Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Valgustivaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 30, 31, 32  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2013 15:56:30 vasta tsitaadiga

Luumenid valetatakse kindlasti suuremaks. Loodetakse sellele, et kui võimsust suudavad inimesed ehk kuidagi ikka mõõta, siis luumeneid paraku üldse mitte.
Viisamad tootjafirmad nii muidugi ei valeta, aga kes siis firmakaupa osta, eBay ju müüb "täpselt sama asja, mis sama, isegi parema" kordades odavamalt.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2013 15:57:04 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Mul on esikus kaks laelampi. Mõlemas 5x200W.
Hea valge

Aga arusaamatul kombel nägemine taastub alles järgmiseks hommikuks?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.11.2013 16:33:02 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
Max Powers kirjutas:
Mul on esikus kaks laelampi. Mõlemas 5x200W.
Hea valge

Aga arusaamatul kombel nägemine taastub alles järgmiseks hommikuks?

Kw valgust, ka pimedad saavad nägijaks thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2013 18:05:11 vasta tsitaadiga

Ütleme nii, et kui sa pole valges ruumis töötanud/olnud, siis kodune kergelt kollakas hämaravõitu valgus tundubki normaalne.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2013 19:18:36 vasta tsitaadiga

Mingi aeg tagasi sai ostetud 20W prožektor. Esimese asjana tuli välja vahetada kaabel, kuna seda raiska oli vaid vaevalt 40cm. Panin järgi ühe korraliku 3 meetrise juhtme, kuna valgusti peab olema kuni pooleteisemeetrise jala otsas.

Valgust andis piisavalt ning valgus oli ka päris hea, värvid on selgelt eristuvad ning see on väga oluline valguse juures. Küll aga raadio krt ei saa sellega läbi. Pidi raadio leiutama mitme meetri kaugusele, et see kurjustama ei hakkaks. Huvitav, kas prožektor siis tekitab sellise sagedusega helisid, mis raadiosignaali võivad segada?

Välistatud pole ka muidugi kaabel, kuna too tundus olema korralik, jäme, sulatatud pistikuga ja terve, aga ma ei tea, milliselt seadmelt see maha lõigati ning kui kontakt seal pistiku sees on vilets, võib ka see jamada, aga see on vähetõenäoline. Aga arvan, et proovin siiski kaablivahetuse korraks ära, et see välistada.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sosssepp
HV veteran
sosssepp

liitunud: 12.05.2003




sõnum 21.11.2013 20:11:26 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Valgust andis piisavalt ning valgus oli ka päris hea, värvid on selgelt eristuvad ning see on väga oluline valguse juures. Küll aga raadio krt ei saa sellega läbi. Pidi raadio leiutama mitme meetri kaugusele, et see kurjustama ei hakkaks. Huvitav, kas prožektor siis tekitab sellise sagedusega helisid, mis raadiosignaali võivad segada?

Helisid ilmselt mitte, aga kui seda LED-i PWM-iga toidetakse, siis moduleerimine sellise sagedusega, et raadiovastuvõtjasse häireid genereerib.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bingo
HV kasutaja
bingo

liitunud: 19.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2013 11:37:43 vasta tsitaadiga

link :: 15 LED 5630 SMD 4.3W

Sellised ledid väga kaua vastu ei pea. Põlenud alla 100 tunni, eile andis juba teine saba. Esimene oli vannitoas kinnises kuplis, arvasin, et see on põhjus. Nendega on veel selline asi ka, et need jäävad õrnalt hõõguma peale välja lülitamist.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2013 11:50:21 vasta tsitaadiga

bingo kirjutas:
Nendega on veel selline asi ka, et need jäävad õrnalt hõõguma peale välja lülitamist.


Lüliti katkestab ilmselt nulli, mitte faasi.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2013 11:55:07 vasta tsitaadiga

Võib isegi faasi katkestada, aga piisavalt pikkade kaablite korral tekib induktsioon ja/või mahtuvuslik vool.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2013 12:24:27 vasta tsitaadiga

Jep, endal lüliti katkestab faasi ja maisitõlvik jääb hõõguma. Isegi meeldib see "featuur". Täpselt paraja valgusega öölambiks. Tea kuipalju voolu tarbib aga toas näeb liikuda küll. Ongi hea, ei pimesta silmi kui vaja kemmergus käia. thumbs_up.gif
Kui kilbist valgustus välja lükata, siis ikkagi kustub ~10 sek pärast.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bingo
HV kasutaja
bingo

liitunud: 19.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2013 12:28:09 vasta tsitaadiga

See oleneb ikka pirnist ka, mul sellised http://www.ebay.com/itm/220V-E27-10W-42-5630-SMD-1680LM-LED-Light-Corn-Bulb-Lamp-White-/301028442182?pt=US_Light_Bulbs&hash=item4616b18046[/url] samas kohas ei jää hõõguma. Ja hõõgumise kohta müüja kirjutas, et see on ok.

viimati muutis bingo 29.11.2013 16:58:10, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2013 18:08:10 vasta tsitaadiga

Maale hankisin siis need link
Valgustavad korralikult icon_razz.gif Võtab mõni W rohkem küll kui LED aga vast peab kõikumisele paremini vasta.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2013 23:26:10 vasta tsitaadiga

Ostsin sellise taimelambi. Taimed paistavad asjaga igati rahul olema, aga täna avastasin, et wireless hiir levib varasema 2-3m asemal vaid 1m. Kui taimelamp välja lülitada, on kõik nii nagu varem. Kas peaks nüüd muretsema? Wireless hiir ja klaviatuur on Logitech MK300.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2013 23:34:08 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Ostsin sellise taimelambi. Taimed paistavad asjaga igati rahul olema, aga täna avastasin, et wireless hiir levib varasema 2-3m asemal vaid 1m. Kui taimelamp välja lülitada, on kõik nii nagu varem. Kas peaks nüüd muretsema? Wireless hiir ja klaviatuur on Logitech MK300.

"taimed" on kindlasti rahul. Palju sul neid "taimi" on? icon_smile.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2013 23:34:47 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
napoleon kirjutas:
Ostsin sellise taimelambi. Taimed paistavad asjaga igati rahul olema, aga täna avastasin, et wireless hiir levib varasema 2-3m asemal vaid 1m. Kui taimelamp välja lülitada, on kõik nii nagu varem. Kas peaks nüüd muretsema? Wireless hiir ja klaviatuur on Logitech MK300.

"taimed" on kindlasti rahul. Palju sul neid "taimi" on? icon_smile.gif
Tahtsin just sama küsida icon_biggrin.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2013 23:46:37 vasta tsitaadiga

Taimi on vähe, aga kui see nii ülioluline on, siis antud lamp valgustab ühte kaktust, ühte orhideed ja nelja hiljuti kasvama pandud toatomatit. Kuna tomatid on hiljuti seemnest kasvama pandud, on nende puhul näha, et pööravad end lambi mitte akna poole.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2013 23:17:35 vasta tsitaadiga

Sellised http://www.ebay.co.uk/itm/GU10-MR16-E27-E14-G9-G4-4W-8W-12W-9W-5W-16W-SMD-LED-Warm-White-Light-Lamp-Bulb-/181215413444?ssPageName=ADME:L:OU:US:3160 GU10 16LED 5630SMD 8W tellisin, 4tk. 10.80€
13.11 pandi teele ja 29.11 olid Eestis.
Valgustavad mehemoodi, isegi liialt eredad.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2013 23:37:34 vasta tsitaadiga

Mõõtsin luxmeetriga põrandal laelambi valgustugevust LED vs säästu vs hõõgniit:
95W hõõgniit 0,76 lux/W
18W sääsupirn (rimi ~1,2€) 3,10 lux/W
Ebay 4W led tõrvik 3,17 lux/W

LED polegi säästlikum kui säästupirn icon_eek.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2013 23:40:07 vasta tsitaadiga

Miks see peaks säästlikum olema? Mingi eelis on vaid neil laiatarbe LED lampidel, mis valgust suunavad.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2013 23:53:15 vasta tsitaadiga

Teoorias peaks LED olema hõõgniidist 10x ja säästulamp hõõgniidist 5x efektiivsem.
http://www.designrecycleinc.com/led%20comp%20chart.html
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2013 00:09:28 vasta tsitaadiga

Säästulambi korral tavaliselt ongi nii, et andmed vastavad ootustele, seal suurt midagi hämada ei anna. LED-i korral on tootjad/müüjad aga teinekord veidi "loomingulisemad".
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.12.2013 01:18:49 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Mõõtsin luxmeetriga põrandal laelambi valgustugevust LED vs säästu vs hõõgniit:
95W hõõgniit 0,76 lux/W
18W sääsupirn (rimi ~1,2€) 3,10 lux/W
Ebay 4W led tõrvik 3,17 lux/W

LED polegi säästlikum kui säästupirn icon_eek.gif

millega mõõtsid?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2013 01:35:56 vasta tsitaadiga

Luminofooride eeldatav eluiga on ledidest palju lühem.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2013 06:50:37 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
millega mõõtsid?

http://www.fattore.fi/RO-1332-2009.html
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kodanik2
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2013 10:14:56 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Sellised http://www.ebay.co.uk/itm/GU10-MR16-E27-E14-G9-G4-4W-8W-12W-9W-5W-16W-SMD-LED-Warm-White-Light-Lamp-Bulb-/181215413444?ssPageName=ADME:L:OU:US:3160 GU10 16LED 5630SMD 8W tellisin, 4tk. 10.80€
13.11 pandi teele ja 29.11 olid Eestis.
Valgustavad mehemoodi, isegi liialt eredad.


Kuidas valgus on? Soe või külm ikka?
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.12.2013 11:05:14 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
millega mõõtsid?

http://www.fattore.fi/RO-1332-2009.html

Kuskilt seda laenutada, osta (kui pole väga kallis) saab?
Ma seal lehel hinda ei näe

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2013 11:09:56 vasta tsitaadiga

JOKKER666 kirjutas:
Luminofooride eeldatav eluiga on ledidest palju lühem.


Teoorias küll. Praktikas põletab tihti kehv toiteplokk Hiinast tellitud LED-d kiiremini maha ja "valged" LED-d on jälle päris kallid icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2013 13:25:29 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
DVDRW kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
millega mõõtsid?

http://www.fattore.fi/RO-1332-2009.html

Kuskilt seda laenutada, osta (kui pole väga kallis) saab?
Ma seal lehel hinda ei näe
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p3984.m570.l1313.TR2.TRC0.A0.Xlux+meter&_nkw=lux+meter&_sacat=0&_from=R40
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2013 13:45:21 vasta tsitaadiga

Mul mingi see aastast ~2000
50€ Eestis kohe kätte poes
Siin ka mingi test ja pikk arutelu. Tundub jah, et LED ja CFL pirni efektiivsus on ~samal pulgal.
Muidugi LEDil on ikka palju rohkem plusse (eluiga, lülituste arv jms).
Aga LED on ikkagi (koos draiverikuluga) efektiivsem ~5x hõõgniidist, mitte 10.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.12.2013 13:57:52 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
DVDRW kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
millega mõõtsid?

http://www.fattore.fi/RO-1332-2009.html

Kuskilt seda laenutada, osta (kui pole väga kallis) saab?
Ma seal lehel hinda ei näe
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p3984.m570.l1313.TR2.TRC0.A0.Xlux+meter&_nkw=lux+meter&_sacat=0&_from=R40
ostetud thumbs_up.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2013 14:04:11 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Tundub jah, et LED ja CFL pirni efektiivsus on ~samal pulgal.

Momendil on LED vaid teoreetiliselt efektiivsem, kunagi muutub see aga ilmselt ka reaalselt efektiivsemaks, läheb lihtsalt veel veidikene aega.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2013 14:18:01 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
JOKKER666 kirjutas:
Luminofooride eeldatav eluiga on ledidest palju lühem.


Teoorias küll. Praktikas põletab tihti kehv toiteplokk Hiinast tellitud LED-d kiiremini maha ja "valged" LED-d on jälle päris kallid icon_wink.gif


Ise pole küll kunagi ühtegi kasutanud, aga külapeal kiruvad ka odavamaid luminofoore - surevad kiiresti.

Minul on siiani hiina ledidega suht head kogemused. 1 korra sain ainult portsu praaki, mille toited paari nädalaga ara surid, aga need asendati. Aga hetkel kodus kasutusel olevad hiinakad on kõik ~2-3a vanad ja igapäevases töös.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2013 19:06:02 vasta tsitaadiga

Just siin lingitud uuemat tüüpi säästupirnidel pole ju lülitamise tihedus enam probleem ning ei sisalda need ka enam elavhõbedat. Selles valguses pole enam üldsegi (hetkel) kindel, et säästupirn on "mõttetu" vaheetapp hõõgpirni ja ledi vahepeal. Hind ka säästupirni kasuks, see kompenseerib väiksema "eluea".
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2013 23:00:46 vasta tsitaadiga

Sellistest väikestest elementidest http://www.ebay.co.uk/itm/50-pcs-high-power-0-5w-SMD-SMT-5630-5730-SMD-warm-white-LED-DIY-3000k-3500k-/121151991378?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c3538ae52 koduste vahenditega annab midagi ehitada või on mõttekam 1W elemente kasutada?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.12.2013 08:38:21 vasta tsitaadiga

Ülaltoodud on SMD komponendid ja halb on neist ehitada.
Kasuta selliseid. Viimases, kadunud valgustiteemas oli neist ehitajaid küll. link

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2013 13:56:59 vasta tsitaadiga

Jep. Ise ehitan igasuguseid lampe 3W-stest. Selle müüja püsiklient juba icon_razz.gif Kõige soodsam lm/€ on need 3Wsed. Pole veel ükski maha põlend.
Ja näiteks sellele adapterile paned 2x 5tk järjestikku. pole ka mingit lisaelektroonikat vaja thumbs_up.gif
Mõõtsin igale ledile tuli peale täpselt sama pinge 3,67v
Väänad jalad sirgeks ja liimid mingile suvalisele alumiinium- või vask pinnale

Mis lärm nende Cree LEDidega on? Kas nad on tõesti niipalju efektiivsemad, et õigustavad oma >10x hinda?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 17:33:32 samas lambis erinevad pirnid vasta tsitaadiga

Selline kiire kysimus, et kas yhes ja samas lambis võivad korraga olla halogeen ja säästupirnid? Nt mul kuue pesaga lamp ja tahaks panna 4 säästukat ja 2 halogeeni (gu10 pesad)?
_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crashromeo
HV Guru
crashromeo

liitunud: 04.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 17:44:11 vasta tsitaadiga

võib...
mul endal pandud parima valguse saamiseks, kaks led ja üks säästukas,
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 18:06:39 vasta tsitaadiga

tänud
_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 20:39:19 vasta tsitaadiga

Peamine, et ei ületataks ühe pesa jaoks maksimaalset võimsust (W). Valgusti specis kirjas.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sosssepp
HV veteran
sosssepp

liitunud: 12.05.2003




sõnum 09.12.2013 15:39:28 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Jep. Ise ehitan igasuguseid lampe 3W-stest. Selle müüja püsiklient juba icon_razz.gif Kõige soodsam lm/€ on need 3Wsed. Pole veel ükski maha põlend.

Käisid just sellesama müüja 3W soojad kolmese komplektina keras mõõtmisel. Kui protokolli saan, siis võin jagada.
Punase värvi edastus kipub kõigil mõõdetutel vilets olema...
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2013 21:59:25 vasta tsitaadiga

Sellised http://www.ebay.co.uk/itm/G9-3-5W-36-LEDs-5630-SMD-Corn-Spot-Light-Lamp-Bulb-AC-220-240V-Warm-White-/310775348722?ssPageName=ADME:L:OU:US:3160 G9 3.5W jõudsid kohale.
14.11 pandi teele. Normaalne.

Täitsa kena valgusega, mul kamina kohal kaks 2 lampi kõrvuti, oli hea võrrelda olemasoleva 25W halogeeniga.
LEDi toon pole nii kollakas ja valgustab ka veidi rohkem.
Oleks nad ainult veidi normaalsema mõõduga, igale poole neid asenduseks ei topi, veidi suured.

4tk tellisin, 3tk läksid paika, 1 jäi tagavaraks.
Järjekordselt võib rahul olla ostuga, loodetavasti on ka vastupidavus neil hea.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crashromeo
HV Guru
crashromeo

liitunud: 04.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2013 00:27:15 vasta tsitaadiga

mis hinnaga g9 ledi said?
endal ka g9 lampad,,,aga krt suured tootjad (philips osram neid ei tee,,)
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2013 01:54:59 vasta tsitaadiga

crashromeo, 3.60€ tuli ühe hinnaks.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2013 11:37:11 vasta tsitaadiga

riaak kirjutas:
riaak kirjutas:
Leidsin ebayst üllatavalt odavad 12W kupliga:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=321230055861
Esimene pirn kolmest jõudis kohale. Külm valge.
Ilmselt saadeti vale pirn.
Ühesõnaga suht maha visatud raha. icon_rolleyes.gif
Nüüd jõudsid õiged 2 sooja valget kohale. Vahe eelmisega nagu öö ja päev.
Ilmselt parimad LED pirnid, mis mina ostnud. Valgustab sama ühtlaselt kui hõõgniit (üles valgustab loomulikult vähem), toon on sama ning valgust on rohkem, kui 60W hõõgniidil ja seda ka toa kaugemas otsas.

Suured on ainult, napilt mahuvad ära.
Kui nüüd kestaks ka, siis see oleks kindlasti pirn, mida mina soovitaks. (12W, 4€)

_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2013 12:29:16 vasta tsitaadiga

Tere,

ilmselt siinse teema lugejad rohkem kursis. Vaja oleks GU10, 2500-2700K, ja miski 400lumneit ma kujutan ette. 3 pirni lakke magamis tuppa selline keerdus valgusti on, seega võiks ka nurk pirnidel suurem olla, et hajutab. Kuskohast saaks ja mõstliku hinnaga.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nah
HV veteran
nah

liitunud: 17.02.2006




sõnum 15.12.2013 03:03:39 vasta tsitaadiga

Sai tellitud 15W ceiling lighte, normaalse valgusega (natural) link, aga 2-l andis LED-Driver saba thumbs_down.gif Ledid on korras...
Muidu tegemist on constant current driveriga 24-45V 300mA, ehk maximum output 13,5W icon_confused.gif Oskab keegi mingeid paremaid LED toitekaid soovitada (Constant current) nendele?

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Klm_on
Kreisi kasutaja
Klm_on

liitunud: 05.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2013 20:39:14 vasta tsitaadiga

karuke kirjutas:
Tere,

ilmselt siinse teema lugejad rohkem kursis. Vaja oleks GU10, 2500-2700K, ja miski 400lumneit ma kujutan ette. 3 pirni lakke magamis tuppa selline keerdus valgusti on, seega võiks ka nurk pirnidel suurem olla, et hajutab. Kuskohast saaks ja mõstliku hinnaga.


Ma tellisin siit endale. Kohale tuleb kuni 5 päevaga. Soodsust ma ei oska hinnata, aga põlevad küll. Seal saab täpsemalt vaadata, mille vastu huvi on. Erinevad pirnid.
Valge valgus meenutas ülekuulamistuba. icon_smile.gif
http://www.ebay.co.uk/itm/280988444872?var=580143357706&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2013 19:47:41 vasta tsitaadiga

E14 7W 36x5730SMD 600LM Warm White $5/tk tulid kohale http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=111184386826&ssPageName=ADME:L:OU:US:3160

Läksid kupli alla, 40W Philips Softone asendusteks, toonilt veidi valgemad kui olemasolevad, samas heleduselt suht samad, või kui siis veidi heledamad (aga see võib ka toonierinevusest tingitud efekt olla).
Võib järjekordselt ostuga rahul olla, loodetavasti on ka vastupidavust.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2014 20:31:48 vasta tsitaadiga

Alati on mind painanud mis pidev kära nende Cree LEDide ümber on?
~10x kallimad tava LEDist, kas tõesti 10x parem siis? icon_eek.gif
Guugeldades millegipärast kuskilt ei leia teste Cree XT-E vs odav led.
Seega tegin ise effektiivsuse testi (Luxmeeter 66cm kõrgusel 0 kraadi nurga all):

Hämmastav on ikkagi kui suur on effektiivsuse vahe olenevalt võimsusest.
Kui panna kolm odavat LEDi korraga väiksel võimsusel tööle, on see juba efektiivsem kui 1 Cree LED.
3xLED = 0,9$
1xCree LED = 2,5$
Seega Cree LED on suht mõttetu, kuna hind kõrge.
Cree ainuke eelis on võimsus oma väiksuse kohta. Ehk kergem on ehitada väikseid võimsaid taskulampe.
Toa valgustamiseks suures lambis täiesti mõttetud.

Võimsus-Pinge-Vool tabelid testimisel:
Cree XT-E
Spoiler Spoiler Spoiler

3WLED
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Valgustivaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 30, 31, 32  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.