Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Kas ma vigastasin termopastat vahetades emaplaati? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
karlike
HV vaatleja
karlike

liitunud: 03.12.2005




sõnum 13.02.2014 02:46:04 Kas ma vigastasin termopastat vahetades emaplaati? vasta tsitaadiga

Tervist!

Väga pikalt ei otsinud sarnaseid teemasid, sest vaevalt sarnaseid tohlakaid palju on.
Kuna arvuti on viimasel ajal üpris kõrgel temperatuuril opereerinud, siis otsustasin ette võtta väikse puhastuse. Pärast mõningast lammutamist tundus hea mõttena ka võimalust kasutada ja kiipidel termopasta ära vahetada.
Pärast kõige kokkukruvimist muutus hämmeldus paari hetkega vihaks/kurbuseks, sest power nupp ei teinud lisaks meeldivale klõpsule mitte midagi.

Tavaliselt, kui juhe taha lükata, süttib ekraanihinges valge led, kuid enam mitte.

Tükk aega põrnitsesin, et ega äkki mõni pesa tühi pole, kuid midagi silma ei torka. Teadlikult ei puutunud midagi peale radika ja selle ühenduskohtade, ka kogemata mitte. (va kiibid, sellest lähemalt allpool)

Eripärana varasematest sarnastest kogemustest võib tuua, et vana pasta oli tugevalt tahkunud ja selle salvräti külge saamine nõudis veidi survet pühkides. Siit tulenevalt üks minu pakkumistest - hõõrusin mõne kiibi kõrval asuvatest joodetest katki. Pildil punasega märgitud komponendid olid ka võimsa pastakiihi all. Muud huvitavat ei torkinud/torganud.

Teine pakkumine tuleb minu enesehävitusliku hajameelsuse arvelt - kogu aktsiooni vältel oli aku emaplaadiga ühendatud.

Homme viin arvuti esindusse, kuid loo teeb lõbusamaks asjaolu, et garantii lõppes kõige hilisemalt eelmise aasta lõpus ning tõenäoliselt pakutakse mulle seal emaplaadi vahetust. (võin eksida) See seaks mind kurva dilemma ette, sest iseeneset rahuldab töötava power nupuga varustatult see arvuti mu vajadusi veel uhkesti.

Oodatud on kõik soovitused/tähelepanekud/märkused. Kui keegi seda soovitada oskab, kolin meelsasti töövahenduse teemasse üle.
Piinlikuses tänades tähelepanu eest,
Karl
Manus

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2014 08:54:39 vasta tsitaadiga

Pastaga oled sa "pisut" üle pingutanud ja kui kogu selle protsessi ajal oli aku küljes, siis võisid midagi ära lühistada küll.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuera
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2010




sõnum 13.02.2014 09:21:32 vasta tsitaadiga

Hmm. - lisaks protsessorile on ka emaplaat ju pastaga koos.
Kui pasta peaks elektrit juhtima, siis see nüüd küll hea ei ole.
Pastat pannakse ikkagi imeõhuke kiht, mitte ei ujutata protsessorit seal sees.
Piiritus ja hunnik peldikupaberit ehk aitab hädast välja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 13.02.2014 09:34:59 vasta tsitaadiga

Kas see on nagu real life vøi miski trolli post? Kui pastat vahetada ei oska vøiks våhemalt googlit osata kasutsda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 13.02.2014 10:03:48 Re: Kas ma vigastasin termopastat vahetades emaplaati? vasta tsitaadiga

karlike kirjutas:
Tervist!

Väga pikalt ei otsinud sarnaseid teemasid, sest vaevalt sarnaseid tohlakaid palju on.
Kuna arvuti on viimasel ajal üpris kõrgel temperatuuril opereerinud, siis otsustasin ette võtta väikse puhastuse. Pärast mõningast lammutamist tundus hea mõttena ka võimalust kasutada ja kiipidel termopasta ära vahetada.
Pärast kõige kokkukruvimist muutus hämmeldus paari hetkega vihaks/kurbuseks, sest power nupp ei teinud lisaks meeldivale klõpsule mitte midagi.

Tavaliselt, kui juhe taha lükata, süttib ekraanihinges valge led, kuid enam mitte.

Tükk aega põrnitsesin, et ega äkki mõni pesa tühi pole, kuid midagi silma ei torka. Teadlikult ei puutunud midagi peale radika ja selle ühenduskohtade, ka kogemata mitte. (va kiibid, sellest lähemalt allpool)

Eripärana varasematest sarnastest kogemustest võib tuua, et vana pasta oli tugevalt tahkunud ja selle salvräti külge saamine nõudis veidi survet pühkides. Siit tulenevalt üks minu pakkumistest - hõõrusin mõne kiibi kõrval asuvatest joodetest katki. Pildil punasega märgitud komponendid olid ka võimsa pastakiihi all. Muud huvitavat ei torkinud/torganud.

Teine pakkumine tuleb minu enesehävitusliku hajameelsuse arvelt - kogu aktsiooni vältel oli aku emaplaadiga ühendatud.

Homme viin arvuti esindusse, kuid loo teeb lõbusamaks asjaolu, et garantii lõppes kõige hilisemalt eelmise aasta lõpus ning tõenäoliselt pakutakse mulle seal emaplaadi vahetust. (võin eksida) See seaks mind kurva dilemma ette, sest iseeneset rahuldab töötava power nupuga varustatult see arvuti mu vajadusi veel uhkesti.

Oodatud on kõik soovitused/tähelepanekud/märkused. Kui keegi seda soovitada oskab, kolin meelsasti töövahenduse teemasse üle.
Piinlikuses tänades tähelepanu eest,
Karl

Võta kosmeetiline vatipulk ja hambaork ja puhasta kõik see läbu õrnalt ära. Jooteid on väga raske katki teha. Ma uuriks esmalt, kas äkki ei ole pistik, mis power nuppu emaplaadiga ühendab, lammutustööde käigus kogemata lahti läinud. Alati on selliste küsimuste puhul abiks kui arvuti tootja ja tüüp ära märkida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2014 10:24:22 Re: Kas ma vigastasin termopastat vahetades emaplaati? vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Ma uuriks esmalt, kas äkki ei ole pistik, mis power nuppu emaplaadiga ühendab, lammutustööde käigus kogemata lahti läinud.

Ei tahaks nagu uskuda, kui ta arvutil juba selline sümptom tekkinud:
tsitaat:
Tavaliselt, kui juhe taha lükata, süttib ekraanihinges valge led, kuid enam mitte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kakukeo
HV Guru

liitunud: 24.04.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2014 11:30:09 vasta tsitaadiga

kui aku küljes oli ja pasta on voolujuhtiv pasta, siis lihtsalt ära lühistanud suure tõenäosusega.
esiteks tasuks ära puhastada kogu see möll ning siis multimeeter kätte ja mõõtma, kust kohast vool edasi ei kandu
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Kas ma vigastasin termopastat vahetades emaplaati?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.