|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
23.09.2014 23:53:42
|
|
|
mul seda lehte ei ava
õnneks sain juba sisu kasutaja woox2k kaudu teada
HV töötab probleemideta
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
24.09.2014 00:47:20
|
|
|
Selleks korraks on vist asi lahendatud. Ikkagi kuidagi palju ulatuslikke katkestusi viimase paari päevaga olnud, masinad hakkavad ülemüümisest märku andma?
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
24.09.2014 00:49:37
|
|
|
| woox2k kirjutas: |
| Ikkagi kuidagi palju ulatuslikke katkestusi viimase paari päevaga olnud, masinad hakkavad ülemüümisest märku andma? |
Elisa pole pikka aega plaanilisi hooldustöid ka teostanud, viimane oli vist kevadel.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kraaks
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
24.09.2014 01:57:12
|
|
|
oli jah kamm, eesti lehed olid ok.
HV-perfektne.
juhtub ikka, loodame
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
24.09.2014 17:50:40
|
|
|
| Elisa 4G nett on küll paras jama, lubati et kui andmemahtu 50GB on ületatud, siis kuu alguseks on kõik korras...aga ei oota tühja, samalajal teist netti kasutades....
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
24.09.2014 18:12:54
|
|
|
Elisas on ju 30 päeva see periood. Mitte ei nulli ennast kuu alguses.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kermz
HV vaatleja
liitunud: 02.09.2012
|
25.09.2014 21:57:37
|
|
|
Tere
oleks endal ka siis plaan natukese aja pärast elisa see kõige uhkem internet võtta, kas see tasub ära ja mis ping on sellel, ise kasutaks rohkem tõmbamiseks ja mängimiseks.
Tänud
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
25.09.2014 22:16:10
|
|
|
Vaata kasutaja tahanteada postitusi siin teemas, teste ja muud infot on rohkem kui lugeda jõuab
Aga üldiselt pead oma peamises asukohas levi ja kiirust testima, oma kogemustest võin öelda, et ringi liikudes toimib EMT paremini, aga Elisa kannatab ka kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
25.09.2014 22:38:12
|
|
|
| kermz kirjutas: |
Tere
oleks endal ka siis plaan natukese aja pärast elisa see kõige uhkem internet võtta, kas see tasub ära ja mis ping on sellel, ise kasutaks rohkem tõmbamiseks ja mängimiseks.
Tänud |
Algul tee kindlaks kui hea levi Elisal sinu asukohas on ning kuidas on lood koormusega.
Ooteaeg (ping) on hea levi korral riigisisesse võrku keskmiselt 30-35ms.
Spoiler 
Pinging www.ee [194.106.111.42] with 32 bytes of data:
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=37ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=24ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=43ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=39ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=36ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=40ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=32ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=29ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=27ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=25ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=23ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=41ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=18ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=36ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=33ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=31ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=29ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=29ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=25ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=23ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=21ms TTL=55
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kermz
HV vaatleja
liitunud: 02.09.2012
|
25.09.2014 22:52:21
|
|
|
| Hetkel on endal EMT 4G see 16 eurone pakett, ping on stabiilselt 40-50. Kas Elisal on siis parem ühendus või halvem?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ViskeRelv
HV Guru

liitunud: 24.02.2004
|
25.09.2014 23:12:51
|
|
|
| Keilas on 4G võrgus Elisal 13€ Mint ping kuskil 20-40 vahel.
|
|
| Kommentaarid: 188 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
168 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
25.09.2014 23:15:04
|
|
|
Loe, mis sulle räägitakse. Mobiilne ühendus pole juhe, millega enamvähem igal pool stabiilne kvaliteet on vaid sõltub asukohast. Kas Elisa parem või halvem on, sõltub samuti sinu asukohast. Umbes sama teema, et jaluta läpakaga aeda või veel kaugemale ja näed, et koduse wifi kiirus on hoopis midagi muud kui toas
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
26.09.2014 07:10:16
|
|
|
| Minu arvamus Tartus on, et üliõpilaste piirkonnas pole mõtet üle 8 mega ühendust võtta - isegi 4G näitab päris tihti 4-6 mega, varem jooksis piirajasse või natuke üle.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
26.09.2014 09:09:55
|
|
|
| kermz kirjutas: |
| Hetkel on endal EMT 4G see 16 eurone pakett, ping on stabiilselt 40-50. Kas Elisal on siis parem ühendus või halvem? |
Millega sa pingi testid ja mis seadmes?
rusikareeglid, samades võrgu tingimustes:
1) telefonis testides see aeglasem, telefonid on lahjemad. St mitte võrk, aga seade paneb piirid. Näiteks kui sul sees speedtest äpp, millega mõõdada ka pingi
2) arvutiga testides sisseehitatud modemi või USB modemiga kiireim variant.
3) erinevad seadmed üle wifi (st nutitelefon hotspotina või siis 4G ruuter, mille külge end haagid miski muu seadmega millega mõõdad) on ka uimasemad
Lihtsalt WiFi lisab latentsust
Ehk alati ütle, kuidas sa testid sest sinu tulemus sellest kinni.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
matik
HV kasutaja
liitunud: 28.05.2008
|
27.09.2014 19:59:06
|
|
|
Kas kellelgi on infot Elisa 4G Maximum paketi piiramise kohta?
Mingi aeg sai võetud tähtajaline pakett, esimene aasta oli ok: kiirus 20-30Mbit max, 4G ja 4 pulka (kasutan suundantenni, aga majas sees, läbi pakettakna)
Suvest aga ei võta pulk kordagi enam 4G ette, ainult WCDMA. Suunatud täpselt samasse kohta. Samas olen suurendanud netimahtude osas tarbimist, enne oli ca 70-100G kuus, nüüd ikka tuleb 200G vahest ka ära.
Seega - on kellelgi kogemust, kas ka Maximum "piiramatut" paketti forsseeritakse reaalselt 4G võrgust välja tarbimise järgi?
Peaks ilmselt testi tegema, tuttaval laskma võtta teise 4G SIM kaardi elisast testiperioodiks, 7 päeva ning lükkama selle sisse netipulka.
Kui 4G võtab taha siis on keiss selge ning minek tarbijakaitsesse või kohtusse - tõendeid on vaja ainult koguda, sellest peaks piisama...
Hakkab tekkima tunne, et mida krdit ma maksan 40 euri kuus mingi viimase aja 5Mbps ühenduse eest, mille ping 200-500ms nii kui paar paketti õhus liigub... Kui meil kodus keegi ei kasuta netti, saan tõesti jah pingi 30-35ms, aga mis kasu sellest - kui lapsed juutuubi koguaeg vahivad?
viimati muutis matik 27.09.2014 21:44:27, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
27.09.2014 20:03:08
|
|
|
| Ootan huviga tulemust.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mega
HV Guru

liitunud: 12.02.2004
|
27.09.2014 20:51:23
|
|
|
hmm, ise olen ka 300+ tarbinud ja pole nagu probleemi. Õigemini need probleemid, mis on, seotud ikka üldise koormusega. Näiteks laupäeva õhtuti venib ka 4G. Samas hommikuti lendab kui lind. Aga et 4G võrku ei lasta, seda pole nagu olnud. Ehk peaksid ikka kõne tegema ja kurtma.
_________________ - censored - |
|
| Kommentaarid: 270 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
237 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
27.09.2014 21:10:43
|
|
|
| matik kirjutas: |
Kas kellelgi on kogemust Elisa 4G Maximum paketi piiramise kohta?
Mingi aeg sai võetud tähtajaline pakett, esimene aasta oli ok: kiirus 20-30 max, 4G ja 4 pulka (kasutan suundantenni, aga majas sees, läbi pakettakna)
Suvest aga ei võta pulk kordagi enam 4G ette, ainult WCDMA. Suunatud täpselt samasse kohta. Samas olen suurendanud netimahtude osas tarbimist, enne oli ca 70-100G kuus, nüüd ikka tuleb 200G+ ära.
On kellelgi kogemust, kas ka Maximum "piiramatut" paketti forsseeritakse reaalselt 4G võrgust välja tarbimise järgi?
Peaks ilmselt testi tegema, tuttaval laskma võtta teise SIM kaardi elisast testiperioodiks, 7 päeva ning lükkama selle sisse netipulka.
Kui 4G võtab taha siis on keiss selge ning minek tarbijakaitsesse või kohtusse...
Hakkab tekkima tunne, et mida krdit ma maksan 40 euri kuus mingi 5Mbps ühenduse eest, mille ping 200-500ms nii kui paar paketti õhus liigub... Kui meil kodus keegi ei kasuta netti, saan tõesti jah pingi 30-35ms, aga mis kasu sellest - kui lapsed juutuubi koguaeg vahivad?  |
Aga miks sa seda USB-pulka LTE-sse ei "lukusta", ilma lukustamata peabki ta sul töötama ka 3,5G-s, kuna Elisa lahterdab ka 3,5G HSPA+ ja 3,5G DC-HSPA+ samuti selle ulmelise nime 4G alla, mitte üksnes LTE.
Üks vöimalus on see, et saatemastis olev LTE-antenn on mingisse teise suunda suunatud ja nüüd jääb signaal liiga nörgaks.
Korralikuks tööks vajad ikkagi signaaltugevust vähemalt -80dB. Igasugu kehevemate signaalide korral, näiteks juba -90...-100dB korral ei peagi see ühendus niiväga korralikult püsima ja alla -100...-110 dB ei hakatagi seda ühendust enam tekitama.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matik
HV kasutaja
liitunud: 28.05.2008
|
27.09.2014 22:39:15
|
|
|
Oh sa püha lihtsameelsus ja iseenda lollus... Nagu ikka, kui küsimus on küsitud, siis lahendus tuli iseenesest.
Kasutan pulka nimelt AF23 routeriga, millel seadetest ei saa kuskilt lukustada LTE võrgu peale.
Piisas aga sellest, et võtta pulk välja, siis ühenduda sellega Windowsi masinast ning forsseerida see LTE peale "Elisa m-internet" tarkvarast.
Ilmselt olin ma seda teinud aasta tagasi, aga mingil põhjusel olid need seaded resetitud (äkki voolukatkestused suvel vms).
Peale sellist kavalat toimingut, toppides see tagasi AF23 ruuterisse, LTE hopsti ees. Levi on siiski nõrgem kui vanasti - ainul 1 pulgake (ilmselt sellepärast ta ilma LTE lukuta WCDMA peale tahtiski minna), aga isegi 1 pulgaga annab 20Mbps downloadi ja 40ms pingi (samal ajal juba juutuubimine ja download 10Mbps sek käimas) - no see on juba teine tera, kui see WCDMA ehk 3,5G nikerdis kus ping käis lakke pidevalt.
Antagu andeks mulle internetijumalate poolt Elisa sõimamise eest.
Tänud tagasiside eest kõigile, hea teada, et ka 300GB puhul ei ole piirama hakatud...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kanamana
HV kasutaja

liitunud: 30.07.2010
|
29.09.2014 09:37:53
|
|
|
| Mind endiselt huvitab miks mul on download speed 3-5Mbs kui upload ei ole kunagi alla 15Mbs. Levi on 3 pulka ja RSSI on 70dBi kanti. Kui upload juba nii kõrge on siis levi pärast ei tohiks download nii madal olla? Suht veider on see, enne maksin 13eur kuus 7mb downloadi eest ja sain vahest isegi 8 kätte. Nüüd maksan 40 eur piiramatu eest ja saan vaevu 3-4Mbs kätte.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alpha
HV veteran

liitunud: 04.12.2002
|
29.09.2014 12:22:12
|
|
|
| sõpakal on veel mitu kohta, kus on E
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
29.09.2014 15:23:39
|
|
|
| kanamana kirjutas: |
| Mind endiselt huvitab miks mul on download speed 3-5Mbs kui upload ei ole kunagi alla 15Mbs. Levi on 3 pulka ja RSSI on 70dBi kanti. Kui upload juba nii kõrge on siis levi pärast ei tohiks download nii madal olla? Suht veider on see, enne maksin 13eur kuus 7mb downloadi eest ja sain vahest isegi 8 kätte. Nüüd maksan 40 eur piiramatu eest ja saan vaevu 3-4Mbs kätte. |
Kas on Elisa süsteemis viga või on teenus ülemüüdud, saatja ülekoormatud.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mega
HV Guru

liitunud: 12.02.2004
|
29.09.2014 15:31:56
|
|
|
| hendrik32 kirjutas: |
| kanamana kirjutas: |
| Mind endiselt huvitab miks mul on download speed 3-5Mbs kui upload ei ole kunagi alla 15Mbs. Levi on 3 pulka ja RSSI on 70dBi kanti. Kui upload juba nii kõrge on siis levi pärast ei tohiks download nii madal olla? Suht veider on see, enne maksin 13eur kuus 7mb downloadi eest ja sain vahest isegi 8 kätte. Nüüd maksan 40 eur piiramatu eest ja saan vaevu 3-4Mbs kätte. |
Kas on Elisa süsteemis viga või on teenus ülemüüdud, saatja ülekoormatud. |
Teenus on üle müüdud. Kogen teatud aegadel sama probleemi. Täiesti tavaline, et uploadi on rohkem kui downloadi. Paraku paremat pole ka võtta kui maht on määrav...
_________________ - censored - |
|
| Kommentaarid: 270 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
237 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
30.09.2014 20:29:57
|
|
|
Elisa ülemüümiskampaania käib täie hooga ka minu piirkonnas, maagiline allalaadimis/üleslaadimiskiiruste suhe on nüüd üleslaadimise kasuks ning seda veel piiranguga.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
01.10.2014 00:24:39
|
|
|
| kanamana kirjutas: |
| Mind endiselt huvitab miks mul on download speed 3-5Mbs kui upload ei ole kunagi alla 15Mbs. Levi on 3 pulka ja RSSI on 70dBi kanti. Kui upload juba nii kõrge on siis levi pärast ei tohiks download nii madal olla? Suht veider on see, enne maksin 13eur kuus 7mb downloadi eest ja sain vahest isegi 8 kätte. Nüüd maksan 40 eur piiramatu eest ja saan vaevu 3-4Mbs kätte. |
Ülemüümine, nagu eelnevalt mainitud aga samas võib vabalt ka levis asi olla. Enda katsetused on näidanud, et kehva 4G levi puhul kukub allalaadimiskiirus tunduvalt rohkem, kui üleslaadimiskiirus.
Levipulgad ja RSSI (mille järgi levipulgad võetakse) ei tähenda reaalsete kiiruste juures eriti midagi. RSRP on kohati isegi tähtsam ja tasuks sellele pilk peale visata. Ise kunagi mereääres proovisin, kus oli 2 4G masti otsenähtavuses (ja ilmselt ka samal sagedusel) RSSI oli mingi -60 ja levipulkasi 4, samas RSRP oli -100 ringis ja netti läbi ei tulnud. Samas kodus kasutan samuti ühte nendest mastidest ja teine jääb metsa varju, RSSI on -65, RSRP on -80 ja kiirused ~44/24
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kraaks
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
08.10.2014 18:37:16
|
|
|
näh, endise emt-i pedena kiitus elisa-le
Staatiline ip, 4g, piiramatu maht, ka torrentil.
mis sa hing veel tahad, 50 EUR-i kuskil kuus.
kallis? muidugi kallis, aga ainuke võimalus.
Elagu Elisa.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
08.10.2014 18:46:36
|
|
|
| kraaks kirjutas: |
näh, endise emt-i pedena kiitus elisa-le
Staatiline ip, 4g, piiramatu maht, ka torrentil.
mis sa hing veel tahad, 50 EUR-i kuskil kuus.
kallis? muidugi kallis, aga ainuke võimalus.
Elagu Elisa. |
Palju sa staatilise IP eest juurde maksad paketile?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kraaks
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
08.10.2014 19:05:41
|
|
|
| ma praegu arvet ei näe, kuskil 6 eur.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
robis00
HV vaatleja
liitunud: 25.01.2011
|
10.10.2014 17:27:11
|
|
|
probleem. huawei e3276 pulk tp-link mr3240 ruuter ühendatud desktopiga kaabli kaudu on kõik ok, traadita ühendus telefoniga kõik ok, lisaks üks vanem delli süler ka kõik korras ja kui ühendan uuema delli süleri teeb ruuter restardi. oska keegi aidata?
(ruuter v2 on vastava pulga tugi olemas tehtud ka fw update)
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wiinanina
HV kasutaja
liitunud: 27.02.2003
|
10.10.2014 22:54:46
|
|
|
| robis00 kirjutas: |
probleem. huawei e3276 pulk tp-link mr3240 ruuter ühendatud desktopiga kaabli kaudu on kõik ok, traadita ühendus telefoniga kõik ok, lisaks üks vanem delli süler ka kõik korras ja kui ühendan uuema delli süleri teeb ruuter restardi. oska keegi aidata?
(ruuter v2 on vastava pulga tugi olemas tehtud ka fw update) |
On selline kooslus. Töötas normaalselt. Mingil ajal leidsin, et uus soft ilmunud.
Kui panin selle aasta märtsi firmware siis teeb suvalistel aegadel restarte. Mitmeid kordi päevas.
Panin tagasi eelmise aasta märtsi variandi.
Restardid kadusid.
V6rk on küll EMT.
Softi leiab http://www.tp-link.fi/support/download/?model=TL-MR3420&version=V2#tbl_j
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PTC
HV kasutaja
liitunud: 27.03.2003
|
10.10.2014 23:30:46
|
|
|
| on küll wrt54g ddwrt mini softiga. Sama probleem vana delliga ok, uuema delliga ruuter pidevalt restartis. Netist uurides pidid need uuemate delli'de wifi kaardid vanemaid ruutereid segadusse ajama. ruuteri softi update aitas.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
robis00
HV vaatleja
liitunud: 25.01.2011
|
11.10.2014 13:41:07
|
|
|
| wiinanina kirjutas: |
| robis00 kirjutas: |
probleem. huawei e3276 pulk tp-link mr3240 ruuter ühendatud desktopiga kaabli kaudu on kõik ok, traadita ühendus telefoniga kõik ok, lisaks üks vanem delli süler ka kõik korras ja kui ühendan uuema delli süleri teeb ruuter restardi. oska keegi aidata?
(ruuter v2 on vastava pulga tugi olemas tehtud ka fw update) |
On selline kooslus. Töötas normaalselt. Mingil ajal leidsin, et uus soft ilmunud.
Kui panin selle aasta märtsi firmware siis teeb suvalistel aegadel restarte. Mitmeid kordi päevas.
Panin tagasi eelmise aasta märtsi variandi.
Restardid kadusid.
V6rk on küll EMT.
Softi leiab http://www.tp-link.fi/support/download/?model=TL-MR3420&version=V2#tbl_j |
tänan! panin vana softi peale ja siiamaani töötab laitmatult.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killzone88
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.05.2006
|
11.10.2014 15:34:36
|
|
|
Sain ka läbi raskuste endale staatilise ip ja pordid lahti,maksab 6 eurot kuu.
Muidugi peab ruuter olema ,et saaks porte suunata.Mul on Huawei af23.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kraaks
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
12.10.2014 20:25:41
|
|
|
| ma panin nö. topelt ruuteri, seal sehkendan ja muudan dns_i jne.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markspoiss
HV veteran

liitunud: 10.12.2002
|
13.10.2014 22:39:27
|
|
|
teab keegi öelda kuidas sellel huiaveil b593 see väline antenn tööle saada? Ja kas seal alternatiivina muud antenni saab kasutada mis sinna otsa istub? või ei tule kõnealla? näiteks wifi antenn?
tänud!
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RaidoR
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2006
|
14.10.2014 09:50:27
|
|
|
| wifi antenn püüab ikka teisi sagedusi, mitte 3g/4g omasid.
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wezz
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2008
|
18.10.2014 01:33:21
|
|
|
| Kas keegi oskaks aidata seoses mobiilse internetiga? Probleem seisneb selles, et kiirused ei ole stabiilsed ja ei vasta lubatud kiirustele. Tellisin 15mbps MiNT mobiilis paketi, aga seni suurim saavutatud kiirus speedtest.net kaudu on olnud DL 8mbps (enamasti download 4-5 mbps kanti, upload ~2.5 - 3 mbps). Mis võib seda põhjustada? Elisa kodulehe järgi peaks olema 3G levi olema väga hea.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
18.10.2014 08:24:56
|
|
|
| wezz kirjutas: |
| Elisa kodulehe järgi peaks olema 3G levi olema väga hea. |
Reklaamiohver...
Ole õnnelik nende kiiruste üle, mul oli piiramatuga 1,5 alla ja 0,6 üles
Seal ka kõige tüütum teenindus - seleta neile pikalt miks sulle ikka nende pakett ei sobi
Ütlesin, et ju mul siis kehv mobla, aga EMT kiirus on oluliselt parem.
Pärnu kandis oli 4G Elisal tegelikult päris ok. Kiiruse suhtes, levi Saaremaale sõites oli ikka on ja ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p3000
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.09.2008
|
18.10.2014 08:41:05
|
|
|
kasutusel uus Nokia 635 4G (139.-) ja wifi hotsp Lenovo tahvlile (79.-).
üle Eesti olen testinud kiiruseid.
ruuter ee kaudu olen saanud tahvliga allalaadimise vahemikus 15 Mbit/sec- 49 Mbit/sec
keskmiselt nii 35 Mbit/sec.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
19.10.2014 16:44:56
|
|
|
see speedtest.net test paneb pada ka allalaadimisega. ei näita mul üle 2 MB/s, kuigi reaalselt kui midagi alla laen tuleb ~ 3,5MB/s
ruuter.ee tundub vähe täpsem selle koha pealt (vähemalt enam vähem samasse auku on need kiirused millega stiimis mängud alla liiguvad)
Kulunud aeg - 0.304 sekundit
Saadetud andmed - 1048576 baiti
27572878.9 bit/sec
26926.6 Kbit/sec
26.3 Mbit/sec
3365.8 KB/sec
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
24.10.2014 16:48:59
|
|
|
| Dijital kirjutas: |
| Suvel puhkusel maal olles oli mul ka ilge kammaijaa. Lähima masti küljest (ca 1km) visati mind järjepidevalt välja kaugemate mastide külge (3km ja 8km) ning loomulikult istusin ma nende küljes 2G võrgus. Ja nii 2 nädalat jutti kuni puhkus läbi sai. Vahel sai tunnike 3G võrgus olla ja siis viskas minema ja mitu tundi 2G peal teite mastide küljes. Vahel kui kohaliku masti külge sai, siis oli ilusti kiirus maksimaalne ning 10 mindi pärast visati jälle minema. Lukustada 3G võrku ei saanud, sest siis olin täiesti ilma levita, vaid hädaabi numbri helistamise võimalus. Kribasin neile kirja ja helistati lausa kaks korda tagasi, selle eest kiitus vähemalt. Nende väitel kontrolliti masti 2 korda paari päevaste vahedega ja olla kõik korras neil. Siis sain võimaluse testida ka teise seadmega enda SIM-i. Täpselt sama lugu, algul on lähedal asuvas mastis 3G ja siis hetke pärast visati kuhugi kauge masti külge 2G peale. Kirjutasin seejärel ka sellest, et sain proovida teise seadmega ning täpselt sama lugu. Seepeale tuleb vastu kiri, et proovige mõne teise seadmega :/. |
Njaa. Jälle sama jama hakkab pihta. Eilne päev tundus olema ok. Minu SIM on persona non grata siin. Samas Mindi pulk töötab normaalselt.
_________________ OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6 |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Erlendl8
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2011
|
26.10.2014 14:10:05
|
|
|
Siiski pole ma sellest "kumulatiivsest" aru saanud. Kui tirin üks päev näiteks 5gb siis läheb graafikusse selle päeva peale +5gb kasutamist?
_________________ asdf |
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
26.10.2014 14:14:28
|
|
|
| Mulle tundub, et see on kuidagi umbes nagu auto keskmise kütusekulu näitamine, et eelnev kasutus mõjutab näitu veel päris pikalt, kuid mida vanemad andmed, seda väiksem on nende kaal vms. Pole viitsinud täpsemini süveneda, kuna kasutan kuus oluliselt vähem kui 50GB.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
27.10.2014 22:07:29
|
|
|
Kui kasutad täna 5GB, siis see lisatakse sinna "potti" juurde. Kuu aja pärast lahutatakse "potist" 5GB.
edit:
Põhimõtteliselt on piirang ikkagi 50GB/kuu, aga arvestus pole kalendrikuu järgi.
Iga kasutatud andmeühik "vabaneb" 30 päeva pärast.
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kermz
HV vaatleja
liitunud: 02.09.2012
|
30.10.2014 19:51:38
|
|
|
Tere
Tahaks tagasisidet inimestelt kes kasutavad seda kõige vingemat Elisa 40 eurist internetti
Kas sellega saab mängida ja kuidas pingiga on?
Tänud!
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
30.10.2014 20:11:38
|
|
|
| kermz kirjutas: |
Tere
Tahaks tagasisidet inimestelt kes kasutavad seda kõige vingemat Elisa 40 eurist internetti
Kas sellega saab mängida ja kuidas pingiga on?
Tänud! |
Pakett ei tohiks ooteaega ehk pingi mõjutada, võrk on kõigil sama.
Eestisisene ooteaeg on keskmiselt 30ms, kõigub 20-40 vahel, aga eks see olene ka võrgu koormusest, levi tugevusest jne.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kermz
HV vaatleja
liitunud: 02.09.2012
|
30.10.2014 20:21:25
|
|
|
| hendrik32 kirjutas: |
| kermz kirjutas: |
Tere
Tahaks tagasisidet inimestelt kes kasutavad seda kõige vingemat Elisa 40 eurist internetti
Kas sellega saab mängida ja kuidas pingiga on?
Tänud! |
Pakett ei tohiks ooteaega ehk pingi mõjutada, võrk on kõigil sama.
Eestisisene ooteaeg on keskmiselt 30ms, kõigub 20-40 vahel, aga eks see olene ka võrgu koormusest, levi tugevusest jne. |
Aga kas te oskate võrrelda Elisa 3G ühendust ja 4G ühendust, kas ikka 4G ühendus on stabiilsem võrreldes 3G-ga
Ega see 4G ei viska vahepeal lambist 200-400 pingi peale?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
30.10.2014 20:30:34
|
|
|
| kermz kirjutas: |
| hendrik32 kirjutas: |
| kermz kirjutas: |
Tere
Tahaks tagasisidet inimestelt kes kasutavad seda kõige vingemat Elisa 40 eurist internetti
Kas sellega saab mängida ja kuidas pingiga on?
Tänud! |
Pakett ei tohiks ooteaega ehk pingi mõjutada, võrk on kõigil sama.
Eestisisene ooteaeg on keskmiselt 30ms, kõigub 20-40 vahel, aga eks see olene ka võrgu koormusest, levi tugevusest jne. |
Aga kas te oskate võrrelda Elisa 3G ühendust ja 4G ühendust, kas ikka 4G ühendus on stabiilsem võrreldes 3G-ga
Ega see 4G ei viska vahepeal lambist 200-400 pingi peale? |
4G
Spoiler 
Pinging www.ee [194.106.111.42] with 32 bytes of data:
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=36ms TTL=56
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=35ms TTL=56
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=33ms TTL=56
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=30ms TTL=56
Ping statistics for 194.106.111.42:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 30ms, Maximum = 36ms, Average = 33ms
3G
Spoiler 
Pinging www.ee [194.106.111.42] with 32 bytes of data:
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=27ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=28ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=72ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=193ms TTL=55
Ping statistics for 194.106.111.42:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 27ms, Maximum = 193ms, Average = 80ms
Mõlemad katsed tehtud kasutades nutitelefoni modemina, netipulgaga võib levi ja tulemused paremad olla.
4G niisama ooteaega lakke ei viska nagu 3G seda tegi, kui koormust taga ei olnud, samas kehva levi ja võrgu ülekoormuse puhul on lõpptulemus kõikide G'dega sama - kiirused on väiksed ning ühendus on ebastabiilne.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kermz
HV vaatleja
liitunud: 02.09.2012
|
30.10.2014 20:39:54
|
|
|
| hendrik32 kirjutas: |
| kermz kirjutas: |
| hendrik32 kirjutas: |
| kermz kirjutas: |
Tere
Tahaks tagasisidet inimestelt kes kasutavad seda kõige vingemat Elisa 40 eurist internetti
Kas sellega saab mängida ja kuidas pingiga on?
Tänud! |
Pakett ei tohiks ooteaega ehk pingi mõjutada, võrk on kõigil sama.
Eestisisene ooteaeg on keskmiselt 30ms, kõigub 20-40 vahel, aga eks see olene ka võrgu koormusest, levi tugevusest jne. |
Aga kas te oskate võrrelda Elisa 3G ühendust ja 4G ühendust, kas ikka 4G ühendus on stabiilsem võrreldes 3G-ga
Ega see 4G ei viska vahepeal lambist 200-400 pingi peale? |
4G
Spoiler 
Pinging www.ee [194.106.111.42] with 32 bytes of data:
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=36ms TTL=56
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=35ms TTL=56
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=33ms TTL=56
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=30ms TTL=56
Ping statistics for 194.106.111.42:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 30ms, Maximum = 36ms, Average = 33ms
3G
Spoiler 
Pinging www.ee [194.106.111.42] with 32 bytes of data:
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=27ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=28ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=72ms TTL=55
Reply from 194.106.111.42: bytes=32 time=193ms TTL=55
Ping statistics for 194.106.111.42:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 27ms, Maximum = 193ms, Average = 80ms
Mõlemad katsed tehtud kasutades nutitelefoni modemina, netipulgaga võib levi ja tulemused paremad olla.
4G niisama ooteaega lakke ei viska nagu 3G seda tegi, kui koormust taga ei olnud, samas kehva levi ja võrgu ülekoormuse puhul on lõpptulemus kõikide G'dega sama - kiirused on väiksed ning ühendus on ebastabiilne. |
Tänud nende testide eest!
Viimane küsimus, Olete te võrrelnud EMT ja Elisa 4G internetti, sest endal on hetkel EMT ja tahaks teada kas Elisa leviala on hoopiski parem, võrdne või halvem
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|