|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
21.11.2013 15:56:30
|
|
|
Luumenid valetatakse kindlasti suuremaks. Loodetakse sellele, et kui võimsust suudavad inimesed ehk kuidagi ikka mõõta, siis luumeneid paraku üldse mitte.
Viisamad tootjafirmad nii muidugi ei valeta, aga kes siis firmakaupa osta, eBay ju müüb "täpselt sama asja, mis sama, isegi parema" kordades odavamalt.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
21.11.2013 15:57:04
|
|
|
| Max Powers kirjutas: |
Mul on esikus kaks laelampi. Mõlemas 5x200W.
Hea valge |
Aga arusaamatul kombel nägemine taastub alles järgmiseks hommikuks?
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
21.11.2013 16:33:02
|
|
|
| ewur kirjutas: |
| Max Powers kirjutas: |
Mul on esikus kaks laelampi. Mõlemas 5x200W.
Hea valge |
Aga arusaamatul kombel nägemine taastub alles järgmiseks hommikuks? |
Kw valgust, ka pimedad saavad nägijaks
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
21.11.2013 18:05:11
|
|
|
Ütleme nii, et kui sa pole valges ruumis töötanud/olnud, siis kodune kergelt kollakas hämaravõitu valgus tundubki normaalne.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
21.11.2013 19:18:36
|
|
|
Mingi aeg tagasi sai ostetud 20W prožektor. Esimese asjana tuli välja vahetada kaabel, kuna seda raiska oli vaid vaevalt 40cm. Panin järgi ühe korraliku 3 meetrise juhtme, kuna valgusti peab olema kuni pooleteisemeetrise jala otsas.
Valgust andis piisavalt ning valgus oli ka päris hea, värvid on selgelt eristuvad ning see on väga oluline valguse juures. Küll aga raadio krt ei saa sellega läbi. Pidi raadio leiutama mitme meetri kaugusele, et see kurjustama ei hakkaks. Huvitav, kas prožektor siis tekitab sellise sagedusega helisid, mis raadiosignaali võivad segada?
Välistatud pole ka muidugi kaabel, kuna too tundus olema korralik, jäme, sulatatud pistikuga ja terve, aga ma ei tea, milliselt seadmelt see maha lõigati ning kui kontakt seal pistiku sees on vilets, võib ka see jamada, aga see on vähetõenäoline. Aga arvan, et proovin siiski kaablivahetuse korraks ära, et see välistada.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sosssepp
HV veteran

liitunud: 12.05.2003
|
21.11.2013 20:11:26
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
| Valgust andis piisavalt ning valgus oli ka päris hea, värvid on selgelt eristuvad ning see on väga oluline valguse juures. Küll aga raadio krt ei saa sellega läbi. Pidi raadio leiutama mitme meetri kaugusele, et see kurjustama ei hakkaks. Huvitav, kas prožektor siis tekitab sellise sagedusega helisid, mis raadiosignaali võivad segada? |
Helisid ilmselt mitte, aga kui seda LED-i PWM-iga toidetakse, siis moduleerimine sellise sagedusega, et raadiovastuvõtjasse häireid genereerib.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bingo
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2005
|
27.11.2013 11:37:43
|
|
|
link :: 15 LED 5630 SMD 4.3W
Sellised ledid väga kaua vastu ei pea. Põlenud alla 100 tunni, eile andis juba teine saba. Esimene oli vannitoas kinnises kuplis, arvasin, et see on põhjus. Nendega on veel selline asi ka, et need jäävad õrnalt hõõguma peale välja lülitamist.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
27.11.2013 11:50:21
|
|
|
| bingo kirjutas: |
| Nendega on veel selline asi ka, et need jäävad õrnalt hõõguma peale välja lülitamist. |
Lüliti katkestab ilmselt nulli, mitte faasi.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
27.11.2013 11:55:07
|
|
|
| Võib isegi faasi katkestada, aga piisavalt pikkade kaablite korral tekib induktsioon ja/või mahtuvuslik vool.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
27.11.2013 12:24:27
|
|
|
Jep, endal lüliti katkestab faasi ja maisitõlvik jääb hõõguma. Isegi meeldib see "featuur". Täpselt paraja valgusega öölambiks. Tea kuipalju voolu tarbib aga toas näeb liikuda küll. Ongi hea, ei pimesta silmi kui vaja kemmergus käia.
Kui kilbist valgustus välja lükata, siis ikkagi kustub ~10 sek pärast.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bingo
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
28.11.2013 18:08:10
|
|
|
Maale hankisin siis need link
Valgustavad korralikult Võtab mõni W rohkem küll kui LED aga vast peab kõikumisele paremini vasta.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
30.11.2013 23:26:10
|
|
|
| Ostsin sellise taimelambi. Taimed paistavad asjaga igati rahul olema, aga täna avastasin, et wireless hiir levib varasema 2-3m asemal vaid 1m. Kui taimelamp välja lülitada, on kõik nii nagu varem. Kas peaks nüüd muretsema? Wireless hiir ja klaviatuur on Logitech MK300.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
30.11.2013 23:34:08
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Ostsin sellise taimelambi. Taimed paistavad asjaga igati rahul olema, aga täna avastasin, et wireless hiir levib varasema 2-3m asemal vaid 1m. Kui taimelamp välja lülitada, on kõik nii nagu varem. Kas peaks nüüd muretsema? Wireless hiir ja klaviatuur on Logitech MK300. |
"taimed" on kindlasti rahul. Palju sul neid "taimi" on?
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
30.11.2013 23:34:47
|
|
|
| ewur kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
| Ostsin sellise taimelambi. Taimed paistavad asjaga igati rahul olema, aga täna avastasin, et wireless hiir levib varasema 2-3m asemal vaid 1m. Kui taimelamp välja lülitada, on kõik nii nagu varem. Kas peaks nüüd muretsema? Wireless hiir ja klaviatuur on Logitech MK300. |
"taimed" on kindlasti rahul. Palju sul neid "taimi" on?  |
Tahtsin just sama küsida
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
30.11.2013 23:46:37
|
|
|
| Taimi on vähe, aga kui see nii ülioluline on, siis antud lamp valgustab ühte kaktust, ühte orhideed ja nelja hiljuti kasvama pandud toatomatit. Kuna tomatid on hiljuti seemnest kasvama pandud, on nende puhul näha, et pööravad end lambi mitte akna poole.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
03.12.2013 23:37:34
|
|
|
Mõõtsin luxmeetriga põrandal laelambi valgustugevust LED vs säästu vs hõõgniit:
95W hõõgniit 0,76 lux/W
18W sääsupirn (rimi ~1,2€) 3,10 lux/W
Ebay 4W led tõrvik 3,17 lux/W
LED polegi säästlikum kui säästupirn
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
03.12.2013 23:40:07
|
|
|
| Miks see peaks säästlikum olema? Mingi eelis on vaid neil laiatarbe LED lampidel, mis valgust suunavad.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
04.12.2013 00:09:28
|
|
|
| Säästulambi korral tavaliselt ongi nii, et andmed vastavad ootustele, seal suurt midagi hämada ei anna. LED-i korral on tootjad/müüjad aga teinekord veidi "loomingulisemad".
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
04.12.2013 01:18:49
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Mõõtsin luxmeetriga põrandal laelambi valgustugevust LED vs säästu vs hõõgniit:
95W hõõgniit 0,76 lux/W
18W sääsupirn (rimi ~1,2€) 3,10 lux/W
Ebay 4W led tõrvik 3,17 lux/W
LED polegi säästlikum kui säästupirn  |
millega mõõtsid?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
04.12.2013 01:35:56
|
|
|
| Luminofooride eeldatav eluiga on ledidest palju lühem.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kodanik2
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2001
|
04.12.2013 10:14:56
|
|
|
Kuidas valgus on? Soe või külm ikka?
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
04.12.2013 11:05:14
|
|
|
Kuskilt seda laenutada, osta (kui pole väga kallis) saab?
Ma seal lehel hinda ei näe
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
04.12.2013 11:09:56
|
|
|
| JOKKER666 kirjutas: |
| Luminofooride eeldatav eluiga on ledidest palju lühem. |
Teoorias küll. Praktikas põletab tihti kehv toiteplokk Hiinast tellitud LED-d kiiremini maha ja "valged" LED-d on jälle päris kallid
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
04.12.2013 13:45:21
|
|
|
Mul mingi see aastast ~2000
50€ Eestis kohe kätte poes
Siin ka mingi test ja pikk arutelu. Tundub jah, et LED ja CFL pirni efektiivsus on ~samal pulgal.
Muidugi LEDil on ikka palju rohkem plusse (eluiga, lülituste arv jms).
Aga LED on ikkagi (koos draiverikuluga) efektiivsem ~5x hõõgniidist, mitte 10.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
04.12.2013 13:57:52
|
|
|
ostetud
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
04.12.2013 14:04:11
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| Tundub jah, et LED ja CFL pirni efektiivsus on ~samal pulgal. |
Momendil on LED vaid teoreetiliselt efektiivsem, kunagi muutub see aga ilmselt ka reaalselt efektiivsemaks, läheb lihtsalt veel veidikene aega.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
04.12.2013 14:18:01
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| JOKKER666 kirjutas: |
| Luminofooride eeldatav eluiga on ledidest palju lühem. |
Teoorias küll. Praktikas põletab tihti kehv toiteplokk Hiinast tellitud LED-d kiiremini maha ja "valged" LED-d on jälle päris kallid  |
Ise pole küll kunagi ühtegi kasutanud, aga külapeal kiruvad ka odavamaid luminofoore - surevad kiiresti.
Minul on siiani hiina ledidega suht head kogemused. 1 korra sain ainult portsu praaki, mille toited paari nädalaga ara surid, aga need asendati. Aga hetkel kodus kasutusel olevad hiinakad on kõik ~2-3a vanad ja igapäevases töös.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
04.12.2013 19:06:02
|
|
|
| Just siin lingitud uuemat tüüpi säästupirnidel pole ju lülitamise tihedus enam probleem ning ei sisalda need ka enam elavhõbedat. Selles valguses pole enam üldsegi (hetkel) kindel, et säästupirn on "mõttetu" vaheetapp hõõgpirni ja ledi vahepeal. Hind ka säästupirni kasuks, see kompenseerib väiksema "eluea".
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
06.12.2013 08:38:21
|
|
|
Ülaltoodud on SMD komponendid ja halb on neist ehitada.
Kasuta selliseid. Viimases, kadunud valgustiteemas oli neist ehitajaid küll. link
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
06.12.2013 13:56:59
|
|
|
Jep. Ise ehitan igasuguseid lampe 3W-stest. Selle müüja püsiklient juba Kõige soodsam lm/€ on need 3Wsed. Pole veel ükski maha põlend.
Ja näiteks sellele adapterile paned 2x 5tk järjestikku. pole ka mingit lisaelektroonikat vaja
Mõõtsin igale ledile tuli peale täpselt sama pinge 3,67v
Väänad jalad sirgeks ja liimid mingile suvalisele alumiinium- või vask pinnale
Mis lärm nende Cree LEDidega on? Kas nad on tõesti niipalju efektiivsemad, et õigustavad oma >10x hinda?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
07.12.2013 17:33:32
samas lambis erinevad pirnid |
|
|
Selline kiire kysimus, et kas yhes ja samas lambis võivad korraga olla halogeen ja säästupirnid? Nt mul kuue pesaga lamp ja tahaks panna 4 säästukat ja 2 halogeeni (gu10 pesad)?
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crashromeo
HV Guru

liitunud: 04.09.2011
|
07.12.2013 17:44:11
|
|
|
võib...
mul endal pandud parima valguse saamiseks, kaks led ja üks säästukas,
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
146 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
07.12.2013 18:06:39
|
|
|
tänud
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
07.12.2013 20:39:19
|
|
|
Peamine, et ei ületataks ühe pesa jaoks maksimaalset võimsust (W). Valgusti specis kirjas.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sosssepp
HV veteran

liitunud: 12.05.2003
|
09.12.2013 15:39:28
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Jep. Ise ehitan igasuguseid lampe 3W-stest. Selle müüja püsiklient juba Kõige soodsam lm/€ on need 3Wsed. Pole veel ükski maha põlend.
|
Käisid just sellesama müüja 3W soojad kolmese komplektina keras mõõtmisel. Kui protokolli saan, siis võin jagada.
Punase värvi edastus kipub kõigil mõõdetutel vilets olema...
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crashromeo
HV Guru

liitunud: 04.09.2011
|
10.12.2013 00:27:15
|
|
|
mis hinnaga g9 ledi said?
endal ka g9 lampad,,,aga krt suured tootjad (philips osram neid ei tee,,)
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
146 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
10.12.2013 01:54:59
|
|
|
crashromeo, 3.60€ tuli ühe hinnaks.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
11.12.2013 11:37:11
|
|
|
| riaak kirjutas: |
Esimene pirn kolmest jõudis kohale. Külm valge.
Ilmselt saadeti vale pirn.
Ühesõnaga suht maha visatud raha.  |
Nüüd jõudsid õiged 2 sooja valget kohale. Vahe eelmisega nagu öö ja päev.
Ilmselt parimad LED pirnid, mis mina ostnud. Valgustab sama ühtlaselt kui hõõgniit (üles valgustab loomulikult vähem), toon on sama ning valgust on rohkem, kui 60W hõõgniidil ja seda ka toa kaugemas otsas.
Suured on ainult, napilt mahuvad ära.
Kui nüüd kestaks ka, siis see oleks kindlasti pirn, mida mina soovitaks. (12W, 4€)
_________________ ¯\_(ツ)_/¯ |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
105 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karuke
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.01.2003
|
11.12.2013 12:29:16
|
|
|
Tere,
ilmselt siinse teema lugejad rohkem kursis. Vaja oleks GU10, 2500-2700K, ja miski 400lumneit ma kujutan ette. 3 pirni lakke magamis tuppa selline keerdus valgusti on, seega võiks ka nurk pirnidel suurem olla, et hajutab. Kuskohast saaks ja mõstliku hinnaga.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nah
HV veteran

liitunud: 17.02.2006
|
15.12.2013 03:03:39
|
|
|
Sai tellitud 15W ceiling lighte, normaalse valgusega (natural) link, aga 2-l andis LED-Driver saba Ledid on korras...
Muidu tegemist on constant current driveriga 24-45V 300mA, ehk maximum output 13,5W Oskab keegi mingeid paremaid LED toitekaid soovitada (Constant current) nendele?
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Klm_on
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.04.2004
|
15.12.2013 20:39:14
|
|
|
| karuke kirjutas: |
Tere,
ilmselt siinse teema lugejad rohkem kursis. Vaja oleks GU10, 2500-2700K, ja miski 400lumneit ma kujutan ette. 3 pirni lakke magamis tuppa selline keerdus valgusti on, seega võiks ka nurk pirnidel suurem olla, et hajutab. Kuskohast saaks ja mõstliku hinnaga. |
Ma tellisin siit endale. Kohale tuleb kuni 5 päevaga. Soodsust ma ei oska hinnata, aga põlevad küll. Seal saab täpsemalt vaadata, mille vastu huvi on. Erinevad pirnid.
Valge valgus meenutas ülekuulamistuba.
http://www.ebay.co.uk/itm/280988444872?var=580143357706&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
19.12.2013 19:47:41
|
|
|
E14 7W 36x5730SMD 600LM Warm White $5/tk tulid kohale http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=111184386826&ssPageName=ADME:L:OU:US:3160
Läksid kupli alla, 40W Philips Softone asendusteks, toonilt veidi valgemad kui olemasolevad, samas heleduselt suht samad, või kui siis veidi heledamad (aga see võib ka toonierinevusest tingitud efekt olla).
Võib järjekordselt ostuga rahul olla, loodetavasti on ka vastupidavust.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
05.01.2014 20:31:48
|
|
|
Alati on mind painanud mis pidev kära nende Cree LEDide ümber on?
~10x kallimad tava LEDist, kas tõesti 10x parem siis?
Guugeldades millegipärast kuskilt ei leia teste Cree XT-E vs odav led.
Seega tegin ise effektiivsuse testi (Luxmeeter 66cm kõrgusel 0 kraadi nurga all):
Hämmastav on ikkagi kui suur on effektiivsuse vahe olenevalt võimsusest.
Kui panna kolm odavat LEDi korraga väiksel võimsusel tööle, on see juba efektiivsem kui 1 Cree LED.
3xLED = 0,9$
1xCree LED = 2,5$
Seega Cree LED on suht mõttetu, kuna hind kõrge.
Cree ainuke eelis on võimsus oma väiksuse kohta. Ehk kergem on ehitada väikseid võimsaid taskulampe.
Toa valgustamiseks suures lambis täiesti mõttetud.
Võimsus-Pinge-Vool tabelid testimisel:
Cree XT-E
Spoiler 
3WLED
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|