PRESSITEADE - Nutiteleritel on tavaliselt üsna keerulised kasutajaliidesed. Uuringud näitavad, et 53% nutitelerite omanikest ei ole teadlikud sellest, mida nende nutiteleriga teha saab ning 75% neist arvavad, et nutiteleri kasutamine on liiga keeruline. Nutitelerite keerulisus võtab kasutajatelt soovi teleri eeliseid kasutada, mistõttu on kõigist maailmas müüdud umbes 160 miljonist nutitelerist kasutusel tavalise telerina. Sellest tulenevalt otsustas LG oma nutitelereid lihtsustada ning lõi neile uue operatsioonisüsteemi webOS, mis pakub lihtsat ja intuitiivset kasutuskogemust.
Esmakordselt tutvustati webOS operatsioonisüsteemi jaanuaris Las Vegases toimunud CES tehnoloogiamessil. LG ostis webOSi Hewlett-Packardilt ning kujundas selle täielikult ümber, luues uue operatsioonisüsteemi oma nutiteleritele. webOSi peamisteks eelisteks on kasutajaliidese lihtsus ja intuitiivne kasutamiskogemus.
Alates nutitelerite algusaegadest on neile loodud väga palju erinevat põnevat ja kasulikku sisu, mis aga on tekitanud uue probleemi – kuidas kõiges selles lihtsalt orienteeruda ja navigeerida. Et teha nutitelerite kasutamine taas lihtsaks, lõi LG webOS operatsioonisüsteemi , mis võetakse 2014. aastal kasutusele rohkem kui 70 protsendil LG nutiteleritest. webOSi kasutusmugavus muudab sisu otsimise ja vaatamise, teiste seadmetega ühildumise ja ka algse seadistamise väga lihtsaks.
Esimest korda webOS operatsioonisüsteemi kasutava LG nutiteleri sisselülitamisel ilmub ekraanile animeeritud tegelane nimega BeanBird, kes juhendab kasutajat kogu seadistamise protsessi juures. BeanBird tuletab ka kasutajale meelde, et ta läbiks kogu algse seadistusprotsessi, kuna uuringud näitavad, et paljud kasutajad seda ei tee.
Üks webOSi kõige erilisemaid tunnuseid on vasakult paremale keritav menüüriba Launcher, mis jookseb ekraani alaosas. Kui tavaliste nutitelerite puhul tuleb teise rakenduse kasutamiseks ühest rakendusest väljuda, taas avalehele minna ning teine rakendus valida, siis webOS-i Launcheri abil on võimalik sirvida tavateleri ja nutiteleri sisu ning vaadata sisu teistelt ühendatud seadmetelt ilma avalehele pöördumata. See annab vaatajale võimaluse üheaegselt vaadata saadet, mängida mängu või surfata internetis samal ajal uut infot otsides või alla laadides.
Lisaks Launcher'ile on webOSil veel kaks menüüd, mis teleri kasutamist lihtsustavad. Esimest neist kutsutakse Live-menüüks, mida saab avada teleri vaatamise ajal. Live-menüü muudab otsingu, soovituste ja kanalite valikud kergesti kättesaadavaks. Teise menüü nimetuseks on Today, mis toimib nagu soovitusteenuse menüü, soovitades kasutajale vaatamata jäänud populaarsemaid telesaateid, filme, mänge või rakendusi.
webOS tunneb koheselt ära teleri külge ühendatud seadmed ning toob nähtavale menüü nimekirjaga edasistest valikuvõimalustest. webOS kohtleb kõiki ühendatud seadmeid nagu rakendusi, olgu see siis mängukonsool, HDMI-ga ühendatud seade või mõni muu mängija. Seega saab kasutaja seadet kasutada sama lihtsalt kui rakendusi.
webOSi abil näeb kasutaja seda sisu, mis on individuaalselt tema jaoks nutiteleri teenustest ning videolaenutusest välja valitud. Launch menüüriba avanedes on esiplaanil kasutaja poolt kõige tihedamini kasutatavad rakendused, liikudes vasakule, näeb kasutaja viimati vaadatud sisu ning paremal pool on kõik vaataja poolt alla laetud rakendused. LG webOS pakub ligipääsu ka LG Store laialdasele rakendustevalikule. LG Store lubab kasutajatel vaadata enim vaadatud ja alla laetud nutiteleritele mõeldud tooteid, sealhulgas telesaateid ja mänge.
LG webOSi eesmärgiks on muuta nutitelerite kasutamine võimalikult lihtsaks, et kasutajad sooviksid avastada ja kasutada kõiki eeliseid, mida nutitelerid tavatelerite ees pakuvad.
Üks mõte.
Nutitelekas on kahe otsaga asi. Täna ostes saad selle toredaid funktsioone ja rakendusi kasutada. Mõne aasta pärast peale toe lõppemist ei suvatse aga tootja ja kolmandad osapooled enam seal olevaid rakendusi uuendada (fookus uuematel mudelitel) ning mingi hetk lakkavad need lisavõimalused toimimast. Järele jääb tavaline telekas.
Seega on mõistlik valida sama raha eest kvaliteetsema paneeliga non-smart TV.
Üks mõte.
Nutitelekas on kahe otsaga asi. Täna ostes saad selle toredaid funktsioone ja rakendusi kasutada. Mõne aasta pärast peale toe lõppemist ei suvatse aga tootja ja kolmandad osapooled enam seal olevaid rakendusi uuendada (fookus uuematel mudelitel) ning mingi hetk lakkavad need lisavõimalused toimimast. Järele jääb tavaline telekas.
Seega on mõistlik valida sama raha eest kvaliteetsema paneeliga non-smart TV.
Ei ole eriti olemas sellist asja nagu non-smart tv. Eriti kui midagi viisakamat tahad.
See on kahjuks pidevalt kasvav trend. Mõned erandid on, aga siis peab eelnevalt kodutööd tegema.
Keskmine inimene sellistele asjadele tähelepanu sageli ei pööra.
Üks mõte.
Nutitelekas on kahe otsaga asi. Täna ostes saad selle toredaid funktsioone ja rakendusi kasutada. Mõne aasta pärast peale toe lõppemist ei suvatse aga tootja ja kolmandad osapooled enam seal olevaid rakendusi uuendada (fookus uuematel mudelitel) ning mingi hetk lakkavad need lisavõimalused toimimast. Järele jääb tavaline telekas.
Seega on mõistlik valida sama raha eest kvaliteetsema paneeliga non-smart TV.
Ma olen ise sama asja mõtelnud (kuigi ise telekat ei oma). Samas on olukord sama nagu ISP'dega - keegi ei taha pakkuda rumalat "toru", ikka surutakse sisu kaasa. Sama on ka telekatega - dumbTV'd pole, on selline poolkõva nutikus, millel on jõhker hinnalipik küljes.
Tihti on ka veel see probleem, et pole olemas suuri-pakse , täismahus manuaale mis siis kõik võimalused lahti selgitaks. Tavainimesel pole ju viitsimist ega aega kõike seda kirja panna mida Manuaalides ei kirjutata ning siis jäävadki need uhked & ägedad võimalused kasutamata.
Ise "maadlen" tasapisi enda Philipsi teleriga. Sama teema, Full Manuaal pole sugugi Full oma sisu poolest ning päris mitme asjaga pean "ise jalgratast leiutama".
tavainimene ei tahagi mingit nutit oma telekasse. tavainimene soovib telekat, mis näitab selget pilti, millel on vol ja program nupud ja pillele saab dvd, vcr, bd jms külge panna.
Alguses sai näpitud neid nuti asju. Vahest ka youtube-i vaadanud lisaks. LG Magic Remote-ga sai mingit noolemängu ka mängitud, natuke Wii moodi, et täitsa huvitav oli...korraks. Aga üldiselt ikka lihtsalt teleka enda vaatamiseks kasutusel. _________________ Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
Oman Sony W9 55' mille üle ülimalt õnnelik. Korra vaatasin mis seal üldse pakutakse a reaalselt ei süvenenud ja mitte kanalite sisu tuleb kõik läbi hdmi teisest toast arvutist. _________________ Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Üks mõte.
Nutitelekas on kahe otsaga asi. Täna ostes saad selle toredaid funktsioone ja rakendusi kasutada. Mõne aasta pärast peale toe lõppemist ei suvatse aga tootja ja kolmandad osapooled enam seal olevaid rakendusi uuendada (fookus uuematel mudelitel) ning mingi hetk lakkavad need lisavõimalused toimimast. Järele jääb tavaline telekas.
Seega on mõistlik valida sama raha eest kvaliteetsema paneeliga non-smart TV.
Olen ise ka sellise vaatemaailmaga. Hetkel kõige mõistlikum lahendus minu silmis on korralik telekas + 35$ hinnaga Chromecast HDMI porti _________________
Ma olen korra midagi lindistanud kõva ketale ja pisut internetis sellega käidud, kui arvutil polnud kuvarit. Filme vaatan ka kas usb pealt või ketta pealt.
Üldjuhul enamus appid, kust filme saaks vaadata on venekeelse dubleeringuga või siis miskid mõttetud C või D kategooria filmid. Kunsti filmid jne, mis ma app-de alt leidsin. Telekaks on miski 2013 aasta LG 32" smartTV wifi.
Ma üldiselt ei teagi mis sellega igapäevaselt tegema peaks, peale teleka vaatamise.
Palju mugavam ja kiirem on kasutada arvutit läbi teleka kui juhtmeta klaver ja hiir olemas
Telekat enda äppid jne värk on ikka jube uimane ja kohmetu võrreldes arvutiga. Youtube olen kasutanud, aga nuh, suht porr _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Palju mugavam ja kiirem on kasutada arvutit läbi teleka kui juhtmeta klaver ja hiir olemas
Telekat enda äppid jne värk on ikka jube uimane ja kohmetu võrreldes arvutiga. Youtube olen kasutanud, aga nuh, suht porr
See on küll Samsungil jama, et klaviatuur youtubes ei toimi. Youtube äpp on täiesti kasutuskõlbmatu.
tean küll kõiki võimalusi, viitsisin isegi manuali vist läbi lugeda, aga juba enne ostu teadsin, et ei hakka neid võimalusi kunagi kasutama, sh 3d, HDMI jookseb seina sees arvutilaua ja teleka vahel ning muud polegi vaja
Palju mugavam ja kiirem on kasutada arvutit läbi teleka kui juhtmeta klaver ja hiir olemas
Telekat enda äppid jne värk on ikka jube uimane ja kohmetu võrreldes arvutiga. Youtube olen kasutanud, aga nuh, suht porr
See on küll Samsungil jama, et klaviatuur youtubes ei toimi. Youtube äpp on täiesti kasutuskõlbmatu.
see on enamustel telekatel vist nii. mu Philipsil ka. äppitreialid on lihtsalt laisad ja ei viitsi klaverituge külge pookida.
mõni, kel klaver-puldiga Philips, võiks kommenteerida kuidas neil (kuigi kahtlen, et neilgi töötab...).
enda telekal näppisin ka nutifunktsioone ainult algul. viimasel ajal ainult nii palju menüüs toimetanud, et softiuuendusi kontrollida, muul ajal kuvab ainult arvutit. _________________ nooope!
Enam kasutust leiab YouTube (enda kanal) ning DLNA võimalused koduvõrgust filme/pilte vaadata. Peamiselt saab küll filme vaadatud USB pulgalt.
Peamine põhjus nende nutikuste mitte kasutamise juures on halb kasutajaliides. Väga tüütu on YouTube äppi sisse toksida noolte ja ok nupu abil otsingu sõnu, sama on ka teiste äppidega. TV-ga saab küll ühendada hiire, klaviatuuri, kuid ma ei ole veel leidnud äppi, mille juures need töötavad, TV (Philips) ise aga tunneb need ära...
Kogu see smardi juhtimine on mu meelest nagu kurgumandlite operatsioon läbi pe.eaugu. Kui midagi tahan siis käib pilt arvutist telekasse ja asja juhib arvuti. Kui miski mõistlik juhtimine läbi telefoni võimalik oleks siis ...vist ikkagi ei kasutaks, pigem juhiks arvutit
E: samas uus põlvond kasvab peale kes on harjunud kannatlikult igasugu ebamugavaid operatsioone tegema... _________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kysitluse viimane vastus ei kõlba kuhugile, see ei anna adekvaatset pilti. Peab natukene arvutama, et tõene vastus selguks _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kui miski mõistlik juhtimine läbi telefoni võimalik oleks siis ...vist ikkagi ei kasutaks, pigem juhiks arvutit
kusjuures mul telefoniga juhtimine-liikumine on märksa kiirem kui puldiga. aga tülikas millegi tegemiseks hakata äppi käivitama, kiirem pult haarata ja need paar vajalikku liigutust ära teha. _________________ nooope!
Kasutan ainult Netflixi, DLNAd ja isegi youtube lasen läbi telefoni otse kuna see sirvimine seal telekas on ikka jube tüütu.
Netflixiga kaob küll võimalus kasutada Samsungi Elioni äppi aga see on nagunii nii perses teema, et ajab lausa ropendama.
Aga DLNAga olen ikka mega rahul. Kui külla tuleb keegi kes ostab endale midagi nutikat ainult vända pikenduseks (näit Note 3, et käia FB) ja siis ma talle näitan, et mul kõvaketas otse ruuteri järgi ja valin mis filmi mida tahan või siis valin läbi telefoni arvutist filmi, mis asub küll samas võrgus aga hoopis teisel korrusel telekate suhtes.
Viimati oli ikka mugav näidata sünnipäeva ajal külalistele telefonist-telekasse viimaseid reisipilte.
Siis muidugi järgneb "küll sul on ikka huvi/viitsimist tegeleda sellise asjaga". Ei saagi täpselt aru mida seal viitsida, kõik on äppi kaugusel
Ja nagu küsitlusest selgub, kolmandikul kasutajatest pole üldse telerit :o
Mõistliku kvaliteediga ekraanile on (minu jaoks ebavajalik) "nutikus" külge poogitud. Kui telekas ei ole väga nutikas (ehk on odavam) siis on ka ekraani kvaliteet (pilt siis) kehvem. Nokk kinni, saba lahti. Pole ka ime, et tehnikateadlikud inimesed endale telekaid ei osta.
USB-pesasid olen üpris tihti kasutanud ja Miracasti. YouTube'i äpp oli nii valusalt aeglane, et viskas kopa ette. Spotify panin ka korraks tööle, aga see tahtis raha ja sinnapaika need äpid jäidki.
see telekapuldiga trükkimine on jah mõttetus. Sel ajal kui telekast selle puldiga jõuad 2 tähte "trükkida" on moblaga juba asi juutuubist välja valitud ja telkusse striimitud
Kasutan ainult Netflixi, DLNAd ja isegi youtube lasen läbi telefoni otse kuna see sirvimine seal telekas on ikka jube tüütu.
Netflixiga kaob küll võimalus kasutada Samsungi Elioni äppi aga see on nagunii nii <b>piixus</b> teema, et ajab lausa ropendama.
Aga DLNAga olen ikka mega rahul. Kui külla tuleb keegi kes ostab endale midagi nutikat ainult vända pikenduseks (näit Note 3, et käia FB) ja siis ma talle näitan, et mul kõvaketas otse ruuteri järgi ja valin mis filmi mida tahan või siis valin läbi telefoni arvutist filmi, mis asub küll samas võrgus aga hoopis teisel korrusel telekate suhtes.
Viimati oli ikka mugav näidata sünnipäeva ajal külalistele telefonist-telekasse viimaseid reisipilte.
Siis muidugi järgneb "küll sul on ikka huvi/viitsimist tegeleda sellise asjaga". Ei saagi täpselt aru mida seal viitsida, kõik on äppi kaugusel
sul otse telekasse või ress ka taga?
Ma ei tea, kas mu denon suht lammas, aga yle dlna mina igatahes korraliku heli kätte ei saa. Lihtsam ja kiirem yle hdmi arvutist lasta, lisaks kõvasti mugavam ja võimalusterohkem _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kasutan ainult Netflixi, DLNAd ja isegi youtube lasen läbi telefoni otse kuna see sirvimine seal telekas on ikka jube tüütu.
Netflixiga kaob küll võimalus kasutada Samsungi Elioni äppi aga see on nagunii nii <b>piixus</b> teema, et ajab lausa ropendama.
Aga DLNAga olen ikka mega rahul. Kui külla tuleb keegi kes ostab endale midagi nutikat ainult vända pikenduseks (näit Note 3, et käia FB) ja siis ma talle näitan, et mul kõvaketas otse ruuteri järgi ja valin mis filmi mida tahan või siis valin läbi telefoni arvutist filmi, mis asub küll samas võrgus aga hoopis teisel korrusel telekate suhtes.
Viimati oli ikka mugav näidata sünnipäeva ajal külalistele telefonist-telekasse viimaseid reisipilte.
Siis muidugi järgneb "küll sul on ikka huvi/viitsimist tegeleda sellise asjaga". Ei saagi täpselt aru mida seal viitsida, kõik on äppi kaugusel
sul otse telekasse või ress ka taga?
Ma ei tea, kas mu denon suht lammas, aga yle dlna mina igatahes korraliku heli kätte ei saa. Lihtsam ja kiirem yle hdmi arvutist lasta, lisaks kõvasti mugavam ja võimalusterohkem
No majapidamises olevad telekad on kaabliga ruuteri taga ja telefonist lasen siis läbi wifi. Mul kulub filmi mängima panemiseks 1-2min telefoni kaudu see arvutist välja otsida ja käima panna. Samsungi telekal viskab kohe ikooni "Alienware mediaserver" aga selle kaudu pole just eriti mugav otsida.
Võimaluste rohkust ei oska kommida, mida seal siis rohkem on mida DLNA ei paku?
USB-pesasid olen üpris tihti kasutanud ja Miracasti. YouTube'i äpp oli nii valusalt aeglane, et viskas kopa ette. Spotify panin ka korraks tööle, aga see tahtis raha ja sinnapaika need äpid jäidki.
see telekapuldiga trükkimine on jah mõttetus. Sel ajal kui telekast selle puldiga jõuad 2 tähte "trükkida" on moblaga juba asi juutuubist välja valitud ja telkusse striimitud
Trükkimiseni jõudmine on juba piinarikkalt aeglane.
Palju mugavam ja kiirem on kasutada arvutit läbi teleka kui juhtmeta klaver ja hiir olemas
Telekat enda äppid jne värk on ikka jube uimane ja kohmetu võrreldes arvutiga. Youtube olen kasutanud, aga nuh, suht porr
See on küll Samsungil jama, et klaviatuur youtubes ei toimi. Youtube äpp on täiesti kasutuskõlbmatu.
see on enamustel telekatel vist nii. mu Philipsil ka. äppitreialid on lihtsalt laisad ja ei viitsi klaverituge külge pookida.
mõni, kel klaver-puldiga Philips, võiks kommenteerida kuidas neil (kuigi kahtlen, et neilgi töötab...).
enda telekal näppisin ka nutifunktsioone ainult algul. viimasel ajal ainult nii palju menüüs toimetanud, et softiuuendusi kontrollida, muul ajal kuvab ainult arvutit.
USB mälupulgalt filmide vaatamiseks kasutatav teler käib ka nutiteleri kategooriasse?
Või "nuti-" eeldab internetile ligipääsu kaabli või WiFi kaudu? _________________ M: MSI B660M MORTAR M: Dell RTX 2060 O: AM5 ITX emaplaat
USB mälupulgalt filmide vaatamiseks kasutatav teler käib ka nutiteleri kategooriasse?
Või "nuti-" eeldab internetile ligipääsu kaabli või WiFi kaudu?
Nutiteler on monitorarvuti, kuhu saad omal soovil opsüsteemi ning programme installida.
Op süsteemi küll ise paigaldada ei saa. Ainult tarkvara võib uuendada ja programme installida. Arvuti tarkust see küll välja ei anna. Erinevalt nutitelefonidest.
Mis asi arvuti tarkust välja ei anna? Kas telekas olev arvuti riistvara või praegune linuxi versioon/distributsioon mis telekal tehasest peal on?
ei krt Symbian oli ikka oluliselt võimekam. tegelikult jäävad nutitelekad ju kohati isegi lolltelefonidele alla.
natuke müstiline, et miks nad ikkagi nii mannetud on, eriti jõudluse osas. raud ei tohiks ju über-vilets olla (sellest juba tükk aega möödas kui Samsung kekutas, et mingitel nende telekatel dual-core prose ja puha).
edit: tuleb välja, et ka Philipsi 2013a 6000-seeria telekad dual-core-dega... _________________ nooope!
No enda võrdluseks võiks tuua 2011 aastal ostetud LG LW5500 on ikka täielik uim võrreldes eesmise aasta lõpus ostetud samsung F5300 (dual core) nii, et kiiremad on nad küll. Küla peal sain ühte uut philipsit ka näpitud mis jättis ka jube hädise mulje.
... kui mõtlema hakata, siis päris palju kasutan
- Elioni app, salvestuste vaatamiseks;
- Plex, kogu kohalik meedia on sellega hallatav;
- YouTube, üsna mugav tellitud kanaleid jälgida ja hiljem vaatamise funktsiooni abil päeval saadetud videosid vaadata;
- Spotify, käib muist ajast taustaks;
- browser, valvekaamera pildi vaatamiseks;
- Skype, kuna telekal on olemas täitsa aktsepteeritav mikrofon ja kaamera ning toas sobivalt positsioneeritud, siis eelistan sellega (video)kõnesid teha;
... multitasking võiks ainult parem olla n. lehitseja kasutamise ajal võiks ka Spotify toimida jne. ... _________________
Milliseid äppe siis tirida nutitelerisse omale
millest midagi ka kasu oleks selle kasutajale
või polegi selliseid ikka ?
küsisin poes müüjalt ühte konkreetset asja, millest endal ka abi oleks olnud - kas saab teha nutiteleris ekraani screenshoti mingist telesaate promost või tulemasoleva filmi eelreklaamist, mida hiljem vaadata reaalselt ka tahaks, aga muidu ei meenuks kuidagi
ja siis kasvõi kõige harilikum Gallery äpp meenutab pärast sulle seda uuesti üle, kui loobib offline modes piltidena neid ekraanile laiali screensaverina või midagi sellist
Vastused olid kuidagi ebalevad-põiklevad, aga screenshoti saavat teha küll telekaga, nüüd selgub et ikkagi ei saa tegelikult ja
just mingist telesaatest screenshoti tehes teeb ta selle üleni mustana ja midagi sellel näha ei jää, hea et müüja jura parasjagu olevast soodukast kõrvust mööda lasksin
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.