|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
29.10.2013 18:16:01
|
|
|
| on seda siis koguaeg kuulda või ainult siis kui kõrv vastu panna ?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Drizzle
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2006
|
29.10.2013 18:30:36
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| on seda siis koguaeg kuulda või ainult siis kui kõrv vastu panna ? |
mul kast lahti seega koguaeg kuulda vahet pole kas on 1 peal või 5 peal mingi heli tuleb ikka.
|
|
| Kommentaarid: 93 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
13.11.2013 23:03:04
|
|
|
Mis kohalikud watercooling kunnid arvavad mis oleks parimad radikad ( 240mm ) sest kasti suuremad ei mahu, fannid mis kasutan on scythe gentle typhoon ap-15 1000-1200rpm mitte rohkem, kasti mahuvad nii üles kui ette kuni monsta ehk siis max 80mm, samas monsta hinnad on suht kallid, poed kust tellida on aquatuning ja caseking
Aquatunig 240mm rad valik
Caseking 240mm rad valik
hetkel sõelal EK 240PE radikad mis EK reppi enda sõnul paremad kui EK 240XT, et siis kas on mõtet monsta eest per radikas 30€ juurde maksta või siis miskit muud sealt caseking/aquatuning valikust, alphacooli radikad pidid ka korralikud olema, help
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
13.11.2013 23:14:08
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
| Ma vaatan radikaid jahutuspinna ja raskuse järgi. Raskem on reeglina parem. |
Täitsa loogiline aga kui vahe on 2 kraadi siis pole vist mõtet 2 monsta eest 160€ maksta kui 2x EK 240PE radikat saaks 100€ eesti ja 2x Alphacool UT60 radikat saaks 130€ eest.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
13.11.2013 23:17:01
|
|
|
Martinsliquidlab arvab nii:
| tsitaat: |
With that I would say generally the thermal performance differences are relatively small, but there are some generalities:
Copper Tubes are better than Brass Tubes
Thicker radiators generally can be tuned for a broader range of RPMs than thinner
Thicker radiators can perform better than thinner radiators, but the difference is not more than 5-10% typically
Flat tubed radiators perform better than round tubed radiators
Slim 30mm radiators can be tuned to perform extremely well in specific areas, but generally that means loosing more in the opposite area (ie a high speed tuned slim radiator won’t perform well at slow speeds)
Build quality does vary and here you do get what you pay for.
In performance, you don’t get what you pay for.
Bang for the Buck
I’ve always been one for emphasizing value, and with results this tight, the lower the cost the more bang for the buck. The XSPC RS360 being the lowest price rad holds a very high benefit/cost across the board. While not quite as cheap in price, the Swiftech MCR320XP gets high marks for being more value oriented and maintaining awesome performance in the mid/high speed ranges. The Alphacool ST30 is similar in being an amazing value rad, but optimized for slower speed fans.
Slow Speed Value = Alphacool ST30
All Around Value = XSPC RS360
High Speed Value = Swiftech MCR320-XP
Top Performance ($ is no object)
Slow Speed Performance = Alphacool ST30, HWlabs SR-1, and the neighboring top 6 are all really really close.
All Around Performance = Alphacool UT60 & EK XTX are both really good all around performers
High Speed Performance = Swiftehc MCR320-XP, Alphacool UT60, and the EK XTX are all great higher speed performers
Best Build Quality
Hardware Labs GTX & SR1
Aquacomputers AMS
Several other close runners up.
Most Useful Feature Rich
Alphacool UT60,XT45,ST30 & Phobya G-Changer for having that screw protector feature. Also extra ports and bleed screw on the UT60.
Aquacomputers AMS for the modularity features.
Most Unique
Aquacomputers AMS for it’s solder free and round tube construction and bare copper core
Coolgate Copper Radiators for their copper plating finish and the Acrylic for it’s clear end tanks.
In the end there is no one size fits all, but there are plenty of very good options and they all perform very closely to one another. To say one wipes the floor with another is simply false when typically we’re talking single digit percentage differences and at most 20-30% difference. Don’t expect that you can upgrade any one core size and see dramatic measurable improvements, you have to consider the finer details and want a change in areas outside of performance.
Cheers!
Martin |
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
FD
HV kasutaja

liitunud: 09.08.2005
|
17.11.2013 13:17:51
|
|
|
| Kuidas puhastada jahutussüsteemi, nimelt pika aja jooksul on videokaardijahutusel tekkinud katlakivi või muu sodi sisse (valged graanulid) ja vesi ei liigu paremini, prose jahutil on ka samuti aga vesi saab seal ilusti läbi. Jahutuseks on Zalman Reserator 1 ning videokaardile on ZM-GWB8800 GTS water vga block Zalman ja voolikud on pehmed sinised (silikoonist?). Hetkel on lahti ühendatud, kas on mõttekas kokku panna tagasi ja lasta puhastuskemikaal (missugune?) läbi või on pigem vaja jahutid lahti võtta ja füüsiliselt lahti kraapida?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tonis454
HV kasutaja
liitunud: 15.08.2010
|
17.11.2013 13:53:06
|
|
|
Võid ploki lahti võtta ja teda näiteks äädika sees leotada.
Kraapida eriti ei soovita, sest alumiinium veeplokidel on üldjuhul pind anodeeritud, et vähendada korrosiooni teket.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ccplazza
HV kasutaja

liitunud: 22.08.2007
|
22.11.2013 17:48:30
|
|
|
Tahaks videokaardile vesijahutuse peale aretada. Olemas on Swiftech H220
Plaanis osta Refrence R9 290 ja nüüd tekkis küsimus, et kas need jupid kõik lähevad kokku ja
sobivad Swiftech H220-ga.
GPU Blokk
Kinnitused/Kruvid
Toro
Millise vedeliku ostma peaks, et seal mingeid keemilisi reaktsioone ja söövitamist toimuma ei hakkaks?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
22.11.2013 18:58:35
|
|
|
| kõige lihtsam/odavam killcoil ja dest vesi
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leo Kalme
Reasõdur
liitunud: 13.03.2011
|
23.11.2013 08:51:03
|
|
|
Plaan siis kah omale lihtsamat sorti ringlus sisse panna kasti. Kast ise 750D ja sisuks - 3570k, MSI z77 Mpower, 4x4GB Corsair Vengeance, 2x 840EVO, 2xWDBlack, Seasonic X 1050, SLI 770
Vaatasin välja jupid - tellin amazonist ja frozenCPU'st.
Alphacool UT60 360 rad Black
Alphacool UT60 240 rad Black
XSPC Raystorm Black 1155
XSPC Razor GTX770 FC Black x2
PrimoChill tubing 1/2"-3/4" Black
EK 3/8"-1/2" fittings Black
Bitspower Tank Z 150ml res Black
Alphacool VPP655 pump
XSPC D5 Acetal Top Black
XSPC blokid valisin kuna EK'l ei olnud FC VGA blokki, mis oleks välimuselt läinud kokku CPU blokiga. Kogu theme on must ja ainult must.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Drizzle
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2006
|
23.11.2013 13:43:30
|
|
|
| voolik ei sobi küll kokku nende düüsidega
|
|
| Kommentaarid: 93 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leo Kalme
Reasõdur
liitunud: 13.03.2011
|
23.11.2013 14:48:01
|
|
|
| Drizzle kirjutas: |
| voolik ei sobi küll kokku nende düüsidega |
1/2 ID tube ja 1/2 OD fittings ei sobi?
Kirjutasin mingis suvalises järjekorras need numbrid. Ses suhtes, et 1/2 ID - 3/4 OD tube ja 1/2 OD - 3/8 ID fittings
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ccplazza
HV kasutaja

liitunud: 22.08.2007
|
23.11.2013 15:21:36
|
|
|
Minu arust on sul hetkel fitting 3/8 diameetriga ja voolik 1/2 diameetriga, ehk voolik on suurem kui fitting.
ID peaks olema Inner Diameter ehk Sisemine diameeter
OD peaks olema Outer Diameter ehk Välimine diameeter.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leo Kalme
Reasõdur
liitunud: 13.03.2011
|
23.11.2013 17:03:08
|
|
|
| ccplazza kirjutas: |
Minu arust on sul hetkel fitting 3/8 diameetriga ja voolik 1/2 diameetriga, ehk voolik on suurem kui fitting.
ID peaks olema Inner Diameter ehk Sisemine diameeter
OD peaks olema Outer Diameter ehk Välimine diameeter. |
Whaaat? Ei, vooliku ID on 1/2" ja fittingu OD on 1/2". 3/8 on fittingu ID ja 3/4 vooliku OD.
Ses suhtes, ostukorvis on 1/2 OD - 3/8 ID fittingud ja 3/4 OD - 1/2 ID voolik.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
23.11.2013 17:09:59
|
|
|
miks sa amazonist ja frozencpust tellid, caseking.de lehel pole sobivaid asju?
Saad ühe postikuluga asjad aetud ja seal FC EK plokke küll ja veel aquatuning.de ka hea koht kus on erinevat kraami casekingist näiteks alphacooli radikad, mõlema poega omal väga head kogemused, nii tellitud kraamiga kui ka näiteks kasvõi tellimuste tühistamisega, raha kantakse ruttu tagasi ilma mingite probleemideta
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leo Kalme
Reasõdur
liitunud: 13.03.2011
|
23.11.2013 17:11:00
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| miks sa amazonist ja frozencpust tellid, caseking.de lehel pole sobivaid asju, saad ühe postikuluga asjad aetud ja seal FC EK plokke küll ja veel |
Sest amazonist saab väga palju asju (loe:enamus) APO/FPO aadressile tasuta tellida ja frozenCPU's on asjad odavamad USA aadressile tellides kui caseking.de'st Eestisse.
Peale kõike seda, EK'l ei ole olemas mulle sobivat FC blokki - kahjuks.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
23.11.2013 17:12:34
|
|
|
No kui on võimalus nii tellida siis on jah mõistlikum, enamustel siinsetel talupoegadel ja mul kaasa arvatud seda võimalust pole
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leo Kalme
Reasõdur
liitunud: 13.03.2011
|
23.11.2013 17:15:26
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
No kui on võimalus nii tellida siis on jah mõistlikum, enamustel siinsetel talupoegadel ja mul kaasa arvatud seda võimalust pole  |
No mul tekkis selline võimalus Afganistanis ja ma ei karda seda ära kasutada. Hinnavahe tuleb korralik minu kasuks ja asjad tulevad siia kiiresti kohale ka.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ccplazza
HV kasutaja

liitunud: 22.08.2007
|
23.11.2013 19:25:26
|
|
|
| Leo Kalme kirjutas: |
| ccplazza kirjutas: |
Minu arust on sul hetkel fitting 3/8 diameetriga ja voolik 1/2 diameetriga, ehk voolik on suurem kui fitting.
ID peaks olema Inner Diameter ehk Sisemine diameeter
OD peaks olema Outer Diameter ehk Välimine diameeter. |
Whaaat? Ei, vooliku ID on 1/2" ja fittingu OD on 1/2". 3/8 on fittingu ID ja 3/4 vooliku OD.
Ses suhtes, ostukorvis on 1/2 OD - 3/8 ID fittingud ja 3/4 OD - 1/2 ID voolik. |
Kas see mitte nii ei ole, et kuna sul on valitud Comperssion fitting, siis see 1/2 OD näitab, kui paksu vooliku ta sul ära mahutab sinna kruvi vahele?
Näiteks kui valida tavaline fitting, siis peaksid võtma selle tavalise 1/2 ID fittingu
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leo Kalme
Reasõdur
liitunud: 13.03.2011
|
23.11.2013 21:03:51
|
|
|
| ccplazza kirjutas: |
| Leo Kalme kirjutas: |
| ccplazza kirjutas: |
Minu arust on sul hetkel fitting 3/8 diameetriga ja voolik 1/2 diameetriga, ehk voolik on suurem kui fitting.
ID peaks olema Inner Diameter ehk Sisemine diameeter
OD peaks olema Outer Diameter ehk Välimine diameeter. |
Whaaat? Ei, vooliku ID on 1/2" ja fittingu OD on 1/2". 3/8 on fittingu ID ja 3/4 vooliku OD.
Ses suhtes, ostukorvis on 1/2 OD - 3/8 ID fittingud ja 3/4 OD - 1/2 ID voolik. |
Kas see mitte nii ei ole, et kuna sul on valitud Comperssion fitting, siis see 1/2 OD näitab, kui paksu vooliku ta sul ära mahutab sinna kruvi vahele?
Näiteks kui valida tavaline fitting, siis peaksid võtma selle tavalise 1/2 ID fittingu |
See on hea küsimus. Kuigi selline süsteem oleks igasuguse loogika vastane siis see võib tõepoolest nii olla. Tuleb igaksjuhuks siis kaks erinevat tubingut osta. Compression fittingud jäävad igal juhul.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Drizzle
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2006
|
23.11.2013 22:44:08
|
|
|
kui on fiting 3/8" id 1/2" od siis voolik läheb täpselt sama mõõduga, mitte 2x suurem voolik
_________________ Sven Suigussaar Photography |
|
| Kommentaarid: 93 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leo Kalme
Reasõdur
liitunud: 13.03.2011
|
25.11.2013 11:09:21
|
|
|
| Drizzle kirjutas: |
| kui on fiting 3/8" id 1/2" od siis voolik läheb täpselt sama mõõduga, mitte 2x suurem voolik |
Wat? Fittingu OD peaks vastama vooliku ID'le? Tunduks loogiline. Ega ma voolikut fittingu sisse ei topi, peale ikka.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Drizzle
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2006
|
25.11.2013 15:47:10
|
|
|
| Leo Kalme kirjutas: |
| Drizzle kirjutas: |
| kui on fiting 3/8" id 1/2" od siis voolik läheb täpselt sama mõõduga, mitte 2x suurem voolik |
Wat? Fittingu OD peaks vastama vooliku ID'le? Tunduks loogiline. Ega ma voolikut fittingu sisse ei topi, peale ikka. |
compression fitingu puhul läheb ju sisse
|
|
| Kommentaarid: 93 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leo Kalme
Reasõdur
liitunud: 13.03.2011
|
25.11.2013 16:45:08
|
|
|
| Drizzle kirjutas: |
| Leo Kalme kirjutas: |
| Drizzle kirjutas: |
| kui on fiting 3/8" id 1/2" od siis voolik läheb täpselt sama mõõduga, mitte 2x suurem voolik |
Wat? Fittingu OD peaks vastama vooliku ID'le? Tunduks loogiline. Ega ma voolikut fittingu sisse ei topi, peale ikka. |
compression fitingu puhul läheb ju sisse  |
Pinguti sisse, mitte fittingu enda. Peab uurima kuda pidi see selle compression fittingu puhul käib.
edit: Või siis, kui sul juhtub olema mõni käepärast, võid sa ka lihtsalt öelda kas see on nii või on see teisiti.
o/t: Teeme d2 ka?
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Drizzle
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2006
|
25.11.2013 18:14:45
|
|
|
| Leo Kalme kirjutas: |
| Drizzle kirjutas: |
| Leo Kalme kirjutas: |
| Drizzle kirjutas: |
| kui on fiting 3/8" id 1/2" od siis voolik läheb täpselt sama mõõduga, mitte 2x suurem voolik |
Wat? Fittingu OD peaks vastama vooliku ID'le? Tunduks loogiline. Ega ma voolikut fittingu sisse ei topi, peale ikka. |
compression fitingu puhul läheb ju sisse  |
Pinguti sisse, mitte fittingu enda. Peab uurima kuda pidi see selle compression fittingu puhul käib.
edit: Või siis, kui sul juhtub olema mõni käepärast, võid sa ka lihtsalt öelda kas see on nii või on see teisiti.
o/t: Teeme d2 ka?  |
mul neid compression fitinguid on jah ja tean omast käest öelda , et nii käib
13mm id/19mm od fitingule käib 13/19 ( 1/2" id 3/4" od )voolik
|
|
| Kommentaarid: 93 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leo Kalme
Reasõdur
liitunud: 13.03.2011
|
25.11.2013 19:12:08
|
|
|
| Drizzle kirjutas: |
| Leo Kalme kirjutas: |
| Drizzle kirjutas: |
| Leo Kalme kirjutas: |
| Drizzle kirjutas: |
| kui on fiting 3/8" id 1/2" od siis voolik läheb täpselt sama mõõduga, mitte 2x suurem voolik |
Wat? Fittingu OD peaks vastama vooliku ID'le? Tunduks loogiline. Ega ma voolikut fittingu sisse ei topi, peale ikka. |
compression fitingu puhul läheb ju sisse  |
Pinguti sisse, mitte fittingu enda. Peab uurima kuda pidi see selle compression fittingu puhul käib.
edit: Või siis, kui sul juhtub olema mõni käepärast, võid sa ka lihtsalt öelda kas see on nii või on see teisiti.
o/t: Teeme d2 ka?  |
mul neid compression fitinguid on jah ja tean omast käest öelda , et nii käib
13mm id/19mm od fitingule käib 13/19 ( 1/2" id 3/4" od )voolik  |
Ai kurja kui vale vooliku tellin
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ccplazza
HV kasutaja

liitunud: 22.08.2007
|
25.11.2013 23:02:27
|
|
|
| Ja veel tavaliste fittingute puhul ongi ainult antud ID mõõt.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
25.11.2013 23:03:13
|
|
|
| milleks on vaja nii lihtsalt asja nii keeruliseks ajada ?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
27.11.2013 20:18:51
|
|
|
kas siin teemas räägitakse vesijahutuse komplektidest ka või ainult custom vesijahutusest ?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011

|
27.11.2013 20:26:55
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| kas siin teemas räägitakse vesijahutuse komplektidest ka või ainult custom vesijahutusest ? |
Kõigest.
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
27.11.2013 20:40:37
|
|
|
välja tuli NZXT Kraken g10 ja vaatasin, et see on ainult bracket, mis tähendab, et cooling solutionit on sellele lisaks vaja... mingit varianti, kus nt corsairi h110 oleks cpuga ühendatav ja selle gpu bracketiga ka lisaks ühe korraga veel ei ole ?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
StarLight
HV veteran
liitunud: 09.06.2004
|
27.11.2013 20:56:30
|
|
|
H220 oleks variant
_________________ Make no mistake. Despite every good thing i've ever done... I'm still a bad person |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
145 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
27.11.2013 20:59:43
|
|
|
| coolermasteril on H220 rebrand ka, glacier 240m vms aga pole teada millal see euroopas müüki paisatakse, seda vist siit kohapealt poest lihtsam saada kui H220
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003
|
02.12.2013 10:58:00
|
|
|
Olen vee peale mõelnud, kuid meelde tuleb kohe sõbra veepump, mis teeb veits pininat või noh undab, nii vastikult, et samas ruumis magada väga ei saa.
Kui vaiksed tänapäeva pumbad on? haudvaikseid ja effektiivseid ka liigub?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tonis454
HV kasutaja
liitunud: 15.08.2010
|
02.12.2013 11:13:32
|
|
|
| busta kirjutas: |
Olen vee peale mõelnud, kuid meelde tuleb kohe sõbra veepump, mis teeb veits pininat või noh undab, nii vastikult, et samas ruumis magada väga ei saa.
Kui vaiksed tänapäeva pumbad on? haudvaikseid ja effektiivseid ka liigub? |
Oleneb pumbast, kallimad pumbad on väga vaiksed.
Ise kasutan Laing d5 vario ja müra üle küll ei kurda, reference pcb HD6970 coil whine on loadis kõvem kui pumba müra .
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003
|
02.12.2013 12:03:58
|
|
|
Tonis454, Kas see suudaks prose ja kaks videokat veega ära varustada?
Vaadates selle pumba ehitust siis on suht loogiline, et ta väga koliseda ei saa kuna töö on viidud võlli tsentrist eemale ja väga palju pöördeid pole ilmselt tarvis.
Kuigi hind tundub väga üüratu mingisuguse plastikjunni eest, tekib kohe kysimus, et kus tööstuses kasutatakse sarnaseid lahendusi, mis oleks ka vaiksed? Liht leida alternatiiv kallile pumbale või ei ole mõtet otsida?
Radiaatorga on ilmselt lihtne, saab kasutada muid radiaatoreid, st ei pea maksma kahe vendi ja radika eest sotti.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tonis454
HV kasutaja
liitunud: 15.08.2010
|
02.12.2013 13:27:55
|
|
|
| Laing D5 on tootlikuse poole pealt üks võimsamaid, cpu + sli/cf setup pole mingi probleem.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
FD
HV kasutaja

liitunud: 09.08.2005
|
25.12.2013 21:07:23
|
|
|
| Tonis454 kirjutas: |
Võid ploki lahti võtta ja teda näiteks äädika sees leotada.
Kraapida eriti ei soovita, sest alumiinium veeplokidel on üldjuhul pind anodeeritud, et vähendada korrosiooni teket. |
Kas äädikal on kanguse protsent vajalik või käib söögiäädikas kah? Sai siis sellega puhastatud, ja ega eriti ideaalselt puhtaks ei teinud, samas suured tükid on läinud.
Kahju on see, et ei leia termoteipi enam kus paksus oleks 1mm, oomipoest sai 0,5mm, vaatan kas see ajab asja ära. Ning viimane küssa, kuidas saan eriti tahkestunud termopasta kätte prosekivi pealt? Jahutite pealt polnud keeruline võtta, soe vesi niigi pehmendas, ning graafikaprosel oli vist pehmem pasta vahel.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011

|
26.12.2013 17:44:36
|
|
|
| FD kirjutas: |
| [quote="Tonis454" Ning viimane küssa, kuidas saan eriti tahkestunud termopasta kätte prosekivi pealt? Jahutite pealt polnud keeruline võtta, soe vesi niigi pehmendas, ning graafikaprosel oli vist pehmem pasta vahel. |
Alko.
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
09.02.2014 16:40:33
|
|
|
Panin enda masina kasti:
Single loop. Xigmatek Elysium korpuseks.
DDC 3,25 X2, Phobya 280, Phobya 480, Swiftech Apogee XT ja EK VGA Supreme HF.
R9 290X:
Kui kedagi huvitab mismoodi R9 290X-i saab gpu only plokiga jahutada. VRM1 alale on paigaldatud X1800/X1900 vrm jahutus(sobib ideaalselt, isegi kinnitused sobisid). VRM2 alale saagisin ise radika.
Mäludele panin mingid vanad jäägid.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sponge
HV Guru

liitunud: 28.08.2004
|
11.02.2014 15:19:01
|
|
|
| Evil kirjutas: |
Panin enda masina kasti:
Single loop. Xigmatek Elysium korpuseks.
DDC 3,25 X2, Phobya 280, Phobya 480, Swiftech Apogee XT ja EK VGA Supreme HF.
R9 290X:
Kui kedagi huvitab mismoodi R9 290X-i saab gpu only plokiga jahutada. VRM1 alale on paigaldatud X1800/X1900 vrm jahutus(sobib ideaalselt, isegi kinnitused sobisid). VRM2 alale saagisin ise radika.
Mäludele panin mingid vanad jäägid.  |
Tundub täitsa vahva. Jäävett sa oled sealt juba läbi kütnud, aga midagi külmemat?
|
|
| Kommentaarid: 398 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
323 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
11.02.2014 16:14:41
|
|
|
Kuivjääd ei ole veel proovinud kui seda mõtlesid. Ei oska öelda kas proovin ka.
Viimase külmema ilmaga otsustas üks Laing DDC streikima hakata. Nimelt ei taha pump tööle hakata, ainult tõmbleb natuke. Äkki keegi oskab soovitada, kus selle korda saaks teha.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
13.02.2014 10:30:32
|
|
|
Suhteliselt mugav vidin on akvaariumi veejahuti. Reageerib automaatselt veetemperatuuri muutumisele, seadistada saad vastavalt vajadusele.
Selles mõttes, et 24/7 sa selliseid temperatuure ei vaja mis nõuaks kompressorit (phase) või lämmastiku (liquid nitrogen). Mõlemal juhul tekib kondensaadi probleem, veejahutiga saad reguleerida. Ning just see magus vahemik 30-60 kraadi mida tavalise õhk veeradikaga võimatu saavutada.
Endal oli probleem Xeoni jahutamisega- 2 suurt radikat taga, 2000-3000rpm vendid stabiilselt lõugamas ja ikka kui ümbritsev õhk 30 kraadi siis koormuse korral esimese hetkega ronib ikka 90+ peale. Protsessori blokkide vahed ja termopastade vahed on heal juhul 2-3 kraadi, ümbritseva radikast läbi pressitava õhu oma 20-30 kraadi. Ehk ükskõik kui highend bloki/mögina/radikapinna/vendid/sensorid/kontrolleri kogu süsteemile muretsed- mingil soojuseraldusel füüsika vastu ei saa. Kõik see papp ja aeg mis läks vidinatele... Oleks kohe pidanud akvaariumi jahuti ostma.
Näiteks i7-4820K 1.6V @5270 tuumad jooksevad IBT testil max 60-65 kraadil kui vesi eelseadistatud 5 kraadile. Prime95 vastavalt siis ca 50-60.
Kui prooviksid õhuga (radikas ventilaator) sama saada siis stardid (vesi ise 5) kraadi asemel 20-25lt ka kõige suurema radikapinna/vendikiirusega ehk optimistlik vahemik 80-90... Ja mõne teise prose soojuseraldus on loomulikult suurem ning siis ongi mäng läbi.
Müra suhtes mind häirib näiteks pidev vendi undamine rohkem kui veejahuti tsüklid, eriti kui koormust kogu aja taga ei ole. Jah radika venti saab vaiksemaks kontrolleriga aga vee inertsusest tulenevalt järsu koormuse korral on teatud süsteem punases enne kui vendid jälle täiskiirusele saad.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
esseker
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.12.2008
|
14.02.2014 09:13:47
|
|
|
| Jaanos, Mis mälusid kasutad ? ja kas muidu töötavad hästi RIVE peal ?
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
110 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
14.02.2014 14:57:48
|
|
|
CMD16GX3M4A2666C10
Ei ole muud ausalt öeldes viitsinud proovida. Neid seadeid on ikka üksjagu, too seis tuli ka rohkem juhuslikult kui et teadlikult, mingi hetk lihtsalt läks ja läks... Tundmatu emaplaat, ikka mitu päeva jamasin, et CR 1 ja nn "lubatud seadeid" kätte saada. Vahepeal oli tunne, et löön käega ja jätan 2400 peale kus igast asendist jooksis.
Testi puhul ilmselt saaks need numbrid suuremad mõne PSC IC-ga klotsidel aga nende väikese mälumahu tõttu see ilmselt ainult kõvatamiseks jääks. Justkui liiga palju vaeva
Ega need Samasad on selle ekraanika peal ka piiri peal, 32M enam läbi ei jookse, kusagil 14 ringil kukkusid ja voolu rohkem selga ei julgenud lasta. Kodanikud tean on kuni 1,9V sisse lasknud aga siis peaks ilmselt lisajahutust kasutama.
Number oli vastupandamatu
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bssldr
HV kasutaja
liitunud: 05.12.2009
|
15.02.2014 00:52:55
|
|
|
| Jaanos kirjutas: |
Suhteliselt mugav vidin on akvaariumi veejahuti. Reageerib automaatselt veetemperatuuri muutumisele, seadistada saad vastavalt vajadusele.
Selles mõttes, et 24/7 sa selliseid temperatuure ei vaja mis nõuaks kompressorit (phase) või lämmastiku (liquid nitrogen). Mõlemal juhul tekib kondensaadi probleem, veejahutiga saad reguleerida. Ning just see magus vahemik 30-60 kraadi mida tavalise õhk veeradikaga võimatu saavutada.
Endal oli probleem Xeoni jahutamisega- 2 suurt radikat taga, 2000-3000rpm vendid stabiilselt lõugamas ja ikka kui ümbritsev õhk 30 kraadi siis koormuse korral esimese hetkega ronib ikka 90+ peale. Protsessori blokkide vahed ja termopastade vahed on heal juhul 2-3 kraadi, ümbritseva radikast läbi pressitava õhu oma 20-30 kraadi. Ehk ükskõik kui highend bloki/mögina/radikapinna/vendid/sensorid/kontrolleri kogu süsteemile muretsed- mingil soojuseraldusel füüsika vastu ei saa. Kõik see papp ja aeg mis läks vidinatele... Oleks kohe pidanud akvaariumi jahuti ostma.
Näiteks i7-4820K 1.6V @5270 tuumad jooksevad IBT testil max 60-65 kraadil kui vesi eelseadistatud 5 kraadile. Prime95 vastavalt siis ca 50-60.
Kui prooviksid õhuga (radikas ventilaator) sama saada siis stardid (vesi ise 5) kraadi asemel 20-25lt ka kõige suurema radikapinna/vendikiirusega ehk optimistlik vahemik 80-90... Ja mõne teise prose soojuseraldus on loomulikult suurem ning siis ongi mäng läbi.
Müra suhtes mind häirib näiteks pidev vendi undamine rohkem kui veejahuti tsüklid, eriti kui koormust kogu aja taga ei ole. Jah radika venti saab vaiksemaks kontrolleriga aga vee inertsusest tulenevalt järsu koormuse korral on teatud süsteem punases enne kui vendid jälle täiskiirusele saad. |
Sellest setupist pilte ka näha saaks?
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
16.02.2014 12:19:38
|
|
|
| tsitaat: |
Sellest setupist pilte ka näha saaks?
|
Juhtmed ja voolikud ning laua all suur must (ning esialgu paar kuud plastiku järele haisev) Hailea Ultra Titan 500 kuubik (395W jahutusvõimsust).
Ei midagi silmale apetiitset
Algul südamevärinaga tellides (ikkagi kompressor ja mitte just vaikne vent) arvestasin vajadusega omal töökoht nii ümber tõsta, et jahuti ise jääks seina taha vannituppa (las lärmab seal) ning voolikud läbi seina...
Aga hetkel see lõrin mida too asjandus tsükliti teeb ei kaalu justkui üle mööbeldamisest tekkivat tulu. Vaikne arvuti õhuga on teises toas ja see las lärmab.
Niipalju ilmselt peaks veel lahti lõikuma, et saaks panna sellised vidinad vahele:
http://www.aquatuning.de/advanced_search_result.php?keywords=16%2F10%20QD3%20Black&
et kui tahad visata mõne teise emme/prose kiusamiseks peale ei peaks olemasolevat süsteemi uuesti tühjendama-täitma hakkama. Lihtsalt teisele süsteemile teine CPU blokk peale koos kahe kiirkinnituse otsaga ja tõstad jahutuse sipsti ümber... Ja kui "asi aetud" siis tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|