Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2014 20:50:13 vasta tsitaadiga

Proovisin - USB ketta tunneb ära, kasutajad laseb teha, shared directory laseb ka teha ja on isegi võrgus nähtav, aga ligi sellegipoolest ei lase.
Ehk lühidalt - vist ei ole korda saadud selle uuendusega.
Samas pole kindel, mis formaadis ketas peab olema. Mul oli NTFS.

harakas kirjutas:
Varem oli juttu, et uue tarkvaraga tuleb võimalus Intenole USB kõvaketas lisada. Proovisin, aga kõvaketast võrgus näha pole. Või tuleb see Intenos kuidagi seadistada. Kuidas?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2014 21:58:00 vasta tsitaadiga

Six, midagi on siis edasi arendatud. Enne tundis ära ketta, aga midagi enamat teha ei saanud.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2014 23:24:59 vasta tsitaadiga

Võtsin täna esindusest Inteno DG301 ruuteri koju. Kasutan hetkel ainult nende nutiTV-d.

Pakkisin ruuteri lahti ja ühte telefoniliini kaablit pole kaasas, mis kasutusjuhendus märgitud. See selleks, otseselt puudust ei tunne sellest.

Esimene probleem tekkis kui tahtsin läbi teleka uuesti endale 30/10 Mbps ühendust tellida. Eelmine aasta see oli mul, niiet tehniline võimalus on olemas VDSL2-le ning seda näitab ka Elioni kaart. Kui teleka puldil tellimiseks kinnitust vajutasin, siis näidati punaselt, et valitus teenus puudub (vmt). Proovisin mitu korda, ei muutunud midagi. Helistasin klienditukke, sealt tehti tellimus minu eest, aga vajab uuesti tehnilise võimaluse kinnitamist. Võiks ju automaatselt saada tellida, sest võimalus on olemas ja on olnud ka see teenus samal aadressil.

Internetti täna ei saa, siis mõtlesin, et uurin ruuteri seadistusvõimalusi. Sisselogimine võttis terve igaviku aega ning järgmine leht ennast ära ei laadinudki. Pingides ruuterit näen, et üle poolte pakettidest läheb kaduma. Tegin profülaktilise reseti. Peale seda umbes 5...7 minutit korras, siis hakkas jälle pihta. Proovisin ka teises ruuteri pesas, ei aita.

D:\Profiles\vahur>ping 192.168.1.1 -t

Ping statistics for 192.168.1.1:
    Packets: Sent = 465, Received = 185, Lost = 280 (60% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 499ms, Average = 2ms
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 07:14:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Eelmine aasta see oli mul, niiet tehniline võimalus on olemas VDSL2-le ning seda näitab ka Elioni kaart. Kui teleka puldil tellimiseks kinnitust vajutasin, siis näidati punaselt, et valitus teenus puudub

Must huumor:
vahepeal on kaableid natuke ringi tõstetud, ennem oli 799m ja nüüd 801m, teenust ei saa tellida icon_lol.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 08:43:27 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
Võtsin täna esindusest Inteno DG301 ruuteri koju. Kasutan hetkel ainult nende nutiTV-d.

Pakkisin ruuteri lahti ja ühte telefoniliini kaablit pole kaasas, mis kasutusjuhendus märgitud. See selleks, otseselt puudust ei tunne sellest.

Esimene probleem tekkis kui tahtsin läbi teleka uuesti endale 30/10 Mbps ühendust tellida. Eelmine aasta see oli mul, niiet tehniline võimalus on olemas VDSL2-le ning seda näitab ka Elioni kaart. Kui teleka puldil tellimiseks kinnitust vajutasin, siis näidati punaselt, et valitus teenus puudub (vmt). Proovisin mitu korda, ei muutunud midagi. Helistasin klienditukke, sealt tehti tellimus minu eest, aga vajab uuesti tehnilise võimaluse kinnitamist. Võiks ju automaatselt saada tellida, sest võimalus on olemas ja on olnud ka see teenus samal aadressil.

Internetti täna ei saa, siis mõtlesin, et uurin ruuteri seadistusvõimalusi. Sisselogimine võttis terve igaviku aega ning järgmine leht ennast ära ei laadinudki. Pingides ruuterit näen, et üle poolte pakettidest läheb kaduma. Tegin profülaktilise reseti. Peale seda umbes 5...7 minutit korras, siis hakkas jälle pihta. Proovisin ka teises ruuteri pesas, ei aita.

D:\Profiles\vahur>ping 192.168.1.1 -t

Ping statistics for 192.168.1.1:
    Packets: Sent = 465, Received = 185, Lost = 280 (60% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 499ms, Average = 2ms
Kusjuures huvitav, mul naise vanemad vahetasid oma iidvana Thomsoni ka Inteno vastu välja (teine vaatajakoht ja Samsungi App ja särgid-värgid, tundus mõistlik). Ühesõnaga - näitab samasuguseid sümptomeid kohati ja seda just juhtmega ühendudes. Üle wifi tundus vist normaalselt käivat, aga seda ei ole nii põhjalikult testinud. Alguses kahtlustasin neil kohaliku masina võrgukaarti ja kaabeldust ja mida kõike veel, aga kui enda rüperaal juhtmega inteno küljes samamoodi trikitama hakkas, siis ei jää nagu muud üle, kui ruuterit kahjustada.

Meeldiv vähemalt teada, et ma ainuke pole selle probleemiga. Äiale soovitasin ruuteriga elioni tagasi minna ja töötavat nõuda, pole veel kuulnud, kas see kandis vilja või mitte.

Äkki mõni elioni mees kommenteerib ka, on sage probleem, on kodust rohtu sellele? icon_smile.gif

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 08:49:31 vasta tsitaadiga

Huvitav lugu, pole ise kohanud sedasorti anomaaliaid.

Üldiselt tasub Elioni suppordiga suhelda, nad näevad vähe rohkem ja oskavad midagi arvata. Muidugi reset tasub ise enne ära teha.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 09:17:29 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
Võtsin täna esindusest Inteno DG301 ruuteri koju. Kasutan hetkel ainult nende nutiTV-d.

Pakkisin ruuteri lahti ja ühte telefoniliini kaablit pole kaasas, mis kasutusjuhendus märgitud. See selleks, otseselt puudust ei tunne sellest.

Esimene probleem tekkis kui tahtsin läbi teleka uuesti endale 30/10 Mbps ühendust tellida. Eelmine aasta see oli mul, niiet tehniline võimalus on olemas VDSL2-le ning seda näitab ka Elioni kaart. Kui teleka puldil tellimiseks kinnitust vajutasin, siis näidati punaselt, et valitus teenus puudub (vmt). Proovisin mitu korda, ei muutunud midagi. Helistasin klienditukke, sealt tehti tellimus minu eest, aga vajab uuesti tehnilise võimaluse kinnitamist. Võiks ju automaatselt saada tellida, sest võimalus on olemas ja on olnud ka see teenus samal aadressil.

Internetti täna ei saa, siis mõtlesin, et uurin ruuteri seadistusvõimalusi. Sisselogimine võttis terve igaviku aega ning järgmine leht ennast ära ei laadinudki. Pingides ruuterit näen, et üle poolte pakettidest läheb kaduma. Tegin profülaktilise reseti. Peale seda umbes 5...7 minutit korras, siis hakkas jälle pihta. Proovisin ka teises ruuteri pesas, ei aita.

D:\Profiles\vahur>ping 192.168.1.1 -t

Ping statistics for 192.168.1.1:
    Packets: Sent = 465, Received = 185, Lost = 280 (60% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 499ms, Average = 2ms


Esmaalgsel ühendamisel teeb ta 4 restarti, et uuendada tarkvara algsest 1.56 pealt. Ühtlasi pead ootama, kuni tehnik füüsiliselt VDSL võimelise pordi peale tõstetakse, see tehakse paari päeva jooksul.

Fukiku
Teatud võrgukaartidega on probleeme. Lahenduseks on, kas gbit toega switchi kasutada, arvutis fikseeritud pordikiirus määrata ja draivereid uuendada. Samamoodi võib toimuda esmasel ühendamisel pildi seiskumist, kui arvutis disable/enable teha või kaabel eemaldada ruuteri pesast. Ruuterivahetus siinkohapeal ei aita.

Testides on näidanud häireid alljärgnevad kaardid:
Intel 82579LM
Intel 82577LM
Intel 82579V
Realtek RTL8167
Realtek RTL8168D/8111D

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 09:29:10 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Esmaalgsel ühendamisel teeb ta 4 restarti, et uuendada tarkvara algsest 1.56 pealt. Ühtlasi pead ootama, kuni tehnik füüsiliselt VDSL võimelise pordi peale tõstetakse, see tehakse paari päeva jooksul.
Esmased restardid oli ta ammu ära teinud, see paketikadu oli peale seda. Kuna mul oli eelmise aasta sügisel VDSL2 ühendus, siis võiksin ma seal teoreetiliselt juba olemas olla. Keegi mulle öelnud küll ei ole, et ühendus ümbertõstetakse ning katkestus tekib.

Pailaps kirjutas:
Teatud võrgukaartidega on probleeme. Testides on näidanud häireid alljärgnevad kaardid:
[...]
Intel 82579V
[...]
Kahju, et mulle täpselt sama võrgukaart arvutist vastu vaatab. Peab siis vist mingi switchi endale sebima vahele.
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 09:36:13 vasta tsitaadiga

Toimib jah - testitud. thumbs_up.gif
Samuti parandatud wifi AP jama.

Vahur kirjutas:
Tehniline tugi väitis, et NAT loopback uue tarkvaraga töötab.


Kas selle vastu mitte ei aidanud 3. või 4. augu kasutamine?

Vahur kirjutas:


Pailaps kirjutas:
Teatud võrgukaartidega on probleeme. Testides on näidanud häireid alljärgnevad kaardid:
[...]
Intel 82579V
[...]
Kahju, et mulle täpselt sama võrgukaart arvutist vastu vaatab. Peab siis vist mingi switchi endale sebima vahele.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 10:39:59 vasta tsitaadiga

Six kirjutas:
Toimib jah - testitud. thumbs_up.gif
Samuti parandatud wifi AP jama.

Vahur kirjutas:
Tehniline tugi väitis, et NAT loopback uue tarkvaraga töötab.


Kas selle vastu mitte ei aidanud 3. või 4. augu kasutamine?

Vahur kirjutas:


Pailaps kirjutas:
Teatud võrgukaartidega on probleeme. Testides on näidanud häireid alljärgnevad kaardid:
[...]
Intel 82579V
[...]
Kahju, et mulle täpselt sama võrgukaart arvutist vastu vaatab. Peab siis vist mingi switchi endale sebima vahele.

hea teada, et põhimused lahendatud, lisaks nendele oli palju probleeme voip teenustega mis lahenduse said, see on ka praktiliselt kogu changelog. usb kettad pulgad peab ise läbi proovima, ntfs support kindlalt olemas kuid häälestada tuleb ruuteris kindlasti kontod ja ka õigused kes mis kausta ligi pääseb.

ps. gigabit ja võrgukaardi probleemide korral peaks lahendust pakkuma tõesti 3ja4 portide kasutamine.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 11:05:16 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Six kirjutas:
Toimib jah - testitud. thumbs_up.gif
Samuti parandatud wifi AP jama.

Vahur kirjutas:
Tehniline tugi väitis, et NAT loopback uue tarkvaraga töötab.


Kas selle vastu mitte ei aidanud 3. või 4. augu kasutamine?

Vahur kirjutas:


Pailaps kirjutas:
Teatud võrgukaartidega on probleeme. Testides on näidanud häireid alljärgnevad kaardid:
[...]
Intel 82579V
[...]
Kahju, et mulle täpselt sama võrgukaart arvutist vastu vaatab. Peab siis vist mingi switchi endale sebima vahele.

hea teada, et põhimused lahendatud, lisaks nendele oli palju probleeme voip teenustega mis lahenduse said, see on ka praktiliselt kogu changelog. usb kettad pulgad peab ise läbi proovima, ntfs support kindlalt olemas kuid häälestada tuleb ruuteris kindlasti kontod ja ka õigused kes mis kausta ligi pääseb.

ps. gigabit ja võrgukaardi probleemide korral peaks lahendust pakkuma tõesti 3ja4 portide kasutamine.


Ehh, mitte ainult, tänane viinane pöörduja oli kindel, et 4 soonega kaabli puhul pressib gbiti läbi.
kopp.gif

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.04.2014 11:18:01 vasta tsitaadiga

Intel 82579 ei kõlba tõesti kuhugi. Isegi Thomosniga vase taga pidin vanema Realteki kasutusele võtma, et kõik normaalselt toimiks icon_rolleyes.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 12:02:01 vasta tsitaadiga

No ei õnnestu see Samba tööle saamine ei hea ega kurjaga.
Proovitud USB 3.0 NTFS kettaga.
Ketta tunneb ära, kasutajad laseb teha, shared directory laseb teha, võrgus samuti nähtav.
Aga kasutajanime ja parooliga ligi ei lase.
Proovitud läheneda nii PC, Maci kui ka Linuxi masinaga. Tulemus null.
Kui kellelgi õnnestub, võiks teadmisi jagada.

indrekp kirjutas:

usb kettad pulgad peab ise läbi proovima, ntfs support kindlalt olemas kuid häälestada tuleb ruuteris kindlasti kontod ja ka õigused kes mis kausta ligi pääseb.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 13:44:23 vasta tsitaadiga

Six kirjutas:
No ei õnnestu see Samba tööle saamine ei hea ega kurjaga.
Proovitud USB 3.0 NTFS kettaga.
Ketta tunneb ära, kasutajad laseb teha, shared directory laseb teha, võrgus samuti nähtav.
Aga kasutajanime ja parooliga ligi ei lase.
Proovitud läheneda nii PC, Maci kui ka Linuxi masinaga. Tulemus null.
Kui kellelgi õnnestub, võiks teadmisi jagada.

indrekp kirjutas:

usb kettad pulgad peab ise läbi proovima, ntfs support kindlalt olemas kuid häälestada tuleb ruuteris kindlasti kontod ja ka õigused kes mis kausta ligi pääseb.


Windowsiga tegelastel soovitan läbi lugeda:
http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/7902ab10-79ac-454e-9f30-b992a1086754/windows-7-cannot-access-samba-shares

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 16:11:34 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Vahur kirjutas:
Võtsin täna esindusest Inteno DG301 ruuteri koju. Kasutan hetkel ainult nende nutiTV-d.

Pakkisin ruuteri lahti ja ühte telefoniliini kaablit pole kaasas, mis kasutusjuhendus märgitud. See selleks, otseselt puudust ei tunne sellest.

Esimene probleem tekkis kui tahtsin läbi teleka uuesti endale 30/10 Mbps ühendust tellida. Eelmine aasta see oli mul, niiet tehniline võimalus on olemas VDSL2-le ning seda näitab ka Elioni kaart. Kui teleka puldil tellimiseks kinnitust vajutasin, siis näidati punaselt, et valitus teenus puudub (vmt). Proovisin mitu korda, ei muutunud midagi. Helistasin klienditukke, sealt tehti tellimus minu eest, aga vajab uuesti tehnilise võimaluse kinnitamist. Võiks ju automaatselt saada tellida, sest võimalus on olemas ja on olnud ka see teenus samal aadressil.

Internetti täna ei saa, siis mõtlesin, et uurin ruuteri seadistusvõimalusi. Sisselogimine võttis terve igaviku aega ning järgmine leht ennast ära ei laadinudki. Pingides ruuterit näen, et üle poolte pakettidest läheb kaduma. Tegin profülaktilise reseti. Peale seda umbes 5...7 minutit korras, siis hakkas jälle pihta. Proovisin ka teises ruuteri pesas, ei aita.

D:\Profiles\vahur>ping 192.168.1.1 -t

Ping statistics for 192.168.1.1:
    Packets: Sent = 465, Received = 185, Lost = 280 (60% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 499ms, Average = 2ms


Esmaalgsel ühendamisel teeb ta 4 restarti, et uuendada tarkvara algsest 1.56 pealt. Ühtlasi pead ootama, kuni tehnik füüsiliselt VDSL võimelise pordi peale tõstetakse, see tehakse paari päeva jooksul.

Fukiku
Teatud võrgukaartidega on probleeme. Lahenduseks on, kas gbit toega switchi kasutada, arvutis fikseeritud pordikiirus määrata ja draivereid uuendada. Samamoodi võib toimuda esmasel ühendamisel pildi seiskumist, kui arvutis disable/enable teha või kaabel eemaldada ruuteri pesast. Ruuterivahetus siinkohapeal ei aita.

Testides on näidanud häireid alljärgnevad kaardid:
Intel 82579LM
Intel 82577LM
Intel 82579V
Realtek RTL8167
Realtek RTL8168D/8111D
Vahi asja, või siis sedasi on lood. Oma veebiajaloost vaatan praegu, et olen agaralt intel 82579v packet loss'i guugeldanud, nii et ju seal siis see võrguadapter on. icon_razz.gif Ja enda läpatsis tõesti ka on 82579lm.

Aga las ma nüüd täpsustan, kui lükata ruuteri ja masina vahele gbit switch, siis võiks asi toimida? See lahendus on tiba totter ja ilmselt ka kallivõitu.
Draivereid sai nagu enda arust surutud uusimale versioonile, aga abi ei paistnud.
Fikseeritud pordikiirus tähendab 100 Mbit? Või aitab ka fikseerimine 1Gbit peale?

3-4 pordi teooriat peab kontrollima, kui järgmisel korral sinna satun - ei mäleta peast, millises pordis mis seal hetkel oli.

Näotu lugu igatahes - huvitav küsimus oleks ka see, kas Elioni support oskab ka seda infot jagada, kui inimene oma murega neile helistab? icon_smile.gif Samuti võiks ju ette hoiatada, et selline known issue on püsti uute ruuteritega.

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 16:16:31 vasta tsitaadiga

Fukiku kirjutas:
Pailaps kirjutas:
Vahur kirjutas:
Võtsin täna esindusest Inteno DG301 ruuteri koju. Kasutan hetkel ainult nende nutiTV-d.

Pakkisin ruuteri lahti ja ühte telefoniliini kaablit pole kaasas, mis kasutusjuhendus märgitud. See selleks, otseselt puudust ei tunne sellest.

Esimene probleem tekkis kui tahtsin läbi teleka uuesti endale 30/10 Mbps ühendust tellida. Eelmine aasta see oli mul, niiet tehniline võimalus on olemas VDSL2-le ning seda näitab ka Elioni kaart. Kui teleka puldil tellimiseks kinnitust vajutasin, siis näidati punaselt, et valitus teenus puudub (vmt). Proovisin mitu korda, ei muutunud midagi. Helistasin klienditukke, sealt tehti tellimus minu eest, aga vajab uuesti tehnilise võimaluse kinnitamist. Võiks ju automaatselt saada tellida, sest võimalus on olemas ja on olnud ka see teenus samal aadressil.

Internetti täna ei saa, siis mõtlesin, et uurin ruuteri seadistusvõimalusi. Sisselogimine võttis terve igaviku aega ning järgmine leht ennast ära ei laadinudki. Pingides ruuterit näen, et üle poolte pakettidest läheb kaduma. Tegin profülaktilise reseti. Peale seda umbes 5...7 minutit korras, siis hakkas jälle pihta. Proovisin ka teises ruuteri pesas, ei aita.

D:\Profiles\vahur>ping 192.168.1.1 -t

Ping statistics for 192.168.1.1:
    Packets: Sent = 465, Received = 185, Lost = 280 (60% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 499ms, Average = 2ms


Esmaalgsel ühendamisel teeb ta 4 restarti, et uuendada tarkvara algsest 1.56 pealt. Ühtlasi pead ootama, kuni tehnik füüsiliselt VDSL võimelise pordi peale tõstetakse, see tehakse paari päeva jooksul.

Fukiku
Teatud võrgukaartidega on probleeme. Lahenduseks on, kas gbit toega switchi kasutada, arvutis fikseeritud pordikiirus määrata ja draivereid uuendada. Samamoodi võib toimuda esmasel ühendamisel pildi seiskumist, kui arvutis disable/enable teha või kaabel eemaldada ruuteri pesast. Ruuterivahetus siinkohapeal ei aita.

Testides on näidanud häireid alljärgnevad kaardid:
Intel 82579LM
Intel 82577LM
Intel 82579V
Realtek RTL8167
Realtek RTL8168D/8111D
Vahi asja, või siis sedasi on lood. Oma veebiajaloost vaatan praegu, et olen agaralt intel 82579v packet loss'i guugeldanud, nii et ju seal siis see võrguadapter on. icon_razz.gif Ja enda läpatsis tõesti ka on 82579lm.

Aga las ma nüüd täpsustan, kui lükata ruuteri ja masina vahele gbit switch, siis võiks asi toimida? See lahendus on tiba totter ja ilmselt ka kallivõitu.
Draivereid sai nagu enda arust surutud uusimale versioonile, aga abi ei paistnud.
Fikseeritud pordikiirus tähendab 100 Mbit? Või aitab ka fikseerimine 1Gbit peale?

3-4 pordi teooriat peab kontrollima, kui järgmisel korral sinna satun - ei mäleta peast, millises pordis mis seal hetkel oli.

Näotu lugu igatahes - huvitav küsimus oleks ka see, kas Elioni support oskab ka seda infot jagada, kui inimene oma murega neile helistab? icon_smile.gif Samuti võiks ju ette hoiatada, et selline known issue on püsti uute ruuteritega.


Fikseerimisest 1000BaseTFD peale võiks aidata. Gbit switchi ostsin endale samal põhjusel. TP-Link junn maksis ~18€
Elioni support on teemaga kursis, juhul, kui kohe ei välgata, võib viidata tüüpprobleemidele.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 17:03:34 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Six kirjutas:
No ei õnnestu see Samba tööle saamine ei hea ega kurjaga.
Proovitud USB 3.0 NTFS kettaga.
Ketta tunneb ära, kasutajad laseb teha, shared directory laseb teha, võrgus samuti nähtav.
Aga kasutajanime ja parooliga ligi ei lase.
Proovitud läheneda nii PC, Maci kui ka Linuxi masinaga. Tulemus null.
Kui kellelgi õnnestub, võiks teadmisi jagada.

indrekp kirjutas:

usb kettad pulgad peab ise läbi proovima, ntfs support kindlalt olemas kuid häälestada tuleb ruuteris kindlasti kontod ja ka õigused kes mis kausta ligi pääseb.


Windowsiga tegelastel soovitan läbi lugeda:
http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/7902ab10-79ac-454e-9f30-b992a1086754/windows-7-cannot-access-samba-shares


Uues tarkvaras pidavat olema uus samba seega antud link on aegunud ja kehtis vana versiooni kohta. uuega peaks kõik tibens olema, ainult ei ole katsetanud.

Gigalan probleem on Elionil tõesti teada ja see ei puuduta vaid Elioni pakutavat Intenot, kuuldavasti on antud võrgukaardid probleemsed päris mitmete tootjate gigaruuteritega. 3-4 port peaks lahendama, kui mitte siis switch.

PS. ise veel mõlesin miks sakslaste FritzBox ruuteri lan pesad olid 1-2=100M ja 3-4=1000M tehtud.


viimati muutis indrpo 30.04.2014 17:07:54, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 17:07:16 vasta tsitaadiga

Mnjah, seda Inteli võrkarit leiab nii mitmegi nimega emaplaadi tootja toodete hulgast.
Õnneks omal aegade algusest kogu lokaalvõrk switchiga kokku lastud, sestap olen jäänud probleemidest puutumata.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 17:20:53 vasta tsitaadiga

Endal pole selle konkreetse Inteli võrkariga küll ühtegi jama kunagi olnud ühegi võrguseadmega pruukides, küll aga on olnud hulgem ikaldusi Realtekidega... icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.04.2014 17:32:12 vasta tsitaadiga

Etz, No Intel üldiselt on siiski hea, aga nagu igal tootjal on ka neil halvemaid produkte. Endal esines antud võrkariga packet lossi ja pärast iga taaskäivitust ei teadnud kunagi mis nime ta endale seekord otsustas võtta, kas 82579V või 82579LM.
Lisaks veel juhuseid kus pärast käivitust ei tulnud võrk ülesse. Viskas ikka korralikult kopa ette thumbs_down.gif . Draiverid olid muidugi uusimad ja advanced seadeid polnud ma näppinud Device Managerist.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 17:38:48 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Draiverid olid muidugi uusimad ja advanced seadeid polnud ma näppinud Device Managerist.


Ma kasutan vanemaid draivereid... icon_razz1.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
allarkk
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2003




sõnum 01.05.2014 00:33:22 vasta tsitaadiga

Suutsin uue versiooniga samba usb ketta share tekitada intenole, win leiab ja saab sisse, mediaplayer tunnistab ja kõik on korras. Ainult et kirjutamise ja lugemise kiirus kettalt on aeglane - u 2mb sekundis kui kirjutada laptop -laniga ruuterisse mille otsas usb. Peaks ikka oluliselt rohkem olema ?! Enne istus mul see ketas mediaplayeri otsas millel oli 100mbit lan ruuterisse ja siis kirjutas 10mb SEK ehk max kiirusel. Milles asi võib olla?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ragnar7474
HV veteran

liitunud: 14.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2014 04:25:55 vasta tsitaadiga

Ruuter pidurdab. Läppar-LAN link on kindlasti 100mbit/S, aga ruuter-ketas see on ainus kahtlane koht.
_________________
O: Kaevurikraami - Toiteplokid, riserid, emaplaadid, FAN controllerid jms
O/M: NVIDIA 10xx 20xx 30xx videokaarte.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2014 07:08:29 vasta tsitaadiga

Äkki saad natuke valgustada, kuidas see sul õnnestus.
Mis ketas (USB2, USB3), mis formaadis (NTFS, FAT).
Mis Windosiga asi toimib?
Kui võimalik, pane screenshot Inteno Network Shares seadetest.

allarkk kirjutas:
Suutsin uue versiooniga samba usb ketta share tekitada intenole, win leiab ja saab sisse, mediaplayer tunnistab ja kõik on korras. Ainult et kirjutamise ja lugemise kiirus kettalt on aeglane - u 2mb sekundis kui kirjutada laptop -laniga ruuterisse mille otsas usb. Peaks ikka oluliselt rohkem olema ?! Enne istus mul see ketas mediaplayeri otsas millel oli 100mbit lan ruuterisse ja siis kirjutas 10mb SEK ehk max kiirusel. Milles asi võib olla?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2014 10:39:04 vasta tsitaadiga

Pärast upgrade-i märkasin et ruuteril süttis ka DECT LED. Proovisin toru registreerida ja näib et kõik hakkas toimima icon_smile.gif
_________________
There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
allarkk
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2003




sõnum 01.05.2014 17:04:20 vasta tsitaadiga

Six kirjutas:
Äkki saad natuke valgustada, kuidas see sul õnnestus.
Mis ketas (USB2, USB3), mis formaadis (NTFS, FAT).
Mis Windosiga asi toimib?
Kui võimalik, pane screenshot Inteno Network Shares seadetest.

allarkk kirjutas:
Suutsin uue versiooniga samba usb ketta share tekitada intenole, win leiab ja saab sisse, mediaplayer tunnistab ja kõik on korras. Ainult et kirjutamise ja lugemise kiirus kettalt on aeglane - u 2mb sekundis kui kirjutada laptop -laniga ruuterisse mille otsas usb. Peaks ikka oluliselt rohkem olema ?! Enne istus mul see ketas mediaplayeri otsas millel oli 100mbit lan ruuterisse ja siis kirjutas 10mb SEK ehk max kiirusel. Milles asi võib olla?


Peale seda kui muutsin Security sätteid hakkas tööle - selle juhendi järgi
http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/7902ab10-79ac-454e-9f30-b992a1086754/windows-7-cannot-access-samba-shares

Enne oli sama lugu et ketas on võrgus nähtaval aga useri ja parooliga ligi ei pääse
Muidu ketas on 2tb ntfs usb 2.0.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2014 17:27:11 vasta tsitaadiga

Okei, see seletaks miks Win masinast ligi ei pääse.
Aga ma ei pääse ka Linuxi ja Maci masinast ligi.
Või tuleb Macil ja Linuxil ka kuidagi kummi lõdvemaks lasta?
Krt, lihtsam oleks ju Sambas asjad õigesti teha.

allarkk kirjutas:
Six kirjutas:
Äkki saad natuke valgustada, kuidas see sul õnnestus.
Mis ketas (USB2, USB3), mis formaadis (NTFS, FAT).
Mis Windosiga asi toimib?
Kui võimalik, pane screenshot Inteno Network Shares seadetest.

allarkk kirjutas:
Suutsin uue versiooniga samba usb ketta share tekitada intenole, win leiab ja saab sisse, mediaplayer tunnistab ja kõik on korras. Ainult et kirjutamise ja lugemise kiirus kettalt on aeglane - u 2mb sekundis kui kirjutada laptop -laniga ruuterisse mille otsas usb. Peaks ikka oluliselt rohkem olema ?! Enne istus mul see ketas mediaplayeri otsas millel oli 100mbit lan ruuterisse ja siis kirjutas 10mb SEK ehk max kiirusel. Milles asi võib olla?


Peale seda kui muutsin Security sätteid hakkas tööle - selle juhendi järgi
http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/7902ab10-79ac-454e-9f30-b992a1086754/windows-7-cannot-access-samba-shares

Enne oli sama lugu et ketas on võrgus nähtaval aga useri ja parooliga ligi ei pääse
Muidu ketas on 2tb ntfs usb 2.0.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
allarkk
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2003




sõnum 01.05.2014 17:33:19 vasta tsitaadiga

Six kirjutas:
Okei, see seletaks miks Win masinast ligi ei pääse.
Aga ma ei pääse ka Linuxi ja Maci masinast ligi.
Või tuleb Macil ja Linuxil ka kuidagi kummi lõdvemaks lasta?
Krt, lihtsam oleks ju Sambas asjad õigesti teha.

allarkk kirjutas:
Six kirjutas:
Äkki saad natuke valgustada, kuidas see sul õnnestus.
Mis ketas (USB2, USB3), mis formaadis (NTFS, FAT).
Mis Windosiga asi toimib?
Kui võimalik, pane screenshot Inteno Network Shares seadetest.

allarkk kirjutas:
Suutsin uue versiooniga samba usb ketta share tekitada intenole, win leiab ja saab sisse, mediaplayer tunnistab ja kõik on korras. Ainult et kirjutamise ja lugemise kiirus kettalt on aeglane - u 2mb sekundis kui kirjutada laptop -laniga ruuterisse mille otsas usb. Peaks ikka oluliselt rohkem olema ?! Enne istus mul see ketas mediaplayeri otsas millel oli 100mbit lan ruuterisse ja siis kirjutas 10mb SEK ehk max kiirusel. Milles asi võib olla?


Peale seda kui muutsin Security sätteid hakkas tööle - selle juhendi järgi
http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/7902ab10-79ac-454e-9f30-b992a1086754/windows-7-cannot-access-samba-shares

Enne oli sama lugu et ketas on võrgus nähtaval aga useri ja parooliga ligi ei pääse
Muidu ketas on 2tb ntfs usb 2.0.


Mul Mac või Linux masinat pole millega proovida, ainult win8 mis nüüd töötab. Sisse saan ka näiteks western digitali mediaplayeriga ja Ipadi/iphone filebrowseriga

Samas aga jah näha on et kiirused on väga halvad - kirjutab umbes 2mb sek ja loeb 10 mb SEK. Paistab et western digitali mediaplayeri kood voi usb link on oluliselt parem - enne oli selle taga ja kirjutas võrgust kettale samamoodi 10 mb SEK
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2014 17:51:05 vasta tsitaadiga

Kiirus on jah nutune.
Win 8.1 masinast kopib Intenosse max 3 MB/sek.

EDIT: Maci pealt sain ka ühenduse toimima.
Hetkel ainult Linux (SuSE 13.1) kotib...

EDIT2: Üldiselt võib selle teema unustada - selliste kiirustega pole mõtet ketast Inteno taga hoida.
Aga vähemalt hea teada, et toimib.


viimati muutis Six 01.05.2014 18:24:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.05.2014 17:51:33 vasta tsitaadiga

Usutavasti A HV ikka teab, et ruuterite USB andmevahetuskiirused ongi nutused. icon_wink.gif
Printeri jaoks piisab täiesti.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2014 23:29:03 vasta tsitaadiga

Päevas 2-3x kaob nett ära uue ruuteriga. Katkestus 20 sek - 2 minutit. Digibox jääb tööle. Kas saan ruuterist mingi logifaili kätte ja siia postitada? Targemad vaataks üle ehk. Kui jah, siis kuskohast ja mismoodi?

Edit: nüüd juba 20 minuti jooksul teist korda nett kadus. Ilmingud: netiraadiot kuulan progega Sureradio...see jääb vakka (puhverdama hakkab), all paremal kella juures google drive ikoon läheb tuhmiks ja Dropbox ikoonil kaob "roheline linnuke". Alla minuti umbes ja Radiosure hakkab häält tegema uuesti, Google Drive ikoon taastab värvid ja Dropboxi ikoonil viimasena taastub synkis olemise staatust kinnitav roheline linnuke. Hullu miskit pole, aga tüütu ja närvi ajab ka sutike icon_neutral.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2014 23:36:38 vasta tsitaadiga

Vaata ruuterist mis "System Log" näitab.
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2014 23:42:38 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Päevas 2-3x kaob nett ära uue ruuteriga. Katkestus 20 sek - 2 minutit. Digibox jääb tööle. Kas saan ruuterist mingi logifaili kätte ja siia postitada? Targemad vaataks üle ehk. Kui jah, siis kuskohast ja mismoodi?

Edit: nüüd juba 20 minuti jooksul teist korda nett kadus. Ilmingud: netiraadiot kuulan progega Sureradio...see jääb vakka (puhverdama hakkab), all paremal kella juures google drive ikoon läheb tuhmiks ja Dropbox ikoonil kaob "roheline linnuke". Alla minuti umbes ja Radiosure hakkab häält tegema uuesti, Google Drive ikoon taastab värvid ja Dropboxi ikoonil viimasena taastub synkis olemise staatust kinnitav roheline linnuke. Hullu miskit pole, aga tüütu ja närvi ajab ka sutike icon_neutral.gif



Kaabli või wifiga? IPTV hanguks ka siis, kui väline võrk maha kukuks. Kahlustan siinkohal traadivaba wifi häireid.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2014 00:06:34 vasta tsitaadiga

Lauaarvuti ja kaabliga. Vahur, System Log tühi icon_neutral.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2014 09:49:04 vasta tsitaadiga

kesiganeskirjutas kirjutas:

Intel 82579LM
Intel 82577LM
Intel 82579V
Realtek RTL8167
Realtek RTL8168D/8111DVahi asja, või siis sedasi on lood. Oma veebiajaloost vaatan praegu, et olen agaralt intel 82579v packet loss'i guugeldanud, nii et ju seal siis see võrguadapter on. icon_razz.gif Ja enda läpatsis tõesti ka on 82579lm.


võtke oma võrkarite ja muude vidinate kõikvõimalikud poverseivingud maha.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2014 14:52:04 vasta tsitaadiga

Intenol on portide järjekord segamini:
System Log kirjutas:
I port:
Inteno kernel: [66086.587000] eth4 (Int switch port: 7) (Logical Port: 7) Link UP 100 mbps full duplex

II port:
Inteno kernel: [66096.830000] eth3 (Int switch port: 6) (Logical Port: 6) Link UP 1000 mbps full duplex

III port:
Inteno kernel: [65688.182000] eth1 (Int switch port: 4) (Logical Port: 4) Link UP 100 mbps full duplex

IV port:
Inteno kernel: [65301.858000] eth2 (Int switch port: 5) (Logical Port: 5) Link UP 100 mbps full duplex


RCC kirjutas:
võtke oma võrkarite ja muude vidinate kõikvõimalikud poverseivingud maha.

Probleemid nende võrgukaartidega ei tundu olevat power saving seadetest, sest endal neid peal pole. Minul aitas kui panin võrgukaardi jõuga 100 Mbps peale. Kuid kuna see ei rahulda mind, siis pean Gbit swichiga mingi aeg proovima.
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2014 15:48:42 vasta tsitaadiga

Mu netikatkestuste jada stabiilselt jätkub krt icon_confused.gif
System Log on tühi täiesti, ühtegi rida pole seal. Kernel Log`is selline pikk joru. On siit midagi välja lugeda, ega ma seda itvärki süvitsi ei tunne kahjuks.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2014 15:54:01 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Mu netikatkestuste jada stabiilselt jätkub krt icon_confused.gif
System Log on tühi täiesti, ühtegi rida pole seal. Kernel Log`is selline pikk joru. On siit midagi välja lugeda, ega ma seda itvärki süvitsi ei tunne kahjuks.

Spoiler Spoiler Spoiler

Jah, link pendeldab 100Mbit ja 1Gbit vahel. Vaheta algatuseks kaabel välja.
Või siis arvutis keera jõuga 100Mbit full duplex peale võrgukaart.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2014 16:13:08 vasta tsitaadiga

Spezz, suured tänud! Lukustasin esialgu 1Gbit peale, sest võrkari enda diagnoosiosa ütleb kaabli korras olevat ja seisundi hindab "hea" skaala peaaegu lõpuosasse skaalal. Samas kaabli pikkuse arvutusega paneb 2x puusse. Pakub, et kaabel on 8m, aga tegelikkuses 15m. See arvutamine samas teoreetiline vast ja ei muuda olukorda icon_smile.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2014 16:32:28 vasta tsitaadiga

Võib juhtuda, et augud lööb ikka sisse - sel juhul abiks 100 peale proovida lukustada icon_wink.gif
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 04.05.2014 19:33:18 vasta tsitaadiga

Nii, probleem. Asendasin ühes kohas Thompsoni Intenoga, spetsiaalselt käisin veel viimasel ilusasti poes järel, nagu pühapäeva pealelõunal midagi muud targemat teha poleks. Kuna seal oli enne ka VoIP kasutusel, siis Intenol sai telefon samamoodi Tel 1 pessa, saba seina ja sai ootama jäädud et kõik seaded tulevad nüüd ilusasti keskelt alla ja kõik läheb iseenesest käima. Halligi...

Kõik vajalikud tulukesed läksid (lõpuks - küll see kast buudib ikka kaua) põlema (sh Voice), aga mida ei ole, on telefonis toon (ruuteri peal ei hakka Voice tuluke vilkuma ka - mida ta peaks tegema kui toru hargilt maas on). Sisse helistades ei hakka kutsumagi, vaid teeb kohe vastamata kõne. Jõudsin juba paar korda seadeid taastada, lõpuks tuli idee teist porti proovida. Natuke sai veel jamatud, kuni jõudis kohale et "Lines" tabi pealt tuleb "Tel 2" pordi taha õige extension ja konto määrata.. ja asi läks paugust tööle. Sai siis lõuga sügatud.. kõik tundub nagu korras olevat.. konfime nüüd prooviks samamodi kõik Tel 1 pordi peale tagasi, ehk tuli keskelt vigane konf? Ei, täpselt sama seis mis enne. Uuesti Tel 2 peale - kõik töötab.

Küsimus - tuttuuel ruuteril Tel 1 port vigane? Kast uuesti kaenlasse ja esindusse kurja häält tegema? Või peaks enne 165 helistama ja laskma Elionil endal jama tuvastada? Aga kuidas seda teha, kui probleemiks on mittetöötav telefon icon_smile.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2014 20:08:05 vasta tsitaadiga

Enne ikka helista 165. Siin vist paaril teisel kasutajal sarnane probleem olnud telefoniga ja kui ma ei eksi, said nad klienditeenindusest abi. Telefon peaks ikkagi automaatselt toimima hakkama.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2014 20:10:58 vasta tsitaadiga

Lisaks mittetöötava lauatelefoni puhul saab kõne teha mobiiliga ja kui rahast kahju, siis paluda ja klienditeenindaja helistab mobla peale tagasi sulle.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 04.05.2014 22:03:47 vasta tsitaadiga

Einoh, tundub et konf tuligi kõigil kordadel ilusati automaatselt alla ja kõik oleks vast ka automaagiliselt tööle hakanud, kui ruuteril endal seda esimese pordi jama poleks? Üritasin siit ka otsida, aga midagi sarnast ei leia, ju ma siis ainuke olen kellele sedamoodi vigane ruuter satub. Muidu oleks poogen, aga loeb siit et upgrade/reseti puhul taastatakse seaded automaatselt esimesse porti, viitsin ma iga kord käia seda ümber konfimas, kui elion mingi uuenduse teeb. Mingil hetkel võib tahta ka mõlemad pordid erinevate nubritega kasutusele võtta.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2014 22:19:37 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
Einoh, tundub et konf tuligi kõigil kordadel ilusati automaatselt alla ja kõik oleks vast ka automaagiliselt tööle hakanud, kui ruuteril endal seda esimese pordi jama poleks? Üritasin siit ka otsida, aga midagi sarnast ei leia, ju ma siis ainuke olen kellele sedamoodi vigane ruuter satub. Muidu oleks poogen, aga loeb siit et upgrade/reseti puhul taastatakse seaded automaatselt esimesse porti, viitsin ma iga kord käia seda ümber konfimas, kui elion mingi uuenduse teeb. Mingil hetkel võib tahta ka mõlemad pordid erinevate nubritega kasutusele võtta.


Pigem port 1 perses, kui port 2 taga samade seadistustega asi töötab. Vii esindusse ja võta uus. Kui reseti teed ja ootad, siis Inteno konfigureerib automaatselt ära v.a juhul, kui telefoninumber on mõne muu toote küljes.

Klienditugi saab sinuga veas veenduda, et esinduses mööda ei vaadata. Samas mina usaldaks kliendi sõna. Kui reaalselt seade siiski töötab, siis korjaks defekteerimistasu.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2014 12:29:49 vasta tsitaadiga

sooty kirjutas:
Natuke minu senistest seiklustest optikaga seoses: võtsin tehnilised tingimused ja esimese pakkumise põhjal ~600 eur tuleb geoalus ja projekt, teised pakkumised tulemas. Elioni nõutud kaablile sain 1,5km peale pakkumise 45 senti meeter (+käive). Sinna lisandub torusse puhumisel jutu järgi rüü vms hinnaga 2-3 eur meeter + tööraha, selle väljaselgitamiseks üritan hetkel kohaliku tegijaga kontakti saada. Sellele kõigele veel otsa kaevamine, millele jällegi pakkumisi veel võtnud ei ole, aga jutu järgi ~10 eur m (250m lähima kaevuni) Kokku kui palju? icon_eek.gif

Kui entusiaste peaks huvitama, siis sain komplektis pakkumise ja maksaks ülaltoodud töö ~12 000 EUR.

See sisaldab muidugi ka kogu 1,5km sidekanali puhastust ja muid hooldustöid, et saaks üldse kaablit panema hakata. Toodi veel muid toredaid seiku välja, aga see selleks. Ilmselgelt üle mõistuse kallis isegi naabritega klapitades. Kunagi tehnilisi tingimusi võttes lubati, et ehk on paari aasta pärast VDSL võimalik (sh. optika lähemal).. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ragnar7474
HV veteran

liitunud: 14.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2014 15:47:23 vasta tsitaadiga

Ehk keegi oskab aidata

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=609509&highlight=

_________________
O: Kaevurikraami - Toiteplokid, riserid, emaplaadid, FAN controllerid jms
O/M: NVIDIA 10xx 20xx 30xx videokaarte.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
medicopter
HV kasutaja
medicopter

liitunud: 07.12.2004




sõnum 06.05.2014 11:18:35 vasta tsitaadiga

TD-W8970 - ega keegi teadja ei oska öelda kas DSL pordi mac aadressi saab ka muuta nagu vana TG784-l sai telnetis muuta.Kui ei siis kas Inteno DG301-l saab?
_________________
Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2014 11:45:35 vasta tsitaadiga

medicopter kirjutas:
TD-W8970 - ega keegi teadja ei oska öelda kas DSL pordi mac aadressi saab ka muuta nagu vana TG784-l sai telnetis muuta.Kui ei siis kas Inteno DG301-l saab?


Miks peaksid muutma? TP-Link TD-W8970 mudelil saab kenasti muuta. Inteno DG301 antud võimalust ei oma.

Kui tahad oma välist ip-d muuta, siis mõistlikum oleks VPN teenust kasutada ala vpn.sh

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 06.05.2014 19:02:40 vasta tsitaadiga

Sain endale 30m/10m neti koos uue Inteno ruuteriga. Juhtmega töötab ilusti, aga wi-fi ei saa tööle. Korra läpakas ühendas ja rohkem enam ei ühendu. Ei oska midagi wi-fi all enam seadistada icon_neutral.gif
Läpakas küsib parooli ära ja siis on time out, samas ruuterist on näha, et läpakas ilmub kenasti Wireless Clients alla korraks.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.