|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
10.02.2014 20:29:14
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| Pailaps kirjutas: |
| WPS ei tööta tõesti. Jääb parandust ootama. |
WPS pole ka kuigi turvaline, seega pole vast selle mittetoimimine eriline õnnetus...  |
WEP kaitsemehhanism on aga sama hea, mis mittemidagi, kuid ikka iga ruuteritootja lisab selle oma tarkvarasse. WPS seadmete ühendamisviis on samuti enamikes seadmetes olemas, sõltumata sellest mõne aasta tagusest "avastusest"
Java turvaaukudest parem ei tahaks rääkidagi ometi topitakse seda kasutajatele igal sammul ette ja üllatus-üllatus, windows tarkvaraplatvorm on üldse üks suur turvaauk jne. loetelu läheks pikaks.
Kel vaja see kasutab, kes oskab ja tahab muid lahendusi kasutada, andku aga minna
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
10.02.2014 20:32:02
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
| Pailaps kirjutas: |
| WPS ei tööta tõesti. Jääb parandust ootama. |
WPS pole ka kuigi turvaline, seega pole vast selle mittetoimimine eriline õnnetus...  |
WEP kaitsemehhanism on aga sama hea, mis mittemidagi, kuid ikka iga ruuteritootja lisab selle oma tarkvarasse. WPS seadmete ühendamisviis on samuti enamikes seadmetes olemas, sõltumata sellest mõne aasta tagusest "avastusest"
Java turvaaukudest parem ei tahaks rääkidagi ometi topitakse seda kasutajatele igal sammul ette ja üllatus-üllatus, windows tarkvaraplatvorm on üldse üks suur turvaauk jne. loetelu läheks pikaks.
Kel vaja see kasutab, kes oskab ja tahab muid lahendusi kasutada, andku aga minna  |
Jumal hoidku selle eest, et Elion veel ühe turvariskiga ruuteri välja laseks, võimas uudis jälle tarbija24 lehele.
jägaja jutus on uba, rohkem põhjust nuriseda.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
10.02.2014 22:33:31
|
|
|
indrekp, ma oma arust ei nurisenud, juhtisin vaid tähelepanu...
Mul isiklikult pole sellest Intenost, WPS`ist või selle turvalisusest sooja ega külma, endal Cisco raud üldse "liini otsas" hetkel...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m2kk
HV vaatleja

liitunud: 02.10.2005
|
11.02.2014 01:01:46
|
|
|
| Suht nõme viga on vähemalt minul selle ruuteriga. Nimelt ei saa Wifi kliendilt 90% kordadest ühendust teiste sisevõrgu IP'dega mis elavad kaabli otsas. Ruuteri enda IP (192.168.1.1) on kättesaadav ja pingitav, aga ei midagi muud. Neti acces on kõigist purkidest OK. Ruuteri web guis pingivad kõik teised sisevõrgu IPd ilusti. Tundub et LAN'i bridge'i ja WLAN'i interfeisi vahel switchimine lihtsalt ei toimi. Pole eriti troubleshootida jõudnud, samas vahel nagu lõhikest aega töötab ja siis lampi kaob ära.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
11.02.2014 08:51:17
|
|
|
| m2kk kirjutas: |
| Suht nõme viga on vähemalt minul selle ruuteriga. Nimelt ei saa Wifi kliendilt 90% kordadest ühendust teiste sisevõrgu IP'dega mis elavad kaabli otsas. Ruuteri enda IP (192.168.1.1) on kättesaadav ja pingitav, aga ei midagi muud. Neti acces on kõigist purkidest OK. Ruuteri web guis pingivad kõik teised sisevõrgu IPd ilusti. Tundub et LAN'i bridge'i ja WLAN'i interfeisi vahel switchimine lihtsalt ei toimi. Pole eriti troubleshootida jõudnud, samas vahel nagu lõhikest aega töötab ja siis lampi kaob ära. |
Eile läks väikekontor tööle, 3 windowsi, 2 mäkki, 1 printer võrgus. Osad kaabliga osad wifiga, faile sheeriti võrgus igas masinas.
Pealegi on omal kodus syno server mis kõikide seadmete andmeid varundab, ka üle wifi.
Ruuterites standardkonf kuhu lisatud siis uus wifi nimi, parool ja pordisuunamised.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
11.02.2014 11:04:32
|
|
|
Kas wifi tekitab ainult Inteno ise või on laiendatud ka AP(de)-ga?
| m2kk kirjutas: |
| Suht nõme viga on vähemalt minul selle ruuteriga. Nimelt ei saa Wifi kliendilt 90% kordadest ühendust teiste sisevõrgu IP'dega mis elavad kaabli otsas. Ruuteri enda IP (192.168.1.1) on kättesaadav ja pingitav, aga ei midagi muud. Neti acces on kõigist purkidest OK. Ruuteri web guis pingivad kõik teised sisevõrgu IPd ilusti. Tundub et LAN'i bridge'i ja WLAN'i interfeisi vahel switchimine lihtsalt ei toimi. Pole eriti troubleshootida jõudnud, samas vahel nagu lõhikest aega töötab ja siis lampi kaob ära. |
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m2kk
HV vaatleja

liitunud: 02.10.2005
|
11.02.2014 11:40:34
|
|
|
| Six kirjutas: |
Kas wifi tekitab ainult Inteno ise või on laiendatud ka AP(de)-ga?
| m2kk kirjutas: |
| Suht nõme viga on vähemalt minul selle ruuteriga. Nimelt ei saa Wifi kliendilt 90% kordadest ühendust teiste sisevõrgu IP'dega mis elavad kaabli otsas. Ruuteri enda IP (192.168.1.1) on kättesaadav ja pingitav, aga ei midagi muud. Neti acces on kõigist purkidest OK. Ruuteri web guis pingivad kõik teised sisevõrgu IPd ilusti. Tundub et LAN'i bridge'i ja WLAN'i interfeisi vahel switchimine lihtsalt ei toimi. Pole eriti troubleshootida jõudnud, samas vahel nagu lõhikest aega töötab ja siis lampi kaob ära. |
|
Üks lisa AP on ka küljes. Sama SSID ja security aga erinev kanal, wifi bridgetud Inteno sisevõrku ehk DHCP jne teeb Inteno. Teise AP küljest tegelikult kõik toimib sest sellest tulevad ühendused jõuavad sisevõrku üle kaabli ja ennem ka switchi mille küljes kõik muud kliendid on - ehk see traffic Intenot ei tohiks läbidagi. Inteno küljes olles on aga probleem. Suht tihti natuke peale wifi ühendamist toimib ja siis kaob nagu musta auku.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
11.02.2014 11:56:05
|
|
|
Siis on asi selge - Elioni poolt confirmitud Inteno bugi.
Kui masin on korra AP wifi kaudu võrgus sees käinud ning siis uuesti Inteno wifi kaudu võrku sisenedes sisevõrgu masinatele ligipääsu enam pole.
Endal oli sama jama.
Ehk siis niikaua kui masinaga ei liigu eri wifide vahel, on kõik korras.
Lahenduseks on Intenol wifi kinni keeramine ja kui olemasolev AP ei kata Inteno wifi ala, siis lisada üks uus AP.
Järgmise firmware parandusega lubati see probleem likvideerida. Rõhk sõnal "lubati".
| m2kk kirjutas: |
| Six kirjutas: |
Kas wifi tekitab ainult Inteno ise või on laiendatud ka AP(de)-ga?
| m2kk kirjutas: |
| Suht nõme viga on vähemalt minul selle ruuteriga. Nimelt ei saa Wifi kliendilt 90% kordadest ühendust teiste sisevõrgu IP'dega mis elavad kaabli otsas. Ruuteri enda IP (192.168.1.1) on kättesaadav ja pingitav, aga ei midagi muud. Neti acces on kõigist purkidest OK. Ruuteri web guis pingivad kõik teised sisevõrgu IPd ilusti. Tundub et LAN'i bridge'i ja WLAN'i interfeisi vahel switchimine lihtsalt ei toimi. Pole eriti troubleshootida jõudnud, samas vahel nagu lõhikest aega töötab ja siis lampi kaob ära. |
|
Üks lisa AP on ka küljes. Sama SSID ja security aga erinev kanal, wifi bridgetud Inteno sisevõrku ehk DHCP jne teeb Inteno. Teise AP küljest tegelikult kõik toimib sest sellest tulevad ühendused jõuavad sisevõrku üle kaabli ja ennem ka switchi mille küljes kõik muud kliendid on - ehk see traffic Intenot ei tohiks läbidagi. Inteno küljes olles on aga probleem. Suht tihti natuke peale wifi ühendamist toimib ja siis kaob nagu musta auku. |
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m2kk
HV vaatleja

liitunud: 02.10.2005
|
11.02.2014 12:13:27
|
|
|
Suht nõme värk
Kirjelduse järgi võiks probleem tekkida siis selles kui sama MAC liigub LAN bridge'i ja Wifi vahet. Äkki ARP'i tabeli tühjaks laskmine või DHCP lease'i lühendamine aitaks? lease time'i muutmise leidsin isegi üles, aga vaevalt et see aitab.
Lisaks NAT loopbackile siis selline viga ka. Mõlemad vead koos tekitavad olukorra, kus kodus olles ei saa sisevõrgu masinatele ei saa nii seest kui ka väljast ssh või millegi muuga ligi.
| Six kirjutas: |
Siis on asi selge - Elioni poolt confirmitud Inteno bugi.
Kui masin on korra AP wifi kaudu võrgus sees käinud ning siis uuesti Inteno wifi kaudu võrku sisenedes sisevõrgu masinatele ligipääsu enam pole.
Endal oli sama jama.
Ehk siis niikaua kui masinaga ei liigu eri wifide vahel, on kõik korras.
Lahenduseks on Intenol wifi kinni keeramine ja kui olemasolev AP ei kata Inteno wifi ala, siis lisada üks uus AP.
Järgmise firmware parandusega lubati see probleem likvideerida. Rõhk sõnal "lubati".
| m2kk kirjutas: |
| Six kirjutas: |
Kas wifi tekitab ainult Inteno ise või on laiendatud ka AP(de)-ga?
| m2kk kirjutas: |
| Suht nõme viga on vähemalt minul selle ruuteriga. Nimelt ei saa Wifi kliendilt 90% kordadest ühendust teiste sisevõrgu IP'dega mis elavad kaabli otsas. Ruuteri enda IP (192.168.1.1) on kättesaadav ja pingitav, aga ei midagi muud. Neti acces on kõigist purkidest OK. Ruuteri web guis pingivad kõik teised sisevõrgu IPd ilusti. Tundub et LAN'i bridge'i ja WLAN'i interfeisi vahel switchimine lihtsalt ei toimi. Pole eriti troubleshootida jõudnud, samas vahel nagu lõhikest aega töötab ja siis lampi kaob ära. |
|
Üks lisa AP on ka küljes. Sama SSID ja security aga erinev kanal, wifi bridgetud Inteno sisevõrku ehk DHCP jne teeb Inteno. Teise AP küljest tegelikult kõik toimib sest sellest tulevad ühendused jõuavad sisevõrku üle kaabli ja ennem ka switchi mille küljes kõik muud kliendid on - ehk see traffic Intenot ei tohiks läbidagi. Inteno küljes olles on aga probleem. Suht tihti natuke peale wifi ühendamist toimib ja siis kaob nagu musta auku. |
|
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
11.02.2014 12:23:08
|
|
|
Nõme jah, aga nii ta on.
Vaidlesin Elioniga mitu päeva, kuni nad ise tekitasid katseliselt sama olukorra. Siis jäid uskuma.
Muidugi öeldi, et see on nii eriline võrgu konf, et tavainimesel seda ei ole
Et tavainimene tahab ainult välja ühendust, sisevõrku pole asja...
Lease lühendamine ei aita - proovitud.
ARPile ei pääse vist ligi nagunii.
| m2kk kirjutas: |
Suht nõme värk
Kirjelduse järgi võiks probleem tekkida siis selles kui sama MAC liigub LAN bridge'i ja Wifi vahet. Äkki ARP'i tabeli tühjaks laskmine või DHCP lease'i lühendamine aitaks? lease time'i muutmise leidsin isegi üles, aga vaevalt et see aitab.
Lisaks NAT loopbackile siis selline viga ka. Mõlemad vead koos tekitavad olukorra, kus kodus olles ei saa sisevõrgu masinatele ei saa nii seest kui ka väljast ssh või millegi muuga ligi.
| Six kirjutas: |
Siis on asi selge - Elioni poolt confirmitud Inteno bugi.
Kui masin on korra AP wifi kaudu võrgus sees käinud ning siis uuesti Inteno wifi kaudu võrku sisenedes sisevõrgu masinatele ligipääsu enam pole.
Endal oli sama jama.
Ehk siis niikaua kui masinaga ei liigu eri wifide vahel, on kõik korras.
Lahenduseks on Intenol wifi kinni keeramine ja kui olemasolev AP ei kata Inteno wifi ala, siis lisada üks uus AP.
Järgmise firmware parandusega lubati see probleem likvideerida. Rõhk sõnal "lubati".
| m2kk kirjutas: |
| Six kirjutas: |
Kas wifi tekitab ainult Inteno ise või on laiendatud ka AP(de)-ga?
| m2kk kirjutas: |
| Suht nõme viga on vähemalt minul selle ruuteriga. Nimelt ei saa Wifi kliendilt 90% kordadest ühendust teiste sisevõrgu IP'dega mis elavad kaabli otsas. Ruuteri enda IP (192.168.1.1) on kättesaadav ja pingitav, aga ei midagi muud. Neti acces on kõigist purkidest OK. Ruuteri web guis pingivad kõik teised sisevõrgu IPd ilusti. Tundub et LAN'i bridge'i ja WLAN'i interfeisi vahel switchimine lihtsalt ei toimi. Pole eriti troubleshootida jõudnud, samas vahel nagu lõhikest aega töötab ja siis lampi kaob ära. |
|
Üks lisa AP on ka küljes. Sama SSID ja security aga erinev kanal, wifi bridgetud Inteno sisevõrku ehk DHCP jne teeb Inteno. Teise AP küljest tegelikult kõik toimib sest sellest tulevad ühendused jõuavad sisevõrku üle kaabli ja ennem ka switchi mille küljes kõik muud kliendid on - ehk see traffic Intenot ei tohiks läbidagi. Inteno küljes olles on aga probleem. Suht tihti natuke peale wifi ühendamist toimib ja siis kaob nagu musta auku. |
|
|
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
11.02.2014 12:24:53
|
|
|
| Wifi AP>Inteno wifi kaudu sillata ei saa? Sellisel juhul jääks klient alati traadita poole otsa. Vähendab küll võrgu jõudlust aga lahendab ajutiselt probleemi.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
11.02.2014 12:29:03
|
|
|
No tal ongi ju wifi bridgetud Inteno sisevõrku ehk DHCP jne teeb Inteno.
Või mida sa silmas pead?
| indrekp kirjutas: |
| Wifi AP>Inteno wifi kaudu sillata ei saa? Sellisel juhul jääks klient alati traadita poole otsa. Vähendab küll võrgu jõudlust aga lahendab ajutiselt probleemi. |
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
11.02.2014 14:06:53
|
|
|
AP on füüsiliselt lan võrgu taga. Kui AP võtaks neti inteno wifist ja edastaks seda repiiterina siis oleks süler koguaeg inteno wifi kaudu nähtav, mitte kord inteno wifis ja kord lan pesas.
Ajutine lahendus kuid ehk toimiks seni kuni 2.0 väljas.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
11.02.2014 14:17:14
|
|
|
No siis ju repiiter, mitte AP.
Kiirused väiksemad.
| indrekp kirjutas: |
AP on füüsiliselt lan võrgu taga. Kui AP võtaks neti inteno wifist ja edastaks seda repiiterina siis oleks süler koguaeg inteno wifi kaudu nähtav, mitte kord inteno wifis ja kord lan pesas.
Ajutine lahendus kuid ehk toimiks seni kuni 2.0 väljas. |
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehepoiss
HV vaatleja
liitunud: 21.03.2004
|
31.03.2014 21:50:19
|
|
|
Istun täpselt sama jama taga kinni, lan otsas on mediaserver koos samba sharede jms. Sama lan otsas on ka teine wifi AP ülemisel korrusel. Kohe, kui teise wifi AP küljes korra käin siis on mul kõik ühendused sisevõrku kadunud. No püha taevas!!!! Selline bugi lastakse läbi? Kustutasin läpparist ühe wifi accessid ära ja kasutan siis enda kodust lahendust polikult edasi Homme helistan Elioni ja lõugan veidikene, 35 euri eest kuus võiks asjad toimida küll.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
31.03.2014 22:09:46
|
|
|
| lehepoiss kirjutas: |
Istun täpselt sama jama taga kinni, lan otsas on mediaserver koos samba sharede jms. Sama lan otsas on ka teine wifi AP ülemisel korrusel. Kohe, kui teise wifi AP küljes korra käin siis on mul kõik ühendused sisevõrku kadunud. No püha taevas!!!! Selline bugi lastakse läbi? Kustutasin läpparist ühe wifi accessid ära ja kasutan siis enda kodust lahendust polikult edasi Homme helistan Elioni ja lõugan veidikene, 35 euri eest kuus võiks asjad toimida küll. |
Uuem tarkvara Intenole on valmimas, lahendab ka selle ettenägematu eriolukorra. Kui südamelt ikkagi kõva häälega 165le ära rääkida läheb endal kergemaks ja teenindajal raskemaks aga selleks nad ju ongi
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
31.03.2014 22:14:01
|
|
|
Oskad äkki ka mingigi umbkaudse aja välja käia?
| indrekp kirjutas: |
Uuem tarkvara Intenole on valmimas, lahendab ka selle ettenägematu eriolukorra. Kui südamelt ikkagi kõva häälega 165le ära rääkida läheb endal kergemaks ja teenindajal raskemaks aga selleks nad ju ongi  |
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
31.03.2014 22:25:04
|
|
|
Sellistel asjadel ei ole tähtaega, kogu foorum teab, et aeg on siis, kui asi valmis, eriti tehniliste asjade puhul.
Hetkel beetas ja asjaga tehakse nii kiirelt kui vähegi võimalik...ilma järgnevate puudusteta.
| Six kirjutas: |
Oskad äkki ka mingigi umbkaudse aja välja käia?
| indrekp kirjutas: |
Uuem tarkvara Intenole on valmimas, lahendab ka selle ettenägematu eriolukorra. Kui südamelt ikkagi kõva häälega 165le ära rääkida läheb endal kergemaks ja teenindajal raskemaks aga selleks nad ju ongi  |
|
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
31.03.2014 22:34:27
|
|
|
Vot see ongi teil seal valesti, et ei ole tähtaega.
Seepärast kõik asjad venivad nii krdi kaua.
| indrekp kirjutas: |
Sellistel asjadel ei ole tähtaega, kogu foorum teab, et aeg on siis, kui asi valmis, eriti tehniliste asjade puhul.
Hetkel beetas ja asjaga tehakse nii kiirelt kui vähegi võimalik...ilma järgnevate puudusteta.
| Six kirjutas: |
Oskad äkki ka mingigi umbkaudse aja välja käia?
| indrekp kirjutas: |
Uuem tarkvara Intenole on valmimas, lahendab ka selle ettenägematu eriolukorra. Kui südamelt ikkagi kõva häälega 165le ära rääkida läheb endal kergemaks ja teenindajal raskemaks aga selleks nad ju ongi  |
|
|
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
01.04.2014 07:39:15
|
|
|
| NB! ei ole avalikku tähtaega, sisemiselt ON kõik planeeritud aga teatud tehnikaga mis tähendab suuremaid muudatusi kogu võrgus, ei saa klientidele tähtaegu lubada enne kui kõik valmis välja andmiseks.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehepoiss
HV vaatleja
liitunud: 21.03.2004
|
01.04.2014 15:32:38
|
|
|
| Helistasin ja olin teenindajaga vägagi viisakas. Seletasin talle ära, mis on viga ja mis ma arvan, et võib viga tekitada. Selle peale ta hakkas seletama, et teenus, mida elion pakub töötab ju korralikult, et mul on internet jne.. (püha taevas, kleepige siis need lan pordid seal üldse kinni, kui ma ei saa koduseid seadmeid omavahel suhtlema). Pakkus mulle veel kedagi it tehnikut, kes tuleb ja aitab mul selle asja raha eest korda teha - ei aitäh, ma oskaks ise ka korda teha, kui see nii lihtne oleks, hetkel on ainult work aroundid... Ühesõnaga lõppes see kõne täiesti kasutult, aga ma vähemalt üritasin..
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
01.04.2014 15:40:45
|
|
|
| Tahaks seda tehnikut näha, kes selle korda teeb.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
01.04.2014 16:13:09
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| Uuem tarkvara Intenole on valmimas, lahendab ka selle ettenägematu eriolukorra. |
Kas sellistel puhkudel teavitatakse ka lepingupoolt, või tehakse uuendus vaikselt ära?
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
01.04.2014 17:48:11
|
|
|
| Cofy kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
| Uuem tarkvara Intenole on valmimas, lahendab ka selle ettenägematu eriolukorra. |
Kas sellistel puhkudel teavitatakse ka lepingupoolt, või tehakse uuendus vaikselt ära? |
Tehakse nii nagu juriidiliselt korrektne.
Uuendus ei tohi muuta kliendi poolt tehtud seadistusi ega rikkuda seadet. Loomulikult lahendab mõlemad probleemid Elion kliendi jaoks tasuta.
Uuenduse eesmärk on kiirelt välja tuua mitmete parandustega versioon mis elimineerib juba teada olevad vead. Tavapärane lahendus nagu teistegi seadmete tarkvarauuendused.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
01.04.2014 20:52:36
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Spoiler 
| Cofy kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
| Uuem tarkvara Intenole on valmimas, lahendab ka selle ettenägematu eriolukorra. |
Kas sellistel puhkudel teavitatakse ka lepingupoolt, või tehakse uuendus vaikselt ära? |
Tehakse nii nagu juriidiliselt korrektne.
Uuendus ei tohi muuta kliendi poolt tehtud seadistusi ega rikkuda seadet. Loomulikult lahendab mõlemad probleemid Elion kliendi jaoks tasuta.
Uuenduse eesmärk on kiirelt välja tuua mitmete parandustega versioon mis elimineerib juba teada olevad vead. Tavapärane lahendus nagu teistegi seadmete tarkvarauuendused.
|
Ühenduse taga kodukontor töökoht ning tõrke korral tuleb mul koheselt leida asenduseks uued võimalused. See oli ka küsimuse põhjuseks, et ettevalmistada.
Kas kliendipoolt püsivarast "backup'i ka teha on võimalik?
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
01.04.2014 21:50:27
|
|
|
| Cofy, Ärikliendiga on ilmselt üldse teised lood. Kui ruuteril esineb mingi tõrge või on rikkel tehnik siis teostatakse ka tarkvarauuendus. Elion varundab ruuteri pordisuunamisi ja wifi parooli, samuti sisevõrgu ip vahemiku ning voip seaded iga teatud aja tagant ning peale uuendusi need taastatakse. Klient ise saab seda uues tarkvaras kindlasti teha, kas praeguses, peab vaatama.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
01.04.2014 21:58:55
|
|
|
| Cofy tahtis firmwarest varukoopiat, indrekp räägib natukesest konfi backupist (mida tehakse 80-20 printsiibil). Ei, firmwaret ei saa klient varundada. Küll on aga põhjust garantiilise seadme puhul kliendil õigus nõuda ISP'lt "tellise" kiiret väljavahetamist/kordategemist. FW uuendamisel muidu on ka Elioni poolt reeglina näha kui midagi pekki läheb ning tihtipeale saadetakse tehnik juba enne välja kui klient ise tähele paneb.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
01.04.2014 22:02:47
|
|
|
Kui nüüd süviti firmwaresse minna siis minuteada on intenol kaks püsivara "mälu" nii nagu mõnel korralikumal emaplaadil on 2xbios- Upgrade tehakse ühes neist, lastakse restardiga sealt käima ja kui õnnestus, uuendatakse ka teine slott. Kui feilib, käivitub eelmine tarkvaraversioon nö uuendamata pesast. Sama seis oli ka õnneks juba TG789 ruuteriga.
Ehe näide oli TG784 millel seda ei olnud ning kaugelt uuendamisel oli oht, et kui ebaõnnestub, tuleb kohapeal käsitsi tellist elustada.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
01.04.2014 22:41:37
|
|
|
indrekp, ei ole ärikliendile suunatud leping ning tehnik töötab teises linnas kes on kohustatud koheselt reageerima. Konfiguratsiooni varundamine on teada juba TG784 ruuterist kuhu Elion enda salvestatud konfiguratsiooni üle minu oma sundis
Firmware varundamine pakub huvi
Muidugi pole ma täpselt kursis, mida Elion uuendab (ELION1.6.5RC1-131115_1731 või seda iopsys 2.0 mis veebruaris tuli).
| Mark0 kirjutas: |
| FW uuendamisel muidu on ka Elioni poolt reeglina näha kui midagi pekki läheb ning tihtipeale saadetakse tehnik juba enne välja kui klient ise tähele paneb. |
Ei taha uskuda, et seda keset tööpäeva tehakse ning kui öösel tehnik mu ukse taha tuleb sellise jutuga....
Päeval tehakse tööd selle seadme tagant.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
01.04.2014 22:42:38
|
|
|
| Cofy kirjutas: |
| ei ole ärikliendile suunatud leping ning tehnik töötab teises linnas kes on kohustatud koheselt reageerima. |
Äkki täpsustad, mida mõtled. Ärikliendil on võimalik jah igasugust SLA'd sõlmida, kas või sellise, et peale rikke tekkimist peab 1h jooksul korda tehtud suvalisel ajahetkel. Aga erakliendil on tavaline "järgmise tööpäeva lõpuks".
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
01.04.2014 22:49:34
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Äkki täpsustad, mida mõtled. Ärikliendil on võimalik jah igasugust SLA'd sõlmida, kas või sellise, et peale rikke tekkimist peab 1h jooksul korda tehtud suvalisel ajahetkel. Aga erakliendil on tavaline "järgmise tööpäeva lõpuks". |
Olen esimene, kes kõnedele reageerima peab ning pere liikmeid juhendama. Kui N põhjusel päev raisku läheb ühenduse nahka, on tööta nii küljendaja, kujundaja jne.
Inteno on koos karvadega välja lunastatud ning murelikuks teeb see arendamise lembus.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
01.04.2014 23:12:36
|
|
|
Cofy, arusaadav. Aga kui lepingus (nagu ma aru saan siis mõnekümne-eurone erakliendi ühendus?) on kirjas "rike kõrvaldatakse hiljemalt järgmise tööpäeva lõpuks" siis tasub olla valmis selleks, et kui reedel juhtub häda siis saad teenuse tagasi halvimal juhul esmaspäeval ~17:00 ajal.
See kipub teemast mööda minema kuid kui vähegi on endal näiteks äri taga aj keskmised või suured summad mängus siis tasub läbi mängida situatsioonid, mis võivad igapäevaelu halvata. Kui pikka elektrikatkestust oled nõus taluma (UPS, generaator)? Kui pikka netikatkestust kannatad (ühe või lausa mitme firma netipulgad olgu varuks)? Kas äkki on teisel korrusel kahtlane tilkuv kraan ja esimesel korrusel selle all küljendaja arvuti?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
01.04.2014 23:33:36
|
|
|
Kaldume teemast mööda jah, kuid lõpetan selle postiga.
Pikkadeks katkestusteks on varuks linna teises otsas ruum ning kõik hädavajalik töö jätkamiseks.
Olen varemalt ka interneti teemas maininud, et siderajatised said ehitatud silmas pidades just liitumist püsiühendusega e. karvad tuppa, kuid pakkuja pidevat arendamise himu ning sekkumist ei osanud isegi mina planeerijana ette näha.
Aga rahulikku und
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
02.04.2014 07:54:19
|
|
|
Cofy, Võid rahulikult magada, Inteno tellistumine on nullilähedase võimalusega ning kui ka öösiti uuendus tehakse, on hommikul tehnikutel paberid kohe käes kust vaja läbi käia.
Pealegi, kui uus soft on väljas, võid ju tellida helpdeskist omale sobival, ohutul ajal uuendamise, näiteks kell 18 õhtul vms.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
02.04.2014 08:51:50
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| võid ju tellida helpdeskist omale sobival, ohutul ajal uuendamise.. |
Seda ma oma esimeses postituses teada soovisingi
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
02.04.2014 15:11:01
|
|
|
| Cofy kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
| võid ju tellida helpdeskist omale sobival, ohutul ajal uuendamise.. |
Seda ma oma esimeses postituses teada soovisingi |
Annan siin teada millal ametlikult uuendus valmis ja küsida võiks.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raido357
HV veteran
liitunud: 26.09.2002
|
02.04.2014 15:47:39
|
|
|
| Keegi ADSL otsas seda kasutab ? Kas ADSL liini SNR margin-it saab muuta, nagu Speedtouch/Thomson v6 FW versioonides see võimalik oli ?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
02.04.2014 19:40:08
|
|
|
| raido357 kirjutas: |
| Keegi ADSL otsas seda kasutab ? Kas ADSL liini SNR margin-it saab muuta, nagu Speedtouch/Thomson v6 FW versioonides see võimalik oli ? |
Ei saa liini parameetreid muuta.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raido357
HV veteran
liitunud: 26.09.2002
|
02.04.2014 21:24:46
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| raido357 kirjutas: |
| Keegi ADSL otsas seda kasutab ? Kas ADSL liini SNR margin-it saab muuta, nagu Speedtouch/Thomson v6 FW versioonides see võimalik oli ? |
Ei saa liini parameetreid muuta. |
Suudab ehk kehva liiniga paremini hakkama saada ?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
02.04.2014 21:50:34
|
|
|
| raido357 kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
| raido357 kirjutas: |
| Keegi ADSL otsas seda kasutab ? Kas ADSL liini SNR margin-it saab muuta, nagu Speedtouch/Thomson v6 FW versioonides see võimalik oli ? |
Ei saa liini parameetreid muuta. |
Suudab ehk kehva liiniga paremini hakkama saada ? |
Hetkel tundub küll, et püsib hästi.
Kui nüüd ausalt öelda siis kõik ruuterid saavad "kehval" (pikal) liinil hästi hakkama. Ükski ruuter ei saa rikkis liinil hakkama, olgu siis liinil maa, võõrasvool vms.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmasP
HV vaatleja
liitunud: 03.04.2014
|
03.04.2014 07:42:47
|
|
|
Siinpool sain sama mure osaliseks, nagu siin eespool kirjas ja sai ka Elionile oma muret kurdetud ning ootan samuti tarkvara uuendamist, et see viga kõrvaldataks. Elionist anti lootust, et võib-olla aprilli kuu lõpuks juba on see uuendus valmis aga ega kuupäeva otse välja ei käidud.
Selle Inteno taga on mul kasutuses hulgaliselt seadmeid- 2x iPhone5S, iPad, läpakas üle Wi-Fi. Lan otsas on samuti mitmed seadmed, nagu Synologi DS213J, Dreambox multimeedia keskus, QboxHD, teisel korrusel teine Lynksys-i ruuter. Üle teise korruse Wi-Fi kõik töötab nii nagu tarvis aga Intenoga on praegu sama jama, mis siin eespool kirjas. Loomulikult on see elementaarne soov, et üle Wi-Fi pean ma oma sisevõrgu seadmetega majandada saama ja mingi eriline konf see nüüd küll ei ole.
Kui ma Inteno Wi-Fi küljes olles IP Scanneri käima löön, siis seadmed leiab üles aga see on ka kõik, toimetada ei lase. Airplayerit, millega ma harilikult muusikat, videosid jne. oma i-seadmetest telekasse ja muusikakeskusesse lasin, saan praegu kasutada vaid ülemise korruse Wi-Fi küljes viibides. Huvitaval kombel ftp läpakaga Inteno Wi-Fi's viibides vahel töötab teistesse seadmetesse, vahel mitte. Inteno muretsesin oma Thomsoni TG784 asemele just võimsuse ja paljude muude heade asjade pärast. Üldiselt olen selle uue Inteno ruuteriga väga rahul ja ootan selle vea kõrvaldamist. Ma usun, et viga kõrvaldatakse, sest menüüs on see ju juba olemas ainult menüüs asi lihtsalt ei tööta ("Separate Clients" - Prevent client-to-client communication). Edu siis tegijatele!
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
03.04.2014 07:55:21
|
|
|
UrmasP, See viga mida kirjeldad saab uues tarkvaras tõepoolest lahenduse, nagu räägitud, probleem esineb kui Inteno järel on mõni teine wifi ruuter kasutusel APna. Korra selle otsas käies, kaob Inteno wifi võrgust ligipääs sisevõrku vms. Iseenesest ei ole probleem, palju sul wifi võrgus seadmeid on. Ise kasutasin Engenius AP'd nii sillana kui kaabli otsas levi laiendajaks kuid probleem jäi märkamata.
See mida kõige lõpus kirjeldasid on hoopis midagi muud. "Separate Clients" - Prevent client-to-client communication on sama mis AP isolation, see ei luba wifi klientidel omavahel suhelda, küll aga kaabli otsas olevate seadmetega. See nupp toimib, lisad linnukese ja mobiilid tahvlid läpakad üksteist ei näe.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmasP
HV vaatleja
liitunud: 03.04.2014
|
03.04.2014 20:27:20
|
|
|
Tänan, Indrek, selgituse eest! Kontrollisin siin kodus selle 'Separate Clients' üle ja on tõesti täpselt nii, nagu kirjutasid. Ehk kui seal on linnuke pandud, siis Wi-Fi võrgus olevad Wi-Fi seadmed üksteist ei näe, küll aga näevad LAN otsas olevaid seadmeid. Seega see funktsioon tõesti siiski töötab.
Aga nüüd selline küsimus, et kas selle tarkvara uuendusega tuleb mingi linnuke ka mingile uuele "featuurile" või kuidas seda omadust nimetatakse, mis praegusel hetkel puudub? Ausalt öeldes arvasin ise, et see ongi ehk see niiöelda AP isolation, mis ei toimi hetkel, aga vist on see miski muu.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
03.04.2014 20:34:28
|
|
|
| Süviti ei tea mis seda probleemi põhjustab, linnukest ei tule, see parandatakse lihtsalt tarkvaras ära.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jepi
HV vaatleja
liitunud: 11.02.2014
|
05.04.2014 09:20:52
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Uuendus ei tohi muuta kliendi poolt tehtud seadistusi ega rikkuda seadet. Loomulikult lahendab mõlemad probleemid Elion kliendi jaoks tasuta.
Uuenduse eesmärk on kiirelt välja tuua mitmete parandustega versioon mis elimineerib juba teada olevad vead. Tavapärane lahendus nagu teistegi seadmete tarkvarauuendused. |
Kas sisevõrgu DHCP staatilised IP'd ka nende "kliendi poolt tehtud seadistuste" alla käivad?
Hetkel igal juhul peale reseti neid ei taastata ja backup'i seadistustest ise ka ise lasta teha...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
05.04.2014 12:25:11
|
|
|
| jepi kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
Uuendus ei tohi muuta kliendi poolt tehtud seadistusi ega rikkuda seadet. Loomulikult lahendab mõlemad probleemid Elion kliendi jaoks tasuta.
Uuenduse eesmärk on kiirelt välja tuua mitmete parandustega versioon mis elimineerib juba teada olevad vead. Tavapärane lahendus nagu teistegi seadmete tarkvarauuendused. |
Kas sisevõrgu DHCP staatilised IP'd ka nende "kliendi poolt tehtud seadistuste" alla käivad?
Hetkel igal juhul peale reseti neid ei taastata ja backup'i seadistustest ise ka ise lasta teha... |
Enne uuendamist peab olema varukoopia olemas, ka sisevõrgu ip ja häälestus käib selle alla.
Kui teed hetkel reseti seadmele ja ootad peale seda taastamist, siis võib olla, et sellele eelnevast seisust ei ole Elion veel varukoopiat teinud.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
(b)itiboy
HV kasutaja
liitunud: 29.12.2003
|
07.04.2014 20:37:10
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Jumal hoidku selle eest, et Elion veel ühe turvariskiga ruuteri välja laseks, võimas uudis jälle tarbija24 lehele.
|
Aga see auk Intenos
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
07.04.2014 20:53:22
|
|
|
| (b)itiboy, kas see elioni ruuteri softiversiooni kohta ka kehtib? Vt. punkt viis.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
(b)itiboy
HV kasutaja
liitunud: 29.12.2003
|
07.04.2014 21:06:19
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| (b)itiboy, kas see elioni ruuteri softiversiooni kohta ka kehtib? Vt. punkt viis. |
Paraku ka Elioni soft allub sellele augule.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
07.04.2014 22:07:25
|
|
|
| (b)itiboy kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
| (b)itiboy, kas see elioni ruuteri softiversiooni kohta ka kehtib? Vt. punkt viis. |
Paraku ka Elioni soft allub sellele augule. |
Kas testisid ise järgi? Pole endal kahjuks võimalust katsetada.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|