|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
25.05.2014 15:36:55
|
|
|
raul134, 250w mootor koos akuga komplekt on 200€ midagi. Põhjusega - 250W on ilmselgelt vähe millegi muu jaoks kui abiks kaasa väntamisel.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
25.05.2014 17:26:35
|
|
|
| 250w mootor maksab ~60€
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
25.05.2014 17:35:14
|
|
|
| Rummumootorit mõtled ehk? 250w brushlesse võib muidu paarikümne euri eest saada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raul134
HV vaatleja
liitunud: 23.08.2010
|
28.05.2014 23:53:06
|
|
|
| d3t kirjutas: |
| raul134, 250w mootor koos akuga komplekt on 200€ midagi. Põhjusega - 250W on ilmselgelt vähe millegi muu jaoks kui abiks kaasa väntamisel. |
Kust, saab 250w mootori koos akuga komplekt 200€ midagi?
Tegin proovi ja rentisin elektriratta 240W http://www.bali.ee/?ca=rent. Sõitsin ainult elektriga. Pedaalimist vaja polnud. Linnale tegin tiiru peale. Vedas välja küll.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
29.05.2014 00:35:14
|
|
|
Ostsin uued laagrid 6302 aga vaatan, et nendel on kohe suurem loks sees kui 23000km sõitnutel WTF
Uutel laagritel peabki kohe loks sees olema alati?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
zar
HV vaatleja

liitunud: 22.09.2004
|
29.05.2014 05:27:33
|
|
|
| Osad laagrid on suurendatud siselõtkuga. Alati on laagri numbri taga mingid tähised, mis tähendavad erinevaid asju. Katalooge uurides saad teada täpsemalt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raul134
HV vaatleja
liitunud: 23.08.2010
|
|
| tagasi üles |
|
 |
zar
HV vaatleja

liitunud: 22.09.2004
|
30.05.2014 22:32:55
|
|
|
No aga sel juhul ei tule ju kuidagi komplekti hind 200 €. Kontrolli ikka oma faktid üle ka teinekord. Ma olen austraalias ka asju heade hindadega näinud, aga mis see saatmine jne maksab kõik...
Ma ostsin enda mootori siit: http://www.devi-motion.com Väga asjalik leht.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maidor
HV kasutaja
liitunud: 20.08.2013
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RvD
Kreisi kasutaja
liitunud: 31.05.2002
|
31.05.2014 10:07:48
|
|
|
Akuga riidekapp? Miks mitte.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
31.05.2014 13:12:13
|
|
|
Hea kapist välja tulla
Võibolla hoopis ratta hoiustamiseks või midagi, või laadimisjaam sinna teha. Pole paha
|
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
01.06.2014 13:27:38
|
|
|
raul134, deem, pakkusin, et kuna aku pildil, siis ka hinnas. Sorry.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
01.06.2014 17:35:09
|
|
|
See 1000W mootor on küll ahvatlev. Palju watte kannatab ei tea?
Müstiliselt odav.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
zar
HV vaatleja

liitunud: 22.09.2004
|
02.06.2014 08:59:42
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
See 1000W mootor on küll ahvatlev. Palju watte kannatab ei tea?
Müstiliselt odav. |
Lühiajaliselt 1,7 kw on mul välja kannatanud igaljuhul.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raul134
HV vaatleja
liitunud: 23.08.2010
|
05.06.2014 14:50:23
|
|
|
Sai poes proovitud üht elektriratast. Elektriratas hakkas vedama pedaalimisel. Ratas võttis hoo üles ja et ratas edasi liiguks, siis pidi edasi pedaale liigutama.
Aga samal ajal pedaalides käivad pedaalid "tühja". Et "tühja" ei paneks, siis pidi pedaalidega vehkima elu eest.
Kuidas ise sõidate? Kas ainult elektriga või kui elektriga ei soovi, siis lülitate voolu välja ja sõidate jalgade jõul edasi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
05.06.2014 14:54:18
|
|
|
Elektriga ikka.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IndrekM80
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2013
|
08.06.2014 23:02:19
|
|
|
| Et siis müstiliselt odav müstilise kvaliteediga asi??
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
08.06.2014 23:14:57
|
|
|
| IndrekM80 kirjutas: |
| Et siis müstiliselt odav müstilise kvaliteediga asi?? |
Kas just müstiliselt odav, aga elektrijalgrattaga saad kordades rohkem sama raha eest kui mõne kvaliteetjalgrattaga.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raul134
HV vaatleja
liitunud: 23.08.2010
|
09.06.2014 00:21:55
|
|
|
| IndrekM80 kirjutas: |
| Et siis müstiliselt odav müstilise kvaliteediga asi?? |
Kui mõtled ratast mida proovisin, siis see maksis 949 euri. On Ehituse ABC poes müügil. Bestarmotor Hiina ratas. Shimano käiguvaheti oli veel kõige kehvem asi selle juures. Proovisin vahetada käike. Kord vahetas, kord mitte. Tegelt ma ei teagi ratast mille ühtegi osa poleks hiinas tehtud. Ma samas ei tea ratastest ja nende markidest midagi. Võimalik, et ongi müstiliselt odav müstilise kvaliteediga asi, aga siin eestis hinda küsida osatakse. Kui vaadata elektrijalgrattaid, näiteks aliexpressis, siis seal ongi rattad odavad. Transport siia +km +toll on rattast kallimad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
09.06.2014 10:46:35
|
|
|
Lyen 12FET + Magic Pie II ilma tuuleta:
Püstiasendis Kiirus 57 km/h @ 2000W
Aerodünaamilises asendis kiirus 65km/h @ 1600W
Regen ~800W
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
09.06.2014 11:38:36
|
|
|
| Mitme V peal.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
09.06.2014 11:51:13
|
|
|
Aa jah aku 72v 20ah 24s Lifepo4 (1,5 kw/h)
Nendest sinistest 10ah elementidest.
2000W juures alla 72v ei lähe
Üle 2500W mootorit ei hakka piinama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
IndrekM80
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2013
|
09.06.2014 12:15:17
|
|
|
"Kas just müstiliselt odav, aga elektrijalgrattaga saad kordades rohkem sama raha eest kui mõne kvaliteetjalgrattaga."
Tüübile, kes on oma elektriveloga 20 000 km sõitnud ei pea seda rääkima
Minu magic pie 2 läheb Lyeni 9FET-isega 20'' Giant Revive rattaga välja 48-49km/h, amprit pole viitsinud mõõta aga pakun et 17-18A on mängus ehk siis ligikaudu 1,5kW 80V reaalpinge juures. 35 km/h kruiisida on siiski rahulikum
|
|
| tagasi üles |
|
 |
zar
HV vaatleja

liitunud: 22.09.2004
|
09.06.2014 16:47:45
|
|
|
A noh, vahest tahad.... Ja siis võiks ratas normaalselt ikka edasi ka köhida Autojuhtide pilgud on ikka vinged, kui foori alt korralikult startida
|
|
| tagasi üles |
|
 |
IndrekM80
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2013
|
10.06.2014 14:10:32
|
|
|
Teame, teame - kuid siiski on sellel ka oma hind. Elektrikulu kasvab 2x (32km/h vs. 50km/h) läbitud tee peale ja peab palju tähelepanelikum olema (linnas). Maanteel, eriti neljarealisel, pole viga
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
10.06.2014 14:46:46
|
|
|
Tõesti ega linnas pole eriti üle 40km/h mõtet, teeolud jne.
Kui lõputu sirge neljarealine maantee vastu vaatab, siis tekivad unistused küll.
Tegelikult on elektrikulu osa püsikuludest üks väiksemaid.
Minul on 0€ (laen tööl ja kodus päikesega)
Aeg ka maksab: ennem tööle 1h (MP2 internal) nüüd 45min (Lyen 12fet).
See tuli kenasti nädalaga kohale. Ebays kallim
Sellest tuleb tuulegeneraator
|
|
| tagasi üles |
|
 |
IndrekM80
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2013
|
10.06.2014 20:47:29
|
|
|
Jah, hinna all pidasin eelkõige silmas seda et sama W/h mahtuvusega akuga saab sõita poole vähem mitte rahalist külge mis naeruväärselt väike. Kui ühe laadimisega ühe otsa ära teeb siis muidugi on meeldiv kiiremini saada Kuna ma ise sõidan eelkõige Tallinna linnas siis olen oma ~32-34km/h rahul, kui tahan maale minna siis põrutan 72V nii et tolmab Tegelikut peaks 9FETise piiri 84V nominaal ka ära proovima
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
10.06.2014 22:10:10
|
|
|
Mootor üle ei kuumene?
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
10.06.2014 23:18:38
|
|
|
Õnneks mida kiiremini sõidad, seda kõvem jahutus. Mootor katsudes lihtsalt soe. Aga järsu pika mäe peal peaks olema ettevaatlik küll. Eestis selliseid vast ei esine.
Kontroller läks mul kotis nii tuliseks, et ei saanud puutudagi. Panin välja raami külge, nüüd vaevalt leige
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
10.06.2014 23:26:53
|
|
|
Ma alguses panin kontrolleri kotti. Megatuliseks läks. Kui väljas, siis kergelt leige. Transistorid on ühendatud korpuse külge otse.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
10.06.2014 23:56:11
|
|
|
| DVDRW, see 800W regen akudele ei mõju halvasti?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
IndrekM80
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2013
|
11.06.2014 06:26:20
|
|
|
Ise panin regen pidurduse "Moderate" peale, siis suurel kiirusel pidurdamisel hetkeks vool ~10A ja sealt edasi ~6A kuni vaikselt ära vajub kiiruse kukkudes... peab mõtlema selle peale et akut ära ei ruuna
Kuumenemine pole küll probleem, Lyen pole Magic Pie kontroller kus suurematel vooludel läheb ~40% energiast soojaks... Kotti ei maksaks siiski panna nagu juba selgus. Vabas õhus läheb vaevalt leigeks ja mägesid meil siin tõesti pole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
11.06.2014 08:08:13
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| DVDRW, see 800W regen akudele ei mõju halvasti? |
Aku manualis on max charging current 10A ehk 1C ehk 1500W mul (10ah 24s2p).
Max charging temp 45 kraadi.
Regen võiks olla kõva, siis ei kuluta pidureid
Tuul aitab ka suurelt kiiruselt pidurdada
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raul134
HV vaatleja
liitunud: 23.08.2010
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
12.06.2014 08:58:35
|
|
|
459€ on mingi elektrikas Ehituse ABC-s
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raul134
HV vaatleja
liitunud: 23.08.2010
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
12.06.2014 16:59:25
|
|
|
Pliiakut väldi. Pliiaku on mõeldud hetkeliselt suure voolu kättesaamiseks, mitte mahutamaks palju energiat. Rääkimata lühikesest elueast.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
12.06.2014 17:07:16
|
|
|
"Tavalisi" (läpaka akud) liitiumioone tuleks ka vältida.
LIPO kui lühike maa ja palju võimsust vaja.
Odavaim lõppkokkuvõttes tuleb Lifepo4.
Lifepo4 aku on ka hetkel maailma kõige odavaim elektrisalvestusvahend.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
12.06.2014 17:18:35
|
|
|
| LiPo eelis on see, et sealt tuleb korraga kiiresti palju voolu välja. Lifepo4st ilmselt mitte nii väga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
zar
HV vaatleja

liitunud: 22.09.2004
|
12.06.2014 18:24:15
|
|
|
| Lisaks eelmainitule on LiPo ka väga kerge ja odav!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
12.06.2014 22:33:33
|
|
|
LIPO odavus on petlik, >5x vähem laadimistsükleid kui Lifepo4. Seega korruta hind 5-ga.
On ka 30C Lifepo4-sid olemas, aga jah kaaluga LIPO-le ära ei tee, samas jällegi ohutum.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
IndrekM80
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2013
|
13.06.2014 09:04:49
|
|
|
"Särtsuratas pakub 650€+km Bafang'i mootorit koos aku ja paigaldusega. Kahjuks ei ole raatsinud nad kohe avaldada tehnilisi näitajaid."
See aku seal on ilmselt mingi paras nali nagu ka see pakutud läbisõit 40-60km, sest pead ju VÄNTAMA... ma võin ilma akuta ka panna 100km, eksole - vot see on alles hea elektriratas Igasugune läbisõit / kiirus peab olema defineeritud ilma väntamiseta (antud aparaadil pole see ilmselt võimalik).
Mis Pro-Kit-i puutub siis aku tüüpi pole välja toodud ja hinna järgi otsustades pole see LiFePO4 vaid pigem Li-Ion... ehk siis pole suurem asi aga vähem nõudlikumale kasutajale ajab asja ära.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
13.06.2014 09:46:27
|
|
|
| IndrekM80 kirjutas: |
"Särtsuratas pakub 650€+km Bafang'i mootorit koos aku ja paigaldusega. Kahjuks ei ole raatsinud nad kohe avaldada tehnilisi näitajaid."
See aku seal on ilmselt mingi paras nali nagu ka see pakutud läbisõit 40-60km, sest pead ju VÄNTAMA... ma võin ilma akuta ka panna 100km, eksole - vot see on alles hea elektriratas Igasugune läbisõit / kiirus peab olema defineeritud ilma väntamiseta (antud aparaadil pole see ilmselt võimalik).
Mis Pro-Kit-i puutub siis aku tüüpi pole välja toodud ja hinna järgi otsustades pole see LiFePO4 vaid pigem Li-Ion... ehk siis pole suurem asi aga vähem nõudlikumale kasutajale ajab asja ära. |
Mille põhjal teed eelduse, et need numbrid on koos juurde väntamisega?
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| tagasi üles |
|
 |
IndrekM80
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2013
|
13.06.2014 12:46:40
|
|
|
36V 12Ah aku annab ~425W/h energiat millest ilma pedaalimata sõitmiseks kiirusel ~35km/h jätkub umbes tunniks ehk saad sõidetud 35km, mitte 60.. teiseks sellised keskjooksuga euromänguasjad on PAS (pedal assist) tüüpi üldjuhul ja veavad ainult siis kui väntad. Tõenäoliselt on antud aparaadil ka kiirusepiirang 25km/h... sellisel kiirusel võib liikuda muidugi kaugemale kui 35km aga veavalt et 60...
Ehk siis 100% ei väida midagi aga ei tundu tõenäoline, ütleme nii
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raul134
HV vaatleja
liitunud: 23.08.2010
|
13.06.2014 12:58:10
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
...Kontroller läks mul kotis nii tuliseks, et ei saanud puutudagi. Panin välja raami külge, nüüd vaevalt leige  |
Kas sellesse kotti on pandud ka akud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
13.06.2014 13:42:54
|
|
|
| IndrekM80 kirjutas: |
36V 12Ah aku annab ~425W/h energiat millest ilma pedaalimata sõitmiseks kiirusel ~35km/h jätkub umbes tunniks ehk saad sõidetud 35km, mitte 60.. teiseks sellised keskjooksuga euromänguasjad on PAS (pedal assist) tüüpi üldjuhul ja veavad ainult siis kui väntad. Tõenäoliselt on antud aparaadil ka kiirusepiirang 25km/h... sellisel kiirusel võib liikuda muidugi kaugemale kui 35km aga veavalt et 60...
Ehk siis 100% ei väida midagi aga ei tundu tõenäoline, ütleme nii  |
Praktikast mu 36v 20ah sõidab 50km@35kmh ilma pedaalimata.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
viimati muutis ranel 13.06.2014 14:02:51, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
raul134
HV vaatleja
liitunud: 23.08.2010
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
13.06.2014 14:12:42
|
|
|
Aku korpust.
10A BMS võib nõrgaks jääda. Mul 250W mootoril kohalt minekul 15A
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|