Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  -Watercooling- märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 142, 143, 144 ... 179, 180, 181  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2013 18:16:01 vasta tsitaadiga

on seda siis koguaeg kuulda või ainult siis kui kõrv vastu panna ?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Drizzle
Kreisi kasutaja
Drizzle

liitunud: 02.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2013 18:30:36 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
on seda siis koguaeg kuulda või ainult siis kui kõrv vastu panna ?


mul kast lahti seega koguaeg kuulda vahet pole kas on 1 peal või 5 peal mingi heli tuleb ikka.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2013 23:03:04 vasta tsitaadiga

Mis kohalikud watercooling kunnid arvavad mis oleks parimad radikad ( 240mm ) sest kasti suuremad ei mahu, fannid mis kasutan on scythe gentle typhoon ap-15 1000-1200rpm mitte rohkem, kasti mahuvad nii üles kui ette kuni monsta ehk siis max 80mm, samas monsta hinnad on suht kallid, poed kust tellida on aquatuning ja caseking

Aquatunig 240mm rad valik
Caseking 240mm rad valik

hetkel sõelal EK 240PE radikad mis EK reppi enda sõnul paremad kui EK 240XT, et siis kas on mõtet monsta eest per radikas 30€ juurde maksta või siis miskit muud sealt caseking/aquatuning valikust, alphacooli radikad pidid ka korralikud olema, help icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2013 23:12:29 vasta tsitaadiga

Ma vaatan radikaid jahutuspinna ja raskuse järgi. Raskem on reeglina parem.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2013 23:14:08 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Ma vaatan radikaid jahutuspinna ja raskuse järgi. Raskem on reeglina parem.


Täitsa loogiline aga kui vahe on 2 kraadi siis pole vist mõtet 2 monsta eest 160€ maksta kui 2x EK 240PE radikat saaks 100€ eesti ja 2x Alphacool UT60 radikat saaks 130€ eest.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2013 23:15:59 vasta tsitaadiga

Olenevalt sellest palju vatte jahutada vaja- on vahe suurem või väiksem, jah.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2013 23:17:01 vasta tsitaadiga

Martinsliquidlab arvab nii:

tsitaat:
With that I would say generally the thermal performance differences are relatively small, but there are some generalities:

Copper Tubes are better than Brass Tubes
Thicker radiators generally can be tuned for a broader range of RPMs than thinner
Thicker radiators can perform better than thinner radiators, but the difference is not more than 5-10% typically
Flat tubed radiators perform better than round tubed radiators
Slim 30mm radiators can be tuned to perform extremely well in specific areas, but generally that means loosing more in the opposite area (ie a high speed tuned slim radiator won’t perform well at slow speeds)
Build quality does vary and here you do get what you pay for.
In performance, you don’t get what you pay for.
Bang for the Buck
I’ve always been one for emphasizing value, and with results this tight, the lower the cost the more bang for the buck. The XSPC RS360 being the lowest price rad holds a very high benefit/cost across the board. While not quite as cheap in price, the Swiftech MCR320XP gets high marks for being more value oriented and maintaining awesome performance in the mid/high speed ranges. The Alphacool ST30 is similar in being an amazing value rad, but optimized for slower speed fans.
Slow Speed Value = Alphacool ST30
All Around Value = XSPC RS360
High Speed Value = Swiftech MCR320-XP
Top Performance ($ is no object)
Slow Speed Performance = Alphacool ST30, HWlabs SR-1, and the neighboring top 6 are all really really close.
All Around Performance = Alphacool UT60 & EK XTX are both really good all around performers
High Speed Performance = Swiftehc MCR320-XP, Alphacool UT60, and the EK XTX are all great higher speed performers
Best Build Quality
Hardware Labs GTX & SR1
Aquacomputers AMS
Several other close runners up.
Most Useful Feature Rich
Alphacool UT60,XT45,ST30 & Phobya G-Changer for having that screw protector feature. Also extra ports and bleed screw on the UT60.
Aquacomputers AMS for the modularity features.
Most Unique
Aquacomputers AMS for it’s solder free and round tube construction and bare copper core
Coolgate Copper Radiators for their copper plating finish and the Acrylic for it’s clear end tanks.
In the end there is no one size fits all, but there are plenty of very good options and they all perform very closely to one another. To say one wipes the floor with another is simply false when typically we’re talking single digit percentage differences and at most 20-30% difference. Don’t expect that you can upgrade any one core size and see dramatic measurable improvements, you have to consider the finer details and want a change in areas outside of performance.
Cheers!
Martin
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FD
HV kasutaja
FD

liitunud: 09.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2013 13:17:51 vasta tsitaadiga

Kuidas puhastada jahutussüsteemi, nimelt pika aja jooksul on videokaardijahutusel tekkinud katlakivi või muu sodi sisse (valged graanulid) ja vesi ei liigu paremini, prose jahutil on ka samuti aga vesi saab seal ilusti läbi. Jahutuseks on Zalman Reserator 1 ning videokaardile on ZM-GWB8800 GTS water vga block Zalman ja voolikud on pehmed sinised (silikoonist?). Hetkel on lahti ühendatud, kas on mõttekas kokku panna tagasi ja lasta puhastuskemikaal (missugune?) läbi või on pigem vaja jahutid lahti võtta ja füüsiliselt lahti kraapida?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tonis454
HV kasutaja

liitunud: 15.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2013 13:53:06 vasta tsitaadiga

Võid ploki lahti võtta ja teda näiteks äädika sees leotada.
Kraapida eriti ei soovita, sest alumiinium veeplokidel on üldjuhul pind anodeeritud, et vähendada korrosiooni teket.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2013 14:10:04 vasta tsitaadiga

http://martinsliquidlab.org/2011/02/26/flushing-your-block-rads-clean/
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2013 17:48:30 vasta tsitaadiga

Tahaks videokaardile vesijahutuse peale aretada. Olemas on Swiftech H220
Plaanis osta Refrence R9 290 ja nüüd tekkis küsimus, et kas need jupid kõik lähevad kokku ja
sobivad Swiftech H220-ga.
GPU Blokk
Kinnitused/Kruvid
Toro
Millise vedeliku ostma peaks, et seal mingeid keemilisi reaktsioone ja söövitamist toimuma ei hakkaks?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2013 18:58:35 vasta tsitaadiga

kõige lihtsam/odavam killcoil ja dest vesi
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leo Kalme
Reasõdur

liitunud: 13.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2013 08:51:03 vasta tsitaadiga

Plaan siis kah omale lihtsamat sorti ringlus sisse panna kasti. Kast ise 750D ja sisuks - 3570k, MSI z77 Mpower, 4x4GB Corsair Vengeance, 2x 840EVO, 2xWDBlack, Seasonic X 1050, SLI 770

Vaatasin välja jupid - tellin amazonist ja frozenCPU'st.


Alphacool UT60 360 rad Black
Alphacool UT60 240 rad Black
XSPC Raystorm Black 1155
XSPC Razor GTX770 FC Black x2
PrimoChill tubing 1/2"-3/4" Black
EK 3/8"-1/2" fittings Black
Bitspower Tank Z 150ml res Black
Alphacool VPP655 pump
XSPC D5 Acetal Top Black

XSPC blokid valisin kuna EK'l ei olnud FC VGA blokki, mis oleks välimuselt läinud kokku CPU blokiga. Kogu theme on must ja ainult must.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Drizzle
Kreisi kasutaja
Drizzle

liitunud: 02.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2013 13:43:30 vasta tsitaadiga

voolik ei sobi küll kokku nende düüsidega
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leo Kalme
Reasõdur

liitunud: 13.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2013 14:48:01 vasta tsitaadiga

Drizzle kirjutas:
voolik ei sobi küll kokku nende düüsidega


1/2 ID tube ja 1/2 OD fittings ei sobi?

Kirjutasin mingis suvalises järjekorras need numbrid. Ses suhtes, et 1/2 ID - 3/4 OD tube ja 1/2 OD - 3/8 ID fittings
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2013 15:21:36 vasta tsitaadiga

Minu arust on sul hetkel fitting 3/8 diameetriga ja voolik 1/2 diameetriga, ehk voolik on suurem kui fitting.
ID peaks olema Inner Diameter ehk Sisemine diameeter
OD peaks olema Outer Diameter ehk Välimine diameeter.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leo Kalme
Reasõdur

liitunud: 13.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2013 17:03:08 vasta tsitaadiga

ccplazza kirjutas:
Minu arust on sul hetkel fitting 3/8 diameetriga ja voolik 1/2 diameetriga, ehk voolik on suurem kui fitting.
ID peaks olema Inner Diameter ehk Sisemine diameeter
OD peaks olema Outer Diameter ehk Välimine diameeter.


Whaaat? Ei, vooliku ID on 1/2" ja fittingu OD on 1/2". 3/8 on fittingu ID ja 3/4 vooliku OD. icon_biggrin.gif

Ses suhtes, ostukorvis on 1/2 OD - 3/8 ID fittingud ja 3/4 OD - 1/2 ID voolik.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2013 17:09:59 vasta tsitaadiga

miks sa amazonist ja frozencpust tellid, caseking.de lehel pole sobivaid asju?
Saad ühe postikuluga asjad aetud ja seal FC EK plokke küll ja veel aquatuning.de ka hea koht kus on erinevat kraami casekingist näiteks alphacooli radikad, mõlema poega omal väga head kogemused, nii tellitud kraamiga kui ka näiteks kasvõi tellimuste tühistamisega, raha kantakse ruttu tagasi ilma mingite probleemideta thumbs_up.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leo Kalme
Reasõdur

liitunud: 13.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2013 17:11:00 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
miks sa amazonist ja frozencpust tellid, caseking.de lehel pole sobivaid asju, saad ühe postikuluga asjad aetud ja seal FC EK plokke küll ja veel


Sest amazonist saab väga palju asju (loe:enamus) APO/FPO aadressile tasuta tellida ja frozenCPU's on asjad odavamad USA aadressile tellides kui caseking.de'st Eestisse. icon_smile.gif

Peale kõike seda, EK'l ei ole olemas mulle sobivat FC blokki - kahjuks. icon_smile.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2013 17:12:34 vasta tsitaadiga

No kui on võimalus nii tellida siis on jah mõistlikum, enamustel siinsetel talupoegadel ja mul kaasa arvatud seda võimalust pole icon_smile.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leo Kalme
Reasõdur

liitunud: 13.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2013 17:15:26 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
No kui on võimalus nii tellida siis on jah mõistlikum, enamustel siinsetel talupoegadel ja mul kaasa arvatud seda võimalust pole icon_smile.gif


No mul tekkis selline võimalus Afganistanis ja ma ei karda seda ära kasutada. Hinnavahe tuleb korralik minu kasuks ja asjad tulevad siia kiiresti kohale ka. icon_smile.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2013 19:25:26 vasta tsitaadiga

Leo Kalme kirjutas:
ccplazza kirjutas:
Minu arust on sul hetkel fitting 3/8 diameetriga ja voolik 1/2 diameetriga, ehk voolik on suurem kui fitting.
ID peaks olema Inner Diameter ehk Sisemine diameeter
OD peaks olema Outer Diameter ehk Välimine diameeter.


Whaaat? Ei, vooliku ID on 1/2" ja fittingu OD on 1/2". 3/8 on fittingu ID ja 3/4 vooliku OD. icon_biggrin.gif

Ses suhtes, ostukorvis on 1/2 OD - 3/8 ID fittingud ja 3/4 OD - 1/2 ID voolik.


Kas see mitte nii ei ole, et kuna sul on valitud Comperssion fitting, siis see 1/2 OD näitab, kui paksu vooliku ta sul ära mahutab sinna kruvi vahele?
Näiteks kui valida tavaline fitting, siis peaksid võtma selle tavalise 1/2 ID fittingu
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leo Kalme
Reasõdur

liitunud: 13.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2013 21:03:51 vasta tsitaadiga

ccplazza kirjutas:
Leo Kalme kirjutas:
ccplazza kirjutas:
Minu arust on sul hetkel fitting 3/8 diameetriga ja voolik 1/2 diameetriga, ehk voolik on suurem kui fitting.
ID peaks olema Inner Diameter ehk Sisemine diameeter
OD peaks olema Outer Diameter ehk Välimine diameeter.


Whaaat? Ei, vooliku ID on 1/2" ja fittingu OD on 1/2". 3/8 on fittingu ID ja 3/4 vooliku OD. icon_biggrin.gif

Ses suhtes, ostukorvis on 1/2 OD - 3/8 ID fittingud ja 3/4 OD - 1/2 ID voolik.


Kas see mitte nii ei ole, et kuna sul on valitud Comperssion fitting, siis see 1/2 OD näitab, kui paksu vooliku ta sul ära mahutab sinna kruvi vahele?
Näiteks kui valida tavaline fitting, siis peaksid võtma selle tavalise 1/2 ID fittingu


See on hea küsimus. Kuigi selline süsteem oleks igasuguse loogika vastane siis see võib tõepoolest nii olla. Tuleb igaksjuhuks siis kaks erinevat tubingut osta. Compression fittingud jäävad igal juhul. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Drizzle
Kreisi kasutaja
Drizzle

liitunud: 02.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2013 22:44:08 vasta tsitaadiga

kui on fiting 3/8" id 1/2" od siis voolik läheb täpselt sama mõõduga, mitte 2x suurem voolik
_________________
Sven Suigussaar Photography
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leo Kalme
Reasõdur

liitunud: 13.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2013 11:09:21 vasta tsitaadiga

Drizzle kirjutas:
kui on fiting 3/8" id 1/2" od siis voolik läheb täpselt sama mõõduga, mitte 2x suurem voolik


Wat? Fittingu OD peaks vastama vooliku ID'le? Tunduks loogiline. Ega ma voolikut fittingu sisse ei topi, peale ikka.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Drizzle
Kreisi kasutaja
Drizzle

liitunud: 02.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2013 15:47:10 vasta tsitaadiga

Leo Kalme kirjutas:
Drizzle kirjutas:
kui on fiting 3/8" id 1/2" od siis voolik läheb täpselt sama mõõduga, mitte 2x suurem voolik


Wat? Fittingu OD peaks vastama vooliku ID'le? Tunduks loogiline. Ega ma voolikut fittingu sisse ei topi, peale ikka.



compression fitingu puhul läheb ju sisse icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leo Kalme
Reasõdur

liitunud: 13.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2013 16:45:08 vasta tsitaadiga

Drizzle kirjutas:
Leo Kalme kirjutas:
Drizzle kirjutas:
kui on fiting 3/8" id 1/2" od siis voolik läheb täpselt sama mõõduga, mitte 2x suurem voolik


Wat? Fittingu OD peaks vastama vooliku ID'le? Tunduks loogiline. Ega ma voolikut fittingu sisse ei topi, peale ikka.



compression fitingu puhul läheb ju sisse icon_biggrin.gif


Pinguti sisse, mitte fittingu enda. Peab uurima kuda pidi see selle compression fittingu puhul käib.

edit: Või siis, kui sul juhtub olema mõni käepärast, võid sa ka lihtsalt öelda kas see on nii või on see teisiti. icon_razz.gif

o/t: Teeme d2 ka? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Drizzle
Kreisi kasutaja
Drizzle

liitunud: 02.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2013 18:14:45 vasta tsitaadiga

Leo Kalme kirjutas:
Drizzle kirjutas:
Leo Kalme kirjutas:
Drizzle kirjutas:
kui on fiting 3/8" id 1/2" od siis voolik läheb täpselt sama mõõduga, mitte 2x suurem voolik


Wat? Fittingu OD peaks vastama vooliku ID'le? Tunduks loogiline. Ega ma voolikut fittingu sisse ei topi, peale ikka.



compression fitingu puhul läheb ju sisse icon_biggrin.gif


Pinguti sisse, mitte fittingu enda. Peab uurima kuda pidi see selle compression fittingu puhul käib.

edit: Või siis, kui sul juhtub olema mõni käepärast, võid sa ka lihtsalt öelda kas see on nii või on see teisiti. icon_razz.gif

o/t: Teeme d2 ka? icon_biggrin.gif


mul neid compression fitinguid on jah ja tean omast käest öelda , et nii käib icon_biggrin.gif

13mm id/19mm od fitingule käib 13/19 ( 1/2" id 3/4" od )voolik icon_razz.gif
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leo Kalme
Reasõdur

liitunud: 13.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2013 19:12:08 vasta tsitaadiga

Drizzle kirjutas:
Leo Kalme kirjutas:
Drizzle kirjutas:
Leo Kalme kirjutas:
Drizzle kirjutas:
kui on fiting 3/8" id 1/2" od siis voolik läheb täpselt sama mõõduga, mitte 2x suurem voolik


Wat? Fittingu OD peaks vastama vooliku ID'le? Tunduks loogiline. Ega ma voolikut fittingu sisse ei topi, peale ikka.



compression fitingu puhul läheb ju sisse icon_biggrin.gif


Pinguti sisse, mitte fittingu enda. Peab uurima kuda pidi see selle compression fittingu puhul käib.

edit: Või siis, kui sul juhtub olema mõni käepärast, võid sa ka lihtsalt öelda kas see on nii või on see teisiti. icon_razz.gif

o/t: Teeme d2 ka? icon_biggrin.gif


mul neid compression fitinguid on jah ja tean omast käest öelda , et nii käib icon_biggrin.gif

13mm id/19mm od fitingule käib 13/19 ( 1/2" id 3/4" od )voolik icon_razz.gif


Ai kurja kui vale vooliku tellin icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2013 23:02:27 vasta tsitaadiga

Ja veel tavaliste fittingute puhul ongi ainult antud ID mõõt.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2013 23:03:13 vasta tsitaadiga

milleks on vaja nii lihtsalt asja nii keeruliseks ajada ?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2013 20:18:51 vasta tsitaadiga

kas siin teemas räägitakse vesijahutuse komplektidest ka või ainult custom vesijahutusest ?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2013 20:26:55 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
kas siin teemas räägitakse vesijahutuse komplektidest ka või ainult custom vesijahutusest ?

Kõigest.

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2013 20:40:37 vasta tsitaadiga

välja tuli NZXT Kraken g10 ja vaatasin, et see on ainult bracket, mis tähendab, et cooling solutionit on sellele lisaks vaja... mingit varianti, kus nt corsairi h110 oleks cpuga ühendatav ja selle gpu bracketiga ka lisaks ühe korraga veel ei ole ?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
StarLight
HV veteran

liitunud: 09.06.2004




sõnum 27.11.2013 20:56:30 vasta tsitaadiga

H220 oleks variant
_________________
Make no mistake. Despite every good thing i've ever done... I'm still a bad person
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2013 20:59:43 vasta tsitaadiga

coolermasteril on H220 rebrand ka, glacier 240m vms aga pole teada millal see euroopas müüki paisatakse, seda vist siit kohapealt poest lihtsam saada kui H220
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 02.12.2013 10:58:00 vasta tsitaadiga

Olen vee peale mõelnud, kuid meelde tuleb kohe sõbra veepump, mis teeb veits pininat või noh undab, nii vastikult, et samas ruumis magada väga ei saa.
Kui vaiksed tänapäeva pumbad on? haudvaikseid ja effektiivseid ka liigub?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tonis454
HV kasutaja

liitunud: 15.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2013 11:13:32 vasta tsitaadiga

busta kirjutas:
Olen vee peale mõelnud, kuid meelde tuleb kohe sõbra veepump, mis teeb veits pininat või noh undab, nii vastikult, et samas ruumis magada väga ei saa.
Kui vaiksed tänapäeva pumbad on? haudvaikseid ja effektiivseid ka liigub?


Oleneb pumbast, kallimad pumbad on väga vaiksed.
Ise kasutan Laing d5 vario ja müra üle küll ei kurda, reference pcb HD6970 coil whine on loadis kõvem kui pumba müra icon_biggrin.gif .
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 02.12.2013 12:03:58 vasta tsitaadiga

Tonis454, Kas see suudaks prose ja kaks videokat veega ära varustada?

Vaadates selle pumba ehitust siis on suht loogiline, et ta väga koliseda ei saa kuna töö on viidud võlli tsentrist eemale ja väga palju pöördeid pole ilmselt tarvis.
Kuigi hind tundub väga üüratu mingisuguse plastikjunni eest, tekib kohe kysimus, et kus tööstuses kasutatakse sarnaseid lahendusi, mis oleks ka vaiksed? Liht leida alternatiiv kallile pumbale või ei ole mõtet otsida?

Radiaatorga on ilmselt lihtne, saab kasutada muid radiaatoreid, st ei pea maksma kahe vendi ja radika eest sotti.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tonis454
HV kasutaja

liitunud: 15.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2013 13:27:55 vasta tsitaadiga

Laing D5 on tootlikuse poole pealt üks võimsamaid, cpu + sli/cf setup pole mingi probleem.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FD
HV kasutaja
FD

liitunud: 09.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2013 21:07:23 vasta tsitaadiga

Tonis454 kirjutas:
Võid ploki lahti võtta ja teda näiteks äädika sees leotada.
Kraapida eriti ei soovita, sest alumiinium veeplokidel on üldjuhul pind anodeeritud, et vähendada korrosiooni teket.


Kas äädikal on kanguse protsent vajalik või käib söögiäädikas kah? Sai siis sellega puhastatud, ja ega eriti ideaalselt puhtaks ei teinud, samas suured tükid on läinud.
Kahju on see, et ei leia termoteipi enam kus paksus oleks 1mm, oomipoest sai 0,5mm, vaatan kas see ajab asja ära. Ning viimane küssa, kuidas saan eriti tahkestunud termopasta kätte prosekivi pealt? Jahutite pealt polnud keeruline võtta, soe vesi niigi pehmendas, ning graafikaprosel oli vist pehmem pasta vahel.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2013 17:44:36 vasta tsitaadiga

FD kirjutas:
[quote="Tonis454" Ning viimane küssa, kuidas saan eriti tahkestunud termopasta kätte prosekivi pealt? Jahutite pealt polnud keeruline võtta, soe vesi niigi pehmendas, ning graafikaprosel oli vist pehmem pasta vahel.

Alko.

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 09.02.2014 16:40:33 vasta tsitaadiga

Panin enda masina kasti:

Single loop. Xigmatek Elysium korpuseks.
DDC 3,25 X2, Phobya 280, Phobya 480, Swiftech Apogee XT ja EK VGA Supreme HF.
R9 290X:

Kui kedagi huvitab mismoodi R9 290X-i saab gpu only plokiga jahutada. VRM1 alale on paigaldatud X1800/X1900 vrm jahutus(sobib ideaalselt, isegi kinnitused sobisid). icon_smile.gif VRM2 alale saagisin ise radika.
Mäludele panin mingid vanad jäägid. icon_wink.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sponge
HV Guru
Sponge

liitunud: 28.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2014 15:19:01 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
Panin enda masina kasti:

Single loop. Xigmatek Elysium korpuseks.
DDC 3,25 X2, Phobya 280, Phobya 480, Swiftech Apogee XT ja EK VGA Supreme HF.
R9 290X:

Kui kedagi huvitab mismoodi R9 290X-i saab gpu only plokiga jahutada. VRM1 alale on paigaldatud X1800/X1900 vrm jahutus(sobib ideaalselt, isegi kinnitused sobisid). icon_smile.gif VRM2 alale saagisin ise radika.
Mäludele panin mingid vanad jäägid. icon_wink.gif
Tundub täitsa vahva. Jäävett sa oled sealt juba läbi kütnud, aga midagi külmemat? icon_razz.gif
Kommentaarid: 398 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 323
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 11.02.2014 16:14:41 vasta tsitaadiga

Kuivjääd ei ole veel proovinud kui seda mõtlesid. Ei oska öelda kas proovin ka. icon_rolleyes.gif
Viimase külmema ilmaga otsustas üks Laing DDC streikima hakata. Nimelt ei taha pump tööle hakata, ainult tõmbleb natuke. Äkki keegi oskab soovitada, kus selle korda saaks teha. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2014 10:30:32 vasta tsitaadiga

Suhteliselt mugav vidin on akvaariumi veejahuti. Reageerib automaatselt veetemperatuuri muutumisele, seadistada saad vastavalt vajadusele.
Selles mõttes, et 24/7 sa selliseid temperatuure ei vaja mis nõuaks kompressorit (phase) või lämmastiku (liquid nitrogen). Mõlemal juhul tekib kondensaadi probleem, veejahutiga saad reguleerida. Ning just see magus vahemik 30-60 kraadi mida tavalise õhk veeradikaga võimatu saavutada.
Endal oli probleem Xeoni jahutamisega- 2 suurt radikat taga, 2000-3000rpm vendid stabiilselt lõugamas ja ikka kui ümbritsev õhk 30 kraadi siis koormuse korral esimese hetkega ronib ikka 90+ peale. Protsessori blokkide vahed ja termopastade vahed on heal juhul 2-3 kraadi, ümbritseva radikast läbi pressitava õhu oma 20-30 kraadi. Ehk ükskõik kui highend bloki/mögina/radikapinna/vendid/sensorid/kontrolleri kogu süsteemile muretsed- mingil soojuseraldusel füüsika vastu ei saa. Kõik see papp ja aeg mis läks vidinatele... Oleks kohe pidanud akvaariumi jahuti ostma.

Näiteks i7-4820K 1.6V @5270 tuumad jooksevad IBT testil max 60-65 kraadil kui vesi eelseadistatud 5 kraadile. Prime95 vastavalt siis ca 50-60.

Kui prooviksid õhuga (radikas ventilaator) sama saada siis stardid (vesi ise 5) kraadi asemel 20-25lt ka kõige suurema radikapinna/vendikiirusega ehk optimistlik vahemik 80-90... Ja mõne teise prose soojuseraldus on loomulikult suurem ning siis ongi mäng läbi.

Müra suhtes mind häirib näiteks pidev vendi undamine rohkem kui veejahuti tsüklid, eriti kui koormust kogu aja taga ei ole. Jah radika venti saab vaiksemaks kontrolleriga aga vee inertsusest tulenevalt järsu koormuse korral on teatud süsteem punases enne kui vendid jälle täiskiirusele saad.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
esseker
Kreisi kasutaja
esseker

liitunud: 18.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2014 09:13:47 vasta tsitaadiga

Jaanos, Mis mälusid kasutad ? ja kas muidu töötavad hästi RIVE peal ?
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2014 14:57:48 vasta tsitaadiga

CMD16GX3M4A2666C10
Ei ole muud ausalt öeldes viitsinud proovida. Neid seadeid on ikka üksjagu, too seis tuli ka rohkem juhuslikult kui et teadlikult, mingi hetk lihtsalt läks ja läks... Tundmatu emaplaat, ikka mitu päeva jamasin, et CR 1 ja nn "lubatud seadeid" kätte saada. Vahepeal oli tunne, et löön käega ja jätan 2400 peale kus igast asendist jooksis.

Testi puhul ilmselt saaks need numbrid suuremad mõne PSC IC-ga klotsidel aga nende väikese mälumahu tõttu see ilmselt ainult kõvatamiseks jääks. Justkui liiga palju vaeva icon_wink.gif
Ega need Samasad on selle ekraanika peal ka piiri peal, 32M enam läbi ei jookse, kusagil 14 ringil kukkusid ja voolu rohkem selga ei julgenud lasta. Kodanikud tean on kuni 1,9V sisse lasknud aga siis peaks ilmselt lisajahutust kasutama.
Number oli vastupandamatu icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2014 00:52:55 vasta tsitaadiga

Jaanos kirjutas:
Suhteliselt mugav vidin on akvaariumi veejahuti. Reageerib automaatselt veetemperatuuri muutumisele, seadistada saad vastavalt vajadusele.
Selles mõttes, et 24/7 sa selliseid temperatuure ei vaja mis nõuaks kompressorit (phase) või lämmastiku (liquid nitrogen). Mõlemal juhul tekib kondensaadi probleem, veejahutiga saad reguleerida. Ning just see magus vahemik 30-60 kraadi mida tavalise õhk veeradikaga võimatu saavutada.
Endal oli probleem Xeoni jahutamisega- 2 suurt radikat taga, 2000-3000rpm vendid stabiilselt lõugamas ja ikka kui ümbritsev õhk 30 kraadi siis koormuse korral esimese hetkega ronib ikka 90+ peale. Protsessori blokkide vahed ja termopastade vahed on heal juhul 2-3 kraadi, ümbritseva radikast läbi pressitava õhu oma 20-30 kraadi. Ehk ükskõik kui highend bloki/mögina/radikapinna/vendid/sensorid/kontrolleri kogu süsteemile muretsed- mingil soojuseraldusel füüsika vastu ei saa. Kõik see papp ja aeg mis läks vidinatele... Oleks kohe pidanud akvaariumi jahuti ostma.

Näiteks i7-4820K 1.6V @5270 tuumad jooksevad IBT testil max 60-65 kraadil kui vesi eelseadistatud 5 kraadile. Prime95 vastavalt siis ca 50-60.

Kui prooviksid õhuga (radikas ventilaator) sama saada siis stardid (vesi ise 5) kraadi asemel 20-25lt ka kõige suurema radikapinna/vendikiirusega ehk optimistlik vahemik 80-90... Ja mõne teise prose soojuseraldus on loomulikult suurem ning siis ongi mäng läbi.

Müra suhtes mind häirib näiteks pidev vendi undamine rohkem kui veejahuti tsüklid, eriti kui koormust kogu aja taga ei ole. Jah radika venti saab vaiksemaks kontrolleriga aga vee inertsusest tulenevalt järsu koormuse korral on teatud süsteem punases enne kui vendid jälle täiskiirusele saad.


Sellest setupist pilte ka näha saaks?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2014 12:19:38 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Sellest setupist pilte ka näha saaks?

Juhtmed ja voolikud ning laua all suur must (ning esialgu paar kuud plastiku järele haisev) Hailea Ultra Titan 500 kuubik (395W jahutusvõimsust).
Ei midagi silmale apetiitset icon_smile.gif

Algul südamevärinaga tellides (ikkagi kompressor ja mitte just vaikne vent) arvestasin vajadusega omal töökoht nii ümber tõsta, et jahuti ise jääks seina taha vannituppa (las lärmab seal) ning voolikud läbi seina...
Aga hetkel see lõrin mida too asjandus tsükliti teeb ei kaalu justkui üle mööbeldamisest tekkivat tulu. Vaikne arvuti õhuga on teises toas ja see las lärmab.
Niipalju ilmselt peaks veel lahti lõikuma, et saaks panna sellised vidinad vahele:
http://www.aquatuning.de/advanced_search_result.php?keywords=16%2F10%20QD3%20Black&
et kui tahad visata mõne teise emme/prose kiusamiseks peale ei peaks olemasolevat süsteemi uuesti tühjendama-täitma hakkama. Lihtsalt teisele süsteemile teine CPU blokk peale koos kahe kiirkinnituse otsaga ja tõstad jahutuse sipsti ümber... Ja kui "asi aetud" siis tagasi.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  -Watercooling- mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 142, 143, 144 ... 179, 180, 181  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.