|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
15.08.2014 16:31:33
|
|
|
| Eks ikka teise viieka eest btguard või muu analoogne teenus ja täiega <piiks> sikutama.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mada
HV vaatleja
liitunud: 15.08.2006
|
16.08.2014 20:45:37
|
|
|
Mina olen vanast ajast veel ilma 4G-ta odava paketi otsas, aga väljaspool suuremaid linnasid on netilevi täiesti olematu, vahel olen seetõttu pidanud isegi väljasõite levialasse korraldama, kui kiiresti on olnud netti vaja pääseda. Õigemini, kohtades, kus mul netti pääseda vaja oleks, pole see peaaegu kunagi õnnestunud
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
18.08.2014 09:39:09
|
|
|
Kas oli nii, et Elisa ja Tele2 4G-ga Torrentit tõmmata ei saa ja EMT-ga saab?
Kui nii, siis EMT-l päris suur eelis ikka.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
18.08.2014 09:41:38
|
|
|
| EMTga saab küll, aga pole piiramatut paketti praegu müügil.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
18.08.2014 09:52:44
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Kas oli nii, et Elisa ja Tele2 4G-ga Torrentit tõmmata ei saa ja EMT-ga saab?
Kui nii, siis EMT-l päris suur eelis ikka. |
Pole päris täpne kuna Elisas on mingi salapära, et osad laadivad alla suvalisel ajal , ilma mingite imeseadistusteta. Ja on mingi osa mis siis laadivad ainult mingitel ime-kellaaegadel.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
18.08.2014 11:12:22
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Kas oli nii, et Elisa ja Tele2 4G-ga Torrentit tõmmata ei saa ja EMT-ga saab?
Kui nii, siis EMT-l päris suur eelis ikka. |
Tele2ga saab.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mega
HV Guru

liitunud: 12.02.2004
|
18.08.2014 12:30:18
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| DVDRW kirjutas: |
Kas oli nii, et Elisa ja Tele2 4G-ga Torrentit tõmmata ei saa ja EMT-ga saab?
Kui nii, siis EMT-l päris suur eelis ikka. |
Pole päris täpne kuna Elisas on mingi salapära, et osad laadivad alla suvalisel ajal , ilma mingite imeseadistusteta. Ja on mingi osa mis siis laadivad ainult mingitel ime-kellaaegadel. |
Tõsi, endal pole ka probleemi Elisas No kui siis see, et kui Elisas liitud mõne paketiga siis minimaalne kiirus mida nad lubavad tagada on häbematult väike ja kobiseda pole midagi. Pakett võib olla küll piiramata kiirusega, aga kui saad kiiruseks üle 0.5 Mbit/s siis on nende arust kõik ok.
_________________ - censored - |
|
| Kommentaarid: 270 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
237 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
18.08.2014 12:54:42
|
|
|
Näita mulle mobiilsideoperaatorit, kes sulle mingi arvestatava kiiruse garanteerib Operaatoril ei ole lihtsalt mõistlik oma võrku nii suure liiasusega planeerida, et näiteks aastavahetusel vabaduse väljakul mingi arvestatava kiiruse saaksid
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mega
HV Guru

liitunud: 12.02.2004
|
18.08.2014 15:59:50
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Näita mulle mobiilsideoperaatorit, kes sulle mingi arvestatava kiiruse garanteerib Operaatoril ei ole lihtsalt mõistlik oma võrku nii suure liiasusega planeerida, et näiteks aastavahetusel vabaduse väljakul mingi arvestatava kiiruse saaksid  |
Ma ei räägi siin mingist harva esinevast hetkest. Operaatorid lihtsalt rõhuvad erinevatele argumentidele. Elisa ajab rinna ette ja hõiskab, et kõige odavam! No ja ega siis muud polegi tahata... Nii palju kui maksad, ka saad. Aga see selleks...
Hetkel aitan sõpra orjalepingust vabaneda... Teenust pole lihtsalt võimalik tarbida. Õnneks on leping korralikult auke täis
_________________ - censored - |
|
| Kommentaarid: 270 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
237 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
18.08.2014 16:18:00
|
|
|
| ot: |
| Selleks ma ei võtagi ühegi operaatori käest midagi tasuta ega järelmaksuga, et otseselt või kaudselt maksan selle nagunii ise kinni. Kui tõesti vaja on ja kohe väljaostmiseks raha pole, siis on kasvõi krediitkaart/arvelduskrediit parem valik kuna see ei sea mulle kohustust osta teatud aja jooksul lisaks muid teenuseid |
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
18.08.2014 16:34:23
|
|
|
| Kui tasuta modemit ei võta siis on kuumaks sama?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
29.08.2014 17:47:52
|
|
|
| Äärmiselt kummaline vaadata, kuidas Elisa on uhke selle üle, et nad ka linnad 800 Mhz LTEga katavad. Säästab neile kõvasti raha, sest ei pea rohkem maste püstitama. Samas mahtu on vähem ja kiirused ka aeglasemad, saab tiksuda 0.5 Mbit/s otsas. Aga vähemalt levib hästi.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Morrandir
HV vaatleja
liitunud: 19.09.2003
|
29.08.2014 20:17:46
|
|
|
| Kuskil 26. augusti õhtust on kestnud mingi jama M-Internetiga, mis nii iga 10 minuti tagant 5 minutiks ära kaob. https://www.elisa.ee/et/Eraklient/tugiinfo/probleem/2318 väidab, et asi algas 28. augustil kell 10:00 ning veel täna hommikul oli eeldatav lahendusaeg täna kell 10:00. Praegu vaatan, et nüüd on eeldatav lahendusaeg 01. september kell 17:00. Põhimõtteliselt nädal aega ei ole funktsionaalset Internetti - mida asja.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
29.08.2014 21:50:29
|
|
|
| Morrandir kirjutas: |
| Kuskil 26. augusti õhtust on kestnud mingi jama M-Internetiga, mis nii iga 10 minuti tagant 5 minutiks ära kaob. https://www.elisa.ee/et/Eraklient/tugiinfo/probleem/2318 väidab, et asi algas 28. augustil kell 10:00 ning veel täna hommikul oli eeldatav lahendusaeg täna kell 10:00. Praegu vaatan, et nüüd on eeldatav lahendusaeg 01. september kell 17:00. Põhimõtteliselt nädal aega ei ole funktsionaalset Internetti - mida asja. |
Mingid aastad tagasi kohtasin Elisas samalaadset probleemi - tollal oli lahenduseks see, et Elisa vahetas mingid prolbeemsed seadmed välja.
Seega on sul täiesti variant, et mingid seadmed on samuti rivist väljas ja nüüd kulub aega uute seadmete paigaldamiseks.
Aga helista ja uuri otse, et mis toimub. Mulle küll omal ajal vastati ilusti, kenast, et miks selline jama on.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ykshuntka
HV kasutaja

liitunud: 15.01.2007
|
29.08.2014 21:56:24
|
|
|
| Morrandir kirjutas: |
| Kuskil 26. augusti õhtust on kestnud mingi jama M-Internetiga, mis nii iga 10 minuti tagant 5 minutiks ära kaob. https://www.elisa.ee/et/Eraklient/tugiinfo/probleem/2318 väidab, et asi algas 28. augustil kell 10:00 ning veel täna hommikul oli eeldatav lahendusaeg täna kell 10:00. Praegu vaatan, et nüüd on eeldatav lahendusaeg 01. september kell 17:00. Põhimõtteliselt nädal aega ei ole funktsionaalset Internetti - mida asja. |
Sama jama siin Luhamaa masti all. Nõrk firma.
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kuri orav
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2010
|
01.09.2014 12:08:19
|
|
|
Kaua sellel Elisa kulleril aega võiks minna? Lasin telefoni teel endale uue mobla müüa ja mõtlesin, et kulleriga saatmine tähendab, et sama päev tuleb kohale. Muidu oleksin võinud ju ise poodi minna.
_________________ “Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.” -- Terry Pratchett |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inah
HV kasutaja
liitunud: 24.12.2003
|
01.09.2014 20:57:27
|
|
|
| Morrandir kirjutas: |
| Kuskil 26. augusti õhtust on kestnud mingi jama M-Internetiga, mis nii iga 10 minuti tagant 5 minutiks ära kaob. https://www.elisa.ee/et/Eraklient/tugiinfo/probleem/2318 väidab, et asi algas 28. augustil kell 10:00 ning veel täna hommikul oli eeldatav lahendusaeg täna kell 10:00. Praegu vaatan, et nüüd on eeldatav lahendusaeg 01. september kell 17:00. Põhimõtteliselt nädal aega ei ole funktsionaalset Internetti - mida asja. |
täitsa süüdimatud jälle uus kuupäev
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
01.09.2014 21:32:09
|
|
|
Suvel puhkusel maal olles oli mul ka ilge kammaijaa. Lähima masti küljest (ca 1km) visati mind järjepidevalt välja kaugemate mastide külge (3km ja 8km) ning loomulikult istusin ma nende küljes 2G võrgus. Ja nii 2 nädalat jutti kuni puhkus läbi sai. Vahel sai tunnike 3G võrgus olla ja siis viskas minema ja mitu tundi 2G peal teite mastide küljes. Vahel kui kohaliku masti külge sai, siis oli ilusti kiirus maksimaalne ning 10 mindi pärast visati jälle minema. Lukustada 3G võrku ei saanud, sest siis olin täiesti ilma levita, vaid hädaabi numbri helistamise võimalus. Kribasin neile kirja ja helistati lausa kaks korda tagasi, selle eest kiitus vähemalt. Nende väitel kontrolliti masti 2 korda paari päevaste vahedega ja olla kõik korras neil. Siis sain võimaluse testida ka teise seadmega enda SIM-i. Täpselt sama lugu, algul on lähedal asuvas mastis 3G ja siis hetke pärast visati kuhugi kauge masti külge 2G peale. Kirjutasin seejärel ka sellest, et sain proovida teise seadmega ning täpselt sama lugu. Seepeale tuleb vastu kiri, et proovige mõne teise seadmega :/.
_________________ OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6 |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
01.09.2014 21:45:15
|
|
|
| 3G leviga suurematest asulatest eemal ongi nii nagu on.... Elisa võrgus küll pigem ei ole kui just kõrge või lageda koha peal ei asu.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Morrandir
HV vaatleja
liitunud: 19.09.2003
|
01.09.2014 23:23:06
|
|
|
| inah kirjutas: |
täitsa süüdimatud jälle uus kuupäev  |
Jepp. Kõige parem on veel see, et täna saatis Emor küsitluse Elisa teenuse kvaliteedi jms kohta. Huvitav, kas üritavad ära aimata, et palju rahvast pärast sellist keberniiti nende juurest minema läheb, lihtsalt põhimõtte pärast?
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
01.09.2014 23:27:30
|
|
|
| inah kirjutas: |
| Morrandir kirjutas: |
| Kuskil 26. augusti õhtust on kestnud mingi jama M-Internetiga, mis nii iga 10 minuti tagant 5 minutiks ära kaob. https://www.elisa.ee/et/Eraklient/tugiinfo/probleem/2318 väidab, et asi algas 28. augustil kell 10:00 ning veel täna hommikul oli eeldatav lahendusaeg täna kell 10:00. Praegu vaatan, et nüüd on eeldatav lahendusaeg 01. september kell 17:00. Põhimõtteliselt nädal aega ei ole funktsionaalset Internetti - mida asja. |
täitsa süüdimatud jälle uus kuupäev  |
Nüüd on juba eeldatav lahendamise aeg 3. september. Eile Pärnus oli ka saa jama, aga arvasin, et võibolla läpaka 3G modem hüppab mitme masti vahel. Täna kodus huvi pärast proovisin ja paari tunni jooksul ühendus ei katkenud. Tõenäoliselt seadistavad nad mõnes kohas võrku ümber, aga ei taha seda ilmutatud kujul öelda....
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Morrandir
HV vaatleja
liitunud: 19.09.2003
|
02.09.2014 08:47:17
|
|
|
| Nädal aega seadistavad neid võrkusid ümber ja selliste tulemustega? Ei usu, ega seda mingid suvalised praktikandid ei tee.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
02.09.2014 08:50:16
|
|
|
| Morrandir kirjutas: |
| Nädal aega seadistavad neid võrkusid ümber ja selliste tulemustega? Ei usu, ega seda mingid suvalised praktikandid ei tee. |
Kui näiteks tarkvaras on miski "pauk sees" siis seda ei tormata rapsides muutma, eriti kui kohe ei teata kus kala.
Eriti kui pole kindel et see ei muuda tänast olukorda veel hullemaks.
Teoorias võib ka miski hooletuse jama olla (a'la seade kõrbes ja pole varu)
vaevalt ükski operaator seda olukorda "lõdvalt võtab"
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
02.09.2014 16:47:23
|
|
|
Koduseks püsiühenduseks sai Elisa 4G
Pole paha e toru on püsivalt lai, ka läbi VPN'i, ning nii on filmilaenutus lausa lust. Elioni 12/1 peale tagasi minna oleks masendav.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
02.09.2014 17:01:27
|
|
|
Kas mahupiirang on? EDIT: uurisin huvipärast Elisa veebi ning 40 euro eest kuus saab kiiruse poolest piiramata ühenduse (Mint Maximum 4G).
Saab näha kuidas ühenduse stabiilsus pikas plaanis on (õhtuti näiteks).
***
Leidsin Elisa lehelt veel huvitava lause: "Elisa arvestab mõistlikuks kasutamiseks alla 50GB suurust andmemahtu viimase 30 päeva arvestuses." Sisuliselt sama kui pea 2x odavamal paketil millel on 50GB mahupiirang.
https://www.elisa.ee/et/Eraklient/mint/710/MiNT-paketid
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
02.09.2014 17:57:21
|
|
|
Kõige kangemal ju ei ole piirangut:
Kõikides pakettides (välja arvatud MiNT Maximum 4G paketis) kehtib mõistliku kasutamise põhimõte . Elisa arvestab mõistlikuks kasutamiseks alla 50GB suurust andmemahtu viimase 30 päeva arvestuses. Loe lähemalt mõistliku kasutamise mahu kohta siit
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
02.09.2014 19:30:01
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Kõige kangemal ju ei ole piirangut:
Kõikides pakettides (välja arvatud MiNT Maximum 4G paketis) kehtib mõistliku kasutamise põhimõte . Elisa arvestab mõistlikuks kasutamiseks alla 50GB suurust andmemahtu viimase 30 päeva arvestuses. Loe lähemalt mõistliku kasutamise mahu kohta siit |
Kuigi sõnades on nii kirjas, on seda raske uskuda, et ühtegi piirangut ei rakendu kui kõvem meediatarbija oma arvuti 24x7 tööle rakendab. Tahaks mõnda kommentaari reaalselt kasutajalt kes märgib siia üle mõistliku tarbimise mahud ja kiirused erinevatel aegadel.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
02.09.2014 19:38:04
|
|
|
Piirang on see, et päevasel ajal ei lubata torrentit kasutada. Ilma torrentita peab ikka vaeva nägema, et kasvõi see 50GB mahtu täis saada Vaatasin just, tahvliga olen suutnud 2GB kuus kasutada ja seal on nii surfatud kui videoid vaadatud, samuti uuendusi installitud ehk siis tagasi pole hoitud. Kui see tahvel ainuke netiseade oleks, siis tõenäoliselt oleks maht muidugi mõnevõrra suurem, aga 50GB täis saada nõuaks ikka pingutust.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
02.09.2014 20:47:55
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Kõige kangemal ju ei ole piirangut:
Kõikides pakettides (välja arvatud MiNT Maximum 4G paketis) kehtib mõistliku kasutamise põhimõte . Elisa arvestab mõistlikuks kasutamiseks alla 50GB suurust andmemahtu viimase 30 päeva arvestuses. Loe lähemalt mõistliku kasutamise mahu kohta siit |
Selge pilt, see jäi kahe silma vahele. Tänud viitamast.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
02.09.2014 20:51:30
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Piirang on see, et päevasel ajal ei lubata torrentit kasutada. Ilma torrentita peab ikka vaeva nägema, et kasvõi see 50GB mahtu täis saada Vaatasin just, tahvliga olen suutnud 2GB kuus kasutada ja seal on nii surfatud kui videoid vaadatud, samuti uuendusi installitud ehk siis tagasi pole hoitud. Kui see tahvel ainuke netiseade oleks, siis tõenäoliselt oleks maht muidugi mõnevõrra suurem, aga 50GB täis saada nõuaks ikka pingutust. |
Ehk jutt piiramatust ei vasta päris tõele.
Olgu siis ainult torrent kuid suhteliselt raske on tuvastada mida veel piiratakse. Tõenäoliselt on lahendusi piirangutest mööda hiilimiseks, nagu näiteks VPN kuid meedias on kuulda olnud ahistavast teenindajast kes vastab teenuse sulgemise peale, et lepingus on punkt, kus võrgutöö häirimise peale on Elisal õigus teenus peatada ning avatakse siis kui klient lõpetab võrgu üle koormamise.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
02.09.2014 21:28:05
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
Piirang on see, et päevasel ajal ei lubata torrentit kasutada. Ilma torrentita peab ikka vaeva nägema, et kasvõi see 50GB mahtu täis saada Vaatasin just, tahvliga olen suutnud 2GB kuus kasutada ja seal on nii surfatud kui videoid vaadatud, samuti uuendusi installitud ehk siis tagasi pole hoitud. Kui see tahvel ainuke netiseade oleks, siis tõenäoliselt oleks maht muidugi mõnevõrra suurem, aga 50GB täis saada nõuaks ikka pingutust. |
Ehk jutt piiramatust ei vasta päris tõele.
Olgu siis ainult torrent kuid suhteliselt raske on tuvastada mida veel piiratakse. Tõenäoliselt on lahendusi piirangutest mööda hiilimiseks, nagu näiteks VPN kuid meedias on kuulda olnud ahistavast teenindajast kes vastab teenuse sulgemise peale, et lepingus on punkt, kus võrgutöö häirimise peale on Elisal õigus teenus peatada ning avatakse siis kui klient lõpetab võrgu üle koormamise. |
Downloaderitega tekitatav maht, samuti moodsa aja HD videode striimid tekitavad ammu juba oluliselt suurema liikluse kui torrentid.
Kui ei usu, siis v6rdle videode suurust kusagil 3-5 aastat tagasi ja vaata kui suured samad videod HD-na on.
Ja mis puutub torrentitesse, siis ainult mingeid, kindlaid tüüpe torrenteid piiratakse, teised jooksevad suvalisel kellaajal.
Kes nende hingeelu tunneb, eks need siis saavad selgitada miks osasid piiratakse ja teisi mitte. Need, mida mul on vaja olnud, näiteks Linuxite torrentid, on kenasti kogu aeg alla tulnud. Kuigi ma eelistan rohkem Downloaderiga alla laadimist.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
02.09.2014 21:37:33
|
|
|
tahanteada, isiklik BS on suht ebaoluline.
Küsimus on selles, kas PIIRAMATU on "piiramatu" või on tegemist hämaga. Ma pakun, et piiramatut mobiilset internetti ei ole Eestis olemas.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
02.09.2014 21:43:37
|
|
|
| Piiramatut pole üldse olemas, isegi juhtmega seab toru laius omad piirangud.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
02.09.2014 21:55:07
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Piiramatut pole üldse olemas, isegi juhtmega seab toru laius omad piirangud. |
Mõistetav on tehniline piirang kiirusele, ostan 300/300 Elionist, saan selle iga ilmaga kätte, ei ole ei mahu ega sisu piiranguid.
Mõistetav on igasugune tehniline 4G kiirusepiirang, oletame, et see 4G Advanced sisaldab masimaalset teoreetilist piirangut 300Mbit/s
Ostan teenusepakkujalt ühenduskiiruse võrguga 50Mbit/s siis võiks see olla mahu ja sisupiirangutega, kuid sellist ei leia.
Ma lihtsalt isiklikult tõmban kulmu kortsu kui mõni mobiilioperaator julgeb mainida PIIRAMATUT internetti.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
02.09.2014 21:56:34
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
tahanteada, isiklik BS on suht ebaoluline.
Küsimus on selles, kas PIIRAMATU on "piiramatu" või on tegemist hämaga. Ma pakun, et piiramatut mobiilset internetti ei ole Eestis olemas. |
EMT-l paar aastat tagasi oli ja pakett töötab endiselt. 700GB proovinud kuus ja probleeme ei ole esinenud.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
02.09.2014 22:07:37
|
|
|
| jaank kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
tahanteada, isiklik BS on suht ebaoluline.
Küsimus on selles, kas PIIRAMATU on "piiramatu" või on tegemist hämaga. Ma pakun, et piiramatut mobiilset internetti ei ole Eestis olemas. |
EMT-l paar aastat tagasi oli ja pakett töötab endiselt. 700GB proovinud kuus ja probleeme ei ole esinenud. |
Paistab, et hea Oponent indrekp on alles algaja ja astub esimesi samme sellel Mobiil-neti raskel teel.
Mulle isiklikult öeldi Elisast juba aastaid tagasi, et on olemas kasutusi mille korral kontrollitakse mahtu ja ületamisi ja on olemas kasutusi millega mingit mahtu tegelikult ei kontrollita.
PS: Oponent indrekp-le spetsiaalselt:
Võtsin praegu esimese torrenti - Ubuntu Mate 14.10 Beta 1 ja see hakkas laadima koheselt ning tehes seda täiskiirusega mida pakett võimaldab, ehk siis Mint Lighti 2 megane kiirus.
Ja kui kellaaega vaadata siis kellaajaliselt mingit allalaadmist esineda ei tohiks, aga ennäe imet - täiesti on olemas.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
02.09.2014 22:27:45
|
|
|
| tahanteada, kas tahad öelda, et krüptimata torrenti puhul kontrollitakse sisu? Ise pole mobiilse neti otsas torrentit jooksutanud, seega võibolla loll küsimus, aga tõesti ei tea
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
02.09.2014 22:56:41
|
|
|
Endal Mint Maximum 4G ja kasutan kuus keskmiselt 800-900GB mahtu, siiani ei ole keegi nokkima tulnud. (Kokku sai alles 10TB täis)
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kraaks
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
03.09.2014 02:58:39
|
|
|
päevas netflix-i kuskil 3 tundi täiskvaliteediga, torrent ka tiksub, ei kurda. 4g maksimum siis.
väike ot.
äkki elisa vaatab oma mastide koormusi ja vastavalt sellele torrent näiteks liigub.
mul tööpäevadel mõnikord torrent 0KB kiirus.
Mis iseenesest on hea, nö koormuse monitoorimine.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
03.09.2014 07:53:47
|
|
|
| woox2k, kraaks, siis on lausa lust.... seni kuni selliseid tarbijaid rohkem olema saab.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
03.09.2014 08:25:58
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| jaank kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
tahanteada, isiklik BS on suht ebaoluline.
Küsimus on selles, kas PIIRAMATU on "piiramatu" või on tegemist hämaga. Ma pakun, et piiramatut mobiilset internetti ei ole Eestis olemas. |
EMT-l paar aastat tagasi oli ja pakett töötab endiselt. 700GB proovinud kuus ja probleeme ei ole esinenud. |
Paistab, et hea Oponent indrekp on alles algaja ja astub esimesi samme sellel Mobiil-neti raskel teel.
Mulle isiklikult öeldi Elisast juba aastaid tagasi, et on olemas kasutusi mille korral kontrollitakse mahtu ja ületamisi ja on olemas kasutusi millega mingit mahtu tegelikult ei kontrollita.
PS: Oponent indrekp-le spetsiaalselt:
Võtsin praegu esimese torrenti - Ubuntu Mate 14.10 Beta 1 ja see hakkas laadima koheselt ning tehes seda täiskiirusega mida pakett võimaldab, ehk siis Mint Lighti 2 megane kiirus.
Ja kui kellaaega vaadata siis kellaajaliselt mingit allalaadmist esineda ei tohiks, aga ennäe imet - täiesti on olemas.  |
Inimeste mälu on selektiivne, eriti tahanteada St ei saa elada vaid "hetkes", vaid mõelda mis saab edasi.
Püksi pissides on ju ka alguses ikka hea ja soe, aga pärast külm.
Ei ole vaja väga palju vaja minna ajas tagasi, kui Elisal oli "piiramatu 3G", kus küll piirati torrentit. Eesti tarbijakaitse keelab sellist
asja nimetada piiramatuks, reaalselt vaid traat on piiramatu.
(aga teadaolevalt eesti tarbijakaitse tegeleb sisse ja välja lahjade asjadega. Ehk ta ei suuda
ega taha oma regulatsioone jõustada. See selleks. asjast. )
Aga seda piiramatut enam pole, sest Elisa ei jaksanud investeerida ehk juba müüdud teenuse kvaliteeti tagada.
Kliendid kisasid lisaks ka veel kõikuva kvaliteedi pärast.
Ehk nn piiramatu lõppes ära sunniviisiliselt, kõik said 50 GB mahtu ja jokk. Tele2 pole vist piiramatut olnud,
EMT vanad piiramatud tiksuvad seniajani vist muutumatult.
Ehk Elisa sulges ka vanadele klientidele selle 3G teenuse nn ühtlustamise nime all.
https://www.elisa.ee/et/Eraklient/Firmast/Uudised/756/elisa-uhtlustab-mahupiirangud-3g-mint-pakettides/2013
Nüüd on lihtsalt aja küsimus, millal 4G võrgu sama teenusega kooma tõmbab ja siis jokk.
olemuselt ei tasu torrentit ilmselt üldse karta, ilmselt veavad võrgu kooma youtube ja erinevad TV everywhere'd.
St puhas online video on see mis tuleb.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
03.09.2014 10:49:37
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| woox2k, kraaks, siis on lausa lust.... seni kuni selliseid tarbijaid rohkem olema saab. |
Eks ta nii on aga ometi müüakse mobiilinetti juba ammu koduste ühenduste pähe ja kaablioperaatoritel on vaikselt huvi laiendamise vastu kaduma hakanud. Mina tahtsin omale korralikku kodunetti ja ainuke variant oli 4G, seda ma kavatsesin kasutada ka nagu päris netti ja kui võrk koomas on siis see on mobiilioperaatori teha juba. Alati on võimalus paar purki juurde panna või lisasagedusi kasutama hakata. Kui keegi mulle siin korralikku kaablit pakuks, siis loomulikult istuks ma selle otsas.
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
03.09.2014 12:59:16
|
|
|
| vana_urr kirjutas: |
Ei ole vaja väga palju vaja minna ajas tagasi, kui Elisal oli "piiramatu 3G", kus küll piirati torrentit. Eesti tarbijakaitse keelab sellist
asja nimetada piiramatuks, reaalselt vaid traat on piiramatu.
|
Kui asjale nii läheneda, siis ega kodukasutajale piiramatut traati ka väga pakkuda ei taheta. Esimese asjana tuleb pähe, et väljuvad ühendused porti 25 on lubatud vaid ISP SMTP serverile. Mitte et mul seda nüüd väga vaja oleks ja samuti tean selle piirangu põhjust, kuid see ei muuda fakti, et piirang on olemas
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eddvin
HV kasutaja

liitunud: 28.08.2008
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kraaks
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
05.09.2014 01:59:56
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| woox2k, kraaks, siis on lausa lust.... seni kuni selliseid tarbijaid rohkem olema saab. |
Sa indrekp tundud kuidagi kibestunud olevat. Meil maakatel ei ole ju palju võimalusi netti pääseda.
Kui elisa pakub piiramatut ainukese operaatorina, maal koormused väiksemad, igati bro ju?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kevku
HV kasutaja
liitunud: 05.10.2007
|
05.09.2014 08:16:47
|
|
|
Elioni teemas pandi paika nüüd pages siia.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hmls
HV vaatleja

liitunud: 31.08.2010
|
06.09.2014 02:03:51
|
|
|
Tere! Kuidas te signaali tugevust kontrollite dBu'des? Mul on see Huawei ruuter(mitte mobiilne) mida Elisa Maximum paketiga pakutakse.
--------------------
Minu esmamuljed Mint Maximum paketiga.
Edit. Tundub et VPNi shieldi ei ole üldse vaja. Mingi tracker oli maas ennem.
Edit 2. Samas kui kellelgi torrent ei tööta, siis soovitaks ikkagist VPN shieldiga eksperimenteerida. Võibolla aitab. Mulle tundub, et osad trakerid nagu tahaks VPNi kaudu ühendamist.
On plaanis ka antenni kasutada. Kas kellelgi siin on kogemust antennidega ja on midagi juurde saanud?
Lisaks veel, et võrreldes ELIONI Wimaxi 6/1 on ping 50%parem. BF4 mängides 2 tunni jooksul ühtegi häiret ei kogenud. Ping oli 20-40ms. Keskmine oli reaalselt 30ms, stabiilselt, millega ma olen väga rahul.
Kui see ühendus mind kuuaega stabiilselt teenib siis julgeks seda lausa soovitada.
http://www.speedtest.net/my-result/3739482768
viimati muutis hmls 06.09.2014 18:20:52, muudetud 4 korda |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
06.09.2014 12:55:14
|
|
|
| Kas piirangut rakendatakse täismahus edasi, kui ma vahetan piirangu ajal paketi "Maximum'i" peale?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hmls
HV vaatleja

liitunud: 31.08.2010
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|