Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 210, 211, 212 ... 338, 339, 340  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
hondaa
Kreisi kasutaja
hondaa

liitunud: 09.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2014 11:50:53 vasta tsitaadiga

heretic666, CF "töötab" x4 liiniga ka, aga perf hit on suur võrreldes x8 või x16
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nike
HV vaatleja

liitunud: 21.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2014 19:43:40 vasta tsitaadiga

Hetkel on masinas üks 8 GB mälu (link) ning sooviks juurde võtta veel ühte 8 GB mälu, kuid kas oleks mõistlikum võtta sama või näiteks see?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2014 19:45:05 vasta tsitaadiga

sobivuse kindluse suhtes võtaks ma identsed mälud. icon_smile.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2014 20:35:37 vasta tsitaadiga

rmc, thumbs_up.gif Kui sees on 1600ne siis kindlasti võta juurde samuti 1600 mälu.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2014 10:04:47 vasta tsitaadiga

Mälude puhul on sedasi, et mälud toimivad sellel kiirusel mis kõige aeglasem ehk siis kui masinas on a'la 1600Mhz ja 2133Mhz mälud siis see kiirem pannakse ka tööle 1600Mhz peal. Parimaks tööks oleks soovitav muidugi panna identsed - on see ka põhjus miks müüakse mälusid nn. "kit'idena".
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirko2008
HV vaatleja

liitunud: 04.09.2014




sõnum 08.09.2014 13:32:50 vasta tsitaadiga

https://www.1a.ee/order/shopping_cart?content=HcqxAQAgCAOwl6RUCvr%2FXwpTllgp4tgVscYQ0Iq0byqXt4WNkd7vAQ%3D%3D

Mis arvate?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draco
HV veteran
Draco

liitunud: 15.09.2005




sõnum 08.09.2014 13:47:45 vasta tsitaadiga

Paar eurot kallimalt saad 2core asemel 6core FX-6350 prose (AT`s hetkel 109 eur), emaplaat tuleks ära vahetada aga selle leiad ilmselt samas hinnaklassis ka AMD jaoks.
_________________
Purgatory Judgement
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2014 15:17:05 vasta tsitaadiga

Kas mu BitFenix Merc Beta kasti mahub ära selline jahuti? http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-air-cooler/v8/
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummy
HV veteran

liitunud: 02.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2014 15:18:56 vasta tsitaadiga

kui alla kerid siis mõõdud kirjas icon_rolleyes.gif
_________________
https://www.youtube.com/@nofdisain
https://www.nöf.ee
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2014 15:42:01 vasta tsitaadiga

erik111, Merc Alpha and Merc Beta maximum CPU cooler height = 165mm
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2014 15:44:58 vasta tsitaadiga

Siis peaks mahtuma?Ruumi jääb veits ülegi ju?
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2014 16:29:53 vasta tsitaadiga

No vaata andmed ja pane võrdlusesse. Kas 165mm tundub suurem kui 161,1mm?
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hondaa
Kreisi kasutaja
hondaa

liitunud: 09.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2014 19:26:07 vasta tsitaadiga

Draco, see on üks halvimaid soovitusi mis siin pikalt olnud on. Inteli 2 tuuma on mängudes sama kiire kui amd 6 tuumaline
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2014 08:21:35 vasta tsitaadiga

hondaa kirjutas:
Draco, see on üks halvimaid soovitusi mis siin pikalt olnud on. Inteli 2 tuuma on mängudes sama kiire kui amd 6 tuumaline

https://www.youtube.com/watch?v=rUFW6wFJwK4
Siin testis näeb, et tõesti on Intel veidi parem mängudes kuid muudes toimingutes tundub jällegi AMD parem eks ostja teeb oma valiku mida ta rohkem kasutab.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draco
HV veteran
Draco

liitunud: 15.09.2005




sõnum 09.09.2014 08:47:32 vasta tsitaadiga

hondaa kirjutas:
Draco, see on üks halvimaid soovitusi mis siin pikalt olnud on. Inteli 2 tuuma on mängudes sama kiire kui amd 6 tuumaline


Sinu jaoks vb? Aastal 2014 osta 2 tuumaline...

Aga jah, igaüks teab ise tõesti, suunasin lihtsalt tähelepanu hindadele...

_________________
Purgatory Judgement
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummy
HV veteran

liitunud: 02.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2014 16:33:18 vasta tsitaadiga

AMD'le osta veel norm jahuti ka peale...
_________________
https://www.youtube.com/@nofdisain
https://www.nöf.ee
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2014 20:47:06 vasta tsitaadiga

Draco kirjutas:
hondaa kirjutas:
Draco, see on üks halvimaid soovitusi mis siin pikalt olnud on. Inteli 2 tuuma on mängudes sama kiire kui amd 6 tuumaline


Sinu jaoks vb? Aastal 2014 osta 2 tuumaline...

Aga jah, igaüks teab ise tõesti, suunasin lihtsalt tähelepanu hindadele...


Kaks tuuma, neli lõime. Igas tavakasutajarakenduses FX6xxx'st kiirem, võtab kaks korda vähem voolu ja veidi odavam.

Tõesti-tõesti, keeruline soovitada.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2014 10:11:37 vasta tsitaadiga

HT ei anna mängudes praktiliselt mitte midagi juurde, aga i3 on jah väga võimekas protsessor. Samuti on jupp maad odavam G3258.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2014 20:47:58 vasta tsitaadiga

multithreadis sõidab FX6300 Pentiumist ja i3-st üle
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fred7162
HV vaatleja
fred7162

liitunud: 28.05.2013




sõnum 13.09.2014 18:45:32 vasta tsitaadiga

Selline küsimus siis, et kumb jahuti võtta (AMD FX 6300-le) kas Xigmatek Loki II või Cooler Master Hyper TX3 EVO.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2014 19:11:46 vasta tsitaadiga

Millist multithreadi tavakasutaja kohtab? Mängudes sõidab i3 suht üle FXist.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummy
HV veteran

liitunud: 02.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2014 07:31:18 vasta tsitaadiga

fred7162 kirjutas:
Selline küsimus siis, et kumb jahuti võtta (AMD FX 6300-le) kas Xigmatek Loki II või Cooler Master Hyper TX3 EVO.

EVO

_________________
https://www.youtube.com/@nofdisain
https://www.nöf.ee
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2014 15:53:48 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Millist multithreadi tavakasutaja kohtab? Mängudes sõidab i3 suht üle FXist.

gayms 4 lyfe
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tonsor
Kreisi kasutaja
Tonsor

liitunud: 24.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2014 12:08:09 vasta tsitaadiga

Kas muretseda praegu R9 280 (tulevikus teine lisaks, kui hakkab uimaseks jääma) või oodata see 800 seeria ära?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2014 13:09:05 vasta tsitaadiga

Tonsor, osta järelturult tutikas 280x selle raha eest pigem.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2014 13:10:35 vasta tsitaadiga

Tonsor kirjutas:
Kas muretseda praegu R9 280 (tulevikus teine lisaks, kui hakkab uimaseks jääma) või oodata see 800 seeria ära?

Ma ei tea midagi 800 seeriast. AMD järgmine seeria on 300 seeria ja nvidial 900 seeria.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tonsor
Kreisi kasutaja
Tonsor

liitunud: 24.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2014 15:52:30 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Selline muidu hea/ühilduv setup? Või annab parandada? Emaplaat peaks toetama 2x280 GPU kaarti (hetkel üks, tulevikus teine juurde).
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2014 16:12:47 vasta tsitaadiga

Blacki ja 128GB SSD asemel võtaks 256GB SSD.
Fortroni 550w ei vea 2x280X vist välja, liiga piiripeale planeeritud üritus.
Korpus - miks kõige odavam, kaablimajandus jne marukehv lahendada seal.
Emaplaat - milleks selline mudel? B85 Z97 hinnaga kui plaanis CF lahendus ei ole väga mõistlik.
CPU - milleks T mudel? i5-4590 saab €10 odavamalt (tray versiooni)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tonsor
Kreisi kasutaja
Tonsor

liitunud: 24.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2014 16:39:04 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Blacki ja 128GB SSD asemel võtaks 256GB SSD.
Fortroni 550w ei vea 2x280X vist välja, liiga piiripeale planeeritud üritus.
Korpus - miks kõige odavam, kaablimajandus jne marukehv lahendada seal.
Emaplaat - milleks selline mudel? B85 Z97 hinnaga kui plaanis CF lahendus ei ole väga mõistlik.
CPU - milleks T mudel? i5-4590 saab €10 odavamalt (tray versiooni)

Nii, kriitikat ongi vaja. icon_smile.gif Üritasin ise kokku panna, aga tundub, et pädevust jääb väheks.
Toiteka saab vajadusel välja vahetada, kui teine 280x juurde muretseda, hetkel võiks hinda madalamal hoida. Kes teab, ehk ei panegi juurde, ajab asja ära äkki päris pikalt?
Korpuste kohta ei tea palju, eespaneelil võiks peal/kõrgel olla audio in/out ja vähemalt 1xUSP3.0 ja 1xUSP2.0, välimus väga tähtis ei ole, seisaks laua all. Praegu ei ole tähtis, võib-olla muretseb siit foorumist.
Emaplaadid üldse jõle keerulised, ehk oskad samasse hinnaklassi või tsipa odavamat soovitada? Sama jutt CPU kohta. icon_razz.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2014 17:20:48 vasta tsitaadiga

Tonsor, Kuidas sellega oleks?
Spoiler Spoiler Spoiler


Läks jah veidi üle hinnapiiri, aga tulevikus ei pea emaplaati ja toidet enam välja vahetama. Isegi kui tahad CrossFire ehitada. Korpusesse peaks kah ära mahtuma. Lisaks saad tulevikus K seeria prose osta ja ülekiirendada samuti ilma midagi välja vahetamata. Kuigi antud prose ei tohiks CF blokkima küll jääda oma turbo sagedusel 3.7Ghz
Lisaks saad tulevikus veel DDR3 mälu juurde visata kui vajadus tekib.

EDIT: Lingid:
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Korpused-ATX-korpused/32795
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Jahutid-Protsessori-jahutid/Xigmatek-Gaia-II-120mm-ventilaatoriga-CAC-SXHH3-U0A-72062
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Protsessorid-CPU-LGA-1150-protsessorid/Intel-Core-i5-4590-Processor-6M-Cache-up-to-370-GHz-Tray-106137
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Emaplaadid-LGA-1150-emaplaadid/ASRock-Z97-Pro4-Intel-Z97-Socket-1150-ATX-106104
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Toiteplokid-PSU-PSU-700W-800W/FSP-AURUM-S-700W-90-80PLUS-GOLD-ATX-v231-EPS-v292-Silent-Fluid-Dynamic-Bearing-4394
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Kovakettad-HDD-Lauaarvuti-kovakettad/WD-35-Sisene-Kovaketas-SATA3-BLUE-Seeria-1TB-7200RPM-64MB-WD10EZEX-20910
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Kovakettad-HDD-SSD/Crucial-MX100-SSD-128GB-25anduot-7mm-SATAIII-6GB-s-lugemiskiirus-kuni-80k-random-550MB-s-108434
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Malud-lauaarvutile-DDR3-malud-lauaarvutile/Crucial-Ballistix-Tactical-8GB-1600MHz-DDR3-CL8-DIMM-15V-111451

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tonsor
Kreisi kasutaja
Tonsor

liitunud: 24.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2014 17:43:16 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Tonsor, Kuidas sellega oleks?
Spoiler Spoiler Spoiler


Tundub seksikas, suured tänud. Kaalun lähiajal isend ära osta.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
onedo
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2014 23:29:14 vasta tsitaadiga

Tere

Tahaks mänguri arvutit 450€ Tartus, Galador, Ordi, Arvutitark.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2014 00:00:20 vasta tsitaadiga

onedo kirjutas:
Tere

Tahaks mänguri arvutit 450€ Tartus, Galador, Ordi, Arvutitark.


Toode Summa
Fractal Design Core 1000 USB 3.0 28.50 €
Crucial Ballistix Tactical 8GB 1600MHz DDR3 CL8 DIMM 1.5V 68.60 €
WD 3.5" Sisene Kõvaketas SATA3 BLUE Seeria 1TB 7200RPM 64MB WD10EZEX 52.50 €
Intel® Pentium™ G3258 Processor (3M Cache, 3.20 GHz) Box Anniversary Edition Unlocked 59.50 €
Asus H81M-K / Intel® H81 / Socket 1150 / mATX 37.50 €
Asus Radeon™ R9 270 DirectCU II / 2GB GDDR5 / OC / (R9270-DC2OC-2GD5) 154.90 €
Corsair CX Series™ Modular CX430M - 430 Watt 80 PLUS® Bronze Certified (CP-9020058-EU) 46.50 €
kokku: 448.00 €
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2014 07:40:42 vasta tsitaadiga

Vaatan, et DDR4 mälud hakanud levima. Kui reaalne eelis see on DDR3 ees ?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
typical
HV kasutaja
typical

liitunud: 02.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2014 08:16:55 vasta tsitaadiga

Vaja veidi nõu komponentide osas. Masin läheb Archicadi ja Blenderi jooksutamiseks.
Intel i5 4460 - archicad oskab kenasti multicore kasutada ja hetkel masinad 3570k prosedel ning jõudlusest täitsa piisavalt ka tuleviku tarbeks. AMD osas ei oska miskit arvata. Mingeid asju teeb Archicad siiani single core peal ja seal saab AMD kõvasti sisse.
ASUS B85M-G
Crucial Ballistix 8GB DDR3 
COOLER MASTER HYPER 212 EVO 
Crucial MX100 256GB

Fractal Design Core 1000 mATX - reviewdest võis lugeda, et ikka päris pisikene kast - äkki midagi paremat valida. Hetkel ülejäänud masinad Nexus Thrio 310 kastis ja rohkem nõudeid kui viisakas välimus ei ole.
Toitekas - selle kohapealt ei oska miskit arvata. Mida võtta, mida jätta?
Video - Kuna Blender oskab kasutada GPU'd renderdamiseks, siis peaks olema Nvidia kaart (cuda). Mida siit võtta - best bang for buck? Rõhutan, et renderdamine on kõrvaltegevus ja kaart võiks alla paarisaja euri juurde max jääda. 500€ kaart on küll kiirem aga paar korda nädalas 5min võit ei ole seda raha väärt.

Hinnaklassist niipalju, et koos DELL P2314H ja Windowsiga peaks hind jääma alla 1000€.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2014 09:15:10 vasta tsitaadiga

Toode Summa
Crucial 16GB kit (8GBx2) DDR3 Ballistix Sport UDIMM 240pin, 1600 MT/s, PC3-12800, CL9 134.81 €
Asus H97M-Plus / Intel® H97 / Socket 1150 / mATX 89.80 €
Dell 23 Professional Monitor - P2314H 169.96 €
CRUCIAL SSD SATA2.5" 256GB W/ADAPTER/CT256MX100SSD1 CRUCIAL 105.35 €
Inno3D GeForce® GTX 750Ti / 2GB GDDR5 / (N75T-1SDV-E5CWX) 129.00 €
Intel® Core™ i5-4590 Processor (6M Cache, up to 3.70 GHz) Tray 175.82 €
Fractal Design Core 1000 USB 3.0 28.50 €
Seasonic G Series G-450 - 450 Watt 80 PLUS® Gold Certified (SSR-450RM) 77.90 €
MICROSOFT WINDOWS 8.1 64B ENG 1PK WN7-00614 89.00 €
Intel Stock CPU cooler socket 115x 6.00 €
kokku: 1 006.14 €

Rohkem mälu pole vast liiast, 750Ti on Blenderis hea.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vell0611
HV vaatleja

liitunud: 16.09.2014




sõnum 16.09.2014 17:07:14 vasta tsitaadiga

Küsiksin targematelt abi budget mängu masina jaoks:

Case: Mõtleb hiljem.
Pow: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Toiteallikad/317676/ Chieftec PSU 700W GPS-700A8 - eelisteks 85+. On oluliselt võimsam kui vaja, kuid paar eurot säästu ei ole väga oluline ehk aasta või kahe pärast läheb uude masinasse.
Mobo: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Emaplaadid/381785/ Gigabyte GA-H81M-S1
Proc: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Protsessorid/468588/ Pentium G3258 1150
Mem: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/M%C3%A4lud/311693/ 2x Ballistix LP 4GB VLP - CL8, klokates Sportist veidi üle, stiilsem, väärt 8 lisaeurot.
HDD: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad/93374/ Seagate Barracuda 7200.11 ST31500341AS 1,5TB 7200rpm 32MB NCQ SATA 3Gb/s - naised saunas rääkisid, et vahe 6Gb/siga on minimaalne. Samas ketas salvestab nurgiti ja värki, saab rohkem träni peale visata.
Gfx: Radeon R9 270/270x või 280/280x - soovitused teretulnud, nimistu sarnaste kaartidega võtab silme ees kirjuks ja ainukesteks vahedeks paistavad olema hind ja pakend - peaks olema poest, mitte kaevandustest/istandustest.

E: Märkasin, et eelpool soovitas anubis Asus H81M-K, kas tollel plaadil on miskeid eeliseid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2014 17:24:42 vasta tsitaadiga

Vell0611 kirjutas:
Küsiksin targematelt abi budget mängu masina jaoks:

Case: Mõtleb hiljem.
Pow: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Toiteallikad/317676/ Chieftec PSU 700W GPS-700A8 - eelisteks 85+. On oluliselt võimsam kui vaja, kuid paar eurot säästu ei ole väga oluline ehk aasta või kahe pärast läheb uude masinasse.
Mobo: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Emaplaadid/381785/ Gigabyte GA-H81M-S1
Proc: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Protsessorid/468588/ Pentium G3258 1150
Mem: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/M%C3%A4lud/311693/ 2x Ballistix LP 4GB VLP - CL8, klokates Sportist veidi üle, stiilsem, väärt 8 lisaeurot.
HDD: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad/93374/ Seagate Barracuda 7200.11 ST31500341AS 1,5TB 7200rpm 32MB NCQ SATA 3Gb/s - naised saunas rääkisid, et vahe 6Gb/siga on minimaalne. Samas ketas salvestab nurgiti ja värki, saab rohkem träni peale visata.
Gfx: Radeon R9 270/270x või 280/280x - soovitused teretulnud, nimistu sarnaste kaartidega võtab silme ees kirjuks ja ainukesteks vahedeks paistavad olema hind ja pakend - peaks olema poest, mitte kaevandustest/istandustest.

E: Märkasin, et eelpool soovitas anubis Asus H81M-K, kas tollel plaadil on miskeid eeliseid?


Pole mõtet võtta 700W PSUd kui pole plaani kahte kaarti kasutada, lisaks, tootja enda lehel ei ole sellel PSUl küll lõhnagi Bronze sertifikaadist (> 80% kirjas). Võta siis https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Toiteallikad/315899/ näituseks, 88+.
Emaplaat - kui eelarve väike siis võta kõige odavam mis lubab G3258't ära kasutada, ASUS laseb, GB osas ma pole nii kindel (endal kogemus puudub).
Mälu - võta kuidas tahad, kui emaplaadil on kaks pesa siis kaks klotsi tähendab, et pead tulevikus veidi vaeva nägema, kui 8GB klotsi võtaks siis oleks üks vaba.
HDD - endal on kokkupuuteid ainult surnud Seagate ketastega, kapinurgas on erinevatel aegadel 6-7 2,5" 160-500GB isendit vedelenud. Ise olen HDDdest WD tooteid kasutanud, pole veel probleeme olnud. (1TB Blue näiteks)
GPU - R9 280 on vist kõige mõistlikum, uuena st https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Videokaardid/441022/
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vell0611
HV vaatleja

liitunud: 16.09.2014




sõnum 16.09.2014 17:56:01 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Väga hea! thumbs_up.gif Plaadi jätan samaks(toetavat ka klokkamist, kuid tuli hiljem välja), kuid toite vahetan Fortroni vastu, võtan ühe 8GB pulga, kettaks WD Caviar Blue ja kui keegi miskit ei lisa siis kaardiks R9 280.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ellimar
HV vaatleja

liitunud: 08.04.2013




sõnum 16.09.2014 19:43:55 vasta tsitaadiga

Küsiks asjatundjatelt nõu. Plaanis oma arvutit uuendada.
Hetkel:
Videokaart: ASUS HD 6670 1gb GDDR5
Emaplaat: ASUS M5A78L-M LX3
Prose: AMD Athlon II X3 445 3.10 GHz
Toide: Tecnoware FAL550FS14 550W
RAM: Kingston 4GB (2GB 2Rx8 256M x 64-Bit x 2 pcs.)
Lisaks oleks uut kasti vaja kuna praegune arvatavasti liiga väike uuendusteks. Idee oli jätta toitekas ja videokaart alles ja näiteks muu vahetada vähe asjalikuma vastu. Eelarve on umbes 350.

/Kõvaketas 500gb jääb ka. Mõttest käis läbi ka SSD.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2014 20:04:21 vasta tsitaadiga

Ellimar kirjutas:
Küsiks asjatundjatelt nõu. Plaanis oma arvutit uuendada.
Hetkel:
Videokaart: ASUS HD 6670 1gb GDDR5
Emaplaat: ASUS M5A78L-M LX3
Prose: AMD Athlon II X3 445 3.10 GHz
Toide: Tecnoware FAL550FS14 550W
RAM: Kingston 4GB (2GB 2Rx8 256M x 64-Bit x 2 pcs.)
Lisaks oleks uut kasti vaja kuna praegune arvatavasti liiga väike uuendusteks. Idee oli jätta toitekas ja videokaart alles ja näiteks muu vahetada vähe asjalikuma vastu. Eelarve on umbes 350.

/Kõvaketas 500gb jääb ka. Mõttest käis läbi ka SSD.


Toode Summa
Crucial Ballistix Tactical 8GB 1600MHz DDR3 CL8 DIMM 1.5V 71.82 €
Cooler Master N200, Mini tower, USB 3.0 x1, must w/o bottom mounted PSU, micro-ATX 34.87 €
Asus H97M-Plus / Intel® H97 / Socket 1150 / mATX 89.80 €
Fortron FSP600-50ARN 600W 88+ (80PLUS hõbe)/ ATX12V v2.3/ Silent 120mm FAN/ Single +12V 53.63 €
Intel® Pentium™ G3258 Processor (3M Cache, 3.20 GHz) Box Anniversary Edition Unlocked 59.50 €
kokku: 309.62 €

Mälu - võta 1x8GB pulk, ei pea tulevikus jagama puid ja maid 4GB klotside ja suuremate klappimisel.
Korpus - N200 on omas hinnaklassis suht-koht parim, mahub suur tornjahuti ja saab kaableid majandada. Enamasti pole kellelgi ATX kasti tegelikult vaja, kõik kellele on õnnestunud mATX ehitada on tagantjärele kiitnud.
Emaplaat - H97M-Plus thumbs_up.gif
PSU - toidab käesoleva komplekti ja kõikvõimalikud uuendused (i7K+tipp-GPU) muretult. Ei riskiks seda olemasolevat PSUd korralike juppide külge panna.
CPU - saab väikse vaevaga +30% jõudlust juurde keerata mis viib ta i3'ga samale tasemele. Tulevikus võimalik i5-i7 vastu vahetada. Võrreldes praegusega on märgatavalt kiirem.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2014 21:28:11 vasta tsitaadiga

Vell0611, ise soovitaks foorumist tutikad, garantiilist 280x'i otsida.. peaks leiduma sama hinnaga nagu poes tavaline 280.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
typical
HV kasutaja
typical

liitunud: 02.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2014 21:49:56 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Toode Summa
Crucial 16GB kit (8GBx2) DDR3 Ballistix Sport UDIMM 240pin, 1600 MT/s, PC3-12800, CL9 134.81 €
Asus H97M-Plus / Intel® H97 / Socket 1150 / mATX 89.80 €
Dell 23 Professional Monitor - P2314H 169.96 €
CRUCIAL SSD SATA2.5" 256GB W/ADAPTER/CT256MX100SSD1 CRUCIAL 105.35 €
Inno3D GeForce® GTX 750Ti / 2GB GDDR5 / (N75T-1SDV-E5CWX) 129.00 €
Intel® Core™ i5-4590 Processor (6M Cache, up to 3.70 GHz) Tray 175.82 €
Fractal Design Core 1000 USB 3.0 28.50 €
Seasonic G Series G-450 - 450 Watt 80 PLUS® Gold Certified (SSR-450RM) 77.90 €
MICROSOFT WINDOWS 8.1 64B ENG 1PK WN7-00614 89.00 €
Intel Stock CPU cooler socket 115x 6.00 €
kokku: 1 006.14 €

Rohkem mälu pole vast liiast, 750Ti on Blenderis hea.


Tänud. 750Ti tundub hea olevat küll.
Kas prosele stock cooleri asemele midagi suuremat ei oleks mõistlik panna? Korpuse osas midagi suti suuremat usb3'ga esiplaanil alternatiiviks?
Mis ma H97 plaadiga juurde võidan? Pole enam kursis erinevate chipsetide vaheliste erinevustega.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2014 21:52:47 vasta tsitaadiga

typical, fractal design 3000 vaata näiteks... ja stock cooleri asemele on alati midagi mõistlik panna.. hyper 212 evo & you're set for its life... icon_smile.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ellimar
HV vaatleja

liitunud: 08.04.2013




sõnum 17.09.2014 15:22:01 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Tahaks vähe etemat protsessorit.
Mis arvata sellisest kooslusest?`https://www.1a.ee/order/shopping_cart?content=MzcyNbOwMrS2MDE2MQTR5hYGxiDa0sjUAEybWZgCaQA%3D
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2014 15:54:27 vasta tsitaadiga

mATX emaplaati pole väga mõtet panna ATX korpusesse, ruumiraiskamine.
i5 on hea mõte kui eelarve lubab.
n200 on korralik, odavam ka veidi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2014 17:26:16 vasta tsitaadiga

anubis, panin sõbrale matx moboga arvuti just fractal core 3000 usb3 sisse püsti ja see on ikka väga hea korpus.. plus matx emaplaadiga üle jäänud ruum võimaldas kõik asjad hästi ära mahutada + kaableduse & jättis ruumi heaks õhuliikumiseks... clean kast...

ise muidugi eelistaks tegelt ka mATX'i. n200 on korralik, ühel on läinud poweron nupp läbi ja tahab tühjakstõstmist + garantiid.. lisaks on ssd bracket natukene imelik... build quality võiks ka NATUKENE parem olla (hdd , samas hind on nagu on.... cable management oleks ka ideaalis natukene parem, a üldiselt suhteliselt hea case..


i5 muidugi, vaata hinnapiiri piires parim ja on hea.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2014 23:49:40 vasta tsitaadiga

Kas Crucial MX100 oleks parim variant odavamatest SSD-dest?

Ja vaadates eelmist postitust, siis mis võiks olla see mATX/ATX korpus, mis on N200-st natukene parem?

_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
Kommentaarid: 330 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Katre
HV kasutaja

liitunud: 24.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2014 13:42:22 vasta tsitaadiga

Küsin nõu, et kas on vahet ka kus kast lasta kokku panna töö kvaliteedi osas - näiteks valik hetkel arvutitarga ja 1A vahel. Kellel kogemusi mõlema kohaga.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2014 13:58:11 vasta tsitaadiga

Katre, AT vist veidi parem selles suhtes. Nii on mul mulje jäänud. Aga head on mõlemad eesti kontekstis.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 210, 211, 212 ... 338, 339, 340  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.