Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Probleem IPS monitori värvidega märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 28.11.2013 20:01:02 Probleem IPS monitori värvidega vasta tsitaadiga

Ostsin siis sellise: http://www.lg.com/us/commercial/lcd-computer-monitors/lg-27EA83R-D
ja lootsin, et pilt on ühtlasem ja ilusam kui vana 26" TN monitor, kuid värvid on hullemad. Pilt on ühtlane ja selgem, aga värvidega on probleem selles, et kuidagi ei õnnestu saada mustvalget pilti ühtlaseks. See siis mõjutab ka värvilist pilti. Nimelt tumedamad halltoonid kisuvad kahvatu-rohekaks, heledamad on valgemad ja valge on puhas valge. Häirib ikka väga.
Töötlesin ühe suvalise foto Photoshopis selle efekti sarnaseks, et oleks umbkaudu näha, mis toimub.

Monitor vigane vist ei ole, ma loodan. Aga lihtsalt värvide tasakaalu kruttimisega seda korda ei saanud. Kui keeran tumedad toonid õigeks, siis valge muutub sinakas-lillakaks. Kui keeran valge õigeks (või default), siis on tumedamad toonid jälle kahvaturohelise varjundiga. icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
AO
HV kasutaja
AO

liitunud: 23.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2013 22:33:18 vasta tsitaadiga

Proovi võtta settingutest Color > Gamma ja vaheta neid, mul on Gamma 0 roheline, 1 ja 2 on head
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 28.11.2013 22:44:04 vasta tsitaadiga

poroloon, kas monitor on kalibreeritud? Kasvõi op.süsi enda vahenditega.

See on muide pigem odav 1440p ekraan seega pole ka võimatu, et ongi kas praak.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 28.11.2013 23:51:09 vasta tsitaadiga

Mul on gamma "3" peal. 1 oli jube (roheline), 2 oli "kare" (hall gradient oli nagu väga astmeline).
"kalibreerisin" win 7 enda vahenditega kui ka nVidia control paneli pealt nii palju, kui sain, peaaegu talutav on, aga ainult heledad toonid on päris ilusad. Tumedad toonid kisuvad siiski natuke mööda, eriti halltoonid, mis peavad olema puhtad. Praegu on ka Photoshop CS6 (tumehall UI) natukene imelik. Selline tunne, et toonide "kõver" on paigast ära ja seda on vaja käsitsi timmida. Oleks siis kõik toonid ühtlaselt rohekad, siis poleks probleemi see tasakaalu ajada -- võrdselt vähendades rohelist ja natuke lisades sinist, kuna see toon on selline samblaroheline (kollaka varjundiga), mitte puhas roheline.
Ligi 500€ molu just odav ka pole, aga ju siis oleks pidanud veel kallima otsima ja mingi parema firma.

Siit vaadates aga kaob selle gradienti tume ots järsku väga mustaks, et väga tumedad halltoonid on kõik mustad. icon_sad.gif
http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php
Gamma 1 puhul seda probleemi polnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 28.11.2013 23:51:25 vasta tsitaadiga

poroloon kirjutas:

Ligi 500€ molu just odav ka pole, aga ju siis oleks pidanud veel kallima otsima ja mingi parema firma.
Oleneb, millest me räägime. sellise punktitihedusega monitoride puhul hakkavad korralikud brändiisendid 1000 euro kandist. 1080 ja 1200p puhul on Delli U2413 selline, millest hakkab vähe viisakam fototöötlus peale (mis on sama hinnaklass kui Su monitoril, millel on punkte ekraanil rohkem ja diagonaal suurem).
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ssilverr
HV vaatleja

liitunud: 03.12.2011




sõnum 30.11.2013 01:03:30 vasta tsitaadiga

Eraldi seisva seadmega kalibreerimine vőiks isegi enamvähem talutavat tulemust anda. Eye1 vms sarnast.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 30.11.2013 11:44:56 vasta tsitaadiga

ssilverr kirjutas:
Eraldi seisva seadmega kalibreerimine vőiks isegi enamvähem talutavat tulemust anda. Eye1 vms sarnast.

hmm, leidsin sellist asja otsides hoopis X-Rite ColorMunki, mis pole just odav lõbu vaid selleks, et "äkki sellest on abi", aga kui selline seade suudab koos monitori enda tarkvaraga monitori värvid paika panna monitori enda sees sügavamal tasemel kui see, mida ma käsitsi niigi juba kruttida saan, siis oleks juba seda raha väärt.

Praeguseks lülitasin "sRGB" peale monitori menüüs (gradient tundub kõige sirgem (lineaarsem) ja tasakaalukam nii), värve ise enam kruttida ei lase, ainult heledust saab (isegi mitte kontrasti) ja siis keerasin arvutis nVidia paneelist R ja G ja B eraldi paika kasutades kõiki 3 sliderit (iga värvi kohta 3), et eemaldada värvide ebaühtlus halli gradienti sees.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ssilverr
HV vaatleja

liitunud: 03.12.2011




sõnum 30.11.2013 14:51:29 vasta tsitaadiga

Selliselt käsitsi kalibreerides on kõige suurem probleem minu arust see, et ei saa kuidagi kontrollida kas toon mida sa näed on ikka õige toon. Näiteks mu enda monitoril oli kollase-rohelise tooni juures õige koha peal nihe sees, peale kalibreerimist muutus oluliselt paremaks.
Enda tarbeks sellise seadme ostmine on muidugi kallis kulutus, ma pigem mõtlen selles suunas, et ehk sa saaksid sellist teenust kasutada?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 06.12.2013 14:28:36 vasta tsitaadiga

ssilverr kirjutas:
Enda tarbeks sellise seadme ostmine on muidugi kallis kulutus, ma pigem mõtlen selles suunas, et ehk sa saaksid sellist teenust kasutada?

Kes sellist teenust pakuks? Ja kui üks kalibreerimine maksab kuskil 20-30 EUR kanti, siis on juba veidi pikemas perspektiivis odavam panna veel sama raha juurde ja osta see junn. icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 06.12.2013 20:15:18 vasta tsitaadiga

Kui tihti Sa ikka kalibreerid? St jah, üteldakse, et korra kuus ikka lase üle ja kontrolli/kalibreeri. Ma ise ei ole väga sellele rõhku pannud sest mul pole nii kriitilise tähtsusega tööd ning niigi vaatavad inimesed lõpptulemust täiesti suvaliste seadmete ja ekraanidega. Praegune monitor on üldse sisuliselt kalibreerimata, vist Adobe või Windowsi enda vahenditega lasin korra algul üle aga üldiselt oli igati OK juba karbist välja võttes (eks Delli U2413 on kah tehases juba paika aetud, kallimate riistade võlud).
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 07.12.2013 01:25:09 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
(eks Delli U2413 on kah tehases juba paika aetud, kallimate riistade võlud).

Oleksin pidanud ka kallima molu ostma, aga nüüd..mis tehtud see tehtud. icon_sad.gif Pealegi alla 26" ei taha kohe mitte leppida.

Kui mu molu on üldse kalibreeritav, siis võiks isegi selle jublaka osta... Mõtlen just seda gradienti ebaühtluse probleemi, et tumedam ots ja hele ots on nüüd ikkagi veidi erinevad, keskel ja keskelt natuke tumedam on selline kahvaturoheline, samblaroheline. Tavakasutajal on savi, aga mul on disaini, fotode jms. juures siiski oluline pildi ühtlus, olgu ta siis ühtlaselt rohekas või roosakas, aga mitte nii, et heledamad toonid kalduvad ühele poole ja tumedamad toonid teisele poole. Viimane pole isegi enam käsitsi kalibreeritav. Sain ainult värve peale ja maha kruttida, aga mitte nii, et mingi kindla heleduse piirkonnas mõnda värvi juurde või maha kruttida.
Helitöötluse juurest oleks võtta võrdluseks "parametric equalizer" see, mis lubab suvalise sageduse juures sul käsitsi kruttida, riba laiust saad ka ise määrata.

Käsitsi kruttides jäigi asi sinnapaika, et halltoonide üleminekuriba (mustast valgeni) algab sinaka tooniga väga tumedatest hallidest, siis kuskil 1/7 teekonna juures võtab selle kahvaturoheka varjundiga tumehalli, see varjund kehtib kuni heledamate hallideni (4/5 kandis) ja siis on suhteliselt kena helehall ja lõpuks valge.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 07.12.2013 01:37:20 vasta tsitaadiga

Siin foorumis on ka kalibraatori omanikke - äkki mõni näeb-kuuleb ja on nõus väikese tasu eest korraks laenama. Ma soovitaks korra järgi proovida ja kui ei ole väga tolku (mis on muide täitsa võimalik) siis pigem on mõtet molu maha müüa ja osta korralik. Tobe lugu ja rahakulu jah aga kui kvaliteet on tähtis siis mõne koha pealt ei ole mõtet kokku hoida.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Probleem IPS monitori värvidega
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.