Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 113, 114, 115  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 01.05.2014 10:27:59 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Selle 3klambrilise mõõtjaga saab tegelikult täna juba mõõta ja analüüsida ka infot. Paraku uuema generatsiooni klambritega mõõtja jaoks on Fibarol integratsioon lõpetamata. Vahe vana ja uue vahel on see, et uus mudel mõõdab ka pinget ja arvestab seda ka. Vana versiooni puhul tuli see parameetriga paika panna, kuid see ei ole kõige täpsem.

Seda teemat lugedes meenub, et Eesti Energia paigaldab praegu hoogsalt kaugloetavaid arvesteid.
Need edastavad info elektrijuhtmeid pidi kusagil alajaamas paiknevasse keskseadmesse, sealt omakorda saadetakse vist mobiilivõrgu kaudu edasi.
Aga kui see info elektrijuhtmeid pidi liigub, kas siis saaks seda tarbija pool ka lugeda? Kui oskaks seda lugeda, saaks tarbimise kohta väga täpse info kätte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2014 10:38:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui oskaks seda lugeda, saaks tarbimise kohta väga täpse info kätte.


Kas praegune 1h intervall ei sobi?

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 02.05.2014 18:11:16 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
tsitaat:

Kui oskaks seda lugeda, saaks tarbimise kohta väga täpse info kätte.


Kas praegune 1h intervall ei sobi?

Ma mõtlesin tegelikult seda, et kui oskaks kaugloetava arvesti infot lugeda, poleks vaja seda klambritega aparaati juurde osta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2014 19:05:24 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
Super AMOLED kirjutas:
tsitaat:

Kui oskaks seda lugeda, saaks tarbimise kohta väga täpse info kätte.


Kas praegune 1h intervall ei sobi?

Ma mõtlesin tegelikult seda, et kui oskaks kaugloetava arvesti infot lugeda, poleks vaja seda klambritega aparaati juurde osta.


Veebist saad ju lugeda oma tarbimist elektrimyyja kodulehelt vms. Logid sisse ja näed.



Võimalik, et iga pakkuja seda võimalust ei paku. Samas ei ole keeruline vahetada oma elektripakkujat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Carl
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2014 20:17:22 vasta tsitaadiga

Mina läksin seda rada, et tellisin RS486 väljundiga arvesti EE omale lisaks. Saab iga faasi kohta eraldi täisinfo ja energia liikumise suuna. Nende oma oskaks ka kindlasti seda kõike infot väljastada jooksvalt, aga neilt selle kättesaamine on liigne piin. Kunagi leidsin nende hinnakirjast isegi mingi andmesideliidese hinna, aga mitte keegi ei oskand seda teenust lahti seletada EE seltskonnast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 07.05.2014 20:04:03 vasta tsitaadiga

Veel energiamõõtmisest ja seadmete lülitamisest. Euroopas seda toodet veel ei ole aga küll ta tuleb. USAkad saavad seda 96$ raha kandis osta.
http://aeotec.com/z-wave-power-strip



Ilmselt lisandub see kunagi neile lisaks icon_razz.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2014 20:18:12 vasta tsitaadiga

Panid juba käima?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 07.05.2014 21:01:58 vasta tsitaadiga

Kaks jubinat on veel paigaldamata. Pole eriti aega.
Esimesed kaks, nutipistik ja ukseandur aga võtsid kaua häälestamiseks aega. Esimesel korral leiti seadmed üles aga mõlemad tuvastati valede või tundmatute seadmetena. Umbes kaks tundi läks iga asja ühendamiseks icon_evil.gif

Seadme kustutamine ja uuesti õpetamine ei tahtnud kuidagi lihtsalt minna.
Ühe releemooduli jõudsin kolmanda seadmena ära ühendada, selle õpetamine läks libedalt. Õpireziim ja üks lülitiklõps ja valmis oligi. Tea, mis nöök nende esimestega oli.

Ukseandur oli ikka eriline monkey.gif, esimese hooga panin temperatuurianduri külge, ja ei leitud seadet üles. Võtsin anduri ära, ja seade leiti.
tsitaat:
The Fibaro User manual is slightly misleading where it shows how to connect the DS18B20 to the Fibaro Sensor.

Kaasatulnud voldikjuhendist sain küll õieti aru, et mismoodi õige ühendusskeem on.

Temperatuurianduri jaoks tuli seade eemaldada ja uuesti õpetada koos DS18B20ga. No süsteem suutis selle vale seadmena tuvastada. Jälle seadme eemaldamine ja uuesti ei suudetud ukseandurit tuvastada. Mul jooksis juhe lohinal juba, et kas õpireziimi vilkumine oli kiire või aeglane icon_lol.gif selle mitmekordse õpetamisreziimi peale. Kui esimese korraga ei õnnestu siis läheb juba pikemalt icon_cool.gif
Kasutasin seda õpetust ukseanduri õpetamiseks. Ukseandurit sai ka mitu korda lähtestatud ja HCL tahtis restarti, kuna keeldus üldse õpireziimi alustamast jne. http://www.vesternet.com/resources/application-notes/apnt-38#.U2pvWYF_vck

Mingi jama nende kahe esimese tuvastamisega igatahes oli, kuna paneelis seadme konfiguratsiooni ID oli lõpuks 23! Ilmselt on see suurenev number iga seadme igakordes õpetamise katse tulemiks. Esimese seadme järel oli see number 5, ja kui teise seadmega lõpeatasin siis 23. Reaalselt ehk siis silmale nähtavalt aga tuvastati ukseandurit umbes neljal korral. Enamjaolt lõppes 30 sekundiline prooviperiood mittemillegagi. Aga number suurenes?!
See ei pruugi ka mingi näitaja muidugi olla.

Kolm seadet on hetkel töös, noh, mobiiliga valgustuse lülitamine pole veel nutikodu.

Aeon minimote puldi peab järgmiseks ostma, et ei peaks voodist välja ronima ja allkoruse tulesid tuleks ka läbi nutirelee juhtida, laualambile tahaks nutipistikut vahele, et saaks seda mugavalt lülitada. Neid jubinaid veel ei ole. icon_neutral.gif
Eks tasakesi saab neid juurde osta ja paigaldada, aasta lõpuks tahaks juba mingi nutikuseni jõuda.
Mingi nöök on kaughaldusega HCLi ligi saamisega. Korra saab ligi ja siis jälle ei saa. Pole aega puurida ka praegu, mis jama seal on.

Kaks viimast pudinat on ette nähtud elektrikilbis tehtavate lülituste jaoks, nendeks jaoks vajalikeks ettevalmistusteks on aega vaja. Eesmärk on elektrikokkuhoid.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2014 21:38:46 vasta tsitaadiga

Alguses oli mul ka seadmete selgeks tegemisega probleeme, aga mida aeg edasi, seda vähem probleeme tekkis. Nüüd lähevad seadmed suht lihtsalt külge. Ilmselt seal mingi trikk on, mis alateadvusse end ära peidab. icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 07.05.2014 22:39:37 vasta tsitaadiga

Releemoodulid, dimmerid, nutipistik, suitsuandur, uputuseandur, ruloo moodul ja vist oli veel midagi - nende lisamiseks polegi tarvis nuppu vajutada. Paned HC otsirezhiimi ning paned releele vms-le toite järgi, seade leitakse automaatselt.

Ukseanduril peab olema temp andur kindlasti õiget pidi, muidu seda süsteemi ei lisata. Ukseanduril tuleb veel jälgida, et kahest tamper lülitist üks oleks alla vajutatud kui teisele 3-4klikki teed. Seadmete ID-d kasvavad iga uue seadme leidmisega.

Üldiselt nagu Raxz ütles, siis asi läheb sujuvamaks kui natuke mässanud oled - aga rõõm näha, et jõudsid ka lõpuks õige otsuseni thumbs_up.gif

Terv,

Lauri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2014 22:45:20 vasta tsitaadiga

Fibarol on see kütteseadmete juhtimine, et saab temperatuurianduri ühendada vastava ruumi kütteseadmega. Aga ei saa vist mitut seadet ühendada.
Aga kuidas võiks lahendada olukorra vesipõrandakütte puhul, kus on nii põrandatemperatuuri andur kui ka õhutemperatuuri andur. Kui põrand läheb liiga soojaks, siis lõpetaks sinna vee pealevoolu. Samamoodi kui õhk on piisavalt soe, lõpetaks sinna kontuuri vee pealevoolu. Või ei olegi tänapäeval vaja põranda temperatuuri mõõta? Betoonpõrand ja parkett peal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2014 00:32:03 vasta tsitaadiga

raxz, mul kivipõrandatel on igal pool põranda andurid, mitte küll "nutikad".
raxz kirjutas:
...kui õhk on piisavalt soe, lõpetaks sinna kontuuri vee pealevoolu.
Kivipõrandate puhul just sel põhjusel ei tasugi tavalisi andureid kasutada, kuna vastasel juhul võib kergelt tekkida olukord, kus päike soojendab küll ruumi ülesse, aga jalgadel on ebamugav kuna põrand on külm. icon_exclaim.gif

Puiduga seda probleemi enamasti pole, puit tundub alati jala all soe.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.


viimati muutis bladerunner 08.05.2014 11:43:42, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 08.05.2014 06:16:42 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Fibarol on see kütteseadmete juhtimine, et saab temperatuurianduri ühendada vastava ruumi kütteseadmega. Aga ei saa vist mitut seadet ühendada.
Aga kuidas võiks lahendada olukorra vesipõrandakütte puhul, kus on nii põrandatemperatuuri andur kui ka õhutemperatuuri andur. Kui põrand läheb liiga soojaks, siis lõpetaks sinna vee pealevoolu. Samamoodi kui õhk on piisavalt soe, lõpetaks sinna kontuuri vee pealevoolu. Või ei olegi tänapäeval vaja põranda temperatuuri mõõta? Betoonpõrand ja parkett peal.


Saab ikka teha, olen mitmel kliendil kivipõrandate või el. põrandakütete puhul määranud 2 temp andurit ära mida jälgitakse. Lisaks olen määranud ka küttekomp-i, ehk siis kui ruumitemp peab olema näiteks 21C, siis põranda kütmine lõpetatakse X kraadi varem ära, inertsiga tõuseb toatemp siis sinna kuhu soovime.

Terv,

Lauri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2014 11:30:58 vasta tsitaadiga

Muidugi saab seda programmeerida, aga tema enda paneelindus sellist asja ju ei võimalda, ega?
Kas Lauri_s kasutab ka ruumitermostaate, millega saab toa temperatuuri setpointi seada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 09.05.2014 06:17:52 vasta tsitaadiga

Fibaro sisse-ehitatud kütteloogika täna kuulab jah ühte temp andurit, küll aga arendavad nad tarkvara järjest edasi ning üsna pea peaks ilmuma ka advanced heating võimalus - mida see täpselt kujutab endast, seda ma hetkel öelda ei oska.

Ei kasuta ruumitermostaate, oleme mõned paigaldanud, kuid üldjuhul ei näe ma ise pointi maksta seda raha asja eest, mida tegelikult selle süsteemi puhul vaja ei ole.

Lauri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2014 09:19:30 vasta tsitaadiga

Setpointi pole jah üldiselt vaja toast muuta. Kui väga vaja, siis veebiliidese või äpiga saab piisavalt teha. Temperatuurid on enam-vähem kellaajaliselt paigas.
Ruumi temperatuurianduriks on vist kõige mõistlikum panna ikka see kõik ühes liikumisandur, mitte mingeid eraldi andureid paigaldada. Mul praegu Aeoni 4in1. Fibaro oma oskab jällegi seda laealust temperatuuri kompensatsiooni arvestada. Kui on sundventilatsioon, siis peaks õhutemperatuur olema ruumis ühtlane niiet ei ole vaja midagi kompenseerida. Aga kui nüüd tahaks põranda temperatuuri ka arvestada (mis see tühi toru seal põranda all ikka seisab), siis peaks ikka panema universal sensori kusagile. Paremat lahendust vist ei ole. Torud, mis lähevad põranda alla, algavad toa valgusti lüliti juurest betoonseinas. 12V adapterit on sinna keeruline peita. Peab vist lüliti taga oleva seina sügavamaks freesima, et lisaks dimmerile mahuks ka universal sensor ja 12V adapter ära.

Mul vist said ühel liikumisanduril patareid juba tühjaks. Temperatuuri näitas 26,6 ja liikumist enam ei tuvastanud. LED ka peal ei vilkunud. Suitsuandur samas ruumis näitas temperatuuri 27,4. Eraldi termomeeter näitas 22. Umbes samas suurusjärgus olid teiste ruumide andurid ka.
Veider, et mõlemad andurid näitasid nii kõrget temperatuuri...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 10.05.2014 09:49:22 vasta tsitaadiga

Carl kirjutas:
Mina läksin seda rada, et tellisin RS486 väljundiga arvesti EE omale lisaks. Saab iga faasi kohta eraldi täisinfo ja energia liikumise suuna. Nende oma oskaks ka kindlasti seda kõike infot väljastada jooksvalt, aga neilt selle kättesaamine on liigne piin. Kunagi leidsin nende hinnakirjast isegi mingi andmesideliidese hinna, aga mitte keegi ei oskand seda teenust lahti seletada EE seltskonnast.

Kas see on selline arvesti, mis loeb EE arvesti pealt valgusimpulsse? Või tuleb sisenev toide sealt läbi jooksma panna? Mis protokolliga ta mõõteandmed väljastab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Carl
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2014 18:04:37 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
Kas see on selline arvesti, mis loeb EE arvesti pealt valgusimpulsse? Või tuleb sisenev toide sealt läbi jooksma panna? Mis protokolliga ta mõõteandmed väljastab?


SDM630, täiesti eraldi iseseisev arvesti, kaks impulssväljundit ja RS485 Serial – Modbus RTU.
kui rs485-ttl kivi kätte saan, siis võin rääkida, mida ja kuidas sealt väljundist täpsemalt välja tuleb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 15.05.2014 06:55:45 vasta tsitaadiga

Fibaro liikumsanduri video ka valmis saadud.


Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2014 08:14:15 vasta tsitaadiga

ega neist eespool räägitud kardinaliigutamise seadmetest midagi uut kuulda pole?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 15.05.2014 12:05:04 vasta tsitaadiga

Kui seda eesti idufirmat mõtled siis neil pidi sügiseks miskit valmis saama.
Pole ise nendega sel teemal suhelnud, huvi on küll olemas.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 18.05.2014 17:31:53 vasta tsitaadiga

Oskab keegi nutimaja.ee asjadest midagi rääkida? Panin kirja ka sinna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 18.05.2014 17:42:26 vasta tsitaadiga

Nutimaja.ee peaks olema puhtatõuline knx süsteem, ehk siis nõrkvoolukaablitega toimiv lahendus. Kindlasti toimiv asi, iseasi mis lahenduse hinnaklass on.

Lauri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 18.05.2014 17:56:19 vasta tsitaadiga

Tundub mingi pool tööstuslik süsteem seljuhul, pole muidu silma jäänud.
Uue maja ehitamise puhul tundub kõik üle cat6 mõistlik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 18.05.2014 18:47:47 vasta tsitaadiga

Tarkmaja paistab kasutavad firma Beckhoff PC põhist süsteemi, mis koondab erinevaid tehnoloogiaid, KNX vaid üks võimalikest.
Eramu ja korteri jaoks liiga tehniline ja keeruline.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 28.05.2014 08:09:08 vasta tsitaadiga

Carl kirjutas:
mryx kirjutas:
Kas see on selline arvesti, mis loeb EE arvesti pealt valgusimpulsse? Või tuleb sisenev toide sealt läbi jooksma panna? Mis protokolliga ta mõõteandmed väljastab?


SDM630, täiesti eraldi iseseisev arvesti, kaks impulssväljundit ja RS485 Serial – Modbus RTU.
kui rs485-ttl kivi kätte saan, siis võin rääkida, mida ja kuidas sealt väljundist täpsemalt välja tuleb.


Tunnen huvi, kas SDM630 on õnnestunud tööle panna? Kas RS485 muundad RS232-ks või mingiks etherneti põhiseks asjaks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Carl
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2014 01:35:40 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
Tunnen huvi, kas SDM630 on õnnestunud tööle panna? Kas RS485 muundad RS232-ks või mingiks etherneti põhiseks asjaks?


Plaan oli SDM630 -> rs485 modbus -> rs232 ttl levelil -> arduino -> lan

Hetkesiesuga tarka tulemust pole saanud. Kuna liiga palju tundmatuid tegureid korraga on (viga võib olla moodulites, minu arduino koodis või voolumõõtjas endas), siis tellisin rs485-usb ülemineku ja proovin sellega kui kätte saan. Siis saan kasutada arvutis valmissofti testimiseks.

proovisin ka: voolumõõtja -> rs485 modbus -> max485 -> rs232 ttl levelil -> max232 -> serial-usb üleminek -> PC
kuid katsetus ei andnud tulemust. Voolumõõtjast jooksis pidevalt mingi läbu välja ilma et oleksin ühtegi päringut teinud. Voolumõõtja sassis või siis mingi suvaline kivi/ühendus on tuksis ja genereeris.

Kui keegi oskab soovitada win7 all toimivat programmi, mis seriali kaudu sissetuelvat infot HEX-is näitab, siis oleks see ka abiks.
Muidugi ka modbus debug tarkvara soovitused on teretulnud. modbus poll shareware aegub ilmselt enne ära kui mu usb üleminek kohale jõuab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2014 09:57:52 vasta tsitaadiga

Carl, google? https://sites.google.com/site/terminalbpp/
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2014 14:03:26 vasta tsitaadiga

märgin teema. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2014 19:34:27 vasta tsitaadiga

Kas keegi on avastanud kunagi mingid huvitavad seinalülitid, mida saaks automaaikas kasutada? 10 tavalist lülitit ei hakka seinale ühte kohta panema. Äkki on mingid väiksemad puutetundlike nuppudega asjad vms?
A la midagi sellist: http://www.houseautomator.com/arch/lighting-contols/programmable-switches-that-are-touch-sensitive-by-basalte.html
Aga ma tahaksin oma süsteemi saada ainult lüliti kontakti, mitte mingit eraldi tarka masinat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 30.05.2014 19:54:46 vasta tsitaadiga

Koma ehitus müüb slovakkide TEM Modul seeria tooteid. Suurimasse karpi mahub korraga 7 moodulit. Endal tasapisi selliseid tekib juurde. thumbs_up.gif

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2014 20:34:45 vasta tsitaadiga

Mul omal on mitmes kohas majas 4-sed raamid ehk siis 6-8 lülitit ja täitsa norm näeb välja (Berker).
Paigutada oleks soovitav vertikaalselt, muidu on mingu nupujoru seinal.
Aga muidu 2-sed paarid on täiesti OK. Nuppude meeldejätmine ka sel viisil lihtsam.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 31.05.2014 14:16:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Plaan oli SDM630 -> rs485 modbus -> rs232 ttl levelil -> arduino -> lan


Sarnane riistapuu paistab olevat Integra 1630:
http://www.c-intrade.ee/kilbimooteriistad/
Tollel on andmeside võimaluste hulgas ka selline valik: "Modbus Ethernet kaudu".
Kas sealt võiks ehk olla lihtsam infot kätte saada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 01.06.2014 18:33:11 vasta tsitaadiga

Märk maha.
_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Carl
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2014 01:29:10 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
Sarnane riistapuu paistab olevat Integra 1630:
http://www.c-intrade.ee/kilbimooteriistad/
Tollel on andmeside võimaluste hulgas ka selline valik: "Modbus Ethernet kaudu".
Kas sealt võiks ehk olla lihtsam infot kätte saada?


Ma ei suutnud sealt hinda leida.

Igaljuhul "SDM630 -> rs485 modbus -> max485 -> ttl ->PL2303 -> usb -> PC" tegi triki ära ja andmed tulid välja.
Nüüd tuleb veel arduinondus korda ajada, ilmselt loksutasin mõne biti valesti.


EDIT: Sain valmis sellise tulemuse: http://carl4.carlnet.ee/karistevool/
Hetkel näitab ühte faasi, sest mõõtja pole kilbis vaid lauapeal pikenduse vahel.

Eks näis, kaua andmed uuenevad. W5100 etherneti kivi kippus kole tihti kokku jooksma. Peale radika lisamist on nüüd ööpäeva stabiilselt käinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 14.06.2014 15:49:14 vasta tsitaadiga

See mryxi välja toodud seade võiks päris huvitav olla iseenesest...

Vahepeal sai ka ühe Z-Wave Fibaro kontrolleriga üks päris huvitav asi tehtud - nimelt võtsime KNX targa kodu kontrollerid üle Fibaroga ja laiendasime ka juba olemasoleva automaatika võimalusi - KNX ise sellist varianti väga ei paku ilma kaabeldust ehitamata thumbs_up.gif Nüüd siis olemasolevad KNX lülitid fibaroga seotud lisaks puuduvad funktsioonid lisatud koos multimeedia jms juhtimisega. Praegu on tegemises ventilatsiooni ja õhksoojuspumba juhtimine üle modbusi, lugedes tagasisidet ning sidudes seadmed muude oluliste sõlmedega kodus. Kasutame samuti rs485modbus kontrollerit thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2014 10:14:53 vasta tsitaadiga

Lauri_s, Kas mõni kontroller saab LG ThermiaV õhk-vesi soojuspumbaga ka sõbraks? Tahaks soojuspumba, 2 põrandakontuuri, mõned radiaatorid ja väljatõmbe ventilaatori omavahel sõbralikult käituma saada. Kunagi hiljem võiks muidugi ka valguse ja veel ühtteist juurde lisada.
EDIT: Elektri tarbimise arvestus pakuks ka huvi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 17.06.2014 14:38:07 vasta tsitaadiga

Ikka saab. Eks Lauri räägib täpsemalt.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 18.06.2014 10:58:51 vasta tsitaadiga

Vallo, mis sind selle õhk-vesi pumba juhtimises/sidumises täpsemalt huvitab? Põrandad, radikad, ventikas omavahel tööle panna on väga lihtne ja selleks sobib ka väike HCLite kontroller.

Lauri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2014 11:11:40 vasta tsitaadiga

pumba juures huvitab kõige rohkem see, et saaks ööreziimi sisse lülitada (seda paraku ei saa ajastada sellel pumbal icon_sad.gif peab käima ise nuppu näppimas) küttevee temperatuuri tahaks ka juhtida (praegune 2 punkti graafik päris ei rahulda. Samuti võiks saada vajadusel kütte välja lülida (jääks veesoojendus ainult)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 18.06.2014 11:22:19 vasta tsitaadiga

Vaatasin praegu jooksvalt, et sellele pumbale müüakse täitsa eraldi PI485 GATEWAY(M) seadet, mis tähendab, et RS485 kaudu saaksime Home Center 2-ga arvatavasti kogu selle info sealt kätte ning lülitused ka saata - jääks ära kohapeal nuppude vajutamine ja kõike saaks automaatseks ajada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2014 11:38:36 vasta tsitaadiga

Hc2 on muidugi märgatavalt krõbedam väljaminek, kui lite versioon. Peab mõtlema.
Kas energiakulu mõõtmine ja ajalugu/graafikuid ka nendega toimivad? Kusagilt foorumist lugesin, et ajalooga on probleeme.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 18.06.2014 13:23:42 vasta tsitaadiga

Kõik on selles kinni, millist funktsionaalsust soovid. Litega saab tõenäoliselt natuke mässates ka pumba nuppu vajutada (öörezhiimi), aga temp-i sättimine on vähe keerulisem.

Elektrikulu graafikud täiesti olemas, lähiajal on tulemas ka uus tarkvara, kus on ka temperatuuride logid sisse ehitatud.


Samas saab neid andmeid uploadida vabalt ka kuskile teise serverisse ning koostada just selliseid graafikuid nagu ise soovid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2014 13:41:07 vasta tsitaadiga

uuriks siis veel, oled muid zvawe tarkvarasid ka uurinud? Mul nimelt üks linuxiga arvuti tiksub nagunii koguaeg, võiks sinna ju panna softi jooksma ja usbi pulgaga seadmeid juhtima. Veel on küsimus, kuidas zvawe failsafega on, et kui kontroller off, siis kas seadmed jäävad toimima või tehakse majale shutdown icon_wink.gif Kas näiteks tulesid ilma kontrollerita ka süüdata saab? Selle kohta pole veel infot leidnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 18.06.2014 15:57:53 vasta tsitaadiga

Z-wave pulkasid on olemas küll, mida võid juhtida suvalise arvutiga, usun, et ka linux pole probleem. Pigem on küsimus tarkvaras, mis seda z-wave poolt majandaks. Netist leiab üksjagu variante pc-le küll. Z-wavega on nii, et kui kontroller kinni panna, siis tulede lülitamine toimib lülititest edasi, samuti puldist vms-st mis on seotud ära teiste seadmetega. Zwave seadmeid saad ka omavahel ära siduda, näiteks liikumisandur saadab dimmerile info, et öösel liikumise korral peab tuli põlema minema vms..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 18.06.2014 19:18:26 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:

Vahepeal sai ka ühe Z-Wave Fibaro kontrolleriga üks päris huvitav asi tehtud - nimelt võtsime KNX targa kodu kontrollerid üle
Spoiler Spoiler Spoiler
thumbs_up.gif



Link

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Carl
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2014 00:48:49 vasta tsitaadiga

Mind huvitaks see sauna moodul. Kas saaks selle kohta rohkem infot?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 19.06.2014 02:02:38 vasta tsitaadiga

Seina interface on ipad + wall mount? siiamaani see fibaro teema on suht kehvake tundunud, aga läheb paremaks.
knxiga saab rohkem kasutada mingeid sisseehitatud lahendusi mitte mingit wireless jura mida juba ehitatud majja lisada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 15.08.2014 18:08:24 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Zipato omab oma moodulitele lisaks ka juhtmega turvamooduleid, mida saab laiendada peamooduli külge kuni 24 IO ühenduseni.
KNX moodul on neil samuti olemas.
Ainult, väga vähe infot on nende seadmete kasutajaliidese kohta.

HCL võiks samuti olla suuteline selliseid külge haakima. Kas Fibaro võtab Zipaboxilt šnitti?


Võtsin mingi aeg tagasi ükse küljest remonti segava Fibari ukseanduri maha ja jätsin selle vedelema.
Mingi hetk jäi see näppu ja mõtlesin, et mis sa siin kasutult vedeled ning viisin selle õue kuumarekordeid püüdma. Unustasingi selle sinna , vahepeal on korralikult vihma sadanud, nagu täna kohvilauas meenus temperatuuri vaadates w00t.gif.

Kuna aga temperatuuri näitas siis on elektroonika ikka korralikult üle lakitud veekindluse saavutamiseks thumbs_up.gif


Parematel aegadel oli õues 34,9 kraadi ja toas samal ajal 28,4 kraadi sooja. icon_razz.gif

Fibaro luksmeeter valetas täiega, ka öösel pimedas oli sama valgustugevus toas mis ka päeval, 426 luxi. Resettisin liikumisanduri ära ja siis hakkas paremini näitama. kas ka õieti, on küsitav. icon_neutral.gif



Edit:

Ma siin üksi jauran antud teemas suvisel ajal. icon_razz1.gif Ilmselt pole järgmisest paljudel kasu, aga siiski,

Eile avalikustati Fibaro Androidi Tableti tarkvara RC versiooni.

Saab siit:
http://android.fibaro.com/Fibaro-tablet-1_193.apk


tsitaat:
CHANGELOG 0.2 => 1.193

- full alarm support - alarm panel, fast access to alarm devices from top menu, arming/disarming entire home with simple gesture over top alarm button;
- room panel with sections: main, climate, power consumption, cameras, sensors;
- events history with ability to filter by rooms and dates;
- full screen camera playback (mjpeg);
- support for videogate and push notifications;
- home summary screen;
- rooms summary screen;
- support for virtual devices;
- support for RGBW;
- support for plugins;
- support for Lili;
- speed optimizations;
- notifications about unsupported devices (based on device's screen size) and about automatic error reporting system;
- horizontal gestures to navigate beetwen three main screens;
- new camera in-app widgets;

All features designed for two tablet size ranges: 7"-9" and 10" (and more)

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 30.08.2014 21:54:55 vasta tsitaadiga

Tundub et selles teemas osaleb mitmeid Fibaro seadmete kasutajaid.
Kas HCLite kontrolleriga on kellelgi teisel ka selline kogemus, et webi liides kipub ära hanguma?
Kui kontrollerile restart teha, siis mõne päeva jooksul saab ligi, seejärel taas restart...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 113, 114, 115  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.