Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 56, 57, 58  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 07.05.2014 20:31:42 vasta tsitaadiga

kurask, 2 kettaga raid 1 puhul ei saagi sul hot spare'i olla. Hot spare tähendab ju et sul seisab ketas kasutult kuni mõni kasutuses ole halvaks läheb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 07.05.2014 21:14:23 vasta tsitaadiga

Saab ikka, peab lihtsalt 4+ bay mudel olema. Üldiselt pakub setup by default shr-i (synology hybrid raid), mis on olenevalt ketastest siis jah, kas raid1 või raid5 ja lvm'i sümbioos. Saad ka tavalise raidi teha, kui shr'i setupi skipid. JBOD ei ole raid, see on puhas lvm, kus üksikud kettad liidetakse üheks loogiliseks pinnaks. Rikkekindlust ei ole, ketta riknemisel on disaster võrreldav peaaegu, et raid 0'ga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 08.05.2014 09:15:56 vasta tsitaadiga

Markos, pidasin silmas et kui sul on 2 ketast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 08.05.2014 11:49:32 vasta tsitaadiga

Enivei on hot spare antud kohas mõttetu overkill. Isegi raid1 on mõttetu, kui kasutatakse kodus või sellises kohas, kus ajutine töö katkemine suuri probleeme ei põhjusta. Backup peab nagunii olema, sellepärast on peegel ainult hailavaila jaoks, ei enamat. Muidu soetad piltlikult kaks ketast, ühe töökettaks, teise backupiks, raid 1 puhul soetad 3 ja hotspare korral 4 ketast, ning vastutasuks saad ühe ketta mahu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.05.2014 22:41:03 vasta tsitaadiga

Kas keegi CloudStationit ka kasutab? Kas seal ainult ühesuunalist liiklust polegi võimalik teha? Ühendasin Andriod-telefoni Syno purgiga ning kui purgis kustutan faili, kustub kohe see ka telefonis ja vastupidi. Soov oleks sedasi, et telefonist lähevad failid purki ja sinna jäävadki, kui telefonist need failid ära kustutan.
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2014 23:48:27 vasta tsitaadiga

Dijital, kirjuta selle kohta väike feature-request syno arendusmeeskonnale...
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.05.2014 00:14:32 vasta tsitaadiga

Ma olen siin poole aasta jooksul neile korduvalt päris mitu requesti kribanud erinevate soovide ja ka vigade kohta. Support on muidugi abivalmis alati, suhteliselt kiirelt tulevad vastused meilidele ja muudkui noogutab kaasa. Mingite asjade kohta supordi onu ütles, et ta isegi on osasid minu soovitatud asju tahtnud ja devidele edasi saatnud, aga s*ttagi pole muutunud. Vahepeal rääkis ta ka seda, kuidas ta sügisel Eestis käis ja vanalinna imetles icon_biggrin.gif
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2014 08:17:01 vasta tsitaadiga

Kas Cloudi mõte ei olnudki just selline, et kasutad ühist pilve tahvlis, telefonis, süle- ja lauaarvutis nii, et kui ühes faili muudad või kustutad, on kõikides ühtemoodi.
Lihtsalt file backup tehes nagu näiteks photo stationiga telefonist piltide automaatne kettale saatmine, siis enam tagasi sünkroniseerimist ei tehta, kui serverist mõne pildi ära viskad mida vaja pole.

Nõus, kui nõudlus on, võiks Cloudil selline seadistamise võimalus olla, et näiteks ühte seadmesse tagasi ei süngitaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurask
Kreisi kasutaja


liitunud: 07.11.2003




sõnum 19.05.2014 15:12:26 vasta tsitaadiga

Ongi 4 kettaga mudel jah, kus 3 ketast 3 tb.
Läheb hetkel asendama ühte päris failiserverit mis hakkab otsi andma, failide maht ei ületa 200 gb hetkel, sestab mõtlesingi raid1+hot spare (raid5 on meie kompaniis ära keelatud nüüdsest :7), sest failid ise on tähtsad (varundus on ikka ka jah).

_________________
IT haldus | IT hooldus | CarrotArrow.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
andree
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2010




sõnum 19.05.2014 22:07:16 vasta tsitaadiga

TrendNet TEW- 731BR ja Synology DiskStation DS213j ruuter ei saa läbi, tahaks vajalikke porte suunata, et väljaspool koduvõrku asjadel ligi saada, aga mõistus on otsas. Automaatne seadistamine ei tööta ja manuaalselt enam ei oska. Internetis uurides olen leidnud, et selle ruuteriga ei saagi seda nii tööle. Kas kuidagi on ikkagi võimalik?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2014 22:29:16 vasta tsitaadiga

andree, jah, on ikka kuidagi võimalik.

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Trendnet/TEW-731BR/PS4.htm

Kui sisevõrgus "asjad" töötavad siis see juhend võiks aidata. Eeldusel, et pordid on avatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andree
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2010




sõnum 20.05.2014 11:48:22 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
andree, jah, on ikka kuidagi võimalik.

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Trendnet/TEW-731BR/PS4.htm

Kui sisevõrgus "asjad" töötavad siis see juhend võiks aidata. Eeldusel, et pordid on avatud.

Mis pordid peaks avama, need mis juhendis näidatud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2014 11:58:51 vasta tsitaadiga

andree, need pordid pead avama mida vastavad teenused kasutavad.

http://forum.synology.com/wiki/index.php/How_to_Access_Synology_Services_Remotely_via_the_Internet
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andree
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2010




sõnum 20.05.2014 18:39:46 vasta tsitaadiga

Ollakse juba ilmselt aru saanud, et olen selles asjas uus. Usun, et sain pordid suunatud, oma tarkusest- peaksin nüüd saama "kasti" välise ip kuidagi? Kuidas edasi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2014 22:06:16 vasta tsitaadiga

Kui said ISP'ld pordid lahti ja suunasid pordi ära, siis pöördud oma ühenduse välise IP pealt vastava pordi poolt. Nt. Synology DSM avad brauseris aadressi sinu-ip:5000
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 20.05.2014 22:57:55 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
Kui said ISP'ld pordid lahti ja suunasid pordi ära, siis pöördud oma ühenduse välise IP pealt vastava pordi poolt. Nt. Synology DSM avad brauseris aadressi sinu-ip:5000

Eelistatav oleks DSM avada siiski 5001 pordi pealt, mille kaudu käib tavapäraselt https ühendus. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andree
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2010




sõnum 20.05.2014 23:10:04 vasta tsitaadiga

Tänud teile, hakkan juba asjast aru saama. Küsiks veel, kas välisvõrgus olevasse arvutisse on võimalik panna seda ka kettana paistma ja kui siis, kuidas?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2014 12:34:57 vasta tsitaadiga

andree, netdrive üle webdav'i on näiteks üks võimalus...
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 21.05.2014 16:21:33 vasta tsitaadiga

Või samba üle VPNi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andree
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2010




sõnum 21.05.2014 22:37:55 vasta tsitaadiga

Kui ma login välisvõrgust kasutaja.synology.me, siis viib see mu lehele kus saan logida ruuterisse mille taga on NAS.
Kuidas panna NAS magama näit öösel kella 1 hommikul 6-ni. Hibernation küll on jah, aga see pole päris see.

Edit: esimese mure sain korda :5000 oli vaja lisada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3891
HV veteran
K3891

liitunud: 18.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2014 22:50:41 vasta tsitaadiga

Andrus Luht kirjutas:
andree, netdrive üle webdav'i on näiteks üks võimalus...

Tasulise teenuse otsa joosta on päris karm.... väga lihtne juhend, et mitte midagi lisaks installida ja maksta..... icon_rolleyes.gif
http://www.yeehawup.com/2011/07/mapping-a-network-drive-to-webdav-share-in-windows-7/

_________________
lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2014 21:23:59 vasta tsitaadiga

KimsSky, ei jaga su arvamust selles osas. Langetada Windowsi turvalisust selle jaoks, et webdav'i kaudu külge mäppida midagi on ka kaheldav otsus ('Modify the Windows registry, this will enable Windows to accept basic authentication for SSL and non-SSL')...
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2014 08:20:24 vasta tsitaadiga

Synology kirjutas:
Due to the developer's discontinued support, push services for MSN and Skype are scheduled to stop service in July, 2014. We apologize for any inconvenience caused by this change. For more information, please see here: http://www.synology.com/support/faq/619
No ütle nüüd. Mulle on Skypes istuv Synology täitsa meeldima hakanud, sellele head alternatiivi ei näegi. E-mail pole täitsa see, e-mail to SMS teenust ka ei tahaks tellima hakata. Ühtegi teist IM'i Synology vist ka ei toeta kui need, mis kinni lähevad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2014 11:00:15 vasta tsitaadiga

Ei näe olulist vahet E-mailiga - niiehknaa pushib viimane päevasel ajal koguaeg telefoni.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2014 11:18:31 vasta tsitaadiga

2korda2 kirjutas:
Ei näe olulist vahet E-mailiga - niiehknaa pushib viimane päevasel ajal koguaeg telefoni.
Eks oleneb kasutaja harjumusest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.06.2014 22:43:35 vasta tsitaadiga

Kas Surveillance Stationiga on võimalik ka näiteks Androidi telefoni kasutada IP-kaamerana?
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2014 22:49:49 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
Kas Surveillance Stationiga on võimalik ka näiteks Androidi telefoni kasutada IP-kaamerana?


Ei...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2014 22:53:44 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
Kas Surveillance Stationiga on võimalik ka näiteks Androidi telefoni kasutada IP-kaamerana?
Ei ole ise kasutanud seda funktsiooni.

Aga minu teadmist mööda on toetatud list kaameratest siin: https://www.synology.com/en-us/support/camera . Suvaline muu seade ei pruugi töötada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2014 10:00:51 vasta tsitaadiga

Dijital, kui sa leiad mõne tarkvara, mis oskab androidi kaamera välja jagada üle võrgu Syn'ile arusaadavas keeles (onvif, vms) siis miks mitte?
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.06.2014 22:54:07 vasta tsitaadiga

Võtsin suht esimese appi, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pas.webcam , ning sain asja ka päris käppelt tööle, Syno igatahes pilti näitas ja salvestas ka klippe, mis liikumise peale aktiveerusid. Kunaski varem ka korra proovisin sedasama, aga jäi toona veidi vajaka. Nüüd vaatasin täpsemalt seadistust ning võtmesõnaks oli panna User Define kaamdera ja Source path "/video" ja pilt plaksust kohe ees. Just see source path on oluline ning see on igal kaameral erinev. Eks nüüd tuleb siis sügavamalt hakata neid võimalusi ja seadistusi läbi vaatama ja katsetama tuleviku jaoks.
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2014 13:47:20 vasta tsitaadiga

On keegi Photo Stationile leidnud mingi arvestava statistika tegemise mooduse? Tahaks teada kust albumeid on tuldud vaatama, mis pilte vaadatud kui palju jne. Google Analyticsut ei õnnestu mul tööle saada millegipärast, Google lihtsalt ei näe, et oleksin koodi kusagile pannud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.06.2014 18:56:41 vasta tsitaadiga

F****ng Syno. Movie Station ei suuda korraga salvestada mitut DTV striimi, isegi kui on mitu tüünerit taga. Nii kui teine tuleb peale, siis lõpetatakse esimese salvestamine. Jobu. Jäin seepärast nüüd täiskomplekt jalka MM-i mängudest ilma.
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.06.2014 21:39:24 vasta tsitaadiga

Dijital, võta DVBLink, selle prooviversioon töötab 20p.
Aga üldiselt on nii Movie Station kui ka DVBLink parajad käkerdised, PC peal olevale DVBViewerile ei saa kumbki mugavuselt ligilähedalegi. thumbs_up.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.06.2014 11:49:37 vasta tsitaadiga

Ma seda DVBLinki "proovisin" aasta alguses, panin korra käima, aga siis tuli päeva-kahe pärast DSM5 ning sinna see prooviaeg kaduski, sest DVBLink ei pädenud DSM5 all pikka aega. Eriti tobe on kusjuures see, et eile hilisõhtuseid mänge ta suutis ETV ja ETV2 peal korraga ilusti ära salvestada, aga kella 7seid mänge ta ei suutnud. Eks täna saab jälle proovida, kuidas ta end üleval peab.

Ise PC peal vaatan DVBDreamiga muidu. Aga just oligi hea lootus, et las Syno seal nurgas omaette toimetab ja salvestab, ilma et arvutist midagi sõltuks.

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
K3891
HV veteran
K3891

liitunud: 18.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2014 20:23:44 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on kogemusi maili serveri käima panemisega ja oma kirjade haldamisega Synologis?
_________________
lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2014 19:35:53 vasta tsitaadiga

KimsSky kirjutas:
Kas kellelgi on kogemusi maili serveri käima panemisega ja oma kirjade haldamisega Synologis?

Ma ka huvitatud sellest. Olen üritanud ehitada mööda minnes seda aeg-ajalt, aga ei mängi välja.
Praegu olen DNSiga pisut hädas MX kirjete puhul. Veebiteenused sain kirjeldatud DNSi edukalt, aga maili asi ei edene.
Veebimajutus.ee poolt on domeen erinevate kirjetega ja Elionilt püsiv IP tellitud.

Netis olevad bind juhendid ei klapi Synology äärmiselt kohitsetud Synology BusyBoxiga. Ja/või ma ei oska DNSi MX kirjega midagi peale hakata. Olemas on.
---
"nimi@minudomeen.ee":
SMTP error from remote server after RCPT command:
host: mh7.elkdata.ee
5.7.1 <nimi@minudomeen.ee>: Relay access denied

Välja saan saata kirju, kui väljapoolt sisse tahan saata, saan selliseid veateateid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.07.2014 21:20:43 vasta tsitaadiga

Üldiselt mujalt domeenist kui sind enda oma ei tohikski vastu võtta kirju mis pole sinu enda domeenis olevatele postkastidele suunatud.
Vastasel korral võib ISP su IP varsti blokeerida kui spammeri.

Muus osas peaks see Mail Server töötama out-of-box.
SMTP Relay muidu seadistasid?

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2014 00:29:34 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Üldiselt mujalt domeenist kui sind enda oma ei tohikski vastu võtta kirju mis pole sinu enda domeenis olevatele postkastidele suunatud.
Vastasel korral võib ISP su IP varsti blokeerida kui spammeri.

Muus osas peaks see Mail Server töötama out-of-box.
SMTP Relay muidu seadistasid?
Ei icon_rolleyes.gif
Siin on miski juhend, kuidas SMTP Relay'd sättida DDNS'iga. Mul on aga staatiline IP. Võimalusel ei tahaks kasutada välist maili serverit veel lisaks. Relayina siis.

---
Lisa

Ma küll lisasin PTR kirje enda DNS'i, aga see Synology juhend räägib, et PTR kirje saab sättida ainult ISP icon_question.gif

tsitaat:
The ISP or entity that owns your IP address is the only one who can add the appropriate PTR records. You may have to contact them for Reverse DNS configuration.


Vaatasin siis suvaliste veebipõhiste NS riistadega ja PTR kirje täitsa olemas kujul väline-ip-tagurpidi.in-addr.arpa, aga sellel on nimi väline-ip-tagurpidi.sta.estpak.ee. See sta.estpak.ee loomulikult ei ole minu domeeni nimi, kas see mängib mingit rolli icon_question.gif PTR kirje ise on ju õige icon_rolleyes.gif

Lisa 2
Maili saatmine ja saamine toimib nüüd.. valdavalt. Saatsin DS kontole 4 erinevast kohast ja ühest kohast saates sain endiselt Relay Access Denied veateate.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2014 09:26:07 vasta tsitaadiga

Kas keegi on siin ka Synology'l RAM'i upgradenud? St kui on muidugi mudel millel seda teha saab. Vaatan, et peaks üsna tavaline SO-DIMM DDR2 sisse minema, vähemalt konkreetse mudeli kohta on netis inimesed seda rääkinud. Iseasi kas vajadust selle järgi on - aga kui üks 2GB ülearune pulk kodus vedeleb siis natuke näpud sügelevad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2014 12:13:24 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Kas keegi on siin ka Synology'l RAM'i upgradenud? St kui on muidugi mudel millel seda teha saab. Vaatan, et peaks üsna tavaline SO-DIMM DDR2 sisse minema, vähemalt konkreetse mudeli kohta on netis inimesed seda rääkinud. Iseasi kas vajadust selle järgi on - aga kui üks 2GB ülearune pulk kodus vedeleb siis natuke näpud sügelevad.

DS1511+ olemas ja originaalis 1GB sees, pesa lisaks olemas aga pole viitsinud isegi vedelevat RAMmu juurde panna sest reaalset kasutust pole nii suureks saanud, pigem võiks alati proset rohkem olla icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2014 12:28:33 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Kas keegi on siin ka Synology'l RAM'i upgradenud? St kui on muidugi mudel millel seda teha saab. Vaatan, et peaks üsna tavaline SO-DIMM DDR2 sisse minema, vähemalt konkreetse mudeli kohta on netis inimesed seda rääkinud. Iseasi kas vajadust selle järgi on - aga kui üks 2GB ülearune pulk kodus vedeleb siis natuke näpud sügelevad.


Ikka on, endal 2GB -> 4GB upgrade, tavaline DDR3 SO-DIMM sobis sisse, ainus millele tähelepanu pöörasin (nii igaks juhuks) oli CL.
Lõpptulemina sain samal sagedusel jooksva ja sama CL`iga Kingstoni pulga, Syno enda memtest käis igatahes 24h ja jäi samuti kooslusega rahule.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 05.08.2014 03:56:38 vasta tsitaadiga

Praegu mingi ransomware möllab ringi seega kõigil kasutajatel oleks mõistlik igasugused välised ligipääsud sulgeda või lihtsalt masin seisma panna. icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2014 08:20:09 vasta tsitaadiga

Mulle tundub, et päris avaliku ip otsa ei saagi synot pista, kohe on uss sees. Kindlam ruuteri taga ja vaid vajalikud pordid suunatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2014 08:54:18 vasta tsitaadiga

http://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=108&t=88770 - üks viide kah kus arutelu käib.

http://www.anandtech.com/show/8337/synology-advises-users-of-synolocker-ransomware - vähe pikem jutt.



Päris huvitavalt on tehnilises mõttes üles ehitatud:

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2014 10:42:47 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Praegu mingi ransomware möllab ringi seega kõigil kasutajatel oleks mõistlik igasugused välised ligipääsud sulgeda või lihtsalt masin seisma panna. icon_neutral.gif

5000 ja 5001 porte soovitatakse sulgeda:
http://www.theregister.co.uk/2014/08/05/synologys_synolocker_crisis_its_as_bad_as_you_think/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.08.2014 11:57:10 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Mulle tundub, et päris avaliku ip otsa ei saagi synot pista, kohe on uss sees. Kindlam ruuteri taga ja vaid vajalikud pordid suunatud.

Optimist kirjutas:
jaank kirjutas:
Praegu mingi ransomware möllab ringi seega kõigil kasutajatel oleks mõistlik igasugused välised ligipääsud sulgeda või lihtsalt masin seisma panna. icon_neutral.gif

5000 ja 5001 porte soovitatakse sulgeda:
http://www.theregister.co.uk/2014/08/05/synologys_synolocker_crisis_its_as_bad_as_you_think/
5000 & 5001 ongi vaikimisi pordid mille otsas Synology end ennekõike välismaailmaga liidestab.
Algatuseks võib ju oma ruuteris lihtsalt need millegi muuga asendada kui väljast ligipääs endiselt vajalik.
See trooja ei saa endale pidevat laiaulatuslikku port-scanni lubada.
Või siis VPN ühendus püsti ajada.

Ja probleem tundub ennekõike vanema DSM 4.3 kasutajatega olema, DSM 5.0 kasutajaid seni häkitute hulgas ei tundu olevat.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2014 12:05:15 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
DSM 5.0 kasutajaid seni häkitute hulgas ei tundu olevat.

Samas uudise juures olev screenshot on ju 5.0 oma icon_rolleyes.gif

Ärevad ajad igatahes. Kuniks asjasse mingit selgust saab, tõmbasin endal pordid igaks juhuks kinni. Väline ligipääs pole just kriitilise tähtsusega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.08.2014 00:41:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Based on our current observations, this issue only affects Synology NAS servers running some older versions of DSM (DSM 4.3-3810 or earlier), by exploiting a security vulnerability that was fixed and patched in December, 2013.
Furthermore, to prevent spread of the issue we have only enabled QuickConnect and Synology DDNS service to secure versions of DSM.
At present, we have not observed this vulnerability in DSM 5.0.

http://www.synology.com/en-us/company/news/article/470

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2014 14:26:07 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
5000 & 5001 ongi vaikimisi pordid mille otsas Synology end ennekõike välismaailmaga liidestab.
Algatuseks võib ju oma ruuteris lihtsalt need millegi muuga asendada kui väljast ligipääs endiselt vajalik.
See trooja ei saa endale pidevat laiaulatuslikku port-scanni lubada.
Või siis VPN ühendus püsti ajada.

ssh -R ehk läbi revers tunneli sinna ühendus oleks näiteks veel üks variant.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 06.08.2014 18:48:35 vasta tsitaadiga

Panin ka lõpuks Xpenologyl 5.0 peale. Täitsa ilusti läks ja failid ka alles.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 56, 57, 58  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.