|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
hondaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.02.2007
|
07.09.2014 11:50:53
|
|
|
| heretic666, CF "töötab" x4 liiniga ka, aga perf hit on suur võrreldes x8 või x16
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nike
HV vaatleja
liitunud: 21.01.2006
|
07.09.2014 19:43:40
|
|
|
| Hetkel on masinas üks 8 GB mälu (link) ning sooviks juurde võtta veel ühte 8 GB mälu, kuid kas oleks mõistlikum võtta sama või näiteks see?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
07.09.2014 19:45:05
|
|
|
sobivuse kindluse suhtes võtaks ma identsed mälud.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xheix1712
HV Guru

liitunud: 24.06.2006
|
07.09.2014 20:35:37
|
|
|
rmc, Kui sees on 1600ne siis kindlasti võta juurde samuti 1600 mälu.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
08.09.2014 10:04:47
|
|
|
| Mälude puhul on sedasi, et mälud toimivad sellel kiirusel mis kõige aeglasem ehk siis kui masinas on a'la 1600Mhz ja 2133Mhz mälud siis see kiirem pannakse ka tööle 1600Mhz peal. Parimaks tööks oleks soovitav muidugi panna identsed - on see ka põhjus miks müüakse mälusid nn. "kit'idena".
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko2008
HV vaatleja
liitunud: 04.09.2014
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Draco
HV veteran

liitunud: 15.09.2005
|
08.09.2014 13:47:45
|
|
|
Paar eurot kallimalt saad 2core asemel 6core FX-6350 prose (AT`s hetkel 109 eur), emaplaat tuleks ära vahetada aga selle leiad ilmselt samas hinnaklassis ka AMD jaoks.
_________________ Purgatory Judgement |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erik111
HV Guru
liitunud: 21.05.2012
|
|
| Kommentaarid: 183 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xheix1712
HV Guru

liitunud: 24.06.2006
|
08.09.2014 15:42:01
|
|
|
| erik111, Merc Alpha and Merc Beta maximum CPU cooler height = 165mm
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erik111
HV Guru
liitunud: 21.05.2012
|
08.09.2014 15:44:58
|
|
|
| Siis peaks mahtuma?Ruumi jääb veits ülegi ju?
|
|
| Kommentaarid: 183 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xheix1712
HV Guru

liitunud: 24.06.2006
|
08.09.2014 16:29:53
|
|
|
| No vaata andmed ja pane võrdlusesse. Kas 165mm tundub suurem kui 161,1mm?
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hondaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.02.2007
|
08.09.2014 19:26:07
|
|
|
| Draco, see on üks halvimaid soovitusi mis siin pikalt olnud on. Inteli 2 tuuma on mängudes sama kiire kui amd 6 tuumaline
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KyBer
HV veteran

liitunud: 28.05.2002
|
09.09.2014 08:21:35
|
|
|
| hondaa kirjutas: |
| Draco, see on üks halvimaid soovitusi mis siin pikalt olnud on. Inteli 2 tuuma on mängudes sama kiire kui amd 6 tuumaline |
https://www.youtube.com/watch?v=rUFW6wFJwK4
Siin testis näeb, et tõesti on Intel veidi parem mängudes kuid muudes toimingutes tundub jällegi AMD parem eks ostja teeb oma valiku mida ta rohkem kasutab.
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draco
HV veteran

liitunud: 15.09.2005
|
09.09.2014 08:47:32
|
|
|
| hondaa kirjutas: |
| Draco, see on üks halvimaid soovitusi mis siin pikalt olnud on. Inteli 2 tuuma on mängudes sama kiire kui amd 6 tuumaline |
Sinu jaoks vb? Aastal 2014 osta 2 tuumaline...
Aga jah, igaüks teab ise tõesti, suunasin lihtsalt tähelepanu hindadele...
_________________ Purgatory Judgement |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
09.09.2014 20:47:06
|
|
|
| Draco kirjutas: |
| hondaa kirjutas: |
| Draco, see on üks halvimaid soovitusi mis siin pikalt olnud on. Inteli 2 tuuma on mängudes sama kiire kui amd 6 tuumaline |
Sinu jaoks vb? Aastal 2014 osta 2 tuumaline...
Aga jah, igaüks teab ise tõesti, suunasin lihtsalt tähelepanu hindadele... |
Kaks tuuma, neli lõime. Igas tavakasutajarakenduses FX6xxx'st kiirem, võtab kaks korda vähem voolu ja veidi odavam.
Tõesti-tõesti, keeruline soovitada.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
10.09.2014 10:11:37
|
|
|
| HT ei anna mängudes praktiliselt mitte midagi juurde, aga i3 on jah väga võimekas protsessor. Samuti on jupp maad odavam G3258.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
11.09.2014 20:47:58
|
|
|
| multithreadis sõidab FX6300 Pentiumist ja i3-st üle
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fred7162
HV vaatleja

liitunud: 28.05.2013
|
13.09.2014 18:45:32
|
|
|
| Selline küsimus siis, et kumb jahuti võtta (AMD FX 6300-le) kas Xigmatek Loki II või Cooler Master Hyper TX3 EVO.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
13.09.2014 19:11:46
|
|
|
| Millist multithreadi tavakasutaja kohtab? Mängudes sõidab i3 suht üle FXist.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
14.09.2014 15:53:48
|
|
|
| anubis kirjutas: |
| Millist multithreadi tavakasutaja kohtab? Mängudes sõidab i3 suht üle FXist. |
gayms 4 lyfe
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tonsor
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.01.2009
|
15.09.2014 12:08:09
|
|
|
| Kas muretseda praegu R9 280 (tulevikus teine lisaks, kui hakkab uimaseks jääma) või oodata see 800 seeria ära?
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
15.09.2014 13:09:05
|
|
|
Tonsor, osta järelturult tutikas 280x selle raha eest pigem.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tonsor
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.01.2009
|
15.09.2014 15:52:30
|
|
|
Spoiler 
Selline muidu hea/ühilduv setup? Või annab parandada? Emaplaat peaks toetama 2x280 GPU kaarti (hetkel üks, tulevikus teine juurde).
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
15.09.2014 16:12:47
|
|
|
Blacki ja 128GB SSD asemel võtaks 256GB SSD.
Fortroni 550w ei vea 2x280X vist välja, liiga piiripeale planeeritud üritus.
Korpus - miks kõige odavam, kaablimajandus jne marukehv lahendada seal.
Emaplaat - milleks selline mudel? B85 Z97 hinnaga kui plaanis CF lahendus ei ole väga mõistlik.
CPU - milleks T mudel? i5-4590 saab €10 odavamalt (tray versiooni)
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tonsor
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.01.2009
|
15.09.2014 16:39:04
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Blacki ja 128GB SSD asemel võtaks 256GB SSD.
Fortroni 550w ei vea 2x280X vist välja, liiga piiripeale planeeritud üritus.
Korpus - miks kõige odavam, kaablimajandus jne marukehv lahendada seal.
Emaplaat - milleks selline mudel? B85 Z97 hinnaga kui plaanis CF lahendus ei ole väga mõistlik.
CPU - milleks T mudel? i5-4590 saab €10 odavamalt (tray versiooni) |
Nii, kriitikat ongi vaja. Üritasin ise kokku panna, aga tundub, et pädevust jääb väheks.
Toiteka saab vajadusel välja vahetada, kui teine 280x juurde muretseda, hetkel võiks hinda madalamal hoida. Kes teab, ehk ei panegi juurde, ajab asja ära äkki päris pikalt?
Korpuste kohta ei tea palju, eespaneelil võiks peal/kõrgel olla audio in/out ja vähemalt 1xUSP3.0 ja 1xUSP2.0, välimus väga tähtis ei ole, seisaks laua all. Praegu ei ole tähtis, võib-olla muretseb siit foorumist.
Emaplaadid üldse jõle keerulised, ehk oskad samasse hinnaklassi või tsipa odavamat soovitada? Sama jutt CPU kohta.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tonsor
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.01.2009
|
15.09.2014 17:43:16
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Tonsor, Kuidas sellega oleks?
Spoiler 
|
Tundub seksikas, suured tänud. Kaalun lähiajal isend ära osta.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
onedo
HV vaatleja
liitunud: 15.09.2014
|
15.09.2014 23:29:14
|
|
|
Tere
Tahaks mänguri arvutit 450€ Tartus, Galador, Ordi, Arvutitark.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
16.09.2014 00:00:20
|
|
|
| onedo kirjutas: |
Tere
Tahaks mänguri arvutit 450€ Tartus, Galador, Ordi, Arvutitark. |
Toode Summa
Fractal Design Core 1000 USB 3.0 28.50 €
Crucial Ballistix Tactical 8GB 1600MHz DDR3 CL8 DIMM 1.5V 68.60 €
WD 3.5" Sisene Kõvaketas SATA3 BLUE Seeria 1TB 7200RPM 64MB WD10EZEX 52.50 €
Intel® Pentium™ G3258 Processor (3M Cache, 3.20 GHz) Box Anniversary Edition Unlocked 59.50 €
Asus H81M-K / Intel® H81 / Socket 1150 / mATX 37.50 €
Asus Radeon™ R9 270 DirectCU II / 2GB GDDR5 / OC / (R9270-DC2OC-2GD5) 154.90 €
Corsair CX Series™ Modular CX430M - 430 Watt 80 PLUS® Bronze Certified (CP-9020058-EU) 46.50 €
kokku: 448.00 €
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
16.09.2014 07:40:42
|
|
|
| Vaatan, et DDR4 mälud hakanud levima. Kui reaalne eelis see on DDR3 ees ?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
typical
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2002
|
16.09.2014 08:16:55
|
|
|
Vaja veidi nõu komponentide osas. Masin läheb Archicadi ja Blenderi jooksutamiseks.
Intel i5 4460 - archicad oskab kenasti multicore kasutada ja hetkel masinad 3570k prosedel ning jõudlusest täitsa piisavalt ka tuleviku tarbeks. AMD osas ei oska miskit arvata. Mingeid asju teeb Archicad siiani single core peal ja seal saab AMD kõvasti sisse.
ASUS B85M-G
Crucial Ballistix 8GB DDR3
COOLER MASTER HYPER 212 EVO
Crucial MX100 256GB
Fractal Design Core 1000 mATX - reviewdest võis lugeda, et ikka päris pisikene kast - äkki midagi paremat valida. Hetkel ülejäänud masinad Nexus Thrio 310 kastis ja rohkem nõudeid kui viisakas välimus ei ole.
Toitekas - selle kohapealt ei oska miskit arvata. Mida võtta, mida jätta?
Video - Kuna Blender oskab kasutada GPU'd renderdamiseks, siis peaks olema Nvidia kaart (cuda). Mida siit võtta - best bang for buck? Rõhutan, et renderdamine on kõrvaltegevus ja kaart võiks alla paarisaja euri juurde max jääda. 500€ kaart on küll kiirem aga paar korda nädalas 5min võit ei ole seda raha väärt.
Hinnaklassist niipalju, et koos DELL P2314H ja Windowsiga peaks hind jääma alla 1000€.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
16.09.2014 09:15:10
|
|
|
Toode Summa
Crucial 16GB kit (8GBx2) DDR3 Ballistix Sport UDIMM 240pin, 1600 MT/s, PC3-12800, CL9 134.81 €
Asus H97M-Plus / Intel® H97 / Socket 1150 / mATX 89.80 €
Dell 23 Professional Monitor - P2314H 169.96 €
CRUCIAL SSD SATA2.5" 256GB W/ADAPTER/CT256MX100SSD1 CRUCIAL 105.35 €
Inno3D GeForce® GTX 750Ti / 2GB GDDR5 / (N75T-1SDV-E5CWX) 129.00 €
Intel® Core™ i5-4590 Processor (6M Cache, up to 3.70 GHz) Tray 175.82 €
Fractal Design Core 1000 USB 3.0 28.50 €
Seasonic G Series G-450 - 450 Watt 80 PLUS® Gold Certified (SSR-450RM) 77.90 €
MICROSOFT WINDOWS 8.1 64B ENG 1PK WN7-00614 89.00 €
Intel Stock CPU cooler socket 115x 6.00 €
kokku: 1 006.14 €
Rohkem mälu pole vast liiast, 750Ti on Blenderis hea.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vell0611
HV vaatleja
liitunud: 16.09.2014
|
16.09.2014 17:07:14
|
|
|
Küsiksin targematelt abi budget mängu masina jaoks:
Case: Mõtleb hiljem.
Pow: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Toiteallikad/317676/ Chieftec PSU 700W GPS-700A8 - eelisteks 85+. On oluliselt võimsam kui vaja, kuid paar eurot säästu ei ole väga oluline ehk aasta või kahe pärast läheb uude masinasse.
Mobo: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Emaplaadid/381785/ Gigabyte GA-H81M-S1
Proc: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Protsessorid/468588/ Pentium G3258 1150
Mem: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/M%C3%A4lud/311693/ 2x Ballistix LP 4GB VLP - CL8, klokates Sportist veidi üle, stiilsem, väärt 8 lisaeurot.
HDD: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad/93374/ Seagate Barracuda 7200.11 ST31500341AS 1,5TB 7200rpm 32MB NCQ SATA 3Gb/s - naised saunas rääkisid, et vahe 6Gb/siga on minimaalne. Samas ketas salvestab nurgiti ja värki, saab rohkem träni peale visata.
Gfx: Radeon R9 270/270x või 280/280x - soovitused teretulnud, nimistu sarnaste kaartidega võtab silme ees kirjuks ja ainukesteks vahedeks paistavad olema hind ja pakend - peaks olema poest, mitte kaevandustest/istandustest.
E: Märkasin, et eelpool soovitas anubis Asus H81M-K, kas tollel plaadil on miskeid eeliseid?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
16.09.2014 17:24:42
|
|
|
| Vell0611 kirjutas: |
Küsiksin targematelt abi budget mängu masina jaoks:
Case: Mõtleb hiljem.
Pow: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Toiteallikad/317676/ Chieftec PSU 700W GPS-700A8 - eelisteks 85+. On oluliselt võimsam kui vaja, kuid paar eurot säästu ei ole väga oluline ehk aasta või kahe pärast läheb uude masinasse.
Mobo: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Emaplaadid/381785/ Gigabyte GA-H81M-S1
Proc: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Protsessorid/468588/ Pentium G3258 1150
Mem: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/M%C3%A4lud/311693/ 2x Ballistix LP 4GB VLP - CL8, klokates Sportist veidi üle, stiilsem, väärt 8 lisaeurot.
HDD: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad/93374/ Seagate Barracuda 7200.11 ST31500341AS 1,5TB 7200rpm 32MB NCQ SATA 3Gb/s - naised saunas rääkisid, et vahe 6Gb/siga on minimaalne. Samas ketas salvestab nurgiti ja värki, saab rohkem träni peale visata.
Gfx: Radeon R9 270/270x või 280/280x - soovitused teretulnud, nimistu sarnaste kaartidega võtab silme ees kirjuks ja ainukesteks vahedeks paistavad olema hind ja pakend - peaks olema poest, mitte kaevandustest/istandustest.
E: Märkasin, et eelpool soovitas anubis Asus H81M-K, kas tollel plaadil on miskeid eeliseid? |
Pole mõtet võtta 700W PSUd kui pole plaani kahte kaarti kasutada, lisaks, tootja enda lehel ei ole sellel PSUl küll lõhnagi Bronze sertifikaadist (> 80% kirjas). Võta siis https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Toiteallikad/315899/ näituseks, 88+.
Emaplaat - kui eelarve väike siis võta kõige odavam mis lubab G3258't ära kasutada, ASUS laseb, GB osas ma pole nii kindel (endal kogemus puudub).
Mälu - võta kuidas tahad, kui emaplaadil on kaks pesa siis kaks klotsi tähendab, et pead tulevikus veidi vaeva nägema, kui 8GB klotsi võtaks siis oleks üks vaba.
HDD - endal on kokkupuuteid ainult surnud Seagate ketastega, kapinurgas on erinevatel aegadel 6-7 2,5" 160-500GB isendit vedelenud. Ise olen HDDdest WD tooteid kasutanud, pole veel probleeme olnud. (1TB Blue näiteks)
GPU - R9 280 on vist kõige mõistlikum, uuena st https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Videokaardid/441022/
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vell0611
HV vaatleja
liitunud: 16.09.2014
|
16.09.2014 17:56:01
|
|
|
Spoiler 
| anubis kirjutas: |
| Vell0611 kirjutas: |
Küsiksin targematelt abi budget mängu masina jaoks:
Case: Mõtleb hiljem.
Pow: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Toiteallikad/317676/ Chieftec PSU 700W GPS-700A8 - eelisteks 85+. On oluliselt võimsam kui vaja, kuid paar eurot säästu ei ole väga oluline ehk aasta või kahe pärast läheb uude masinasse.
Mobo: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Emaplaadid/381785/ Gigabyte GA-H81M-S1
Proc: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Protsessorid/468588/ Pentium G3258 1150
Mem: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/M%C3%A4lud/311693/ 2x Ballistix LP 4GB VLP - CL8, klokates Sportist veidi üle, stiilsem, väärt 8 lisaeurot.
HDD: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad/93374/ Seagate Barracuda 7200.11 ST31500341AS 1,5TB 7200rpm 32MB NCQ SATA 3Gb/s - naised saunas rääkisid, et vahe 6Gb/siga on minimaalne. Samas ketas salvestab nurgiti ja värki, saab rohkem träni peale visata.
Gfx: Radeon R9 270/270x või 280/280x - soovitused teretulnud, nimistu sarnaste kaartidega võtab silme ees kirjuks ja ainukesteks vahedeks paistavad olema hind ja pakend - peaks olema poest, mitte kaevandustest/istandustest.
E: Märkasin, et eelpool soovitas anubis Asus H81M-K, kas tollel plaadil on miskeid eeliseid? |
Pole mõtet võtta 700W PSUd kui pole plaani kahte kaarti kasutada, lisaks, tootja enda lehel ei ole sellel PSUl küll lõhnagi Bronze sertifikaadist (> 80% kirjas). Võta siis https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Toiteallikad/315899/ näituseks, 88+.
Emaplaat - kui eelarve väike siis võta kõige odavam mis lubab G3258't ära kasutada, ASUS laseb, GB osas ma pole nii kindel (endal kogemus puudub).
Mälu - võta kuidas tahad, kui emaplaadil on kaks pesa siis kaks klotsi tähendab, et pead tulevikus veidi vaeva nägema, kui 8GB klotsi võtaks siis oleks üks vaba.
HDD - endal on kokkupuuteid ainult surnud Seagate ketastega, kapinurgas on erinevatel aegadel 6-7 2,5" 160-500GB isendit vedelenud. Ise olen HDDdest WD tooteid kasutanud, pole veel probleeme olnud. (1TB Blue näiteks)
GPU - R9 280 on vist kõige mõistlikum, uuena st https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Videokaardid/441022/ |
Väga hea! Plaadi jätan samaks(toetavat ka klokkamist, kuid tuli hiljem välja), kuid toite vahetan Fortroni vastu, võtan ühe 8GB pulga, kettaks WD Caviar Blue ja kui keegi miskit ei lisa siis kaardiks R9 280.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ellimar
HV vaatleja
liitunud: 08.04.2013
|
16.09.2014 19:43:55
|
|
|
Küsiks asjatundjatelt nõu. Plaanis oma arvutit uuendada.
Hetkel:
Videokaart: ASUS HD 6670 1gb GDDR5
Emaplaat: ASUS M5A78L-M LX3
Prose: AMD Athlon II X3 445 3.10 GHz
Toide: Tecnoware FAL550FS14 550W
RAM: Kingston 4GB (2GB 2Rx8 256M x 64-Bit x 2 pcs.)
Lisaks oleks uut kasti vaja kuna praegune arvatavasti liiga väike uuendusteks. Idee oli jätta toitekas ja videokaart alles ja näiteks muu vahetada vähe asjalikuma vastu. Eelarve on umbes 350.
/Kõvaketas 500gb jääb ka. Mõttest käis läbi ka SSD.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
16.09.2014 20:04:21
|
|
|
| Ellimar kirjutas: |
Küsiks asjatundjatelt nõu. Plaanis oma arvutit uuendada.
Hetkel:
Videokaart: ASUS HD 6670 1gb GDDR5
Emaplaat: ASUS M5A78L-M LX3
Prose: AMD Athlon II X3 445 3.10 GHz
Toide: Tecnoware FAL550FS14 550W
RAM: Kingston 4GB (2GB 2Rx8 256M x 64-Bit x 2 pcs.)
Lisaks oleks uut kasti vaja kuna praegune arvatavasti liiga väike uuendusteks. Idee oli jätta toitekas ja videokaart alles ja näiteks muu vahetada vähe asjalikuma vastu. Eelarve on umbes 350.
/Kõvaketas 500gb jääb ka. Mõttest käis läbi ka SSD. |
Toode Summa
Crucial Ballistix Tactical 8GB 1600MHz DDR3 CL8 DIMM 1.5V 71.82 €
Cooler Master N200, Mini tower, USB 3.0 x1, must w/o bottom mounted PSU, micro-ATX 34.87 €
Asus H97M-Plus / Intel® H97 / Socket 1150 / mATX 89.80 €
Fortron FSP600-50ARN 600W 88+ (80PLUS hõbe)/ ATX12V v2.3/ Silent 120mm FAN/ Single +12V 53.63 €
Intel® Pentium™ G3258 Processor (3M Cache, 3.20 GHz) Box Anniversary Edition Unlocked 59.50 €
kokku: 309.62 €
Mälu - võta 1x8GB pulk, ei pea tulevikus jagama puid ja maid 4GB klotside ja suuremate klappimisel.
Korpus - N200 on omas hinnaklassis suht-koht parim, mahub suur tornjahuti ja saab kaableid majandada. Enamasti pole kellelgi ATX kasti tegelikult vaja, kõik kellele on õnnestunud mATX ehitada on tagantjärele kiitnud.
Emaplaat - H97M-Plus
PSU - toidab käesoleva komplekti ja kõikvõimalikud uuendused (i7K+tipp-GPU) muretult. Ei riskiks seda olemasolevat PSUd korralike juppide külge panna.
CPU - saab väikse vaevaga +30% jõudlust juurde keerata mis viib ta i3'ga samale tasemele. Tulevikus võimalik i5-i7 vastu vahetada. Võrreldes praegusega on märgatavalt kiirem.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
16.09.2014 21:28:11
|
|
|
Vell0611, ise soovitaks foorumist tutikad, garantiilist 280x'i otsida.. peaks leiduma sama hinnaga nagu poes tavaline 280.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
typical
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2002
|
16.09.2014 21:49:56
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Toode Summa
Crucial 16GB kit (8GBx2) DDR3 Ballistix Sport UDIMM 240pin, 1600 MT/s, PC3-12800, CL9 134.81 €
Asus H97M-Plus / Intel® H97 / Socket 1150 / mATX 89.80 €
Dell 23 Professional Monitor - P2314H 169.96 €
CRUCIAL SSD SATA2.5" 256GB W/ADAPTER/CT256MX100SSD1 CRUCIAL 105.35 €
Inno3D GeForce® GTX 750Ti / 2GB GDDR5 / (N75T-1SDV-E5CWX) 129.00 €
Intel® Core™ i5-4590 Processor (6M Cache, up to 3.70 GHz) Tray 175.82 €
Fractal Design Core 1000 USB 3.0 28.50 €
Seasonic G Series G-450 - 450 Watt 80 PLUS® Gold Certified (SSR-450RM) 77.90 €
MICROSOFT WINDOWS 8.1 64B ENG 1PK WN7-00614 89.00 €
Intel Stock CPU cooler socket 115x 6.00 €
kokku: 1 006.14 €
Rohkem mälu pole vast liiast, 750Ti on Blenderis hea. |
Tänud. 750Ti tundub hea olevat küll.
Kas prosele stock cooleri asemele midagi suuremat ei oleks mõistlik panna? Korpuse osas midagi suti suuremat usb3'ga esiplaanil alternatiiviks?
Mis ma H97 plaadiga juurde võidan? Pole enam kursis erinevate chipsetide vaheliste erinevustega.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
16.09.2014 21:52:47
|
|
|
typical, fractal design 3000 vaata näiteks... ja stock cooleri asemele on alati midagi mõistlik panna.. hyper 212 evo & you're set for its life...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ellimar
HV vaatleja
liitunud: 08.04.2013
|
17.09.2014 15:22:01
|
|
|
Spoiler 
| anubis kirjutas: |
| Ellimar kirjutas: |
Küsiks asjatundjatelt nõu. Plaanis oma arvutit uuendada.
Hetkel:
Videokaart: ASUS HD 6670 1gb GDDR5
Emaplaat: ASUS M5A78L-M LX3
Prose: AMD Athlon II X3 445 3.10 GHz
Toide: Tecnoware FAL550FS14 550W
RAM: Kingston 4GB (2GB 2Rx8 256M x 64-Bit x 2 pcs.)
Lisaks oleks uut kasti vaja kuna praegune arvatavasti liiga väike uuendusteks. Idee oli jätta toitekas ja videokaart alles ja näiteks muu vahetada vähe asjalikuma vastu. Eelarve on umbes 350.
/Kõvaketas 500gb jääb ka. Mõttest käis läbi ka SSD. |
Toode Summa
Crucial Ballistix Tactical 8GB 1600MHz DDR3 CL8 DIMM 1.5V 71.82 €
Cooler Master N200, Mini tower, USB 3.0 x1, must w/o bottom mounted PSU, micro-ATX 34.87 €
Asus H97M-Plus / Intel® H97 / Socket 1150 / mATX 89.80 €
Fortron FSP600-50ARN 600W 88+ (80PLUS hõbe)/ ATX12V v2.3/ Silent 120mm FAN/ Single +12V 53.63 €
Intel® Pentium™ G3258 Processor (3M Cache, 3.20 GHz) Box Anniversary Edition Unlocked 59.50 €
kokku: 309.62 €
Mälu - võta 1x8GB pulk, ei pea tulevikus jagama puid ja maid 4GB klotside ja suuremate klappimisel.
Korpus - N200 on omas hinnaklassis suht-koht parim, mahub suur tornjahuti ja saab kaableid majandada. Enamasti pole kellelgi ATX kasti tegelikult vaja, kõik kellele on õnnestunud mATX ehitada on tagantjärele kiitnud.
Emaplaat - H97M-Plus
PSU - toidab käesoleva komplekti ja kõikvõimalikud uuendused (i7K+tipp-GPU) muretult. Ei riskiks seda olemasolevat PSUd korralike juppide külge panna.
CPU - saab väikse vaevaga +30% jõudlust juurde keerata mis viib ta i3'ga samale tasemele. Tulevikus võimalik i5-i7 vastu vahetada. Võrreldes praegusega on märgatavalt kiirem. |
Tahaks vähe etemat protsessorit.
Mis arvata sellisest kooslusest?`https://www.1a.ee/order/shopping_cart?content=MzcyNbOwMrS2MDE2MQTR5hYGxiDa0sjUAEybWZgCaQA%3D
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
17.09.2014 15:54:27
|
|
|
mATX emaplaati pole väga mõtet panna ATX korpusesse, ruumiraiskamine.
i5 on hea mõte kui eelarve lubab.
n200 on korralik, odavam ka veidi.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
17.09.2014 17:26:16
|
|
|
anubis, panin sõbrale matx moboga arvuti just fractal core 3000 usb3 sisse püsti ja see on ikka väga hea korpus.. plus matx emaplaadiga üle jäänud ruum võimaldas kõik asjad hästi ära mahutada + kaableduse & jättis ruumi heaks õhuliikumiseks... clean kast...
ise muidugi eelistaks tegelt ka mATX'i. n200 on korralik, ühel on läinud poweron nupp läbi ja tahab tühjakstõstmist + garantiid.. lisaks on ssd bracket natukene imelik... build quality võiks ka NATUKENE parem olla (hdd , samas hind on nagu on.... cable management oleks ka ideaalis natukene parem, a üldiselt suhteliselt hea case..
i5 muidugi, vaata hinnapiiri piires parim ja on hea.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xtr
HV Guru

liitunud: 20.12.2001
|
18.09.2014 23:49:40
|
|
|
Kas Crucial MX100 oleks parim variant odavamatest SSD-dest?
Ja vaadates eelmist postitust, siis mis võiks olla see mATX/ATX korpus, mis on N200-st natukene parem?
_________________ M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD |
|
| Kommentaarid: 330 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
272 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Katre
HV kasutaja
liitunud: 24.07.2004
|
19.09.2014 13:42:22
|
|
|
| Küsin nõu, et kas on vahet ka kus kast lasta kokku panna töö kvaliteedi osas - näiteks valik hetkel arvutitarga ja 1A vahel. Kellel kogemusi mõlema kohaga.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|