpaka-vilde, sõpaka-tammsaare ja vastupidi.. tartus jõe-turu, kalda-luha.. kuniks meil lambad arvavad, et rohelisega välja võib sõita kui ristmik veel kinni on, ei maksa seda punasega keeramist lubada. enamus ei tea sedagi, et sedasi pööramisel jalakäijale teed andma peab.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2014 21:29:43 vasta tsitaadiga

ma vihkan seda kohta, kus peab keerama sõpruse puiesteelt sütiste teele paremale (esimene ristmik siis TTÜ ringi poolt tulles). eriti õhtuti, passid seal punase taga, et paremale pöörata, mingit liiklust kusagilt teisest suunast ei tule. ja siis kui roheliseks läheb, ikka mõni jalakäija astub vöötrajale ja pead veel ootama icon_lol.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 06.10.2014 22:44:33 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
ma vihkan seda kohta, kus peab keerama sõpruse puiesteelt sütiste teele paremale (esimene ristmik siis TTÜ ringi poolt tulles). eriti õhtuti, passid seal punase taga, et paremale pöörata, mingit liiklust kusagilt teisest suunast ei tule. ja siis kui roheliseks läheb, ikka mõni jalakäija astub vöötrajale ja pead veel ootama icon_lol.gif

Keera siis teisest otsast sisse.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 06.10.2014 22:46:18 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
meil on paljudes kohtades paremale pööramiseks eraldi rada, kus lihtsalt pead teed andma. sõpaka-vilde, sõpaka-tammsaare ja vastupidi.. tartus jõe-turu, kalda-luha.. kuniks meil lambad arvavad, et rohelisega välja võib sõita kui ristmik veel kinni on, ei maksa seda punasega keeramist lubada. enamus ei tea sedagi, et sedasi pööramisel jalakäijale teed andma peab.

Kusjuures on jah neid päris palju (narva mnt-mustakivi, mustakivi-laagna tee, mustakivi-peterburi jne) Seal kus ruumi on, on muidugi mõistlik teha paremale eraldi rida pööramiseks. Kesklinna poole jääb kahjuks ruumi vähemaks ja sinna neid radu juurde eriti tekitada ei saa. Pigem luua mingi spets märk icon_question.gif, mis lubaks pööret, mitte hakata igalpool seda lubama.
Iseasi on need fruktid, kes jäävad eraldi rajal seisma ja vahivad vasakut kätt seisvat foori ning ootavad pöördeks rohelist icon_lol.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2014 22:59:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Pigem luua mingi spets märk

see märk on täiesti olemas, valgusfoori lisasektsioon noolega. pärnu maanteel enne viadukti oli kesklinna poolt tulles ka otse roheline nool, samal ajal kui foor oli punane. thumbs_up.gif ma ei tea, kas praegu ka veel on
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.10.2014 23:00:33 vasta tsitaadiga

kus ruumi pole, toimub selle punase ajal enamasti midagi. kui liikluskoormus kannatab, lükatakse foorid ööseks välja. ikka suudavad maltsad tõnismäel ja tartus, võru / aardla ristis puruks sõita.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2014 15:19:34 vasta tsitaadiga

kas paremale keerates tuleb punase tule taga seisma jääda? Stoppjoon on vasakul enne risti... esimese pildi peal pole veel olemas tegelikult on, teises on näha.
icon_rolleyes.gif
https://www.google.ee/maps/@59.4350847,24.8371586,3a,75y,163.3h,78.77t/data=!3m4!1e1!3m2!1sIacuP09fg6eIS2JrhwpmQg!2e0?hl=en

https://www.google.ee/maps/@59.4364002,24.8281667,3a,75y,63.07h,94.51t/data=!3m4!1e1!3m2!1svX2zMaN59EPpcfkyFJf_NA!2e0?hl=en

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2014 15:36:26 vasta tsitaadiga

Ei, sellepärast see stoppjoon seal ongi.

https://www.riigiteataja.ee/akt/129062014031

§ 35, punktid 10, 11 ja 12

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2014 15:41:28 vasta tsitaadiga

Ei tule seisma jääda
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2014 15:46:29 vasta tsitaadiga

seda minagi mõtlesin ja panin koguaeg punasega üle, samas teised kõrvalreas seisid... ime et delfis veel videot pole, pani punasega üle!
icon_biggrin.gif
täna panime teisel lingil oleva risti kinni, sest ees autod seisid punase taga ja parempööret ka teha ei saanud...

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2014 15:48:23 vasta tsitaadiga

no teised ei oska sõita lihtsalt.
annad jalakäijatele teed muidugi
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2014 16:28:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:
§ 35 (11) Kui reguleeritav ülekäigurada tuleb ületada kõrvalepöörde lõpul, võib juht juhul, kui tema sõidusuunas pole stoppjoont või stoppjoonemärki, ülekäiguraja ületada, andes teed lubava fooritule ajal sõiduteed ületavale jalakäijale, jalgratturile ja tasakaaluliikurijuhile.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 07.10.2014 18:32:15 vasta tsitaadiga

Ma mäletan kui tartlased samal teemal vaidlesid. Siis küll raiuti, et pöörates peab seisma jääma.
Mu meelest oli samuti seal stopp-joon nii nagu Lasnas on.

Loodan, et valesti ei mäleta icon_confused.gif

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2014 19:12:40 vasta tsitaadiga

http://www.postimees.ee/2942047/kutusevarguses-osalenu-ema-on-noutu-miks-politsei-noori-kuulirahega-kostitas
icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 07.10.2014 19:39:53 vasta tsitaadiga

londiste, mis sellega on? Kas siit teemast pole veel läbi jooksnud see lugu?
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2014 20:03:30 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
http://www.postimees.ee/2942047/kutusevarguses-osalenu-ema-on-noutu-miks-politsei-noori-kuulirahega-kostitas
icon_smile.gif
Krimis tuleb see teema, pidavat ka kaadreid emast näidatama
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2014 20:31:46 vasta tsitaadiga

jägaja, liikluskultuur noh icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 07.10.2014 20:42:11 vasta tsitaadiga

Kusagil HV teemas oli pikk arutelu juba. Ilmselt polnud see siis liikluskultuuri oma. icon_wink.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 07.10.2014 20:58:32 vasta tsitaadiga

Naljad elust enesest
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajuNolk
HV veteran
ajuNolk

liitunud: 10.07.2003




sõnum 07.10.2014 21:00:35 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Ma mäletan kui tartlased samal teemal vaidlesid. Siis küll raiuti, et pöörates peab seisma jääma.
Mu meelest oli samuti seal stopp-joon nii nagu Lasnas on.

Loodan, et valesti ei mäleta icon_confused.gif

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7617786#7617786
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2014 21:05:27 vasta tsitaadiga

See ristmik on üldse veider. Paremale parklasse tohib punase korral pöörata stoppjoont ületades?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2014 21:51:41 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
See ristmik on üldse veider. Paremale parklasse tohib punase korral pöörata stoppjoont ületades?


Ei tohi.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2014 22:25:25 vasta tsitaadiga

Veider jah, kui foore ja stoppjooni vaadata siis on üks rist, aga kui tee keskel topeltjoont vaadata siis on kaks tükki, millest soinaste poolne on reguleerimata ja parklasse parempööret anna aga minna. Küsimus aga mida tähendab stoppjoon reguleerimata ristmikul kui see on peateele joonistatud?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 07.10.2014 22:40:54 vasta tsitaadiga

elukaz, näidet sinu olukorrast?
Parklast väljasõit ei ole ristmik ja pöördel tuleb nagunii kõikidele teed anda.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2014 22:47:22 vasta tsitaadiga

Parkla ei puutugi tegelt asjasse sest sinna saamiseks tuleb enne kõrvaltänavale keerata. Näide juba toodi, tuled elvast ja tahad paremale purksiputkasse minna, aga kuskil kaugel on üks foor mis näitab punast.
https://www.google.ee/maps/@58.3652021,26.7010969,3a,54.4y,70.67h,91.52t/data=!3m4!1e1!3m2!1sGT3UuVzF_MzqiPcApYo4gw!2e0

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 07.10.2014 22:49:27 vasta tsitaadiga

Foor on ülekäigu jaoks.
Sina pöörad enne ära. Ei pea stopppjoone taga seisma jääma.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2014 23:32:04 vasta tsitaadiga

Foor võib olla ülekäigu jaoks, aga stoppjoon on enne ristmiku ja stoppjoont punase tulega ületada ei tohi. Mis tähendaks justkui, et parem pööre sinna parklasse punase tulega ei ole lubatud.
Ajuvaba, if you ask me...

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 08.10.2014 00:23:59 vasta tsitaadiga

Mida värki, mehed (naised)?
Stoppjoon kehtib kas fooriga või vastava LM'iga.
See foor on ülekäigurajal. Mitte enne ristmikku icon_exclaim.gif

Ajaloost analoogne juhtum: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/ark-i-eksamineerija-tegi-ulekohut?id=10128194
https://www.google.ee/maps/@58.371963,26.717535,3a,75y,236.12h,86.84t/data=!3m4!1e1!3m2!1s61FM210adTwWcBcHyP15qg!2e0

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2014 00:52:18 vasta tsitaadiga

Ma pole enam üldse kindel, kas me samast ristmikustki räägime. Mina mõtlen nüüd juba seda.
Ning seal on stoppjoon enne parklasse pööramist ja pärast parklast välja-/sissesõitu on fooriga reguleeritud ülekäigurada.
Kui auto läheneb ristmikule siit edela poolt ( http://goo.gl/Lg47xi ), siis peab too igal juhul peatuma punase fooritule korral, kuna seal enne parklasse sissesõitu on stoppjooned ning stoppjoont tähistav liiklusmärk.
Väga pikk vahe jääb igatahes ning too, kes parklast välja keerab siis ei peagi punasega passima jääma? Hmm - see vist sellepärast nii tehtud, et umbe ei sõidetaks ning parklast välja pääseks?



salatoimik kirjutas:
http://goo.gl/maps/xnEs6 kui seal paremalt tulla (suurest-kaarest) ning pöörata kesklinna poole ning valgusfooris põleb punane siis võib minna või mitte seal (jalakäiatele on samal ajal roheline).

Paar korda seal burgeri putka parklas seisnud ning on 3 tüüpi sõitjaid.
1. keerab ära ja paneb punase foori alt läbi kesklinna poole
2. keerab ära ja jääb seisma rohelist ootama
3. ootab kuni roheliseks läheb, rivi möödub ja siis keerab.

Milline lahendus seal siis kõige õigem nagu oleks icon_rolleyes.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2014 06:53:48 vasta tsitaadiga

esmane keeramine on ikkagi Riia tänavast Suur-Kaare tänavasse icon_rolleyes.gif . Parklasse saab alles Suur-Kaare tänavast keerata
_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 08.10.2014 08:37:27 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Ma pole enam üldse kindel, kas me samast ristmikustki räägime. Mina mõtlen nüüd juba seda.
Ning seal on stoppjoon enne parklasse pööramist ja pärast parklast välja-/sissesõitu on fooriga reguleeritud ülekäigurada.
Kui auto läheneb ristmikule siit edela poolt ( http://goo.gl/Lg47xi ), siis peab too igal juhul peatuma punase fooritule korral, kuna seal enne parklasse sissesõitu on stoppjooned ning stoppjoont tähistav liiklusmärk.
Väga pikk vahe jääb igatahes ning too, kes parklast välja keerab siis ei peagi punasega passima jääma? Hmm - see vist sellepärast nii tehtud, et umbe ei sõidetaks ning parklast välja pääseks?

salatoimik kirjutas:
http://goo.gl/maps/xnEs6 kui seal paremalt tulla (suurest-kaarest) ning pöörata kesklinna poole ning valgusfooris põleb punane siis võib minna või mitte seal (jalakäiatele on samal ajal roheline).

Paar korda seal burgeri putka parklas seisnud ning on 3 tüüpi sõitjaid.
1. keerab ära ja paneb punase foori alt läbi kesklinna poole
2. keerab ära ja jääb seisma rohelist ootama
3. ootab kuni roheliseks läheb, rivi möödub ja siis keerab.

Milline lahendus seal siis kõige õigem nagu oleks icon_rolleyes.gif


Foor ja stoppjoon kehtivad ainult ülekäigu raja nö ületajatele. Kui sa oled esimesel rajal siis võid sealt ära keerata.
Kui sa oled autojuht, kes pöörab sealt burksiputka poolt Riia mnt'le, siis annad sa vajadusel jalakäijatele teed (see kohustus on niikuinii LS'i järgi) ja kütad minema.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anduke88
Kreisi kasutaja
anduke88

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2014 09:56:03 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Parkla ei puutugi tegelt asjasse sest sinna saamiseks tuleb enne kõrvaltänavale keerata. Näide juba toodi, tuled elvast ja tahad paremale purksiputkasse minna, aga kuskil kaugel on üks foor mis näitab punast.
https://www.google.ee/maps/@58.3652021,26.7010969,3a,54.4y,70.67h,91.52t/data=!3m4!1e1!3m2!1sGT3UuVzF_MzqiPcApYo4gw!2e0


Riia tänav - Suur Kaar - Nikolai Lunini ristmik.

Antud kohas sõites, tehes Riia tänavalt parempööret-kui olen jäämas 1. reas esimeseks autoks punase süttides ja soovin parempööret teha burksiputka juurde, siis teen selle pöörde. Sest minu jaoks on selles suunas keelav tuli alles pärast "ristmikku". Antud ristil tehakse samas suunas teises reas punasega vasakpööret Ümera poe ette.

Tulles ise sealt paremalt burksi putka juurest:
1. tehes vasakpööret Riia tänavale, Lõunaka poole- asi selge. Ootan kuni punane sütib ja saad teha manöövri ära-
2. tehes parempööret Riia tänavale, kesklinna suunas- ??? Mis siin? Mina olen kuidas kunagi- kui üksi, olen jäänud foori taha seisma. Mitu parempöörajat, oleme läbi sõitnud. Mintu autot minu ees samuti parempööret, oleme ka punase alt läbi sõitnud. Punase alt läbi - jalakäijad ülekäigurajal loomulikult üle lasta (kui neil roheline).

Siin ongi kaks küsimust, et kas tohib teha vasak-parempööret Riia tänavalt enne punase tulega foori, sõites selleks üle jämeda stoppjoone (kas burki putka poole paremale, või Ümera poe juurde vasakul).
Ja kui teha parempööre burksiputka juurest või vasakpööre Ümera poe eest, (mõlemal suund kesklinna poole), kas peab punase foori taga Riia tänaval seisma jääma või võib punase alt läbi lasta, lastes muidugi esmalt jalakäijad üle, kui neid seal on?
-e-
Ahah, juba eelmine vastas. See on see, kui jätad akna kirjutamiseks vääääga kauaks lahti.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2014 10:38:37 vasta tsitaadiga

Viljandis sama asi Riia mnt. Selveri parklast välja sõites.

Otse liikujad jäävad stoppjoone taha (Tartu Riia tänav), kõik pöörajad pööravad. Lõunast tulevad keeravad Suur-Kaarde ja Nikolai Luninisse ja nendelt tänavatelt Riia tänavale ning otse liikujad risti üle Riia tänava. Muidugi pöörajad annavad teed jalakäijatele.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2014 11:50:36 vasta tsitaadiga

No see ongi üks suhteliselt haige olukord, kuna paremale pööre on pööre parklasse ehk ei ole ristmik (kuigi parklast välja keerates on anna-teed märk).

AGA!
tsitaat:
Liiklusseadus § 58 (3) Foori või reguleerija keelava märguande korral peab juht seisma jääma stoppjoone või stoppjoonemärgi ees. Selle puudumisel võib jalakäijat takistamata sõita kuni lõikuva sõidutee ääreni.


Loomulikult, mina isiklikult pööraksin paremale ka punase tulega. Rakveres on üks enamvähem samalaadne koht Grossi Turukaubamaja ees, kus otse minnes jõuab bussijaamani, aga parema pöördega saab kaubamaja taha parklasse.
http://goo.gl/J3J7fj

Mina olen sinna paremale, parklasse pööramisel, punasega läinud. Eks kui trahvi kunagi peaksin saama, siis politsei harib mind.

softis kirjutas:
LKits kirjutas:
Ma pole enam üldse kindel, kas me samast ristmikustki räägime. Mina mõtlen nüüd juba seda.
Ning seal on stoppjoon enne parklasse pööramist ja pärast parklast välja-/sissesõitu on fooriga reguleeritud ülekäigurada.
Kui auto läheneb ristmikule siit edela poolt ( http://goo.gl/Lg47xi ), siis peab too igal juhul peatuma punase fooritule korral, kuna seal enne parklasse sissesõitu on stoppjooned ning stoppjoont tähistav liiklusmärk.
Väga pikk vahe jääb igatahes ning too, kes parklast välja keerab siis ei peagi punasega passima jääma? Hmm - see vist sellepärast nii tehtud, et umbe ei sõidetaks ning parklast välja pääseks?

salatoimik kirjutas:
http://goo.gl/maps/xnEs6 kui seal paremalt tulla (suurest-kaarest) ning pöörata kesklinna poole ning valgusfooris põleb punane siis võib minna või mitte seal (jalakäiatele on samal ajal roheline).

Paar korda seal burgeri putka parklas seisnud ning on 3 tüüpi sõitjaid.
1. keerab ära ja paneb punase foori alt läbi kesklinna poole
2. keerab ära ja jääb seisma rohelist ootama
3. ootab kuni roheliseks läheb, rivi möödub ja siis keerab.

Milline lahendus seal siis kõige õigem nagu oleks icon_rolleyes.gif


Foor ja stoppjoon kehtivad ainult ülekäigu raja nö ületajatele. Kui sa oled esimesel rajal siis võid sealt ära keerata.
Kui sa oled autojuht, kes pöörab sealt burksiputka poolt Riia mnt'le, siis annad sa vajadusel jalakäijatele teed (see kohustus on niikuinii LS'i järgi) ja kütad minema.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.2 (küsitlus möödasõidu võimaliku kiiruseületamise kohta) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 205, 206, 207 ... 438, 439, 440  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.