Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 160, 161, 162 ... 264, 265, 266  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2014 21:59:49 vasta tsitaadiga

kes teil neid uimaseid SSD osta käsib kui kiirus nii oluline on ? icon_eek.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2014 22:14:36 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
kes teil neid uimaseid SSD osta käsib kui kiirus nii oluline on ? icon_eek.gif


+1 icon_biggrin.gif

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2014 22:18:58 vasta tsitaadiga

Pakun, et tänapäeva arvutite pudelikaelaks on pigem tarkvara kui miski riistvara komponent.
Sleep käsud kuskil sees. icon_razz1.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.06.2014 22:31:31 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Pakun, et tänapäeva arvutite pudelikaelaks on pigem tarkvara kui miski riistvara komponent.
Sleep käsud kuskil sees. icon_razz1.gif

Septembrist lubatakse igasugu hüper-uusi emaplaate ja superkiireid SSD-sid. Nii, et kigest möni kuu veel oodata. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
makipull
HV kasutaja
makipull

liitunud: 18.04.2011




sõnum 16.06.2014 07:21:57 vasta tsitaadiga

No täpselt ei teagi praegu mida kasutan icon_lol.gif aga pentium 1.4ghz vist ja siis 4gb ram 5000rpm hdd.... Igatahes mingi asuse arvuti on
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2014 12:23:02 vasta tsitaadiga

ot:
No see arvatavalt ühetuumaline pentium ongi, mis sul pidurdab. Ainukesena.
Kui tegemist siiski uuema prosega (kahetuumalisega), siis on arvuti lihtsalt "paska" täis ja tahab suurpuhastust.
Ja peale seda siis kõvaketta asemele SSD. See on sul igati thumbs_up.gif .
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
makipull
HV kasutaja
makipull

liitunud: 18.04.2011




sõnum 16.06.2014 17:43:37 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
ot:
No see arvatavalt ühetuumaline pentium ongi, mis sul pidurdab. Ainukesena.
Kui tegemist siiski uuema prosega (kahetuumalisega), siis on arvuti lihtsalt "paska" täis ja tahab suurpuhastust.
Ja peale seda siis kõvaketta asemele SSD. See on sul igati thumbs_up.gif .


Arvuti on uus, sygisel ostetud. Ja 30gb ainult kasutatud HDD.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2014 10:58:56 vasta tsitaadiga

link :: The SSD Endurance Experiment: Casualties on the way to a petabyte

"We started with six SSDs: the Corsair Neutron GTX 240GB, Intel 335 Series 240GB, Samsung 840 Series 250GB, Samsung 840 Pro 256GB, and two Kingston HyperX 3K 240GB. They all exceeded their endurance specifications early on, successfully writing hundreds of terabytes without issue. That's a heck of a lot of data, and certainly more than most folks will write in the lifetimes of their drives.

The last time we checked in, the SSDs had just passed the 600TB mark. They were all functional, but the 840 Series was burning through its TLC cells at a steady pace, and even some of the MLC drives were starting to show cracks. We've now written over a petabyte, and only half of the SSDs remain. Three drives failed at different points—and in different ways—before reaching the 1PB milestone. We've performed autopsies on the casualties and our usual battery of tests on the survivors, and there is much to report."


Maakeeli - testitakse kui palju SSD'd kannatavad kirjutamist, kuuest isendist kolm on jõudnud 1PB (petabait, 1000TB, miljon gigabaiti) piirini. Aga mis seisus on ellujääjad? Kuidas ja millal surid kolm SSD'd?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2014 11:17:47 vasta tsitaadiga

Naersin südamest: "Our SSD Endurance Experiment has killed off more main characters than a season of Game of Thrones. "
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 17.06.2014 21:54:34 vasta tsitaadiga

Paistab, et samsa 840 pro ost oli siis enamvähem õige valik icon_smile.gif Mul küll alles 3 tb kirjutatud kettale, seega pikk ma veel minna icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2014 21:58:19 vasta tsitaadiga

eltso kirjutas:
Paistab, et samsa 840 pro ost oli siis enamvähem õige valik icon_smile.gif Mul küll alles 3 tb kirjutatud kettale, seega pikk ma veel minna icon_smile.gif

Kui pika perioodi jooksul? Endal 0,7tb 2 kuu jooksul.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 17.06.2014 22:15:53 vasta tsitaadiga

6 kuu jooksul, aga sellest 2 kuud oli see mul ühes kaevuris ja oli kirjutamine nullilähedane, nüüd on jälle igapäeva (torrent+kõik muu teema masinas) ja eks nüüd liigub jälle mõnuga andmeid.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2014 23:19:16 vasta tsitaadiga

mul on 2 ssd-d hetkel masinas. 180gb g2 intel on saanud 3,3tb pooleteise aasta jooksul, 120gb 840pro ~9 kuuga 2,4tb.
840pro on praegu süsteemiketas, koos temp/pagefile/jms kaasaskäiva juraga. inteli ssd oli süsteemiketas kuni 840proni ja nüüd on mängude ketas.

pole vist põhjust muretsemiseks. icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2014 02:42:52 vasta tsitaadiga

Enda SP600 Pro tegi nalja täna, arvuit käima pannes tuli ette tore kiri: BootMGR is missing.

Jätsin siis arvuti tööle kuskil 30 mintsaks ilma data kaablita ja peale seda sain W8.1 jooksma. Kui veel nii teeb, siis garantii poole liikuma?
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 18.06.2014 11:58:07 vasta tsitaadiga

S.I.L.L.U kirjutas:
Enda SP600 Pro tegi nalja täna, arvuit käima pannes tuli ette tore kiri: BootMGR is missing.

Jätsin siis arvuti tööle kuskil 30 mintsaks ilma data kaablita ja peale seda sain W8.1 jooksma. Kui veel nii teeb, siis garantii poole liikuma?


Kui sa oled kindel et sul tarkvaraga (Windows) kõik korras siis võib jah ketta poole vaadata aga ise prooviks kõigepealt tarkvara puhtalt peale lasta enne kui garantii poole saadaks.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2014 15:07:41 vasta tsitaadiga

Niih, läksin üle 240GB (2,5" Kingston V300 SATA) pealt 480GB (mSATA Crucial M500) peale.
Spoiler Spoiler Spoiler


SSD on arvutiga ühendatud niimodi icon_razz.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.06.2014 15:17:01 vasta tsitaadiga

DVDRW, Korpuses ruumi vähe või miks sa SATA pealt mSATA peale läksid lauaarvuti puhul? icon_eek.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2014 15:51:49 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
DVDRW, Korpuses ruumi vähe või miks sa SATA pealt mSATA peale läksid lauaarvuti puhul? icon_eek.gif

Siis on kodus ja tööl sama OS SSD icon_wink.gif
Eks näeb kuda ühendus nii vastu peab.

2,5" on liiga kolakas taskus tassimiseks + mSATA SSD oli ~20€ odavam.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 18.06.2014 16:03:43 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
DVDRW, Korpuses ruumi vähe või miks sa SATA pealt mSATA peale läksid lauaarvuti puhul? icon_eek.gif

Siis on kodus ja tööl sama OS SSD icon_wink.gif
Eks näeb kuda ühendus nii vastu peab.

2,5" on liiga kolakas taskus tassimiseks + mSATA SSD oli ~20€ odavam.


Mis taskud sul siis on, et 2,5 liiga suur taskus on icon_biggrin.gif ?

Aga igatahes, kui oli 20€ odavam, siis õigustatud ost.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2014 16:11:15 vasta tsitaadiga

mSATA hea rahakotti panna icon_wink.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.06.2014 21:25:54 vasta tsitaadiga

Jäi silma kirjatükk kus siis Linuxi-maailma kasutajatele jagatakse SSD tarbeks optimeerimise näpunäiteid.
Ja ehk kulub kellelegi ära, et SSD Linuxiga optimeeritult tööle saada. beer_yum.gif

How To Optimize Linux For SSDs

http://www.makeuseof.com/tag/optimize-linux-ssds/
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cancer
HV kasutaja

liitunud: 03.12.2002




sõnum 25.06.2014 22:07:53 vasta tsitaadiga

[Phoronix] Crucial MX100 128GB: A Cheap But Good SSD For Linux Systems
_________________
D I G I T A L L Y - I M P O R T E D ● Electronic Dance Music with Highly Addictive Elements
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
HV Guru
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2014 01:33:23 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
liiv kirjutas:
Küsimus, miks te ei kasuta kõige kiiremaid PCIe siinil SSD variante.
Teine asi on Windowsi bootimine. Juhul, kui emaplaadi tootja ja SSD tootja on vaeva näinud, siis isegi toimib, aga hiljutise Samsung XP941 M.2 näitel jällegi ei toimi

Mis sellel Samsungil siis ei toiminud? Ma kiikasin ise ka selle poole aga minu hinnakirja järgi on selle saadavus alles juuli teiseks nädalaks ja valisingi Plextori
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.06.2014 10:03:20 vasta tsitaadiga

AnandTech turvustab SMI kontrolleriga ADATA SSD-sid:

ADATA Premier SP610 SSD (256GB & 512GB) Review: Say Hello to an SMI Controller

http://www.anandtech.com/show/8180/adata-sp610-ssd-256gb-512gb-review
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2014 20:54:12 vasta tsitaadiga

SSD valitseja on kohal: Samsung 850 Pro

Hea ülevade SIIN

Nii värskelt välja tulnud, et meie maale pole veel jõudnud, vist. Tahaks € hindu teada.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.07.2014 23:12:34 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
SSD valitseja on kohal: Samsung 850 Pro

Hea ülevade SIIN

Nii värskelt välja tulnud, et meie maale pole veel jõudnud, vist. Tahaks € hindu teada.

Peaks siis välja tulema 21 Juuli. Ehk siis meil võib arvestada selle kuu lõpuga. Kui võtta MSRP (mis on tavaliselt veidi madal lõpphinnast, kuna lõpphinnale lisanduvad maksud) ja panna see eurodesse, siis oleks hinnad järgmised (sulgudes 840 Pro hind HV andmetel):

128GB - 95€ (102€)
256GB - 146€ (174€)
512GB - 292€ (326€)
1TB - 512€ icon_question.gif

Ehk siis peaks suht sama hinnaga tulema mis 840 Pro. Kes odavamat tahab peab ootama 850 EVO, kus on siis loodetavasti TLC V-NAND.
Aga 850 Pro on kõva sõna igas mõttes thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2014 00:08:52 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
miga kirjutas:
SSD valitseja on kohal: Samsung 850 Pro

Hea ülevade SIIN

Nii värskelt välja tulnud, et meie maale pole veel jõudnud, vist. Tahaks € hindu teada.

Peaks siis välja tulema 21 Juuli. Ehk siis meil võib arvestada selle kuu lõpuga. Kui võtta MSRP (mis on tavaliselt veidi madal lõpphinnast, kuna lõpphinnale lisanduvad maksud) ja panna see eurodesse, siis oleks hinnad järgmised (sulgudes 840 Pro hind HV andmetel):

128GB - 95€ (102€)
256GB - 146€ (174€)
512GB - 292€ (326€)
1TB - 512€ icon_question.gif

Ehk siis peaks suht sama hinnaga tulema mis 840 Pro. Kes odavamat tahab peab ootama 850 EVO, kus on siis loodetavasti TLC V-NAND.
Aga 850 Pro on kõva sõna igas mõttes thumbs_up.gif

Pean ka kunagi SSD sisse panema.

Peab ka siis 850 EVO ära ootama. thumbs_up.gif beer_yum.gif Millal see 850 EVO Eestise jõuab muidu?
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2014 00:46:33 vasta tsitaadiga

850 Evo't ei ole minuteada olemas veel, on olemas 850 PRO mille hinnatase on suht kirves.

Crucial MX100 512GB saab juba ~180€ eest kätte ja vaevalt, et tavakasutajana sa mingit erilist kiirusevahet märkad v.a benchides.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dave20
HV veteran

liitunud: 18.01.2005




sõnum 02.07.2014 00:57:48 vasta tsitaadiga

Kas 840 evo jääb kõvasti alla? Arvuti sai vähem kui aasta tagsi ostetud ja ei tahaks veel uuendama hakata. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 02.07.2014 01:19:10 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
850 Evo't ei ole minuteada olemas veel, on olemas 850 PRO mille hinnatase on suht kirves.

Crucial MX100 512GB saab juba ~180€ eest kätte ja vaevalt, et tavakasutajana sa mingit erilist kiirusevahet märkad v.a benchides.


Homme saabub minu Crucial 512GB ja tean juba ette et olen rahul, hetkel Samsung EVO 250GB ja mahust jäi lihtsalt puudu...

Dave20 kirjutas:
Kas 840 evo jääb kõvasti alla? Arvuti sai vähem kui aasta tagsi ostetud ja ei tahaks veel uuendama hakata. icon_rolleyes.gif


Samsung 840 EVO väga hea seeria, lihtsalt Cruciali saab praegu parema hinna eest suurema ketta kätte thumbs_up.gif


viimati muutis oncleuno 02.07.2014 01:22:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2014 01:21:58 vasta tsitaadiga

Dave20, evo ja pro vahe on märgatav. milleks upgradeda kui just ei ole hirmsat vajadust pidevalt kõige parema peal olla (sel juhul, miks sul on 840 evo, mitte 840 pro)?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 02.07.2014 01:23:50 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Dave20, evo ja pro vahe on märgatav. milleks upgradeda kui just ei ole hirmsat vajadust pidevalt kõige parema peal olla (sel juhul, miks sul on 840 evo, mitte 840 pro)?


Märgatav vahe on testides ja teatud olukordades aga reaalselt tavakasutaja seda vahet ei märka thumbs_up.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dave20
HV veteran

liitunud: 18.01.2005




sõnum 02.07.2014 01:33:29 vasta tsitaadiga

Mul muidu nii on arvutis, et ssd peal on windows ja hdd peal on filmid muusika ja mängud. Ei tea kas nii õige, aga kui arvutit ostsin, siis nii soovitati.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2014 01:41:37 vasta tsitaadiga

eelpool postitasin Samsung 840 Evo 250 vs Crucial M500 240GB ja kiiruse erinevust suurt ei olnud, v.a samsungi kirjutamis kiirus oli parem.
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2014 07:26:49 vasta tsitaadiga

Vaatab, mis hinnaga see 850 pro reaalselt siia müüki jõuab ja ehk siis kolin 840 Pro 128Gb pealt üle 850 Pro 256GB peale.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2014 12:37:22 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Vaatab, mis hinnaga see 850 pro reaalselt siia müüki jõuab ja ehk siis kolin 840 Pro 128Gb pealt üle 850 Pro 256GB peale.

Palju nendel 4k read/write vahe on, kas tõesti tasub vahetada?
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2014 13:29:01 vasta tsitaadiga

omal masinas 840 EVO 120GB ja hammas sügeleb 250GB isendi järele icon_razz.gif eks näis, kas 840 PRO või siis miskit 850 liinist
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 08.07.2014 22:51:28 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
omal masinas 840 EVO 120GB ja hammas sügeleb 250GB isendi järele icon_razz.gif eks näis, kas 840 PRO või siis miskit 850 liinist


Endal oli 250GB EVO ja läksin üle Crucial MX100 512GB peale, ei kahetse.
Mõlemad sama kiired kettad aga Crucial lihtsalt hetkel soodsam, 512GB ~ 190.-
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2014 22:59:38 vasta tsitaadiga

Peaks ka varsti mingi SSD ketta sisse viskama enda PC'sse.Praegu HDD 1TB ja 160GB sees.120GB peaks vist sobima mulle.Windows peale ja mõned paremad mängud.Mis soovitate 70€ eest?Samsung,Intel jne.. Mis parim 70€ eest?120GB väga ok ju esimeseks? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2014 23:03:08 vasta tsitaadiga

no ütleme nii suures laastus et 60gb tomib täitsa normaalselt puhtalt tööarvutisse kus natsa tööd tehakse dokumentidega ja netis käiakse, 120gb sobib kenasti win ja programmide ja paari põhi pela jaoks ( aga ainult paari väikse ), 250gb on juba selline kus saad rahulikult asju pealevisata ilma muretsemata. Suures joones nii aga eks on ka erandeid ühte ja teistpidi kindlasti thumbs_up.gif . Aga ssd puhul on sama viga kui kiire auto ostad... sigakiire on aga mingi hetkepärast läheb hammas verele ja tahaks järjest kiiremat icon_lol.gif ssd puhul siis nö suuremat ketast =)
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2014 23:08:17 vasta tsitaadiga

Paneks peale näiteks BF4.256GB Crucial maksab 90€ vms.. Või võta see 120GB?
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2014 23:15:10 vasta tsitaadiga

erik111 kirjutas:
Paneks peale näiteks BF4.256GB Crucial maksab 90€ vms.. Või võta see 120GB?

Võta juba 256, endal ka esimeseks SSD'ks M500 120GB ning juba jääb ruumi väheks.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2014 00:09:02 vasta tsitaadiga

Sellise hinna eest norm ju?Kiirused on head ka? https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/457087/

120GB vist siis mõttetu ost jah?
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2014 00:13:29 vasta tsitaadiga

erik111, arvuta ja mõtle ise. Osad saavad hakkama 60GB'ga ja osa on tühi. Mõned ei suuda alla 1TB hakkama saada süsteemikettal. Kust meie teame mis Su soov on. See on sügavalt igaühe peakujus kinni. Mina näiteks valisin omal ajal suhteliselt kalli SSD (tollal ja seni vist parima kodukasutaja SSD) kuna tahtsin saada võimalikult turvalist tulemust. Mõned teised annavad natuke kvaliteedis järgi ja ostavad endiselt täitsa hea SSD.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 09.07.2014 06:01:10 vasta tsitaadiga

No 120GB võib isegi mahutada midagi, 60GB on see mis on täitsa mõttetu: Titanfall 50giga ja kui OS ka veel tahta peale lasta siis üks neist ei mahu;) Aga jah kui ühele mängule korraga keskenduda, siis 120-ne "hetkel" sobib. Tuleviku suhtes ei või pead anda, ise olin ka 60-ses kindel, 1a pärast jäi väikseks...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2014 07:57:22 vasta tsitaadiga

Kuna kiriklikku laulatust ei toimu, saad igal hetkel suurema vastu vahetada. Kuna ma enam ammu mängida ei viitsi, siis mulle 64-sest täiesti piisab. Data on muidugi HDD peal. Sealt ka erisus lauamasina ja läpaka vahel - kui läpakasse lisaks veel HDD-d pista ei taha, võiks SSD mahukam olla, kuna väline karp on ringi liikudes tülikas. Arhiivi ja backupi jaoks võiks ta aga ikkagi olemas olla.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.07.2014 08:50:56 vasta tsitaadiga

Puhtalt mängude jaoks on 256GB/512GB MX100 maa ja ilm. Kallimate SSD-de puhul vaevalt laadimisaegades enam märkimisväärseid lühenemisi toimuks. OS jaoks eelistaks ise pigem võimalikult kiiret 120GB või siis 256GB SSD-d nagu 840 Pro või 850 Pro. Selliste üldiste andmete jaoks mis ei käi OS, mängud või meedia alla oleks jällegi vaja 1TB SSD. Oh soovid soovid icon_razz.gif

EDIT: Muide keegi oskab soovitada 5,25" moodulit kuhu saab mahutada kolm või neli 2,5" ketast/SSD-d?
Näiteks sellist:
Spoiler Spoiler Spoiler

http://www.ebay.com/itm/Athena-Power-4x-2-5-to-5-25-Drive-Bay-Adapter-BRK-HD524F-NEW-/330992441953?pt=US_Drive_Bay_Caddies&hash=item4d10afda61

Tahaks korpusesse tekitada sellise võimaluse, et on 3-4 kohta SSD jaoks ja oleks jahutus kah ees. Muidugi võiks ju osta 3,5" kettaboksi ja siis sinna sisse omakorda 2,5" kinnitused, aga see läheks väga kohmakaks. Soovitus võib olla ka ebay, amazon või mingi hiina kraam.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2014 09:15:39 vasta tsitaadiga

Osta siis see pildil olev icon_rolleyes.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2014 14:45:32 vasta tsitaadiga

Ostan siis selle Samsung 840 EVO 120GB kuna hea hinnaga ja kiirused on head. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2014 15:02:34 vasta tsitaadiga

Tomorrow, see näeb välja odav kökats. ketaste vahel puudub igasugune ruum, õhk liikuma ei mahu, see 4-5cm vent lärmab niiehknaa päris negatiivselt.
lisaprobleemidena nii lähedal olevate ketaste juures tekib sul juhtmete paigutamise küsimus.

korralikud kettaboksid on uskumatult kirveste hindadega.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 160, 161, 162 ... 264, 265, 266  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.