|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
16.12.2013 10:23:41
|
|
|
OK. Järgminse bloki leidmisel on sul igatahes DOGE oodata. Aga see, et sul siiani eile õhtust alates 0 on siiski ülimalt kummaline. Viimane blokk leiti öösel, kell 1:35 meie aja järgi. Kui sa enne seda tööle panid, siis peaks sul vähemalt midagi tiksunud olema. Minul tiksus viimane kogus kell 3:05 ja hetkel on mul "Your Valid 67878" soolas.
------------------------------------
Kui keegi veel loodab sadu kergelt miljoneid DOGE kokku ajada, siis kahjuks peab tunnistama, et see on nüüd helesinine unistus.
Current Difficulty 80.75785582
Est. Next Difficulty 93.48176236
Mis tähendab seda, et 3MHs masin teeb nüüd alla 300.000 ööpäevas.
DOGE on populaarsuselt praeguseks hetkels LTC järel nr2 scrypt.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
viimati muutis Kristoferr 16.12.2013 10:33:34, muudetud 3 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
woosh
HV Guru

liitunud: 29.11.2001
|
16.12.2013 10:27:09
|
|
|
A... maptea mistu kell oli
_________________ o |
|
| tagasi üles |
|
 |
woosh
HV Guru

liitunud: 29.11.2001
|
16.12.2013 10:32:04
|
|
|
Kas meil siinsed aktivistid ei tahaks midagi multipool sarnast püsti panna? Keegi sniffib hea coini välja ja muudab siis kaevandameise sellele kõigil huvilistel... pole aega et uurida mida tasub ja mida mitte. Nüüd aga kondihullus maha magatud
_________________ o |
|
| tagasi üles |
|
 |
eltso
HV veteran

liitunud: 03.02.2010
|
16.12.2013 10:37:32
|
|
|
Kui leiaks kuskilt mingi hea seletuse kuidas seda teha, siis paneks isegi mõtlema jah
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
16.12.2013 10:42:05
|
|
|
woosh, See pole nii lihtne. Ma ei tea kas keegi siin enne mind DOGE kaevandama hakkas? Ilmselt mitte. Mina andsin kohe samal hetkel teada, kui arvasin, et sellest buum saab. Ja tegelikult jäin ka mina hiljaks. Kokku on praeguseks kaevatud veidi üle 4M DOGE. See uute müntide kaevamine on üks suur loterii. Kui tahta püsivalt efektiivselt kaevata, siis soojalt soovitan multipool.us. Seal on palju scrypte ja väga efektiivne kaevamine. Kokkuvõttes tuleb palju kasumlikum kui tuimalt LTC kaevata.
Kui jääda vaid ühe mündi peale, siis hetkel on veel DOGE väga hea kasumlikkusega, aga see ilmselt ei kesta enam kaua. Teisena valikuna kaevaks ma WTC. Arvuliselt tiksub vähe, aga keskmine kasumlikkus on palju parem kui LTC.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| tagasi üles |
|
 |
xonix
Kreisi kasutaja
liitunud: 07.07.2010
|
16.12.2013 10:56:21
|
|
|
Worker temporary banned, mis küll võis selle tuua?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
16.12.2013 11:00:09
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
OK. Järgminse bloki leidmisel on sul igatahes DOGE oodata. Aga see, et sul siiani eile õhtust alates 0 on siiski ülimalt kummaline. Viimane blokk leiti öösel, kell 1:35 meie aja järgi. Kui sa enne seda tööle panid, siis peaks sul vähemalt midagi tiksunud olema. Minul tiksus viimane kogus kell 3:05 ja hetkel on mul "Your Valid 67878" soolas.
------------------------------------
Kui keegi veel loodab sadu kergelt miljoneid DOGE kokku ajada, siis kahjuks peab tunnistama, et see on nüüd helesinine unistus.
Current Difficulty 80.75785582
Est. Next Difficulty 93.48176236
Mis tähendab seda, et 3MHs masin teeb nüüd alla 300.000 ööpäevas.
DOGE on populaarsuselt praeguseks hetkels LTC järel nr2 scrypt.  |
Kus Sa neid current ja est diffe näed ka? Olen otsinud ja pole leidnud asjalikku linki.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
10Fold
Piiratud kasutaja

liitunud: 03.10.2007
|
16.12.2013 11:08:46
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
woosh, See pole nii lihtne. Ma ei tea kas keegi siin enne mind DOGE kaevandama hakkas? Ilmselt mitte. Mina andsin kohe samal hetkel teada, kui arvasin, et sellest buum saab. Ja tegelikult jäin ka mina hiljaks. Kokku on praeguseks kaevatud veidi üle 4M DOGE. See uute müntide kaevamine on üks suur loterii. Kui tahta püsivalt efektiivselt kaevata, siis soojalt soovitan multipool.us. Seal on palju scrypte ja väga efektiivne kaevamine. Kokkuvõttes tuleb palju kasumlikum kui tuimalt LTC kaevata.
Kui jääda vaid ühe mündi peale, siis hetkel on veel DOGE väga hea kasumlikkusega, aga see ilmselt ei kesta enam kaua. Teisena valikuna kaevaks ma WTC. Arvuliselt tiksub vähe, aga keskmine kasumlikkus on palju parem kui LTC. |
Multipool.us's reject rate 10%+ - Vahet pole kust poolt maakera, mis iganes kaartidega kaevata...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
16.12.2013 11:11:28
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
woosh, See pole nii lihtne. Ma ei tea kas keegi siin enne mind DOGE kaevandama hakkas? Ilmselt mitte. Mina andsin kohe samal hetkel teada, kui arvasin, et sellest buum saab. Ja tegelikult jäin ka mina hiljaks. Kokku on praeguseks kaevatud veidi üle 4M DOGE. See uute müntide kaevamine on üks suur loterii. Kui tahta püsivalt efektiivselt kaevata, siis soojalt soovitan multipool.us. Seal on palju scrypte ja väga efektiivne kaevamine. Kokkuvõttes tuleb palju kasumlikum kui tuimalt LTC kaevata.
Kui jääda vaid ühe mündi peale, siis hetkel on veel DOGE väga hea kasumlikkusega, aga see ilmselt ei kesta enam kaua. Teisena valikuna kaevaks ma WTC. Arvuliselt tiksub vähe, aga keskmine kasumlikkus on palju parem kui LTC. |
sa ei ole kõige hipsterim hipster siin
postitus kuupäevaga 09.12.2013 12:32
paar tundi hiljem ma panin juba kaevama, paraku ei osanud oodata tol ajal et see asi reaalselt ka väärtuslikuks saab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Randombit
HV vaatleja
liitunud: 09.11.2013
|
16.12.2013 11:18:53
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
| wooshKokku on praeguseks kaevatud veidi üle 4M DOGE. |
http://coinmarketcap.com/ näitab hetkeseisuks 6,827 M DOGE
Kas ma panen kuskil komadega pusse? M=miljon, eks?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
16.12.2013 11:20:05
|
|
|
| Randombit, ta räägib vast enda isiklikest dogedest
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
16.12.2013 11:27:14
|
|
|
DeTHiCa., palju sul kaevatud on ja palju maha müüsid?
Midagi väga imelikku on juhtumas. Fast-pool on alates keskööst leidnud 6 blokki ning nende hash rate on ligi 5x väiksem kui oge.pool2.webxass.de, mis on leidnud vaid 1 bloki.
Selle juhtumise sanss on ligi 1:25 või mis?
Randombit, DOGE kogusumma on 100 miljardit. Kaevatud on 6.9% ekh 6.9 miljardit. Minul on kaevatud 4 miljonit.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
16.12.2013 11:30:16
|
|
|
lõpuks tuli blokk ära
2487.98% oli lihtsalt karm
edit:
| tsitaat: |
| seems like, the network was under attack, since there wasnt any blocks during the night ... not only on this pool ... for the moment it looks good again |
et siis polndki juhus
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
viimati muutis siinus 16.12.2013 11:31:50, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
10Fold
Piiratud kasutaja

liitunud: 03.10.2007
|
16.12.2013 11:31:24
|
|
|
Kas ma olen ainus, kes doge.pool2.webxass.de'sse sisse ei saa ? Minerid kaevavavad aga lehte ei ava.
Edit:
Nii ongi Väljastpoolt Euroopat sisse ei saanud aga vpn'ga läks nagu lupsti sisse
viimati muutis 10Fold 16.12.2013 11:33:43, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
LaC3rtosus
HV kasutaja

liitunud: 11.05.2012
|
|
| tagasi üles |
|
 |
10Fold
Piiratud kasutaja

liitunud: 03.10.2007
|
16.12.2013 11:42:42
|
|
|
| Nüüd jahub midagi network was under attack ja sisse ei logi lihtsalt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LaC3rtosus
HV kasutaja

liitunud: 11.05.2012
|
16.12.2013 11:47:27
|
|
|
| Ilmus message: seems like, the network was under attack, since there wasnt any blocks during the night ... not only on this pool ... for the moment it looks good again
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
16.12.2013 11:52:15
|
|
|
| LaC3rtosus kirjutas: |
| Ilmus message: seems like, the network was under attack, since there wasnt any blocks during the night ... not only on this pool ... for the moment it looks good again |
pooli omanik suunas bitijoad oma walletisse sujuvalt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
10Fold
Piiratud kasutaja

liitunud: 03.10.2007
|
16.12.2013 11:54:57
|
|
|
No lõpuks sain ka kuidagi sisse... 12h tagasi näitas, et teeninin 1Milj päevas, kontol ainult 350 000 ehk midagi on valesti, hetkel näitab üldse 1.7milj päevas muidugi.
_________________ Postitan ainult Smartposti või DPD kulleriga ! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
xonix
Kreisi kasutaja
liitunud: 07.07.2010
|
16.12.2013 12:00:56
|
|
|
Millest see reject tuleb ning kas see on normaalne? Kui ei, siis ehk keegi teab, kuidas fixida?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
16.12.2013 12:01:07
|
|
|
| doge suurim probleem praegu on vist see, et nii arendajad kui ka hostijad on täielikud amatöörid. mõni asjalik pool võiks doge oma serverisse võtta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
V4p3x
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2008
|
16.12.2013 12:02:49
|
|
|
| Lasin ööläbi cryptopool.it-s, 470khashi kohta sain 22k aga peaks suht normaalne olema, raskus ka kõrge nüüd.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
16.12.2013 12:06:47
|
|
|
Asjalikke poole on palju, aga nemad küsivad üle 1% komisjoni. Kaevajate probleemiks on see, et kõik tahavad head teenust, aga tasuta. Ja nii ongi kõik tasuta poolid ülekoormatud.
Arendajad on absoluutne tipp klass. DOGEga pole ühtki globaalset probleemi veel olnudki. Kõik probleemid on kaevajate oma lollus või poolide probleemid.
Lisaks on DOGEga seotud isikud teinud täiesti fenomenaalset reklaami. Selline populaarsus nädalaga on kõikide müntide unistus.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
16.12.2013 12:13:44
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
Asjalikke poole on palju, aga nemad küsivad üle 1% komisjoni. Kaevajate probleemiks on see, et kõik tahavad head teenust, aga tasuta. Ja nii ongi kõik tasuta poolid ülekoormatud.
Arendajad on absoluutne tipp klass. DOGEga pole ühtki globaalset probleemi veel olnudki. Kõik probleemid on kaevajate oma lollus või poolide probleemid.
Lisaks on DOGEga seotud isikud teinud täiesti fenomenaalset reklaami. Selline populaarsus nädalaga on kõikide müntide unistus. |
Mis see parim või asjalikem pool võiks doge jaoks olla?
See .de pool .. mnjah, mitme tunni jooksil ei midagi tulnud sealt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
16.12.2013 12:18:29
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
Arendajad on absoluutne tipp klass. DOGEga pole ühtki globaalset probleemi veel olnudki. |
wallet on aegunud koodi baasil; alguses ei saanud ta isegi networkiga ühendust; osadel inimestel ei ole võimalik walletit isegi encryptida kuna crashib koheselt.
arenguruumi on veel.
eriti hea nali on see testserverino lugu, lasti neilt 50m doget rotti - väidetavalt mingi tüüp käis sees ja kandis lihtsalt doged ära, kogu kaevurite saak oli ühes walletis. pärast oli doged tagasi kandnud, siis pooli omanik pani pooli kinni ja kandis kaevuritele nende doged ära kõik.
E:
vaatasin et üks esimestest doge poolidest on uuesti üleval nüüd, keegi seal praegu paraku ei kaeva.
http://doge.scryptpools.com
pool fee on 2%. algusaegadel sai seal kaevatud küll, 2% polnud teab mis probleem, praegu paneb aga mõtlema küll.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
gerdo
HV vaatleja
liitunud: 01.01.2005
|
16.12.2013 12:18:47
|
|
|
Mul käis ka öö läbi sinna samasse pooli. Kuna see omanik ei tea täpselt miks ei tulnud blokke, siis ma lähen teise pooli.
Mulle tundub, et seal on ikka mingi jama. All paremal näitab pidevalt: No worker information available.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
16.12.2013 12:31:55
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
Ma ilmselt lähen http://fast-pool.com/. Küll pisike, aga paistab, et blokke leiavad ilusti sujuvalt. Vähemalt tundub kiire ja stabiilne.
Tasuta pool. Donate panen 0.5%, mis tundub üsna õiglane teenuse eest ära anda. |
See .de asi tundub siis ilmselt ikka natukene paigast ära ja ebaõige?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
reints
HV Guru

liitunud: 02.04.2006
|
16.12.2013 12:35:28
|
|
|
Ma ei hakka sellega jebima kuna ei viitsi mingi iga päev peale passida mis toimub ja mis maas ja mis üleval on
wdc-d tuleb kenasti praegu
_________________ Töö tegi ahvist inimese
Äkki teeb sinust ka  |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
16.12.2013 12:35:38
|
|
|
njah. Ilmselt on parem natuke aega kõrvalt vaadata, mis seal toimub. Jätsin selle pooli alles, aga nr2 prioriteeti, kui esimene peaks ära kukkuma.
Iseenesest väga suur kadu polnud. Hektel on sealt veel 20K rahakotti tulemas. Loodetavasti leitakse nüüd blokke iga tunni tagant ja kõik saavad oma teenitud DOGE kätte.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
viimati muutis Kristoferr 16.12.2013 12:40:07, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
V4p3x
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2008
|
16.12.2013 12:38:13
|
|
|
Poolerino võiks normaalselt töötavana tagasi tulla
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
16.12.2013 12:53:18
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
njah. Ilmselt on parem natuke aega kõrvalt vaadata, mis seal toimub. Jätsin selle pooli alles, aga nr2 prioriteeti, kui esimene peaks ära kukkuma.
Iseenesest väga suur kadu polnud. Hektel on sealt veel 20K rahakotti tulemas. Loodetavasti leitakse nüüd blokke iga tunni tagant ja kõik saavad oma teenitud DOGE kätte. |
Noh, nüüd hakkas see saksa .de pool ka tootma. Aga kolisin ka sellesse fast pooli hetkel üle asjad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
16.12.2013 12:59:19
|
|
|
Väike update saksa pooli kohta. Tsiteerin iseennast:
| tsitaat: |
13907 93 left cemputer 16/12 10:30:16 80.76 331,147.10 330,784 981,594 19,638 5.94
13905 91 left anonymous 16/12 10:28:55 80.76 578,601.00 330,784 981,774 21,922 6.63
13903 89 left eltso 16/12 10:27:25 80.76 836,249.00 330,784 1,015,584 82,772 25.02
13897 83 left kri5tjan 16/12 10:21:47 80.76 256,243.00 330,784 1,073,398 887,318 268.25
This confirms that blocks were found, but they your server somehow blocked them. It cant be outside server issue.
Its not possible to find 4 blocks inside 9 minutes at current difficulty and pool hash rate. Those blocks were found during night and they just appear now. |
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| tagasi üles |
|
 |
henri123
HV kasutaja

liitunud: 29.09.2013
|
16.12.2013 13:01:28
|
|
|
| Mille põhjal te üldse otsustate, kas server on hea/stabiilne? Olen suht võhik ja numbreid on iga pooli kodukal küllaga, millele tähelepanu pöörata?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
V4p3x
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2008
|
16.12.2013 13:03:33
|
|
|
| See on elistuste järgi, osad lepivad sellega, et sait on koguaeg koomas aga sisse tuleb veidi rohkem, kui mujal. Teised jällegi tahavad, et võimalikult vähe pool maas ja sait kiire, et kõike jälgida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
henri123
HV kasutaja

liitunud: 29.09.2013
|
16.12.2013 13:12:22
|
|
|
Aga mis on need indikaatorid, et see üks toob rohkem sisse kui teine? Või lihtsalt lased paar tundi joosta ja vaatad palju tuli?
Teine küsimus - kui tõsta (doge)wallet ühest arvutist teise, siis kuidas see käib? Tõstsin dogewalleti ümber ning nüüd seis 0 doge - tegin vist midagi valesti
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
henri123
HV kasutaja

liitunud: 29.09.2013
|
16.12.2013 13:24:35
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
| Pead wallet backupi tegema kõigepealt. |
uhh, väga loll minust lihtsalt ei leidnud seda valikut, kuigi kõige kõige esimene...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
V4p3x
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2008
|
16.12.2013 13:39:38
|
|
|
| Mul on gigabyte oma, ainult kiidusõnad. See Sapphire oma tundub asjalik
|
|
| tagasi üles |
|
 |
reints
HV Guru

liitunud: 02.04.2006
|
16.12.2013 13:43:42
|
|
|
V4p3x, Palju välja annab ja mis kelladel ?
_________________ Töö tegi ahvist inimese
Äkki teeb sinust ka  |
|
| tagasi üles |
|
 |
teretalv
HV veteran
liitunud: 15.01.2006
|
16.12.2013 13:49:36
|
|
|
teie bitcoin vaikselt hakkab hääbuma, kolmapäeval võib taas palju langema hakata
_________________ Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte |
|
| tagasi üles |
|
 |
V4p3x
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2008
|
16.12.2013 13:50:52
|
|
|
| reints kirjutas: |
| V4p3x, Palju välja annab ja mis kelladel ? |
1120/1500, 476khash, wu 440 avg, -I 19, temp 66/fan 67%
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
16.12.2013 13:51:30
|
|
|
MSI Gaming seeriat kasutan, tsipa kallim kui näiteks see Sapphire aga kõvasti vaiksem ja jahedam.
Vent seal ~1100 rpm kandis loadis, Sapphirel 2200+ aga temperatuur ikka kõrgem.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
xonix
Kreisi kasutaja
liitunud: 07.07.2010
|
16.12.2013 13:57:24
|
|
|
Low ei ole sellise kaardi kohta? Endal Radeon HD 7850 ning ma suudan 300+ ära pigistada
EDIT:
Kuskil mingi sait ka, kus doge coine tradeda/müüa saab või on lihtsalt foorumid, kus aeg ajalt leiab tehinguid?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kodanik2
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2001
|
16.12.2013 13:59:29
|
|
|
| Kas 270X juba lahjaks ei jää kaevandamise jaoks?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
reints
HV Guru

liitunud: 02.04.2006
|
16.12.2013 14:01:19
|
|
|
tumtum, 476khash ei ole nagu ju eriti vähe
_________________ Töö tegi ahvist inimese
Äkki teeb sinust ka  |
|
| tagasi üles |
|
 |
10Fold
Piiratud kasutaja

liitunud: 03.10.2007
|
16.12.2013 14:05:23
|
|
|
| teretalv kirjutas: |
| teie bitcoin vaikselt hakkab hääbuma, kolmapäeval võib taas palju langema hakata |
Voldi rahus oma hõbepaberi mütsikest edasi... Suhteliselt külmaks jätab, mis ta kolmapäeval teeb. Pikk perspektiiv on see mis loeb.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|